رودهن

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

محتوا پنهان

رودهن شهری خوش آب و هوا از توابع تهران است که در شهرستان دماوند واقع شده و تنها 30 کیلومتر از شرق تهران فاصله دارد. از آنجایی که رودهن طبیعت های زیبا و سرسبزی را در خود جای داده، از زمان های گذشته تا به امروز به عنوان یکی از مقاصد گردشگری تهرانی ها و اهالی شهرهای اطراف به شمار می رود. این شهر زیبا با استان مازندران مرز مشترک داشته و همین مهمترین و اصلی ترین دلیلی است که از آب و هوایی بسیار مطلوب و پاکیزه بهره می برد. در ادامه این مطلب قصد داریم با این شهر زیبا و خوش آب و هوا بیشتر آشنا شویم. پس تا انتهای مطلب با لوکس ویلا همراه باشید.

رودهن

تاریخچه رودهن

همه ما نام دانشگاه رودهن به گوشمان خورده و با آن تا حدی آشنا هستیم و همین امر سبب شهرت هر چه بیشتر این شهر شده است. این شهر دارای قدمتی طولانی بوده و قدمت آن به 300 سال گذشته می رسد. بخش رودهن متشکل از دو شهر رودهن و آبعلی و روستاهای پیرامون می باشد. حدود 20 سال گذشته این شهر به عنوان یکی از بخش های شهرستان دماوند شناخته شد. این شهر مرز مشترکی با استان خوش آب و هوا و سرسبز مازندران داشته و همین سبب شده این شهر نیز از آب و هوایی دل انگیز برخوردار شود. لذا یکی از شهرهای اطراف تهران است که افراد زیادی برای دوری از آلودگی ها و شلوغی ها به آن مهاجرت کرده اند.

یکی از مهمترین دلایلی که افراد زیادی به شهر مهاجرت می کنند، وجود دنشگاه آن می باشد. این شهر زیبا به لحاظ تقسیمات کشوری جزء استان تهران و شهرستان دماوند به شمار می رود. امروزه بخش بافت شهری آن گسترده تر شده است. در قسمت شرق این شهر، روستای کریتون به همراه شهرک آنا قرار دارد که در پس گسترش شهر، آن ها هم به بافت شهری رودهن پیوستند.

رودهن

رودهن کجاست و مسیر دسترسی به آن

رودهن در فاصله 30 کیلومتری از شرق تهران واقع شده و به واسطه قرار داشتن دانشگاه آزاد اسلامی رودهن در این شهر، علاوه بر خودروی شخصی مسیرهای دسترسی مختلفی برای آن تعبیه شده که در این بخش می خواهیم با آن ها آشنا شویم.

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”برای مسیریابی کلیک کنید” shape=”round” color=”warning” align=”center” i_icon_fontawesome=”fas fa-map-marked-alt” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fmaps%3Fq%3D35.73337135642809%2C%2051.90859040351408%26z%3D17%26hl%3Dfa|target:_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_column][/vc_column]

مسیر دسترسی به رودهن با خودروی شخصی

اگر برای دسترسی به این شهر زیبا و خوش آب هوا می خواهید از خودروی شخصی استفاده کنید، بایستی از تهران وارد یکی از اتوبان های شرق تهران که اتوبان شهید بابایی یا بزرگراه شهید زین الدین شده و به سمت شرق تهران حرکت نمایید.با استفاده از هر کدام از این مسیرها می توانید به جاده دماوند یا اتوبان پردیس برسید و با استفاده از یکی از آن ها، خود را به این شهر زیبا برسانید.

مسیر دسترسی به رودهن با اتوبوس

بسیاری از افراد هستند که دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن می باشند و بایستی به این شهر سفر کنند. از همین رو مسیرهای دسترسی به این شهر با وسایل نقلیه عمومی را در نظر گرفته اند. یکی از مسیرهای دسترسی به این شهر با وسایل نقلیه عمومی استفاده از اتوبوس می باشد. برای این منظور می توانید به پایانه دستواره در میدان نوبنیاد رفته و سوار اتوبوس های آزادراه تهران – پردیس شده و به راحتی شما را به این شهر می رسانند. از دیگر وسایل عمومی می توان به مینی بوس هایی اشاره نمود که در سه راه تهرانپارس وجود دارند و به سمت این شهر حرکت می کنند. اگر جزء افراد دانشجوی دانشگاه آزاد رودهن باشید بهترین مسیر برای شما می تواند استفاده از اتوبوس های تندرو باشد. برای این منظور سوار مترو خط فرهنگسرا – صادقیه شده و در ایستگاه فرهنگسرا از مترو پیاده شوید. از مترو که خارج شوید اتوبوس های تندرو را خواهید دید که به صورت مستقیم و بدون توقف شما را به این شهر می رسانند.

مسیر دسترسی به رودهن با تاکسی

اگر می خواهید با وسایل نقلیه عمومی به این شهر سفر کنید و به دنبال مسیری سریع و آسان هستید، استفاده از تاکسی ها بهترین گزینه می باشد. برای این منظور می توانید به ترمینال شرق، سه راه تهرانپارس و یا چهارراه مینی سیتی مراجعه کنید و سوار تاکسی هایی شوید که مسیرشان به این شهر است. در این صورت می توانید به راحتی و در کمترین زمان با وسایل نقلیه عمومی به این شهر سفر کنید.

رودهن

موقعیت جغرافیایی رودهن

رودهن در فاصله 30 کیلومتری شرق تهران واقع شده که از شمال به شهرستان آمل، از شرق به شهرستان دماوند، از غرب به شهرستان پردیس و از جنوب به ورامین و پاکدشت محدود می شود. این شهر در فاصله 9 کیلومتری از آبعلی و 8 کیلومتری از بومهن قرار دارد. منطقه رودهن در میان طول جغرافیایی 55 و عرض جغرافیایی 43 و 35 واقع شده است. مرز شمالی این شهر از خط الراس کوه های بخش شمالی لواسان تا گردنه امامزاده هاشم تشکیل یافته است. هنگامی که در حال سفر به هر کدام از شهر های شمالی باشید، از این شهر زیبا عبور خواهید کرد.

جمعیت رودهن

بر اساس آخرین سرشماری که در سال 1390 از این شهر زیبا و خوش آب و هوا به دست آمد، جمعیت آن برابر با 21 هزار و 477 نفر معادل 10 هزار و 807 مرد، 10 هزار و 670 زن و 6 هزار و 627 خانواده می باشد. یکی از اصلی ترین دلایل رشد جمعیت این شهر به صورت چشمگیر، نزدیک بودن آن به جاده های اصلی تهران – شمال می باشد. در سال 1355 تعداد جمعیت این شهر تنها 4 هزار نفر گزارش شده بود که با گذشت زمان و دلایل مختلف، با رشد جمیت چمشگیری مواجه شد.

حدود 10 سال گذشت و دانشگاه آزاد اسلامی رودهن تاسیس گردید، جمعیت این شهر به یک باره 13 هزار نفر افزایش یافت. وجود این مرکز آموزشی در این شهر، مهمترین دلیل افزایش و رشد چشمگیر و محسوس این شهر محسوب می شود. همچنین دانشجویانی هستند که تعداد آن ها به چندین هزار نفر می رسد که به صورت شناور و روزانه به این شهر وارد می شوند و آن را ترک می کنند. در مقابل نیز برخی از دانشجویان که تعداد آن ها به 2 تا 3 هزار نفر تخمین زده شده و در خوابگاه ها و خانه های اجاره ای این شهر اقامت دارند.

آداب و رسوم و فرهنگ رودهن

به هر نقطه ای از کشور که قدم بگذارید، آداب و رسوم و فرهنگ های متفاوتی وجود دارند که مردم به آن ها پایبند هستند. رودهن از آن دسته شهرهای اطراف تهران است که افراد زیادی از شهرهای مختلف به آن مهاجرت کرده اند و مهمترین دلیل این مهاجرت ها نیز نزدیکی آن به تهران می باشد. به همین جهت سبب گردیده آداب و رسوم و فرهنگ های مختلفی در میان مردم این شهر وجود داشته باشند. بیشترین آداب و رسوم مربوط به اقوام آذربایجانی می باشد که به این شهر ماجرت نموده اند و با توجه به این موضوع، همچنان به فرهنگ خود پایبند می باشند. از مهمترین آداب و رسوم و فرهنگ مردمان رودهن می توان به برگزاری مراسم های جشن و سوگواری اشاره نمود.

زبان گفتاری مردم رودهن

بومیان این شهر ترک تبار هستند و در زمان حکومت قاجاریان به این شهر مهاجرت نمودند. همچنین طایفه ای دیگر از اقوام کردبچه در دوران ابتدایی حکومت قاجار به این شهر مهاجرت کردند و در آن سکونت گزیدند. بخشی از اهالی این شهر به گویش مازندرانی صحبت می کنند. به طور کلی می توان گفت بخشی از مردمان این شهر به زبان ترکی و بخشی دیگر به زبان مازندرانی صحبت می کنند.

رودهن

اقتصاد مردم رودهن

موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی این شهر سبب شده این شهر از آب و هوایی بسیار مطلوب و خاک حاصلخیز بهره مند شود. از همین رو زمین های کشاورزی متعددی در این شهر وجود دارند که انواع محصولات تازه را تولید می کنند. همچنین دامپروری هم در این شهر رایج است. لذا اغلب مردم این شهر به شغل های کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و اقتصاد شهر خود را بر اساس آن ها می گردانند. حتی در میان این شهر باغ های سرسبز فراوانی وجود دارند که انواع درختان میوه های تازه و خوشمزه در آن ها می رویند و صاحبان آن ها میوه ها را به بازارها عرضه می کنند. از دیگر روش های کسب درآمد و گردش اقتصاد این شهر، جذب توریست آن می باشد و هزاران گردشگر در تمام طول سال به این شهر سفر می کنند.

روستاها و شهرهای رودهن

شهر رودهن که از خوش آب و هواترین شهرهای اطراف تهران است و تنها 30 کیلومتر با شمال شرق تهران فاصله دارد، روستاها و آبادی های مختلفی را در خود جای داده که در زیر به معرفی روستاهای این شهر پرداخته ایم:

 • آردینه
 • جورد
 • خورین
 • تجرک بالا
 • تجرک پایین
 • مهرآباد
 • چشمه
 • تیرک
 • چناران
 • عباس آباد
 • هزار دشت
 • گلاهک
 • نوده
 • وسکاره
 • یلقان دره

بناهای تاریخی رودهن

شهر رودهن شهری سرسبز و خوش آب و هوا به شمار می رود که جاذبه های دیدنی مختلفی را در خود جای داده و افراد زیادی این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند تا بتوانند از دیدنی های رودهن بهره مند شوند. حال در میان جاذبه های گردشگری این شهر، بناهای تاریخی متعددی وجود دارند که جزء دیدنی های این شهر محسوب می شوند. یکی از تاریخی ترین بناهای این شهر پلی تاریخی است که قدمت آن به دوران صفویه باز می گردد و امروزه به صورت متروک باقی مانده است. بنای هتل آبعلی که امروزه به اردوگاه دانش آموزی تبدیل شده نیز از بناهای تاریخی رودهن به شمار می رود.

در آخرین نقطه از رودهن قدیم، رودخانه ای وجود دارد که امروزه با نام بلوار شریعتی شناخته می شود اما با نام تجرک نیز آن را می خوانند. در این منطقه آثار تاریخی دیگری از این شهر وجود دارد که مربوط به مقبره زرتشتیان می باشد که از زمان های گذشته تا به امروز باقی مانده است. هر کدام از بناهای تاریخی واقع در این شهر، بیان گر دوره ای از تاریخ این شهر هستند. اکنون به اصلی ترین و معروف ترین بناهای تاریخی این شهر می رسیم که می خواهیم به معرفی آن ها بپردازیم.

پل تاریخی نمیر

یکی از آثار تاریخی و فرهنگی این شهر پل نمیر می باشد که قدمت آن به قرن 3 هجری قمری می رسد. این پل مربوط به دوران صفویه بوده که در شهرستان دماوند، بخش رودهن و در جاده تهران – فیروزکوه قرار دارد. پل نمیر به عنوان یک اثر تاریخی با شماره 10416 و در تاریخ 1 مهر سال 1328 هجری شمسی به فهرست آثار ملی ایران اضافه گردید. خوب است بدانیم که پل نمیر با نام های پل فیروزکوه یا پل زنجیر نیز شناخته می شود. پس اگر هر کدام از این نام ها را شنیدید، تعجب نکنید.

رودهن

آستان متبرک امامزاده محمد تقی (ع)

یکی از بناهای تاریخی شهر رودهن، آستان مقدس امامزاده محمد تقی (ع) می باشد که بنای آن به صورت 8 ضلعی بوده و گنبدی با دو نوع پوش بر روی آن قرار گرفته که از نمای بیرون نیز به صورت مخروط می باشد. امامزاده محد تقی در خیابان شهید سجادیان رودهن واقع شده است.

امامزاده روح الله (ع)

امامزاده روح الله (ع) یکی از امامزاده های رودهن است که در فاصله 15 کیلومتری از شمال این شهر واقع شده و بر اساس کتیبه ای که بر روی یک آیینه بر روی دیوار ضلع شمالی فضای داخلی این آستان مقدس قرار دارد، سید روح الله از نوادگان امام محمد تقی می باشد که اهالی این شهر و گردشگران برای زیارت به این آستان مقدس راهی می شوند. این امامزاده در روستای جورد قرار دارد.

دانشگاه آزاد رودهن

یکی از مراکز فرهنگی و آموزشی شهر رودهن، دانشگاه آزاد اسلامی واحد جامع و بین المللی رودهن می باشد که باعث شده این شهر به عنوان هر دانشگاهی شناخته شود. دانشگاه آزاد اسلامی رودهن در سال 1363 هجری شمسی در بخش مرکزی این شهر تاسیس گردید. این دانشگاه در ابتدا کار خود را در ساختمانی اجاره ای آغار نمود و چندین سال که گذشت توانستند ساختمان ها و زمین هایی را در این منطقه خریداری کنند و امروزه به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های ایران شناخته می شود. همچنین بالغ بر 40 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل بوده و یکی از دانشگاه های شلوغ و پر جمعیت به لحاظ دانشجو می باشد. پس از 14 سال که از تاسیس این دانشگاه گذشت، دانشکده کامپیوتر آن تاسیس گردید. مقاطع تحصلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن به شرح زیر می باشد:

 • کارشناسی پیوسته
 • کارشناسی ناپیوسته
 • کاردانی پیوسته
 • کاردانی ناپیوسته

آدرس دانشگاه آزاد رودهن: استان تهران، شهرستان رودهن، بلوار آیت الله خامنه ای

آب و هوای رودهن

رودهن شهری نسبتا ییلاقی بوده و به کوهستان نزدیک می باشد. از همین رو باغ های سرسبز و متعددی در این شهر وجود دارند. این شهر از آب و هوایی نیمه کوهستانی برخوردار بوده که بهار و تابستان هایی خنک و مطلوب و پاییز و زمستان هایی سرد و برفی دارد. در تابستان ها خبری از گرمای سوزان و طاقت فرسا نبوده و از آب و هوایی مطبوع بهره می برد و در تمام طول سال دمای پایین تری نسبت به تهران دارد. مناطق شمالی این شهر با استان مازندران مرز مشترک دارند که به عنوان مناطقی ییلاقی شناخته می شوند و در فصل های نیمه دوم سال به خصوص زمستان پر بارش هستند. این شهر می تواند گزینه مناسبی برای گشت و گذارهای تابستانی برای آخر هفته ها و ایام تعطیلات به شمار رود.

رودهن

بهترین زمان سفر به رودهن

همانطور که در بخش قبل گفته شد، به دلیل نزدیک بودن این شهر به کوهستانی، از آب و هوایی نیمه کوهستانی برخوردار است و دارای هوایی مطلوب و دلپذیر می باشد. یکی از بهترین زمان های سفر به این شهر فصل های نیمه اول سال می باشد. چرا که در فصل های بهار و تابستان هوای این منطقه به خصوص مناطق شمالی این شهر از آب و هوایی بسیار مطلوب و خنک تر از تهران بهره می برد. اگر اوایل فصل بهار را برای سفر به این شهر انتخاب کنید، شاید سرمای زمستان هنوز به طور کامل نرفته باشد و ممکن است نتوانید از بسیاری از تفریحات این شهر همچون قدم زدن در کنار رودخانه و از آب خنک آن استفاده نمایید.

اما از اواسط اردیبهشت که هوا رو به گرما می رود، می توانید با سفر به آن از گرمای شهرها دور شوید و از آب و هوای مطلوب آن بهره مند شوید. اما در مقابل نیز برخی از افراد هستند که برای سفر به این شهر به دلیل وجود پیست اسکی آبعلی در نزدیکی این شهر، فصل زمستان را انتخاب می کنند.

سوغات و صنایع دستی شهر زیبای رودهن

شهر رودهن سوغات و صنایع دستی متنوعی دارد. از جمله صنایع دستی این شهر می توان به نمد، جاجیم و گلیم اشاره نمود. همچنین آثار هنری بسیار زیبایی در بازارها و مراکز خرید این شهر به فروش می رسند که شامل آثار هنری معرق کاری، منبت کاری و قلم زنی می باشند و می توانید به عنوان سوغاتی از آن ها تهیه کرده و همراه خود به شهر خودتان ببرید یا عنوان هدیه به اطرافیانتان تقدیم نمایید. اما اگر به هر شهری می روید و به دنبال خوراکی های خوشمزه و خوش طعم آن شهر هستید، این شهر انواع نان های محلی تازه و خوشمزه و انواع حلواهای دلپذیر دارد که می توانید به عنوان سوغاتی از آن ها تهیه کنید. افزون بر موارد ذکر شده، به دلیل وجود باغ های متعدد، درختان میوه متنوعی در این شهر وجود دارند که میوه های خوشمزه ای همچون گیلاس، گردو، زردآلو و سیب را به بار می نشانند و از آن ها نیز می توانید تهیه نمایید.

مراکز خرید رودهن

رودهن یکی از شهرهای نزدیک به تهران است که دارای امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی می باشد. یکی از امکانات رفاهی این شهر، داشتن مراکز خرید مختلف می باشد. علاوه بر بازار میوه و تره بار و فروشگاه های مواد غذایی مراکز خرید دیگری وجود دارند که برخی از آن ها به شریح زیر می باشند:

 • مرکز خرید مهر: در بلوار امام خمینی
 • مرکز خرید عسگری: در خیابان بهار
 • بازار روز رودهن: در بلوار لاله صحرا

جاهای دیدنی رودهن

رودهن شهری خوش آب و هوا و زیبا در شهرستان دماوند و در 30 کیلومتری از شرق تهران می باشد که به واسطه هم مرزی با استان مازندران از آب و هوای مطلوب و طبیعت زیبایی برخوردار است. این شهر از زمان های گذشته تا به امروز به عنوان محلی برای استراحت و گشت و گذار تهرانی ها و اهالی شهرهای اطراف به شمار می رفت. گردشگران زیادی برای گشت و گذار، آخر هفته ها و یا تعطیلات خود را به دل این شهر می زنند تا بتوانند از شلوغی ها و آلودگی ها رهایی یابند. در این بخش می خواهیم با برخی از دیدنی های رودهن آشنا شویم تا اگر این بار قصد دارید این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنید، بتوانید به راحتی جاهای دیدنی مدنظر خود را از میان جاذبه های گردشگری این شهر انتخاب نمایید و به سراغ آن ها بروید.

رودهن

دشت سیاه پالاس

دشت سیاه پالاس یکی از زیباترین طبیعت ها در میان جاذبه های گردشگری رودهن است که انواع مختلفی از گونه های گیاهی و جانوری در آن وجود دارند. این دشت زیبا جزئی از پارک ملی لار به شمار می رود و از همین رو آن را با نام دشت لار نیز می شناسند. هنگامی که وارد این دشت زیبا می شوید آن را غرق در گل های لاله و زنبق وحشی خواهید دید. یکی از بهترین زمان هایی که می توان این دشت را در زیباترین حالت ممکن آن دید، فصل بهار است. همچنین بسیاری از چوپان ها دام های خود را برای چرا به این دشت می آورند. همچنین این منطقه زیستگاه حیواناتی همچون گربه وحشی، اسب وحشی، پلنگ، گرگ و… می باشد. این منطقه زیبا در ارتفاع 1850 متری از سطح دریا قرار دارد.

کمپ محمد داغی

در مرتفع ترین بخش شهر رودهن جاذبه ای گردشگری و تفریحی وجود دارد که با نام کمپ محمد داغی رودهن شناخته می شود. این کمپ با نام بام رودهن هم شناخته می شود و هنگامی که در آن قرار داشته باشید، چشم انداز زیبایی از مناطق اطراف را می توانید مشاهده کنید. این مجموعه دارای امکانات رفاهی متعددی همچون آلاچیق، مسیر پیاده روی، فضای مناسب برای ورزش، رستوران، سرویس بهداشتی و… می باشد. این کمپ یکی از بهترین محل ها برای اسکان مسافران به شمار می رود.

کمپ محمد داغی کجاست؟

کمپ محمد داغی رودهن در خیابان شریعتی این شهر واقع شده است. برای رسیدن به این جاذبه ابتدا بایستی خود را به این شهر برسانید. سپس وارد بلوار آیت الله خامنه ای شده و به سمت خیابان شریعتی حرکت کنید. حدود 1 ساعت که در این مسیر پیش بروید، بام رودهن را مقابل خود خواهید دید.

رودهن

پیست اسکی آبعلی

یکی از هیجان انگیز جاذبه های تفریحی رودهن پیست اسکی آبعلی می باشد که در جاده هراز و در شمال شرقی رودهن جای گرفته و جزء رودهن محسوب می شود. این پیست اسکی به عنوان قدیمی ترین پیست اسکی ایران شناخته می شود و از آنجایی که در منطقه شمالی جا گرفته از آب و هوای بسیار مطلوب و دلنشینی در تابستان ها برخوردار است. پیست اسکی آبعلی را محل تولد نوین و بنیان ورزش اسکی در کشور می دانند. این پیست در ارتفاع میان 2400 متر تا 2560 متر از سطح دریا واقع شده به لحاظ ارتفاع و مساحت شبیه به پیست اسکی توچال می باشد. همچنین این پیست اسکی دارای امکانات تفریحی مناسبی همچون سوارکاری و زمین های تنیس می باشد.

آدرس پیست اسکی آبعلی: استان تهران، شهرستان دماوند، 57 کیلومتری تهران

بهترین رستوران های رودهن

شهر زیبا و خوش آب و هوای رودهن، در شرق تهران واقع شده و گردشگران زیادی آن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. جاذبه های دیدنی و گردشگری مختلفی در این شهر وجود دارند که گردشگران زیادی برای گشت و گذار آن ها را انتخاب می کنند. اگر شما هم این شهر را برای گردش و تفریح انتخاب کردید و در حال گشت و گذار و تفریح در این شهر خوش آب هوا بودید، ممکن است برای یکی از وعده های غذایی خود بخواهید به سراغ یکی از بهترین رستوران های رودهن بروید و در آن غذای مورد علاقه خود را میل کنید. در این بخش از مطلب می خواهیم به معرفی برخی از بهترین رستوران های این شهر بپردازیم تا اگر قصد سفر به این شهر را داشتید بدون مشکل و با داشتن اطلاعات قبلی بتوانید بهترین گزینه را برای وعده غذایی خود انتخاب کنید.

رستوران قلمستان

یکی از بهترین رستوران های رودهن که به عنوان یکی از بهترین رستوران های بین راهی نیز شناخته می شود، رستوران قلمستان نام دارد که علاوه بر داشتن غذاهای خوشمزه و لذیذ، از محیط و دکوراسیون زیبا و چشمنوازی بهره می برد. غذاهای رستوران قلمستان با توجه به کیفیت و حجم مناسب از قیمت های مقرون به صرفه ای نیز برخوردارند و همین اصلی ترین دلیلی است که توانسته رضایت مشتریان جلب نماید. از آنجایی که این رستوران دارای گنجایش بالایی می باشد و می تواند از تعداد نفرات زیادی پذیرایی کند، افراد زیادی هستند که آن را برای برگزاری مهمانی ها و مراسم ها انتخاب می کنند.

آدرس رستوران قلمستان: استان تهران، جاده هزار

باغچه رستوران زیتون

باغچه رستوران زیتون یکی از رستوران هایی است که در این شهر واقع شده و به عنوان یکی از بهترین رستوران های این شهر شناخته می شود. این رستوران علاوه بر این که غذاهای بسیار مناسب و خوشمزه ای به مشتریان ارائه می دهد، دارای محیطی بسیار زیبا و دلنشین می باشد. محیط این رستوران به دو صورت سرپوشیده و روباز می باشد که در بخش روباز آن کلبه و آلاچیق و در بخش سرپوشیده آن میز و صندلی وجود دارد که مشتریان می توانند طبق سلیقه خود هر کدام را که بخواهند برای صرف غذای خود انتخاب کنند. غذاهای باغچه رستوران زیتون از کیفیت بالایی برخوردار است و طعم بسیار لذیذی دارند. یکی از غذاهای پر طرفدار این رستوران غذاهای کبابی آن می باشند.

آدرس باغچه رستوران زیتون: استان تهران، شهر رودهن، بلوار امام خمینی، مابین سهند و جانبازان

رودهن

غذاهای محلی رودهن

هر کدام از شهرهای ایران دارای غذاهای محلی لذیذ و خوشمزه خود می باشند. شهر رودهن نیز از این قاعده مستثنی نبوده و غذاهای محلی لذیذی دارد که در این بخش می خواهیم به معرفی آن ها بپردازیم. غذاهای محلی شهرهای مختلف ایران اغلب سالم هستند و می توانید در سفر به این شهر به سراغ رستوران های آن بروید و یکی از انواع غذاهای خوش طعم آن ها را سفارش داده و میل کنید. انواع غذاهای محلی رودهن عبارتند از:

 • کشک و آب
 • ته چین
 • نثار پلو
 • اشکنه

اقامت در رودهن

اگر این بار کوله بارتان را بسته اید و تصمیم دارید به سمت شهر زیبا و خوش آب و هوای رودهن راهی شوید و همچنین قصد دارید در میان جاذبه های دیدنی رودهن گشت و گذاری داشته باشید، بهتر است یک تا چند شبی را در طبیعت این شهر اقامت داشته باشید تا بتوانید گشتی حسابی در میان جاهای دیدنی آن بزنید. برای این منظور بایستی اقامتگاهی را برای اقامت خود انتخاب کنید. لذا می توانید به سراغ انواع اقامتگاه هایی که در این شهر وجود دارند بروید و برای اقامت خود انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما برای اقامت در رودهن رفتن به سراغ سوئیت ها می باشد. چرا که با اجاره سوئیت رودهن می توانید علاوه بر اقامت در جایی مناسب، هزینه مناسبی را برای اقامت خود بپردازید و عمده هزینه خود را برای گردش و تفریح خود کنار بگذارید.

رودهن

سوالات متداول

رودهن کجاست؟

رودهن یکی از شهرهای زیبا و خوش آب و هوای نزدیک به تهران است که از شرق تهران حدود 30 کیلومتر فاصله دارد.

جاهای دیدنی رودهن کدام هستند؟

از جاهای دیدنی رودهن می توان به دشت سیاه پالاس، کمپ محمد داغی رودهن، پیست اسکی آبعلی، روستای جورد، روستای وسکاره و روستای آردینه اشاره کرد.

بهترین فصل سفر به رودهن چه زمانی است؟

از بهترین زمان های سفر به رودهن فصل های بهار و تابستان می باشد.

فاصله تهران تا رودهن چقدر است؟

رودهن تا شرق تهران حدود 30 کیلومتر فاصله دارد.

[html_block id=”67770″]