جاهای دیدنی شهریار را می‌شناسید؟ اگر ساکن تهران یا شهرستانهای اطراف پایتخت هستید، برای گردش و تفریح در آخر هفته ها شهریار می تواند مکان خوبی باشد. مساحت شهریار 310 کیلومتر مربع است که در آن دیدنی های متعددی وجود دارد. متاسفانه شهریار از آن دسته اماکنی است که کمتر به آن پرداخته شده و به همین خاطر امروز کوله‌ی خود را جمع کرده‌ایم و سری زده‌ایم به شهریار زیبا تا از جاهای دیدنی شهریار دیدن کنیم. همراه لوکس ویلا باشید.

معرفی شهرستان شهریار

شهریار بخشی از استان تهران است که بر اساس آخرین سرشماری 750000 نفر جمعیت دارد. شهریار 1160 متر از سطح دریا بالاتر است. اگر تا به حال به شهریار سفر نکرده اید باید بگویم که این خطه از ایران از شمال با شهرستان کرج و قدس و از سمت شرق با تهران و از جنوب با شهرستان رباط کریم، گلستان و اسلامشهر و از غرب نیز با ملارد همسایه است.

شهرستان شهریار از آن بخش هایی است که پتانسیل خوبی برای ارتقا در زمینه گردشگری را دارد. از دلایلی که این صحبت را می کنم آب و هوای مناسب، نزدیکی به تهران، وجود باغ های متعدد و سرسبز، مسیرهای ارتباطی مختلف و مناسب، وجود گونه های گیاهی و جانوری خاص و آثار فرهنگی و تاریخی با ارزش در شهریار می باشد.

شهرستان شهریار به چند دهستان تقسیم می شوند که عبارت اند از: فردوس، قائم آباد، سعیدآباد، رزکان، مویز و جوقین. بناهای تاریخی فوق العاده موجود در شهریار و زیست بوم و فرهنگ مردم این دیار باعث شده که شهریار از دید فاینداتور مکانی مناسب برای جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد. در ادامه به معرفی برخی از دیدنی های معروف و مناطق دیدنی شهریار می پردازیم.

تاریخچه شهریار

شهرستان شهریار منطقه ای در فاصله 45 کیلومتری تهران است که قدمتش به دوران ساسانیان برمیگردد هرچند شواهدی وجود دارد که گفته می شود 6هزار سال پیش از میلاد، در این منطقه سکونت وجود داشته است. در این شهرستان بیش از 100 اثر تاریخی و با ارزش وجود دارد که شامل تپه های باستانی، قلعه، مسجد، حمام عمومی، برج مقبره، کاروانسرا، امامزاده ها و غیره هستند و جزء مهم ترین جاذبه های دیدنی شهریار به شمار می روند.

مهم ترین دوران شهریار، زمان حکومت ساسانیان بود چراکه امروزه اکثر بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری شهریار مربوط به آن دوران هستند هرچند وسایلی مانند ظروف سفالی بیانگر قدمت چند هزار ساله شهریار می باشد.

شهریار بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد که در مرکز شهر و مناطق اطراف زندگی می کنند. بطور کلی، شهریار به چندین شهر با نام های شهریار، باغستان، صباشهر، ویحیدیه، فردوسیه، شاهدشهر و اندیشه تقسیم می شود که این شهرها هم از ده ها روستا تشکیل شده اند و از جمله روستاهای مهم و محبوب شهریار هم می توان به روستای جوقین، روستای کردامیر، روستای یبارک و قجر آباد اشاره کرد که معروف ترین جاذبه های دیدنی شهریار در این مناطق واقع شده اند.

تخت رستم شهریار

تخت رستم نام یک کوه است که در غرب روستای قجر شهرستان شهریار واقع شده و 1318 متر ارتفاع دارد. این کوه مخروطی شکل مهمترین بخش طبیعی و باستانی در غرب شهرستان شهریار به شمار می رود؛ اما چرا به این کوه نام تخت رستم را داده اند؟

در دامنه کوه تخت رستم یک اثر تاریخی کهن وجود دارد که در حقیقت باقی مانده آتشکده ساسانی است. تخت رستم شامل یک سکوی وسیع، یک چهارطاقی کوچک در دامنه شرقی کوه می باشد. در این بخش از شهریار تاریخ و طبیعت باهم در آمیخته اند و همین موضوع سبب شده تا مکان خوبی برای گردش و تفریح باشد.

پژوهش های باستان شناسان در تخت رستم نشان داده اند که این بنا مکانی برای برگزاری مراسم پیروان زرتشت بوده است. تخت رستم یکی از مهمترین آثار تاریخی ایران و جزء پربازدیدترین جاذبه های گردشگری شهریار محسوب می شود که در سال 1316 خورشیدی نامش در فهرست ملی ثبت شد.

 

تخت رستم شهریار

قلعه دهشاد شهریار

همانطور که در ابتدای صحبت هایم اشاره کردیم، اکثر دیدنی های شهریار را بناهای تاریخی متعددی تشکیل می دهند، یکی از این سازه های تاریخی قلعه دهشاد است. نکته منحصربه فردی که در رابطه با دهشاد وجود دارد این است که تنها قلعه روستایی موجود در ایران می باشد که هنوز مردم در آن ساکن هستند.

قلعه دهشاد وسیع است و حدود 13800 متر مربع وسعت دارد. نوع سازه دهشاد اگر به معماری علاقه مند باشید، حتما برای شما جذاب خواهد بود زیرا دارای 4 برج در چهار سمت خود می باشد که در گذشته برای دیدبانی از آن استفاده می کردند. سقف دهشاد نیز جالب و به صورت ذوزنقه است و دو طاق نما در دو سمتش دارد. باروی این قلعه نیز 5/8 متر ارتفاع دارد از گل چینه ای با ضخامت 55 سانتیمتر و کنگره هایی به شکل دایره آن را ساخته اند. از دیگر بخشهای دیدنی قلعه دهشاد سردر ورودی آن می باشد که از جنس آجر است و قدمتش به دوره قاجار باز می گردد. قدمت دقیق خود بنا هنوز مشخص نیست اما تخمین زده می شود که بنا قدمتش به اوایل حکومت قاجار برسد لذا قلعه دهشاد از معدود دیدنی های شهریار است که یادگاری از دوران حکومت قاجاریه می باشد.

 

قلعه دهشاد شهریار

پل دختر بادامک شهریار

پل دختر یکی از پل های کهن ایران در میان جاذبه های گردشگری شهریار به شمار می رود. برای دیدن این پل در مسیر جاده سعید آباد-شهریار باید به بعد از گذر خط آهن مراجعه نمایید. پل دختر از جنس آجر است که یک چشمه مرکزی نیز دارد و ارتفاعش به 4 متر می رسد. البته در ساخت این پل از مصالح دیگری همچون آجر، ملاط ساروج و سنگ قلوه و گِل نیز استفاده کرده اند.

اگر اهل مطالعه تاریخ باشید، شاید نام جنگ بادامک برایتان آشنا باشد. بادامک نام جنگ معروفی است که در دوران حمله مشروطه خواهان به تهران رخ داد. حالا پل دختر بادامک جزو میراث ملی محسوب می شود و در سال 1382 خورشیدی با شماره 9895 به ثبت ملی رسید.

 

پل دختر بادامک شهریار

پل آبرسان ورامینک شهریار

پل آبرسان ورامینک نیز از دیگر دیدنی های شهریار به شمار می رود. طول این پل آجری 26 متر و عرضش حدود 2 متر و ارتفاع آن 6 متر می باشد. پل آبرسان ورامینک یک طاق مرکزی دارد که عرض دهانه آن 3 متر و 20 سانتی متر است. اگر به این ابعاد دقت کنید، متوجه خواهید شد که یک آبراه باریک در پلی طویل است؛ البته این پل آبراه دیگری هم داشته که از بین رفته و تخریب شده است.

از شواهد اینطور به نظر می رسد که پل آبرسان ورامینک در زمان پر آبی رود کرج ساخته شد اما حالا این مسیر آبی کاملا خشک است و دیگر از پل آبرسان به عنوان پلی در مسیر آبی استفاده نمی شود. پل ورامینک نیز مانند برخی دیگر از بناهای تاریخی موجود در شهریار بازمانده دوران حکومت قاجار است و جزو بناهای ملی ایران به شمار می رود. حالا پل آبرسان ورامینک با شماره ثبت 9898 نامش در فهرست ملی ایران می درخشد.

پل آبرسان بادامک شهریار

از آنجایی که در گذشته شهریار سرزمینی سرسبز و پر آب بود، پل های تاریخی بخشی جدا نشدنی از تاریخ این دیار هستند. یکی دیگر از پل های زیبا و کهن در میان جاذبه های دیدنی شهریار، آبرسان بادامک نام دارد که در روستای بادامک از توابع سعید آباد واقع شده است. این پل نیز دارای یک آبراه مرکزی است. با وجود این که کاربری اصلی این پل انتقال آب به مزارع بوده اما ویژگی های تزئینی نیز دارد برای مثال اشکالی به شکل لوزی در دو سوی گهواره چشمه به چشم می خورد.

در ساخت پل آبرسان بادامک شهریار علاوه بر آجر از قلوه سنگ و تخت سنگ های طبیعی نیز استفاده می شود که در بین آجرها از آنها استفاده کرده اند. پل آبرسان بادامک نیز مانند سایر پلهایی که تا اینجا با آنها آشنا شدیم در دوران حکومت قاجار ساخته شده است.

 

پل آبرسان بادامک شهریار

تپه جوقین

اگر در جستجوی جایی هستید که بتوانید به همراه خانواده چند ساعتی را به دور از شلوغی شهرها و مشکلات آرامش داشته باشید، تپه جوقین انتخاب خوبی است. تپه جوقین نمایان گر یک معماری جالب می باشد. این تپه شبیه به یک قلعه است که به مرور زمان فرسایش یافته و به شکل امروزی خود در آمده است. برای دیدن تپه جوقی باید به روبه روی شهرداری وحیدیه مراجعه نمایید.

پیشینه دقیق تپه جوقین مشخص نیست اما از آثار به دست آمده از حفاری هایی که در اطراف این تپه صورت گرفته، مشخص شد که قلعه نظامی بوده و مربوط به دودمان ساسانیان می باشد. بد نیست بدانید که بومیان تپه جوقین را با نام قلعه یزدگرد سوم نیز می شناسند.

 

تپه جوقین

سینما سپهر شهریار

شهریار در کنار دشت های دیدنی و جاذبه های گردشگری و تاریخی مختلف، تفریحات بی نظیری هم دارد که سینما سپهر یکی از آن ها است.

سینما سپهر شهریار در سالروز ولادت حضرت علی (ع) با مدرن ترین و بهترین امکانات سینمایی در شهرستان شهریار افتتاح شد و فیلم “آقایان ممنوع” اولین فیلمی بود که در سینما سپهر شهریار برای مردم به نمایش درآمد. ظرفیت سالن سینمای سپهر شهریار، 160 نفر است اما در روزهای آخر هفته و بخصوص تعطیلات، شاهد صف های طویل در جلوی باجه فروش بلیط سینما هستیم.

از امکانات مدرن سنیما سپهر شهریار می توان به آپاراتخانه و نصب دو آپارات مدرن، بوفه ای شکیل، دکوراسیون بی نظیر محیط سینما، سیستم های سرمایش و گرمایش مدرن و همچنین، صندلی هایی که با اکثر سینماها متفاوت است اشاره کرد. همچنین برای دسترسی به سینما سپهر شهریار می بایست در این شهرستان وارد بلوار امام خمینی شده و در کوچه یاسر، سینما و جمعیت شلوغ جلوی رستوران را دید.

سینما سپهر شهریار

تخت کیکاووس

تخت کیکاووس جزء معدود جاهای تاریخی شهریار است که می توان به قدمت 4هزار ساله این شهرستان پی برد. قدمت تخت کیکاووس در کنار بناهای تاریخی مانند تخت رستم، تپه جوقین، قره تپه و قلعه دختر به دوران حکومت ساسانیان برمیگردد.

تخت کیکاووس در روستایی بیدگنه واقع در 18 کیلومتر جنوب شهریار قرار داشته و فاصله تخت کیکاووس تا تخت رستم به بیش از 12 کیلومتر نیز میرسد. در گذشت های دور، تخت کیکاووس جزء مهم ترین مکان ها برای برگزاری مراسم ها و آئین های مذهبی بوده و امروزه نیز برای مردم شهرستان، از ارزش و احترام بالایی برخوردار است. تخت کیکاووس سه بنای تاریخی ذوزنقه ای شکل در پای تپه های صد متری دارد که با سنگ هایی از گچ ساخته شده است که قطر دیوارهای بناها به بیش از 70 سانتی متر می رسد.

برج مقبره بابا محمود

برج مقبره بابا محمود جزء بناهای تاریخی با ارزش در شهریار است که در میان مردم شهر، از ارزش و احترام بالایی برخوردار بوده و قدمتش به دوران سلجوقیان برمیگردد.

ابتدا کمی با بابا محمود آشنا شویم. بابا محمود لقب محمود سهرفیروزانی است که در زمان های دور، حاک شهر فیروزان و لنجانات بود. همچنین در کنار حاکمیت این مناطق، او یکی از مشاوران ارشد سلطان محمد خدا بنده که از سلاطین ایلخانی بود نیز به حساب می آمد. محمود سهرفیرزوانی توانست به سرعت خود را در میان مردم محبوب کند و به یکی از علمای بزرگ مذهبی در شهرش تبدیل شد و همچنین به لطف کارهای خیری که انجام میداد، مردم علاقه زیادی به او داشتند.

مقبره بابا محمود بنایی تماماً از خشت است که 5 متر قطرش بوده و ارتفاعی 15 متری دارد که هرچه به بالای مقبره می رویم، از قطر بنا کاسته می شود. همچنین وقتی هم که وارد مقبره می شوید، محرابی را می بینید که در ارتفاع 5 متری قرار داشته و رو به قبله است.

 

قره تپه شهریار

از دیگر دیدنی های شهرستان شهریار می توان به قره تپه اشاره کرد. این مکان دیدنی در روستای قره تپه در جنوب شرقی شهریار قرار دارد. در این روستا حفاری های متعددی انجام شده که بر اساس آنها قره تپه یکی از نخستین روستاهای ایران به شمار می آید و آثاری در آن به دست آمده که قدمتشان به دوران پیش از تاریخ باز می گردد.

از نظر تشابهات تمدنی قره تپه را می توان شبیه به چشمه علی در شهر ری یا تپه زاغه دشت قزوین و تپه سیلک دانست. برای متوجه شدن اهمیت قره تپه باید بگویم که قدمتش به هزاره چهارم و پنجم پیش از میلاد مسیح می رسد. قره تپه از سال 1377 با شماره 2256 جزء آثار ملی است.

 

قره تپه شهریار

تپه فردوس شهریار

یکی دیگر از جاهای دیدنی شهریار ، تپه های فردوس شهریار است. تپه فردوس طبیعت زیبایی دارد و با محیط آرامش می تواند حال و هوای شهرنشینان را تغییر بدهد. تپه فردوس در ابتدای شهر جدید فردوسیه قرار دارد و دور تا دور آن باغ های میوه هستند. تپه فردوس نیز مانند تپه جوقین یک قلعه است که به مرور زمان فرسایش یافته و به شکل امروزی در آمده؛ پیشینه تپه فردوس به دوران سلجوقیان بازمی گردد. امروزه تپه فردوس هم جزو آثار ملی ایران به شمار می آید و در سال 1375 با شماره 2892 به ثبت رسید.

 

تپه فردوس شهریار

حمام یوسف آباد شهریار

اگر اهل لذت بردن از معماری های شاخص ایرانی هستید، حمام یوسف آباد صیرفی نماد یک معماری جذاب ایرانی است. این حمام زیبا بخش هایی مثل سربینه، خزینه و بینه و… دارد که در اغلب حمام های کهن ایرانی به چشم می خورند. در حمام یوسف آباد صیرفی از مصالحی همچون قلوه سنگ، آهگ، گچ و ساروج نیز علاوه بر آجر استفاده کرده اند. پوشش های این بنا نیز از قوس گرفته تا طاق و گنبدش همه دیدنی و جذاب هستند. جالب ترین بخش حمام تاریخی یوسف آباد صیرفی تزئیناتی است که در بخش زیرین گنبدش به چشم می خورد.

 

حمام یوسف آباد شهریار

دشت شقایق شهریار

طبیعت بکر دشت شقایق یکی از زیباترین جاهای دیدنی شهریار است. دشتی وسیع با گل‌های شقایق، که با دیدن زیبایی منحصربه‌فردش، احساس رهایی و سبکی بودن در طبیعت را با تمام وجود درک خواهید کرد. دشت شقایق‌های وحشی، از دشت‌های شقایق نادر جهان، واقع در دامنه جنوبی کوه‌های جارو است. اگر نیمه اردیبهشت‌ماه به دامنه کوه‌ها و تپه‌های زیبای اخترآباد ملارد سری بزنید، قرمزی خیره‌کننده شقایق‌ها را از کیلومترها دورتر، می‌توانید ببینید.

دشتی با وسعت 500 هکتار با زیباترین شقایق‌های وحشی که یکی از جذاب‌ترین قاب‌های طبیعت را به رخ می‌کشد. غیر از دشت شقایق، 30 رشته قنات و بسیاری آثار باستانی و تاریخی دیگر در این منطقه وجود دارد. دشت شقایق در 40 کیلومتری غرب شهریار و 25 کیلومتری جنوب غربی شهر صفادشت واقع‌ شده است. دشت شقایق‌های وحشی از بکرترین جاهای دیدنی شهریار است. شما می‌توانید تنها با 20 دقیقه رانندگی از محدوده بی‌بی سکینه، به این طبیعت ناب و زیبا برسید.

در شهرستان شهریار چندین امامزاده معروف وجود دارد. با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی برخی از امامزاده های شهریار بپردازیم.

 

دشت شقایق شهریار

امامزاده یحیی (ع)

امامزاده یحیی (ع) یکی از امامزاده های مهم شهریار است که در میان مردم شهر از ارزش و احترام بالایی برخوردار می باشد. اگر در سفر به شهریار قصد بازدید از بنای امامزاده یحیی (ع) را دارید می بایست در این شهر وارد جاده رباط کریم – شهریار شده و در روستای بکه واقع در دهستان جوقین، بنای امامزاده را مشاهده کنید.

امامزاده یحیی (ع) بنایی بسیار قدیمی دارد که از آجر ساخته شده و گنبد امامزاده برخلاف ورق طلا و آلیاژهای دیگر، از خشت و گل ساخته شده است. لازم به ذکر است امامزاده یحیی (ع) از نوادگان امام موسی بن جعفر (ع) بوده و نام کامل او، ابوالفضل یحیی بن ابی هاشم محمد الجوانی بن طاهر بن علی بن محمد بن الحسن بن عبیدالله بن الحسن بن محمد الجوانی بن الحسن بن محمد بن عبیدالله الاعرج بن حسین الاصغر بن امام سجاد (ع) می باشد.

 

امامزاده یحیی

امامزاده هادی (ع) – کرشته

بنای امامزاده هادی (ع) در روستای کرشته واقع در شهرستان شهریار قرار دارد. بنای امامزاده هادی نیز از جمله بناهای تاریخی و قدیمی شهریار است که بنایی حدود 100 متر مربع داشته و دیوارهای بنا از آجر و گنبد بنا نیز از خشت و گل ساخته شده است. همچنین وقتی هم وارد بنای امامزاده هادی (ع)، گچکاری ها و نقاشی های مختلفی را بر روی دیوارها و سقف بنا مشاهده می کنید.

 

امامزاده هادی

امامزاده بی بی سکینه

بقعه متربکه امامزاده بی بی سکینه، بنایی است که پیشنهاد  می کنیم در سفر به شهریار از آن بازدید کنید. امامزاده بی بی سکینه خواهر علی بن موسی الرضا (ع) و فرزند امام موسی به جعفر (ع) است. برای بازدید از بقعه امامزاده بی بی سکینه در شهرستان شهریار می بایست وارد جاده ملارد شوید و جنب صالح آباد خاتونلر صفادشت، بنای امامزاده را مشاهده کنید.

امامزاده بی بی سکینه همواره یکی از پربازدیدترین بناهای زیارتی در شهریار و مناطق اطراف است بطوریکه سالانه میلیون ها نفر از امامزاده بی بی سکینه بازدید می کنند. بنای امامزاده مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و امروزه با بنایی نوساز، آینه کاری، کاشی کاری و معماری اسلامی در کنار سقفی با نمای سنگ بسیار زیبا روبرو هستیم. جالب است بدانید این بازسازی زیبا را  هنرمندان اصفهانی در سال 1372 انجام داده اند.

امامزاده بی بی سکینه

 

امامزاده جعفر بن محسن (ع)

بقعه متربکه امامزاده جعفر بن محسن (ع)، در روستای خاوه واقع در شهرستان شهریار قرار دارد. برای بازدید از امامزاده جعبر بن محسن (ع) می بایست در شهرستان شهریار وارد روستای خاوه شد و در جاده کهنز، تابلوی امامزاده را مشاهده کرد. بنای امامزاده از آجر ساخته شده است که جزء آثار باستانی بوده  و برخلاف اکثر امامزاده های دیگر، فاقد گلدسته، ضریح و غیره می باشد. همچنین خوب است بدانید با اینکه بنای امامزاده جعفر بن محسن (ع) در گذشته بازسازی شده اما قرار است طرحی جامع برای بازسازی و مرمت بنا در نظر گرفته شود.

تپه باستانی بالکین

تپه باستانی بالکین قدمتش به چند هزار سال پیش و دوران عصر آهن برمیگردد. تپه بالکین نزدیک به 10هزار متر مربع  مساحت دارد و باستان شناسان هنگام کاوش در این منطقه، سفال ها و اشیائی پیدا کردند که نشاندهنده فرهنگ عصر آهن هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید اولین کاوش در منطقه سال 1957 میلادی توسط برتون براون صورت گرفت و او هنگام بررسی منطقه، آثاری پیدا کرد که می گوید همانند قره تپه هستند چراکه در منطقه قره تپه نیز کاوش ها و حفاری های بسیاری صورت گرفته است.

تپه باستانی بالکین در جنوب روستای مهرچین شهرستان شهریار قرار دارد که فاصله تپه تا روستای مهرچین نزدیک به  400 متر و تا روستای حصار شالپوش واقع در غرب تپه نیز به 500 متر می رسد. تپه در ارتفاع تپه 1166 متر از سطح دریا می باشد و اگر از تپه بالکین بازدید کنید، چشم انداز زیبایی هم از دشت ها و مناطق اطراف خواهید داشت. لازم به ذکر است تپه باستانی بالکینی در سال 1380 به فهرست آثار ملی ایران اضافه شد.

تپه بالکین

صنایع دستی شهریار

هر شهری صنایع دستی خاص خود را دارد و بی شک، صنایع دستی نشان دهنده تاریخچه و فرهنگ مردم آن منطقه خواهد بود. در شهریار نیز صنایع دستی مختلفی وجود دارد که از جمله جاذبه های گردشگری شهر به حساب آمده و افراد زیادی به شهریار سفر می کنند تا صنایع دستی شهر را مشاهده کرده و خریداری کنند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید در شهریار بیش از 100 کارگاه تولید صنایع دستی و نزدیک به 1200 هنرمند که در خانه هایشان مشغول ساخت انواع صنایع دستی هستند و همچنین خوب است بدانید که در شهریار، 25 رشته تولید صنایع دستی وجود داشته و اکثر صنایع دستی شهرستان هم به خارج از کشور صادر می شود.

برای مشاهده و خریداری انواع صنایع دستی شهریار می توانید به بازارهای سنتی شهر مراجعه کنید اما یک بازارچه سنتی بزرگ و دائمی در شهریار و نزدیک به امامزاده بی بی سکینه (س) وجود دارد که همواره شلوغ بوده و انواع محصولات هنرمندان شهریار از جمله سفالگری، سرامیک، شیشه تراشی، احجام چوبی و غیره را می توانید در آنجا مشاهده کنید.

در آخر خوب است بدانید شهریار، یکی از بزرگترین نمایشگاه های تخصصی صنایع دستی را دارد و گردشگران می توانند همه روزه از ساعت 9 صبح الی 15 به موزه فرهنگ و هنر شهریار مراجعه کنند تا حاص دست رنج هنرمندان را مشاهده کنند. همچنین خوب است بدانید موزه فرهنگ و هنر شهریار در خیابان وادین برپا واقع در روبروی شهرک اداری قرار دارد.

 

صنایع دستی شهریار

اجاره ویلا در شهریار

اگر دوست دارید آخر هفته‌ی به یادماندنی در شهریار سپری کنید و از جاهای دیدنی شهریار دیدن کنید، لوکس ویلا و خدمات اجاره ویلا در شهریار را فراموش نکنید. ما بهترین ویلاهای این منطقه را با کمترین قیمت در اختیار شما خواهیم گذاشت. روی عبارت اجاره ویلا در شهریار کلیک کنید تا از ویلاهای لوکس ویلا دیدن کنید.

ویدئو مناطق دیدنی شهریار

شهریار بخشی از استان تهران است که بر اساس آخرین سرشماری 750000 نفر جمعیت دارد. شهریار 1160 متر از سطح دریا بالاتر است. اگر تا به حال به شهریار سفر نکرده اید باید بگویم که این خطه از ایران از شمال با شهرستان کرج و قدس و از سمت شرق با تهران و از جنوب با شهرستان رباط کریم، گلستان و اسلامشهر و از غرب نیز با ملارد همسایه است.

شهریار در فصول پاییز و زمستان هوای نسبتا سردی دارد و در فصل بهار بسیار معتدل و در تابستان گرم، شما در تمامی فصول میتوانید به شهریار بروید و از جاهای دیدنی شهریار لذت ببرید، البته پیشنهاد ما به شما فصل بهار است.

تپه جوقین، برج مقبره بابا محمود شهریار، تخت رستم شهریار، قره تپه شهریار از جمله بهترین جاهای دیدنی شهریار به حساب می آیند.

شهریار به باغ ویلا هایش معروف است که امکانات بسیار زیادی دارد از جمله، استخر روباز، استخر آبگرم، بیلیارد، فوتبال دستی و غیره، همچنین برای انجام مجالس و مراسم بسیار مناسب است.

نوشته های مشابه

6 دیدگاه در “جاهای دیدنی شهریار

 1. امیر گفت:

  اگر برای تعطیلات آخر هفته میخواید از تهران بزنید بیرون یکی از نزدیک ترین جاها شهریار هست که خیلی هم آب و هوای خوبی داره و قطعا باعث میشه یه آخر هفته عالی داشته باشید فقط اگه اجاره ویلا در شهریار مد نظرتونه پیشنهاد میکنم حتما تپه فردوس رو هم برید و ببینید

 2. سارا گفت:

  سلام خدمت دوستان عزیز یه تجربه از رفتن به ویلا های مختلف رو میخوام براتون بگم من هم تو رودهن هم کردان هم دماوند و لواسان و … ولی یه نکته مثبتی که توی شهریار هست نزدیک بودنش به تهرانه که راحت میشه رفت و اومد آب و هوای خوبی هم داره و ویلاهاشم خوبن فقط میگفتن که امنیت خوبی نداره که ما رفتیم خیلی هم خوب بودو اوکی بود کاملا اگر قصد اجاره ویلا در شهریار رو دارید پیشنهاد میکنم حتما برید و کلی خوش بگزرونید .

 3. هما گفت:

  مقبره بابا محمود یکی از جالب ترین مناطق دیدنی شهریار که حتما حتما ارزش یکبار دیدن رو داره و اگر بازم تایم داشتید یه سر هم به قره تپه شهریار بزنید اونجا هم خیلی جالبه

 4. لیلا گفت:

  تپه جوقین خیلی جای باحالیه، قشنگ شبیه به فیلم هایی که توی مستند حیات وحش میدیدمه، یادم نیست کجا ولی خیلی شبیه به تپه جوقین بود، خلاصه ارزش دیدن داره، در مجموع حتما یه سر به جاذبه های گردشگری شهریار بزنین.

 5. عرفان گفت:

  امام زاده هادی الان دیگه این شکلی نیست کلا از اول ساختن بعدم امام زاده اسماعیل رو فراموش کردید

 6. وهاب گفت:

  یکی از زیبا ترین و بکر ترین دیدنی های شهریار دشت شقایق شهریاره مخصوصا فصل بهار و تابستون خیلی قشنگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.