یکی از پر طرفدارترین و پرجاذبه ترین شهرهای شمالی که اغلب افراد برای مسافرت رفتن انتخاب می کنند، شهر نمک آبرود می باشد که در استان مازندران واقع شده است. نمک آبرود علاوه بر زیبایی ها و سرسبزی های طبیعی که در دل خود جای داده است، اماکن تفریحی متعددی دارد که از معروف ترین آن ها می توان به تله کابین نمک آبرود اشاره کرد. تله کابین نمک آبرود از بهترین و محبوب ترین جاذبه های تفریحی در شهر نمک آبرود است که هر ساله گردشگران زیادی برای تفریح و بازدید، به این منطقه ی سر سبز از شمال سفر می کنند. با توجه به استقبال چشمگیر مسافرین از این قبیل تفریحات، تصمیم گرفته شد یک مقاله کامل در مورد ویژگی ها و جاذبه های تله کابین نمک آبرود بنویسیم تا بیشتر با آن آشنا شوید. با لوکس ویلا همراه ما باشید تا در این جاذبه گردشگری اطلاعات بیشتری کسب کنید، شاید اگر تاکنون به این منطقه توریستی سفر نکرده اید، با خواندن این مقاله، کوله بار سفر را ببندید و به سمت نمک آبرود راهی شوید.

سفر به نمک آبرود

همانطور که گفته شد شهر نمک آبرود یکی از شهرهای استان مازندران است که دارای وسعتی حدود 650 هکتار می باشد. این شهر علاوه بر جاذبه های طبیعی گردشگری و تفریحی، بخشی از آن را به شهرسازی اختصاص داده اند. بخشی که برای شهرسازی در نظر گرفته شده مساحتی حدود 220 هکتار می باشد که در آن ویلا و ساختمان های چند طبقه برای اقامت های فصلی و دائمی ساخته می شود. نمک آبرود از بخش شمالی به دریای خزر و از سمت جنوب به مدوبن از رشته کوه های البرز متصل می شود. اگر به این منطقه از شمال سفر کنید و از تفریحات شهرک توریستی نمک آبرود استفاده کنید قطعا یکی از بهترین سفرهایی است که در طول عمر تجربه کرده اید.

از حق نگذریم دلیل شهرت و محبوبیت این شهرک توریستی، تله کابین نمک آبرود می باشد. با توجه به این که دمای هوا در قسمت بالایی قله و در ایستگاه آخر تله کابین نزدیک به 10 درجه کاهش می یابد، اگر در فصل تابستان و هوای گرم نیز به این منطقه سفر کنید و سوار تله کابین شوید می توانید از هوای مطبوع آن نهایت لذت را در کنار همسفرانتان تجربه کنید. تفریحات شهرک نمک آبرود به اینجا ختم نمی شود و ادامه دارد. علاوه بر تله کابین نمک آبرود، جاذبه های تفریحی و گردشگری دیگری نیز مانند کارتینگ، شهربازی، سورتمه، باشگاه تیراندازی، پیست دوچرخه سواری، پل معلق، پینت بال و … هم وجود دارند که می توانید از آن ها هم استفاده کنید و سفر و خاطرات خوشی را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید. تمامی این امکانات در کنار هم جمع شده اند و این امکان را به وجود آورده اند تا هر کسی با هر سنی برای بازدید از این شهرک به مازندران سفر کند.

تله کابین نمک آبرودتله کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود در سال 1372 برای استفاده ی گردشگران و مسافرین افتتاح شده است و خوشبختانه تا به امروز هیچ گونه حادثه ی دلخراشی در این مجموعه رخ نداده است. همین امر نشان از ساخت حرفه ای و مهندسی شده آن می باشد. همان طور که در بخش ابتدایی مقاله گفته شد، این تله کابین از بهترین و زیبا ترین جاذبه های تفریحی و گردشگری در استان مازندران است که در مقایسه با نمونه های مشابه، هنوز هم در اوج قرار دارد و همین امر سبب شده بسیاری از گردشگران و مسافرین این منطقه را برای تفریح و گردش انتخاب و ترجیح دهند. تله کابین نمک آبرود یکی از طولانی ترین خطوط تله کابین های ایران به شمار می رود.

با توجه به این که این تله کابین به ایستگاه آخر و اوج خود که می رسد حدود 10 درجه از دمای هوا در آنجا کاهش می یابد و باعث می شود در تابستان اگر سوار تله کابین شوید از هوای آن منطقه لذت ببرید و از گرمای هوا اذیت نشوید. هنگامی که سوار تله کابین شوید می توانید از منظره های زیبا و بی نظیری از جمله جنگل های سرسبز و دریای خزر که در اطرافتان نقش می بندند لذت ببرید و حتی تصاویر خاطره انگیزی را به ثبت برسانید.

جالب است بدانید این تله کابین دارای دو خط حرکتی مجزا است. اولین خط که در همان سال 72 افتتاح شده به نسبت خط 2 قدیمی تر است. تنها تفاوت خط یک و دو تله کابین نمک آبرود سرعت حرکت آن ها به علاوه ظاهر و شکل کابین ها می باشد. لازم به ذکر است که تمام قطعات کابین ها به صورت هفتگی بررسی می شوند. در صورت قطع شدن برق، سریعا به ژنراتور و موتور اضطراری متصل شده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

تله کابین نمک آبرودخط اول تله کابین نمک آبرود

خط یک تله کابین نمک آبرود توسط کشور سوئیس ساخته شد و تا ارتفاع 1050 متر بالا می رود. این خط دارای 42 کابین با گنجایش 4 نفر می باشد بدین معنی که در یک کابین تله کابین 4 نفر جای گیرند و با سرعت سه متر بر ثانیه حرکت می کند. بدین صورت که یک مسیر 1200 متری را در مدت زمان کم تر از 15 دقیقه تا رسیدن به قله مدوبن پشت سر می گذارد. ارتفاع دکل های خط یک تله کابین نمک آبرود از 5 تا 50 متر متغیر می باشد. هر چه به سمت بالا تر پیش می رود و حرکت می کند، ارتفاع از زمین بیشتر شده و دکل ها بلندتر می شوند. شما با سوار شدن در تله کابین می توانید چشم انداز فوق العاده ای از شهر نمک آبرود را مشاهده کنید.

ساعت کاری خط یک تله کابین نمک آبرود

تمامی گردشگران و مسافران می توانند همه روزه از ساعت 9.30 صبح الی 19 عصر از تله کابین نمک آبرود استفاده کنند. اما این نکته را در نظر داشته باشید در ایام تعطیل و آخر هفته ها به دلیل ازدیاد جمعیت گردشگران، ممکن است تا پیش از اتمام ساعت کاری بلیط ها تمام شوند، پس بهتر است تا قبل از ساعت 19 عصر بلیط خود را خریداری نمایید.

قیمت بلیط خط یک تله کابین نمک آبرود

هزینه بلیط برای هر گردشگر ایرانی 50 هزار تومان و برای گردشگران خارجی 65 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

تله کابین نمک آبرودخط دو تله کابین نمک آبرود

با توجه به استقبال مردم از این جاذبه ی گردشگری و تفریحی در سال های گذشته، خط دوم تله کابین نیز افتتاح شد. خط دو تله کابین تا ارتفاع 700 متری بالا می رود و  دارای 35 کابین با گنجایش 6 نفر می باشد. ینی در هر کدام از کابین ها 6 نفر جای می گیرند و نسبت به خط یک گجایش بیشتری دارد. هر کدام از این کابین ها با سرعت 6 متر بر ثانیه در حال حرکت هستند و با سوار شدن در خط دو تله کابین در کم تر از 10 دقیقه شما را به قله خواهد رساند. این مدت زمان دقیقا دو برابر خط یک تله کابین نمک آبرود می باشد. ناگفته نماند طول این مسیر نیز 1700 متر است.

ساعت کاری خط دو تله کابین نمک آبرود

تمامی گردشگران می توانند همه روزه از ساعت 9.30 صبح الی 19 عصر از تله کابین نمک آبرود استفاده کنند. اما باید توجه داشت که در ایام تعطیل و ازدیاد جمعیت مسافرین و گردشگران امکان دارد بلیط ها زودتر تمام شوند. پس باید کمی زودتر برای خرید بلیط اقدام کنند.

قیمت بلیط خط دو تله کابین نمک آبرود

هزینه بلیط برای هر گردشگر ایرانی 55 هزار تومان و برای گردشگران خارجی 70 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

تله کابین نمک آبرودمسیر دسترسی به نمک آبرود

آدرس: مازندران، چالوس، کیلومتر 12 غرب جاده چالوس، تنکابن، نمک آبرود

اگر از تهران قصد سفر به نمک آبرود را دارید ابتدا باید خود را به جاده کرج برسانید، سپس از آنجا جاده چالوس را پیش بگیرید. به تابلوهای راهنما که در سمت چپ شما در جاده قرار دارند توجه کنید. این مسیر شما را به نمک آبرود می رساند. البته دقت داشته باشید که منطقه مسکونی و منطقه تفریحی نمک آبرود از یک دیگر جدا هستند. لذا برای وارد شدن به منطقه مسکونی نمک آبرود ملزم به پرداخت ورودی هستید. اما برای ورود به منطقه تفریحی نیازی به پرداخت هزینه نیست.

تله کابین نمک آبرود کجاست

برای دسترسی به تله کابین نمک آبرود باید خود را به مازندران و شهر نمک آبرود برسانید. از آنجا مسیر پارکینگ اختصاصی کارکنان را پیش بگیرید. تله کابین نمک آبرود در کنار پارینگ خصوصی کارکنان قرار دارد.

مسیر نهایی تله کابین نمک آبرود کجاست

پس از این که سوار تله کابین شدید، درست ایستگاه آخر، درب تله کابین را باز کردید با جنگلی انبوه با پوشش گیاهی سر سبز، درختانی تنومند و آب و هوایی خنک رو به رو خواهید شد. مدت زمانی که برای تفریح در این جنگل باید در نظر بگیرید 30 تا 60 دقیقه است، اما در صورت تمایل بیش از این ساعات می توانید به گشت و گذار ادامه دهید.

تصور کنید از دل کوه عبور کرده و به قله آن می رسید. قله ای که چشم اندازهای فوق العاده جذاب آن می تواند شما را شگفت زده کند. در این منظره می توانید عکس های فوق العاده زیبایی را ثبت کنید. عکس هایی که پس زمینه آن ها شبیه به کارت پستال ها می باشند!

لازم به ذکر است که در این جنگل سر سبز آلاچیق های زیبا برای استراحت و بوفه برای خرید خوراکی و غذاهای محلی شمالی وجود دارد، اما در این منطقه امکان برپایی چادر و زیر انداز وجود ندارد. پس تنها به طبیعتگردی و لذت بردن از آب و هوایی تکرار نشدنی اکتفا کرده و لذت ببرید.

علت این قانون در این است که گنجایش محدودی برای گردشگران در این مجموعه در نظر گرفته شده است پس برای این که همه بتوانند از این منطقه ی سر سبز بهره مند شوند می بایست پس از گشت و گذار، مجدد سوار تله کابین شوید و به ایستگاه نخست خود برسید.

تله کابین نمک آبرودامکانات رفاهی در نمک آبرود

تا اینجا با تله کابین نمک آبرود، قیمت بلیط و ویژگی های این تفریح مهیج آشنا شده اید، اکنون وقت آن رسیده تا با امکانات رفاهی دیگری که در این مجموعه وجود دارد بیشتر آشنا شوید. برای گردشگران شهر توریستی نمک آبرود کافه، رستوران، سرویس بهداشتی، پارکینگ، نمازخانه، ویلا و هتل در نظر گرفته شده تا در کنار لذت بردن از جاذبه های دیدنی و تفریحات فوق العاده، محلی را برای استراحت داشته باشند.

بهترین زمان سفر به نمک آبرود

هر فصلی از سال زیبایی ها و ویژگی های خاص خود را دارد. اگر می خواهید از طبیعت های شمال استفاده بیشتر کنید و بهره بیشتری ببرید می توانید نیمه اول سال و فصل بهار تا اوایل تابستان را انتخاب کنید. با توجه به شرجی بودن هوا در این شهر، در تابستان امکان دارد کمی دمای هوا آزار دهنده باشد. اگر فصل پاییز را برای سفر انتخاب می کنید، طبیعت رنگارنگ شمال را مشاهده خواهید کرد. اما هوا کمی رو به سرما رفته و باید کمی لباس های مجهز تری همراهتان باشد. در نهایت فصل اگر با سرمی هوا در زمستان مشکلی ندارید می توانید به صورت مجهزتر کوله بار سفر را ببندیدو به سمت نمک آبرود حرکت کنید. اما در این فصل دیگر خبری از سرسبزی های جنگل و کوهستان نیست.

تله کابین نمک آبرودجاذبه های تفریحی نمک آبرود

اگر به نمک آبرود سفر کردید علاوه بر تله کابین می توانید از امکانات تفریحی دیگری که در این شهر قرار دارد از جمله: سورتمه نمک آبرود، باشگاه اسب سواری، پل معلق، پینت بال، باشگاه تیراندازی، کارتینگ نمک آبرود و محلی برای تفریحات ورزشی در این شهر توریستی وجود دارد. گردشگران با توجه به سلایق خود می توانند هر کدام از تفریحات مورد نظر خود را استفاه کنند و لذت ببرند. به شما پیشنهاد می شود اگر به نمک آبرود سفر کردید حتما به مجموعه تفریحی نمک آبرود سری بزنید و از تله کابین آن استفاده کنید.

اقامت در نمک آبرود

اگر قصد اقامت در این شهر را دارید می توانید یک شب فوق العاده در هتل نمک آبرود داشته باشید. اما پیشنهاد ما به شما اجاره ویلا نمک آبرود در دل جنگل های این ییلاق بی نظیر است. ویلاها و سوئیت های متعددی با بهترین امکانات برای مسافرین طراحی و ساخته شده که به راحتی می توانید یکی از آن ها را در وب سایت لوکس ویلا انتخاب کرده و کرایه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی هم می توانید با کارشناسان مجرب لوکس ویلا تماس بگیرید.

تله کابین نمک آبرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *