🕑📖 زمان مطالعه : 14 دقیقه

مناطق دیدنی کلاردشت را می‌شناسید؟ از سرسبزی های استان مازندران دیدن کرده اید ؟ فکر کردن به شمال ایران شما را یاد جنگل می اندازد یا دریا ؟ شاید هم دنبال منطقه ای کوهستانی هستید .ییلاق کلاردشت با مناطق زیبا و طبیعت چشم نواز خود شما را مجذوب خواهد کرد.نفس کشیدن در ارتفاعات مازندران را با تمام وجود احساس کنید .ما می خواهیم این بار در مورد کلاردشت و مناطق دیدنی آن ، بهشت سرزمین ایران صحبت کنیم.از مسیر دسترسی زیبا و پرپیچ و خم آن جنگل های سرسبز و دریاچه های زیبا . با ما همراه باشید تا کامل ترین اطلاعات درباره ییلاق کلاردشت را با شما مرور کنیم.

جاده زیبای کلاردشت

از سمت کرج که وارد جاده چالوس می شوید بدانید حداقل 3 الی 4 ساعت رانندگی لذتبخش پیش روی شما خواهد بود.رانندگی در جاده چالوس که یکی از زیباترین جاده های جهان به شمار می رود.جاده ای کوهستانی و پر پیچ و خم که توسط درختان و کوه ها و رودخانه ها احاطه شده است.

به سمت مرزن آباد که بروید از آنجا تابلوی کلاردشت را  دنبال کنید و به سمت چپ بپیچید .از اینجا هم تقریبا 1 ساعت تا کلاردشت راه دارید.از زیبایی های جاده لذت ببرید و هوای پاک منطقه را تنفس کنید.این مسیر در زمستان ها پوشیده از برف است ، پس اگر در این فصل قصد سفر به منطقه را دارید تجهیزات زمستان به همراه داشته باشید تا سفر امن و راحتی پیش روی شما باشد.

تاریخچه کلاردشت

کلاردشت شهری جنگلی در جنوب غربی استان مازندران است که تا پایتخت کشور، کمتر از 160 کیلومتر فاصله دارد. این شهر به لطف فاصله قابل توجهی که تا دریا دارد، از معدود شهرهای مازندران به شمار می رود که آب و هوایی شرجی نداشته و از طرفی به لطف ارتفاع شهر از سطح دریا، همواره با آب و هوایی بسیار خنک و دلنشین در منطقه روبرو هستیم.

کلاردشت در دهه های گذشته تنها یک روستای سرسبز و دیدنی بود و رفته رفته در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار گشت لذا به لطف این موضوع، تصمیم گرفته شد تا روستا گسترش یافته و به شهر تبدیل شود. این شهر جمعیتی بیش از 14هزار نفر دارد که اکثر بومی های منطقه به فعالیت هایی همچون کشاورزی، دامداری و تولید انواع صنایع دستی مشغول هستند و همچنین خوب است بدانید بخش قابل توجهی از درآمد مردم منطقه از طریق صنعت گردشگری تامین می شود. مردم کلاردشت اکثراً به زبان مازندرانی صحبت می کنند اما در میان آن ها، افرادی نیز هستند که به زبان کردی صحبت کرده و به آن ها خواجه وند گفته می شود.

 

آشنایی با شهر کوهستانی و مناطق دیدنی کلاردشت

 

مناطق دیدنی کلاردشت

کلاردشت در حدود ۵۰ کیلومتری جنوب غربی چالوس و بسیار دورتر از دریا قرار گرفته. چشم‌اندازهای رویاگونه در کنار جنگل‌های انبوه و البته آب و هوایی بسیار خنک و مطلوب حتی در گرم‌ترین فصل سال، باعث شده تا این شهر با روستاها و جنگل‌های اطرافش به یکی از جذاب‌ترین مناطق گردشگری در مازندران تبدیل شود.

جنگل های عباس آباد، جنگل آرزو، جنگل مجل، روستای مازیچال، روستای طویدره، رودبارک، لاهو، کردیچال، اجابیت، آبشار اکاپل، دریاچه هفت خوان و البته دریاچه ولشت که نقش بسیار مهمی در محبوب شدن این شهر داشته، از جمله جاهای دیدنی کلاردشت هستند. البته از جاده‌های کلاردشت هم نباید گذشت. عبور کردن از این جاده‌ها به خودی خود یک گردشگری رویایی به حساب می‌آید. کلاردشت دو جاده اصلی دارد. یکی جاده جنگلی عباس آباد و دیگری جاده مرزن آباد به کلاردشت که هر کدام زیبایی‌های منحصر به فردی دارد. در ادامه به توصیف این جاذبه‌های گردشگری می‌پردازیم.

دریاچه ولشت از زیباترین جاهای دیدنی کلاردشت

وقتی عاشق طبیعت باشید، نمی‌توانید عاشق زیبایی‌های دریاچه ولشت نشوید. بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین مازندران که میراث طبیعی ایران هم به شما می‌رود، در درون یک دره واقع شده و نمای کوه‌های اطراف جلوه بسیار زیبایی را به این منطقه داده است. دریاچه ولشت یکی از ۱۰ دریاچه آب شیرین در ایران است. این دریاچه آب خود را از چشمه‌های زیرزمینی و آب باران تامین می‌کند. در حدود ۱۵ هزار متر مربع وسعت دارد و عمق آن به ۲۰ متر می‌رسد.

قرار گرفته امکانات تفریحی بسیاری از جمله ماهی‌گیری، قایق‌رانی، بیگ بال (توپی که درون آن قرار می‌گیرید و به داخل دریاچه می‌روید.)، جت اسکی و… باعث شده تا این دریاچه، گردشگران بسیاری را در همه فصول سال به سوی خود جذب کند. در کنار دریاچه ولشت امکانات رفاهی بسیاری مانند، سوئیت‌های اقامتی، کافه رستوران، اسکله، زمین والیبال، مکان‌های برگزاری کمپ، نمازخانه و سرویس بهداشتی هم قرار دارد تا تمامی نیازهای گردشگران را برطرف کند.

دریاچه ولشت در شمال شرقی کلاردشت قرار دارد و به مرزن آباد هم بسیار نزدیک است. برای دیدن این دریاچه زیبا می‌توانید هم از جاده چالوس به سمت این دریاچه حرکت کنید و هم از کلاردشت به آن‌جا بروید. مسیری که به این دریاچه ختم می‌شود، مناسب دوچرخه سواری هم است. اگر اهل پرطرفدارترین ورزش دنیا هستید، می‌توانید با دوچرخه به این دریاچه بروید از طبیعت زیبای مسیری که به دریاچه ولشت ختم می‌شود، لذت ببرید.

 

دریاچه ولشت

از بیراهه‌ها به سمت دریاچه ولشت نروید

برای رسیدن به دریاچه ولشت، بهتر است از مسیر اصلی بروید. اولین باری که برای دیدن این دریاچه‌ی زیبا رفتم یک مسیر ناهموار و نامطمئن و خطرناک پیش رویم ظاهر شد. مسیری خاکی با پستی و بلندی‌های بسیار که فقط خودروهای آفرودی می‌توانستند این مسیر را طی کنند. چند کیلومتری که این مسیر را طی کردم، جاده هر لحظه نامطمئن‌تر می‌شد. قصد کردم مسیر طی شده را بازگردم اما جای دور زدن وجود نداشت. مجبور شدم دنده عقب مسیر چند کیلومتر را برگردم تا به جایی برسم که بتوانم دور بزنم. هر لحظه آدرنالین خون بیشتر ترشح می‌شد، هر لحظه هوا تاریک‌تر

دهکده‌ی مازیچال بر فراز ابرهای کلاردشت از زیباترین مناطق دیدنی کلاردشت

مازیچال، مشهورترین روستای اطراف کلاردشت است که در ۲۰ کیلومتری این شهر و در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا واقع شده. مازیچال از دو بخش مازی و چال تشکیل شده. در گویش مازنی، مازی به معنای درخت بلوط و چال به معنی گودال است. مازیچال یعنی جایی که در آن درختان بلوط به وفور یافت می‌شود. مازیچال یکی از معدود مکان‌هایی که می‌توان پدیده اقیانوس ابر را از آن‌جا مشاهده کرد.

در روستای مازیچال می‌توانید از صفای مردم روستایی، ابرها، دشت‌های وسیع و جنگل‌های انبوه لذت ببرید. این روستا به دلیل قرار گرفتن ار ارتفاعات رشته کوه‌های البرز تنها در فصول گرم سال (اواخر خرداد تا اوایل پاییز) قابل سکونت است. برای رفتن به مازیچال باید از کلاردشت وارد جاده عباس آباد شوید. در کیلومتر ۲ این جاده می‌توانید مسیر فرعی و منتهی به این روستا را مشاهده کنید.

روستای مازیچال به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات، برق و امکانات روشنایی ندارد. اگر می‌خواهید شب را در این روستا سر کنید، بهتر از چادر و کمپ بزنید و حتما هم لباس گرم و وسایل کامل با خود به همراه داشته باشید.

 

دهکده مازیچال

روستای رودبارک

یکی دیگر مناطق دیدنی کلاردشت، روستای رودبارک است. این روستا در منطقه کوهستانی واقع شده و طبیعتی بکر و دست نخورده دارد. قرار گرفتن  علم کوه، یخچال‌های طبیعی، آبشار اکاپل و رودخانه سردآبرود باعث شده تا با بازدید از روستای رودبارک از این جاذبه‌های طبیعی خاص در کنار کلاردشت هم دیدن کنید. در روستای رودبارک انواع قارچ، سبزی‌های کوهی و گیاهان دارویی پرورش داده می‌شود. اگر به این روستا رفتید می‌توانید هم از این گیاهان استفاده کنید و هم به اقتصاد روستا کمک کنید. رفتن به روستای رودبارک بسیار ساده است. شما می‌توانید از خیابان پاسداران در کلاردشت به این روستای کوهستانی و زیبا بروید.

 

روستای رودبارک

علم کوه

دومین قله بلند ایران بعد از دماوند، علم کوه است که در شهر کلاردشت واقع شده است. درواقع علم کوه مرتفع ترین قله منطقه تخت سلیمان است که صعود به قله کار هر کسی نبوده و حتی حرفه ترین کوهنوردان و صخره نوردان هم به سختی می توانند به قله علم کوه از مسیر شمالی برسند.

علم کوه از غرب به دره های سه هزار، از شمال به شهر چلوس، از شرق به سیاسنگ و از جنوب هم به خرسان راه دارد. اگر قصد سعود به قله علم کوه را دارید خوب است بدانید در طول مسیر، سه جانپناه یا پناهگاه با نام های پناهگاه خرسان در ارتفاع 4700 متری با عنوان مرتفع ترین جانپناه ایران، پناهگاه سرچال در ارتفاع 3800 متری و جانپناه سیاه سنگ ارتفاع 4300 متری قرار دارد که در فصل زمستان به علت بارش برف سنگین در این منطقه، کسی نمی تواند از آنها استفاده کند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید اولین بار در سال 1281 بود که برن مولر، گیاه شناسی آلمانی به عنوان اولین کسی شناخته شد که به قله علم کوه رسید. بعد از او، در سال 1315، اولین ایرانی توانست به قله صعود کند و تا سال ها بعد، گروه های ایرانی مختلفی از 3 مسیر مختلف به علم کوه صعود کردند. پیشنهاد می کنیم اگر شما هم قصد صعود به علم کوه را دارید، نگاهی به سنگ سماور، یکی از عجایب ایران بیاندازید. سنگ سماور درواقع صخره ای بزرگ است که در طول مسیر صعود واقع شده و به صورت عمود بر روی صخره ای دیگر قرار دارد.

علم کوه

روستای سیاه بیشه

سیاه بیشه نام منطقه ای سرسبز و دیدنی است که در فاصله 40 کیلومتری از چالوس و در جنوب مرزن آباد واقع شده است. بسیاری از گردشگران هنگامی که می خواهند از جاده چالوس به سمت شهرهای شمالی ایران بروند، ساعاتی را وارد روستای سیاه بیشه می شوند تا در آرامش مطلق، از طبیعت زیبای شمال لذت ببرند.

روستای سیاه بیشه در جنگل های هیرکانی قرار دارد. درواقع نام دیگر جنگل های شمال، جنگل های هیرکانی هستند که جزء متراکم ترین منطقه جنگلی در ایران به حساب آمده و از نواحی جنوبی دریای خزر تا آذربایجان ادامه دارند.

یکی از جذابیت های روستای سیاه بیشه، مه غلیظ حاکم بر روستا است که در هرموقع از سال وارد روستا شوید، مه غلیظ را بخصوص در صبح ها مشاهده می کنید که به دلیل سیاه بودنش، نام سیاه بیشه را بر این منطقه قرار داده اند. پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال اقامت در کلاردشت هستید، به سراغ ویلاها و خانه های روستایی روستای سیاه بیشه بروید چراکه این منطقه به دور از شلوغی شهر بوده، هوای بسیار بی نظیری دارد و همچنین آرامش روستا تکرار نشدنی است.

روستای سیاه بیشه

مراکز خرید کلاردشت

هیچ سفری بدون گشت و گذار در میان مراکز خرید و تهیه سوغاتی کامل نمی شود در کلاردشت هم مراکز خرید و بازارهای مختلفی وجود دارد که مرکز تجاری میلاد نور واقع در مابین خیابان های شهید کریمی نژاد و معصومی، پاساژ ولیعصر در نزدیکی میلاد نور، مجتمع تجاری لیوسان واقع در بلوار امام خمینی از جمله محبوب ترین مراکز خرید در کلاردشت هستند که ساعت ها زمان می خواهد تا از تمام غرفه های مراکز خرید و بازارهای سنتی بازدید کرد. همچنین برای تهیه سوغاتی های کلاردشت خوب است بدانید در این شهر انواع کلوچه ها، لواشک های محلی، مرباها و ترشی ها، انواع زیتون و صنایع دستی ماند محصولات حصیربافی، ظروف از جمله بهترین سوغات کلاردشت به حساب می آیند

کاخ اجابیت

کاخ اجابیت یکی از جاذبه های تاریخی کلاردشت است که در میان طبیعت سرسبز شمال پنهان شده است. این کاخ در روستای اجابیت واقع شده است که تنها 2 کیلومتر تا کلاردشت فاصله دارد. قدمت بنای کاخ اجابیت به سال 1318 برمیگردد که با معماری اروپایی ساخته شده و امروزه، نهاد ریاست جمهوری مالکیت آن را بر عهده دارد.

معماری بی نظیر، گچبری های ظریف و زیبا، تزئینات شکیل و آثار و اشیاء جذاب در داخل کاخ از جمله دلایلی هستند که پیشنهاد می کنیم در سفر به کلاردشت و گشت و گذار در این شهر و مناطق اطراف، از کاخ اجابیت نیز بازدید کنید.

کاخ اجابیت

تپه کلار

بعد از اینکه در جاده چالوس و شهر مرزن آباد، وارد جاده دسترسی به شهر کلاردشت می شوید، با عبور از ده ها روستا و منطقه دیدنی، به روستای لاهو خواهید رسید که یکی از جذاب ترین و محبوب ترین مناطق دیدنی کلاردشت به شمار می رود. در شمال روستای لاهو، تپه ای جذاب و دیدنی با نام تپه کلار قرار دارد که در میان طبیعت گردان و همچنین علاقه مندان به تاریخ، محبوبیت قابل توجهی دارد.

تپه کلار از جمله تپه های باستانی استان مازندران به شمار میرود اما جالب است بدانید با اینکه ده ها تپه تاریخی در شمال کشور وجود دارد، این تپه با نام بهشت کاوشگران شناخته می شود چراکه کاوشگران و حتی گردشگران می توانند بدون هیچ مشکل و ترس از نگهابان تپه، اقدام به کاوش و حفاری در این تپه کنند. در سال 1385، اولین کاوش ها در تپه کلار صورت گرفت و بعد از نمونه نگاری استخوان ها، ظروف های سفالی و ذغال ها، تمامی نمونه ها برای بررسی به خارج از کشور فرستاده شد و نتیجه آن اعلام کرد قدمت تپه کلار به بیش از سه هزار قبل از میلاد مسیح برمیگردد.

تپه کلار از نظر تاریخی، ارزش بسیار بالایی دارد و امروزه هم کاوشگران مختلفی به این منطقه سفر می کنند تا بیشتر با تاریخ تپه کلار آشنا شوند اما به لطف منطقه ای سرسبز، چشم انداز بی نظیر از دشت ها و کوه های اطراف و همچنین آب و هوایی دلنشین، تپه کلار یکی از محبوب ترین مناطق دیدنی کلاردشت در میان طبیعت گردان هم به شمار میرود.

 

تپه کلار

رستوران های کلاردشت

کلاردشت را به طبیعت و جنگل های زیبایش میشناسند. بی شک هرکسی که به کلاردشت سفر می کند، همواره یک یا دو وعده غذایی را مهمان طبیعت است تا در میان جنگل ها، غذای خود را درست کند اما این کار نهایت برای یک الی دو وعده جذاب بوده و بعد از آن، گردشگران یا در ویلاهای خود غذای مورد نظرشان را درست می کنند یه به سراغ رستوران های کلاردشت می روند.

رستوران اسماعیل سرآشپز

یکی از معروف ترین رستوران های کلاردشت، رستوران اسماعیل سرآشپز است. این رستوران همواره شلوغ بوده و در مواقعی که گردشگران بسیاری راهی کلاردشت می شوند، می بایست زمانی را منتظر بمانید تا جای خالی در رستوران پیدا شود. رستوران پرسنلی خوش برخورد دارد و در کنار غذاهای بی نظیر از جمله انواع ماهی و کباب، باعث محبوبیت رستوران در میان مردم شده است. همچنین در مورد کیفیت و قیمت غذاهای رستوران، لازم به ذکر است قیمت غذاها شاید کمی گران باشد اما با توجه به حجم و کیفیت، بسیار معقول هستند و شلوغ بودن رستوران هم دلیل موجهی برای کیفیت بالای غذاهای رستوران می باشد.

رستوران اسماعیل سرآسپز

رستوران محلی گیلدا

اگر در کلاردشت به دنبال رستورانی هستید تا انواع غذاهای محلی را برایتان سرو کند، نگاهی به رستوران محلی گیلدا بیاندازید. رستوران محلی گیلدا همواره تاکید بر تازه بودن مواد اولیه دارد لذا همواره کیفیت غذاهای رستوران بالا می باشد. رستوران محیطی شکیل دارد و اگر هم خودرو به همراه دارید می توانید از پارکینگ اختصاصی جلوی رستوران بهرمند شوید. برای دسترسی به رستوران محلی گیلدا می بایست در شهر کلاردشت به خیابان لامو بروید تا در روبروی پمپ بنزین این خیابان، رستوران را مشاهده کنید.

رستوران محلی گیلدا

رستوران آرش کلاردشت

یکی دیگر از رستوران های محبوب در کلاردشت، رستوران آرش است. این رستوران برای مشتریانش بهترین غذاهای ایرانی را سرو می کند که کیفیت بسیار بالایی داشته و به طبع آن، قیمت غذاها در این رستوران به مراتب بالا می باشد. رستوران آرش محیطی زیبا دارد هرچند گردشگران تنها برای طعم بی نظیر غذاهایش به رستوران مراجعه می کنند. لازم به ذکر است رستوران آرش دارای پارکینگ اختصاصی نیز می باشد.

در آخر خوب است بدانید در کلاردشت، رستوران معروف اکبر جوجه نیز وجود دارد و همچنین اگر به دنبال بهترین فست فودی کلاردشت هستید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به پیتزا سیزلر کلاردشت بیاندازید شلوغی فست فود نشاندهنده کیفیت بالای غذاهای فست فود می باشد.

رستوران آرش

روستای هریجان

روستای هریجان جزء سرسبزترین روستاهای شمال کشور است که طبیعت بی نظیرش باعث شده گردشگری یکی از قطب های مهم درآمد مردم روستا باشد. روستای هریجان از نام هریگان می آید که کلمه ای اوستایی بوده و در گذشته های دور، به معنای سرزمین آمیخته بوده است.

هنگامی که وارد روستای هریجان می شوید بخصوص در فصل تابستان و روزهای گرم، با هوای خنک و وزش بادها دلنشین روبرو می شوید. این روستا در میان آفرودسواران بسیار محبوب است چرا که دشت ها و مسیرهای طبیعت گردی بی نظیری دارد. روستای هریجان کمتر از 500 نفر جمعیت دارد و در این روستا، آبشارهای دیدنی، دشت های زیبا و مناطق بکری وجود دارد که کافیست تنها یکبار از روستا بازدید کنیید تا همواره برایی انتخاب منطقه ای بکر، روستای هریجان را انتخاب کنید.

روستای هریجان

جنگل مجل

جنگل مجل در نزدیکی دره کلاردشت واقع شده است و 6 کیلومتر هم به شهر توریستی حسنکیفت فاصله دارد. اکثر گردشگران  و طبیعت گردان در فصل بهار، پاییز و زمستان  از جنگل مجل بازدید می کنند چراکه در فصل تابستان و مواقعی که بارش باران در این منطقه کم است، در جنگل هیچ رودخانه ای وجود ندارد هرچند همچنان می توان از طبیعت زیبای جنگل لذت برد.

جنگل مجل نزدیک به روستای رودبارک است که در میان گردشگران، به مراتب محبوب تر از مجل می باشد لذا به ندرت گردشگران از جنگل مجل بازدید می کنند که این موضوع باعث شده اگر به دنبال منطقه ای بکر هستید که در اکثر مواقع، فقط خودتان در طبیعت زیبایش حضور دارید، بی شک جنگل مجل می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد.

جنگل مجل

روستای کردیچال

روستای کردیچال از توابع شهر کلاردشت است که همانند این شهر، از معدود مناطق مازندران است که آب و هوایی دلنشین و غیر شرجی دارد. روستای کردیچال تابستان های بسیار خنک و زیبا و زمستان های بسیار سردی دارد بطوریکه در گرم ترین روزهای تابستان، دمای هوا نهایت به 30 درجه سانتی گراد بالای سفر و در روزهای زمستان، میانگین هوا به 10 درجه زیر صفر می رسد. جالب است بدانید در هر فصلی به روستا مراجعه کنید، همواره مشاهده می کنید که بومی ها لباس های نسبتاً گرم بر تن دارند.

اگر قصد بازدید از روستای کردیچال را دارید خوب است بدانید مسیر دسترسی به روستا، یک پیچ بسیار خطرناک دارد با نام کلنو و وقتی که این پیچ را رد می کنید، وارد روستا می شوید. خوب است بدانید روستای کردیچال مردمی مهمان نواز دارد، مناطق سرسبز و دیدنی روستا از جمله بهترین جاها برای اتراق، طبیعت گردی، پیاده روی و کوهنوردی است و همچنین در دشت های روستای کردیچال کلبه ها و سوئیت هایی وجود دارد که به گردشگران اجاره داده می شوند.

روستای کردیچال

خاطره‌ای سفر به رودبارک

آخرین روزهای پاییز بود که به کلاردشت رفته بودم. سرمای هوا سوزناک اما لذتبخش بود. دفعات قبل که به این شهر سفر کرده بودم از میان مناطق دیدنی کلاردشت دهکده مازیچال، علم کوه و دریاچه ولشت را رفته بودم. این بار تصمیم گرفتیم از روستای زیبای رودبارک دیدن کنیم. جاده‌ای زیبا که به کوهپایه‌های علم کوه می‌رسید. غرق در مه بودیم لب رودخانه کمی قدم زدیم. لیوانی چای داغ نوشیدیم و از آب و هوای فوق العاده‌ی روستای رودبارک لذت بردیم. در اولین فرصت ممکن از روستای رودبارک دیدن کنید. یکی از زیباترین مناطق پیش روی شماست. اگر شانس با شما هم یار باشد، کوهپایه‌های غرق در مه علمکوه را خواهید دید.

آب و هوای کلاردشت

یکی از دلایل مهم گردشگری در این منطقه آب و هوای کلاردشت است. بهترین فصل سفر به کلاردشت، بهار و تابستان است. در اوایل بهار، هوا کمی سرد است. هوا در تابستان در بهترین حالت خود قرار دارد. کسانی که می‌خواهند از گرمای تابستان فرار کنند، می‌توانند به کلاردشت بروند و از هوای خنک این شهر لذت ببرند. این شهر در پاییز و زمستان زیبایی‌های خاص خودش را دارد ولی ممکن است باب طبع کسانی نباشد که به سردی هوا علاقه چندانی ندارند.

جاده عباس آباد

برای رسیدن به کلاردشت از جاده چالوس تا مرزن آباد آمدیم، و سپس مسیر مرزن آباد کلاردشت را ادامه دادیم. اما حالا قصد داریم از یکی از زیباترین جاده‌های ایران بازگردیم، جاده‌ی رویایی عباس آباد پیش روی شماست. این جاده از کلاردشت آغاز می‌شود و انتهای آن به جاده‌ی ساحلی می‌رسد. تقریبا” یک ساعت رانندگی در پیچ و خم‌های بسیار زیبا و در میان جنگل‌هایی با درختان بلند قامت را تجربه خواهید کرد. تیم ایرانگردی لوکس ویلا به شما پیشنهاد می‌کند حتی با طولانی شدن مسیر، از جاده عباس آباد سفر خود را به پایان برسانید. در زمان رانندگی هم تمامی اقدامات ایمنی را رعایت کنید و از این طبیعت زیبا لذت ببرید.

 

جاده عباس آباد کلاردشت

اقامت در کلاردشت

اگر شما هم قصد سفر و بازدید از مناطق دیدنی کلاردشت را دارید، همواره برای اقامت و اجاره ویلا در کلاردشت می توانید با کارشناسان لوکس ویلا در تماس باشید تا متناسب با بودجه و سلیقه، بهترین اقامتگاه مورد نظر را رزرو کنید.

ویدئو مناطق دیدنی کلاردشت

واقع در استان مازندران و در 48 کیلومتری شهر چالوس است که با تهران 130 کیلومتر و با کرج 160 کیلومتر فاصله دارد.

فصول بهار و تابستان و پاییز مناسب برای سفر و بازدید از جاهای دیدنی کلاردشت است چراکه در زمستان هوای آنجا بسیار سرد و برفی است.

دریاچه ولشت، دهکده مازیچال، روستای رودبارک، علم کوه، روستای سیاه بیشه، کاخ اجابیت، تپه کلار، جنگل مجل، روستای کردیچال، جاده عباس آباد از جمله بهترین جاذبه های گردشگری کلاردشت به حساب می آیند.

کلاردشت در گذشته یک روستای سرسبز و دیدنی بود که کم کم در بین گردشگران محبوب شد که همین امر باعث تبدیل شدن آن از روستا به شهر شد، این شهر جمعیتی 14 هزار تفری دارد و اکثرا به زبان مازندرانی صحبت میکنند.

1 دیدگاه در “مناطق دیدنی کلاردشت

  1. طاها گفت:

    روستای رودبارک یکی از روستاهای کلاردشته که واقعا طبیعت بکری داره و خیلی قشنگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *