جاهای دیدنی مازندران : فرقی نمی کند تابستان باشد یا زمستان، هوا آفتابی باشد یا بارانی همواره مازندران به عنوان خوش آب و هواترین و زیباترین استان ایران میزبان هزاران گردشگر از سراسر ایران بخصوص تهران است بطوریکه در تعطیلات، نه تنها جزء شلوغ ترین مناطق ایران به حساب می آید بلکه جاده های ورود به استان نیز به لطف ترافیک سنگین مسدود می شوند. در ادامه می خواهیم برخی از جاهای دیدنی و معروف مازندران که علت محبوبیت استان شده اند را معرفی کنیم.

آلاشت

جاده فیروزکوه یکی از جاده های ورود به قسمت شرقی مازندران است و معمولاً در زمان هایی که جاده هراز ترافیک می شود، اکثراً جاده فیروزکوه را انتخاب می کنند. اگر در روزهای گرم تابستان قصد دارید به شمال سفر کنید، پیشنهاد می کنیم از جاده فیروزکوه بروید تا در روستای ییلاقی آلاشت، از هوای خنک و چشم انداز بی نظیر روستا زیر نور آفتاب لذت ببرید. روستای ییلاقی آلاشت در روزهای ابری بر فراز ابرها قرار دارد و همچنین موزه مردم شناسی نیز در روستا قرار دارد که بازدید از آن، خالی از لطف نیست.

آلاشت

فیلبند

فیلبند را به عنوان بهشت روی ابرها می شناسند. کمتر کسی پیدا می شود که فیلبند را نشناسد چون جزء معدود شهرهای خوش آب و هوای ایران است که اقیانوس ابرها را می توان در پایین روستا مشاهده کرد. روستای فیلبند 56 کیلومتر تا آمل فاصله دارد و صبح ها، روستا غرق در ابرها می شود اما اگر قصد اتراق در روستای فیلبند را دارید، مراقب حیوانات منطقه باشید.

روستای فیلبند

جنگل سیسنگان

معروف به جنگل رویایی مازندران، جنگل سیسنگان واقع در نوشهر سال 1344 احداث شد تا بهترین جنگل شمال برای طبیعت گردی باشد. جنگل سیسنگان مجموعه کاملی از خدمات و امکانات رفاهی است و علاوه بر طبیعت گردی می توانید از تفریحاتی مانند جت اسکی، کارتینگ، پینت بال جنگلی، قایق رانی، دوچرخه سواری و غیره نیز لذت ببرید.

جنگل سیسنگان

پارک جنگلی نور

بین کوه و دریا و واقع در 5 کیلومتری جاده نور – محمودآباد یکی از بزرگترین پارک های خاورمیانه با مساحتی بیش از 3600 هکتار قرار دارد که توسط مرحوم سعیدی آشتیانی ساخته شده است. نزدیک به 270هزار متر مربع از پارک جنگلی نور را درختان سفید پلت و درختان بومی شمال کاشته شده است لذا این پارک یکی از شاخص ترین بوستان های ایران به حساب می آید.

شهرک نمک آبرود

نمک آبرود جزء مهم ترین دلایل ترافیک جاده چالوس است. شهرکی تفریحی با بهترین جاهای دیدنی که خاطرات بی نظیری را برای گردشگران ثبت می کنند. معروف ترین جای دیدنی نمک آبرود، تله کابینش است که از میان جنگل ها و درخت ها عبور کرده و به دامنه های کوه می رسد و همچنین بعد از پیاده شدن نیز می توان از زیپلاین و بانجی جامپینگ در دل طبیعت شمال لذت برد. برای اجاره ویلا در نمک آبرود در نظر داشته باشید ویلاهایی که در نزدیکی تله کابین قرار دارند به لطف فاصله کم تا تله کابین و همچنین چشم انداز زیبا از دریا و جنگل قیمت های به مراتب بیشتری دارند. از دیگر جاهای دیدنی نمک آبرود می توان به پل معلق در جنگل، مجموعه پروازی، آکوالیون و باشگاه تیراندازی اشاره کرد.

شهرک نمک آبرود

باداب سورت

سفر به مازندران بدون بازدید از باداب سورت کامل نمی شود. باداب سورت منظره ای بسیار دیدنی و جذاب دارد که حاصل نقاشی طبیعت بوده و در دنیا نیز نادر است. باداب سورت چشمه های پلکانی دارد که نکته عجیب آن، طعم متفاوت آب در هر چشمه است بطوریکه در یک چشمه، آب شور بوده و در دیگری حتی ترش است. باداب سورت در کیاسر قرار دارد که نزدیک به 1800 متر از طرح دریا ارتفاع داشته و امروزه به دلیل حفاظت از طبیعت زیبای مازندران، افراد نمی توانند وارد چشمه ها شوند.

باداب سورت

دریاچه چورت

بخش چهاردانگه ساری جزء جاهای دیدنی مازندران است که دریاچه چورت در نزدیکی آن قرار دارد. دریاچه چورت به میانشه معروف است و در کنار باداب سورت، در میان زیباترین دریاچه های مازندران به حساب می آیند. اگر قصد دارید ساعاتی را به دور از شلوغی و در منطقه ای بکر و زیبا سپری کنید، به 10 کیلومتری روستای چورت بروید تا در کنار دریاچه چورت از آرامش بی نظیرش لذت ببرید.

بلوار معلم رامسر

معروف ترین و بزرگترین بلوار مازندران، بلوار معلم است. بلوار معلم از ساحل رامسر شروع می شود و پس از 1.5 کیلومتر به هتل قدیم رامسر ختم می شود که در جنگل قرار دارد. بلوار معلم مسیری برای پیاده روی و ساعت ها اتراق کردن است که در اطرافش درختان سرسبز قرار دارد. کافیست یکبار در تعطیلاتی که رامسر شلوغ می شود، وارد بلوار معلم بشوید تا شلوغی عجیبش را ببینید.

بلوار معلم رامسر

اگر در سفر به شمال، رامسر را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اید، انتخاب اقامتگاه مناسب یکی از چالش هایتان خواهد بود چراکه تمام ویلاهای ساحلی و جنگلی رامسر به سرعت اجاره داده می شوند اما برای اجاره ویلا در رامسر خوب است بدانید تنوع بالایی از انواع ویلاهای لوکس، استخردار، سوئیت، آپارتمان و ویلاهای جنگلی در رامسر وجود دارد.

شمال صدها جای دیدنی و زیبا دارد که این موارد تنها بخش بسیار کوچکی از جاهای دیدنی مازندران هستند لذا بی دلیل نیست که در روزهای تعطیل با مسدود شدن جاده های شمالی کشور و ازدحام جمعیت در شمال کشور می شویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *