دریاچه قو

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

یکی از جاذبه های دیدنی مازندران که توانسته عده ی زیادی از افراد را به خود جذب نماید، دریاچه قو رامسر می باشد. این دریاچه که در مسیر روستای زیبای جواهرده قرار گرفته، توانسته عده ی زیادی از مسافران را قبل از رسیدن به این روستا در خود نگه دارد. دریاچه قو به دلیل جذابیت بالایی که دارد، لوکیشن سریال هایی نظیر عاشقانه بوده و به دلیل تعداد بالای بازدید کننده های آن برایش هزینه ورودی در نظر گرفته شده. البته علت دیگر این هزینه ورودی به دلیل این است که توسط بخش خصوصی به وجود آمده و زیر نظر آن هاست. در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری از این دریاچه در اختیار شما بگذاریم.

آب و هوای دریاچه قو

این دریاچه که یکی از دیدنی های رامسر محسوب می شود، به دلیل نزدیکی با این شهر آب و هوایش نیز تفاوت چندان با رامسر ندارد. دمای هوای دریاچه قو در تابستان 10 تا 14 درجه است که این مقدار در رامسر بیشتر بوده که یکی از دلایل آن به خاطر پایین تر بودن سطح دریاچه از رامسر می باشد. با توجه به این موضوع سعی کنید زمستان را برای بازدید از دریاچه انتخاب نکنید. چرا که دمای هوا در این فصل در اطراف دریاچه پایین بوده و فقط مناسب کسانی می باشد که به هوای سرد علاق دارند و تمایل دارند زیبایی های زمستان و مناظر برفی را تماشا کنند. در اواخر بهار و تابستان شما می توانید در کنار آب و هوای خوب این منطقه رایحه جنگل خورده به دریا را نیز تجربه کنید.

بهترین زمان برای بازدید دریاچه قو

رامسر یکی از دیدنی ترین مناطق استان مازندران می باشد که آب و هوایش نیز همانند دیگر نقاط این استان بوده و به عروس شهر های ایران شهرت دارد. اگر قصد سفر به این شهر را دارید بهتر است در زمانی مناسب برای رفتن به آن اقدام نمایید. رامسر دارای تابستان هایی گرم و شرجی است که اگر به این آب و هوا حساسیت دارید و برایتان غیر قابل تحمل است، بهتر است در این فصل برای تماشای مناطق دیدنی رامسر اقدام نکنید. زمستان این شهر نیز بسیار سرد است و امکان بارش برف و یخبندان در اکثر نقاط دیدنی وجود دارد. لذا بهترین زمان برای سفر به رامسر و بازدید از دریاچه قو، فصول بهار و پاییز می باشد. البته باید گفت که اگر فقط برای بازدید از دریاچه قو راهی رامسر می شوید، می توانید در تابستان نیز برای آن اقدام نمایید. دمای هوا در این منطقه در تابستان چند درجه خنک تر است و سفر را برایتان بهتر می کند. ولی این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در تابستان به دلیل بازدید بالای مسافران از این منطقه جغرافیایی امکان ازدحام وجود دارد. در زمستان نیز به دلیل اینکه دریاچه قو کمی از رامسر پایین تر است، سردی هوا چند درجه نسبت به آن کمتر می باشد.

دریاچه قو رامسر

نکاتی درباره دریاچه قو رامسر

این دریاچه یکی از مناطقی است که توسط بخش خصوصی به وجود آمده و به وسیله خودشان نیز محافظت می شود. شما با رفتن به دریاچه قو می توانید تجربه حضور در یکی از زیبا ترین نقاط مازندران را داشته باشید. این قسمت به واسطه ی جنگل های سخت سر محاصره شده و دارای امکانات رفاهی خوبی برای گردشگران می باشد. یکی از دلایل مشهور شدن این دریاچه، نزدیکی آن به روستای دیدنی و توریست پذیر جواهرده بوده که جزو مناطق بسیار دیدنی در شمال ایران است. هم چنین آب و هوای این منطقه به دلیل پایین تر بودن آن نسبت به رامسر، سبب شده تا هوای خنکی را حتی در تابستان تجربه کنید. از مواردی که می توانید در هنگام سفر به دریاچه به آن توجه کنید شامل نکات زیر است:

  • وجود چشمه های مختلف اطراف دریاچه قو همانند چشمه آب علی، سلیمان چشمه و برتل چشمه سبب شده تا مسافران در هنگام بازدید از دریاچه بتوانند زیبایی های بیشتری را از نزدیک ببینند.
  • نام یکی از مشهور ترین نمایش های باله در دنیا، دریاچه قو بوده که چایکوفسکی از آهنگ سازان برجسته باله موسیقی آن را نواخته است. اگر قصد رفتن به این دریاچه را دارید این مورد را از دست ندهید.
  • یکی از بهترین تجربه های هر سفر، پیاده روی در فضای زیبای مقصد می باشد. در دریاچه قو می توانید با پیاده روی در کمربندی دریاچه از هوای خوب آن استفاده و تجربه ای بی نظیر در استفاده از زیبایی های اطراف داشته باشید.
  • این دریاچه در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا قرار گرفته و همین امر باعث شده تا هم جواری آب و جنگل بیش از پیش برایتان جذاب باشد.

دریاچه قو جواهرده رامسر

رستوران های دریاچه قو جواهرده رامسر

یکی از امکاناتی که برای مسافران در این منطقه وجود دارد، انواع رستوران هاست که در کنار دریاچه می توانید برای خرید و صرف غذا به آن ها مراجعه نمایید. شما هم چنین می توانید از دیگر رستوران ها و کافه ها در اطراف جواهرده رامسر نیز استفاده نمایید.

رستوران یاران

یکی از رستوران های نزدیک به دریاچه قو، رستوران یاران می باشد که در 400 متری جواهرده و 4 کیلومتری دریاچه واقع شده و دارای غذا های اصیل ایرانی و محلی خوش طعمی است. برای رفتن به رستوران یاران کافیست به شمال غربی دریاچه قو رفته و بعد به راست بپیچید و سپس در فیل دم به چپ بروید. در جواهرده بلافاصله به طرف چپ و جاده جواهرده بپیچید اکنون مسیر رسیدن به رستوران یاران بعد از آشکده باران پیش روی شماست.

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”برای مسیریابی کلیک کنید” shape=”round” color=”warning” align=”center” i_icon_fontawesome=”fas fa-map-marked-alt” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fmaps%3Fq%3D36.85264800706871%2C%2050.467714790738086%26z%3D17%26hl%3Dfa|target:_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_column][/vc_column]

رستوران کوهستان

این رستوران یکی از رستوران هایی است که توانسته عده زیادی از مسافران را به خود جذب کند چرا که با دارا بودن غذا های محلی و ایرانی لذیذ همواره گزینه خوبی برای انتخاب بوده است. این رستوران نیز در نزدیکی جواهرده قرار گرفته و برای رسیدن به آن کافیست به طرف شمال غربی دریاچه بروید و بعد از آن به راست بپیچید. سپس در فیل دم به چپ رفته و تقریبا بعد از 500 متر از رستوران باران عبور کنید. رستوران کوهستان در سمت چپ شما قرار دارد. از دریاچه قو تا رستوران کوهستان تنها 3 کیلومتر در حدود 12 دقیقه فاصله خواهید داشت.

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”برای مسیریابی کلیک کنید” shape=”round” color=”warning” align=”center” i_icon_fontawesome=”fas fa-map-marked-alt” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fmaps%3Fq%3D36.85472789740148%2C%2050.47453660212356%26z%3D17%26hl%3Dfa|target:_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_column][/vc_column]

سوغات دریاچه قو

یکی از مواردی که معمولا همه مسافران در سفر به آن فکر می کنند، خرید لوازم مورد نیاز و یا تهیه سوغات برای خانواده یا دوستان خود می باشد. شما با ورود به این دریاچه می توانید بازار هایی را ببینید که توسط مردم محلی همین منطقه دایر شده اند. برای خرید سوغات می توانید انواع صنایع دستی همانند نمد، سفال و چادربافی را انتخاب نمایید. این محصولات به وسیله مردم بومی تهیه شده اند و آن ها از طریق فروش این کالا ها امرار معاش می کنند لذا با خرید از آن ها به این امر نیز کمک خواهید کرد. هم چنین انواع خوراکی های موجود در بازار ها نیز گزینه های خوبی برای تهیه سوغات یا تهیه ی کالاهایتان می باشد. این خوراکی ها که شامل انواع مربا ها، ترشیجات و گاهی محصولات لبنی نیز می شود، اصل بوده و کیفیت بالایی دارند.

دریاچه قو کجاست و مسیر دسترسی

دریاچه قو یکی از مناطق دیدنی رامسر بوده و در نزدیکی روستای جواهرده قرار دارد، لذا برای رسیدن به آن کافیست سراغ این روستا را بگیرید. جواهرده در فاصله 26 کیومتری از رامسر واقع شده و کافیست از سه راهی فلسطین به طرف جنوب رامسر حرکت کنید تا بعد از پیمودن 20 کیلومتر با خواندن تابلوهای اطراف جاده جواهرده به طرف دریاچه قو رهسپار شوید. اگر می خواهید از تهران به این دریاچه برسید، باید بدانید که با دریاچه 260 کیلومتر در حدود 6 ساعت فاصله دارید. شما نیز می توانید بعد از رفتن به آزادراه تهران-شمال به جاده چالوس رسیده و بعد از آن از طریق جاده ساحلی به طرف رامسر حرکت نمایید سپس به جاده جواهرده به طرف دریاچه قو وارد شوید و تا رسیدن به مقصد از تابلوهای کنار جاده نیز استفاده کنید.

آدرس دریاچه قو رامسر: مازندران، رامسر، جاده جواهرده، دریاچه قو

اقامت در نزدیکی دریاچه قو

اگر قصد سفر به رامسر و بازدید از جاذبه های مختلف این شهر را دارید، بد نیست بعد از بازدید مناطق مختلف رامسر مثل آبشار ایج، جنگل دالخانی و غار یاغی لوکا، برای بازدید و اقامت در دریاچه قو نیز اقدام نمایید. شما می توانید با اجاره کردن آلاچیق هایی که در اطراف دریاچه قو قرار دارد برای اقامت خود استفاده کنید و یا اقامتگاه های مختلف جواهرده که در نزدیکی این دریاچه می باشند را انتخاب نمایید. هم چنین می توانید در اطراف دریاچه قو کمپ کنید. برای این منظور با وجود امکانات اقامتی در اطراف دریاچه، بهتر است وسایل ضروری هم چون کیسه خواب، چادر مسافرتی، آب کافی و مواد اولیه تهیه غذا را با خود به همراه داشته باشید. هم چنین برای کمپینگ به همراه داشتن لوازمی مثل کرم ضد آفتاب، کلاه آفتابی و پول نقد برای مواقع ضروری نیز مفید خواهند بود. یکی از امکاناتی که می توانید در اقامت خود در اطراف دریاچه قو استفاده کنید، آب معدنی است چرا که کارخانه تولید آب معدنی در نزدیکی روستای جواهرده قرار گرفته و از این نظر به مشکل برخورد نخواهید کرد.

دریاچه قو رامسر

رزرو ویلا در رامسر

برای دیدن تمامی جاذبه های گردشگری رامسر، شما نیاز به یک برنامه چند روزه و اقامت در یک جای مناسب دارید. برای این منظور می توانید از انواع اقامتگاه های بوم گردی در رامسر و اطراف آن استفاده نمایید و یا با ماندن در نزدیکی دریاچه قو برای اجاره ویلا و سوئیت در رامسر اقدام نمایید. برای اجاره ویلا و اقامتگاه مورد نظرتان به سایت لوکس ویلا رفته و از بین گزینه های مختلف یک مورد را انتخاب کنید. اگر می خواهید در مقصدتان دچار مشکل برای اقامت نشوید بهتر است قبل از سفر به فکر رزرو ویلا یا سوئیت خود باشید.

راهنما سایت

آدرس

مازندران، رامسر، جاده جواهرده، دریاچه قو

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه