چالوس از جمله بهترین شهرهای مازندران است که جاذبه های گردشگری و تاریخی و همچنین مناطق طبیعت گردی بسیار جذاب از جمله دلایل محبوبیت شهر در میان گردشگران هستند. با لوکس ویلا همراه باشید تا در ادامه با جاهای دیدنی چالوس بیشتر آشنا شوید.

پل زغال چالوس

پل زغال چالوس از جمله بناهای تاریخی و بسیار باارزش مازندران است که برای بازدید از پل می بایست چالوس را به سمت مرزن آباد ترک کرد تا در فاصله 17 کیلومتری جاده کندوان، این سازه تاریخی را مشاهده کرد. پل زغالی چالوس در دوران حکومت پهلوی اول و سال 1307 شمسی ساخته شده است و هدف از ساخت پل، عبور مرور امن تر و راحت تر بوده اما شاید برایتان جالب باشد بدانید پل زغال چالوس بر روی رودخانه ای قرار دارد که آب جاری در این رودخانه از ارتفاعات کندوان شروع می شود و پس از طی کردن 70 کیلومتر، به دریای خزر ختم می شود و همچنین این رودخانه محل زندگی ماهی هایی همچون سفید، آزاد و سوف می باشد.

پل زغال چالوس

آبشار اکاپل

برای طبیعت گردی و کمپینگ در چالوس، پیشنهاد می کنیم نگاهی به آبشار اکاپل در منطقه جنوب غربی چالوس بیاندازید. درواقع آبشار اکاپل در نزدیکی کلاردشت و واقع در ارتفاعات کوهستانی قرار دارد لذا همواره هوایی خنک و دلنشین بخصوص در فصل تابستان بر این منطقه حاکم است. آبشار اکاپل در امتداد رود سردآبرود قرار دارد و منطقه اطراف آبشار، از جمله بهترین جاهای دیدنی چالوس برای اتراق و لذت بردن از طبیعت زیبای مازندران می باشد اما پیشنهاد می کنیم بعد از آبشار اکاپل نگاهی به مناطق دیدنی اطراف از جمله علم کوه، روستای کردیچال، جاهای دیدنی کلاردشت و غیره هم بیاندازید

آبشار اکاپل

دریاچه ولشت چالوس

دریاچه ولشت در نزدیکی آبشار اکاپل قرار دارد و منطقه ای بسیار بکر و دیدنی برای ساعاتی لذت بردن از طبیعت می باشد. برای بازدید از دریاچه ولشت می بایست چالوس را به سمت مرزن آباد ترک کرده و در شمال کلاردشت به دریاچه ولشت خواهید رسید. این دریاچه نزدیک به 150هزار متر مربع مساحت داشته و محل زندگی آبزیان مختلفی می باشد و شاید برایتان جالب باشد بدانید دریاچه ولشت در میان 10 دریاچه بزرگ آب شیرین ایران قرار دارد.

آب دریاچه ولشت از طریق بارش باران، جوشیدن آب های زیرزمینی و همچنین رودخانه های اطراف که از ارتفاعات سرچشمه می گیرند تامین می شوند و لازم به ذکر است به لطف محبوبیت دریاچه و منطقه بکر اطراف در میان گردشگران، سال 1384 تصمیم گرفته شد تا امکانات رفاهی مختلفی در اطراف دریاچه ولشت ساخته شود تا گردشگران، بهترین خاطرات طبیعت گردی را در این منطقه برای خود بسازند.

دریاچه ولشت چالوس

کاخ چایخوران چالوس

کاخ چایخوران هم از جمله جاهای دیدنی چالوس است که در دوران حکومت پهلوی اول ساخته شده و یکبار هم در سال 1354 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت تا امروزه به یکی از بهترین جاهای دیدنی چالوس تبدیل شود. برای بازدید از کاخ چایخوران می بایست به جنوب شهر چالوس مراجعه کرد تا با استفاده از بلوار استاد مطهری یا هفده شهریور به میدان معلم رسیده و در انتهای خیابان بیشن واقع در میدان، بنای تاریخی کاخ چایخوران را مشاهده کرد.

کاخ چایخوران همانطور که از نامش معلو است، در روزگاری به عنوان مکانی برای صرف چای و استراحت مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه به یکی از موزه های تاریخی چالوس تبدیل شده و گردشگران می توانند نگاهی به معماری غربی کاخ، گچبری های بسیار شکیل، کاشی کاری های ظریف و سرستون های زیبا بیاندازند.

کاخ چایخوران چالوس

شهرکی تفریحی و توریستی نمک آبرود

چالوس کمتر از 15 کیلومتر تا نمک آبرود فاصله دارد و پیشنهاد می کنیم از این شهرک توریستی در سفر به چالوس حتماً بازدید کنید چراکه شهرک توریستی نمک آبرود، ده ها تفریح هیجان انگیز و جذاب دارد و در کنار طبیعت بی نظیرش، به یکی از بهترین مقاصد تفریحی در شمال کشور تبدیل شده است. از جمله تفریحاتی که در شهرک توریستی نمک آبرود می توانید تجربه کنید شامل تله کابین، زیپ لاین، راه رفتن بر روی پل معلق، شهربازی، پینت بال جنگلی، سورتمه سواری در میان جنگل های مازندران، پرواز بر فراز شهر و غیره هستند.

شهرک تفریحی و توریستی نمک آبرود

پارک جنگلی فین چالوس

اگر در سفر به چالوس به دنبال منطقه ای دیدنی و سرسبز برای طبیعت گردی هستید و یا در جستجوی پارکی جنگلی برای پیک نیک هستید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به پارک جنگلی فین چالوس بیاندازید. این پارک همواره یکی از شلوغ ترین مناطق طبیعت گردی شهر چالوس است و در فصل های بهار و تابستان بخصوص روز سیزده بدر، شاهد حضور انبوهی از گردشگر در این پارک جنگلی هستیم. پارک جنگلی فین چالوس در جنوب شهر قرار دارد و برای دسترسی به پارک کافیست وارد جاده چالوس شده و در فاصله 5 کیلومتری شهر، به مسیر ورودی پارک برسید.

این پارک جنگلی از امکانات رفاهی مختلفی برخوردار است که شامل پارک بازی برای کودکان، کافه ها و رستوران های مختلف، سرویس های بهداشتی و غیره می باشد و همچنین به دلیل محبوبیت پارک در میان گردشگران، آلاچیق های بسیاری در نقاط مختلف پارک در نظر گرفته شده تا گردشگران آسایش مطلوب برای پیک نیک را داشته باشند. لازم به ذکر است در بخشی از پارک جنگلی فین، اردوگاهی وجود دارد که دارای کلبه های چوبی بسیار جذابی می باشد و این کلبه ها به صورت روزانه یا ساعتی به گردشگران اجاره داده می شوند.

 

پارک جنگلی فین چالوس

مرداب کندوچال

در پارک جنگلی فین، جاهای دیدنی بسیار جذابی وجود دارد که بازدید از آن ها، خاطرات سفر به چالوس را بی شک جذاب تر می کند. یکی از این جاهای دیدنی، مرداب کندوچال است. مرداب کندوچال در میان پربازدیدترین جاهای دیدنی چالوس و پارک جنگلی فین است و این مرداب، بیش از هزار متر مربع مساحت داشته و عمقش به بیش از 4 متر می رسد. مرداب کندوچال در منطقه ای قرار دارد که اطرافش مملو از درختان و گیاهان مختلف بوده و همچنین در مرداب نیز گیاهان مردابی و نی به وفور مشاهده می شود. لازم به ذکر است در این مرداب پرندگان مهاجر بسیاری زندگی می کنند و آب مرداب نیز از طریق چشمه های اطراف تامین می شود.

 

مرداب کندوچال

مرداب هسل

مرداب هسل یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی چالوس در میان طبیعت گردان است. برای بازدید از مرداب هسل کافیست چالوس را به سمت جنوب ترک کرده و در فاصله 10 کیلمتری چالوس، وارد جاده هسل شوید تا به مرداب برسید هرچند این جاده به صورت خاکی بوده و می بایست مسیر را پیاده رفت تا به مرداب رسید.

مرداب هسل در نزدیکی روستای سینوا قرار دارد و یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی چالوس به شمار می رود. این مرداب در منطقه ای سرسبز و بکر قرار داشته و گردشگران می تواندن ساعت ها از صدای طبیعت و پرندگان نهایت لذت را ببرند. اما جالب است بدانید مرداب هسل در فصل بهار و تابستان دارای جلبک های سبزی می باشد که جلوه ای بی نظیر به مرداب داده اند و با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان، این جلبک ها رنگ خود را به قرمز و نارنجی تغییر داده و منظره ای خاص و جذاب را به وجود می آورند.

 

مرداب هسل

اقامت در چالوس

چالوس شهر بزرگی است و به لطف محبوبیتش در میان گردشگران، اقامتگاه های مختلفی در این شهر ساخته شده تا هرکس با هر بودجه و سلیقه ای، بهترین ویلای خود را در شهر رزرو کند. برای اجاره ویلا در چالوس خوب است بدانید در این شهر هم سوئیت های ارزان قیمت وجود دارد و هم ویلاهای عادی و استخر اما برخلاف اکثر شهرهای شمالی کشور، نرخ اجاره ویلا در نوار ساحلی به مراتب کمتر از منطقه جنگلی می باشد.

ویدئو مناطق دیدنی چالوس

سوالات متداول

دریاچه ولشت، آبشار اکاپل، پل زغال و تمامی جاذبه های گردشگری چالوس در این مقاله معرفی شده و شما میتوانید با خواندن این مطلب از آنها مطلع شوید

به دلیل شرجی بودن هوا، معمولا شهرهای شمالی در فصل بهار، آب و هوایی دلچسب دارند و در فصل تابستان مناسب آب تنی و تفریحات آبی هستند.

نکته قابل توجه ای که در مقاله جاهای دیدنی چالوس به آن پرداخته شده، معرفی مراکز خرید و رستوران های چالوس است.

شرکت لوکس ویلا، بهترین پلتفرم اجاره ویلا، سوئیت و آپارتمان در سراسر ایران است و شما عزیزان در این سایت میتوانید اقامتگاه خود را انتخاب کنید و آن را از طریق کارشناسان ما رزرو نمایید.

شما میتوانید این مقاله را به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *