استخر لاهیجان

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

استخر لاهیجان از زیباترین و معروف ترین جاذبه های دیدنی لاهیجان است که در قسمت پایینی قله شیطان کوه قرار گرفته و وسعتی حدود 17 هکتار را به خود اختصاص داده است. کشور پهناور و عزیز ایران در هر نقطه ای از خود جاذبه ای دیدنی و گردشگری را جای داده که همین امر سبب شده هر شهر و روستایی بتواند جاذبه های مخصوص به خود را داشته باشد. خوشبختانه ایران به لحاظ جاذبه های گردشگری چیزی کم نداشته و در سال های اخیر، صنعت گردشگری در ایران با رشد چشمگیری مواجه بوده است. شهرهای شمالی ایران از زیباترین و پرجاذبه ترین شهرهای ایران محسوب می شوند که هر کدام از آن ها علاوه بر آب و هوای دلنشین، انواع جاذبه های گردشگری و دیدنی متفاوت در آن ها وجود دارند که همین امر سبب شده هزاران گردشگر در طول سال به سراغ شهرهای شمالی ایران بروند. لاهیجان که از معروف ترین و پرطرفدارترین شهرهای شمالی در استان گیلان به شمار می رود، جاذبه های متنوعی در آن وجود داشته که استخر لاهیجان یکی از آن ها بوده و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده که در ادامه می خواهیم با این جاذبه دیدنی بیشتر آشنا شویم.

استخر لاهیجان کجاست و مسیر دسترسی

استخر لاهیجان جزء زیباترین و بهترین مناطق دیدنی لاهیجان بوده که در میان این شهر جای گرفته و به دلیل بهره مندی از موقعیت مکانی ویژه، دارای مسیرهای دسترسی مناسبی می باشد. این استخر بزرگ که مانند دریاچه ای وسیع در میان این شهر جای گرفته و منظره ای بسیار زیبا را پدید آورده است. این استخر در شرق لاهیجان و در قسمت پایین دامنه قله شیطان کوه قرار داشته و سرسبزی و زیبایی این کوه بر زیبایی استخر نیز تأثیرگذار می باشد. از آنجایی که استخر بزرگ لاهیجان در میان شهر جای گرفته، برای رسیدن به آن می توانید از مسیرهای دسترسی مختلفی استفاده نمایید.

اگر بخواهید با استفاده از خودروی شخصی خود به سراغ این استخر زیبا بروید، یکی از مسیرهایی که می توانید برای خود انتخاب نمایید، استفاده از خیابان امام خمینی می باشد که وارد این خیابان شده و تا رسیدن به میدان پاسداران به برسید. پس از رسیدن به میدان، وارد خیابان بهشتی شده و به سمت میدان کاج حرکت کنید. وارد خیابان مطهری شده و به حرکت خود ادامه دهید تا جای پارک مناسبی را برای خودروی خود پیدا کنید و به سمت استخر لاهیجان بروید. بلوار امام رضا هم یکی دیگر از مسیرهای دسترسی به این جاذبه می باشد.

آدرس استخر لاهیجان: استان گیلان، لاهیجان، بخش شرقی لاهیجان

استخر لاهیجان

آشنایی با استخر لاهیجان

شهر لاهیجان که از سرسبزترین و زیباترین شهرهای استان گیلان محسوب می شود، جاذبه های دیدنی و گردشگری متنوعی در طبیعت آن جای گرفته اند که اگر تا به حال به این شهر سفر نکرده باشید و به محض این که با آن ها آشنا شوید، تصمیم می گیرید کوله بار سفرتان را برای اولین مرتبه برای سفر به این شهر ببندید و آماده یک سفر هیجان انگیز و دوست داشتنی شوید. دیدنی های کم نظیر و متنوعی در میان طبیعت لاهیجان وجود دارند که از گذشته های دور سبب شهرت هر چه بیشتر این شهر در میان شهرهای شمالی گردیده اند. برخی از جاذبه های دیدنی لاهیجان نسبت به دیگر جاذبه ها آن دارای شهرت و طرفداران بیشتری بوده و به گونه ای هستند که اگر به این شهر سفر کنید، حتما باید از آن ها دیدن کنید.

استخر لاهیجان نیز از آن دسته جاذبه هایی بوده که در سفر به این شهر حتما از آن دیدن خواهید کرد. این استخر که به عنوان استخر بزرگ لاهیجان نیز شناخته می شود، حدود 17 هکتار وسعت داشته و عمق آن نیز به حدود 4 متر می رسد و در پایین قله شیطان کوه قرار گرفته است. این قله نیز که خود از دیدنی های لاهیجان به حساب می آید، بسیار سرسبز بوده و توسط شمشادهای زیادی پوشیده شده و در زمان های گذشته با نام قله شاه نشین شهرت داشته است. منبع تأمین آب این استخر آب هایی هستند که از کوه تغذیه می کنند و در زمان های قدیم به عنوان یک مخزن آب جهت آبیاری مزارع برنج محسوب می شد.

جزیره زیبایی در میان این استخر وجود دارد که یک پل سیمانی با طول زیاد برای آن در نظر گرفته شده بود که این جزیره را به حاشیه جنوبی استخر متصل می کرد که هنوز هم وجود دارد. این استخر زیبا دارای حاشیه ای به طول 2 کیلومتر بوده و کل اطراف استخر را محاصره نموده و بر زیبایی این منطقه از شهر لاهیجان افزوده است. این استخر که در میان شهر لاهیجان قرار داشته و از معروف ترین جاذبه های دیدنی این شهر شمرده می شود، در اغلب ساعات شبانه روز شلوغ بوده و شور و حال عجیبی را برای این محدوده از لاهیجان پدید آورده است.

استخر لاهیجان

جزیره استخر لاهیجان

همانطور که پیش تر اشاره شد، جزیره با پلان مربعی زیبا و تماشایی در میان استخر بزرگ لاهیجان وجود دارد که در زمان های قدیم آن را با نام “پشته” می شناختند. گفته می شود که در زمان های گذشته و پس از احداث این استخر، شاه عباس عمارتی با شکوه را در میان این جزیره برای خود ساخته بود که امروزه هیج اثری از آن باقی نمانده و تنها جزیره مربعی میان استخر پا برجا باقی مانده است.

یک پل سیمانی طویل برای اتصال این جزیره به حاشیه استخر در نظر گرفته شده که در حال حاضر در اختیار بخش خصوصی قرار داشته و از آن به عنوان محلی برای برگزاری مراسم های جشن استفاده می کنند. در صورتی که بخواهید خود را به جزیره میان استخر برسانید، بایستی از این پل سیمانی استفاده نمایید. زیبایی های استخر لاهیجان تنها به این موارد محدود نمی شود و نورپردازی بسیار زیبا و چشمنوازی برای حاشیه آن و پل در نظر گرفته شده که شب ها چهره ای بسیار زیبا و تماشایی را برای این محدوده ایجاد می کند و از بهترین زمان های بازدید از این استخر شب هاست و منظره ای بسیار زیبا و تماشایی را می توانید در مقابل خود مشاهده کنید و از پیاده روی در حاشیه استخر لذت ببرید. همچنین می توانید تصاویری بسیار زیبا و خاطره انگیزی را در این جاذبه ثبت کنید.

استخر لاهیجان

امکانات و تفریحات استخر لاهیجان

استخر بزرگ لاهیجان خود یکی از معروف ترین و زیباترین جاذبه های تفریحی و دیدنی شهر لاهیجان است که افراد زیادی به بازدید از آن اقدام می کنند. به خصوص شب ها که نورپردازی بسیار زیبایی در این جاذبه مشاهده می شود، گردشگران برای پیاده روی در حاشیه استخر به سراغ این جاذبه می روند. قسمت بالای شیطان کوه نیز که با نام بام سبز لاهیجان شناخته می شود، بهترین فرصت را برای تفریح و تماشای مناظر دیدنی اطراف پدید آورده است. بلواری که در حاشیه استخر وجود دارد، بهترین فرصت را برای پیاده روی و تماشای استخر به وجود آورده است. در ادامه با امکانات و تفریحات این استخر زیبا بیشتر آشنا خواهیم شد.

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یکی از لذت بخش تفریحاتی است که می توانید در حاشیه اطراف استخر به آن بپردازید. اگر به دوچرخه سواری علاقه مند هستید و دوچرخه خود را همراه ندارید، می توانید به کیوسک اجاره دوچرخه که در ضلع شمالی استخر لاهیجان قرا دارد مراجعه کنید و دوچرخه ای را برای خود کرایه کنید و از دوچرخه سواری در این فضای زیبا و کنار استخر لذت ببرید.

استخر لاهیجان

ماهیگیری

ماهیگیری از تفریحات لذت بخشی به حساب می آید که در برخی از جاذبه ها امکان پذیر بوده و استخر لاهیجان از آن دسته جاذبه هایی است که در برخی از مواقع سال مسابقه ماهیگیری برگزار می کند و علاقه مندان به این تفریح می توانند برای شرکت در مسابقه به این محل مراجعه کنند.

قایق سواری

علاوه بر دریا، در بسیاری از دریاچه های طبیعی و مصنوعی، رودخانه ها و غیره قایق سواری امکان پذیر بوده و استخر لاهیجان نیز از جمله استخرهای بزرگ در میان طبیعت است که در برخی از مواقع سال امکان قایق سواری در آن وجود خواهد داشت. افراد بسیاری هستند که به تفریح قایق سواری علاقه داشته و برای لذت بردن از این تفریح به استخر بزرگ لاهیجان مراجعه خواهند کرد.

استخر لاهیجان

پیاده روی اطراف استخر

در حاشیه اطراف استخر مسیری مناسب برای پیاده روی در نظر گرفته شده که گردشگران می توانند در آن به پیاده روی بپردازند و حتی برای تماشای استخر می توانند پشت نرده های استخر بایستند و از تماشای فضای آرامش بخش مقابل خود لذت ببرند. به خصوص شب ها که نورپردازی بسیار زیبایی در این فضا ایجاد می شود، بهترین فرصت را برای پیاده روی و تماشای مناظر اطراف خود پدید می آورد.

تفریح و استراحت در فضای سرسبز اطراف استخر

در اطراف استخر بزرگ لاهیجان فضای سرسبز زیبا و چشمنوازی وجود دارد که بهترین فرصت را برای استراحت و تفریح فراهم آورده است. آلاچیق های مختلفی در این فضا جهت استراحت گردشگران تعبیه شده اند که می توانند به راحتی در آن ها به استراحت بپردازند و حتی بساط پیک نیک خود را در این محل به پا کنند و از نشستن در فضایی سرسبز و زیبا در کنار خانواده و دوستان خود لذت ببرید.

تماشای استخر از ارتفاعات شیطان کوه

شیطان کوه که خود یکی از زیباترین جاهای دیدنی لاهیجان محسوب می شود، در کنار این استخر جای گرفته و می توانید به ارتفاعات آن بروید و از آنجا به تماشای این استخر بزرگ بپردازید. تماشای استخر لاهیجان از ارتفاعات شیطان کوه که منظره ای بسیار زیبا و چشمنواز بوده و به خصوص شب ها که نورپردازی زیبایی در همه جای استخر وجود دارد، تصویری خاطره انگیز و رویایی را در مقابل شما پدید می آورد. همچنین نیمکت های چوبی متعددی در کنار استخر وجود دارند که بهترین فرصت را برای استراحت و لذت بردن از مناظر اطرافتان پدید آورده اند.

استخر لاهیجان

ورزش در اطراف استخر

خوشبختانه در بسیاری از فضاهای سبز و پارک های مختلف در تمام شهرها، انواع وسایل ورزشی همگانی قرار داده شده اند که عموم مردم می توانند برای یک ورزش صبحگاهی یا عصرگاهی دلچسب به سراغ آن ها بروند. در اطراف استخر لاهیجان وسایل ورزشی عمومی مختلفی وجود دارند که بهترین فرصت را برای ورزش فراهم آورده اند تا کسانی که به سلامت جسم و روح خود اهمیت می دهند، از این فرصت استفاده نمایند.

عکاسی و تماشای مناظر

قرار گیری استخر بزرگ لاهیجان در کنار قله زیبای شیطان کوه سبب شده منظره ای بسیار زیبا در اطراف اسن استخر به وجود بیاید. از همین رو گردشگران زیادی در کنار استخر لاهیجان می ایستند و از تماشای مناظر اطراف استخر لذت می برند. همچنین اگر دوست دارید در آرامش و به دور از جمعیت زیاد در این جاذبه زیبا قرار داشته باشید، بهترین زمان برای شما صبح هنگام و هم زمان با طلوع آفتاب است که می توانید عکس های بسیار زیبایی را نیز ثبت کنید. عکس هایی که در این محل ثبت خواهید کرد، به دلیل فضای زیبا می توانند از بهترین عکس های سفرهای شما محسوب شوند.

شکم گردی

شکم گردی یکی از لذت بخش ترین قسمت های هر سفر و گردش به حساب می آید که اگر نباشد، گویا سفر و گردش را ناقص کرده است. از آنجایی که استخر بزرگ لاهیجان از مهمترین مکان های دیدنی لاهیجان به شمار می آید، امکانات و تفریحات زیادی در آن وجود دارند که لذت یک گردش درست و حسابی را برای گردشگران پدید می آورند. چندین کافه و رستوران در اطراف استخر لاهیجان وجود دارند که گردشگران می توانند برای شکم گردی به سراغ آن ها بروند و غذا و یا میان وعده مورد علاقه خود را سفارش داده و در فضایی زیبا و دلنشین میل کنند. از کافه و رستوران های اطراف استخر می توان به رستوران میورا و کافه شیطان کوه اشاره نمود.

استخر لاهیجان

اقامت در اطراف استخر لاهیجان

یکی از جالب ترین نکاتی که در رابطه با استخر بزرگ لاهیجان وجود دارد این است که علاقه مندان می توانند در نزدیکی این استخر زیبا به اقامت بپردازند. یکی از شعب هتل های زنجیره ای جهانگردی در ضلع جنوب غربی این جاذبه قرار داشته که گردشگران می توانند برای اقامت خود به سراغ این هتل بروند و در مدت زمان کوتاهی خود را به استخر لاهیجان برسانند و حتی از پنجره هتل از تماشای منظره زیبای استخر لذت ببرند. هتل مزرعه قوها نیز هتل دیگری در نزدیکی استخر است که تنها کمی با این جاذبه فاصله داشته و گردشگران برای اقامت خود به سراغ این هتل نیز می توانند بروند.

ویژگی های استخر بزرگ لاهیجان

استخر بزرگ لاهیجان که از قدیمی ترین دیدنی های لاهیجان شناخته می شود، دارای جذابیت های مختلفی بوده که سبب شده اند روز به روز بر محبوبیت و شهرت این جاذبه افزوده شود و همه روزه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند. در ادامه به آشنایی با ویژگی های این جاذبه تماشایی خواهیم پرداخت. در مجموعه تفریحی بام سبز نیز یکی دیگر از امکانات تفریحی هیجان انگیز به نام تله کابین احرار لاهیجان قرار گرفته که می توانید برای بیشتر لذت بردن از گردش خود به سراغ آن هم بروید.

تلطیف هوای شهر

استخر لاهیجان که دارای عمق و مساحت زیادی بوده، میزان آب زیادی را در خود جای داده و همچنین درختان و گیاهان سرسبز زیادی در اطراف آن وجود دارند. وجود این استخر به همراه درختان سرسبز و بلند قامت و گیاهان متعدد، سبب تلطیف هوای داخل شهر و دور کردن آلودگی ها شده اند. لذا هنگامی که در حال نزدیک شدن به این جاذبه هستید، تغییر کردن هوا را به وضوح احساس خواهید کرد و از هوای دلپذیر اطراف خود لذت خواهید برد.

استخر لاهیجان

دسترسی آسان داخل شهر

به دلیل قرار گیری این استخر زیبا و بزرگ در میان شهر لاهیجان، دسترسی آسانی برای آن وجود داشته و گردشگران و اهالی لاهیجان به راحتی می توانند به آن دسترسی پیدا نمایند. هر زمانی که به سراغ این استخر بروید، افرادی را خواهید دید که برای گذراندن اوقات فراغت خود به سراغ این جاذبه آمده اند که برخی زمان ها جمعیت کم تر و برخی از زمان ها مانند شب ها جمعیت بیشتری را در این جاذبه خواهید دید.

بهترین زمان بازدید از استخر لاهیجان

استخر لاهیجان که به عنوان دریاچه ای مصنوعی در میان این شهر تلقی می گردد، در هر زمانی از شبانه روز و یا در هر فصلی از سال به سراغ آن بروید، زیبایی های منحصر به فرد خود را خواهد داشت. اغلب جاذبه هایی که در میان طبیعت قرار دارند، معمولا در برخی از زمان های سال بسیار زیباتر به نظر خواهند رسید که استخر بزرگ لاهیجان نیز از این قاعده جدا نبوده و در برخی از مواقع، از زیبایی بی نظیری برخوردار است.

اگر بخواهیم بهترین زمان بازدید از این استخر را در نظر بگیریم، فصل بهار و به ویژه اردیبهشت ماه از بهترین زمان های بازدید از این دیدنی محسوب می شود که تمام درختان و گیاهان اطراف آن سرسبز بوده و طراوت و تازگی را می توان به وضوح احساس کرد. همچنین فصل پاییز هم که فصل عاشقی و فصل برگ ریزان بوده و طبیعت اطراف استخر به هزار رنگ سبز، زرد، قرمز و نارنجی تبدیل می شوند و منظره ای بی نظیر و زیبا را پدید می آورند. اگر به قدم زدن زیر باران نیز علاقه داشته باشید، فصل های بهار و پاییز که بارندگی بیشتر از دیگر مواقع سال رخ می دهد، لذت خاصی را برای شما تداعی خواهد نمود.

استخر لاهیجان

[html_block id=”74279″]

راهنما سایت

آدرس

استان گیلان، لاهیجان، بخش شرقی لاهیجان

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه