جنگل مجل

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

کلاردشت که یکی از شهرهای پرطرفدار استان مازندران می باشد، جاذبه های گردشگری متعددی مانند جنگل مِجِل را در خود جای داده است که گردشگران زیادی برای تفریح به آن منطقه می روند. در ادامه با این منطقه گردگشری زیبا بیشتر آشنا می شویم تا اگر قصد سفر به مناطق شمالی کشور را دارید شاید به این جنگل هم سری بزنید و از جاذبه های طبیعی آن بهره مند شوید، با ما همراه باشید.

معرفی جنگل مجل

جنگل مجل یکی از جاذبه های گردشگری در شهر کلاردشت می باشد که در منطقه ای نزدیک به دره کلاردشت و روستایی به نام روستای مجل واقع شده است. جنگل مجل که یکی از بهترین تفرجگاه های طبیعی استان مازندران می باشد روی ارتفاعات و تپه هایی که به روستای مجل اشراف دارند و در فاصله 6 کیلومتری غرب شهری به نام حسنکیف قرار گرفته است.

از آنجایی که در این منطقه جنگلی در فصول گرم سال به خصوص تابستان ها آب جریان ندارد، اغلب گردشگران تنها به تماشای این جنگل بسنده کرده و پس از آن مناطقی نظیر جنگل های رودبارک که در مجاورت روستای مجل قرار دارند و با شهر حسنکیف 4 کیلومتر فاصله دارد می روند تا از آب رودخانه سردآبرود که در این جنگل همیشه جریان دارد لذت ببرند. هنگامی که در مسیر رفتن به جنگل مجل قرار می گیرید، به روستای مجل و جنگل اشراف کامل دارید.

این جنگل با وجود کم آب بودن توانسته یکی از مناطق زیبای شهرهای شمالی باشد و همین کم آبی نقطه قوت جنگل مجل به شمار می آید. همچنین در فصل های گرم سال بسیار دیدنی خواهد بود. بسیاری از گردشگران هنگامی که با کم آبی جنگل مجل رو به رو می شوند این منطقه را ترک کرده و به سمت روستای رودبارک راهی می شوند.

جنگل مجل

بهترین زمان سفر به جنگل مجل

از آنجایی که این جنگل جزو جنگل های کم آب شمال است، برخلاف دیگر مناطق شمالی، بهتر است در فصول گرم سال به خصوص تابستان به سمت آن روانه شد. زیرا همین کم آبی باعث نقطه قوت این منطقه شده است. دره هایی که در این منطقه وجود دارند و خالی از آب می باشند بر زیبایی این منطقه افزوده است.

جنگل مجل کجاست و مسیر دسترسی به آن

جنگل مجل در شهر کلاردشت و در روستایی به همین نام یعنی روستای مجل قرار دارد که برای دسترسی پیدا کردن به این منطقه باید از شهر حسنکیف حدود 4 کیلومتر فاصله گرفت و به سمت وستای رودبارک راهی شوید. در آنجا جاده ای وجود دارد و شما را به سمت چپ که روستای مجل در آنجاست هدایت می کند. از میان روستا عبور کنید به ویلاهایی می رسید که در ابتدای جنگل مجل قرار دارند.

آدرس جنگل مجل: استان مازندران، شهر کلاردشت، روستای مجل، جنگل مجل

جنگل مجل

رزرو اقامتگاه در کلاردشت

اغلب گردشگرانی که به کلاردشت سفر کرده اند با توجه به اقامتگاه های متنوع نظیر ویلا چوبی، ویلا لوکس و حتی آپارتمان های جنگلی که وجود دارند به اجاره یکی از آن ها اقدام کرده اند. از آنجایی که کلاردشت شهری جنگلی بوده اغلب گردشگران به اجاره ویلا جنگلی در کلاردشت روی می آورند.

همچنین وجود آپارتمان های مجهز با تمام امکانات رفاهی که در مناطق جنگلی با بهترین قیمت وجود دارند بهترین گزینه می تواند اجاره اقامتگاه های جنگلی باشد. با سفر به این منطقه از شهرهای شمالی می توانید علاوه بر تفریح در جنگل های کلاردشت، یک اقامت خوبی در این شهر داشته باشید. از جمله جنگل های زیبا و دیدنی کلاردشت جنگل مجل می باشد که در این مقاله به توضیح کامل آن پرداخته ایم.

راهنما سایت

آدرس

استان مازندران، شهر کلاردشت، روستای مجل، جنگل مجل

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه