مناطق دیدنی فریدونکنار

امکانات و مناطق دیدنی فریدونکنار برای هر گردشگر و طبیعتگردی بسیار لذتبخش است . فاصله نزدیک این شهر تا ساحل زیبای دریای خزر باعث شده هر روزه مسافران بسیاری این شهر را برای گشت و گذار خود انتخاب کنند . شهری در میان بابلسر و محمود آباد که از جنوب نیز با آمل همسایه است . یکی از زیباترین ساحل های شمالی کشور را دارد . نمی توانید از زیبایی ها و طبیعت فریدونکنار و مناطق دیدنی فریدونکنار به راحتی بگذرید .

با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد مناطق دیدنی فریدونکنار و همچنین اقامت و اجاره ویلا در فریدونکنار با شما همراهان عزیز به اشتراک بگذاریم .

تاریخچه فریدونکنار

نبرد فریدون و ضحاک . فریدونی که بر له ظلم برخاست و پادشاهی ستمگر را به مبارزه دعوت کرد . فریدون یکی از اساطیر ایران و نماد مبارزه با ظلم بعد از مقابله با ضحاک ، مرزهای جنوبی ساحل خزر را تحت سلطه خود در می آورد . از آن زمان این منطفه فریدونکنار نامیده شد . در کتاب های تاریخی ، فریکنار نیز خوانده می شود . مناطق دیدنی فریدونکنار علاوه بر جنبه تاریخی و اساطیری ، دارای چشم اندازهای طبیعی و بی نظیری می باشند .

مکان های دیدنی فریدونکنار

از جمله مکان ها و مناطق دیدنی فریدونکنار می توان به بندرگاه فریدونکنار ، ساحل فریدونکنار ، دامگاه پرندگان فریدونکنار ، شالیزارها ، تالاب فریدونکنار ،  بناهای تاریخی فریدونکنار ، پارک لاله فریدونکنار ، باغ پرندگان فریدونکنار ، روستای ازباران ، شهرک ساحلی خزرشهر ، پل فلزی فریدونکنار و روستای جزین فریدونکنار اشاره کرد .

بندرگاه فریدونکنار

یکی از مناطق دیدنی فریدونکنار بندرگاه این شهر می باشد . فریدونکنار به دلیل ویژگی بندرگاهی خود ، مرکز تبادلات تجاری و مسیر آبی ایران و کشورهای همسایه دریای مازندران می باشد . صید ماهی در این منطقه بسیار رونق دارد . و همچنین به دلیل ویژگی های آب و هوایی خود ؛ پوشش های گیاهی متنوع و همچنین گونه های پرندگان مختلفی را می توانید در این شهر مشاهده کنید .

بندرگاه فریدونکنار

ساحل فریدونکنار

ساحل ماسه ای این شهر ، یکی از زیباترین سواحل ماسه ای شمالی کشور است . از جمله مناطق دیدنی فریدونکنار ، ساحل زیبای آن است . پلاژهای آقایان و بانوان برای شنا در آب های دریای مازندران برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده است . به دلیل شیب ملایم کف دریا ، تا فاصله ی زیادی عمق آب تغییر چندانی نمی کند و شما می توانید به راحتی به شنا و تفریح بپردازید .

برای دسترسی به ساحل فریدون کنار می توانید از خیابان امام به سمت میدان ماهی بروید و از آنجا دریا کاملا پیش روی شماست .

دقت داشته باشید در هنگام شنا ، حتما نکات ایمنی را رعایت فرمایید تا از هر خطری مصون بمانید .

ساحل فریدونکنار

دامگاه پرندگان فریدونکنار

یکی دیگر از مناطق دیدنی فریدونکنار ، دامگاه پرندگان فریدونکنار می باشد . بیش از 87 گونه از پرندگان تحت پوشش و مراقبت هستند . وسعتی به اندازه 46 هکتار که برای پرندگان آبزی مهاجر ساخته شده است .

اردک سر سفید، اردک بلوطی، چنگر، چنگر نوک سرخ، طاووسک، بوتیمار کوچک و پرستوی دریایی از جمله پرندگان موجود در این پناهگاه هستند.

شالیزارهای فریدونکنار

یکی دیگر از مناطق دیدنی فریدونکنار و جاذبه های گردشگری فریدونکنار ، شالیزارهای این منطقه است . شالیزارهایی که مردان و زنان بسیاری زحمت می کشند تا برنج های معروف و محبوب و خوش طعم و عطر شمالی ایران را کشت کنند .

دیدن این شالیزارهای که مملو از جمعیت کشاورزان و شالیکاران با لباس های محلی و رنگارنگ خود در آنها مشغول تلاش هستند ، حس خوب زندگی و آرامش را به گردشگران می دهند . برای لحظاتی زندگی پر دغدغه شهری را فراموش می کنند و غرق در لذت و آرامش می شوند .

شالیزارهای فریدونکنار

تالاب فریدونکنار

اکوسیستمی بی نظیر همراه با پردندگان و آبزیان خود در قسمت جنوبی فریدونکنار یکی دیگر از مناطق دیدنی فریدونکنار می باشد . در فصل زمستان می توانید نادرترین زیست بوم های آبزی را در این منطقه مشاهده کنید .تالابی که جز بزرگترین تالاب های ایران می باشد . اگر به فریدنکنار سفر می کنید ، حتما از این تالاب زیبا دیدن کنید .

تالاب فریدونکنار

بناهای تاریخی فریدونکنار

همانطور که در ابتدای این مقاله برای شما توضیح دادیم ، فریدونکنار یکی از شهرهای با قدمت و تاریخی شمالی ایران می باشد . از جمله مناطق دیدنی فریدونکنار ، بناهای تاریخی این منطقه می باشد .

اگر قصد دارید تا از مکان های گردشگری فریدونکنار با جاذبه های تاریخی دیدن کنید می توانید به سقاخانه، تپه ظلا کتی، پل فلزی، و گورستان های قدیمی دیدن کنید که برخی از بناهای آن در زلزله از بین رفته اند.همچنین امامزاده های فریدونکنار نیز از بناهای تاریخی این شهر محسوب می گردند .

پارک لاله فریدونکنار

یکی دیگر از مناطق دیدنی فریدونکنار ، پارک لاله فریدونکنار می باشد . پارکی در کنار دریا ، که می توانید با نشستن بر روی آلاچیق ها از صدای امواج دریا و صدای پرندگان و مرغان ماهی خوار لذا ببرید . این پارک برای مسافرانی که قصد شب مانی در چادر را دارند مکانی امن می باشد که می توانید در هوای آزاد شب را صبح کنید و از امکانات تفریحی و رفاهی این منطقه دیدنی فریدونی کنار استفاده کنید.

باغ پرندگان فریدونکنار

این باغ در پارک لاله قرار گرفته است و یکی از مناطق دیدنی فریدونکنار و جاذبه های گردشگری این شهر می باشد . اولین باغ پرندگان در شمال کشور می باشد که پرندگانی از جمله مرغابی، غاز وحشی، پلیکان، قو، مرغ وحشی و خوتکا را می توان در این باغ مشاهده کرد. برخی از پرندگان موجود در این باغ از نواحی سیبری به این باغ مهاجرت کرده اند.

باغ پرندگان فریدونکنار

روستای ازباران

یکی از مناطق دیدنی  فریدونکنار روستای ازباران می باشد. این روستا در فاصله ۵ کیلومتری از این شهر واقع شده است. این روستا دارای قدمتی بسیار طولانی می باشد. مردم این روستا بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند و اکثر آن ها به مشاغلی از جمله کشاورزی، صیادی و شکار مرغان مهاجر مشغول هستند. این روستا دارای خاک بسیار مرغوبی می باشد. در این روستا همچنین رودها و نهرهای جاری وجود دارند. علاوه بر موارد ذکر شده در روستای ازباران شش آببندان وجود دارد که در سال های اخیر بازسازی شده اند. این روستا ۴۳ شهید در دوران دفاع مقدس داشته است.

شهرک ساحلی خزرشهر

همانطور که گفتیم در شهرستان فریدونکنار شهرک های بسیار زیادی وجود دارند و یکی از این شهرک ها شهرک ساحلی خزر شهر است که به یکی از یکی از مکان های دیدنی در شهر فریدونکنار تبدیل شده است. این شهرک در فاصله ۶ کیلومتری از فریدونکنار واقع شده است. این شهرک به طور کلی از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است و از آنجا که فاصله آن با کلان شهر تهران بسیار اندک است، به یکی از جاذبه های گردشگری در فصل تابستان و روزهای تعطیل تبدیل شده است.

طبیعت این منطقه منحصر به فرد است و از آنجا که در مجاورت دریا قرار گرفته است دارای آب و هوای فوق العاده عالی می باشد. برای ورود به این شهرک گردشگران باید کارت ورود همراه خود داشته باشند، قبل از این که حرکت خود را به سمت این شهرک آغاز کنید بهتر است کارت ورودی آن را دریافت کنید.

شهرک ساحلی خزرشهر

پل فلزی فریدونکنار

یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی شهرستان فریدونکنار پل فلزی آن می باشد که در مرکز شهر واقع شده است. قدمت این پل فلزی به بیش از ۸۰ سال می رسد. آثار باستانی و تاریخی دیگری از جمله تپه تاریخی طلاکتی، امامزاده قاسم کارگر محله، سقاخانه، امامزاده ادریس سوته، امامزاده فخرعلی حیدرکلا، امامزاده سید محمد در این شهر وجود دارند.

پل فلزی فریدونکنار

روستای جزین

در فاصله ۱۳ کیلومتری شهر فریدونکنار و در بخش جنوب شرقی این شهرستان روستای جزین وجود دارد. در این روستا حدود ۶۰ هکتار پوشش جنگلی دست نخورده و پنجاه هکتار دریاچه وجود دارند. یکی از مکان های تفریحی سرسبز و دست نخورده فریدونکنار جنگل جزین می باشد که سالانه تعداد زیادی از گردشگران برای بازدید از این جنگل به فریدونکنار مسافرت می کنند. در این جنگل فضای مناسبی برای جذب گردشگران فراهم شده است. در جنگل جزین رودخانه بسیار زیبایی وجود دارد که باعث شده است این جنگل شگفت انگیز به نظر برسد. خدماتی از جمله سرویس های بهداشتی مناسب در این منطقه برای گردشگران واقع شده است.

روستای جزین

آب و هوای فریدونکنار

گزارشات هواشناسی فریدونکنار نیز مانند دیگر شهرهای شمالی ایران به ما ثابت می‌کند این شهر آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. برای دیدن مناطق دیدنی فریدونکنار چی بهتر از اینکه در آب و هوایی معتدل و مرطوب قدم بزنیم و از آسمان آبی و مناطق سرسبز و دریای بی نظیر شمال ایران لذت ببریم. فریدونکنار سرشار از زیبایی است. می‌توان با خیالی آسوده روزها استراحت کرد و در مناطق دیدنی و جاهای دیدنی فریدونکنار ریلکس کرد و با آرامش خیال تجدید قوایی کرد برای بازگشت به زندگی روزمره.

رستوران های فریدونکنار

رستوران گردی در فریدونکنار هم حال و هوای خود را دارد. میل کردن بهترین ماهی ها، برنج ها و سایر غذاهای دیگر از جمله ایرانی، دریایی، محلی و فست فود در میان رستوران های فریدونکنار یکی از محبوب ترین تفریحات گردشگران در این شهر به شمار می رود.

اگر در این شهر به دنبال رستوران هایی با سرو غذاهای ایرانی، محلی و دریایی هستید، می توانید به رستوران هایی همچون کترینگ تشریفات، رستوران هتل کیش مهر، رستوران ستاره شهر، اکبر جوجه، رستوران فارسی شاخ طلا و همچنین ، فست فود و کافه های بسیاری هم در شهر وجود دارد که بازدید از آن ها، خالی از لطف نیست.

اقامت در فریدونکنار

برای سفر کردن به فریدونکنار فرصت را از دست ندهید . لوکس ویلا همراه شماست . شما می توانید بهترین ویلاها را در سراسر کشور ، از جمله شهر فریدونکنار از طریق وب سایت لوکس ویلا با خیالی آسوده رزرو نمایید .

لوکس ویلا با داشتن تیم تخصصی خود بهترین ویلاها و اقامتگاه ها را در اختیار شما مسافران عزیز قرار می دهد . انواع ویلاهای یک خوابه ، ویلاهای دوبلکس ، ویلاهای استخردار ،
ویلاهای ساحلی و اقامتگاه و سوییت هم اکنون در دسترس شماست .

 

ویدئو مناطق دیدنی فریدونکنار

فریدونکنار یکی از شهرستان های ساحلی واقع در استان مازندران که مابین محمودآباد و بابلسر قرار داشته و همچنین از سمت جنوب به بابل و آمل متصل است.

شهر های شمالی به دلیل شرجی بودن در فصل تابستان، بهترین زمان برای سفر فصل بهار است، ولی برای تفریحات آبی فصل تابستان بهترین زمان سفر می باشد و اگر طرفدار هوای بارونی و خنک هستید فصل پاییز را به شما پیشنهاد میکنیم

ساحل فریدونکنار، تلاب فریدونکنار، روستای جزین، دامگاه پرندگان فریدونکنار، شهرک ساحلی خزرشهر از جمله بهترین مناطق دیدنی فریدونکنار می باشد.

ویلا های ساحلی و جنگلی، سوئیت های مبله ساحلی، آپارتمان های درون شهری در فریدونکنار برای اقامت بسیار مناسب هستند، همچنین شما برای اقامت میتونین روی لوکس ویلا حساب کنید

2 دیدگاه در “مناطق دیدنی فریدون کنار

  1. کمال گفت:

    من توی تمام فصل های مختلف تو فریدونکنار ویلا اجاره کردم و بهتون پیشنهاد میکنم اگر براتون مقدور هست فصل بهار رو برای اجاره ویلا در فریدونکنار انتخاب کنید چون هوا واقعا عالیه تو این فصل و خیلی بیشتر خوش میگذره چون کلا شمال هواش شرجیه و تو فصل بهار کم تره

  2. عزیزی گفت:

    متاسفانه این روزها به دلیل عدم رسیدگی شهرداری ساحل زیبای این شهر وضعیت اسفباری را تجربه میکنه و انباشتی از زباله های شهری و زباله های ساختمانی و بی توجهی مسئولین ظاهر نازیبایی به این ساحل داده پیشنهاد گذاشتن سطل های زباله و برگزاری جشنواره های ساخت مجسمه های شنی به منظور رسیدگی و جلب نظر و توجه بیشتر به این ساحل زیبا را میدهم همچنین تشکیل N.G.O مربوط به پاکسازی مردمی ساحلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *