به دنبال بهترین منطقه ییلاقی و خوش آب و هوا در اطراف تهران هستید؟ نگاهی به روستای فشم بیاندازید. منطقه ای در شمال شرق تهران که اکثر جوانان، آخر هفته ها و تعطیلات خود را در این منطقه سپری می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به جاهای دیدنی فشم بیاندازیم.

آبشار یخی آبنیک

برای دسترسی به آبشار یخی آبنیک می بایست ابتدا به روستای آبنیک مراجعه کرد. روستای آبنیک در 12 کیلومتری شمال شرقی فشم قرار دارد که بعد از روستاهای زایگان و لالان می توان آن را مشاهده کرد. در روستای آبنیک، دره ای با همین نام قرار دارد که آبشار در انتهای دره واقع شده است.

آبشار یخی آبنیک 2400 متر از سطح دریا ارتفاع دارد که فصل های بهار و تابستان، گردشگران زیادی از آبشار و منطقه سرسبز اطرافش بازدید می کنند. آبشار یخی آبنیک در فصل زمستان به لطف سردی هوا کاملاً یخ میزند و جالب است بدانید در فصل زمستان هوا به قدری در روستا سرد می شود که اکثر جمعیت روستا که بیش از 300 نفر هستند، روستا را ترک می کنند.

جاهای دیدنی فشم

دشت جانستون

نام دیگر دشت جانستون، جانستان است. یکی از زیباترین دشت های سرسبز اطراف تهران که نزدیک به 3هزار متر از سطح دریا دارد و برای بازدید از دشت، می بایست فشم را به سمت شمال شرقی ترک نموده و پس از 12 کیلومتری، هنگامی که روستای آبنیک را رد کردید به دشت خواهید رسید. درواقع دشت جانستون یک ساعت پیاده روی تا روستای آبنیک فاصله دارد و پیشنهاد می شود اگر به دنبال منطقه ای دنج، خوش آب و هوا و سرسبز میگردید که ساعت ها در فضای سبزش اتراق نموده و بهترین خاطرات را ثبت کنید، نگاهی به دشت جانستون بیاندازید.

دشت جانستون

روستای لالان فشم

روستای لالان که برخی ها با نام لالون میشناسند، در 45 کیلومتری تهران واقع شده است. روستای لالن از توابع دهستان رودبارقصران است که آب و هوایی بسیار دلنشین داشته و به لطف ییلاقی بودنش، تابستان های خنکی دارد تا تهرانی نشین ها، آخر هفته ها و تعطیلات خود را مهمان هوای خنک و تمیز روستا باشند.

روستای لالان بهترین روستا برای علاقه مندان به پیاده روی، کوهنوردی، آفرودسواری و طبیعت گردی است. پیشنهاد می شود در این روستا نگاهی به لاله های زرد و قرمز بسیار زیبا در کنار زنبق های بنفش بیاندازید.

روستای لالان فشم

دره آهنگرک

در قسمت غرب منطقه میگون، دره ای قرار دارد که 5 کیلومتر بالاتر از فشم قرار داشته و با نام الله بند نیز شناخته می شود و این دره، در میان جاهای دیدنی فشم جزء بکرترین مناطق به حساب می آید. اگر قصد بازدید از دره آهنگرک را دارید می بایست هنگامی که به میدان فشم رسیدید، میدان را به سمت شمشک ترک کنید که بعد از روستای میگون، مسیر ورود به دره را مشاهده خواهید کرد.

دره آهنگرک یکی از بهترین نقاط برای آخر هفته ها و سفرهای یکروزه است که در مسیر ورود به دره، هم مدرسه یخ نوردی وجود دارد و هم چندین غار و تنگه که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. اما بعد از اینکه مسیر سرسبز دره آهنگرک را طی کردید به خود دره خواهید رسید. منطقه ای که توسط قله های مرتفعی احاطه شده و معروف ترین آن ها، قله های خط الراس و قلعه دختر هستند که کوهنوردان بسیاری را در مسیر صعود به قله مشاهده خواهید کرد. همچنین خوب است بدانید اگر دره آهنگرک را به سمت شمال رفته و مسیر طولانی را کوهنوردی کنید، به پیست اسکی دربندسر خواهید رسید.

مجموعه گردشگری و باغ ایرانی فشم

همانطور که از نامه مجموعه مشخص است، مجموعه گردشگری و باغ ایرانی فشم یک از بهترین نقاط اطراف تهران برای ساعت ها لذت بردن از هوای زیبا و دلنشین، طبیعت سبز و غذاهای بی نظیر ایرانی است.

مجموعه گردشگری و باغ ایرانی فشم سه سالن بسیار لوکس و شکیل دارد که چشم انداز بی نظیری از طبیعت را ارائه می دهد. از امکانات مجموعه گردشگری و باغ ایرانی می توان به اتاق بازی برای کودکان و بزرگسالان، فضای اختصاصی، پارک بزرگ، سالن بیلیارد و کتابخانه اشاره کرد. در صورتیکه قصد دارید تا بهترین غذاهای ایرانی را در مجموعه گردشگری و باغ ایرانی میل کنید خوب است بدانید سه رستوران ایرانی، باغ سنتی و کلاسیک در مجموعه وجود دارد که منوی غذایی رستوران ها علاوه بر غذاهای لذیذ ایرانی، غذاهای دریایی، فرنگی و عربی نیز به چشم می خورد.

باغ ایرانی فشم

آبشار دربندسر

برای بازدید از آبشار دربندسر که یکی از بهترین جاهای دیدنی فشم است می بایست شمشک را به سمت دیزین ترک کرده و پس از 3 کیلومتر، در سمت راست جاده مسیر ورود به آبشار را مشاهده خواهید کرد. در مسیری که به آبشار دربندسر می رسید انواع  باغ های میوه و درختان سرسبزی را مشاهده خواهید کرد و بطور کلی، یک ساعت زمان نیاز است تا از ابتدای مسیر به آبشار برسید.

آبشار دربندسر در دامنه جنوبی کوه کلون بستک واقع شده است که  اطرافش را طبیعت سرسبز محاصره کرده است. اگر به دنبال جایی برای کمپ زدن و طبیعت گردی هستید، آبشار دربندسر می تواند منطقه ای مناسب باشد.

جاهای دیدنی فشم

شما میتوانید این مقاله را به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *