قائم شهر

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

یکی از بزرگ ترین شهر های مازندران که در منطقه البرز مرکزی واقع شده و در گذشته به نام شاهی معروف بود، قائم شهر می باشد. این شهر توانسته در طول سال عده زیادی از افراد را به خود جذب نماید و مسافران و گرشگران مختلفی را به سمت خود بکشاند. به دلیل وجود زمین های حاصل خیز و محصولات مختلفی همانند گندم، برنج، جو و… به یک منطقه عالی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی نیز مبدل گشته است. در این مقاله به سراغ معرفی این شهر رفتیم تا با کسب اطلاعات بیشتر درباره آن بتوانید سفر بهتری پیش رو داشته باشید پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

قائم شهر کجاست و مسیر دسترسی به آن

برای رسیدن به قائم شهر مازندران از تهران مسافتی معادل 218 کیلومتر پیش روی شما خواهد بود که بدون ترافیک در حدود 3 ساعت و نیم در راه هستید. برای رسیدن به مقصد باید ابتدا خود را به بزرگراه یاسینی برسانید تا از آن بتوانید به آزادراه تهران-پردیس وارد شوید. بعد از ادامه دادن این مسیر به جاده هراز خواهید رسید. این جاده را تا رسیدن به قائم شهر باید دنبال نمایید تا ابتدا به آمل و بعد از آن از کمربندی جنوبی بابل بتوانید به شهر مقصدتان برسید. اگر به هر دلیلی تمایل به استفاده از اینراه را نداشتید بهتر است با کمک گرفتن از لوکیشن زیر برای رسیدن به قائم شهر اقدام نمایید.

آدرس قائم شهر: مازندران، 20 کیلومتری بابل، قائم شهر

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”برای مسیریابی کلیک کنید” shape=”round” color=”warning” align=”center” i_icon_fontawesome=”fas fa-map-marked-alt” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fmaps%3Fq%3D36.461436063706486%2C%2052.85849717247171%26z%3D17%26hl%3Dfa|target:_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_column][/vc_column]

جمعیت مردم قائم شهر

به دلیل اهمیت این شهر از نظر ارتباطی و هم چنین مهم بودن آن در ادوار مختلف، عده زیادی از افراد به این ناحیه مهاجرت کرده اند. به همین دلیل از گذشته تاکنون مردم برای زندگی در این منطقه پیش قدم بوده اند و خواستار سکونت در قائم شهر را داشته اند. رفته رفته با اهمیت پیدا کردن بیشتر این ناحیه مردم آن را شناختند و مهاجرت و سکونت در قائم شهر زیاد تر گشت.

ولی در سال های اخیر به دلیل کمبود کار و مشکلات اقتصادی عده زیادی از جوانان همانند شهر های دیگر راهی پیاتخت یا کلان شهرهای ایران شدند تا بتوانند درآمد کسب کنند و به همین دلیل جمعیت این شهر کاسته شد تا جایی که در آخرین سرشماری که در سال 1395 انجام شد، تعداد افراد ساکن در قائم شهر  309199 گزارش شد و اقوام مختلفی هم چون مردم سوادکوه، شهمیرزاد، سمنان، گرمسار و… را که به این ناحیه مهاجرت کردند را در بر دارد.

قائم شهر

تاریخچه قائم شهر

قدمت این شهر با توجه به اماکنی هم چون بارگاه امامزاده یوسف رضا یا آرامگاه علامه فقیه طبرسی به قرن ششم هجری می رسد. هم چنین وجود تپه های باستانی هم چون تپه گردکوه جمنان یا تپه طالقانی که به دلیل کشف جسد هایی در آن (که قدمتشان به هزاره اول برمی گردد) این شهر را با قدمتی بالا عنوان کرده اند. استان مازندران نیز تا قبل از اسلام به تپورستان معروف بود و کسانی که در آن ساکن بودند قوم تپوری نامیده می شدند و بعد ها بعد از ورود اسلام این استان از تپورستان به طبرستان تغییر نام داد و قوم تپوری به قوم طبری تغییر یافتند. قائمشهر با نام های مختلفی در ادوار مختلف یاد شده که از بین آن ها می توان به تریجی، تریجه، برجی و… اشاره کرد. بعد ها به علی آباد تغییر نام داد و از سال 1314 نام شاهی را بر آن نهادند و این نام تا پیروزی انقلاب اسلامی پا برجا بود و بعد از انقلاب به قائم شهر تغییر نام داد.

آب و هوای قائم شهر

این شهر به دلیل واقع شدن بین رشته کوه های البرز و دریاچه خزر معمولا آب و هوایی معتدل با رطوبت دارد که درجه مرطوب بودن آن در ماه های مختلف سال متفاوت می باشد. به طور کلی رطوبت هوای حاکم بر این منطقه در ماه های گرم سال بیشتر بوده و هر چه به ماه های سرد نزدیک می شود این رطوبت نیز کمتر می گردد. بارش های شهر نیز معمولا در نیمه دوم سال بیشتر و با تعداد بالاتری بوده و از شهریور ماه معمولا کاهش دما و بارش ها شروع می شوند تا زمستان که شاهد برف و سردی هوا با رطوبت کم خواهید بود.

بهترین زمان سفر به قائم شهر

قائم شهر یک منطقه سرسبز و کوهپایه ای بوده که به دلیل داشتن هوایی مرطوب و معتدل عده زیادی را به خود جذب می کند. اگر شما نیز قصد دارید به این ناحیه سفر کنید بهتر است یک زمان مناسب را برای این منظور برگزینید تا در سفرتان دچار مشکل نشوید. بهترین زمان سفر به قائم شهر پاییز و بهار می باشد چرا که هوا خنک بوده و رطوبت نیز کم می باشد. بنابراین بهتر این است که از اوایل بهار تا اواسط خرداد و در پاییز از اواسط مهر تا اوایل آذر برای رفتن به قائم شهر اقدام نمایید.

بسیاری از افراد برای تماشای مناظر پاییزی این فصل را انتخاب می کنند تا هم از نظر آب و هوایی دچار مشکل نشده و هم با سیل زیادی از جمعیت مسافران رو به رو نشوند. در تابستان به دلیل گرمای زیاد هوا و هم چنین رطوبت بالای موجود در منطقه مناسب برای عده زیادی از افراد نیست ولی باز هم مسافران این فصل را به دیگر فصول ترجیح می دهند چون هم هوای مورد علاقه شان بوده و هم تعطیلات برایشان اهمیت دارد.

هم چنین در تعطیلات نوروز نیز عده زیادی از افراد برای سفر به قائم شهر اقدام می کنند که به همین دلیل در این مدت شاهد سیل عظیمی از جمعیت مسافران خواهید بود و این موضوع می تواند در پیدا کردن اقامتگاه یا موارد دیگر شما را دچار مشکل نماید. در فصل زمستان نیز به دلیل سردی هوا کمتر کسی طالب رفتن به مناطق شمالی می باشد چرا که در هوای سرد و بارش های مختلف دیدن جاذبه های مقصد دشوار می شود و هم چنین تماشای بسیار از جاذبه ها غیر ممکن می باشد.

بهترین زمان سفر به قائم شهر

غذاهای محلی قائم شهر

بهتر است در زمان رسیدن به شهر مقصد خود از غذاهای محلی آن شهر نیز میل نمایید تا تجربه ای جالب داشته باشید. قائم شهر به عنوان یکی از شهر های مهم مازندران دارای غذاهای متفاوت و هم چنین مختص به خود بوده که چشیدن طعم آن ها می تواند تجربه ای جالب برایتان باشد. برای این منظور باید به بهترین غذاخوری های قائم شهر و رستوران های خوب این منطقه مراجعه کنید تا بتوانید طعم واقعی غذاهای محلی را تست نمایید. از جمله غذاهای محلی قائم شهر می توان به نازخاتون، باقلاوابیج، ته چین گوشت، خورشت ناردونی، ترش سماق و… اشاره نمود که این موراد را در رستوران های شهر که در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد می توانید تجربه کنید.

رستوران های قائم شهر

اگر قصد دارید به قائم شهر مراجعه کنید بهتر است در سفرتان از رستوران های این شهر نیز استفاده کنید و غذاهای محلی و ایرانی مد نظرتان را سفارش دهید. با چشیدن طعم غذاهای این منطقه می توانید سفر بهتری را تجربه کنید و سفر جالب تری را خواهید داشت. ما در این جا به معرفی چند نمونه از بهترین رستوران های قائم شهر را معرفی خواهیم کرد تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید و با رسیدن به این شهر بتوانید رستوران خوبی را انتخاب نمایید.

رستوران مادربزرگ

یکی از رستوران های قائم شهر که توانسته امتیاز خوبیاز کاربران دریافت نماید، رستوران مادر بزرگ می باشد. این رستوران در بلوار کارگر واقع شده و یکی از مواردی که سبب معروف شدن آن شده طعم خوب آش های آن می باشد. مردم این شهر برای صرف همین یک مورد نیز به رستوران مادربزرگ مراجعه می کنند و لحظاتی خوب را در کنار عزیزانشان می گذرانند.

این رستوران در تمامی روز های هفته از ساعت 6 تا 23:35 باز بوده و در این بازه زمانی می توانید برای صرف وعده غذایی مورد نظرتان به رستوران مراجعه کنید. قبل تر این رستوران دارای غذاهای متنوعی بود ولی اخیرا منوی رستوران غذاهای زیادی را شامل نمی شود و از یان بابت کاربران ناراضی هستند. پرسنل این رستوران رفتار مودبانه ای با مراجعین دارند و شما می توانید در فضایی آرام به صرف غذای خود مشغول شوید.

آدرس رستوران مادربزرگ: مازندران، قائم شهر، بلوار کارگر

رستوران مادربزرگ

رستوران سنتی ملل

از دیگر رستوران هایی که می توانید برای صرف غذای مورد نظرتان به آن مراجعه نمایید، رستوران سنتی ملل می باشد. این رستوران از شنبه تا جمعه در بازه زمانی 11 صبح تا 12 شب آماده خدمت رسانی بوده و مسافران یا مردم بومی منطقه می توانند در این تایم به رستوران ملل مراجعه نمایند. امتیازی که این رستوران از کاربران دریافت کرده امتیاز خوبی است و بهتر است در هنگام سفارش غذای مورد نظرتان کشک بامجان را نیز به لیست خود اضافه نمایید. در فهرست غذاهای موجود در منو می توانید غذاهای ایتالیایی، ایرانی و سنتی را سفارش دهید و در فضای سنتی و زیبای موجود میل نمایید.

آدرس رستوران سنتی ملل: مازندران، قائم شهر، خیابان سادات نیا، بین بهارنارنج 7 و بهارنارنج 9

رستوران آوینا

مجموعه آوینا که در خیابان امام این شهر واقع شده دارای غذاهای متنوعی بوده که از هر کدام بخواهید می توانید سفارش دهید. این رستوران دارای اتاقا های مختلفی است که امکانات موجود در درون اتاق ها کمی با هم متفاوت بوده و از هر کدام که بخواهید می توانید استفاده نمایید. برخورد کارکنان رستوران با مراجعین مناسب بوده و بازه زمانی که می توانید برای صرف غذا به رستوران مراجعه کنید از 11 صبح تا 23:30 شب می باشد. امتیازی که رستوران آوینا از کاربران دریافت کرده خوب بوده و از بابت کیفیت غذاها می توانید مطمئن باشید و هر چه خواستید سفارش دهید. قیمت غذا ها نیز با توجه به کیفیتشان و در مقایسه با رستوران های هم تراز آن مناسب می باشد و بهتر است کباب را از لیست سفارشاتتان حذف نکنید.

آدرس رستوران آوینا: مازندران، قائم شهر، میدان امام، ابتدای جاده کیاکلا، جنب بانک ملی

رستوران آوینا

مراکز خرید قائم شهر

از دیگر مواردی که در سفر به یک شهر توریستی می تواند تجربه ای جذاب تر برایتان بسازد، وجود مراکز خرید در آن شهر می باشد. استفاده از مجتمع های تجاری شهر مقصد می تواند باعث شود تا لحظات جالب تری را سپری نمایید و به همین دلیل بهتر است اطلاعات کامل تری درباره این موضوع داشته باشید تا در زمان مراجعه به مقصد دچار سردرگمی نشوید. ما در این جا به معرفی تعدادی از مراکز خرید موجود در قائم شهر خواهیم پرداخت تا اطلاعات شما در این مورد بیشتر شود.

مجتمع تجاری هیراد سنتر

از دیگر پاساژ هایی که در قائم شهر می توانید به آن مراجعه نمایید، مجتمع تجاری هیراد می باشد. این مجتمع توانسته با قیمت های معقولی که دارد بین مردم معروف شود و به همین دلیل شما نیز می توانید برای خرید به آن مراجعه نمایید و خریدی ارزان تر از باقی نقاط داشته باشید. هم چنین امتیازی که مجتمع تجاری هیراد از کاربران دریافت کرده امتیاز خوبی می باشد. این پاساژ از شنبه تا جمعه در بازه زمانی 8 صبح تا 10 شب باز می باشد و شما می توانید در تایم گفته شده به آن مراجعه نمایید. این مرکز خرید در خیابان کارگر واقع شده و نزدیک به مراکز مهمی است که همین موضوع نیز به تعداد افراد مراجعه کننده به آن افزوده.

آدرس مجتمع تجاری هیراد سنتر: مازندران، قائمشهر، خیابان کارگر

مجتمع تجاری میلاد نور

یکی از مراکز خریدی که می توانید برای تهیه هر چه نیاز داشتید به آن مراجعه کنید، مجتمع تجاری میلاد نور می باشد. این مرکز خرید در خیابان صالحی مازندرانی واقع شده ویکی از بهترین جاهایی است که می توانید برای خرید به آن مراجعه نمایید. این مرکز خرید در تمامی روزهای هفته از ساعت 8 صبح تا 10 شب باز بوده و برای خرید می توانید به آن مراجعه نمایید. این پاساژ از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی مراکز مهمی قرار گرفته که همین موضوع نیز باعث شده تا تعداد بیشتری از افراد به آن مراجعه نمایند. مرکز خرید میلاد نور قائمشهر در سه طبقه و 110 واحد تجاری مشغول به کار می باشد.

آدرس مجتمع تجاری میلاد نور: مازندران، قائم شهر، خیابان صالحی مازندرانی، بین البرز 4 و 6

مجتمع تجاری میلاد نور

موقعیت جغرافیایی قائم شهر

قائم شهر در زمان قاجار ها به نام علی آباد شناخته می شد که تنها شامل واحد هایی مسکونی در اطراف میدان طالقانی و محله هایی در اطراف روستاها بود. هم چنین این شهر به دلیل موقعیت ویژه جغرافیایی خود در زمان رضاخان، محلی برای عبور کاروان های مختلف تجاری از تهران، گیلان و خراسان بوده و به همین دلیل نیز در ادوار مختلف و به خصوص در زمان پهلوی توجه خاصی به آن شده است.

این شهر از سمت شمال به جویبار و دریاچه خزر، از سمت جنوب به سوادکوه، از سوی غرب به بابل و از طرف شرق به ساری منتهی شده که به عنوان یک پل ارتباطی بین شهر های مهم شناخته می شود. هم چنین از دیگر دلایل اهمیت این شهر می توان به ارتباط دادن پایتخت به شامل و شمال شرق اشاره کرده که از دو مسیر جاده هراز و جاده فیروزکوه این وظیفه را انجام می دهد.

مسیر های دسترسی به قائم شهر

برای رسیدن به قائم شهر از تهران می توانید از مسیر های مختلفی استفاده نمایید که دسترسی از طریق قطار، اتوبوس، خودروی شخصی و هواپیما از مواردی است که می توان از آن ها یاد کرد. شما می توانید از طریق یکی از این موارد خود را به راحتی به قائم شهر برسانید و با توجه به گزینه انتخابیتان برای رسیدن به این منطقه اقدام نمایید. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

 • سفر به قائمشهر با خودروی شخصی: این مورد را می توانید از طریق جاده هراز یا فیروزکوه رفته که مسافتی 220 کیلومتری را با 3 الی 4 ساعت رانندگی خواهید پیمود.
 • سفر به قائمشهر با اتوبوس: از طریق اتوبوس نیز همین جاده ها و راهی که با خودروی شخصی طی می شود خواهید رفت ولی برای کسانی خوب است که نمی خواهند رانندگی کنند.
 • سفر به قائمشهر با قطار: خط ریل از این شهر گذشته و در نهایتبه گرگان می رسد و از آن به عنوان اولین راه آهن نوین کشور نام برده می شود. در این مورد شما سفری ایمن خواهید داشت.
 • سفر به قائمشهر با هواپیما: برای این منظور ابتدا باید با پرواز خود را به ساری برسانید و بعد از ساری با اتوبوس یا سواری به قائم شهر بروید. این مورد کمی هزینه بر و وقت گیر می باشد.

سفر به قائمشهر با قطار

اماکن مذهبی قائم شهر

شهر های شمالی معمولا دارای اماکن مذهبی و امام زاده های مختلفی هستند که قائم شهر نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. این شهر دارای امامزاده ها و حوزه های علمیه مختلفی بوده که در این جا به بعضی از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 • امام زاده ابو صالح یا پیر تکیه
 • امام زاده یوسف زهرا
 • امام زاده اسماعیل
 • امام زاده کتی
 • امام زاده محمد زرین نوا
 • امام زاده حمزه
 • حوزه علمیه برادران امام صادق
 • حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهرا
 • جاهای دیدنی قائم شهر

سوغات قائم شهر

در سفر به یک نقطه جغرافیایی می توانید با خرید غذاهای مربوط به آن منطقه یا کالاهایی که در مقصد تولید می شوند خریداری کنید و یا از آن ها برای عزیزانتان به عنوان سوغات تهیه نمایید. قائم شهر نیز با داشتن موارد مختلف درون خود به عنوان سوغات توانسته در این مورد نیز قوی عمل کند. شما می توانید در سفرتان به قائم شهر از موارد مختلفی هم چون غذاهای محلی و صنایع دستی موجود برای خرید اقدام نمایید.

از جمله غذاهای بومی قائم شهر که به عنوان سوغات کارایی دارند می توان به ماهی شکم پر، انار تیم خرش، کهی پلا و… اشاره نمود که در کنار رب انار و آب نارنج یا شیرینی هایی مثل تندیر نون، برنجک، پیس گندله و سوهان کنجد کارایی دارند. از دیگر خوراکی هایی که به عنوان سوغات می توانید تهیه کنید انواع مربا، شربت، ترشی جات، میوه های مختلف مثل ازگیل کوهی، تمشک وحشی، خرمالو وحشی، توتون و… می باشد.

هم چنین وجود کالا ها و صنایع دستی مثل صنایع چوبی، حصیر بافی ها، جاجیم بافی، موج بافی، نساجی، سفال گری و… نیز در کنار باقی موارد ذکر شده می تواند گزینه های مناسبی برای شما باشند تا سفرتان را زیباتر نمایید. از جمله محصولات دیگر قائم شهر که به نقاط مختلف نیز صادر می شوند و می توانید از آن ها نیز به عنوان سوغات تهیه نمایید شامل فرش ماشینی، بلدرچین، کنسرو، پارچه، ماهی و مرغ و… می شود.

سوغات قائم شهر

مراکز آموزشی و دانشگاه های قائم شهر

یکی از مواردی که در این شهر بسیار مورد توجه افراد مختلف قرار داشته وجود موسسه ها و دانشگاه های مختلف می باشد. در واقع علت بالا بودن درصد زیادی از افراد باسواد در قائم شهر به عوامل مختلفی همانند عوامل تاریخی، صنعتی، وجود قومیت های مختلف، عوامل ارتباطی و… وابسته می باشد. این شهر دارای موسسات آموزشی مختلفی است که از بین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دانشگاه پیام نور
 • دانشگاه تربیت معلم
 • داشنگاه آزاد اسلامی
 • موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی فروردین
 • موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی صالحان
 • موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی تجن
 • آموزشکده فنی و حرفه ای سما
 • مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر
 • هنرستان بهیاری

جاهای دیدنی قائم شهر

این شهر به دلیل داشتن ماطق گردشگری مختلف درون خود و هم چنین عبور قطار از خط ریل موجود در آن توانسته عده زیادی از گردشگران را به خود جذب نماید. هم چنین همان طور که پیش تر گفته شد قائم شهر به دلیل ارتباط بین تهران با شمال از طریق جاده های هراز و فیروزکوه نیز اهمیت بیشتری پیدا کرده و به همین جاذبه های آن را تعداد زیادی از افراد می شناسند. اگر قصد دارید به قائم شهر سفر کنید بهتر است از جاذبه های موجود نیز دیدن کرده و آن ها را از دست ندهید. ما در این جا به معرفی چند مورد از جاذبه های گردشگری قائم شهر خواهیم پرداخت تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

پارک جنگلی تلار

اگر از سمت غربی قائمشهر به آن وارد شوید و به انتهای جاده نظامی بروید، به پارک جنگلی تلار خواهید رسید. این پارک در موازات رود تلار بوده و در درون خود یک دریاچه طبیعی دارد که به عنوان جاذبه ای دیدنی به شمار می رود. دریاچه جاده نظامی که تقریبا در کنار جاده می باشد به عنوان یکی از زیبایی های پارک جنگلی تلار به شمار رفته و بهتر است در سفر به قائم شهر حتما از این جاذبه دیدن نمایید. این پارک امکانات مختلفی دارد که از بین آن ها می توان به پیست دوچرخه سواری و وجود موتورهای چهار چرخ و موتور برقی اشاره نمود. این پارک در هفت کیلومتری شهر قرار دارد و افراد زیادی برای استراحت و گذران ساعت هایی از سفر به آن می روند.

پارک جنگلی تلار

جنگل خیبوس

منطقه حفاظت شده خیبوس یک جنگل و ناحیه کوهستانی بوده که در استان مازندران می درخشد و به عنوان یکی از جاذبه های قائم شهر محسوب می شود. خیبوس از جنگل های هیرکانی و شمشاد های خاصی پوشیده شده که به همین دلیل زیبایی فوق العاده ای دارد. در این جنگل انواع گونه های گیاهی و جانوری زیست دارند که از بین آن ها می توان به پلنگ، شوکا، مار آبی، لوس مار، خرس قهوه ای، شغال، توکای گلوسیاه، توکای پشت بلوطی و… اشاره نمود. اگر به قائم شهر سفر کردید تماشای منطقه حفاظت شده خیبوس را از دست ندهید.

تالاب قادیکلا

یکی از مرداب های مهم کشور که در روستایی به همین نام در قائم شهر قرار گرفته توانسته در طول سال عده زیادی از گردشگران را به خود جذب نماید. این روستا به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های قائم شهر بوده و بهتر است برنامه سفرتان را جوری بچینید که حتما به تماشای جنگل قادیکلا و مرداب درون آن بروید. اگر برای پیک نیک یا کمپینگ می خواهید بروید بهتر است تجهیزات کافی به همراه داشته باشید. مناظر ویژه اطراف مرداب همانند درختان کهن سالی که بخشی از تنه و ریشه آن ها درون آب می باشد و هم چنین رنگ سبز تالاب همگی باعث شده اند تا تجربه ای جالب داشته باشید. تالاب قادیکلا به طول 200 متر و به عرض 150 متر می باشد.

تالاب قادیکلا

دریاچه ها و رودخانه های قائم شهر

منطقه قائم شهر دارای دریاچه ها و رودخانه های مختلفی است که می توانید با رفتن به این شهر بعضی از آن ها را تماشا نمایید. هم چنین تالاب هایی که به دست انسان ها ساخته شده اند نیز بسیار دیدنی هستند و بهتر است با آن ها آشنا شوید تا در هنگام مراجعه به شهر اطلاعاتتان در این زمینه کامل باشد. ما در اینجا به معرفی انواع دریاچه ها، رودها و آب بندان های قائم شهر خواهیم پرداخت تا بتوانید اطلاعات کامل تری کسب کنید.

 • دریاچه جاده نظامی (در پارک جنگلی تلار قرار دارد.)
 • دریاچه گل پل
 • آب بندان ساروکلا
 • آب بندان کرچنگ
 • آب بندان فندری
 • آب بندان اوجی تالار
 • چشمه آب معدنی هزارون
 • چشمه افرا بن فادیکلای بزرگ
 • آبشار فصلی جنگل های روستای واسکس
 • مرداب قادیکلا
 • رودخانه سیاهرود
 • رودخانه تلار

زبان مردم قائم شهر

مردم این شهر همانند دیگر مردم استان به زبان مازندرانی صحبت می کنند ولی در گویش کمی متفاوت هستند و گویش آن ها قائمشهری می باشد. این گویش که به گویش های دیگری مثل گویش جویباری، ساروی، سوادکوهی و فیروزکوهی نزدیک می باشد، در مراجعه به شهر و ارتباط با مردم اگر آشنایی داشته باشید کاملا متوجه این نزدیکی گویش به موارد گفته شده خواهید شد. زبانی که مردم از زمان قدیم و تقریبا از صفویه به بعد استفاده کردند زبان مازندرانی بود که مرور این زبان در کنار زبان فارسی قرار گرفت و هم چنان نیز در بعضی نقاط شاهد آن خواهید بود.

رزرو سوئیت در قائم شهر

همان طور که گفته شد این شهر دارای نقاط دیدنی مختلفی است که اگر تماشای آن ها را از دست بدهید سفرتان ناقص خواهد بود. بنابراین بهتر است چند روزی را در این منطقه سپری کنید و با رزرو یک اقامتگاه مناسب برای استفاده از امکانات و تماشای جاذبه های این ناحیه اقدام نمایید. برای پیدا کردن یک اقامتگاه مناسب می توانید به سایت لوکس ویلا مراجعه کنید و از بین گزینه های پیش رو برای اجاره سوئیت در قائم شهر اقدام نمایید. اگر در ماه های شلوغ سال و یا در تعطیلات قصد داشتید به این شهر سفر کنید بهتر است یک الی دو هفته زودتر برای رزرو ویلا یا سوئیت مورد نظرتان تماس بگیرید تا مورد انتخابیتان توسط افراد دیگر رزرو نشود.

سوالات متداول

قائم شهر کجاست؟

این شهر یکی از مهم ترینمناطق مازندران بوده و در 20 کیلومتری بابل قرار گرفته است.

بهترین زمان سفر به قائم شهر چه موقع از سال است؟

بهتر است اوایل بهار و اوایل پاییز به این شهر بروید.

در قائم شهر کجا اقامت داشته باشیم؟

برای اقامت در قائم شهر می توانید به سایت لوکس ویلا مراجعه کنید و اقامتگاه مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

مسافت زمینی از تهران تا قائم شهر چقدر است؟

اگر بخواهید با خودروی شخصیتان به قائم شهر سفر کنید یک مسافت در حدود 220 کیلومتر پیش رویتان قرار دارد.