شهر نور

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

یکی از زیبا ترین و مشهور ترین شهر هایی که در مازندران می توانید به آن سفر کنید نور می باشد. شهر نور در قلب شهرستان نور واقع شده و جاذبه های فراوانی درون خود دارد که همین دیدنی ها سبب شده تا این شهر بین گردشگران و مسافران مختلف به شهرت برسد. در این مقاله به سراغ معرفی این شهر رفتیم تا اطلاعات بیشتری ازآن به دست آورید پس بهتر است تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نور کجاست و مسیر دسترسی

برای رسیدن به نور می توانید از مسیر های مختلفی با توجه به این که کا حضور دارید اقدام نمایید. در این جا ما مسیر رسیدن به نور را از پایتخت انتخاب می کنیم و نزدیک ترین راهی که می توانید از طریق آن برای رسیدن به نور اقدام کنید را به شما معرفی خواهیم کرد. شما ابتدا باید خود را به آزادگان برسانید و بعد به سمت شمال شرق و آزادراه تهران-شمال ادامه دهید. با ادامه این راه به تونل خواهید رسید که بعد از عبور از تونل می توانید وارد جاده چالوس شوید. بعد از عبور از این جاده به بزرگراه شهید یاسر خواهید رسید که مسیر جاده ساحلی نیز می باشد.

بعد از رسیدن به میدان از اولین خروجی به طرف جاده نوشهر به محمودآباد بروید. با ادامه دادن این مسیر به نور خواهید رسید. مسیر گفته شده از آزادراه تهران-شمال مسافتی معادل 186 کیلومتر دارد و در حدود 3 ساعت بدون ترافیک طول می کشد تا به مقصد برسید. فراموش نکنید راه گفته شده از پایتخت می باشد و اگر در شهری نزدیک به نور بودید یا در نقطه ای دیگر قرار داشتید مسیر رسیدنتان به اینجا متفاوت خواهد بود. شما می توانید از طریق لوکیشن زیر یک راه بدون ترافیک و کوتاه برای رسیدن به مقصد بیابید. کافیست اینترنت گوشی خود را روشن کرده و از طریق مسیر دسترسی زیر به سمت نور حرکت کنید.

آدرس نور: شمال غرب ایران، مازندران، شهرستان نور

[vc_row][vc_column][vc_btn title=”برای مسیریابی کلیک کنید” shape=”round” color=”warning” align=”center” i_icon_fontawesome=”fas fa-map-marked-alt” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fmaps%3Fq%3D36.57646043611172%2C%2052.01387386881045%26z%3D17%26hl%3Dfa|target:_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_column][/vc_column]

مسیر های دسترسی به نور از تهران

همان طور که گفته شد شهرستان نور در قسمت غربی استان مازندران قرار گرفته و به عنوان یک شهر با قدمت زیاد بوده که بهتر است راه های ارتباطی و نحوه دسترسی به این شهر رابدانید تا دچار مشکل نشوید. از تهران برای رسیدن به نور می توانید از یکی از موارد زیر استفاده کنید و خود را به مقصد برسانید.

سفر با هواپیما به نور

یکی از راه های پیش روی شما که از طریق آن می توانید به نور رهسپار شوید استفاده از هواپیما می باشد. در شهرستان نور فرودگاه وجود ندارد ولی نزدیک ترین فرودگاه به این شهر از ساری می باشد که 100 کیلومتر با نور فاسله داشته و باید ادامه مسیر را به اتوبوس یا تاکسی بگذرانید. پس میتوان گفت گزینه استفاده از هواپیما برای رسیدن به نور چندان عاقلانه نیست و بهتر است از مسیر های دسترسی دیگری برای این منظور استفاده نمایید.

سفر با هواپیما به نور

سفر با وسیله شخصی به نور

از آزادراه تهران-شمال مسافتی معادل 186 کیلومتر پیش رویتان است که در حدود 3 ساعت تا نور در راه خواهید بود. جاده ای که از طریق آن به نور خواهید رسید زیبا بوده و برایتان خسته کننده نخواهد بود. شما می توانید از طریق جاده چالوس یا جاده هراز خود را به این شهر رسانده و با خودروی شخصی خود از مسیر لذت ببرید. استفاده از خودروی شخصی برای رسیدن به نور بیشتر از هواپیما به کارتان خواهد آمد.

سفر با اتوبوس به نور

شما از طریق پایانه های شرق و بیهقی می توانید اتوبوس مورد نظرتان را انتخاب کنید و بلیط مقصد را خریداری نمایید. پایانه های تهرانپارس و آرژانتین تقریبا هر روز به نور برنامه سفر دارند و بهتر است حداقل دو روز قبل از اقدام به رفتن بلیط خود را تهیه نمایید. مسیری که اتوبوس طی می کند همانند خودروی شخصی خواهد بود و مناسب برای کسانیست که می خواهند بدون رانندگی از جاده لذت ببرند.

سفر با قطار به نور

از دیگر مواردی که ایمنی بیشتری داشته و با استفاده از آن می توانید خود را به نور برسانید، استفاده از قطار می باشد. ولی در نظر داشته باشید که نزدیک ترین ایستگاه راه آهن به شهرستان نور، از قائم شهر است. فاصله نور تا قائم شهر نیز 90 کیلومتر بوده که باید ادامه مسیر را از طریق اتوبوس یا تاکسی طی کنید تا به نور برسید. پس می توان گفت استفاده از قطار نیز برای رسیدن به نور منطقی نمی باشد چون در نهایت باید دوباره از یک وسیله دیگر استفاده کنید تا بتوانید خود را به مقصدتان برسانید.

موقعیت جغرافیایی نور

شهرستان نور یک منطقه ساحلی بوده که با ادامه دادن جاده ساحلی از طرف مشرق شهر می توانید به آمل و از غرب به چالوس و نوشهر برسید. هم چنین نور از شمال به دریاچه خزر منتهی شده و از جنوب به استان البرز و شهر هایی هم چون چمستان ختم شود. موقعیت جغرافیایی شهرستان نور به دلیل قرار گرفتن در مسیر ارتباط با شهر ها و جاذبه های دیگر مهم بوده و به عنوان یک شاه راه ارتباطی عمل می کند به همین دلیل در گذشته های دور نیز کاربردی بوده و بسیار مهم تلقی می شده است. هم چنین وجود جنگل های هیرکانی که بسیار کهن می باشند نیز در بخش جنوبی این شهرستان قرار دارند و وجود همین جنگل ها به تنهایی باعث شده اند تا همه ساله عده زیادی از مسافرانی که برای دیدن این جنگل ها اقدام می کنند به نور نیز مراجعه نمایند.

جنگل های هیرکانی

تاریخچه نور

شهرستان نور دارای قدمت بالایی بوده و در صدر اسلام ناتل نامیده می شد. ناتل نامی بود که به این شهر به دلیل قرار گرفتن بین آمل و چالوس داده شده بود و ناتل در گذشته در طبرستان قرار گرفته بود. در اکثر اسناد تاریخی به جا مانده از تاریخ مربوط به شهرستان نور، از ناتل به عنوان یک ناحیه ای یاد شده که سرسبز و دارای علما و فاضلان زیادی بوده است. از دیگر نام هایی که بر این منطقه گذاشته بودند می توان به رستمدار و سولده اشاره نمود که با گذشت زمان نام نور را از رودخانه نور برداشتند و بر این منطقه نهادند. سه بخش در این شهرستان وجود دارد که شامل مرکزی، بلده و چمستان می شود. در ناتل و در دوره های مختلف تاریخی قصر هایی ساخته شد که از بین آن ها می توان به حسام الدوله اردشیر باوندی که از اسپهبدان باوندیان طبرستان بود اشاره کرد.

آب و هوای نور

اقلیم حاکم بر این منطقه از شمال همانند اکثر مناطق خطه شمالی کشور مرطوب و معتدل می باشد. آب و هوای شهرستان نور از اوایل بهار تا تابستان شورع به مرطوب شدن کرده و در ماه های گرم تر تابستان رطوبت به اوج خودش می رسد. در تابستان ها دمای هوا به بیش از 35 درجه می رسد و در زمستان ها دمای هوا از 2- درجه کمتر نمی شود. میزان رطوبت هوا در ماه های سرد و به خصوص در زمستان به کم ترین مقدار می رسد و در تابستان تحمل شرجی شدن و رطوبت هوای حاکم بسیار سخت است.

بهترین زمان سفر به شهرستان نور

اگر قصد دارید به این منطقه سفر کنید بهتر است یک زمان مناسب را برای خود انتخاب نمایید تا هوا یا جمعیت شما را اذیت نکند. در زمستان به دلیل سرمای هوا و هم چنین بارش های مختلف در نقاط متفاوت شهر شهر نور مقصد مناسبی برای شما نخواهد بود. هم چنین در تابستان که عده زیادی به دلیل تعطیل بودن آن را انتخاب می کنند نیز برایتان مناسب نخواهد بود چرا که دمای هوا زیاد بوده و میزان رطوبت هوا در بالاترین رقم قرار دارد.

در تابسان شما هم از نظر تعداد بالای مسافر و هم از شرجی بودن هوا اذیت خواهید شد و نمی توانید آن طور که باید از سفرتان لذت ببرید. بهترین زمان برای سفر به نور از اواسط فروردین تا اوایل خرداد و از اوایل مهر تا اوایل آذر می باشد. در پاییز شما می توانید از مناظر زیبا و جاذبه های نور که در بهترین و رنگی ترین حالتشان هستند تصویر برداری کنید و قاب های زیبایی را ثبت نمایید.

شهر نور

پوشش گیاهی شهر نور

مرطوب بودن و در کنار آن معتدل بودن هوا سبب شده تا پوشش گیاهی انبوهی را در خطه شمالی شاهد باشید و شهر نور نیز از این قاعده مستثنی نیست. گیاهان و درختان مختلفی در این منطقه روییده که از بین درختان متفاوت آن می توان به افرا و بلوط اشاره کرد و از بین گیاهان نیز مواردی هم چون ازگیل، گون، زرشک، گل گاو زبان، کاسنی و توسکا از معروف ترینشان می باشند.

به دلیل همین تنوع پوشش گیاهی و وجود درختان متفاوت در این ناحیه می توان به خاک حاصل خیز برای کشاورزی نیز اشاره کرد که سبب شده تا برنج، گیلاس، پرتقال، نارنگی و تمشک از مهم ترین مواردی باشند که در باغ ها و زمین های کشاورزی نور به دست می آیند. هم چنین گیاهان دارویی مختلفی نیز در زمره پوشش گیاهی شهر نور رویش دارند که از جمله آن ها می توان به بمبارمنگ و ختمی و هم چنین همان کاسنی و گون نیز اشاره نمود.

غذاهای محلی نور

اگر شهر نور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردید بهتر است در مراجعه به این شهر از طعم غذاهای محلی آن که در غذا خوری ها یا رستوران های مختلف سرو می شوند نیز بچشید. این غذا ها به دلیل استفاده از مواد تازه و اصیل بسیار خوش مزه می باشند و افراد زیادی را برای تجربه بارها و بارها مشتاق می کنند. از جمله غذا های محلی نور شامل مواردی هم چون مرغ ترش، کباب ترش، کال کباب، بادمجان کباب، نازخاتون و… می شود که در رستوران های هتل ها یا اقامتگاه های بومگردی و هم چنین انواع رستوران های درون شهر به خصوص رستوران های محلی سرو می شوند. در ادامه به معرفی چند مورد از بهتر ین رستوران هایی که می توانید برای میل کردن غذا های محلی یا ایرانی به آن ها مراجعه کنید را معرفی خواهیم کرد.

رستوران های نور

رستوران ها به عنوان یکی از مواردی به حساب می آیند که باید اطلاعات لازم درباره آن ها را داشته باشید تا در مقصدتان دچار مشکل نشوید. رستوران های نور می توانند به شما کمک کنند تا در زمان ورودتان به شهر بتوانید جایی خوب را برای صرف غذا انتخاب کرده و تجربه ای خوب از صرف غذا در خاطرتان ثبت شود. ما در این جا به معرفی چند نمونه از بهترین رستوران های نور خواهیم پرداخت تا بتوانید با انتخاب آن ها سفر بهتری داشته باشید.

رستوران کاسپین نور

اگر به نور سفر کردید بهتر است برای صرف غذا به رستوران کاسپین نیز سری بزنید چرا که به عنوان یکی از بهترین ها شناخته شده است. این رستوران رو به روی پارک جنگلی نور واقع شده و به عنوان یکی از رستوران های قدیمی شهر نور شناخته می شود. رستوران کاسپین نور توانسته امتیاز خوبی از کاربران دریافت کند و به همین دلیل در لیست بهترین رستوران های نور قرار گرفته است. این رستوران از شنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح تا 12 شب آماده خدمت رسانی بوده و شما می توانید برای صرف وعده غذایی مورد نظرتان به آن مراجعه نمایید. اگر به این رستوران مرجعه کردید به لیست سفارشاتتان فسنجون و باقلا قاتوق را حتما اضافه نمایید.

آدرس رستوران کاسپین نور: مازندران، نور، رو به روی در خروجی پارک جنگلی نور، رستوران کاسپین

[widgetkit id=”356″ name=”رستوران کاسپین نور”]

کافه رستوران آندو

یکی دیگر از رستوران هایی که می توانید به آن مراجعه نمایید کافه رستوران آندو می باشد. در این مکان می توانید هم از بخش کافه هر چه نیاز داشتید از منو سفارش دهید و در بخش رستوران غذای مورد علاقه تان را تهیه نمایید. حجم غذا ها و کیفیت آن ها عالی بوده و به همین دلیل می توانید هر چه خواستید با اطمینان خاطر سفارش دهید. این کافه رستوران توانسته امتیاز خوبی از کاربران دریافت نماید و به همین دلیل می توان آن را در زمره رستوران هایی به شمار آورد که در این شهر باید برای صرف غذا به عنوان یک گزینه جدی مدنظر قرار دهید. محیط داخلی رستوران آندو طراحی مدرنی داشته و در فضای آن می توانید آرامش داشته باشید.

آدرس کافه رستوران آندو: مازندران، نور، خیابان امام خمینی

[widgetkit id=”357″ name=”کافه رستوران آندو”]

کافه رستوران بایسیکل

اگر به یک محیط جالب با طراحی جذاب نیاز دارید می توانید به کافه رستوران بایسیکل مراجعه کنید که توانسته امتیاز نسبتا خوبی از کاربران دریافت نماید. این رستوران دارای پرسنل خوش برخوردی می باشد و قیمت غذاها و نوشیدنی های مختلف درون منو متناسب با کیفیت آن هاست. اگر به این رستوران رفتید بهتر است سالاد سزار و برگر را از دست ندهید. کافه رستوران باسیکل در تمامی روز های هفته از ساعت 13:30 تا 12 شب باز بوده و در این بازه زمانی می توانید به آن مراجعه نمایید. طراحی این رستوران همان طور که از نام آن مشخص است دارای دورچه و موارد مربوط به آن می باشد.

آدرس کافه رستوران بایسیکل: مازندران، نور، خیابان امام رضا

[widgetkit id=”358″ name=”کافه رستوران بایسیکل”]

مراکز خرید نور

از دیگر مواردی که می توانید برای تکمیل کردن سفرتان و تجربه بهتر از آن استفاده نمایید، خرید کردن در مقصد سفر می باشد. به همین دلیل استفاده از مراکز خرید نور می تواند شما را در این امر کمک نماید تا بهتر بتوانید از این شهر لذت ببرید. در این جا ما به معرفی چند نمونه از مراکز خرید نور پرداختیم تا در مدت اقامتتان در این شهر دچار تردید و سردرگمی نشوید.

پاساژ دکتر فتوحی

از دیگر مراکز خریدی که در شهر نور می توانید به ان مراجعه نمایید، پاساژ دکتر فتوحی می باشد. این پاساژ توانسته عده زیادی از افراد را به خود جذب نماید و مسافران نیز برای خرید آن چه نیاز دارند یا تهیه سوغات برای عزیزانشان از این پاساژ استفاده می کنند. پاساژ دکتر فتوحی در نزدیکی مرکز خرید دی قرار گرفته و شضهر کتاب رویان نیز قاصله کمی با آن دارد. این پاساز نیز از صبح تا ساعت 10 شب باز می باشد ولی در تعطیلات تایم کاری متفاوت است و باید قبل از مراجعه از تایم دقیق کاری مرکز خرید مطلع شوید تا با مشکل مواجه نشوید و وقتتان هدر نرود.

آدرس پاساژ دکتر فتوحی: مازندران، نور، خیابان امام خمینی، بین فردوسی و شهریار

مرکز خرید دی

یکی از مراکز خرید نور که می توانید از آن برای خرید هر چه نیاز دارید استفاده کنید، مرکز خرید نور می باشد. این مرکز خرید دارای بوتیک های مختلفیست که کاربری ها متفاوت دارند ولی اکثرا به خرید پوشاک مشغول هستند و شما می توانید از آن ها هر چه نیاز داشتید تهیه نمایید. مرکز خرید دی هر روز از ساعت 9 صبح تا 12 شب باز است و می توانید در این بازه زمانی به آن مراجعه کنید تا هرچه نیاز داشتید تهیه نمایید. در زمان تعطیلات ساعت کاری مراکز خرید کمی متغیر است و قبل از مراجعه باید باز بودن آن توسط اینترنت مطلع شوید. لازم به ذکر است مرکز خرید دی دارای برند های مطرح در کشور نیز بوده و اگر تمایل به خرید از این برند ها را داشتید با مراجعه به مجتمع تجاری دی می توانید آنچه نیاز دارید را خریداری نمایید.

آدرس مرکز خرید دی: مازندران، نور، خیابان امام خمینی، بین هلال احمر و دریای 14

مرکز خرید دی

دیدنی های نور

شهر نور دارای جاذبه های متفاوتی درون خود می باشد و توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب نماید. اگر قصد دارید نور را به عنوان مقصد سفر خود برگزینید بهتر است به تماشای دیدنی های موجود در این شهر نیز بروید تا بتوانید نهایت لذت را از مقصدتان داشته باشید. در اینجا ما به معرفی جاذبه های گردشگری نور پرداختیم تا بتوانید اطلاعات لازم در این باره را به دست آورید.

کلیسای آنتوان مقدس

یکی از بنا های زیبای ساخته شده توسط ارامنه در شهر نور کلیسای آنتوان مقدس می باشد که در سال 1974 تاسیس شد. معماری این کلیسا بسیار دیدنی بوده و از آن زمان تاکنون مورد مرمت قرار گرفته تا همواره به عنوان یک نماد از ارمنی های کاتولیک در این شهر یاد شود. معماری کلیسا به گونه ای بوده که در خارج از کلیسا از سیمان استفاده شده و درون کلیسا از گچ بر روی دیوار ها بهره برده اند. ارتفاع کلیسا معادل 5 متر می باشد و در کل نقشه آن به صورت هشت ضلعی می باشد. اگر به نور رفتید تماشای این کلیسا را از قلم نیندازید چرا که وجود این معماری در میان معماری ایرانی جالب می باشد و بهتر است برای تماشای آن اقدام نمایید.

کلیسای آنتوان مقدس

کاخ تمیشان اشرف پهلوی

این کاخ در 5 کیلومتری شرق نور قرار گرفته و در دوران سلطنت پهلوی بنا نهاده شد. کاخ تمیشان به دستور خواهر محمدرضا شاه اظرف پهلوی ساخته شد و هم اکنون به عنوان یکی اثر ماندگار و زیبا در شهر نور به شمار می رود. اگر به این منطقه سفر کردید بهتر است به کاخ گفته شده نیز بروید و از نزدیک آن را تماشا نمایید. کاخ تمیشان هم اکنون در اختیار دانشکده منابع طبیعی و دریایی نور قرار دارد و به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی نور مورد استقبال افراد بی شماری می باشد. متریال به کار رفته در این کاخ جزو بهترین هاست و طی سال های گذشته از زمان تاسیس تاکنون چند باری مورد مرمت قرار گرفته است.

دریاچه الیمالات

از دیگر جاهای دیدنی نور که می توانید برای تماشای آن اقدام نمایید، دریاچه الیمالات می باشد. این دریاچه با واقع شدن در وسط جنگل توانسته در اطراف خود مناظر زیبایی را به وجود آورد و به همین دلیل شما می توانید به مراجعه به این منطقه منظره های بی نظیری را مشاهده نمایید. درختان زیبای این منطقه تا نزدیکی ساحل ادامه دارند و به همین دلیل طبیعت این ناحیه عجیب و جذاب شده است. این دریاچه در 13 کیلومتری نور می باشد و شما تنها در حدود نیم ساعت طول می کشد تا به آن برسید. بدین منظور باید از چمستان به نور رفته و بعد از نیم ساعت وارد فرعی دریاچه شوید که در طرف چپ جاده واقع شده است.

جمعیت شهر نور

همان طور که گفته شد این منطقه از گذشته تاکنون یک ناحیه مهم بوده و به همین دلیل مورد توجه افراد مختلفی از زمان تاسیس قرار گرفته است. رفته رفته با پیشرفت شهر آوازه آن بین مردم پیچید و بر تعداد کسانی که تمایل به سکونت در این بخش را داشتند افزوده شد. اهمیت این شهر در دهه گذشته بیشتر از قبل شد و تعداد کسانی که برای ویلا سازی و یا سرمایه گذاری بر روی روستاهای این شهرستان اقدام کردند بیشتر شد. تا جایی که بر طبق سرشماری سال 1395 جمعیت این منطقه 121531 نفر گزارش شده است. تمامی کسانی که در این منطقه سکونت داشتند و رفته رفته به آن وارد شدند مذهب شیعه دارند ولیدر گذشته ارمنی ها نیز در این شهر زندگی می کردند.

نور

محصولات شهر نور

این شهر در تولید محصولات مختلف قوی عمل کرده تا جایی که افراد مختلفی از این راه کسب درآمد می کنند. از جمله محصولاتی که توسط مردم بومی تهیه می شوند می توان به شیرینی های خوشمزه که انواع مختلفی دارند مثل: برنجک، رشته برشته، سوهان کنجدی و آب دندن اشاره نمود که در فروشگاه های مختلف به فروش می رسند. از دیگر محصولات نور که در رستوران ها یا غذا خوری ها یافت می شوند در واقع همان غذاهای محلی همانند: آش کدو، خورشت آلو، آش آبغوره، بیج بیج و… می باشند.

هم چنین در کنار این موارد خوشمزه می توان به محصولاتی که شاید گفت شغل افراد شده است نیز شاره کرد. این محصولات که شامل تهیه پارچه های نمدی، گلدان ها و ظرف های سفالی که کار دست هستند، ساخت وسیله های حصیری، رو انداز ها و چادرهای پنبه ای به نام شمد و لاون، و همچنین دیگر صنایع دستی که هم به عنوان خرید سوغات کاربرد دارند و هم کاربری های متفاوت در افراد دارند و محصولات متنوع این شهر توانسته بازار خوبی برای کار بهوجود آورد.

سوغات شهرستان نور

یکی از مواردی که در یک سفر برای افراد زیادی در اولویت می باشد، خرید محصولات مورد نظر و یا تهیه سوغات برای عزیزان می باشد. شهرستان نور همانند دیگر شهر های مازندران دارای محصولات و سوغات مختلفیست که توسط مردم بومی درست شده و کار دست عده ای از افراد است که برای کسب درآمد و نشان دادن هنر خود به دیگران روی به این حرفه آورده اند.

از جمله سوغاتی که در این شهر می توانید تهیه نمایید شامل مواردی هم چون لاون (چادر شب)، حصیربافی، ظروف سفالی، صنایع دستی مختلف، لاک تراشی (ساخت کارهای مختلف چوبی مثل قاشق)، نمد مالی، شمد (نوعی روانداز) و… می شود. هم چنین دیگر مواردی مثل سبزیجات محلی، مربا، ترشی های مختلف، مرکبات و ماهی های تازه نیز می تواند به دلیل ارگانیک بودن مورد استفاده شما قرار بگیرد.

سوغات شهرستان نور

رزرو سوئیت در نور

اگر قصد دارید به نور سفر کنید بهتر است چند روزی را در این منطقه اقامت داشته باشید و میهمان مردم این منطقه شوید تا بتوانید هم جاهای دیدنی آن را دقیق تر و با فرصت بیشتر از نزدیک ببینید و هم برای خرید سوغات به مراکز خرید بروید. اگر تمایل به استفاده از هتل به هر دلیل نداشتید، برای اقامت نیاز به یک ویلا یا سوئیت مناسب دارید که از آن برای مدت زمان اقامتتان استفاده نمایید.

بدین منظور می توانید به سایت لوکس ویلا مراجعه کنید و یکی از گزینه های پیش رویتان را برای رزرو سوئیت نور انتخاب نمایید. سعی کنید اگر در تعطیلات اقدام به سفر به نور می کنید، یک الی دو هفته زودتر از موعد برای رزرو تماس بگیرید تا گزینه درخواستی شما توسط دیگران رزرو نشود. لوکس ویلا به شما کمک می کند تا اقامتی خوب در شهرتان نور داشته باشید.