روستای لالان

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

اکثر مردم بر این باور هستند که پایتخت نشینان و ساکنان تهران اگر به دنبال طبیعت گردی باشند فقط باید عازم خطه شمالی کشور شوند، این طرز فکر کاملا اشتباه است. چراکه در نزدیکی پایتخت، حتی در کنار دود و دم و شلوغی و هرج و مرج، یک روستای آرام و زیبا جا خوش کرده است که ممکن است برخی از افراد هیچ آشنایی با آن نداشته باشند و حتی نام آن را نیز ندانند.

نام این روستای بکر و خوش آب و هوا روستای لالان فشم است که آن را با نام لالون فشم نیز می شناسند. در ادامه این مطلب با لوکس ویلا همراه باشید تا اطلاعات کاملی را درباره روستای لالان فشم به دست آورید و با آن بیشتر آشنا شوید.

معرفی روستای لالان فشم

روستای بکر لالان یا همان لالون، در واقع یکی از بهترین گزینه ها برای سفر های کوتاه و آخر هفته هاست و این منطقه یکی از بهترین مناطق در اطراف تهران برا گذراندن اوقات فراغت می باشد که می توانید ضمن سفر به آن، از مناظر طبیعی آن لذت ببرید و روحتان را جلا دهید. روستای لالان در 45 کیلومتری شمال تهران و 11 کیلومتری شمال فشم قرار دارد و فاصله کم این روستا تا تهران یکی از علل انتخاب پایتخت نشینان برای گذراندن آخر هفته در این روستاست.

این روستا، از روستا های تابع منطقه ای به نام رودبار قصران است که در شهرستان شمیران استان تهران واقع شده است. علت نامگذاری این روستا به نام لالان، به خاطر وجود گل های لاله ای است که در این منطقه روییده اند و به این منطقه نام لاله گون را نسبت دادند که به مرور زمان این نام به لالان مبدل گشت.

روستای لالون فشم آب و هوای بسیار بی نظیری دارد و خوش آب و هوا بودن آن، یکی از مهم ترین دلایل جذب مسافران و توریستان به این منطقه است. علت آب و هوای خوب این منطقه، کوهپایه ای بودن آن و نزدیکی روستا به استان مازندران می باشد که باعث شده این منطقه از شرایط جوی و آب و هوایی بسیار مطلوبی برخوردار باشد.

با سفر و بازدید از روستای زیبا و بکر لالان می توانید برای حداقل چند ساعتی از شلوغی و ترافیک و آلودگی هوا و آلودگی صوتی شهر خلاص شوید و به دامن طبیعت پناه ببرید و از چشم‌ انداز کوه‌ ها و قله‌ ها، صدای گوش‌نواز پرندگان و جویبارها لذت ببرید و خود را به آرامشی دست نیافتنی دعوت نمایید.

روستای لالان فشم

علت نام گذاری روستای لالان

همانطور که در متن به آن اشاره شد، علت نامگذاری این روستا، به علت روییدن گل های لاله در این منطقه است که آن را به لاله گون و سپس لالان مشهور کرده است و گل های زیبای لاله، نام این منطقه را به لالان تبدیل کرده است.

زبان و گویش مردم روستای لالان

مردم خوش مشرب و مهمان نواز روستای لالان، به گویش قصرانی زبان مازندرانی صحبت می کند. البته زبان رایج در لالان مانند اوشان و فشم و لواسان، کاملا تاتی نیست و زبان مازندرانی بسیار در آن نفوذ یافته است. همچنین گویش و زبان مردم لالان به گویش روستا هایی با نام امامه، گرمابدر، میگون و شمشک در قصران شباهت های بسیاری در نوع گویش و گفتار با یکدیگر دارند.

نفوذ مازندرانی در زبان تاتی قصران به این دلیل و علت می باشد که قصران در گذشته تحت حاکمیت طبرستان قرار داشته اما در تقسیمات کشوری معاصر جزو استان تهران محسوب می‌ شود، پس کم لطفی نیست که این زبان در زبان تاتی قصران نفوذ پیدا کرده باشد.

جالب است بدانید که حسین کریمان در جلد دوم کتاب قصران کوهسران آورده است : منطقه قصران باستانی شامل مناطق لاوشان، فشم، شمشک، گاجره و روستاهای کوهپایه ‌ای توچلال تا مناطق غربی رودخانه جاجرود بوده است.

زبان عمومی مردم قصران لهجه‌ ای از زبان باستانی پهلوی است که زبان طبری یا مازندرانی، که از ریشه‌ی زبانهای دیرین ایرانی است، و عربی و اندکی ترکی، با آن ترکیب شده است و از زبان دری نیز در قرون اسلامی تاثیر بسیاری گرفته است، و هر چه از ری به مازندران نزدیک تر شوند به شدت لهجه‌ی مازندرانی به همان نسبت اضافه می‌شود، چنان که در لهجه‌ی میگون و شهرستانک و لالان و زایگان و روته و گرمابدر و شمشک و دربندسر لهجه‌ی مازندرانی غلبه دارد و به وضوح قابل درک است.

آب و هوای روستای لالان

همانطور که گفتیم، از آنجا که روستای لالان به استان مازندران نزدیک است، پس دارای آب و هوای خنک و مطبوعی است. همچنین جالب است بدانید که روستای لالون فشم دقیقا در کنار کوه جا خوش کرده است و اگر از مرکز روستای لالان به سمت شمال این روستا بروید، به مناطق بکر و کوهستانی با منظره ای چشم نواز خواهید رسید.

در نتیجه نزدیک بودن این روستا به کوه باعث شده است که آب و هوای این منطقه کوهستانی و سرد باشد، یعنی در فصول گرم سال شاهد هوایی خنک و دلچسب هستیم و در فصول سرد سال، شاهد هوایی بسیار سرد و یخبندان و برفی هستیم.

از نکاتی که باید درباره آب‌ وهوا و مخصوصاً سرمای لالون در نظر داشته باشیم، تفاوت سرمای روستای لالان با سرمای معمول تهران است. سرمای این منطقه به دلیل بافت کوهستانی، به مغز استخوان شما نفوذ می‌کند.

لازم به ذکر است که روستای لالان در فصل زمستان تقریبا خالی از سکنه است و اکثر مردم روستایی به خاطر برف شدید و سرمای شدید هوا در این فصل، خانه هایشان را رها می کنند و اواسط بهار دوباره به سراغ آنها می آیند.

البته می بایست این نکته را هم در نظر داشت که آب و هوای روستای لالان در فصل بهار نیز همچنان کمی سرد است و برف ها پابرجا هستند. آب و هوای این روستا از نیمه ی اردیبهشت ماه به آرامی به سمت گرمی می رود و لاله های زیبای لالان، چهره ی خود را نشان می دهند.

گل های زیبای لاله روستای لالان، دارای طول عمر کوتاه و گذرایی هستند و این زیبایی بی حد و مرزشان را تنها برای مدتی کوتاه در اختیار مردم قرار می دهند. اگر بخواهم از زیبایی این لاله ها برایتان بگویم، می توان گفت که هیچ لاله ای را به زیبایی این لاله های وحشی در ایران نخواهیم یافت.

به فصل تابستان که می رسیم، جمعیت روستای لالان به خاطر آب و هوای خنک و مطبوعش چند برابر حالت معمول می‌ شود وهمه اهالی به خانه‌های ییلاقی خود بازمی ‌گردند. البته باید بدانید که اکثر خانه‌های این روستا، ویلاهای لوکسی هستند که مردم غیرمحلی یا حتی مردم بومی در این روستا بنا کرده ‌اند.

در تابستان این منطقه جزو مناطق بکر و ییلاقی اطراف تهران به شمار می رود. فصل پاییز هم که عاشقانه ‌ترین فصل روستای لالان به شمار می آید و طرفداران خاص خود را دارد.

روستای لالون فشم

بهترین زمان بازدید از روستای لالان

همانطور که به آن اشاره کردیم، روستای لالان دارای آب و هوایی خنک و کوهستانی و ییلاقی می باشد. در نتیجه بسیاری از مردم فصول سرد سال را برای بازدید از لالان و سفر به آن انتخاب نمی کنند و بر این باورند که بهترین زمان بازدید از روستای زیبای لالان، فصل تابستان و اواخر فصل بهار می باشد که هوا در آن بسیار مطبوع بوده و پوشش گیاهی منطقه در سرسبزترین و شکوفاترین حالت خود قرار دارد.

همچنین در تابستان، حجم آب رودخانه معروف لالان کمتر است و کمی پایین می آید، در نتیجه گذر از رودخانه راحت تر است. همچنین یکی دیگر از علل برتری تابستان نسبت به فصول دیگر برای بازدید از لالان، روییدن گل های لاله وحشی در این فصل است.

در نتیجه اگر قصد بازدید از روستای لالون را دارید، پیشنهاد می شود در فصل تابستان به این منطقه سر بزنید تا هم از زیبایی گل های لاله وحشی استفاده کنید و با آن ها عکس های یادگاری بیندازید، هم بتوانید از گرما و شلوغی تهران خلاص شوید و از آب و هوای بکر و مطبوع این منطقه استفاده کنید.

طبیعت بکر روستای لالان فشم

طبیعت زیبا و چشم نواز این روستا، زبانزد همه است و هرچقدر از زیبایی های این طبیعت بگوییم، باز هم حرف برای گفتن داریم. اگر بخواهیم طبیعت بکر روستای لالان را در یک جمله توصیف کنیم، اینگونه می گوییم که طبیعت و سرسبزی مازندران را با مناطق کوهستانی پایتخت ترکیب کنید و از آن لذت ببرید.

در واقع دیدن این دو منظره زیبا و چشم نواز، دیدن قطعه ای از بهشت را برایتان مجسم خواهد کرد. مناظر کوهستانی تماشایی، هوایی که همانند روز اول خلقت زمین پاک و دوست‌داشتنی است، رودی خروشان که از دل روستا عبور می‌کند، دشت‌های پوشیده از گل‌های لاله، دامنه‌های پوشیده از گیاهان دارویی مختلف، همه این ها دست به دست هم داده اند تا به گونه ای طبیعت این روستا را بیان کنند که گویی خداوند نعمت را بر مردم این روستا تمام کرده است.

در جای جای این روستای بکر و حیرت انگیز، درختان گردو، گیلاس، آلبالو و سیب به چشم می ‌خورندف تنوع شدید گیاهی این منطقه به این علت است که خاک منطقه لالان، بسیار حاصلخیز است و مناسب و مطلوب برای رشد انواع گیاهان می باشد.

در فصل تابستان نیز میوه های آلبالو و گیلاس‌های قرمز روی درختان سرسبز این روستا به چشم می خورند. اواخر تابستان و گردوزنی هم که حال‌ وهوای خاصی دارد. دشت‌های بابونه این روستا نیز در فصل بهار بسیار مشهور هستند و حتما آوازه ی زیبایی آنها به گوشتان خورده است. هرچه به دل طبیعت بزنید، مناظر زیباتری انتظار شما را می‌ کشند و شما را حیرت زده خواهند کرد.

پوشش گیاهی منطقه لالان

همانطور که گفتیم، حاصل خیزی خاک منطقه لالان باعث شده است که تنوع پوشش گیاهی در این منطقه بالا باشد و این امر به تنها یکی از جاذبه های اصلی و خاص منطقه روستایی لالون به شمار می رود.

از گون و گلپر تا لاله، شقایق، زرشک، سیرک و لوچک در لالان رشد می‌کنند که بسیاری نیز خواص دارویی دارند. پرندگانی مثل عقاب طلایی، هما، کبک، چکاوک، هدهد و حیواناتی نظیر قوچ، میش و خرس قهوه‌ای نیز در این منطقه زندگی می‌کنند که شاید در طول سفر برخی از آن‌ها را ببینید و تجربه‌ای فراموش‌ نشدنی برایتان رقم بخورد.

جاذبه های دیدنی روستای لالان فشم

روستای لالان دارای جاذبه های دیدنی بکر و متعددی است که باعث شده این منطقه هرساله میزبان سیل عظیمی از گردشگران و مسافران باشد و به یکی از معروف ترین و محبوب ترین جاهای دیدنی فشم تبدیل شود.

روستای لالان در واقع، محل تلاقی طبیعت‌گردان، گردشگران و کوه‌نوردانی است که هر یک با نیتی به این منطقه آمده‌ سفر کرده اند و از آنجا که جاذبه‌های متعددی در روستای بکر لالان وجود دارد، از رودها و تنگه‌های زیبا گرفته تا گل‌ها و گلپرهای فراوان در ابتدای مسیر، چشمه تلخاب و آبشار لالون، قله‌های خلنو و… هرکس با هر سلیقه و توانایی بدنی و فنی، می تواند از جای جای این روستای بی نظیر دیدن کند و لذت ببرد.

آبشار لالان

آبشار لالان که آن را با نام آبشار خلنو نیز می شناسند، یکی از دیدنی های طبیعت بکر البرز جنوبی می باشد که دارای 20 متر ارتفاع است. آبشار لالان در منطقه رودبار قصران قرار دارد و آب این آبشار از کوهستان ورزاب تامین و تغذیه می شود.

آبشار خلنو در فاصله 12 کیلومتری شمال شرق فشم و 4 کیلومتر بالاتر از زایگان قرار دارد و این آبشار حیرت انگیز به دلیل وجود چندین سطح صاف و دسترسی آسان به آب، محل اقامت شبانه‌ی بیشتر تیم‌هایی است که قصد صعود به قله خلنو را دارند و کوهنوردان زیادی در کنار و بالا دست آبشار، با برپایی چادر به استراحت می ‌پردازند.

برای دسترسی به آبشار لالان می بایست از روستای لالون به مدت حدود 3 ساعت کوهنوردی کنید. طی کردن این مسیر به این صورت است که باید در مسیر پاکوب پیمایش کنید تا پس از عبور از تنگه و تونل برفی و لذت‌بردن از زیبایی آن‌ها که حدود 40 الی 50 دقیقه طول می‌ کشد، به چشمه ‌ای دیدنی به نام تلخاب (آب تلخون) برسید که آبی خنک و گازدار، اما تلخ‌ مزه از آن می‌ جوشد.

سپس در ادامه، شیب این مسیر کوهستانی مقداری بیشتر و شیب دار تر می شود و بعد از 45 دقیقه کوه نوردی از چشمه تلخاب، به آبشار لالان خواهید رسید. این آبشار، یک آبشار فوق العاده زیبا و حیرت انگیز است که قطرات پودر شده ی آن به صورتتان می خورد و نسیمی خنک از سمت آن می وزد.

آبشار لالان به حدی زیبا و جذاب است که انسان را به وجد می آورد و هنگامی که به این آبشار می رسید، دلتان می خواهد ساعت ها در کنار آن بنشینید و از زیبایی های بی حد و اندازه آن لذت ببرید.

آبشار لالان

قله خلنو

قله زیبای خلنو یکی از زیبا ترین جاذبه های دیدنی روستای لالان به شمار می رود. این قله زیبا و بلند، از مرتفع ترین قله های رشته کوه البرز به شمار می رود و دارای حدود 4375 متر ارتفاع می باشد.

قله خلنو در بخش های شمالی روستای لالون واقع شده است و از آنجا که این قله دارای ارتفاع زیادی است، در نتیجه صعود به این قله نیازمند به مهارت بالا و تجهیزات و وسایل و لوازم کامل و حرفه ای کوهنوردی می باشد.

همین امر باعث شده است که بسیاری از گروه های کوهنوری، با صعود و بالا رفتن از این قله مرتفع، مهارت های کوهنوردی و تجهیزاتشان را به چالش بکشند و مهارت خود را امتحان کنند و تجربه های جدید و حرفه ای را در کوهنوردی کسب نمایند. این قله در 8 کیلومتری روستای لالان واقع شده است.

مسیر صعود به قله خلنو از دره زیبای لالان و کنار رودهای خروشان عبور می‌کند و لازم به ذکر است که این مسیر بسیار دشوار و تقریبا خسته کننده است. اما در طول مسیر، آنقدر محو تماشای زیبایی های طبیعت بی همتای این روستا می شوید، که دیگر متوجه خستگی نمی شوید و مسیر برایتان بسیار شیرین و جذاب خواهد شد و کلمه خستگی، در دایره واژگان شما، کلمه ای کاملا بی معنا خواهد شد.

قله خلنو

دسترسی به قله خلنو

دسترسی به این قله از سه مسیر مختلف امکان پپذیر است:

 • مسیری که عموما مورد استفاده قرار می‌گیرد از طریق روستای لالون به گردنه ورزاب و سپس قله‌های برج و خلنو کوچک ادامه می‌یابد.
 • در مسیر دوم از طریق روستای شمشک به قله سرک چال می‌روید و سپس به قله‌های برج و خلنو کوچک صعود خواهید کرد.
 • مسیر سوم نیز از طریق دره وارنگه رود و دریاچه خلنو می باشد.

مسیر اول و دوم تنها یک روز و نیم زمان می‌برد. اما مسیر سوم ممکن است چند روز به طول بکشد. همانطور که به آن اشاره کردیم، صعود به قله خلنو بدون تجهیزات مورد نیاز و آمادگی بدنی را ابدا توصیه نمی ‌کنیم.

چشمه تلخاب و خواص بی نظیر آن

چشمه تلخاب (تلخ آب) یا همان چشمه تلخون، یکی دیگر از جاهای دیدنی طبیعی روستای لالون فشم است. این چشمه بی نظیر در ارتفاع 3070 متری قرار دارد و شامل و در بر دارنده سه چشمه می باشد.

چشمه اول دارای آبی تلخ مزه و خنک و البته گاز دار است که این مزه به وجود آهن، سدیم و سایر املاح در آن مربوط می‌ شود و دلیل این تلخی وجود املاح فراوان در آب است.  مردم محلی بر این باور هستند که با نوشیدن این آب، مشکلات گوارشی از بین می ‌رود. البته هنوز هیچ مدرک پزشکی دال بر این ادعا وجود ندارد.  چشمه دوم تقریبا چسبیده به چشمه اول و دارای آبی ترش مزه می باشد و چشمه سوم و چشمه آخر نیز آبی شیرین دارد. این چشمه از زیر سنگی سرخ رنگ می جوشد که این آب سنگ های اطراف آن راهم به رنگ مسی مایل به سرخ در آورده است.

چشمه تلخاب

تونل برفی روستای لالان

در مسیر رودخانه ای که در ته دره لالان جاری می باشد و دقیقا روی این رود، یک پل ضخیم از جنس برف و یخ به شکل یک طاق تشکیل شده است که فاصله بین این طاق و سطح رودخانه حدود 3 متر می باشد. هنگامی که زیر این طاق بایستید، سرمای برف را کاملا احساس خواهید کرد، در حالی که رودخانه از زیر پایتان جریان دارد.

جالب است بدانید نمای داخلی تونل برفی حتی در فصل تابستان هم به همین شکل است، تصور کنید در تابستان، دیدن این طاق برفی و برف چه شور و هیجانی به شما خواهد داد. نام این طاق زیبا و یخی، تونل برفی لالان است که یکی از منحصر به فرد ترین جاهای دیدنی روستای لالان فشم به شمار می رود. تصویری که شما از این تونل می بینید، همانند یک رویا است و فکر می کنید که با چشمانتان یک عکس فتوشاپ شده را می بینید، ولی این تصویر کاملا واقعی است.

با این حال حتما به خاطر داشته باشید که از سر و صدا کردن و ایجاد آلودگی های صوتی در زیر و بالای این طاق حیرت انگیز و زیب بپرهیزید تا موجب فروریختن این سازه‌ی زیبای طبیعی نشوید.

این برف ‌چال ناشی از ریزش بهمن‌های سال گذشته است که تونلی برفی را به وجود آورده است و در روزهای گرم سال نیز امکان ریزش برخی از قسمت‌های تونل برفی لالان  وجود دارد، پس در طول بازدید کاملا مواظب باشید و به همه چیز دقت کنید.

تونل برفی لالان

دره لالان

دره لالان که لقب زیبایی را به آن نسبت داده اند و به آن درب بهشت می گویند، نمای کاملی از ارتفاعات اطراف را به ما نشان می دهد و انسان را به وجد می آورد. این دره به طوری است که در سمت شمال، قله‌های وزوا، برج و خلنو با ارتفاع بیشتر از 4200 متر متر و در سمت غرب تک قله سرکچال با ارتفاع 4210 متر به ‌خوبی دیده می ‌شوند.

دره لالان زیبایی فرای تصور را به شما بی هیچ منتی هدیه می دهد، اگر می خواهید شاهد زیباترین منظره این دره زیبا باشید، بهتر است فصل بهار و تابستان را برای بازدید از این دره انتخاب نمایید. چرا که بهترین زمان بازدید از دره لالان، ماه های اردیبهشت، خرداد و تیر ماه می باشد.

همانطور که گفتیم، زمانی که در این دره و ارتفاعات آن حضور دارید، قله‌های ورزا، خلنو و برج در سمت شرق شما قرار دارند و در سمت غرب می‌توانید شاهد قله سرکچال باشید و در هر طرفی که نگاه می کنید، یکی از زیبایی های طبیعت و خلقت خداوند را مشاهده خواهید کرد.

دره لالان با دیواره‌های بلند سنگ و صخره‌ای خود، تنگه واشی را در ذهن تداعی می‌ کند و به آن تنگه واشی ایران نیز می گویند. برای رفتن به دره لالان، پس از عبور از کنار رودخانه، مسیری پاکوب را می‌ بینید که به این دره منتهی می‌شود. از آنجا در برخی نقاط باید به ناچار از عرض رودخانه عبور کنید، کاملا مواظب باشید، چراکه در فصول بارندگی، هم لغزندگی این منظقه شدید است و هم امکان طغیان رودخانه‌ وجود دارد.

دره لالان فشم

سرو های کهنسال روستای لالان

روستای زیبا و سرسبز و خوش آب و هوای لالان، یکی از مناطق قدیمی به شمار می رود و همانطور که گفتیم در این منطقه پوشش گیاهی بسیار انبوه و متنوعی وجود دارد و در هر گوشه از این خاک، یک گیاه سرسبز و بلند قامت سر بیرون آورده است.

جالب است بدانید با اینکه این منطقه دارای پوشش گیاهی متنوع وغنی است، اما به جرعت می توان گفت که هیچ کدام از گیاهان و درختان این منطقه، مانند سروهای کهنسال و قدیمی این روستا نیستند.

در روستای لالون، یکسری سرو کهنسال و قدیمی وجود دارند که بنا بر گفته های مردمان بومی و محلی روستای لالان، عمر و قدمت این سرو ها به نزدیک 100 سال می رسد و این سرو های قدیمی خود به تنهایی که از جاذبه های این روستا به شمار می روند که عظمت آنها انسان را به وجد می آورد.

لالون فشم

جمعیت روستای لالان

روستای لالان به دلیل آب و هوای خوبی که دارد، مخصوصا در فصول گرم سال، روستای نسبتا پر جمعیتی محسوب می شود و جمعیت روستای لالان بر اساس سرشماری سال 1385 حدود 665 نفر در 183 خانوار بوده است که این جمعیت در سال 1395 به حدود 1135 نفر رسیده است.

لوازم مورد نیاز برای سفر به روستای لالان

 • موبایل
 • وجه نقد
 • کارت بانکی
 • کفش کوهنوردی و مناسب برای پیاده روی
 • زیرانداز
 • چادر مسافرتی
 • عینک و کلاه آفتابی
 • کوله پشتی بزرگ، سبک و جادار
 • آب آشامیدنی
 • کارت شناسایی
 • داروهای عمومی
 • کرم ضد آفتاب
 • باتوم
 • هیزم
 • آتش افروز
 • پاور بانک
 • وعده های غذایی سبک و کنسروی
 • پلاستیک زباله
 • سوخت خودرو
 • تنظیم باد
 • لباس اضافه
 • لوازم سرگرمی
 • تجهیزات کوهنوردی
 • زنجیر چرخ

نکات مهم و ضروری در سفر به روستای لالان فشم

 • در طول مسیرتان، مسیر کوهنوردی و عبور از رودخانه را در پیش دارید. درنتیجه حتما لباس و تجهیزات مناسب به همراه داشته باشید تا به مشکل بر نخورید.
 • معمولا شاهد تابستان‌های نسبتا گرمی در روستای لالون هستیم ولی طی کردن مسیر راحت‌تر است. از طرفی بهار زیبایی متفاوتی به منطقه هدیه می ‌دهد. همچنین اگر به دنبال هیجان بیشتری هستید، پاییز نیز فصل مناسبی برای بازدید است. ولی سفر به روستای لالان در زمستان پیشنهاد نمی شود.

روستای لالان کجاست و مسیر دسترسی به آن

روستای لالون فشم در فاصله 45 کیلومتری شمال تهران و  11کیلومتری شمال فشم واقع شده است.  برای دسترسی به این روستای حیرت انگیز و زیبا، شما دو مسیر در پیش دارید:

 • در مسیراول شما می بایست خودتان را به بزرگراه بابایی یا شهید زین‌الدین برسانید. از آنجا وارد جاده لشگرک شوید و مسیر را مستقیم به‌ سمت فشم ادامه دهید. از فشم مسیر کمی دشوار می‌شود و پیچ‌های تندی دارد. مسیر را تا روستای زایگان ادامه دهید. بعد زایگان به ‌سمت چپ بپیچید. از زایگان تا لالان حدود 10 دقیقه بیشتر فاصله نیست.
 • مسیر دومی که پیش رو دارید، از جاده تلو است. جاده تلو جزو جاده‌های نظامی به حساب می‌آید. از نظر کیفیت مسیر، جاده لشگرک به‌ مراتب از تلو بهتر است. توجه داشته باشید در طول زمستان مسیر جاده از فشم به بعد یخ ‌بندان می‌شود و لغزنده خواهد بود. پس حتماً تجهیزات لازم از قبیل زنجیر ‌چرخ همراه داشته باشید.

آدرس روستای لالان فشم: ایران، استان تهران، بخش رودبار قصران، شهرستان شمیران، 11 کیلومتری فشم

اجاره ویلا و سوئیت در لالان فشم

برای اقامت در روستای لالان، گزینه های متعددی وجود دارد که کمپینگ و چادر زدن یکی از آنهاست. اگر شما نیز جزو علاقمندان به کمپینگ هستید و وسایل و تجهیزات کافی و لازم را دارید، در فصول گرم سال پیشنهاد می شود به کمپ کردن در این روستای بی نظیر بپردازید و از زیبایی های طبیعت لذت ببرید.

گزینه بعدی که برای اقامت در روستای لالان پیشنهاد می شود، اجاره ویلا در لالان است. با اجاره ویلا در این روستای بی نظیر و زیبا می توانید همزمان از یک اقامت راحت و زیبایی های بکر و طبیعی این روستا لذت ببرید و لحظاتی خوش را برای خود رقم بزنید. در این زمینه، لوکس ویلا در کنار شماست تا شما را در انتخاب بهترین ها یاری کند و اقامتی راحت و خوش را به شما عزیزان هدیه دهد.

راهنما سایت

آدرس

استان تهران، بخش رودبار قصران، شهرستان شمیران، 11 کیلومتری فشم

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه