10 منطقه از جاهای دیدنی شمال ایران

جاهای دیدنی شمال ایران بسیارند. مناطقی سرسبز و بسیار دیدنی که نزد مسافران از محبوبیت زیادی برخوردارند. سفر به شهرهای شمالی ایران از تفریحات بسیاری از خانواده‌ها و جوانان است که دوست دارند روزهای تعطیل و آخر هفته‌ی خود را در منطقه‌ای خوش آب و هوا بگذرانند و از طبیعت زیبا استفاده کنند. استراحت در همچین مناطقی می‌تواند انرژی از دست رفته در طول هفته را به شما بازگرداند و با روحیه‌ای مضاعف زندگی را دنبال کنید و از لحظات خود لذت ببرید. در این قسمت از مقالات ایرانگردی لوکس ویلا به معرفی 10 منطقه از جاهای دیدنی شمال ایران خواهیم پرداخت.  با ما همراه باشید.

روستای جواهرده، اولین منطقه از جاهای دیدنی شمال

روستای جواهرده، اولین منطقه از جاهای دیدنی شمالجواهری در بالای ارتفاعات کوه و ابرها که نه تنها روستایی ییلاقی و فصلی است بلکه به زیبایی معماری روستایی شمال کشور در ارتفاعات را نشان می دهد. روایت های مختلفی برای دلیل نامگذاری روستا بیان شده است. مثلا می گویند نام یکی از زنان روستا جواهر بوده یا عده ای می گویند که در این روستا، گنج های بسیاری پنهان شده است. بعضی نیز می گویند که احتمالا نام اول روستا جورده بوده که به معنی روستای بالا دست است که به مرور زمان به جواهرده تغییر نموده است.

رامسر تنها به دلیل زیبایی خودش نیست که به نام عروس شهر‌های ایران شناخته می‌شود. در ۳۰ کیلومتری جنوب غرب این شهر، روستایی با نام جواهرده وجود دارد. این روستای که در ارتفاع ۲۰۰۰ متری سطح دریا واقع شده، نوعی منطقه ییلاقی به شمار می‌آید. جواهرده را به جرات می‌توان یکی از جاهای دیدنی شمال دانست که طرفداران بسیار زیادی دارد.

هنوز هم مردمان محلی در این روستا زندگی می‌کنند و از گرمای تابستان به اینجا پناه می‌برند. اگر به دلیل تعطیلات تابستانی، انتخابی جز تابستان را برای سفر ندارید، پس می‌توانید از شر هوای شرجی به جواهرده پناه بیاورید. اگر کمی جستجو کنید، می‌توانید خانه‌های روستایی را از مردم آنجا کرایه کرده و یک شب رویایی را تجربه نمایید.

در جاده عباس آباد، میان جنگل‌ها رانندگی کنید

عباس آباد از جاهای دیدنی شمال ایران

عباس آباد از جاهای دیدنی شمال ایران

جاده عباس آباد یکی دیگر از جاهای دیدنی شمال ایران است که روزانه مسافران بسیار زیادی برای دیدن طبیعت زیبای این منطقه، از این جاده عبور می‌کنند. جاده عباس آباد در حد فاصل کلاردشت تا ورودی جاده‌ی ساحلی قرار دارد. به عنوان تجربه‌ی شخصی اگر بخواهم از خاطرات سفر به این جاده‌ی زیبا بگویم، باید این نکته را گوشزد کنم که یکی از بهترین و زیباترین جاده های ایران پیش روی شما خواهد بود. من همیشه کلاردشت را به عنوان مقصد سفر خودم انتخاب می‌کردم. شاید هر ماه و برای فرار از شلوغی و هیاهوی شهر و الودگی‌های زندگی شهری، چند روزی را به کلاردشت می‌رفتم.

برای رسیدن به کلاردشت از جاده چالوس می‌رفتم و در میدان مرزن آباد به سمت کلاردشت ادامه مسیر میدادم. بعد از چند روز اقامت در کلاردشت ترجیح می‌دادم از جاده عباس آباد به تهران برگردم. با اینکه مسیر چند کیلومتری دورتر می‌شد اما یکی از قسمت‌‌های  لذتبخش سفرم به کلاردشت، عبور از جاده زیبای عباس اباد بود. رانندگی در میان سایه‌ی درختان یکی از زیباترین و بهریتن لحظات سفر به شمال ایران است. شما هم این تجربه را امتحان کنید.

هنگام رانندگی در جاده زیبای عباس آباد، حتما” با سرعت مطئنه رانندگی کنید و هیچ عجله‌ای نداشته باشید. این جاده پر است از پیچ و خم های بسیار که گاهی می‌تواند خطرناک و لغزنده باشد. امیدواریم سفر خوبی را تجربه کنید.

جنگل های دالخانی بهترین جای شمال برای تفریح

یکی از جنگل های زیبای نزدیک رامسر، جنگل های دالخانی هستند که می توانید به دیدن آن بروید. این جنگل ها نزدیک به منطقه گردشگری دیگری به نام جواهر ده بوده و بایستی مسیر این منطقه را پیش بگیرید. اگر به سمت جواهر ده می روید، پیشنهاد می دهیم که حتما مدتی را در میان این جنگل های آرام بنشینید و حتی یوگا کار کنید. مکان دقیق تر این جنگل که به راحتی می توانید از مردم محلی بپرسید، قبل از جنت رودبار بوده که البته جدای از رودبار قصران و رودبار منجیل است. زیبایی این جنگل به حدی است که می توانید برنامه یک گردش یک روزه برای آن را بچینید.

  • مسیر دسترسی: به سمت استان مازندران و شهر رامسر حرکت کنید. وارد جاده تنکابن شده و بعد از ۷ کیلومتر به سه راهی جنت رودبار بروید. در مسیر جنت رودبار و پس از طی ۲۳ کیلومتر به جنگل های دالخانی خواهید رسید.

روستای اولسبلنگاه یکی دیگر از جاهای دیدنی شمال

یکی از روستا‌های بهشتی واقع در ماسال و استان گیلان، اولسبلنگاه نام دارد. طبیعت اولسبلنگاه بسیار بکر و دیدنی است و شاید کمتر کسی حتی نام آن را شنیده باشد. شاید از خودتان بپرسید که چرا نام این روستا اینقدر دشوار است؟ در حقیقت اولسبلنگاه در تالشی “درخت قرمز روی ارتفاع” معنا می‌دهد.

به دلیل ارتفاع ۱۵۰۰ متری اولسبلنگاه از دریا، هوا بسیار مطبوع و کوهستانی است. همچنین زمانی که به ارتفاعات آنجا صعود می‌کنید، منظره دریا و جنگل را زیر پای خود خواهید داشت. واقعا تجربه دیدن این منظره از نزدیک، چیزی نیست که تا آخر عمر فراموش کنید.

اگر خوش شانس باشید، شاید بتوانید یکی از روستاییان را قانع کنید تا خانه خود را به شما کرایه دهد. طبیعت این روستا بسیار بسیار بکر و دست نخورده است و هنوز هم می‌توان با صدای ضربات دارکوب روی کلبه چوبی یا آواز پرندگان از خواب برخواست. حقیقتا که این روستا را می‌توان یکی از جاهای دیدنی شمال دانست.

جواهردشت از جاهای دیدنی شمال

جواهردشت جواهری در خطه سرسبز گیلان و از جاهای دیدنی گیلان است. سرزمین زیبای جواهردشت در ۲۶ کیلومتری محله سیاهکلرود در شرق استان گیلان و در شهرستان رودسر واقع شده است.

طبیعت بکر، دشت های وسیع و سرسبز، هوای پاک، سکوت وصف ناپذیر و… همه و همه در این منطقه زیبا در شرق گیلان جمع شده تا گردشگران و مسافران ایرانی و خارجی را به سوی خود بکشاند. برای رفتن به جواهر دشت از سیاهکلرود سوار بر جیپ های مسافرکش می شویم که معمولاً بیش از ظرفیت مسافر سوار می کنند، از خیاط محله، سجیدان و رودخانه سجیدان می گذریم و وارد چاشت خورلات (چاشت به معنی ناهار) که مکانی تفریحی و گردشی است می شویم.

جنگل مه آلود پاسند

مناطق مه گرفته همیشه پر از رمز و راز بوده و به دلیل اینکه چشم های ما در مه به خوبی قادر به تشخیص اشیا نیست، می تواند بسیار ترسناک باشد. اگر قصد سفر به جنگل های شمال و مازندران را دارید و به دنبال مکان های مرموز و جاذبه های ترسناک اطراف تهران هستید، سری به شهرستان بهشهر بزنید. جنگل پاسند یکی از نقاط دست نخورده و بکر شمال ایران است. روستای زیبای پاسند و منطقه زیبای پاسند رز درست سه کیلومتر در شرق در سمت راست اتوبان در جوار رودخانه پاسند با تابلوی بزرگ خود نمایی می کند.

منطقه ییلاقی دشت النزه

منطقه ییلاقی دشت آلنزه، منطقه ای طبیعی و سرسبز و خرم است که اطرف آنرا کوه های زیبا و سرسبز محاصره نموده است. در در برابر این دشت زیبا بنای تاریخی امامزاده ابراهیم النزه واقع شده است و درخت تنومند ۲۰۰ ساله که عمر بالای این منطقه را نشان می دهد. به این درخت، نخ های رنگی، پارچه سبز رنگ و تکه سفال آویزان شده که نوعی نذر شمرده می شود.

اهالی ییلاق دشت النزه بومی هستند و بصورت آبا و اجدادی در این منطقه زندگی می کنند. خانه های ییلاق دشت النزه از تخته و چوب ساخته شده و سقف آنها بصورت شیروانی و با تخته های چوبی پوشیده شده است. زندگی در دشت النزه هنوز به صورت سنتی خود پیش می رود. صدای رمه های گوسفندان، گله های اسب های وحشی و حضور گاو و گاومیش ها در کنار انسانها یادآور پیوند دیرین آدمی با طبیعت است.

درصورتی که تصمیم اقامت شبانه در این منطقه را داشته باشید، میتوانید از مردم محلی خانه های چوبی را اجاره نموده و شبی رویایی را در این طبیعت بکر و تماشایی بگذرانید.

آدرس: گیلان، ماسال، شاندرمن

پارک جنگلی و ساحل زیبای گیسوم از جاهای دیدنی شمال

گیسوم یک پارک جنگلی بسیار زیباست که در نزدیکی دریا قرار دارد و به شما این امکان را می دهد تا همزمان از جنگل لذت ببرید و نیز در ساحل زیبای این منطقه به گردش بپردازید. رانندگی در جاده ای زیبا، امکانات اقامتی و تفریحات آبی ساحل گیسوم همه می توانند از جذابیت های تفریح در این منطقه باشند. جاده دسترسی به جنگل گیسوم آسفالت است ولی در بین این جنگل زیبا هنوز مناطقی برای تجربه ماشین سواری هیجان انگیز و آفرود پیدا می شود که علاقه مندان متعددی را بخود جذب نموده است.

آدرس: 17 کیلومتری تالش

چشمه های باداب سورت، بکرترین منطقه طبیعی شمال و از جاهای دیدنی شمال ایران

چشمه های باداب سورت به چشمه های آب معدنی شمال ایران شهرت دارند و یکی از زیباترین و بکرترین محیط های طبیعی شمال کشور اند. چشمه های سورت در ۷ کیلومتری غرب روستای بادله و ارتفاع ۱۹۰۰ متری ساری واقع اند. از جالب ترین ویژگی های چشمه های سورت نوع و آب موجود در دریاچه هاست. باداب سورت متشکل از دو چشمه مختلف است که هر کدام آب هایی با رنگ، بو و مزه متفاوتی دارند.

کندلوس زیبا یکی دیگر از جاهای دیدنی شمال ایران

کندلوس در نوشهر استان مازندران با معماری خاص و دلنشین و با قدمت چهارهزار ساله اش برخلاف مقاصد قبلی مان نام آشنا و پرآوازه است. روستایی ییلاقی و تر و تمیز در دامنه البرز مرکزی، با آب و هوای معتدل در تابستان و زمستان های سخت که اولین موزه روستایی جهان در آن برپا شده است.

آبشار کندلوس، دیو چشمه و امام زاده افضل و فاضل(ع) از دیدنی های کندلوس است. کندلوس طبیعتی بسیار ناب در کنار معماری بی نظیر و جذابش و مردمانی اصیل دارد که گشت و گذار در آن و طبیعت اطرافش قطعا برایتان جذاب خواهد بود. اما آن چه در کندلوس بر روح و جانتان نقش می بندد قصه عشقی است که نسل به نسل و سینه به سینه در بین کندلوسی ها به یادگار مانده و حالا به زبان شیرین کجوری به گوش ما رسیده است.

قصه عشق آتشین پلنگی که عاشق مینای چشم سرخ کندلوس می شود و در ترکیبی شنیدنی از افسانه و واقعیت گوش جانتان را نوازش می دهد. برای اقامت در کندلوس اصلا نگران نباشید. می توانید در متل کندلوس نوشهر اقامت راحت و جذابی داشته باشید.
سفر به شمال تکرار نشدنی است این را ترافیک هر باره مسیرهای منتهی به شمال کشورمان می گویند. قصد سفر به هر نقطه از این خطه زیبا را داشته باشید جز لذت چیزی عایدتان نخواهد شد

اجاره ویلا در شمال از طریق لوکس ویلا

برای اجاره ویلا در مازندران و شمال و در استان های شمالی ایران و همچنین سراسر کشور می‌توانید از طریق سایت لوکس ویلا اقدام کنید. همین حالا برای سفر به شمال ایران و بازدید از جاهای دیدنی شمال ایران کافیست وسایل خود را بردارید و دل به جاده بزنید. ما هم در این مسیر در کنار شما خواهیم بود.

شما میتوانید این مقاله را به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *