پارک لاله

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

محتوا نمایش

پارک لاله یکی از قدیمی ترین پارک های شهر تهران است که اغلب پایتخت نشینان و یا کسانی که به تهران سفر کرده اند در آن خاطره دارند. پارک لاله تهران در مرکز شهر و در یکی از شلوغ ترین مناطق تهران جای گرفته و فضایی سرسبز و آرامش بخش را در خیابان کارگر تهران پدید آورده است. شهرداری تهران فضایی سبز را که در شلوغ ترین منطقه پایتخت به وجود آورده تا شهروندان بتوانند برای دور ماندن از شلوغی و آلودگی و لحظاتی آرامش یافتن به سراغ آن بروند. از آنجایی که تهران به عنوان پایتخت کشور، همیشه آلوده و شلوغ می باشد، سزاوار آن است که در اغلب نقاط آن پارک ها و بوستان های سرسبزی ایجاد شود تا باعث تلطیف هوا و آرامش شهروندان شود. در این مطلب قصد داریم با بوستان لاله که از خاطره انگیزترین پارک های شهر تهران به شمار می رود آشنا شویم، پس با لوکس ویلا همراه باشید.

معرفی پارک لاله تهران

اگر اهل طبیعت گردی و گشت و گذار باشید و در تهران زندگی می کنید، برایتان پیش آمده است برای آخر هفته و یا روز تعطیل به دنبال جاذبه ای گردشگری و سرسبز در پایتخت باشید، اما زمان کافی برای رفتن به مناطق اطراف تهران و یا سفر به شهرهای شمالی را نداشته باشید. خوشبختانه در سطح شهر تهران به لطف شهرداری تهران پارک ها و فضاهای سرسبز فراوانی احداث شده اند تا علاوه بر آن که جاذبه ای گردشگری و تفریحی برای گردشگران باشند، بلکه در تلطیف هوا و کاهش آلودگی هوای تهران نقش به سزایی داشته باشند. پارک لاله نیز از پارک های بسیار سرسبز و قدیمی پایتخت به شمار می رود که اغلب پایتخت نشینان در آن خاطراتی ساخته اند.

بوستان لاله را اغلب با درختان بلند قامت و سرسبز آن می شناسیم که شامل درختان کاج، بلوط، صنوبر، توت، سرو و چنار می شوند که به زیبایی و ترتیب در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. همانطور که گفته شد بوستان لاله از قدیمی ترین بوستان های سطح شهر تهران است و از آنجایی که دستور ساخت آن را فرح دیبا صادر نموده بود، در ابتدا پارک فرح نام داشت. بوستان لاله که در تقاطع بلوار کشاورز قرار دارد از شمال به خیابان فاطمی، از شرق به خیابان حجاب، از غرب به خیابان کارگر و از جنوب به بلوار کشاورز منتهی می شود. از همین رو که در مرکز شهر واقع شده دارای دسترسی های بسیار آسانی می باشد.

پارک لاله

آشنایی با تاریخچه پارک لاله

پارک لاله که از قدمت بالایی برخوردار است، در زمان پهلوی دوم و به دستور فرح دیبا ساخته شده و نام پارک فرح برای آن انتخاب گردید. اما پس از انقلاب و سرنگونی دولت پهلوی، نام آن به پارک لاله تغییر یافت. شاید جالب باشد بدانید منطقه ای که بوستان لاله در آن جای گرفته در ابتدا به ارتش تعلق داشت و میدانی برای اسب دوانی به شمار می رفت و آن را باغ جلالیه می نامیدند. در واقع رژه ها و مانورهای ارتش در باغ جلالیه صورت می پذیرفت. اما مدتی که گذشت، وزارت دارایی این باغ را به تصرف خود درآورد. در سال 1345 هجری شمسی، فرح دیبا دستور ساخت بوستانی بزرگ و وسیع را در این منطقه صادر نمود و آن را به نام پارک فرح شناختند.

وستان لاله به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شد که بخش شمالی آن به بناهای عمومی و فرهنگی و بخش جنوبی آن به فضای سرسبز تعلق داشت. مدت زمان نسبتا کوتاهی این بوستان را با نام فرح می شناختند و از آنجایی که افراد معترضین به شاه در این بوستان تجمع می کردند نام یکی از هنرمندان ایرانی که شاعر، نویسنده، روشنفکر و ژورنالیست بود و خسرو گلسرخی نام داشت، آن برای بوستان لاله برگزیدند. اما با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 هجری شمسی، نام بوستان لاله یا همان پارک لاله را برای آن انتخاب نمودند و تا به امروز با همین نام شناخته می شود و مساحت آن به 35 هکتار می رسد. جالب است بدانید طراحی این بوستان را یکی از طراحان مشهور فرانسوی به نام ژوفه با همکاری هنرمندان ایرانی انجام داده است.

گونه های گیاهی پارک لاله

از آنجایی که بوستان لاله دارای مساحت زیاد و قدمتی طولانی می باشد، گونه های گیاهی متنوع و متعدد فراوانی در آن پدید آمده اند. بیشترین چیزی که باعث شهرت پارک زیبای لاله شده است و چهره زیبایی برای آن پدید آورده، درختان سر به فلک کشیده و سرسبز آن هستند که شامل درختان اقاقیا، چنار، صنوبر، بید مجنون، ارغوان، سرو نقره ای، افرا، نارون و… می شوند. این درختان علاوه بر آن که باعث زیباتر شدن فضا می شوند، نقش به سزایی در کاهش آلودگی هوا دارند. همچنین فضای نسبتا زیادی به چمن های سرسبز اختصاص یافته است.

پارک لاله

امکانات تفریحی و رفاهی پارک لاله

بوسان لاله نیز همانند دیگر بوستان های سطح شهر دارای امکانات تفریحی و رفاهی متعددی برای رفاه حال گردشگران می باشد. در سرتاسر این بوستان نیمکت هایی برای استراحت گردشگران در نظر گرفته شده که می توانند برروی آن ها بنشینند و از استراحت و تماشای مناظر زیبای اطراف لذت ببرند. همچنین برای رفاه حال معلولان نیز رمپ مخصوصی قرار داده شده تا بتوانند بدون مشکلی در این بوستان تردد کنند. از دیگر امکانات رفاهی پارک لاله می توان به نمازخانه، مسجد، کتابخانه و سرویس بهداشتی اشاره نمود. همچنین آلاچیق هایی در این بوستان قرار دارند که گردشگران می توانند برای استراحت و دورهم نشینی خود به سراغ آن ها بروند و یا روزهایی که به همراه خانواده و دوستان به این بوستان می روند بساط پیک نیک را در آلاچیق ها به پا کنند.

بوستان لاله نیز همانند دیگر پارک ها دارای زمین بازی برای کودکان می باشد که وسایل بازی در آن قرار داده شده و کودکان می توانند ساعاتی به شادی و سرگرمی در این زمین بازی بپردازند و والدین نیز شاهد بازی آن ها باشند. بخشی از بوستان لاله به وسایل ورزشی همگانی اختصاص داده شده که شهروندان می توانند برای ورزش و سلامتی به این بخش مراجعه کنند. اگر در ساعات ابتدایی صبح به بوستان لاله بروید، افرادی را خواهید دید که برای ورزش صبحگاهی به این پارک آمده اند. در آخر می توان به بوفه خوراکی و کافه ای که در این پارک وجود دارد اشاره کرد که گردشگران می توانند برای خوردن خوراکی و نوشیدنی دلچسبی به سراغ آن ها بروند.

مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی

یکی از تفریحاتی که اغلب گردشگران هنگام رفتن به پارک ها می توانند به سراغ آن ها بروند، پیاده روی و دوچرخه سواری می باشند. شاید بسیاری از افراد به هر علتی دوچرخه همراه خود نداشته باشند. پس جای هیچ نگرانی وجود ندارد. چرا که در بوستان لاله کیوسکی قرار دارد که دوچرخه به شهروندان کرایه می دهد. مسیری که برای دوچرخه سواری و پیاده روی در بوستان لاله وجود دارد مسیر بسیار امن و آسفالته می باشد که لذت دوچرخه سواری و پیاده روی در میان درختان بلند قامت و سرسبز و پاک را دو چندان می کند.

پیک نیک در طبیعت لاله

فضای سبز و آلاچیق هایی که در پارک لاله وجود دارند، بهترین فضا را برای برپایی بساط پیک نیک به وجود آورده اند و شما می توانید به همراه خانواده و دوستان خود برای پیک نیک در طبیعت به سراغ این بوستان زیبا و سرسبز بروید.

پارک لاله

زمین چمن مصنوعی برای دوستداران فوتبال

افراد زیادی وجود دارند که به ورزش فوتبال علاقه دارند و برای این بازی به پارک ها مراجعه می کنند. پارک لاله زمین چمن مصنوعی را برای دوست داران این ورزش در نظر گرفته که در بخش ضلع شمالی این بوستان قرار دارد. بنابراین اگر شما هم به دنبال بوستانی هستید که بتوانید یک دست فوتبال لذت بخش را در آن تجربه کنید می توانید با رزرو قبلی به بوستان لاله مراجعه کنید.

شماره تماس جهت رزرو زمین فوتبال پارک لاله: 69328115-0936

میزهای پینگ پنگ و زمین والیبال و بدمینتون

از ورزش ها و تفریحات مورد علاقه بسیاری از جوانان پینگ پنگ، والیبال و بدمینتون می باشند که اغلب در پارک ها به سراغ آن ها می روند. در بوستان لاله زمین مناسبی برای بازی های بدمینتون، والیبال و پینگ پنگ وجود دارد که میزهای پینگ پنگ در آن قرار داده شده. اما اگر قصد استفاده از این بازی ها را دارید، وسایل مورد نیاز خود را که شامل توپ و راکت ها می شوند همراه خود ببرید. این فضا در بخش ورودی خیابان حجاب قرار دارد. همچنین فضایی دیگر در ضلع موازی خیابان کارگر شمالی فضایی که مجهز به امکان نصب تور برای بازی های والیبال و بدمینتون وجود دارد.

میزهای شطرنج بوستان لاله

در برخی از بوستان های سطح شهر، میزهای ثابت شطرنج وجود دارند که شهروندان می توانند به همراه حریف خود چشت این میزها بنشینند و ساعت ها در فضایی سرسبز، دل انگیز و آرامش بخش از بازی شطرنج لذت ببرند. اما لازم به ذکر است این میزها مجهز به مهره های شطرنج نبوده و در صورتی که قصد شطرنج بازی در پارک لاله را دارید، مهره های شطرنج همراه خود ببرید و از این بازی فکری لذت ببرید.

پیست اسکیت لاله

بوستان لاله یکی از پارک هایی است که می تواند برای اسکیت سواران و علاقه مندان به ورزش اسکیت مناسب باشد. چرا که یک پیست اسکیت در این بوستان وجود دارد و علاقه مندان به این ورزش می توانند به سراغ آن بروند.

شماره تماس پیست اسکیت پارک لاله: 88986017-021

آشنایی با بخش های مختلف بوستان لاله

بوستان لاله علاوه بر آن که امکانات رفاهی و تفریحی متعددی دارد، بخش های مختلفی را در خود جای داده که اهالی هنر و موسیقی و ورزشکاران می توانند به سراغ این بوستان بروند. در ادامه این بخش با تمام بخش های مختلف بوستان لاله آشنا خواهیم شد.

ورودی های پارک لاله

بوستان لاله نیز همانند بسیاری دیگر از بوستان های بزرگ پایتخت دارای ورودی های مختلف از خیابان های اطراف خود می باشد. شاید شما هم شایعاتی در رابطه با این موضوع را شنیده باشید که در سال های اخیر برای ورود به بوستان لاله می بایست هزینه ای را به عنوان ورودی پرداخت نمود. اما این موضوع حقیقت نداشته و ورود به بوستان زیبای لاله همانند دیگر بوستان ها رایگان می باشد. همچنین این بوستان دارای 4 ورودی از خیابان های فاطمی، حجاب، بلوار کشاورز و کارگر شمالی می باشد.

آب نماهای پارک لاله

آب نماهای پارک لاله به عنوان یکی از دیدنی های این بوستان محسوب می شوند و اگر می خواهید از آن ها دیدن کنید، می بایست به بخش جنوب شرقی این بوستان بروید. معمولا در بوستان های نسبتا بزرگ، یکی از بخش های دیدنی آن ها آب نماها می باشند. آب نماهای زیبای بوستان لاله شامل آب نمای سنگی، آب نمای پلکانی، آب نمای مسجد، آب نمای مرکزی، آب نمای ابوریحان بیرونی و… می شوند که هر کدام زیبایی های خاصی را برای این بوستان پدید آورده اند. گردشگران می توانند با نشستن بر روی نیمکت های پارک از تماشای آن ها لذت ببرند و از آنجایی که آب نماد روشنایی می باشد، با تماشای آن آرامش را احساس کنند.

پارک لاله

بازارچه بوستان لاله

یکی از مراکز خریدی که اغلب افراد خرید و گردش در آن ها را دوست دارند، بازارچه های سنتی می باشند. یکی از بخش های جذاب پارک زیبای لاله را بازارچه سنتی آن تشکیل داده است که در خیابان کارگر شمالی قرار دارد. این بازارچه، بازارچه ای سنتی بوده و قدم زدن در آن می تواند بسیار لذت بخش باشد و در آن می توانید انواع صنایع دستی، فرش های زیبا، گبه، گلدان های سفالی، خوراکی های دلچسب و… را تهیه کنید. این بازارچه در سال 1367 هجری شمسی افتتاح شده و غرفه های مختلفی را شامل می شود.

بوفه های خوراکی بوستان لاله

در بازارچه این بوستان علاوه بر غرفه های صنایع دستی و… غرفه هایی وجود دارند که به بوفه های خوراکی و کافه اختصاص یافته اند. همچنین بوفه هایی وجود دارند که غذاهای خانگی و محلی خوشمزه ای را در اختیار مشتریان قرار می دهند. همچنین میز و صندلی هایی قرار دارند که مشتریان می توانند روی آن ها بنشینند و در فضایی دلنشین سفارش خود را میل کنند.

باغ ژاپنی پارک لاله

یکی از بخش های جالب توجه و منحصر به فرد بوستان لاله را باغ ژاپنی آن تشکیل می دهد. این باغ از معماری و طراحی متفاوتی بهره می برد که جاذبه ای منحصر به فرد از پارک باصفای لاله را به خود اختصاص داده است و در بخش جنوب شرقی بوستان قرار دارد. همچنین یکی از آب نماهای زیبای پارک باصفای لاله در این بخش جای گرفته و علاوه بر آن رودهای آب مارپیچ شکلی در باغ ژاپنی پارک لاله دیده می شوند. تمام این موارد با نظم و ترتیب خاصی بر اساس ریاضی شکل گرفته اند. از دیگر بوستان های تهران که انواع باغ های بین المللی را با معماری های متفاوت در خود جای داده است، بوستان گفتگو می باشد.

پارک لاله

موزه هنرهای معاصر بوستان لاله

شاید برایتان جالب باشد در فضای سرسبز پارکی زیبا، موزه هایی جذاب جای گرفته باشند. پارک زیبای لاله از آن دسته بوستان هایی است که یک موزه تاریخی را در دل خود و در بخش غربی جای داده. ساختمانی که موزه هنرهای معاصر بوستان لاله به بادگیرهای مناطق کویری ایران شباهت داشته و به عنوان یکی از گنجینه های نقاشی مدرن جهان شناخته می شود. در این موزه بالغ بر 3 هزار اثر هنرهای تجسمی به نمایش گذاشته شده اند که شامل آثاری از پولاک، گوگن، پیکاسو؛ ماگریت و… می شوند. موزه دیگری با عنوان موزه فرش ایران در بخش شمالی بوستان لاله جای گرفته و یکی دیگر از موزه های بوستان لاله به شمار می رود.

ساعت کاری موزه هنرهای معاصر بوستان لاله: همه روزه به جز دوشنبه ها از سااعت 10 صبح الی 17 بعد از ظهر

موزه فرش ایران

علاوه بر موزه هنرهای معاصر، بنایی به شکل دار قالی در ضلع شمال غربی این بوستان قرار دارد که موزه فرش ایران در آن قرار دارد. موزه فرش در سال 1356 هجری شمسی به دستر فرح ساخته شد و دو تالار اصلی را شامل می شود که فرش های بی نظیر ایرانی هنر دست هنرمندان ایرانی از جمله: اصفهان، کاشان، کرمان، تبریز، خراسان و… می باشند در آن به نمایش گذاشته شده اند.

کانون پرورش فکری پارک لاله

پارک زیبای لاله بخش های فرهنگی مختلفی را شامل می شود که یکی از آن ها کانون پرورش فکری و تئاتر کودکان می باشد. این بخش از بوستان برای کودکان جذابیت های فراوانی داشته و می توانند با مراجعه به آن از تفریح و شادی لذت ببرند. کتابخانه ای در این بخش قرار دارد که توسط کانون پرورش فکری کودکان ایران تاسیس شده و به عنوان نخستین کتابخانه کودکان در ایران شناخته می شود. همچنین از دیگر بخش های این کانون مسجدی می باشد که از معماری متفاوتی بهره برده است. کانون پرورش فکری کودکان بوستان لاله در بخش شرقی بوستان واقع شده است.

ساعت آفتابی پارک لاله

در پارک لاله یکی از دیدنی های جالبی که می توانید مشاهده کنید، یک ساعت آفتابی است که با ابعادی بزرگ در میان بوستان جای گرفته و موقعیت خورشید در هر کجا که باشد، زمان را با آن نشان می دهد.

پارک لاله

مجسمه های بوستان لاله

در گوشه و کنار بوستان لاله مجسمه هایی وجود دارد که شاید بسیاری از گردشگران هنگام گشت و گذار در این بوستان در کنار آن ها عکس بگیرند. این مجسمه ها تندیس هایی از بزرگان و سرشناسان ایرانی می باشند که هر کدام از آن ها تاریخچه ای پر محتوا برای اراوه دارند. در ادامه با مجسمه های بوستان لاله بیشتر آشنا می شویم:

مجسمه شاعر ایرانی، عمر خیام

در بوستان لاله تندیس عمر خیام، شاعر رباعی سرای ایرانی را شاهد هستیم که در سال 1351 هجری شمسی مجسمه سازی حاذق در ایتالیا به نام ابوالحسن صدیقی آن را از جنس مرمر کارارا ساخت. نزدیک به نیم قدن از ساخت این مجسمه می گذرد و در طول عمر خود آسیب هایی به آن وارد آمده، اما چندین مرتبه مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است.

مجسمه ریاضی دان و ستاره شناس مشهور ایرانی، ابوریحان بیرونی

در میان یکی از آب نماهای بوستان لاله تندیسی قرار گرفته که مجسمه ریاضی دان و ستاره شناس مشهور ایرانی به نام ابوریاحان بیرونی می باشد و ابعاد آن به 4.5 متر می رسد. این مجسمه به دستان هنرمند محمدعلی مددی ساخته شده و جنس آن از برنز می باشد. ساخت این مجسمه حدود 1.5 سال زمان برد. مجسمه ابوریحان بیرونی نخستین مجسمه ابعاد بزرگی است که شهرداری تهران پس از زمان انقلاب دستور ساخت آن را صادر نمود. این مجسمه بدین گونه است که در میان آب نمایی ایستاده و حلقه ای که به منظومه شمسی شباهت دارد را در دست گرفته و تاکید بر علم نجوم و ستاره شناسی دارد.

پارک لاله

تعدادی مجسمه عمگین از گروه حشمت خانم

تعداد سه مجسمه که سه خانم را نشان می دهد، در مقابل نگارخانه پارک لاله روی نیمکت هایی نشسته اند و یکی از آن ها پسر بچه ای را در آغوش دارد. سازنده این مجسمه ها آذر شیخ بهاالدین زاده می باشد که مجموعه گروه حشمت خانم را به نمایش گذاشته است. وی هدف از ساخت این مجسمه ها را فشار زیاد بر روی بانوان را عنوان نموده و می گوید با این که بانوان در کنار یکدیگر نشسته اند و مجمعی را تشکیل داده اند، اما باز هم تنها هستند و با ساخت مجسمه های با سرهای کوچک و بدن های درشت قصد داشته وضعیت بانوان را در اجتماع و زندگی به تصویر بکشد.

آمفی تئاتر روباز لاله

یکی از بخش های سرگرم کننده و پر طرفدار پارک لاله، آمفی تئاتر و سالن اجتماعات روباز آن می باشد که محل مناسبی جهت برگزاری نمایش ها و تئاترهای خیابانی به شمار می رود.

نگارخانه لاله

یکی دیگر از بخش های فرهنگی بوستان لاله، نگارخانه لاله می باشد که در سال 1372 هجری شمسی ساخته شده است و هدف اصلی آن بالا بردن سطح فرهنگی و هنری جامعه می باشد. در این نگارخانه آثار هنری هنرمندان قرار داده شده و کارگاه های هنری مختلفی با حضور اساتید و هنرمندان برگزار می شوند. نگارخانه پارک لاله که یکی از محبوب ترین بخش های این بوستان برای اهالی فرهنگ و هنر به شمار می رود در ضلع شمالی بوستان جای گرفته است.

پارک لاله

عکاسی در بوستان لاله

بوستان لاله به واسطه درختان سر به فلک کشیده و سرسبزی که در طبیعت خود جای داده، چشم انداز و منظره بسیار زیبایی را برای گشت و گذار و ثبت لحظات دلنشین پدید آورده است. اگر قرار بود به این بوستان زیبا بروید، حتما دوربین عکاسی و یا یک موبایل مجهز به دوربین همراه خود ببرید تا بتوانید در طبیعت زیبای بوستان لاله عکس های بسیار زیبایی را به ثبت برسانید.

بهترین زمان از پارک لاله

بوستان لاله که یکی از پارک های زیبا و بزرگ سطح شهر تهران است، به عنوان یکی از مکان های دیدنی تهران شناخته می شود که در تمام فصل های سال زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد. در فصل های نیمه دوم سال این بوستان غرق در رنگ سبز بوده، به گونه ای که گویا جامه سبز رنگی به تن کرده است. همچنین گل های رنگارنگ فراوان و زیبایی در آن وجود دارند. با آمدن فصل پاییز، طبیعت پارک لاله به هزار رنگ تبدیل می شود و درختان و گیاهان بوستان به رنگ های زرد و نارنجی و به ندرت سبز در می آیند.

در نهایت که وارد فصل زمستان می شویم، طبیعت بوستان شکل زمستانی به خود می گیرد. اما اگر به دنبال بهترین زمانی هستید که بتوانید به سراغ این بوستان بروید و از گشت و گذار در آن لذت ببرید، فصل های بهار و پاییز می باشند که هوا نه خیلی گرم و نه خیلی سرد می باشد و در معتدل ترین حالت خود قرار دارد.

پارک لاله کجاست و مسیر دسترسی به آن

پارک لاله در یکی از شلوغ ترین مناطق شهر تهران و مرکز این شهر قرار دارد و در نزدیکی میدان انقلاب جای گرفته است. به همین دلیل دارای مسیرهای دسترسی مختلفی از جمله خودروی شخصی و وسایل نقلیه عمومی می باشد که در این بخش با آن ها آشنا می شویم.

مسیر دسترسی به پارک لاله با خودروی شخصی

اگر قصد دارید با خودروی شخصی به پارک زیبای لاله بروید، خوب است در ابتدا بدانید که به دلیل قرارگیری این بوستان در یکی از شلوغ ترین خیابان های تهران، علاوه بر ماندن در ترافیک، ممکن است چای پارک خودرو به سختی پیدا شود.

مسیر دسترسی به پارک لاله با مترو

اگر برای دسترسی به بوستان لاله استفاده از مترو را در نظر گرفته اید، می توانید در ایستگاه های مترو جهاد و یا انقلاب اسلامی از مترو پیاده شوید و مابقی مسیر را به صورت پیاده طی کنید. جهت پیاده شدن در ایستگاه مترو میدان انقلاب اسللامی سوار مترو خط کلاهدوز – ارم سبز شده و در ایستگاه میدان اقلاب پیاده شوید و مسیرتان را به سمت بلوار کشاورز ادامه دهید.

این مسیر به صورت پیاده تنها 15 الی 20 دقیقه زمان می برد. همچنین اگر اهل پیاده روی نیستید می توانید خود را به ابتدای خیابان کارگر برسانید و سوار تاکسی هایی شوید که به سمت پارک زیبای لاله می روند. جهت پیاده شدن در ایستگاه میدان جهاد سوار مترو خط آزادگان – قائم شده و در ایستگاه مترو میدان جهاد از مترو پیاده شوید و به صورت پیاده به سمت خیابان فاطمی که یکی از ورودی های پارک لاله در آن قرار دارد بروید. پیاده روی در این مسیر حدود 10 دقیقه زمان می برد.

مسیر دسترسی به بوستان لاله با اتوبوس

اگر برای دسترسی به بوستان لاله استفاده از اتوبوس را انتخاب کرده اید، می توانید با توجه به مبدا خود یکی از اتوبوس های مسیر میدان آزادی – میدان هفت تیر، پایانه مترو صادقیه – میدان ولیعصر، میدان آزادی – میدان ولیعصر و اتوبوس بی آر تی آزادی – تهرانپارس انتخاب نمایید.

مسیر دسترسی به پارک لاله با تاکسی

شما می توانید برای استفاده از تاکسی جهت رفتن به پارک زیبای لاله خود را به بلوار کشاورز، خیابان کارگر شمالی و یا خیابان فاطمی برسانید و سوار تاکسی هایی شوید تا شما را به یکی از ورودی های بوستان لاله برسانند. این بوستان دارای ورودی های مختلفی می باشد و هر کدام از مسیرها می توانند شما را به یکی از ورودی های این بوستان زیبا برسانند.

آدرس پارک لاله: تهران، خیابان کارگر شمالی، تقاطع بلوار کشاورز

 

پارک لاله

راهنما سایت

آدرس

تهران، خیابان کارگر شمالی، تقاطع بلوار کشاورز

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه