قمصر کاشان

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

یکی از شهر های مهم اصفهان که به عنوان قلب گلاب گیری ایران شناخته می شود، قمصر کاشان می باشد. این شهر با طبیعت زیبای خود و دارا بودن گل های جذاب و فراوان توانسته در بین مردم کشور به شهرت برسد. گل های موجود در این منطقه تنها به محمدی ختم نمی شود و تنوع خوبی دارند. در این مقاله به سراغ معرفی شهر قمصر کاشان رفتیم تا بتوانید اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید پس بهتر است تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

قمصر کاشان کجاست و مسیر دسترسی

برای رفتن به قمصر از تهران کافیست ابتدا خود را به اتوبان کاظمی برسانید و بعد وارد آزادراه تهران-قم شوید. این آزادراه در نهایت به آزادراه امیر کبیر می رسد و با استفاده از آزادراه کاشان-نطنز به جاده کاشان-قمصر وارد خواهید شد. این جاده در انتها وارد شهر قمصر می شود و مسافت مسیری که از اتوبان کاظمی تهران گفته شد تا این شهر 266 کیلومتر می باشد و شما در حدود 2 ساعت و نیم در راه خواهید بود. برای شما یک لوکیشن از مقصد قرار داده ایم تا بتوانید با استفاده از آن مسیرتان را به سمت قمصر بیابید و به راحتی این راه را بپیمایید. به خاطر داشته باشید راه گفته شده عوارضی دارد و مدت زمان گفته شده نیز در صورتی که ترافیک نباشد این تایم می باشد و در غیر این صورت زمان بیشتری را برای رسیدن به مقصد نیاز خواهید داشت.

تاریخچه قمصر کاشان

قدمت شهر قمصر بالا بوده چرا که بخشی از اصفهان می باشد و همان طور که احتمالا می دانید یا حدس زده اید تاریخ این استان به سال های دور برمی گردد. به دلیل یافت شدن تعدادی سکه در پای کوه هایی که در شمال شرقی قمصر قرار دارند دال بر این موضوع است که در زمان هخامنشیان این شهر وجود داشته است. با یافت شدن این مسکوکات گفته شده که قدمت قمصر به پیش از اسلام تعلق دارد ولی باز هم این موضوع را با قطعیت بیان نکرده اند.

یکی از مورخان تاریخی به نام قمی که در قرن چهارم می زیسته، حرف زیادی درباره کاشان نگفته ولی در همان تعداد محدود گفته هایش نیز از اطراف قمصر سخن گفته ولی از این شهر هیچ حرفی به میان نیاورده است. به هر حال این شهر دارای قدمت بالایی بوده و درباره تاریخ دقیق آن اطلاعات چندانی در دسترس نمی باشد. ملکشاه سلجوقی در سال 532 قمری به ناحیه کاشان حمله کرد و باعث شد تا قمصر تخریب و ویران گردد.

چند سال بعد در قرن هشتم میلادی یکی از مورخان و جغرافی دان های معروف به نام حمدالله مستوفی از قمصر به عنوان مکانی یاد کرده که در آن حشیش کم بوده و منابع آبی کاشان از نزدیکی کوه های قمصر تامین می شده است. در بخش شمالی قمصر یک سد تاریخی قرار دارد که بعضی از افراد آن را مربوط به خوارزمشاه می دانند ولی عده ای دیگر این پل را متعلق به دوران ملکشاه سلجوقی می پندارند. این پل در طول زمان تخریب شد ولی بعد از چند سال در زمان صفویان یک سد جدید بر روی باقی مانده آن چه از پل قبلی به جای مانده بود احداث کردند.

در زمان شاه عباس دوم بناهای شاهانه زیادی در قمصر ساخته شدند که از بین آن ها می توان به حوض و استخر و عمارت مخصوصی در باغ و هم چنین یک خانه برای ملا فیض کاشانی در قمصر تاسیس شد. یکی دیگر از آثار تاریخی این منطقه کاروانسرای گیرآباد در نزدیکی قمصر می باشد. هم چنین از بناهای تاریخی این منطقه می توان به گورستان تاریخی فیض نیز اشاره نمود که محل آن در نزدیکی خانه ملا فیض می باشد. در نهایت می توان عنوان کرد که این منطقه یک جغرافیایی تاریخیست که از زمان های بسیار دور بر جای مانده و در ادوار مختلف محل سکونت افراد زیادی بوده است.

تاریخچه گلاب و گل در قمصر

گل رز در زبان فارسی با کلماتی هم چون سرخ گل یا گل محمدی شناخته می شود البته باید گفت که این نام نشانگر گونه های متفاوت آن نبوده و در حال حاضر بالغ بر بیست هزار گونه از گل رز معرفی شده است. این گل در بین تمامی گل ها بیش ترین تنوع را داشته و نژاد این گل به هفت دسته تقسیم می شود. یکی از گل های این هفت دسته همان سرخ گل یا گل محمدی است که تنها در ایران وجود دارد  و خصوصیات مختلفی دارد. گل نیمه پر پر معطر بوده و به رنگ صورتی می باشد و بر روی ساقه خود خارهای ریز بسیاری دارد. گل قرمز محمدی در سال 1374 به عنوان یک گل ملی در کشور به ثبت رسید.

قمصر کاشان

آب و هوای قمصر کاشان

ارتفاع قمصر از سطح دریا 1700 تا 2000 متر بوده و به دلیل این که این ارتفاع زیاد می باشد معمولا هوای حاکم بر این ناحیه معتدل است. هم چنین دلیل دیگری که به معتدل بودن هوای قمصر کمک کرده، وجود باغ های مختلف و درختان بوده که در کنار قرار گرفتن این منطقه بین چند کوه توانسته معمولا یک آب و هوای معتدل و خوب را در استان اصفهان داشته باشد. میانگین بارندگی در این منطقه در حدود 190 میلی متر بوده ولی در دراز مدت آمار دقیقی از بارندگی در دسترس نمی باشد. بیش ترین دمای ثبت شده در تابستان به 35 درجه سانتی گراد می رسد و کم ترین دما در زمستان نیز منفی 19 درجه گزارش شده است. به طور کلی هوای این منطقه با وجود کوه ها و ارتفاع شهر مناسب می باشد.

بهترین زمان سفر به قمصر

اگر تمایل دارید برای رفتن به این شهر اقدام کنید بهتر است در یک زمان مناسب برای این مورد اقدام کنید تا بتوانید نهایت استفاده از جاذبه ها و دیدنی های کاشان را ببرید. برای رفتن به این شهر بهتر است فصول گرم سال یعنی بهار و تابستان را انتخاب نمایید. در این مدت شما می توانید در یک شرایط آب و هوایی مناسب و هم چنین برای گلاب گیری نیز اقدام مایید. از مهم ترین مراسم موجود در این شهر باید به گلاب گیری اشاره نمود چرا که به عنوان پایتخت گلاب گیری مملکت شناخته می شود و در اواسط اردیبهشت تا انتهای ماه این عمل انجام می شود.

پس اگر می خواهید به قمصر سفر کنید بهترین زمان برای شما در همین مدت خواهد بود تا بتوانید بوی خوش گل را در فضا استشمام کرده و از گلاب خالص و مرغوب تهیه نمایید. در اکثر مواقع گلاب گیری در قمصر تا نیمه خرداد ماه نیز انجام می شود و به همین دلیل می توانید نهایت استفاده را از سفرتان ببرید.

رستوران های قمصر کاشان

یکی از مهم ترین مواردی که در سفر به یک مقصد مورد نیاز افراد می باشد، رستوران های موجود در آن منطقه می باشد. قمصر کاشان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای رستوران ها و غذاخوری های متعددی برای صرف غذا می باشد تا مسافران بتوانند از آن ها برای خود استفاده نمایند. ما در اینجا به معرفی بهترین رستوران های کاشان در قمصر خواهیم پرداخت تا در صورت سفر به این منطقه برای پیدا کردن یک جای مناسب جهت صرف غذا دچار سرگردانی نشوید.

رستوران افشین

یکی از رستوران های موجود در قمصر کاشان که امتیاز بالایی را از کاربران دریافت نموده، رستوران افشین می باشد. این رستوران با ارائه غذاهایی با کیفیت متوسط ولی با قیمت مناسب توانسته عده زیادی را به سمت خود جذب نماید. هزینه غذاهای موجود در منوی این رستوران خوب بوده و در مقایسه با رستوران های دیگر در سطح مناسبی قرار دارد. محیط داخلی رستوران زیبا و تمیز بوده و در برخی از نقاط سال به خصوص در ماه گلاب گیری بسیار شلوغ می شود.

این رستوران توانسته با دکور مناسب و دیزاین خوب افراد مختلفی را به سمت خود بکشاند. هم چنین سرویس دهی نیز در سطح خوبی قرار دارد و مردم امتیاز مناسبی به برخورد پرسنل داده اند. اگر به قمصر سفر کردید سرف غذا در این رستوران را که از یکی از بهترین رستوران های قمصر کاشان می باشد از دست ندهید.

[widgetkit id=”691″ name=”رستوران افشین”]

رستوران سید

از دیگر رستوران هایی که در سفرتان به قمصر کاشان می توانید از آن استفاده نمایید، رستوران سید می باشد. این رستوران توانسته امتیاز متوسطی از کاربران دریافت نماید و به همین دلیل می توان گفت از رفتن به آن پشیمان نخواهید شد. رستوران سید قابلیت بیرون بردن و سفارش غذا نیز دارد و به همین دلیل می توانید در صورت عدم تمایل به استفاده از محیط رستوران هرچه خواستید سفارش دهید. از نحوه سرویس دهی در این رستوران کمی شکایت شده ولی هزینه غذاها مناسب می باشد.

عده از کسانی که به این رستوران مراجعه کرده اند امتیاز خوبی به آن نداده و از کیفیت غذایی که سفارش داده اند راضی نبودند به همین دلیل امتیاز کلی رستوران متوسط می باشد. جوجه کباب را در این رستوران در لیست سفارشات خود قرار دهید چرا که یکی از غذاهای خوش طعم سید در مقایسه با دیگر غذاهای منو گزارش شده است. فضای داخلی رستوران نیز تمیز و مرتب بوده ولی از دکور یا طراحی خاص خبری نیست.

[widgetkit id=”692″ name=”رستوران سید”]

رستوران ایده آل

از دیگر رستوران هایی که می توانید در سفر به قمصر برای صرف غذا از آن استفاده نمایید، رستوران ایده آل می باشد. این رستوران امتیاز خوبی از کاربران دریافت نکرده و به همین دلیل می توان گفت شاید از سرویس دهید، کیفیت غذاها، قیمت ها یا موارد دیگر راضی نبوده اند. رستوران ایده آل از دیگر رستوران های قمصر است که شاید در طول سال تعداد زیادی از افراد به آن مراجعه نکنند ولی برای مسافران کارایی دارد. فضای داخلی رستوران تمیز بوده و میز و صندلی مناسبی قرار داده شده اند. اگر به قمصر رفتید می توانید از این رستوران نیز برای غذای مورد نظرتان استفاده نمایید.

[widgetkit id=”690″ name=”رستوران ایده آل”]

سوغات قمصر کاشان

در قمصر می توانید صنایع دستی مختلفی را تهیه کنید و به عنوان سوغات نیز از آن ها استفاده نمایید. در این منطقه مردم به کارهای مختلفی مشغول هستند و از طریق آن ها کسب درآمد می کنند. هم چنین به دلیل وجود باغ های مختلف می توانید میوه های متعددی را نیز تهیه نمایید و به عنوان سوغات برای خانواده یا دوستانتان ببرید. از صنایعی که در این شهر وجود دارد می توان موارد صابون سازی، قالی بافی، جوزقند و شیشه سازی را نام برد. از بین انواع سوغات موجود و صنایع دستی مختلف در این شهر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • گلاب
 • گل محمدی
 • آلوچه
 • قالی
 • ترشه
 • گلابی
 • هلو
 • گیلاس
 • سیب
 • فندوق
 • گردو
 • انگور
 • زردآلو

جاهای دیدنی قمصر

قمصر کاشان یکی از مناطق تاریخی ایران می باشد که در خود جاذبه های مختلفی دارد. در این شهر جاهای دیدنی طبیعی و تاریخی باعث شده اند تا مسافرانی که تنها برای گلاب گیری به قمصر می روند به این دیدنی ها سری زده و بیشتر با شهر آشنا شوند. در ادامه می توانید با چند نمونه از جاذبه های دیدنی قمصر آشنا شوید تا بتوانید سفر بهتری را تجربه نمایید. اگر به قمصر کاشان سفر کردید بهتر است حتما سری به این مکان ها بزنید:

باغ پرندگان

یکی از جاهای دیدنی این ناحیه باغ پرندگان می باشد که در زمینی با وسعت 10 هکتار ساخته شده است. در این باغ می توانید پرندگانی را ببینید که از 17 کشور به این جا آورده شده اند و در کنار حیوانات بومی ایران زندگی می کنند. شاید دیدن پرندگان در قفس ناراحت کننده باشد ولی این جاذبه می تواند به عنوان یک جایی قلمداد شود که برای فرزند شما آموزش دهنده بوده و کودک قادر خواهد بود تا با پرندگان مختلف از نزدیک آشنا شود.

مجموعه باغ پرندگان در ورودی شهر واقع شده که سالن غذاخوری،دریاچه، آبشار، بازارچه، سالن کنفرانس، سفره خانه، رستوران و… از بخش های مختلف آن می باشد. در باغ پرندگان می توانید بالغ بر 1400 گونه کمیاب از پرندگان مثل طوطی، مرغابی، فلامینگو، توکا، آهو، بز، چکاوک، اسب مینیاتوری و… را تماشا نمایید. اگر به قمصر سفر کردید به این باغ نیز سری بزنید تا با انواع پرندگان آشنا شوید.

آدرس باغ پرندگان قمصر: اصفهان، کیلومتر 2 جاده قمصر به کاشان

باغ پرندگان قمصر

منطقه حفاظت شده قمصر و برزک

از دیگر جاهایی که در قمصر شکار ممنون بوده و در آن حیوانات زندگی می کنند، منطقه حفاظت شده قمصر و برزک می باشد که مساحتی معادل 59966 هکتار دارد و در برزک واقع شده است. ارتفاع این منطقه 1400 متر بالاتر از دریا بوده و در سال 1389 به عنوان یک ناحیه حافظتی به ثبت رسید. در این منطقه حیواناتی نظیر قوچ، پلنگ، گربه وحشی، گربه پالاس، کفتار، روباه، پایکا، میش، کبک، بلدرچین، عقاب صحرایی، پیغو، درمنه، چوبک، کوکر شکم سیاه و… زیست دارند. چشم انداز های فوق العاده و زیبا به عنوان جاذبه های گردشگری این ناحیه معرفی می شود و پیک نیک اصلی ترین تفریح افراد برای رفتن به این ناحیه می باشد.

آدرس منطقه حفاظت شده قمصر و برزک: اصفهان، قسمت غربی قمصر، محدوده جغرافیایی میان برزک و قمصر و جوشقان کامو

باغ کیهان

از دیگر دیدنی های قمصر که می توانید برای تماشای آن در سفرتان به این منطقه اقدام نمایید، باغ کیهان می باشد. در سال 1352 یک رشته قنات را فردی به نام کیهان قمصری خریداری نمود و بعد از آن در طول تمام این سال ها امکانات متعددی را به آن اضافه نمود تا به امروز که تبدیل به یک باغ دیدنی در قمصر شده است. در حال حاضر در این باغ هر ساله یک جشن برای گلاب گیری انجام می شود و افراد با قدم زدن در دالان هایی که دو طرف آن درختان مختلف قرار گرفته اند لحظات خوبی را تجربه می کنند.

برخی از امکانات این پارک شامل مواردی هم چون: دو سوئیت، یک خانه باغ، یک آلاچیق بزرگ، فضایی برای گلاب گیری، حوض بزرگ پر از آب، استخر بزرگ و… می شود. از درختان موجود در باغ نیز می توان به صنوبر، گردو، مو و… اشاره کرد.

آدرس باغ کیهان قمصر: اصفهان، قمصر، محله میان ده، رو به روی بلوار کمربندی و رشته کوه قبله

باغ کیهان قمصر

جاذبه های تاریخی قمصر کاشان

علاوه بر جاهای دیدنی موجود در قمصر که به چند مورد از آن ها اشاره کردیم، به دلیل قدمت بالایی که این قمصر دارد جاذبه های مختلفی نیز در آن موجود می باشد که اگر تمایل داشته باشید می توانید از آن ها نیز دیدن نمایید. تاریخ ساخت برخی از این جاذبه ها به سالیان دور بر می گردد و به همین دلیل حداقل دیدن معماری به کار برده شده در آن ها خالی از لطف نیست. ما در این جا به چند نمونه از مهم ترین جاهای تاریخی قمصر اشاره خواهیم کرد تا بتوانید در هنگام رسیدن به قمصر از آن ها دیدن نمایید.

کاروانسرای شاه عباسی

یکی از قدیمی ترین بناهای موجود در قمصر کاروانسرای شاه عباسی می باشد که اگر معماری آن را مشاهده کنید متوجه خواهید شد که مربوط به دوران صفویه می شود. در ایام قدیم در این کاروانسرا پادشاهانی هم چون شاه عباس در آن مشغول به سخنرانی و آموزش سرابازن بوده اند. به دلیل قرار گیری این کاروانسرا در مهم ترین شاهراه تاریخی در ایران مورد توجه عده زیادی بوده و همین مورد نیز سبب شده بود تا قمصر از نظر اجتماعی و فرهنگی پیشرفت بیشتری به نسبت دیگر جاها نماید. اگر به این منطقه سفر کردید حتما سری به کاروانسرای شاه عباسی قمصر بزنید.

آدرس کاروانسرای شاه عباسی: اصفهان، شمال شرق قمصر، کیلمتر 2 جاده قمصر-کاشان

سرای خاتون

یکی از سازه های دیگر این منطقه که به عنوان یک ملک شخصی بوده و مالک آن فردی به نام مهندس رضایی می باشد. معماری به کار برده شده در اینب نا از خانه تاریخی پیرنیا الگو گرفته ولی آن چه باید بدانید این است که قدمت آن زیاد نیست و در سال های اخیر ساخته شده است. بر اساس آن چه عنوان شده این خانه برای این که به ثبت ملی برسد پرونده اش ارسال شده تا با پیگیری های مختلف بتوان آن را در لیست آثار ملی ثبت نمود.

برخی از هنر هایی که در این سازه به کار برده شده شامل مقرنس کاری، گره سازی، رسمی بندی و… می شود که به وضوح در صورت آشنایی با آن ها می توانید تماشایشان نمایید. از بخش های متعدد سرای خاتون قمصر می توان به شاه نشین، اندرونی، اتاق آیینه، سرداب، هشتی و اتاق موسیقی اشاره نمود.

آدرس سرای خاتون: اصفهان، قمصر، جنب میدان جشنواره

سرای خاتون قمصر

مسجد جامع قمصر

یکی دیگر از دیدنی های تاریخی موجود در قمصر کاشان، مسجد جامع قمصر می باشد. قدمت این مسجد را برخی از مورخان برای قبل از صفویان می دانند و به همین دلیل به عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسیده است. این مسجد در گذشت دارای بخش هایی هم چون صحن، شبستان های تابستانی، صفه های متعدد و… بوده ولی در حال حاضر اسنادی از آن در دسترس نمی باشد. یکی از زیباترین مواردی که در جلوی مسجد بدون مناره ی قمصر قرار گرفته، چناری است 500 ساله که همراه با مسجد ثبت شده است. شما در ورودی این مسجد می توانید یک حوضچه زیبا را نیز ببینید که زیبایی خاصی به اینسازه بخشیده است.

آدرس مسجد جامع: اصفهان، قمصر، بلوار ساحلی

غذاهای محلی قمصر

یکی از مهم ترین مواردی که در سفر به نقاط مختلف ایرانبه عنوان یکی از موارد اصلی در نظر گرفته می شود، غذاهای محلی مقصد می باشد. قمصر نیز به دلیل اینکه در یک استان تاریخی قرار گرفته و خود تاریخ بلندی دارد غذاهای بومی متعددی دارد که پیشنهاد می شود تا از آن ها استفاده نمایید. طعم غذاهای این ناحیه بسیار شبیه به غذاهای محلی کاشان و اصفهان بوده و حتی برخی از موارد آن مشابه با آن ها می باشد. اگر به قمصر رفتید بهتر است در غذاخوری ها یا رستوران های آن این غذاها را سفارش دهید تا تجربه ای جدید را داشته باشید. در ادامه می توانید با برخی از غذاهای محلی قمصر آشنا شوید:

 • کباب زردک
 • خورشت نخود آله
 • گوشفیل با مرغ
 • شله بریان با زیره
 • شفته نخودچی
 • کوفته آب سماق
 • آبگوشت به

زبان و دین مردم قمصر

مردمی که در این شهر ساکن هستند معمولا به زبان فارسی صحبت می کنند ولی هنگام گفتن کلمه ها از آواهای مختلفی استفاده می کنند و یا در نوع تلفظ و ادا کردن واژه ها از فتحه، ضمه و کسره های متفاوت با حالت معمول استفاده می کنند. در گویش به کار رفته این منطقه شما سباهت زیادی را با کاشان می بینید که به دلیل نزدیکی این دو منطقه به یکدیگر می باشد ولی به طور کلی تفاوت های اندکی با هم دارند.

برخی از روستاهای اطراف قمصر دارای گویشی هستند که با زبان فارسی که امروزه جریان دارد متفاوت می باشد که از بین این روستا ها می توان به روستای قهرود اشاره نمود. مردم ساکن در قهرود به زبان پهلوی ساسانی سخن می گویند و رواج آن در تمامی روستا می باشد. به طور کلی در قمصر کلمات و الفاظ نا مانوسی به کار می رود که البته تعداد کمی ندارند و هنوز بررسی مشخصی در این باب انجام نشده است. درباره دین مردم این ناحیه نیز باید گفت که اهالی قمصر همانند دیگر نقاط کشور به دین اسلام و مذهب شیعه پایبند هستند.

قمصر کاشان

محصولات متعلق به قمصر

همان طور که گفته شد این منطقه مرکز گلاب گیری بوده و در ایران بسیار معروف می باشد به همین دلیل عصاره گل محمدی را به کشور های دیگر نیز صادر می کنند و از این طریق کسب درآمد دارند. از دیگر محصولات متعلق به قمصر می توان به گوجه سبز اشاره نمود که طعم خاصی دارد و بسیار مورد استفاده می باشد. جوزقند که یک هلوی پوست گرفته شده بوده و با پودر بادام، هل، شکر و آرد نخودچی پر شده است نیز از دیگر محصولات قمصر می باشد.

لازم به ذکر است که گلاب قمصر شهرت جهانی داشته و هر سال از این گلاب برای شستن کعبه استفاده می شود. محصولاتی همانند صابون محلی، قالی دست باف و آلوچه نیز به عنوان محصولات قمصر هستند. البته تعدادی از این موارد در سال های اخیر رونق زیادی ندارند ولی گلا گیری ه عنوان مهم ترین محصول در قمصر شناخته می شود.

اقامت در قمصر کاشان

اگر تمایل داشتید برای اقامت در این ناحیه اقدام کنید بهتر است ابتدا یک اقامتگاه برای خود در نظر بگیرید و سپس برای رزرو آن اقدام کنید. البته بسیاری از کسانی که به این ناحیه سفر می کنند بیشتر برای تماشای جاهای دیدنی و استفاده از مراسم گلاب گیری می روند و سعی می کنند تا برای اقامت خود جایی را در کاشان یا اصفهان بیابند و سفرشان را در نقاط مختلف داشته باشند. در قمصر کاشان دو هتل وجود دارد که برای اقامت خود می توانید از آن ها استفاده نمایید. هم چنین می توانید از اقامتگاه های بومگردی موجود در این منطقه استفاده کنید تا سفر خوبی را تجربه نمایید. هم چنین عده زیادی از افراد کمپینگ را برای این منظور انتخاب می کنند تا بتوانند اقتصادی تر اقامت داشته باشند و سفر کم هزینه تری را تجربه نمایند.

بهتر است اگر در زمان گلاب گیری تمایل دارید در قمصر اقامت داشته باشید، زودتر از زمان موعد برای این منظور اقدام کنید تا برای پیدا کردن یک محل اقامت مناسب دچار سرگردانی نشوید و یا اگر مورد خاصی مد نظرتان بود توسط افراد دیگر رزرو نشود. ولی اگر در زمان های دیگر که مسافرت به این ناحیه کمتر است می خواستید به قمصر بروید کافیست  تنها دو سه روز جلوتر از زمان مورد نظر اقامتگاهتان را رزرو نمایید.

اقامت در قمصر کاشان

اجاره اقامتگاه در قمصر کاشان

اگر تمایل دارید برای رفتن به کاشان اقدام نمایید بهتر است ابتدا اقامتگاه خود را انتخاب کنید و بعد برای رزرو آن تماس بگیرید. لوکس ویلا می تواند به شما برای انتخاب یک جای خوب کمک کند و بدین منظور کافیست به سایت لوکس ویلا مراجعه کنید و از بین موارد مختلف پیش رویتان یکی را برای اجاره ویلا در قمصر کاشان انتخاب نمایید و سپس با شماره های قرار داده تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان لوکس ویلا در این زمینه شما را راهنمایی کنند. در روزهای شلوغ سال و به خصوص در زمان گلاب گیری که افراد زیادی به این منطقه می روند بهتر است ککمی زودتر برای رزرو مورد انتخابی خود به پشتیبان ها تماس بگیرید تا بتوانید اقامت خوبی را تجربه نمایید.

راهنما سایت

آدرس

استان اصفهان، شهرستان کاشان، بخش قمصر، شهر قمصر

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه