عظیمیه کرج

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

عظیمیه کرج از محله های شمال شرقی کرج می باشد که در میان دامنه بیجی کوه کرج قرار گرفته است و یکی از بهترین مناطق این شهر به شمار می آید. از آنجایی که عظیمیه در میان دامنه کوه های البرز واقع شده، از ناهمواری های متعددی در سطح خود برخوردار بوده و همچنین دارای آب و هوای مطلوبی می باشد. شهر کرج از نزدیک ترین شهرهای مهم به تهران بوده که همین امر از مهمترین دلایل اهمیت آن محسوب می شود و به همین جهت افراد زیادی به مناطق مختلفی از کرج مهاجرت کرده اند. کرج را به عنوان مهاجرپذیر ترین شهرهای نزدیک به پایتخت می شناسیم. کرج که شهری بزرگ در میان استان البرز می باشد، مناطق مختلفی را در خود جای داده که برخی از آن ها از شهرت بیشتری برخوردارند. عظیمیه جزء مناطق لوکس کرج بوده و انواع محله ها و خانه های لوکس نیز در آن وجود دارند که جمعیت زیادی را در خود جای داده است. در ادامه با این منطقه از کرج و تمام امکانات آن بیشتر آشنا خواهیم شد؛ با لوکس ویلا همراه باشید.

عظیمیه کرج کجاست و مسیرهای دسترسی به آن

عظیمیه از مهمترین، معروف ترین و لوکس ترین مناطق کرج است که در بخش شمالی کرج جای گرفته و به عنوان منطقه 1 شهرداری کرج شناخته می شود. شهر کرج از نزدیک ترین شهرهای مهم به پایتخت است که برای دسترسی به آن به غیر از خودروی شخصی، انواع وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به آن در نظر گرفته شده اند. منطقه عظیمیه کرج هنوز مجهز به ایستگاه مترو مجزا نشده و قرار است ایستگاهی مجزا برای آن در نظر گرفته شود. در ادامه با مسیر های دسترسی به این منطقه از کرج آشنا خواهیم شد.

مسیر دسترسی به عظیمیه کرج با خودروی شخصی

اگر می خواهید از تهران با خودروی شخصی خود به سمت منطقه عظیمیه کرج حرکت کنید، می توانید وارد آزادراه تهران – کرج شده و در این مسیر به حرکت خود ادامه دهید. وارد بلوار چمران شده و از طریق این بلوار خود را به راحتی به بلوار استقلال رسانده و وارد منطقه عظیمیه کرج شوید. شما می توانید با مدت زمانی حدود 35 تا 50 دقیقه خود را به عظیمیه کرج برسانید.

مسیر دسترسی به عظیمیه کرج با وسایل نقلیه عمومی

کرج از جمله شهرهای اطراف تهران است که انواع مسیرهای دسترسی به آن وجود دارد و افراد زیادی برای کار و دلایل دیگر همه روزه از تهران به کرج و یا برعکس، این مسیرها را طی می کنند. اغلب مناطق کرج دارای ایستگاه مترو بوده و افراد می توانند برای رفت و آمد خود در میان شهرهای تهران و کرج از مترو استفاده کنند و مابقی مسیر را تا رسیدن به منطقه عظیمیه با دیگر وسایل نقلیه عمومی طی نمایند.

عظیمیه کرج

تاریخچه عظیمیه کرج

منطقه عظیمیه در زمان گذشته هیچ شباهتی به شکل امروزی خود نداشته و دو ده به نام های علی آباد و حسن آباد در آن وجود داشتند. این منطقه با نام پرگیرک شناخته می شد و بعد از سال های طولانی نام آن به عظیمیه تغییر کرد. دلیل تغییر نام این منطقه نیز به این موضوع مربوط می شود که شخصی به نام عظیمی آزاد ده علی آباد را خریداری نمود و از آن پس نام عظیمیه را برای این منطقه انتخاب کردند و تا به امروز به همین نام شناخته می شود. در گذشته شهر کرج از بافت روستایی برخوردار بود و پس از آن که افراد زیادی به آن مهاجرت کردند، آباد شد و بافت شهری خود را به دست آورد. زمانی که اصلاحات و تقسیمات شهری در این منطقه از کرج صورت پذیرفت، عظیمیه را از اختیار منابع طبیعی و اراضی ملی خارج کردند و آن را جزء محدوده اراضی شهری به شمار آوردند.

در پی این موضوع، عظیمیه کرج از بزرگترین، مهمترین و پر جمعیت ترین مناطق کرج به حساب آمد و تا به امروز بر اثر مهاجرت افراد زیادی از دیگر مناطق و شهرهای ایران، جمعیت آن رو به فزونی می باشد. سال های پیش از انقلاب، جمعیت زیادی از کردهای عراق که از آن کشور توسط صدام اخراج شدند، وارد منطقه عظیمیه کرج شدند و بسیاری از زمین های این منطقه را خریداری خرداری نمودند. بر اساس همین موضوع منطقه عظیمیه تا سالیان سال در دست طایفه کردهای عراق قرار داشت و در آن زندگی می کردند. تا زمان انقلاب این منطقه همچنان در دست این طایفه قرار داشت و مالک بسیاری از زمین ها و ملک های این منطقه بودند؛ اما بعد از انقلاب کردهای عراق این منطقه را ترک کردند و زمین ها و ملک های آنان، به دیگر اقشار جامعه واگذار گردیدند.

در همین زمان دولت بسیاری از زمین های بخش پایین عظیمیه را در اختیار گرفت و پس از ساخت و ساز ساختمان های مختلف در آن مناطق، بخش پایین عظیمیه به شهرک اداری کرج تبدیل شد و بر همین اساس شغل نیز افزایش یافت و بسیاری از افراد برای کار به سراغ ادارات این منطقه می آمدند. این منطقه از کرج به لحاظ اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار شد و اصلی ترین دلیل برای مهاجرت افراد به آن و گسترش و توسعه آن محسوب می شد. منطقه عظیمیه که روزگارانی در طبیعت و بافت روستایی به سر می برد و جمعیت محدودی را در خود جای داده بود، امروزه به یکی از لوکس ترین، مهمترین و پرجمعیت ترین مناطق کرج تبدیل شده است.

شرایط آب و هوای عظیمیه کرج

استان البرز که در میان دامنه های رشته کوه های البرز جای گرفته است، دارای آب و هوایی مطلوب تر و خنک تر از تهران می باشد. منطقه عظیمیه کرج در ارتفاع 1300 متری از سطح دریا قرار داشته و از مهمترین دلایل خنک بودن آب و هوای این منطقه محسوب می شود. همچنین پاکیزه بودن هوای این منطقه سبب شده جمعیت زیادی از پایتخت و دیگر مناطق آلوده اطراف برای زندگی به سراغ آن بروند و از شرایط مطلوب زندگی لذت ببرند.

جمعیت مردم عظیمیه کرج

عظیمیه کرج که از مهمترین و معروف ترین مناطق کرج به شمار می رود و اداره و سازمان های زیادی در آن وجود دارند، جزء یکی از پر جمعیت ترین مناطق کرج محسوب می شود و سالانه به جمعیت آن افزوده می شود. از آنجایی که این منطقه در فاصله نزدیکی از تهران قرار دارد، جمعیت زیادی از افراد در شهرهای دیگر به این منطقه مهاجرت کرده اند و آن را به عنوان منطقه مسکونی خود انتخاب کرده اند. بر اساس آخرین سرشماری که در سال 1389 در این منطقه صورت پذیرفت، جمعیت منطقه عظیمیه کرج برابر با 33 هزار نفر گزارش شد و این عدد به دلایل مختلف از جمله مهاجرت افزایش یافته و به بیش از 165 هزار نفر تخمین زده شده است.

عظیمیه کرج

موقعیت جغرافیایی عظیمیه کرج

منطقه عظیمیه در بخش شمال شرقی شهر کرج واقع شده و موقعیت جغرافیایی آن بدین صورت است که از شمال به خیابان 21 گلستان، از شرق به بلوار بعثت، از غرب به بلوار طالقانی و از جنوب به بلوار ولیعصر منتهی می شود. از آنجایی که این منطقه از کرج نیز همانند بسیاری دیگر از مناطق این شهر در دامنه رشته کوه البرز جای گرفته است، دارای پستی و بلندی های زیادی می باشد و از همین رو از آب و هوایی مطبوع و پاکیزه بهره می برد. این منطقه به دلیل بهره مندی از فضای سبز زیاد، به عنوان منطقه 1 شهرداری کرج معرفی شده است. بام کرج که از معروف ترین جاذبه های گردشگری کرج به شمار می رود، در این منطقه از کرج قرار دارد.

مراکز درمانی عظیمیه کرج

 • درمانگاه شبانه روزی پارس درمان: استان البرز، عظیمیه کرج، بلوار ولیعصر، مقابل درب اصلی بیمارستان باهنر
 • درمانگاه مرکز جراحی مهر: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان مهران، جنب بیمارستان تخت جمشید
 • بیمارستان فوق تخصصی تخت جمشید: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان مهران
 • بیمارستان حضرت علی: استان البرز، عظیمیه کرج، خیابان چالوس، مقابل باغ دریانی (اسلام آباد)، خیابان شهید احمد کافی
 • بیمارستان شهید باهنر: استان البرز، کرج، ابتدای جاده چالوس، سه راه عظیمیه
 • درمانگاه بابک: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان مهران، ندای جنوبی
 • کلینیک دندانپزشکی نیکان: استان البرز، عظیمیه کرج، قبل از میدان مهران
 • کلینیک دندانپزشکی عظیمیه: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان مهران
 • کلینیک دامپزشکی: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان اسبی، بلوار اقاقیا
 • داروخانه طلوع نو: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان آزادگان، خیابان مطهری

مراکز آموزشی عظیمیه کرج

 • دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر البرز: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان اسبی، بلوار اقاقیا، مرکز آموزش علمی
 • دانشکده علوم پزشکی البرز: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان شهرک اداری
 • مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر کرج: استان البرز، عظیمیه کرج، فرهنگ، بین تربیت 8 و 14
 • آموزشگاه زبان سیمین: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان مهران، مقابل مجتمع ورزشی کوثر، پلاک 155
 • مدارس دخرانه پروین اعتصامی: استان البرز، عظیمیه کرج، خیابان مهرگان شرقی، بالاتر از میدان بعثت
 • دبستان غیر انتفاعی پسرانه فرهنگ: استان البرز، عظیمیه کرج، پل آزادگان، بلوار امام رضا
 • دبستان دخترانه پیشتازان دانش البرز: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان گلستان، خیابان گلستان 8
 • دبستان پسرانه امام حسین: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان نبوت، حسن آباد
 • پیش دبستانی و دبستان دخترانه آدینه: استان البرز، عظیمیه کرج، خیابان حسینی، حد فاصل پل آزادگان و میدان طالقانی
 • دبستان غیر انتفاعی و هوشمند پسرانه سروش هدایت: استان البرز، عظیمیه کرج، بلوار استقلال، بعد از میدان اسبی

مهمترین خیابان عظیمیه

 • خیابان کاج
 • خیابان شریعتی
 • خیابان گلستان
 • بلوار استقلال
 • بلوار اقاقیا

عظیمیه کرج

میدان مهران عظیمیه

میدان مهران از معروف ترین میدان های این منطقه از کرج می باشد که دور آن بسیاری از مهمترین اماکن عظیمیه کرج همچون رستوران، مراکز خرید، مراکز دولتی و بیمارستان جای گرفته اند. از مهمترین معابری که دور این میدان وجود دارند می توان به مواردی نظیری بلوار شریعتی، بلوار گلستان، ندای جنوبی و غیره اشاره نمود که می توان از طریق میدان مهران به آن ها دسترسی پیدا کرد. این منطقه از کرج نیز همانند منطقه مهرشهر کرج از امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی برخوردار بوده و همین سبب شده افراد زیادی این مناطق از کرج را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند.

میدان اسبی عظیمیه کرج

میدان اسبی که امروزه با نام میدان استقلال شناخته می شود، از از معروف ترین میدان های عظیمیه کرج می باشد و در زمان های گذشته از بافت روستایی بهره می برد و امروزه با پیشرفت ساخت و سازهای مختلف در این منطقه از کرج، این منطقه هم به شکل شهری خود درآمده و از مهمترین میدان های این منطقه شناخته می شود.

اماکن مذهبی منطقه عظیمیه

هر منطقه ای از کشور دارای اماکن مذهبی مختلفی می باشند که در آن ها مراسم های مذهبی و سوگواری ها برگزار می شوند و مردم هر محله در کنار هم جمع می شوند. در ادامه به معرفی اماکن مذهبی این منطقه از کرج می پردازیم:

 • مسجد قائم
 • مسجد النبی
 • مسجد الجواد
 • مسجد ابوالفضل
 • مسجد حضرت حجت

مراکز خرید عظیمیه کرج

شهر کرج که از مهمترین شهرهای اطراف تهران است و جمعیت زیادی در آن زندگی می کنند، از امکانات و خدمات رفاهی مختلفی بهره می برد. یکی از امکانات رفاهی و تفریحی که در این منطقه از کرج وجود دارند، مراکز خرید عظیمیه کرج می باشند که از تنوع بالایی برخوردارند. برخی از این مراکز خرید جرء بهترین مراکز خرید کرج محسوب می شوند و از بهترین امکانات تفریحی و رفاهی بهره می برند. در ادامه به آشنایی با مراکز خرید این منطقه می پردازیم تا اگر به سراغ این منطقه رفتید، بتوانید به راحتی مرکز خرید مورد نظر خود را پیدا کرده و به سراغ آن بروید.

مرکز خرید مهستان

مرکز خرید مهستان از مهمترین و معروف ترین مراکز خرید عظیمیه کرج می باشد که از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار بوده و در سال 1381 فعالیت خود را آغاز کرد و از همان ابتدا از بهترین مراکز خرید کرج شناخته شد. از جالب توجه ترین ویژگی های مرکز خرید مهستان کرج سبک معماری آن می باشد که از سبک معماری سنی، اسلامی و مدرن در آن به کار برده شده و این مرکز خرید زیبا و چشم نواز پدید آمده است. تعداد واحدهای تجاری پاساژ مهستان به 413 واحد می رسد که در 4 طبقه جای گرفته اند.

آدرس مرکز خرید مهستان کرج: استان البرز، عظیمیه کرج، خیابان مطهری، بلوار نبوت، بعد از میدان نبوت

عظیمیه کرج

سایر مراکز خرید عظیمیه کرج

 • برج اداری تجاری قائم: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان آزادگان
 • مجتمع اداری تجاری رفاهی مهراد: استان البرز، عظیمیه کرج، بلوار شریعتی، مقابل پمپ بنزین
 • مرکز خرید پارسیان: استان البرز، عظیمیه کرج، بلوار ملاصدرا، ضلع شرقی پارک نبوت
 • مرکز خرید میلاد: استان البرز، عظیمیه کرج، ضلع شمال شرقی پل آزادگان، ابتدای بلوار آزادگان، جنب خیابان حسینی
 • مرکز خرید تکسا: استان البرز، عظیمیه کرج، حد فاصل میدان مهران و میدان اسبی، مقابل پارک ایران زمین

مهمترین مراکز دولتی منطقه عظیمیه

همانطور که دریافتیم، این منطقه از کرج مهمترین مراکز اداری و دولتی را در خود جای داده است. به خصوص بخش شمالی عظیمیه بیشترین ادارات و مراکز دولتی در آن وجود دارند که در ادامه می خواهیم به معرفی آن ها بپردازیم.

 • اداره راهنمایی و رانندگی: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان طالقانی
 • اداره دادگستری کل استان البرز: استان البرز، عظیمیه کرج، بعد از میدان طالقانی
 • اداره آموزش و پرورش استان البرز: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان مهران، بلوار گلستان
 • شورای حل اختلاف البرز: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان نبوت
 • دفتر مترو البرز: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان استقلال
 • بانک ایران زمین: استان البرز، عظیمیه کرج، حد فاصل میدان مهران و میدان طالقانی
 • شهرداری کرج: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان طالقانی
 • بانک ملی: استان البرز، عظیمیه کرج، 45 متری کاج
 • بانک شهر: استان البرز، عظیمیه کرج، 45 متری کاج

شرایط زندگی در عظیمیه کرج

منطقه عظیمیه از قدیمی ترین و معروف ترین مناطق مسکونی و اداری شهر کرج می باشد که به دلیل بهره مندی از امکانات و خدمات رفاهی مناسب، بافت شهری مناسب، آب و هوای مطلوب و غیره محل زندگی بسیاری از افراد محسوب می شود. این منطقه دارای دسترسی بسیار زیادی به مناطق اطراف و به ویژه تهران می باشد که از مهمترین دلایل اهمیت آن به شمار می رود. اغلب افرادی که این منطقه را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده اند، جزء اقشار مرفه جامعه می باشند.

مناطق عظیمیه کرج

عظیمیه که از قدیمی ترین و معروف ترین مناطق کرج محسوب می شود و از گذشته تا به امروز افراد زیادی در آن زندگی می کردند، از بهترین مناطق کرج برای زندگی به شمار می رود. در زمان های گذشته، این منطقه روستاهای متعددی را شامل می شد و طبیعتی بسیار زیبا در آن جای گرفته بودند و حتی اطراف آن نیز رودخانه کرج قرار داشت. از زمانی که شهر کرج بخش بندی شد، عظیمیه جزء منطقه 1 شهرداری کرج معرفی شد. اما از زمانی که ساخت و سازهای مختلف در آن صورت پذیرفتند، خانه ها و آپارتمان های بسیار لوکس در آن ساخته شدند و امروزه از لوکس ترین و گران ترین مناطق کرج شناخته می شود. همچنین همه روزه بر تعداد جمعیت آن افزوده می شود و جمعیت زیادی به آن مهاجرت می کنند و آن را به عنوان محل زندگی خود انتخاب می کنند.

بافت محله عظیمیه

محله عظیمیه که جزء بهترین مناطق و محله های شهر کرج در نزدیکی تهران به شمار می رود، در میان کوه پایه های البرز جای گرفته و همین موضوع سبب گردیده آب و هوای مطلوب و دلنشینی در این منطقه جریان داشته باشد. این منطقه از کرج که در میان دامنه های البرز قرار گرفته، سبب شده پستی و بلندی های زیادی در آن وجود داشته باشد و شیب زیادی در محله ها و کوچه و خیابان های آن وجود دارد. عظیمیه کرج ابتدا از بافت روستایی با آب و هوایی بسیار پاک و تمیز بهره می برد.

از زمانی که ساخت و سازهای متعدد در این منطقه آغاز گردید و آپارتمان ها و خانه های لوکس و گران قیمت در آن ساخته شدند و همین موضوع باعث شد افراد زیادی این منطقه از کرج را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند. خانه ها و آپارتمان های لاکچری و گران قیمت که در کوچه و خیابان های این منطقه ساخته شدند و بر همین اساس نمای کلی خیابان و محله های عظیمیه تغییر پیدا کند. این منطقه به لحاظ بافت محله همه روزه در حال تغییر است و به صورت روزانه بر تعداد خانه های آن افزوده می شود.

عظیمیه کرج

جاذبه های دیدنی و تفریحی عظیمیه کرج

همانطور که می دانیم محله عظیمیه کرج جزء معروف ترین و بهترین مناطق کرج برای زندگی به شمار می رود و جمعیت زیادی آن را به عنوان محل زندگی خود انتخاب می کنند. بر همین اساس، مراکز تفریحی و گردشگری متعددی در این منطقه برای ساکنین به وجود آمده اند که هر کدام از آن ها دارای جذابیت های مخصوص به خود هستند. این منطقه دارای مراکز تفریحی و ورزشی متعددی می باشد تا کودکان، نوجوانان و جوانانی که در عظیمیه زندگی می کنند، بتوانند برای اوقات فراغت و سرگرمی خود به همراه خانواده و دوستان به سراغ آن ها بروند و ساعاتی را به ورزش و تفریح سپری نمایند.

پارک ایران زمین عظیمیه

پارک های مختلفی در این منطقه از کرج وجود دارند که ساکنین این منطقه می توانند برای سپری کردن اوقات فراغت خود به سراغ آن ها بروند و ساعاتی را به گردش، تفریح و استراحت بپردازند. از بهترین و معروف پارک های این منطقه، پارک ایران زمین یا پارک عظیمیه است که در محدوده شهرک رسالت قرار دارد. از امکانات تفریحی و رفاهی این بوستان می توان به زمین بازی برای کودکان، زمین اسکیت، وسایل ورزشی همگانی، آبشار مصنوعی و غیره اشاره نمود که همگی در این پارک وجود دارند و پارک ایران زمین عظیمیه کرج را به یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی این منطقه تبدیل ساخته اند.

بام کرج

بام کرج از معروف ترین دیدنی های کرج محسوب می شود که در منطقه عظیمیه کرج جای گرفته است و از بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی عظیمیه برای جوانان و خانواده ها به شمار می رود. بام کرج از آن دسته جاذبه های دیدنی و گردشگری است که در هر فصلی از سال جذابیت های خاص خود را داشته و همین باعث می شود، گردشگران زیادی علاوه بر اهالی منطقه عظیمیه کرج، برای گردش و تفریح به سراغ بام کرج بیایند. هنگامی که بر فراز این بام بایستید، می توانید چشم انداز بسیار زیبایی را از شهر کرج و حتی جاده چالوس را مشاهده نمایید و عکس های بی نظیری را به ثبت برسانید. افرادی که به کوهنوردی علاقه دارند، برای مسیرهای کوه پیمایی خود به سراغ این بام می آیند.

آدرس بام کرج: استان البرز، کرج، عظیمیه کرج، انتهای بلوار طالقانی شمالی

اماکن ورزشی عظیمیه کرج

 • باشگاه بدنسازی بانوان آرنا: استان البرز، عظیمیه کرج، بین میدان مهران و میدان اسبی، بعد از آتش نشانی، طبقه زیرین فروشگاه رفاه
 • سالن بیلیارد کیمیا (ویژه آقایان): استان البرز، عظیمیه کرج، میدان آزادگان، ابتدای 45 متری کاج، جنب بانک سپه
 • باشگاه و مدرسه فوتبال کیان رادین: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان اسبی، زمین چپدار
 • باشگاه آنس (ویژه بانوان): استان البرز، عظیمیه کرج، ابتدای کاج
 • مجتمع ورزشی پامچال: استان البرز، عظیمیه کرج، بلوار شریعتی، خیابان پامچال جنوبی
 • باشگاه ورزشی خورشید: استان البرز، عظیمیه کرج، بلوار بسیج، کنارگذر بلوار بسیج
 • باشگاه یوگا پرنده آزاد: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان مهران، بوستان سوم، پلاک 1
 • استخر آزادگان عظیمیه: استان البرز، عظیمیه کرج، اسلام آباد، بلوار شورا، بلوار ولیعصر
 • جهان اسپورت کرج: استان البرز، عظیمیه کرج، بلوار مطهری، بلوار بسیج
 • باشگاه بدنسازی اکسیر سون: استان البرز، عظیمیه کرج، میدان بهارستان
 • زمین چمن چپردار: استان البرز، کرج، شهرک رسالت، بلوار استقلال، بلوار اقاقیا
 • باشگاه گل اندام: استان البرز، کرج، شهرک رسالت، بلوار طالقانی شمالی، خیابان زنبق
 • باشگاه بیلیارد پارت: استان البرز، عظیمیه کرج، خیابان 45 متری کاج، نرسیده به میدان آزادگان، جنب بانک سپه

عظیمیه کرج

سوالات متداول

عظیمیه کرج کجاست؟

عظیمیه از لوکس ترین مناطق کرج می باشد که در در منطقه 1 کرج قرار دارد.

مهمترین خیابان های عظیمیه را نام ببرید؟

خیابان گلستان، خیابان کاج، بلوار اقاقیا، خیابان گلستان، خیابان شریعتی و بلوار استقلال از مهمترین خیابان های عظیمیه کرج می باشند.

مراکز خرید عظیمیه کرج کدام اند؟

از مراکز خرید عظیمیه کرج می توان مرکز خرید مهستان کرج، مرکز خرید میلاد، مرکز خرید تکسا، مرکز خرید پارسیان و غیره اشاره کرد.

مسافت تهران تا عظیمیه کرج چقدر است؟

از تهران تا عظیمیه کرج حدود 50 تا 60 کیلومتر فاصله وجود دارد که طی کردن این مسافت به مدت زمانی حدود 1 ساعت نیاز دارد.

[html_block id=”68856″]

راهنما سایت

آدرس

استان البرز، شهر کرج

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه