از آنجایی که استان البرز یکی از استان های مهم و بزرگ کشور است، جاذبه های گردشگری متعددی را در خود جای داده است. استان کرج به دلیل داشتن اماکن تفریحی، مراکز خرید، اماکن گردشگری و مهمترین آن ها که مراکز صنعتی آن است توانسته یکی از استان های مهم کشور محسوب شود. یکی از اماکن گردشگری استان البرز، بام کرج می باشد که همچنین توانسته جمعیت فراوانی از گردشگران را مجذوب خود کند.

بام کرج

دیدنی های بام کرج

بام کرج یکی از مناطق بلند و مرتفع استان البرز است که افراد زیادی به دلایلی از جمله داشتن چشم اندازی فوق العاده، آب و هوایی مناسب و مکانی دنج آن را برای یک گردش روزانه و عالی انتخاب می کنند. برای رسیدن به ارتفاعات بیشتری از این بام، باید مسیری که شاید کمی دشوار باشد را طی کنید و پس از رسیدن به بام از زیبایی های آن لذت ببرید. هرچه به ارتفاعات بالاتری از این بام بروید چشم انداز وسیع تری از شهر و جاذبه های کرج را به خصوص در شب می توانید مشاهده کنید. بام کرج می تواند فضایی بسیار زیبا برای خلوت های دوستانه، دورهمی های خانوادگی و حتی عکاسی را به شما هدیه دهد.

بام کرج

کوهنوردی در بام کرج

بام کرج یکی از کوپایه های عظیمیه استان البرز به شمار می آید که دارای ارتفاعی حدود 2220 متر می باشد. بنابراین برای رفتن به این بام زیبا باید از مسیری کوپایه ای و کمی دشوار عبور کرد. اما دشواری آن بدان معنا نیست که صعب العبور باشد. از دیگر زیبایی های بام کرج می توان به چشمه ای که در مسیر پایین آمدن از این قله وجود دارد، اشاره کرد که بسیاری از گردشگران را به سمت خود می کشاند تا از زیبایی های چشمه و اطراف آن لذت ببرند. بهتر است بدانیم که یک استراحتگاه در نزدیکی چشمه وجود دارد و افراد برای میل کردن صبحانه به آن جا می روند و پس از کمی استراحت دوباره به مسیر بازگشت خود به سمت پای کوه ادامه می دهند.

کوه نور عظیمیه

کوه نور عظیمیه یا بام کرج که بسیاری از افراد برای گردش و تفریح آن را انتخاب می کنند واقع در خیابان طالقانی انتهای قسمت شمالی می باشد. پیش از رسیدن به بام، ابتدا به یک میدان می رسید، که دارای نمادی از کوهنوردان است را مشاهده می کنید. لازم به ذکر است که از رفتن به این مکان زیبا ترجیحا در روزهایی که بارندگی شدت دارد، اجتناب کنید. زیرا در مسیر رفتن به ارتفاعات کوه، مسیر شیب دار، سنگی و صیغلی بوده و باعث سر خوردن افراد می شود. افزون بر این ها، در روزهایی که هوا صاف و آفتابی است، می توانید از منظره بی نظیر و هوای سالم و پاک این منطقه نهایت لذت را ببرید.

بام کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *