بطور کلی، دو دسته مسافر راهی مشهد می شوند. افرادی که میخواهند فقط از حرم مطهر امام رضا (ع) زیارت کنند و افرادی که به قصد گشت و گذاری در میان جاهای دیدنی مشهد و ثبت جذاب ترین خاطرات از بازار گردی، تفریحات و رستوران های مشهد به این شهر بزرگ سفر می کنند. مشهد در میان شهرهای مختلف ایران، یکی از بهترین مقاصد برای رستوران گردی است چراکه بطور کلی کیفیت غذاها در این شهر بالا بوده و از قیمت های خوبی هم برخوردار هستند و از طرفی، مشهد را می توان به عنوان بهترین مقصد برای انواع کباب ها دانست. در ادامه با ما همراه باشید تا با برخی از معروف ترین و بهترین رستوران های مشهد بیشتر آشنا شوید.

رستوران معین درباری مشهد

یکی از قدیمی ترین رستوران های مشهد، رستوران معین درباری است که توانسته با چند دهه ارائه غذاهای لذیذ و باکیفیت امروزه در میان بهترین رستوران های مشهد قرار دارد. این رستوران به قدری شلوغ است که همه روزه، افراد بسیاری در صف منتظر میمانند تا میزی در رستوران خالی شود. رستوران معین درباری محیطی شیک و دوست داشتنی دارد اما خبری از دکوراسیونی لوکس و جذاب در رستوران نبوده و بر روی دیوارهای رستوران، آینه کاری های دوست داشتنی مشاهده می شود هرچند این کار باعث شده محیط رستوران پرزرق و برق باشد.

رستوران معین درباری تنوعی از غذاهای ایرانی را برای مشتریانش شرو می کند و در منوی رستوران انواع کباب ها به همراه برنج ایرانی مشاهده می شود. همانطور که پیش تر گفتیم، مشهد بهترین مقصد برای انواع کباب ها به شمار می رود و کباب هایی که در رستوران معین درباری هم سرو می شود، از کیفیت بسیار بالا به همراه قیمتی مناسب برخوردار هستند.

آدرس رستوران معین درباری مشهد

رستوران معین درباری مشهد دارای دو شعبه می باشد. شعبه اول که به عنوان شعبه اصلی و قدیمی شناخته می شود در خیابان پاسداران یا همان خیابان جم قرار دارد و هنگامی که وارد خیابان پاسداران شدید، بین خیابان های دوم و چهارم، رستوران معین درباری و شلوغی همیشگی جلوی رستوران را مشاهده خواهید کرد. از نزدیک ترین جاهای دیدنی مشهد به رستورنتا معین درباری می توان به بازار جنت، موزه حوضخانه هزار دستان، باغ ملی مشهد و کلیسای ارمنی مسروپ مقدس اشاره کرد.

شعبه دیگر رستوران معین درباری مشهد در شاندیز قرار دارد که مدرن تر بوده و دارای محیطی سرسبز و دیدنی به همراه دکوراسیونی جذاب و دوست داشتنی می باشد. همچنین شعبه شاندیز رستوران معین درباری از بهترین رستوران های شاندیز بوده و در خیابان امام رضای 8 واقع در جاده شاندیز قرار دارد.

شماره تماس رستوران معین درباری مشهد: 38598898-051

شماره تماس شعبه شاندیز رستورنا معین درباری مشهد: 34324477-051

ساعت کاری رستوران معین درباری مشهد: همه روزه از ساعت 11:30 الی 16 و از ساعت 19:30 الی 11 شب

رستوران معین درباری مشهد

رستوران پسران کریم مشهد

با اختلاف، در طول دهه های اخیر، رستوران پسران کریم عنوان بهترین رستوران مشهد را بر دوش میکشد و نه تنها در میان ایرانی ها، بلکه در میان توریست ها و سایت های خارجی هم رستوران پسران کریم به عنوان بهترین رستوران مشهد شناخته می شود. رستوران پسران کریم هم در میان قدیمی ترین رستوران های مشهد قرار دارد که در سال 1359 توسط مرحوم کریم قاسم زاده حاتمی تاسیس شد و ایشان از سال 1300 تا 1356 مدیریت رستوران را برعهده داشتند. درواقع رستوران پسران کریم در خیابان طالقانی افتتاح شده بود و در سال 1359 بخاطر داشتن فضایی بزرگتر و بهتر، به خیابان فرهاد مشهد منتقل شد.

رستوران پسران کریم انواع غذاهای گوشتی را برای مشتریان خود سرو می کند و از نظر گردشگران، انواع کباب ها، شیشلیک ها و باقالی پلو با ماهیچه رستوران در مشهد حرف اول را میزند. رستورنا پسران کریم امروزه توسط فرزندان مرحوم کریم قاسم زاده حاتمی اداره می شود و مدیریت رستوران تاکید فراوانی بر روی مواد اولیه و بهداشت در رستوران دارد تا غذاها به بهترین نحو سرو شوند. رستوران پسران کریم همه روزه تنها در بازه مشخصی غذا سرو می کند و در این بازه هم شاهد صف های قابل توجهی در مقابل رستوران هستیم اما به دلیل سرو محدود، افراد مختلفی هستند که زمانی را در صف منتظر مانده و در نهایت، با اتمام غذا روبرو خواهند شد.

آدرس رستوران پسران کریم مشهد

رستوران پسران کریم دارای چند سه شعبه در مشهد می باشد. شعبه اصلی رستوران در بلوار سجاد، خیابان فرهادو و کوچه فرهاد 22 قرار دارد که معروف ترین و بهترین شعبه رستوران می باشد. شعبه دیگری رستوران پسران کریم در برج تجاری دالتون که یکی از محبوب ترین مراکز خرید مشهد به شمار می رود قرار دارد. مجتمع دالتون در خیابان دانشگاه واقع شده و شعبه لوکس رستوران پسران کریم هم به شمار میرود شعبه سوم رستوران پسران کریم، در انتهای خیابان خیام شمالی واقع در مجتمع مروارید قرار دارد.

شماره تماس شعبه اصلی رستوران پسران کریم مشهد: 37685053-051

شماره تماس شعبه برج دالتون رستوران پسران کریم مشهد: 38491208-051

شماره تماس شعبه مجتمع مروارید رستوران پسران کریم مشهد: 37530014-051

رستوران پسران کریم مشهد

رستوران رضایی مشهد

رستوران رضایی هم از دیگر رستوران های دوست داشتنی محبوب مشهد است که در سال 1336 افتتاح شده تا به امروزه با سرو انواع غذاهای لذیذ و قیمت مناسب، توانسته به خوبی در میان رستوران گردها و گردشگران مشهد محبوب واقع شود. در سال 1336، حاج محمدرضا رضایی در خیابان نخریسی مشهد رستورانی با نام رستوران یاس را تاسیس کرد و طی چند سال، توانست با سرو غذاهای لذیذ و باکیفیت، با تجربه ای برسد تا به همراه برادر خود، رستوران رضایی مشهد را تاسیس کند. رستوران رضایی مشهد امروزه از معدود رستوران هایی است که تمام مشتریانش از کیفیت بالای غذاها به همراه سرویس دهی مطلوب و همچنین برخورداری از قیمتی مناسب راضی بودن چراکه مهم ترین هدف رستوران، مشتری مداری و رضایت مشتریانش است.

آدرس رستوران رضایی مشهد

امروزه، رستوران رضایی توانسته خدمات خود را گسترش داده و در شهر مشهد، شعبات مختلفی داشته باشد. اولین شعبه رستوران رضایی مشهد در خیابان دریادل مشهد قرار دارد و در دریادل می بایبست وارد خیابان آخوند خراسانی معروف به خیابان خاکی شوید تا رستوران و شلوغی همیشگی مقابلش را مشاهده کنید. شعبه خاکی رستوران رضایی مشهد با اینکه دارای دو سالن با ظرفیتی بیش از 200 نفر دارد اما همیشه شلوغ بوده و در روزهای آخر هفته، صف های طویلی را درجلوی رستوران مشاهده خواهید کرد.

دومین شعبه رستوران رضایی مشهد که با نام رستوران رضایی کلاهدوز هم شناخته می شود، در خیابان کلاهدوز مشهد قرار دارد. شعبه کلاهدوز هم در میان قدیمی ترین رستوران های مشهد قرار دارد چراکه تنها چند سال پس از شعبه اصلی رستوران، تاسیس شد. شعبه کلاهدوز رستوران رضایی مشهد هم همیشه شلوغ بوده و در روزهای آخر هفته هم جای سوزن انداختن ندارد اما در نظر داشته باشید در تمامی شعبات رستوران، امکان رزرو وجود دارد. رستوران رضایی مشهد شعبه کلاهدوز در میان مردم با نام های رستوران رضایی شعبه پل خاکی یا آبکوه هم شناخته می شود. در نظر داشته باشید شعبه کلاهدوز، بزرگترین شعبه رستوران رضایی بوده و دارای سه سالن با ظرفیتی بیش از 650 نفر دارد لذا این شعبه، یکی از بهترین رستوران های مشهد برای برگزاری مراسم های مختلف خواهد بود.

سومین شعبه رستوران رضایی مشهد که با عنوان لوکس ترین شعبه رستوران رضایی شناخته می شود در خیابان وکیل آباد مشهد قرار دارد. شعبه وکیل آباد این رستوران از محیطی بسیار لوکس و دوست داشتنی برخوردار است. در بلوار وکیل آباد مشهد، رستوران های بسیاری وجود دارد که از محیطی لوکس و دیدنی برخوردار هستند لذا رستوران رضایی برای رقابت با این رستوران ها، محیط خود را جذاب و مجلل کرده است. یکی از مزیت های شعبه وکیل آباد رستوران رضایی مشهد، سرو وعده صبحانه در روزهای پنج شنبه و جمعه است که سایر شعبات ندارند.

شماره تماس شعبه خاکی رستوران رضایی مشهد: 32211100-051

شماره تماس شعبه کلاهدوز رستوران رضایی مشهد: 38442000-051

شماره تماس شعبه وکیل آباد رستوران رضایی مشهد: 36146200-051

ساعت کاری شعبه خاکی رستوران رضایی مشهد: بجز شنبه، همه روزه از ساعت 11 ظهر تا 11 شب

ساعت کاری شعبه کلاهدوز رستوران رضایی مشهد: بجز جمعه، همه روزه از ساعت 11 ظهر تا 16:00 و از ساعت 19:30 تا 11 شب

ساعت کاری شعبه وکیل آباد رستوران رضایی مشهد: همه روزه از ساعت 11 ظهر الی 16 و از ساعت 19:30 الی 11 شب

رستوران رضایی مشهد

رستوران ارم شاندیز

بعد از اینکه بهترین رستوران های مشهد را معرفی کنیم، میرویم به سمت شاندیز که منطقه ای ییلاقی، سرسبز و خوش آب و هوا در اطراف مشهد بوده و برای روزهای آخر هفته و اوقات فراغت جهت دوری از شلوغی، مقصدی بی نظیر خواهد بود. با اینکه شاندیز دارای جاذبه های دیدنی و مناطق طبیعت گردی بکری دارد اما با آوردن نام شاندیز، همه یاد کباب و بخصوص شیشلیک می افتند چراکه بهترین شیشلیک های ایران را فقط در شاندیز مشهد می توان پیدا کرد.

در منطقه شاندیز، ده ها رستوران و باغ رستوران وجود دارد که در روزهای آخر هفته، بسیار شلوغ خواهند شد. یکی از بهترین رستوران های مشهد و شاندیز، رستوران ارم است که با 12هزار متر مربع، در میان بزرگترین رستوران های مشهد و شاندیز قرار دارد و همچنین این رستوران در سال 1358 افتتاح شده که در میان قدیمی ترین رستوران های مشهد و شاندیز هم قرار دارد.

رستوران ارم شاندیز توسط حاج حسن ایزدی تاسیس شده و ایشان کسی است که در اواخر دهه 70 شمسی به شهر گوانجو سفر کرده و با مشاهده کارخانه های مختلف، هنگامی که به ایران برمیگردد ابتدا کارخانه لبنیات تاسیس کرده و بعد از آن، در سال 82 با افتتاح رستوران ایزدی شاندیز، افتتاحیه رستوران های طرقبه و شاندیز را تاسیس می کند هرچند رستوران پدیده بعدها به رستوران ارم شاندیز تغییر نام پیدا می کند.

رستوران ارم شاندیز دارای سه محیط بزرگ می باشد که شامل سالن وی آی پی، فضای روباز و بخش سنتی که شامل تخت های مختلف در منطقه ای سرسبز و دلنشین هستند. در منوی رستوران ارم شاندیز انواع کباب ها مشاهده می شود که بهترین آن ها از نظر گردشگران، شیشلیک، کباب برگ و چلو ماهیچه هستند. رستوران ارم شاندیز بااینکه در کیفیت غذا حرفی برای گرفتن دارد اما قیمت غذاهایش قابل توجه می باشد هرچند این طعم و کیفیت، ارزش پرداخت هزینه را دارد.

آدرس رستوران ارم شاندیز

هنگامی که مشهد را به سمت شاندیز ترک می کنید، در جاده شاندیز ابتدا به اولین میدان رسیده و از آن عبور می کنید اما در میدان دوم، قبل از اینکه به میدان برسید رستوران ارم را مشاهده خواهید کرد.

شماره تماس رستوران ارم شاندیز: 34284000-051 و 34282020-051

ساعت کاری رستوران ارم شاندیز: همه روزه از ساعت 11:30 تا 16:00 و از ساعت 16:00 الی 23:30

رستوران ارم شاندیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *