محتوا نمایش

دریاچه چیتگر تهران به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در شمال غرب تهران شناخته می شود و آن را با نام دریاچه شهدای خلیج فارس نیز می خوانند. این دریاچه بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور بوده و کمتر کسی پیدا می شود نام این دریاچه را نشنیده باشد. اگر جزء پایتخت نشینان و یا مناطق اطراف تهران باشید و به دنبال جاذبه ای دیدنی و تفریحی در تهران باشید، دریاچه خلیج فارس به لحاظ داشتن امکانات تفریحی و رفاهی متعددی که در آن قرار دارد، می تواند بهترین انتخاب باشد. اگر هوس دریا به سرتان زد و زمان کافی برای رفتن به شهرهای شمالی و یا جنوبی کشور را نداشتید، دریاچه چیتگر با آن ساحل آرامی که دارد، می تواند پذیرای شما باشد و در بسیاری از زمان های سال، نسیم خنک و دلنشینی از سمت دریاچه به شما می وزد. این دریاچه، به واسطه امکانات تفریحی و رفاهی که برای آن در نظر گرفته شده، بخش عظیمی از محدوده غرب تهران را به خود اختصاص داده است. در ادامه این مطلب با لوکس ویلا همراه باشید، چرا که قصد داریم با دریاچه مصنوعی چیتگر یا همان شهدای خلیج فارس و تمام امکانات آن آشنا شویم.

آشنایی با دریاچه چیتگر تهران

دریاچه ای مصنوعی و وسیع در محدوده شمال غرب به منظور کاهش آلودگی و تلطیف هوا ساخته شده که با نام دریاچه چیتگر تهران یا دریاچه شهدای خلیج فارس شناخته می شود. مساحت این دریاچه به 130 هکتار و مساحت کل مجموعه به 250 هکتار می رسد و به همین جهت به عنوان بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور شناخته می شود. دریاچه شهدای خلیج فارس در بخش شمالی پارک جنگلی چیتگر واقع شده که از بخش شمال به بزرگراه شهید همت، از شرق به بزرگراه آزادگان، از غرب به شهرک های مسکونی منطقه 22 شهرداری تهران و از جنوب به بزرگراه شهید همدانی منتهی می گردد. از آنجایی که در کنار دریاچه مصنوعی چیتگر، امکانات تفریحی و رفاهی متعددی وجود دارد، در تمام طول سال گردشگران زیادی به بازدید از این دریاچه روانه می شوند.

جالب است بدانید طرح اصلی ساخت این دریاچه در سال 1347 مطرح گردیده، اما بررسی دقیق تر آن از سال 1382 شروع شد و تا سال 1389 به طول انجامید. هدف اصلی برای ساخت دریاچه مصنوعی چیتگر، کاهش و بهبود آلودگی های شهر تهران و به خصوص غرب تهران بود. در نهایت کار ساخت آن از سال 1389 آغاز شد و تا 15 اردیبهشت ماه سال 1392 عملیات ساخت آن به پایان رسید و جهت تفریح و گردش افراد، افتتاح گردید. نکته جالبی که در رابطه با این دریاچه وجود دارد این است که در سال 1394 کارشناسان انجمن بین المللی مدیریت پروژه، جهت بازدید از این پروژه به تهران آمد و در سال 2015 به عنوان یکی از 10 پروژه برتر جهان معرفی شد. محوطه اطراف دریاچه یکی از بهترین مکان ها برای پیاده روی و دوچرخه سواری می باشد.

این ها از امکانات تفریحی رایگان این منطقه گردشگری بوده و علاوه بر این ها امکانات تفریحی متنوع دیگری وجود دارند که برای استفاده از آن ها می بایست مبلغی را پرداخت نمایید. اگر به دنبال تفریحی رایگان و لذت بخش هستید، دریاچه چیتگر یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای شما می باشد. چرا که پیاده روی، دوچرخه سواری، شب گردی و… در اطراف دریاچه حال و حال دیگری نسبت به بقیه جاذبه های گردشگری دارد. دریاچه مصنوعی چیتگر یکی از بهترین مقاصد تفریحی برای گردشگران داخلی و خارجی می باشد و شما می توانید به همراه خانواده و یا دوستان خود به سمت آن بروید و یک روز تفریحی مهیج و دل انگیزی را برای خود رقم بزنید. از ویژگی های خوب این مجموعه داشتن پارکینگ برای پارک خودروی گردشگران می باشد و گردشگران می توانند به راحتی خودروی خود را در محل مناسبی از پارکینگ مجموعه پارک کنند و به گشت و گذار بپردازند. در ادامه می خواهیم با تمام امکانات تفریحی دریاچه چیتگر تهران که بسیار متنوع و بی نظیر هستند آشنا شویم.

دریاچه چیتگر

امکانات تفریحی دریاچه چیتگر تهران

دریاچه مصنوعی چیتگر که خود دارای زیبایی های بی نظیری می باشد، از امکانات تفریحی متعددی برخوردار بوده که می توانند برای هر سن و سلیقه ای مناسب باشند. همانطور که گفته شد، محل اطراف دریاچه بهترین جایی است که شما می توانید برای پیاده روی و یا دوچرخه سواری به آن بروید و از منظره زیبای دریاچه لذت ببرید. این ها تفریحات رایگانی که بود که می توانید با رفتن به دریاچه از آن ها بهره مند شوید. در مقابل امکانات تفریحی دیگری وجود دارند که برای استفاده از آن ها می بایست مبلغ های مختلفی را پرداخت نمایید که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

قایق سواری در دریاچه چیتگر تهران

یکی از معروف ترین تفریحاتی که می توانید در دریاچه شهدای خلیج فارس از آن لذت ببرید، قایق سواری می باشد که می توانید با سوار شدن به قایق های پدالی به دل دریاچه بزنید و از نسیم خنکی که به صورتتان می وزد، بهره مند شوید. همچنین می توانید با قایق سواری در دریاچه چیتگر تهران از تماشای ماهی ها و پرندگانی که در این دریاچه هستند لذت ببرید. برای سوار شدن به قایق در این دریاچه می بایست به اسکله شرقی یا غربی که اسکله شرقی در سمت بام لند و اسکله غربی در بخش بلوار میلاد قرار دارد مراجعه نمایید. اسکله بلوار میلاد مناسب گردشگرانی است که از سمت بلوار میلاد به طرف دریاچه چیتگر تهران آمده اند و اسکله شرقی نیز مناسب کسانی است که از طرف بام لند به سمت دریاچه آمده اند.

قایق سواری در دریاچه چیتگر تهران یکی از بهترین تفریحاتی است که معمولا افراد به همراه خانواده ها به سراغ آن می روند. لازم به ذکر است این دریاچه تماما بیمه بوده و شما نیز اگر سوار هر کدام از قایق ها شوید، باید جلیقه نجات به تن کنید. همچنین از شرایط لازم برای سوار شدن به قایق ها این است که افراد بالای 90 کیلوگرم، بانوان باردار و کودکان زیر 14 سال به صورت تنها اجازه داده نمی شود. همچنین توجه داشته باشید، گردشگران اجازه شنا در دریاچه خلیج فارس را ندارند. از دیگر نکاتی که حین قایق سواری باید آن ها را رعایت کنید، این است که از خوردن خوراکی و نوشیدنی خودداری کنید.

قیمت بلیط قایق سواری در دریاچه چیتگر تهران

برای سوار شدن به قایق های پدالی دریاچه چیتگر تهران می بایست هزینه ای را پرداخت نمایید که برای استفاده 30 دقیقه به شرح ذیل می باشد:

قایق های پدالی دو نفره: 30 هزار تومان

قایق های پدالی سه نفره: 40 هزار تومان

قایق های پدالی 4 نفره: 50 هزار تومان

علاوه بر قایق های پدالی، قایق موتوری نیز در دریاچه چیتگر تهران وجود دارند که برای استفاده از آن ها می بایست هزینه بیشتری نسبت به قایق های پدالی پرداخت نمود. قایق های موتوری دارای ظرفیت 1 تا 5 نفره هستند که در صورت سوار شدن به آن ها می بایست 90 هزار تومان پرداخت نمایید.

قایق اتوبوسی یا کاتامارا نیز در این دریاچه وجود دارد که تعداد ظرفیت بالاتری نسبت به دیگر قایق ها داشته و برای آن که یک دور در دریاچه چرخی بزنید، می بایست برای تهیه بلیط آن نفری 15 هزار تومان بپردازید. لازم به ذکر است، مدت زمان استفاده از قایق موتوری و قایق اتوبوسی یک دور در دریاچه چیتگر تهران می باشد.

دریاچه چیتگر

ماهیگیری در دریاچه چیتگر تهران

یکی از تفریحات هیجان انگیز و سرگرم کننده ای که در دریاچه مصنوعی چیتگر می توانید به سراغ آن بروید، ماهیگیری می باشد. شما نیز اگر به ماهیگیری علاقه مند هستید، دریاچه شهدای خلیج فارس یکی از بهترین مکان ها برای انجام این تفریح به شمار می رود. این کلوپ ماهیگیری دارای 32 جایگاه ماهیگیری بوده و افرادی که در این کلوپ عضو باشند دارای اولویت بالاتری نسبت به دیگر افرادی هستند که رزرو کرده اند. پیشنهاد می شود اگر ماهیگیری یکی از تفریحات مورد علاقه شما می باشد و همیشه پای ثابت برنامه های تفریحیتان به شمار می رود، عضویت خود را در کلوپ ماهیگیری مجموعه ثبت نمایید تا علاوه بر کاهش هزینه ها، از امکانات متنوع آن بهره مند شوید. همچنین ساعت کاری این بخش از دریاچه چیتگر تهران 8 صبح الی 22 شب می باشد.

قیمت بلیط ماهیگیری در دریاچه چیتگر

جهت استفاده از تفریح ماهیگیری بدون عضویت در کلوپ ماهیگیری و امکانات می بایست هزینه 50 هزار تومان و در صورت عضویت در بخش ماهیگیری مجموعه و یک روز کامل می بایست 40 هزار تومان بپردازید.

دوچرخه سواری

از ورزش ها و تفریحات سالمی که می توانید در محوطه اطراف دریاچه چیتگر تهران از آن لذت ببرید، دوچرخه سواری می باشد. شما با مراجعه به بخش پیست دوچرخه سواری مجموعه از دوچرخه های برقی و یا حرفه ای دنده ای استفاده کنید. اگر دوچرخه نداشته باشید می توانید از دوچرخه هایی که در مجموعه به گردشگران کرایه داده می شوند، استفاده کنید. برای کرایه دوچرخه نیز شرایطی وجود دارد که می بایست کارت ملی، گواهینامه و یا کارت پایان خدمت هوشمند خود را به عنوان ضمانت ارائه دهید. محوطه اطراف دریاچه چیتگر تهران سنگ فرش شده و می تواند بهترین مکان برای دوچرخه سواری به شمار رود. پیست دوچرخه سواری چیتگر از ساعت 15 بعد از ظهر تا 24 بامداد می باشد.

هزینه کرایه دوچرخه در دریاچه چیتگر

نخستین موردی که در رابطه با هزینه کرایه دوچرخه در دریاچه چیتگر تهران باید در نظر بگیرید، مدل دوچرخه می باشد. این هزینه مابین 20 تا 50 هزار تومان است که بستگی به مدل دوچرخه ای کرایه می کنید دارد. نکته حائز اهمیت این است که هر 20 تا 60 دقیقه تاخیر که در پس دادن دوچرخه داشته باشید، می بایست هزینه ای برابر با یک ساعت را به عنوان جریمه بپردازید.

دریاچه چیتگر تهران

آمفی تئاتر چیتگر

دو آمفی تئاتر در بخش شرق و غرب دریاچه وجود دارد که دارای ظرفیت 1000 نفر و 3 هزار نفر می باشد که در آن ها مراسم های مختلفی مانند جنگ های شاد برگزار می شوند و گردشگران زیادی برای بازدید از آن ها شرکت می کنند.

ساحل سنگی دریاچه چیتگر

کی از زیباترین قسمت های دریاچه، ساحل سنگی آن است که گردشگران می توانند به سراغ آن بروند و از آنجایی که هیچگونه نرده و محافظی در این قسمت از دریاچه چیتگر تهران وجود ندارد، تا قسمت مشخصی داخل آب بروند و لذت ببرند. همچنین می توانید در این بخش پرندگان آبزی مانند اردک ها و مرغابی ها را از نزدیک تماشا کنید.

ساحل شنی دریاچه چیتگر تهران

یکی از هیجان انگیزترین بخش های دریاچه چیتگر تهران که برای کودکان در نظر گرفته شده، ساحل شنی چیتگر یا ساحل شنی پرشین نام دارد. ساحل شنی چیتگر دارای وسعت 300 متر مربع بوده و در بخش غربی دریاچه واقع شده است. در این بخش انواع وسایل بازی با شن که شامل وسایل بازی پلاستیکی می باشند قرار داده شده اند تا محیطی بسیار شاد و دوست داشتنی برای کودکان فراهم آورند. این بخش دارای محیط سرپوشیده و محوطه ای برای شستشو می باشد که از امکانات رفاهی آن به شمار می رود. همچنین ساحل شنی دارای محدودیت سنی کودکان بین 2 تا 6 سال می باشد.

دریاچه چیتگر تهران

شهربازی دریاچه چیتگر تهران

از مهیج ترین بخش های دریاچه خلیج فارس می توان به شهربازی آن اشاره نمود که تفریحات هیجان انگیز متعددی در آن وجود دارد. این شهربازی که در بخش ضلع شمال، شرق و غرب دریاچه قرار داشته و ساخت کشورهایی همچون آلمان، ایتالیا و هلند می باشد و از تفریحات هیجان انگیز آن می توان از چرخ و فلک، سافاری پارک وحشت، پیست در آسمان و… نام برد. وسایل بازی این شهربازی متنوع هستند که مناسب برای تمام سنین و سلیقه ها می باشند. اگر به دنبال شهربازی با امکانات و وسایل بازی بیشتری هستید، می توانید به سراغ شهربازی ارم که معروف ترین شهربازی تهران است بروید و روزی سرشار از هیجان را برای خود رقم بزنید.

ساعت کار شهربازی دریاچه چیتگر

اگر قصد مراجعه به شهربازی چیتگر را دارید، خوب است بدانید که ساعت کار آن روزهای شنبه تا چهارشنبه از 16 بعد از ظهر تا 23 شب و در روزهای پنجشنبه و جمعه و ایام تعطیل از ساعت 10 صبح تا 23 شب می باشد.

کارتینگ دریاچه چیتگر تهران

اگر عاشق سرعت و هیجان در کنار هم هستید، می توانید سری به قسمت غرب دریاچه یعنی کارتینگ دریاچه چیتگر تهران بزنید. زمان این بازی 4 دقیقه بوده و خانم ها و آقایان بالای 12 سال اجازه استفاده از آن را دارند. این پیست کارتینگ به عنوان یکی از بهترین پیست های کارتینگ کشور شناخته می شود و بر اساس استانداردهای جهان ساخته شده و شما می توانید با مراجعه به آن، با خیالی راحت به سرعت و هیجان خود بپردازید. برای تیه بلیط کارتینگ دریاچه می بایست به سمت غرب دریاچه شهدای خلیج فارس بروید.

ساعت کار کارتینگ دریاچه چیتگر

اگر عاشق هیجان و سرعت هستید و می خواهید به سراغ پیست کارتینگ دریاچه چیتگر بروید، خوب است بدانید که ساعت کار کارتینگ مجموعه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 صبح الی 18 عصر و روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل از ساعت 10 صبح تا 20 شب می باشد.

سرزمین بازی و جایزه چیتگر

خوشبختانه جاذبه های گردشگری و تفریحی دریاچه خلیج فارس به قدری زیاد و متنوع است که در این میان تعدادی از آن ها تنها برای کودکان اختصاص داده شده اند. یکی از بخش های تفریحی دریاچه که مربوط سرزمین بازی و جایزه چیتگر می باشد، یک زمینی کوچک با چندین وسایل بازی است که در بخش غربی دریاچه چیتگر تهران جای گرفته است. تعداد بازی هایی که در این سرزمین بازی وجود دارد به 10 تا می رسند و می تواند یکی از بهترین مکان های تفریحی برای کودکانتان به شمار رود. در قسمت محوطه بیرونی سرزمین بازی و جایزه برخی از بازی ها نظیر یوروبانجی و ترامپولین قرار گرفته اند. برای استفاده از هرکدام از این بازی ها می بایست بلیطی به مبلغ 10 هزار تومان پرداخت نمایید.

دریاچه چیتگر تهران

اسکیت هوایی چیتگر

یکی از وسایل های بازی شهربازی چیتگر، اسکیت هوایی می باشد که با نام راید مدرن تعلیق در هوا نیز شناخته می شود. شما می توانید با سوار شدن به این دستگاه مهیج، هیجان را تجربه کنید و آدرنالین خود خود را به بالاترین حد خود برسانید. یکی از بهترین ویژگی های دستگاه اسکیت هوایی که به شکل U می باشد، این است که کاملا ایمن و استاندارد بوده و شما می توانید با خیال راحت سوار آن شوید. حتی اگر در فاصله دور تری از این دستگاه قرار داشته باشید، صداهای جیغ و فریادهایی را خواهید شنید که توجه شما را به خود جلب می کنند. تمام صداها از افرادی است که سوار اسکیت هوایی شده اند و نمی توانند هیجانات خود را کنترل کنند. شاید در این میان گردشگرانی باشند که با شنیدن این صداها و دیدن هیجانات غیرقابل کنترل افراد، ترغیب شوند که سوار اسکیت هوایی شوند و آن ها هم این هیجان را تجربه کنند. این دستگاه هیجان انگیز دارای ظرفیت 8 نفره و دو کابین می باشد و تنها افراد بالای 7 سال، افراد با قد حداقل 120 سانتی متر و حداکثر 200 سانتی متر و حداکثر 90 کیلوگرم اجازه استفاده از آن را دارند. قیمت بلیط اسکیت هوایی 18 هزار تومان می باشد.

پیست پرش در آسمان چیتگر

امکانات تفریحی و هیجان انگیز دریاچه چیتگر تهران همچنان ادامه دارند. اگر سری به قسمت شمالی دریاچه بزنید، به یکی دیگر از امکانات تفریحی مهیج آن خواهید رسید که با نام پیست پرش در آسمان شناخته می شود. این پیست به عنوان نخستین سرسره بادی بزرگ کشور بوده و محصولی مشترک از کشورهای ایتالیا و هلند می باشد. در انتهای این سرسره بادی، تشکی روی زمین قرار داده شده که در نهایت روی آن فرود خواهید آمد. از محدودیت هایی که برای استفاده از این پیست وجود دارد می توان به محدودیت سنی کودکان زید 5 سال، دارای حداقل قد 130 سانتی متر و حداکثر 200 سانتی متر و حداکثر وزن 130 کیلوگرم می باشد. همچنین برای استفاده از پیست پرش در آسمان چیتگر می بایست بلیطی به بهای 15 هزار تومان تهیه کنید.

سینما پرواز

سینما پرواز که با نام های سینما 6 بعدی دریاچه چیتگر تهران یا هرم هیجان شناخته می شود، می تواند مورد علاقه بسیاری از گردشگران باشد. این سینمای 6 بعدی به گونه ای است که گروه های 4 نفره در یک هرم قرار می گیرند و روی کابینی سوار می شوند که این کابین به صورت معلق و در ارتفاع 2 متری از سطح زمین قرار گرفته است. تصورش را بکنید در ارتفاع 2 متری از سطح زمین و به صورت معلق باشید چه کیفی می دهد. علاوه بر این ها، افکت هایی ماند رعد و برق، طوفان، مه و… بر هیجان آن می افزایند و تفریحی بسیار مهیج را برای گردشگران رقم می زنند. اما توجه داشته باشید تنها افراد بالای 12 سال اجازه استفاده از این سینمای 6 بعدی را دارند.

دریاچه چیتگر تهران

سافاری پارک وحشت

اگر به دریاچه چیتگر رفتید و به اندازه کافی از تماشا و پیاده روی در اطراف دریاچه بهره مند شدید و پس از آن به دنبال تفریحی هستید که ترس و هیجان را به صورت همزمان تجربه کنید، می توانید به سمت سافاری وحشت بروید. نام آن به اندازه کافی می تواند شما را کنجکاو کند که سافاری وحشت دقیقا چه چیزی می باشد. مجموعه سافاری وحشت دارای جلوه های ویژه ترسناک، نمادهای ترسناک و رعب انگیز، مسیرهای پرپیچ و خم و سخت و راهروهای بسیار ترسناکی می باشد که همگی در کنار هم جمع شده اند و توانسته اند تفریحی هیجان انگیز و ترسناکی را برای گردشگران پدید بیاورند. برای استفاده از این بخش بلیطی به مبلغ 15 هزار تومان باید بپردازید. استفاده از این بخش دارای محدودیت سنی بالای 12 سال می باشد.

چرخ و فلک دریاچه چیتگر

در هر قسمتی از دریاچه که باشید، چرخ و فلک تقریبا بزرگی را خواهید دید که بسیاری از گردشگران با دیدن آن هوس می کنند سوار آن شوند تا بتوانند از ارتفاع بالا، دریاچه و محوطه اطراف آن را تماشا کنند. چرخ و فلک دریاچه چیتگر تهران دارای ارتفاع 40 متری بوده و به عنوان یکی از بهترین چرخ و فلک های کشور شناخته می شود. منظره ای که می توانید از آن ارتفاع به تماشا کنید بسیار جذاب خواهد بود. برای سوار شدن به این چرخ و فلک باید هر نفر بلیطی به بهای 12 هزار تومان تهیه کند.

ماشین برقی

اگر به دنبال محلی در تهران هستید تا بتوانید بدون توجه به علائم رانندگی، هیجان را با سبقت گرفتن از دیگر ماشین ها تجربه کنید، ماشین برقی یا ماشین کوبنده شهربازی دریاچه چیتگر می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد تا هیجان خود را تخلیه کنید. شما نیز می توانید به همراه دوستان خود و یا خانواده به سراغ این ماشین های برقی بروید و به رقابت با یکدیگر و خوش گذرانی با یکدیگر بپردازید. ماشین کوبنده چیتگر به صورت دو پیست در سمت شرق و غرب دریاچه چیتگر تهران می باشد. البته این تفریح نیز دارای محدودیت هایی مانند افراد کمتر از وزن 80 کیلوگرم و افراد کمتر از قد 190 سانتی متر می باشد که می توانند از آن استفاده کنند.

دریاچه چیتگر تهران

سیرک تهران در دریاچه چیتگر تهران

از جمله تفریحات سالمی که معمولا خانواده ها به سراغ آن می روند، سیرک ها می باشند. در این مجموعه بالغ بر 10 هنرمند بین المللی مشغول به سرگرم کردن و ساختن لحظات شاد برای مردم هستند. دریاچه چیتگر تهران که از جاهای دیدنی تهران شناخته می شود، سیرک تهران که از معروف ترین سیرک های تهران است را در خود جای داده است.

سرسره های سقوط آزاد و موج خروشان

سرسره هایی مرتفع و بلند که با ارتفاع 24 متر و طول 80 متر به عنوان مرتفع ترین و هیجان انگیزترین سرسره های سقوط آزاد در خاورمیانه شناخته می شود. به دلیل داشتن بدنه استیل این سرسره ها، نیازی به چرخش آب نداشته و گردشگرانی که می خواهند از این سرسره استفاده کنند، می بایست حصیر مخصوصی را به تن کنند. همچنین هزینه ای که برای استفاده از سرسره موج خروشان 7 هزار تومان و برای سرسره سقوط آزاد 10 هزار تومان باید بپردازید. این وسیله هیجان انگیز همانند بسیاری از وسایل بازی شهربازی ها دارای محدودیت هایی می باشد که می توان به افراد با وزن کمتر از 120 کیلوگرم و با حداقل قد 120 سانتی متر و حداکثر قد 200 سانتی متر می باشد که می توانند از آن استفاده کنند.

زیپ لاین دریاچه چیتگر

زیپ لاین دریاچه چیتگر تهران که با نام رول گلایدر نیز خوانده می شود، به عنوان نخستین زیپ لاین ریلی کشور شناخته شده و دارای ارتفاع 14 متر از سطح زمین و یک ریل به طول 120 متر که بسیار پرپیچ و خم هم می باشد که هیجان آن را بسیار افزایش می دهد. همچنین این زیپ لاین بی شباهت به ترن هوایی نبوده و به همین دلیل بسیار هیجان انگیز و لذت بخش می باشد. برای استفاده از آن نیز هر نفر می بایست بلیطی به بهای 25 هزار تومان تهیه کند. پیشنهاد می شود اگر عاشق تجربه هیجان هستید حتما سری به زیپ لاین چیتگر بزنید که قطعا از آن لذت خواهید برد.

به راه انداختن بساط پیک نیک در حوالی دریاچه چیتگر

اگر آخر هفته ها و یا ایام تعطیل به این منطقه بروید، افراد زیادی را خواهید دید که در آلاچیق های اطراف دریاچه چیتگر تهران بساط پیک نیک را به راه انداخته اند و در کنار خانواده و دوستان خود از طبیعت بی نظیر دریاچه چیتگر تهران لذت می برند. توجه داشته باشید نشستن و راه انداختن پیک نیک روی چمن های اطراف دریاچه ممنوع بوده و گرشگران تنها می توانند در آلاچیق ها و یا بخشی که سنگ فرش شده زیراندازهای خود را پهن کنند. همچنین توجه داشته باشید به راه انداختن بساط پیک نیک در محوطه بام لند ممنوع می باشد و اگر قصد پیک نیک دارید می بایست به سمت دریاچه بروید. اگر در روزهای آخر هفته تابستان به دریاچه چیتگر تهران برای تفریح و گشت و گذار بروید، این منطقه را غرق در شلوغی خواهید دید.

دریاچه چیتگر تهران

مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری در گذر موج چیتگر

مسیرهای پیاده روی در اطراف دریاچه به شکل رینگی به طول 7 کیلومتر بوده و بهترین محل را برای پیاده روی در تهران پدید آورده است. در هوایی آزاد و تقریبا به دور از آلودگی می توانید قدم بزنید و نسیمی خنک می وزد و منظره دریاچه چیتگر تهران می تواند پیاده روی را برایتان لذت بخش تر کند. سازه ای زیبا در این مسیر پیاده روی وجود دارد که از آن نیز عبور می کنید و آن را گذر موج نام گذاری کرده اند و آن را بر اساس طرحی از موج آب ساخته اند. مسیری که برای دوچرخه سواری نیز در نظر گرفته شده به طول 8 کیلومتر می رسد.

بام لند

بام لند به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تهران شناخته می شود که در کنار دریاچه چیتگر تهران قرار گرفته و یکی از بهترین مراکز خرید تهران می باشد. همچنین رستوران ها و کافه های متنوعی در این مجموعه وجود دارند که گردشگران می توانند علاوه بر گشت و گذار در دریاچه به سراغ آن ها بروند و با منظره زیبای دریاچه خلیج فارس غذای مورد علاقه خود را میل کنند. بام لند تنها یک مرکز خرید نبوده و در آن امکانات تفریحی متعددی وجود دارد که توانسته اند آن را به یکی از محبوب ترین مراکز گردشگری و تفریحی تهران تبدیل کنند.

کافه و رستوران دریاچه چیتگر

علاوه بر آن که دریاچه خلیج فارس یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری می باشد، کافه و رستوران های متنوعی را در خود جای داده که بسیاری از آن ها جزء بهترین رستوران های تهران می باشند. اغلب این کافه ها و رستوران ها متعلق به بام لند بوده و می بایست برای استفاده از آن به سمت بام لند بروید. بسیاری از این رستوران دارای چشم انداز به سمت دریاچه می باشند و شما می توانید غذای مورد نظر خود را در کنار دریاچه و با چشم اندازی بسیار زیبا میل کنید. در ادامه با برخی از رستوران ها آشنا می شویم.

رستوران کشتی رویال لانژ

رستوران کشتی رویال لانژ رستورانی بسیار متفاوت بوده و شما هم اگر می خواهید خوردن غذایی خوش طعم و لذیذ را در مکانی متفاوت و دل انگیز را تجربه کنید بهتر است به سراغ این رستوران بروید. رستوران کشتی چیتگر در میان آب های دریاچه چیتگر تهران حرکت می کند و حتی می توانید انواع غذاهای بین المللی را در این رستوران امتحان کنید. اغلب مشتریان نیز از کیفیت غذاهای این رستوران رضایت کامل دارند، اما قیمت غذاها نسبت به کیفیت آن ها بالا می باشند.

شماره تماس رستوران کشتی رویال لانژ: 09121693209

غرفه های خوراکی

برخی از گردشگران ترجیح می دهند، غذا یا خوراکی ارزان قیمت و اقتصادی را میل کنند تا در هزینه های خود صرفه جویی کنند. انواع مختلفی از غرفه های خوراکی و غذاهای خوشمزه در محوطه اطراف دریاچه وجود دارند که می توانید به سراغ آن بروید.

دریاچه چیتگر تهران

معایب و معضلات دریاچه چیتگر تهران

دریاچه زیبای چیتگر که یکی از بهترین مکان ها برای گشت و گذار و تفریح در پایتخت می باشد، علاوه بر آن که دارای بهترین امکانات تفریحی و رفاهی می باشد، اما در مقابل نیز معایب و معضلاتی را پدید آورده که یکی از اصلی ترین معایب آن موقعیت قرار گیری آن است که در میان برج های مسکونی جای گرفته و از دیگر معایب آن نیز می توان به آبگیری و روش های حفظ آب آن اشاره نمود که به دلیل عدم امکان تصفیه آب در دریاچه، آب آن ساکن می ماند و به همین جهت بوی بدی به خود می گیرد.

امکانات رفاهی دریاچه چیتگر

تا این بخش از مقاله با تمام امکانات تفریحی دریاچه شهدای خلیج فارس آشنا شدیم و دریافتیم که امکانات تفریحی بسیار مناسبی در دریاچه و اطراف آن وجود دارد. اکنون هم می خواهیم با امکانات رفاهی دریاچه چیتگر که جهت رفاه حال گردشگران در نظر گرفته شده آشنا شویم. از جمله امکانات رفاهی دریاچه می توان به سرویس بهداشتی، آبخوری، آلاچیق، پارکینگ و… اشاره کرد. آلاچیق های متعددی که کمی دور تر از دریاچه قرار دارند، بهترین محل برای کنار هم جمع شدن خانواده ها و به راه انداختن پیک نیک می باشد. این مجموعه نیز دارای سه پارکینگ بوده و گردشگران نگرانی بابت جای پارک خودروی خود ندارند و با خیال راحت می توانند خودروی خود را در محل مناسبی در پارکینگ دریاچه پارک کنند و به گشت و گذار خود بپردازند.

دریاچه چیتگر کجاست و مسیر دسترسی به آن

دریاچه زیبای چیتگر جاذبه ای گردشگری در شمال غرب پایتخت می باشد که از شمال به بزرگراه شهید همت، از شرق به بزرگراه آزادگان، از غرب به منطقه مسکونی منطقه 22 و از جنوب به بزرگراه حکیم متنهی می شود. برای رسیدن به دریاچه خوشبختانه مسیرهای دسترسی متنوعی وجود دارند و تمام گردشگران می توانند علاوه بر خودروی شخصی با دیگر وسایل نقلیه عمومی خود را به دریاچه برسانند و از گردش در آن لذت ببرند.

 

 

مسیر دسترسی به دریاچه چیتگر با خودروی شخصی

نخستین روش دسترسی که اغلب گردشگران برای رسیدن به دریاچه مصنوعی چیتگر انتخاب می کنند، استفاده از خودروی شخصی می باشد. در این صورت می بایست خود را به اتوبان شهید خرازی برسانید و سپس از طریق خروجی دریاچه که در این اتوبان وجود دارد به سمت دریاچه حرکت کنید. علاوه بر این مسیر می توانید از طریق بزرگراه شهید همت غرب به سمت بزرگراه بزرگراه شهید خرازی بروید و وارد خروجی دریاچه شوید و مسیرتان را ادامه دهید.

مسیر دسترسی به دریاچه مصنوعی چیتگر با اتوبوس

برای دسترسی به دریاچه خلیج فارس به وسیله اتوبوس می توانید خود را به پایانه اتوبوس صادقیه برسانید و سوار اتوبوس هایی که به سمت شهرک دریا می روند شوید و پس از آن در ایستگاه جوزانی از اتوبوس پیاده شده و به سمت دریاچه بروید. همچنین می توانید از اتوبوس های بی آر تی که در سه راه ضرابخانه وجود دارند و به سمت دریاچه شهدای خلیج فارس می روند سوار شوید. علاوه بر این ها می توانید در ایستگاه های مترو چیتگر، ایران خودرو و المپیک سوار اتوبوس های شهرک شهید باقری قرار دارند و به سمت دریاچه می روند شده و در ایستگاه دریاچه اتوبوس را ترک کنید و به صورت پیاده به سمت دریاچه بروید.

مسیر دسترسی به دریاچه چیتگر با مترو

چنان چه بخواهید با استفاده از مترو خود را به دریاچه چیتگر تهران برسانید، می توانید سوار مترو خط فرهنگسرا – صادقیه شده و در ایستگاه صادقه از مترو پیاده شوید و سوار قطار خط صادقیه – گلشهر شوید و در ایستگاه چیتگر از مترو پیاده شوید. اتوبوس هایی در محوطه بیرون مترو قرار دارند که می بایست سوار اتوبوس های شهرک شهید باقری شده و خود را به این دریاچه زیبا برسانید.

مسیر دسترسی به دریاچه شهدای خلیج فارس با تاکسی

اگر می خواهید در میان وسایل نقلیه عمومی، تاکسی را انتخاب کنید، باید خود را به پایانه چیتگر برسانید و سوار تاکسی هایی که به سمت دریاچه می روند شده و خود را به این مجموعه تفریحی برسانید.

آدرس دریاچه چیتگر تهران: تهران، انتهای بزرگراه همت غرب

زمان بازدید از دریاچه چیتگر تهران: 6 صبح تا 24 بامداد

شماره تماس دریاچه چیتگر تهران: 24557

دریاچه چیتگر تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.