تالاب سرخرود

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

شهرستان محمود آباد یکی از شهرهای پرجاذبه از استان مازندران می باشد و یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری که در این مقاله می خواهیم با آن آشنا شویم تالاب سرخرود است. محمود آباد از شهرهای قدیمی این استان بوده و به لحاظ جغرافیایی در منطقه بسیار خوبی قرار گرفته است و دارای ساحلی زیبا می باشد و به همین دلیل گردشگران زیادی در تمام طول سال راهی این منطقه می شوند.

تالاب ها با ویژگی های مختص خود معمولا به نقاطی مبدل شده اند که عده ی زیادی از مردم توجه ویژه ای به آن ها دارند. این مناطق شامل آب بندان ها، خلاش ها، مرداب ها و لشاب ها و… می شوند. ایران با وجود تالاب های فراوان خود که هر کدام ویژگی های مربوط به خود را دارند، به یکی از نقاطی از دنیا تبدیل شده که گردشگران زیادی را به این مناطق می کشاند. یکی از این تالاب ها، تالاب سرخرود می باشد که جزو مقاصد گردشگری مازندران است.

شهرستان سرخرود

شهرستان سرخرود

همانطور که گفته شد سرخرود یکی از شهرستان های استان مازندران می باشد که این شهر مرکز بخش سرخ ‌رود شهرستان محمودآباد است. این شهر د ۶ کیلومتری غرب فریدون‌ کنار و پانزده کیلومتری شرق محمود آباد در کنار دریای خزر و در انتهای مسیر رودخانهٔ هراز به دریای خزر قرار دارد.

محمود آباد دارای یکی از زیباترین ساحل های شمال کشور و هر ساله پذیرای صد ها هزار مسافر و گردشگر از سراسر ایران می‌ باشد. در این شهر می‌ توانید طبیعت دریا و جنگل ‌ها را در کنار یکدیگر به طرز خیره کننده‌ای تماشا کنید. شاید هم به خرید کردن در بهترین بازارهای ساحلی یا مراکز شهری علاقه دارید که در این صورت، باز هم محمود آباد می تواند بهترین مقصد گردشگری باشد و تالاب سرخرود هم در جذب گردشگر و مسافر به این شهر تاثیر به سزایی داشته است.

علت نامگذاری سرخرود را نام رودی می‌ داند که از شمال کوه دماوند سرچشمه می‌گرفته ‌است. این رودخانه همان رودخانه هراز می ‌باشد که از قسمت غربی شهر عبور می‌کند.

پوشش گیاهی تالاب سرخرود

در اطراف تالاب سرخرود می توانید جنگل های زیادی را ببینید که دارای درختان سر به فلک کشیده بوده و شامل توسکا، بید و ماز و… می باشند. دو تپه باستانی در جنوب تالاب سرخرود وجود دارند که دارای پیشینه تاریخی و قدمت دیرینه ای می ‌باشند. رودخانه هراز از وسط منطقه سرخرود می گذرد که در این مسیر مناظر بسیار زیبایی در این شهر به ‌وجود آورده است.

زیبایی این منطقه به حدی است که چشمان هر بیننده‌ای را به خود خیره می ‌کند. این رودخانه سرخرود را به دو قسمت تقسیم کرده است. آب رودخانه به دریا می ‌ریزد و همراه با بالا آمدن دریا، آب آن نیز بالا می‌آید. در آب های راکد و شیرین بخش شمال و غرب ایران، 3 جنس و 4 گونه از تیره های نیلوفر آبی رشد می کنند. نا گفته نماند در حاشیه تالاب سرخرود نیز گیاه نی به صورت فراوان یافت می شود.

سرخرود یک شهر توریستی کوچک در میانه دو شهر محمود آباد و فریدون‌ کنار است که به دلیل نزدیکی به شهر آمل و همچنین موقعیت آن در وجود دشت‌های سرسبز و زیبای دامنه البرز و چشم‌ اندازهای زیبایی که دارد به عنوان یک شهر توریستی شناخته شده‌ است.

پوشش جانوری تالاب سرخرود

تالاب سرخرود از سال 1386 به زیستگاهی برای پرندگان مهاجر تبدیل شده است. قوها با طی کردن مسیری بالغ بر پنج هزار کیلومتر از مناطق سردسیر برای سپری کردن فصل زمستان به تالاب سرخرود سفر کرده و برای زیستن این مکان را برای مدتی کوتاه انتخاب می کنند. گونه‌های مختلفی از پرندگان مهاجر در تالاب سرخرود زندگی می‌کنند، مهاجرت معمولاً اواخر پاییز و فصل زمستان کامل می ‌شود، حضور پرندگان در تالاب از ابتدای آذر آغاز و در برخی موارد تعداد آنها در ابتدای دی ماه به حدود 5 هزار پرنده نیز می رسد.

گفته شده در آخرین سال، تعداد این پرندگان به بیش از 14 هزار پرنده و 10 گونه رسیده است. در ابتدای فصل زمستان سطح تالاب سرخرود پوشیده از پرندگان مهاجر می شود که البته به غیر از قو، غاز و اردک های وحشی نیز به این تالاب مهاجرت می کنند. این امر باعث می شود تا طبیعت گردان علاقه مند به حیات وحش در فصل زمستان برای بازدید از این پرندگان زیبا روانه استان مازندران و تالاب سرخرود شوند.

گونه‌های مختلف غاز، اردک‌های وحشی، مرغابی‌ ها و قوهای مهاجر در تالاب بین ‌المللی سرخرود از کشورهای اروپایی و مناطق سردسیر مانند کشور روسیه با عبور از قزاقستان و آذربایجان وارد ایران شده‌اند. قوهای مهاجر که در این تالاب زندگی می‌ کنند و همانطور که گفته شد مسافتی بیشتر از ۵۰۰۰ کیلومتر را پرواز کرده‌ اند تا زیستگاه خود را تغییر دهند و این امر باعث جذب گردشگران زیادی در این فصول می شود.

تنوع پرندگان مهاجر در تالاب سرخرود

پرندگان مهاجری که تالاب سرخرود را برای زندگی انتخاب می کنند از انواع گوناگونی هستند. در آن ها می توان اردک های وحشی، 11 گونه پرستو، عقاب دریایی، غاز، قوهای فریاد کش، گنگ، کوچک و انواعی از دیگر پرندگان را مشاهده کرد. در کنار این تنوع دیدنی، بسیار زیبا و شگفت پرندگان، می توان به حضور گونه نادری از پرندگان، یعنی تک درنای سیبری اشاره کرد. قوهای فنلاندی و سیبری یکی از زیباترین و محبوب ترین پرندگانی هستند که به این تالاب کوچ می کنند که تعداد شان به سه هزار تا می رسد.

علت این که این پرندگان تالاب سرخرود، را انتخاب برای مهاجرت انتخاب می کنند، این می باشد که این منطقه برایشان از سیبری گرم تر است و می تواند پناهگاه زمستانی آنها باشد. این پرندگان بی نظیر و خاص، تنها 4 ماه از سال را مهمان تالاب سرخرود هستند.

پرندگان تالاب سرخرود

درباره تالاب سرخرود

تالاب سرخرود، یک اکوسیستم زنده است. درست است که به علت عمق بسیار زیاد هرگز نمی ‌توانیم اعماق تالاب را ببینیم اما بدون شک، جانداران دیگری هم در این تالاب زندگی می ‌کنند که به عنوان یک منبع غذایی مناسب برای پرندگان مهاجر محسوب می‌شوند و این موضوع بسیار خوشحال کننده ای می باشد زیرا باعث می شود هر ساله پرندگان مهاجر به این تالاب بیایند.

در این تالاب برای پرندگان منابع غذایی بسیار یافت می‌ شود و آب و هوای خنک که، شرایط بهتری را برای زندگی پرندگان فراهم می ‌کند. مهمترین موضوع در تالاب سرخرود حفاظت از این منطقه و پرندگان مهاجر آن می باشد به همین دلیل هنگامی که وارد ورودی این تالاب می شوید با شعار(حفاظت از قوها) مواجه خواهید شد.

این جمله بر این موضوع تاکید دارد که تمام گردشگران و مسافرانی که برای تماشای این پرندگان و یا بازدید به تالاب می‌ روند باید از محیط زیست مراقبت کرده و به پرنده‌ها آسیب نرسانند.

تفریحات گردشگری در تالاب سرخرود

جذاب ترین کاری که می توانیم در سفر به تالاب سرخرود انجام دهیم، پیاده روی در اطراف این تالاب و لذت بردن از صدای پرندگان پرشمار این منطقه است. این آوا همچون سمفونی ناب طبیعت بر گوش جان ما خواهد نشست و اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که ثبت لحظه ها برایتان اهمیت دارد، سعی کنید با دوربین عکاسی برای تصویر برداری از این منطقه بروید.

هم چنین می توانید از دوربین گوشی خود نیز بهره ببرید. کافیست نحوه درست قاب بندی و ثبت لحظه ها را بدانید و از منظره های بکر و زیبای اطراف تالاب تصاویر فوق العاده خود را ثبت کنید.

امکانات گردشگری در سرخرود

شما علاوه بر استفاده از امکانات گردشگری خود تالاب سرخرود از امکانات گردشگری اطراف آن نیز به نحو احسند استفاده کنید. شهر سرخرود دارای امکاناتی مثل قایق ‌سواری، جت‌ اسکی، اسب ‌سواری کنار ساحل و بازی‌های آبی برای استفاده مسافران و گردشگران می باشد که بیشتر گردشگرانی که به بازدید از سرخرود می روند از این امکانات تفریحی استفاده می ‌کنند.

نکته هایی درباره تالاب بین المللی سرخرود

 • اگر می خواهید این نقطه را برای سفر خود انتخاب کنید، بهتر است نکات مرتبط با این منطقه ی گردشگری را مد نظر قرار دهید تا دچار مشکل نشوید.
 • در تالاب ماهی گیری نکنید. این کار غیر مجاز است. سعی کنید ماهی را از ماهی گیران محلی بخرید.
 • شکار، به خصوص شکار پرندگان در این ناحیه ممنوع است و با کسانی که برای شکار به این تالاب می روند برخود می شود.
 • به دلیل وجود گل های خیلی نرم در اطراف تالاب، سعی کنید زیاد به آن نزدیک نشوید زیرا در آن گیر می کنید و باعث دردسر برای شما می شود.
 • فعالان محیط زیست با قایق رانی در این محیط مخالف هستند چرا که معتقدند این کار سبب به هم خوردن اکوسیستم تالاب می شود. پس شما نیز سعی کنید حتی المقدور از این کار چشم بپوشید.
 • حتما یک کیسه نایلونی بزرگ برای جمع آوری زباله های خود به همراه داشته باشید.
 • سعی کنید در این منطقه از کشیدن سیگار و به خصوص انداختن ته سیگار در اطراف تالاب خود داری نمایید.
 • اگر قصد دارید در زمستان به این منطقه بروید، لباس مناسب بپوشید.

اقامتگاه های نزدیک به تالاب سرخرود

سفر به استان  مازندران همواره یکی از مقاصد برتر گردشگری برای اکثر مردم بوده است چرا که وجود جاذبه های دیدنی در این شهر همانند پارک جنگلی طاهباز محمودآباد در نزدیکی تالاب سرخرود، توانسته باعث تجربه ای بی نظیر از این مکان شود. شما می توانید برای بازدید از تمامی جاذبه های این شهر چند روزی را در یک اقامتگاه مناسب مهمان مردم مازندران باشید تا یک سفر بی نظیر برایتان رقم بخورد.

در اطراف این شهر انواع هتل ها و ویلا ها را می توانید برای خود برگزینید و یا در اقامتگاه های بوم گردی دیگر بمانید. در اطراف این تالاب هتل سرخرود، سوئیت های ساحلی و آپارتمان های رو به دریا فریدون کنار، هتل کیش مهر و هتل آپارتمان اکسین گزینه های مناسبی برای اقامت هستند. شما می توانید به شب مانی در طبیعت هم فکر کنید و همچنین  می توانید به دنبال رزرو اقامتگاه بومگردی در اطراف تالاب سرخرود باشید. شما برای اجاره مکانی برای اقامت در اطراف تالاب سرخرود سه گزینه پیش روی شما قرار دارید که در ادامه برای شما توضیح می دهیم.

اقامت یا کمپینگ در طبیعت

اقامت و کمپ کردن در طبیعت اطراف تالاب زیبای سرخرود همانند پارک جنگلی شهدا که در نزدیکی این قله است، جذاب‌ ترین و هیجان‌ انگیز ترین گزینه برای اقامت است. اگر اهل کمپینگ هستید، حتما چادر و تجهیزات کمپینگ را با خود برداشته و شبی را در سبزه زار های بکر و خوش آب و هوای اطراف این تالاب که برای کمپینگ هم بسیار مناسب هستند سپری کنید. مطمئن باشید شبی خاطره ‌انگیز برایتان رقم خواهد خورد و حسابی لذت می ‌برید.

اقامت در اقامتگاه‌ های بومگردی منطقه سرخرود

اگر خیلی با کمپ کردن در طبیعت موافق نیستید و ترجیح می‌ هید شب را در یک اتاق آرام و سنتی سپری کنید. اقامت در اقامتگاه‌ های بومگردی موجود در منطقه سرخرود یک گزینه عالی برای شماست که پیشنهاد می کنیم حتما به آن فکر کنید. با اقامت در این اقامتگاه‌ ها هم زندگی سنتی را تجربه کرده و هم می‌ توانید 2-3 روزی در منطقه سرخرود اقامت داشته و به استراحت بپردازید.

با اقامت در اقامتگاه‌ های محلی هر روز صبح زود بیدار شده از فضای طنین ‌انگیز صبح لذت ببرید و روزتان را با جیک‌جیک گنجشکان و آواز پرندگان شروع کنید.

اقامتگاه درسرخرود

اقامت در مسافر خانه و هتل‌ های نزدیک به تالاب سرخرود

اقامت در مسافرخانه‌ ها و هتل‌ های نزدیک به تالاب سرخرود  مهم‌ ترین مزیتی که دارد این است که این دست از اقامتگاه‌ ها امکانات رفاهی بسیار کاملی را در اختیار شما قرار داده و تجربه ‌ای شبیه زندگی در منزل شخصی ‌تان را در اختیارتان قرار می ‌دهد و شما می توانید با خیال راحت در آنجا بمانید.

بنابراین اگر میانه خوبی با زندگی بدون امکانات در طبیعت ندارید، اقامت در هتل ‌ها و مسافرخانه ‌های نزدیک به تالاب سرخرود بهترین گزینه برای شماست. شب را تا صبح در هتل یا مسافر خانه به سر برده و صبح‌ ها با اتومبیل شخصی به منطقه و تالاب و امکان گردشگردی نزدیک به آن  بروید و از بودن در منطقه لذت ببرید.

رستوران های اطراف تالاب سرخرود

قطعا یکی از مواردی که در سفر همه به آن احتیاج دارند، رفتن به رستوران و خوردن غذاست. در فاصله بسیار کمی از تالاب سرخرود نیز می توانید به رستوران هایی با غذا فوق العاده رفته و از اقامت خود در شهرستان سرخرود لذت ببرید. یکی از این رستوران ها، رستوران ناردون می باشد. این رستوران دارای غذا های با کیفیت فوق العاده و قیمت اقتصادی می باشد.

هم چنین یکی دیگر از رستوران های موجود که سه کیلومتری شهر سرخرود و در فاصله 5 دقیقه ای از تالاب سرخرود قرار گرفته، رستوران سنتی خورشید سرخ است که دارای ویو دلچسب و کارکنان مجرب می باشد و غذا های خانگی مانند استانبولی و هم چنین غذا های دیگر خود مثل کباب ترش، جوجه کباب زعفرانی، چلو کوبیده، فیله کباب و…، توانسته رضایت بسیاری از مشتریان را در این رستوران کسب کند و به عنوان یک گزینه ی مناسب برای صرف غذا تبدیل شود.

هم چنین شما می توانید با طی کردن یک فاصله 20 دقیقه ای به یکی از رستوران های موجود در اطراف تالاب که معروف ترین رستوران های بابلسرنیز می باشد بروید. رستوران میزبان دارای دو بخش سلف سرویس و بخش کافه رستوران می باشد و از غذا های با کیفیت و پرسنلی با پذیرایی عالی برخوردار است. رستوران میزبان در وعده صبحانه، ناهار، شام و میان وعده پذیرای گردشگران و مسافران می باشد و امکان رزرو قبلی نیز دراین رستوران وجود دارد.

علاوه بر رستوران های متعدد که در اطراف این تالاب قرار دارد، اگر شما بخواهید خوردن نوشیدنی های گرم و سرد را امتحان کنید و ساعتی کوتاه را برای استراحت صرف کنید می توانید از کافه های اطراف تالاب استفاده کنید. از کافه های اطراف سرخرود می توان به کافه بستنی کاله، کافه آبمیوه همایون، کافه ستاره، کافه ب تو و کافه شاپ قوری که ویو دریا دارد اشاره کرد.

جاذبه های دیدنی اطراف تالاب سرخرود

همانطور که در قسمت بالا مقاله ذکر شد، شهر سرخرود علاوه بر تالاب سرخرود دارای جاذبه های گردشگری متعددی می باشد و یکی از بهترین ویژگی های تالاب سرخ رود این است که در جایی قرار گفته است که تمام اطراف آن جاذبه های دیدنی و گردشگری دیگری را فرا گرفته است.

یکی از جاذبه های زیبای این منطقه محله وزرا می باشد و نزدیک آن منطقه حفاظت شده پرندگان سرخرود و پارک جنگلی شهدا ملاکلا قرار گرفته اند. از سواحل دیدنی که در اطراف تالاب سرخرود قرار دارد می توان به ساحل سرخرود اشاره کرد و یکی از ویژگی های جالب این ساحل مربوط به کشتی های ویژه ای است که در ساحل سرخرود قرار دارند.

آنچه قبل از رفتن به تالاب سرخرود باید بدانید

این تالاب از نظر گردشگری و وجود پرندگان مهاجر دارای بخش های قابل توجهی برای روستاییان و اهالی آن منطقه می باشد. به شما پیشنهاد می شود اگر می خواهید برای بازدید از این مکان با خودرو شخصی سفر کنید، ماشین خود را خارج از محوطه تالاب پارک کنید. شما به راحتی می توانید مسیر دسترسی به این تالاب را پیدا کنید و از طبیعت آن لذت ببرید و هیچ نیازی به راهنما ندارید.

تمامی خط های مانند ایرانسل، همراه اول و رایتل و سایر خط های ارتباطی آنتن دهی بسیار خوبی در این مکان دارند و نگرانی بابت اینترنت هم نخواهید داشت. مدت زمان بازدید تقریبی از تالاب زیبا و خوش آب و هوای سرخرود حدود یک ساعت تخمین زده شده است.

لوازم مورد نیاز برای بازدید از تالاب سرخرود

 • موبایل
 • وجه نقد
 • کارت بانکی
 • کفش راحتی و مناسب
 • سوخت خودرو

بهترین زمان بازدید از تالاب سرخرود

با توجه به اینکه جاذبه های مختلف سوستان در زمان های مختلفی از سال رخ می دهند، بهتر است بدانید برای دیدن کدام مورد قصد بازدید از تالاب را دارید. اگر می خواهید برای دیدن پرندگان مهاجر اقدام کنید بهتر است از فصل های زمستان و پائیز به این ناحیه بروید چرا که این زمان وقت مهاجرت پرندگان به این تالاب است، زیبایی های طبیعی این دو فصل با رنگ های پاییزی و سپیدی برف بسیار جذاب است.

ولی همان طور که گفته شد اگر بر طبق آب و هوا می خواهید زمانی مناسب برای سفر خود برگزینید، اردیبهشت و مهر ماه و حتی تا اواسط آبان زمان مناسب برای شماست. تابستان به دلیل شرجی بودن هوا ممکن است برای شما آزار دهنده باشد ولی می توانید مناطق ییلاقی نزدیک به این شهر را برای اقامت انتخاب کنید تا اذیت نشوید.

شرایط بازدید از تالاب سرخرود

پیش از این بازدید و ورود به تالاب سرخرود، برای عموم مردم آزاد نبود. در آن زمان ورود چند هزارتایی پرندگان مهاجر و قو ها به این منطقه باعث ایجاد کمبود غذا موجب می‌ شد. پس پرندگان مجبور می شدند برای دستیابی به منابع غذایی به آب‌ بندان های دیگر بروند، و یا به مزارع و مناطق مسکونی پرواز کنند که این کار باعث در معرض خطر شکار قرار گرفتن پرندگان می شد و یا برخی از آنان با برخورد با کابل فشار قوی برق می مردند و تلف می‌ شدند.

برخی دیگر نیز در دام صیادان بی رحم اسیر می‌ شدند. محیط زیست منطقه با شعار ” همه با هم میزبان قوهای مهاجر باشیم” از اهالی و محلی‌ها و دوست داران محیط زیست یاری گرفت تا بتواند ورود مردم به تالاب را آزاد کند. مردم محلی با بردن غذا هایی مثل گندم و غلات در اطراف تالاب، نیاز قوها را برای غذا تامین کردند. لازم به ذکر است که دوستداران حیات ‌وحش با جمع‌ آوری ذرت و پخش آن در اراضی می ‌کوشیدند تا این میهمانان فصلی گرسنه نمانند.

بهترین زمان بازدید از سرخرود

آب و هوا تالاب سرخرود

تمام فصول سال می ‌توانند زمان مناسبی برای سفر به سرخ‌ رود باشد، زیرا این روستا همیشه طبیعت زیبا و بکری دارد، اما همان طور که پیش تر گفتیم زمان سفر تا حد زیادی بستگی به سلیقه شما دارد. برای مثال، اگر شما آب ‌وهوای گرم را ترجیح می ‌دهید، می ‌توانید در فصل تابستان به سرخ‌ رود سفر کنید. اما اگر آب ‌وهوای سرد را ترجیح می ‌دهید، می ‌توانید در فصل زمستان به این شهر سفر کنید.

به‌ طورکلی می‌ توان گفت فصل زمستان بهترین فصل برای سفر به این شهر است، زیرا سرخرود در زمستان منظره فوق ‌العاده‌ای دارد و هر ساله تعداد زیادی قو در فصل زمستان به تالاب سرخ‌رود مهاجرت می ‌کنند. اگر شما قصد دارید در تابستان به سرخ‌ رود سفر کنید، از امکاناتی مانند قایق‌ سواری، شنا، اسکی روی آب و… برخوردار خواهید بود.

یکی از نکات بسیار خوب درباره شهر سرخ‌ رود این است که، این شهر حتی در تابستان‌ها نیز آب ‌وهوای بسیار مطلوبی دارد و هیچ عنوان بسیار گرم و اذیت کننده نیست.

تالاب سرخرود کجاست و مسیر دسترسی به آن

تالاب سرخرود به عنوان یکی از مکان های دیدنی و تفریحی محمود آباد به شمار می رود که ، بین شهر محمود آباد و شهر فریدون کنار واقع شده است. از خود مرکز شهر محمود آباد شما باید 18 دقیقه مسیر بدون ترافیک و با خودرو شخصی خود  را طی کنید تا به این تالاب برسید. شما پس از عبور از بازار بزرگ الغدیر محمود آباد به سمت خیابان معلم مسیر را ادامه دهید. در این خیابان 17 دقیقه یا همان  15 کیلومتر به صورت مستقیم رانندگی کنید تا به خیابان شهدا برسید.

خیابان شهدا را به سمت خیابان پور قاسم به سمت چپ پیچیده و پس از 150 متر به خیابان خاک پور وارد شوید. خیابان امام رضا را 180 متر ادامه دهید تا به خیابان هراز غربی که به بهار 8 هم معروف است، برسید و بعد از آن با گردش به راست به طرف خیابان بهار برانید. در سمت چپ خود می توانید تابلو تالاب سرخرود را مشاهده کنید. در نظر داشته باشید برای مسیر کلی شما باید به منطقه سرخرود رفته و بعد وارد ابتدای جاده اصلی مریج محله یا همان وزرا محله بشوید و سپس به ورودی تالاب برسید.

توجه داشته باشید که بازدید از این تالاب زیبا، رایگان بوده و شما مبلغی را به عنوان ورودی برای آن پرداخت نمی کنید و همان طور که گفته شد حدود یک الی دو ساعت زمان خواهد برد تا شما از کل تالاب دیدن کنید. فاصله این تالاب تا محمود آباد 20 کیلومتر و تا ساری 68 کیلومتر می باشد.
آدرس تالاب سرخرود: استان مازندران، شهرستان محمود آباد، بخش سرخرود، تالاب سرخرود

اجاره سوئیت در محمود آباد

شهر محمود آباد نیز با توجه به این که یکی از شهرهای ساحلی شمال می باشد، جاذبه های گردشگری و دیدنی متنوعی در خود جای داده است. همچنین اغلب مواقع برای سفر به شهرهای شمالی برای رزرو اقامتگاه به سراغ ویلا می رویم. در این بخش می خواهیم برای رزرو اقامتگاه در محمود آباد با اقامتگاه و ویلا های مناسبی که در این شهر وجود دارند آشنا شویم همچنین اگر شما به دنبال مکانی به صرفه و اقتصادی هستید توجه شما را به سمت سوئیت های تمیز و مبله در محمود آباد جلب کنیم. در سایت ما انواع ویلا های زیبا و با امکانات و تجهیزات متنوع وجود دارند که می توانید با توجه به تعداد نفرات، سلیقه و بودجه خود یکی از آن ها را برای اقامت خود اجاره کنید.

همیشه پیش از سفر بهتر است به رزرو اقامتگاهی مناسب برای خود بپردازیم و آن را به روزهای آخر و پس از رسیدن به مقصد موکول نکنیم. از میان تمام اقامتگاه ها و ویلا ها، سوئیت های محمود آباد دارای طرفداران بیشتری بوده و همچنین در مقابل نیز این سوئیت ها با توجه به قیمت های مناسبشان از امکانات و تجهیزات مناسب برخوردار می باشند. پس شما می توانید برای اجاره سوئیت در محمود آباد از سایت لوکس ویلا با کارشناسان لوکس ویلا تماس حاصل فرمائید. شما می توانید برای این کار وارد سایت لوکس ویلا شوید، ویلای مورد نظر خود را انتخاب نمایید، سپس با شماره مربوطه تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

راهنما سایت

آدرس

استان مازندران، شهرستان محمود آباد، بخش سرخرود، تالاب سرخرود

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه