آبشار لارچشمه

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

آبشار لارچشمه یکی از زیباترین پدیده های طبیعی در شمال ایران است که در سال های اخیر تبدیل به مکانی دوست داشتنی برای طبیعت گردان شده است. در میان جنگل های انبوه و سرسبز گیلان در شمال کشور پهناورمان، آبشار لارچشمه همچون یک پدیده طبیعی بکر و زیبا و بی نظیر، خودش را نشان می دهد. این آبشار که حدود 6 متر ارتفاع دارد در جاده فومن و در نزدیکی ماسوله واقع شده است.

آبشار لارچشمه

آبشار لارچشمه کجاست و مسیر دسترسی به آن

این آبشار خروشان زیبا، دیدنی و شگفت انگیز از جمله جاذبه های استان هزاررنگ و دل انگیز گیلان می باشد و در مسیر جاده فومن به ماسوله واقع شده است. اگر قصد دارید از سمت تهران به سوی این آبشار جذاب بروید، در ابتدا باید از طریق اتوبان تهران-کرج، خود را به اتوبان قزوین-رشت برسانید. پس از عبور از پلیس راه رشت، با خروجی فومن مواجه خواهید شد. از آنجا خارج شوید تا به سمت فومن برسید. باید از شهر فومن نیز عبور کنید و وارد جاده فومن به ماسوله شوید. قبل از اینکه به ماسوله برسید این آبشار را خواهید دید.

آدرس آبشار لارچشمه: استان گیلان، جاده فومن به ماسوله، نرسیده به ماسوله

معرفی آبشار لارچشمه

در استان زیبای گیلان و در هنگام گذر از جاده فومن به ماسوله با یک پدیده طبیعی بکر و زیبا و شگفت انگیز رو به رو خواهید شد که مانند یک الماس در فضای سبز جنگی می درخشد. آبشار لارچشمه یکی دیگر از جاذبه های بی نظیر و حیرت انگیز نواحی شمالی کشور عزیزمان می باشد. این آبشار دارای حوضچه های آبی کوچکی است که هر چه از زیبایی و شگفت انگیزی آن ها بگوییم کم گفته ایم. یک نکته جالب و خوشحال کننده در خصوص لارچشمه آن است که در مجاورت آن، امکانات رفاهی مختلفی از جمله قهوه خانه، رستوران، استراحتگاه و غیره موجود است. آنتن دهی موبایل در این منطقه نیز چندان بد نیست.

یکی از دلایلی که موجب شده این آبشار توجه بسیاری از گردشگران و طبیعت دوستان را به خود جلب کند، احاطه شدن آن در میان انبوده درختان جنگلی می باشد. آبشار لارچشمه که شش متر بلندی دارد در ارتفاع ششصد و هفتاد متری سطح دریا قرار گرفته است. فشار بالای آبی که از این آبشار به سوی پایین ریزش می کند باعث شده که یک استخر طبیعی در پای این آبشار به وجود بیاید. در اطراف لارچشمه، چندین آبشار و چشمه دیگر به صورت پراکنده وجود دارد. این آبشار از جاده مشخص است و تماشای منظره آن از داخل رستوران و قهوه خانه هایی که در اطراف آن وجود دارند بسیار لذت بخش است. این آبشار، فاصله کمی با قلعه رودخان دارد.

آبشار لارچشمه

لوازم مورد نیاز برای رفتن به آبشار لارچشمه

با توجه به اینکه این آبشار نیز مانند سایر آبشارها، از دل کوه می جوشد و برای رسیدن به آن نیاز به مقداری پیاده روی و در صورت تمایل، کوهنوردی می باشد، بهتر است که کفش کوهنوردی و یا لااقل کفش کتانی مناسب نیز همراه خود داشته باشید. در کوله پشتی که همراه خود می برید باید، جعبه کمک های اولیه، آب آشامیدنی و خوراکی، پاوربانک، کرم ضدآفتاب و نیز عینک دودی و کلاه آفتابگیر قرار دهید. اگر قصد کمپ زدن دارید، آوردن کیسه خواب و چادر مقاوم نیز فراموش نشود.

برای احتیاط لازم داروهای عمومی را نیز با خود به همراه داشته باشید. کیسه مخصوص جمع آوری زباله به تعداد کافی همراه خود بیاورید. اگر قصد آب تنی دارید، یک یا چند دست لباس اضافی را نیز با خود بیاورید. اگر دوست دارید در فضای طبیعت اطراق کنید، می توانید زیرانداز و وسایل بازی و سرگرمی را نیز با خود به همراه بیاورید و در آنجا در فضایی بکر همراه با شنیدن صدای آبشار، به بازی مشغول شوید. هم در این سفر و هم در هر سفر دیگری که داشتید، کارت ملی و مدارک شناسایی تان را با خود به همراه ببرید.

ساعات بازدید و هزینه ورودی به آبشار لارچشمه

شما در هر ساعتی از شبانه روز و در هر روزی از سال که بخواهید می توانید در این منطقه حضور پیدا کنید و از زیبایی های طبیعی آن لذت ببرید. البته اگر تنها هستید بهتر است در طول ساعات روز و زمانی که جمعیت در آنجا حضور دارد، به تفریح در این آبشار بپردازید. بسیاری از افراد مایلند که بدانند هزینه ورودی به آبشار لارچشمه چه مبلغی است. باید گفت که با توجه به اینکه این منطقه حفاظت نشده است، بازدید از آن رایگان می باشد و برای گردش در آن نیازی به خرید و تهیه بلیت نیست.

آبشار لارچشمه

بهترین زمان سفر به لارچشمه

با توجه به اینکه آب و هوای این آبشار در دو فصل پاییز و زمستان به شدت سرد می شود، بهتر است در فصل های بهار و تابستان به آنجا سفر کنید. البته با توجه به اینکه برای رسیدن به این آبشار نیاز دارید تا مسیری را پیاده روی کنید، آن هم در جاده ای سنگریز، بهتر است در هر فصلی از سال که قصد دارید به سوی این آبشار سفر کنید، ابزار و تجهیزات لازم را با خود به همرا داشته باشید.

البته گردشگران حرفه ای که باکی از سختی راه ندارند و به خوبی با مسیر آشنا هستند اگر در پاییز و زمستان به سوی آبشار لارچشمه سفر کنند، با مناظری رو به رو خواهند شد که بی شک نظیرش را در جایی دیگر ندیده اند. این آبشار در پاییز، جلوه خزان و ریزش برگ را تنها با زیباترشدن نشان می دهد. برف سپیدی که در زمستان بر روی این منطقه می نشیند، حال و هوایی خیال انگیز را ایجاد می کند. به هر حال باز هم تاکید می شود در صورتی که مقاومت و تجربه کافی در طبیعت گردی را دارید در فصل های سرد سال به سراغ این آبشار بروید.

آبشار لارچشمه

جاذبه های دیدنی اطراف آبشار لارچشمه استان گیلان

بر کسی پوشیده نیست که استان گیلان، مملو از آثار و جاذبه های دیدنی طبیعی است و به همین خاطر، هر ساله تعداد زیادی از گردشگران به این منطقه می آیند تا از فضای دلنشین آن بهره مند گردند. در اطراف آبشار لارچشمه نیز به طور پراکنده آبشارهای طبیعی زیبا در کنار سایر جاذبه های این منطقه به چشم می خورند. در ادامه به معرفی چند نمونه از جاذبه های دیدنی فومن در اطراف آبشار لارچشمه می پردازیم.

بازارچه سنتی ماسوله: یکی از بخش های دیدنی شهر ماسوله، بازار سنتی آن است که دارای معماری بی نظیر می باشد. در این بازار محصولات سنتی که مردم بومی آن منطقه تولید می کنند به فروش می رسد. این بازار در فاصله هفتصد متری شهر ماسول واقع شده و با ده دقیقه پیاده روی از سمت آبشار می توان به آنجا رسید.

آبشار خره بو: این آبشار زیبا حدود 20 متر ارتفاع دارد و در نزدیکی ماسوله واقع شده است. فاصله این دو آبشار از حم، مسافتی بسیار کم و در حدو 14 متر است که با یک دقیقه رانندگی می توان به آنجا رسید. البته اگر برای رسیده، جاده ماسوله را انتخاب کنید.

شهر ماسوله: کمتر فرد ایرانی را می توان یافت که شهر زیبای ماسوله را نشناسد. این شهر از توابع فومن به حساب می آید. ماسوله در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. فرم خاص پیکربندی این شهر و نیز خانه های پلکانی اش باعث شده که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران به این منطقه سفر کنند.

سوالات متداول

آبشار لارچشمه کجاست؟

این آبشار در استان گیلان و در جاده فومن به ماسوله واقع شده است.

آیا در میان جاهای دیدنی فومن، آبشار هم وجود دارد؟

بله آبشار لارچشمه یکی از نقاط دیدنی در جاده فومن می باشد.

برای بازدید از این آبشار چه تجهیزاتی لازم است؟

بهتر است تجهیزات کوهنوردی را با خود به همراه ببرید.

بهترین فصل برای بازدید از لارچشمه کدام است؟

بهتر است در اواخر بهار و فصل تابستان به لارچشمه بروید.

راهنما سایت

آدرس

استان گیلان، جاده فومن به ماسوله، نرسیده به ماسوله

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه