راز و رمزهای جنگل جیغ مشهد

مناطق دیدنی خراسان رضوی و به خصوص شهر مشهد را در مقالات گذشته لوکس ویلا معرفی کردیم . این بار می خواهیم به سراغ یکی از ترسناک ترین مناطق گردشگری ایران برویم . جنگلی ترسناک در خراسان رضوی .جنگلی که سالهاست از آن صدای جیغ و هیاهو به گوش می رسد .

جنگل جیغ را می توان جز مناطق توریسم سیاه ایران دانست . دیدن جنگل جیغ حتی از دور می تواند آدرنالین شما را به بالاترین حد ممکن برساند .

جنگلی ترسناک در خراسان رضوی که منطقه روستای سربرج قرار گرفته است . روستای سربرج از توابع بخش طرقبه شهرستان مشهد می باشد . روستایی که اطراف آن احاطه شده است از جنگل های پردرخت که یکی از جنگل های این منطقه به جنگل جیغ معروف است .

جنگل جیغ

رهگذران و مردمان محلی این منطقه می گویند هر روزه بعد از تاریک شدن هوا پدیده ای عجیب در این جنگل رخ می دهد . صدایی ترسناک و جیغ مانند که دلیل آن مشخص نیست . روایت های زیادی برای مشخص شدن دلیل صداهای این جنگل شکل گرفته است . برخی از ساکنان این منطقه ، ملخ ها را دلیل این صداهای ترسناک می دانند که شب های جنگل را به پناهگاه خود تبدیل کرده اند .

برخی ، تغییرات آب و هوایی را دلیل این صداها می دانند . صدای جیغ و سوت مانندی که در تاریکی شب ، به گوش می رسند شبیه صدای زوزه باد در میان درختان نیست .شاید جنگل جیغ را بتوان برای کسانی که می خواهند سطح آدرنالین خود را به حداکثر برسانند و تجربه شب مانی در جنگلی هیجان انگیز را داشته باشند ، انتخاب اول دانست . محیطی تاریک و وحشتناک با صداهای رعب آور و هیجان انگیز .

این منطقه در دره‌ای واقع‌ شده که رودخانه‌ای از آن می‌گذرد. این رودخانه هر سال در یک فصل خشک می‌شد، ولی از سال ۱۳۹۰، یعنی درست از سالی که این صداها از جنگل جیغ شنیده می‌شود، همچنان آب در آن جریان دارد و همین امر باعث جلب توجه مردم و به تبع آن، ترس آن‌ها از این پدیده‌ی شگفت‌انگیز شده است. وحشتی که می‌تواند گردشگران کنجکاو را به‌ سوی خود جلب کند.

راز و رمزهای جنگل جیغ مشهد

 

راز جنگل جیغ چیست ؟

آیا واقعا اجنه و شیاطین در لابه لای شاخه های درختان این جنگل زندگی می کنند؟ آیا این جنگل واقعا نفرین شده است؟ یا فرضیه هجوم ملخ ها حقیقت دارد؟

به منظور بازگشایی رمز و راز صداهای عجیب و غربی که در این جنگل با پدیدار شدن ماه به وجود می آمد اهالی روستای سر برج به همراه دهیار محل، ابراهیم عرب تصمیم گرفتند تا موضوع را با بخشدار منطقه در میان بگذارند. بخشداری این استان هم با شنیدن موضوع عجیب این جنگل تعدادی از کارشناسان خود را به جنگل سربرج اعزام نمود. با توجه به تحقیقاتی کارشناسان بر روی صداهای موجود در این جنگل انجام دادند دریافتند که این جیغ های ممتد ناشی از صدای جیرجیرک هایی است که در زبان محلی به آن (کز) می گویند.

در واقع این جیرجیرک ها سال هایی که بارش باران فراوان باشد و رودخانه سربرج پرآب و خروشان باشد، به روستا حمله می کنند و در لابه لای درختان و گیاهان پنهان می شوند. ممکن است بر روی هر درخت نزدیک ۳ هزار جیرجیرک بنشیند. تمام این جیرجیرک‌ها در حاشیه‌ی دو کیلومتری رودخانه هستند و تعداد زیاد آن‌ها باعث شده که آواز دسته‌ جمعی‌شان مانند صدای جیغ و زوزه به نظر برسد. این جیرجیرک‌ها تا ۴۰ روز زنده هستند و بعد از بین می‌روند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *