ییلاق للندیز

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

ییلاق للندیز به عنوان یکی از زیباترین طبیعت هایی است که در شهر زیبای ماسوله قرار دارد و گردشگران زیادی در سفر به ماسوله به سراغ این ییلاق تماشایی می روند. ییلاق ها طبیعت هایی هستند که در فصل های نیمه اول سال از آب و هوایی بی نظیر و خنک برخوردارند و اغلب گردشگران برای بازدید و سفر به آن ها، فصل های بهار و تابستان را انتخاب می کنند. به هر نقطه از طبیعت زیبای ماسوله قدم بگذارید، جاذبه های دیدنی و گردشگری متعدد و متنوعی را خواهید دید که دل هر بیننده ای را فریب می دهند. ییلاق للندیز نیز یکی از همان طبیعت های دل فریبی است که در ماسوله قرار داشته که در این مطلب می خواهیم با آن بیشتر آشنا شویم. با لوکس ویلا همراه باشید.

آشنایی با ییلاق للندیز

ممکن است در برخی از مواقع سال بخواهیم به سراغ یکی از طبیعت های شهرهای شمالی برویم و برای چند روزی از شلوغی و دود و دم های شهری دور شویم. همانطور که می دانیم ماسوله یکی از بهترین و زیباترین شهرهای شمالی می باشد که طبیعت های بی نظیری را در خود جای داده و گردشگران زیادی آن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. ییلاق للندیز به عنوان یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین ییلاق های شهر ماسوله شناخته می شود. این ییلاق به قدری زیبا و تماشایی است که آن را با لقب عروس ماسوله می شناسند. این ییلاق به دور از هرگونه آلودگی بوده و می توانید برای هر تعداد روز که در آن بمانید از زندگی سالم و بی دغدغه بهره مند شوید.

این ییلاق دشتی سرسبز و آسمانی آبی دارد، به گونه ای که با تماشای آن گویا عکس های کارت پستالی را تماشا می کنید. این ییلاق زیبا در کوهپایه قله آسمان کوه، در فاصله 10 کیلومتری از ماسوله قرار داشته و در مسیر کوه کله قندی واقع شده است. وجود دشت ها و جنگل های سرسبز در کنار یکدیگر و چشمه های آب زلال طبیعتی بی نظیر را فراهم آورده اند. هنگامی که وارد چنین طبیعت هایی می شوید، از تمام دغدغه های زندگی و کاری خود رها می شوید و تنها چیزی که احساس می کنید، آرامش و حس خوب است. وجود درختان بلند قامت، صدای آواز پرندگان، صدای جریان یافتن آب چشمه ها، استشمام بوی طبیعت، گیاهان سرسبز همگی گرد هم آمده اند و طبیعت بسیار زیبای ییلاق للندیز را به وجود آورده اند و زیبایی آن وصف ناپذیر است.

ییلاق للندیز دشتی سرسبز و وسیع است که در ارتفاع 400 متر بیشتر از دیگر ییلاقان شهر ماسوله واقع شده و هنگامی که به قدم زدن در آن مشغول می شوید، طراوت و تازگی را با تمام وجود احساس خواهید کرد. همچنین چشم انداز بسیار زیبایی به دیگر مناطق اطراف خود دارید. کلبه های چوبی و روستایی که در دل این دشت سرسبز وجود دارند، بر زیبایی للندیز افزوده اند و هنگامی که چشمتان به آن می خورد، ناخودآگاه دستتان به سمت دوربین می رود تا بتوانید آن صحنه زیبا و به یاد ماندنی را ثبت نمایید. اگر در فصل های نیمه اول سال که آب و هوای منطقه بسیار دلنشین است به سراغ این ییلاق بروید، عشایر را خواهید دید که در آن ها سکونت دارند.

اما اگر در فصل های نیمه دوم سال که آب و هوای منطقه سرد و کوهستانی است به للندیز سفر کنید، آن ها را خالی از سکنه خواهید دید. چرا که با وارد شدن به فصل سرما، اهالی منطقه خانه های خود را ترک کرده و به سمت مناطق گرم تر کوچ می کنند. همچنین در فصل های بهار و تابستان عشایر دام های خود را برای چرا به این دشت می آورند و تصویر بسیار زیبایی از دام ها در دشت سرسبز را خواهید دید. یک چشمه در میان این دشت جای شده که آبی بسیار زلال داشته و می توانید از آب آن به عنوان آب آشامیدنی استفاده نمایید. البته دقت نمایید آبی که از این آبشار تهیه می کنید را حتما بجوشانید تا میکروب های موجود در آن از بین بروند.

ییلاق للندیز

امکانات تفریحی و رفاهی ییلاق للندیز

از آنجایی که ییلاق للندیز یکی از جاذبه های گردشگری ماسوله به شمار می رود و گردشگران زیادی آن را به عنوان مقصد گردشگری خود در این شهر انتخاب می کنند، امکانات رفاهی مناسبی در آن وجود دارد. یکی از اصلی ترین امکانات تفریحی این ییلاق مربوط به قهوه خانه ای سنتی است که با نام کاشی بریا شناخته می شود و نیمروهای محلی به همراه چای قند پهلوی دلپذیری را به دست مشتریان می دهد و لذت سفر و گشت و گذار در ییلاق للندیز را برای آن ها دو چندان می کند. هنگامی که در دشت للندیز در حال گشت و گذار و قدم زدن باشید، می توانید سری هم به این قهوه خانه بزنید و خستگی راه را از تن خارج کنید و با جانی تازه به مسیر خود ادامه دهید و جاذبه های جدیدترین را برای گشت و گذار خود در این دشت پیدا کنید.

کوهنوردی در قله کله قندی، از دیدنی های ییلاق للندیز

اگر از اهالی کوهنوردی هستید و به کوهنوردی در هر طبیعتی علاقه دارید، خوب است بدانید در ییلاق للندیز می توانید از این ورزش و تفریح خود لذت ببرید. چرا که ییلاق للندیز بر سر مسیر صعود به قله کله قندی قرار دارد. این قله دارای ارتفاع 2 هزار و 480 متر از سطح دریا می باشد و شیب مناسبی داشته و اگر آمادگی جسمانی داشته باشید، به راحتی می توانید به آن صعود کنید. همچنین پیشنهاد می شود برای صعود به قله وسایل لازم را همراه خود داشته باشید.

ییلاق للندیز

بهترین زمان سفر به ییلاق للندیز

همانطور که گفته شد، ییلاق ها یکی از خوش آب و هواترین طبیعت ها در فصل های نیمه اول سال هستند. اگر بخواهید در میان جاهای دیدنی ماسوله طبیعت زیبای ییلاق للندیز را انتخاب کنید، بهترین زمان سفر به آن فصل های نیمه اول سال می باشند. چرا که هوای منطقه در فصلهای بهار و تابستان در بهترین حال خود قرار دارند و خبری از گرمای طاقت فرسای شهرها نیست و نسیم های خنک در حال وزیدن هستند و گشت و گذار را برایتان لذت بخش تر می سازند.

همچنین در فصل های نیمه دوم سال هوا ی منطقه رو به سرما رفته و دشت للندیز هم تقریبا خالی از سکنه می شود و عشایر با مناطق گرمسیر کوچ می کنند. همچنین بارندگی ها در این دو فصل افزایش میابند و قدم زدن و گشت و گذار در این طبیعت را دشوار تر می سازند.لذا اگر به دنبال بهترین زمان سفر به للندیز هستید تا بتوانتید کوله بار سفرتان را ببنید و به سراغ آن بروید، اردیبهشت و خرداد می باشند. اما خوب است بدانید این ییلاق به قدری زیباست که در هر کدام از چهار فصل زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد.

ییلاق للندیز کجاست و مسیر دسترسی به آن

ییلاق للندیز که از جاذبه های دیدنی ماسوله به شمار می رود، در فاصله 10 کیلومتری از روستای ماسوله واقع شده است. برای رسیدن به این ییلاق ابتدا باید خود را به ماسوله برسانید. برای دسترسی از ماسوله به للندیز حدود 2 ساعت زمان نیاز است. همچنین شیب نسبتا ملایمی دارد که اگر آمادگی جسمانی متوسطی داشته باشید می توانید به راحتی آن را پشت سر بگذارید. برای این منظور وارد جاده ماسوله – ماجلان شده و از طریق آن می توانید خود را به طبیعت زیبای للندیز برسانید.

اجاره ویلا و سوئیت در ماسوله

اگر قصد سفر به ماسوله و بازدید از مناطق و جاذبه های گردشگری آن را دارید، بهتر است بدانید که بازدید از تمام جاذبه های دیدنی آن، چند روزی زمان می برد. لذا بهتر است به سراغ اقامتگاهی باشید تا بتوانید هر تعداد روزی که در این شهر قصد اتراق دارید در آن اقامت گزینید. یکی از اقامتگاه هایی که اغلب گردشگران برای اقامت در شهرهای شمالی به سراغ آن ها می روند، ویلاها می باشند. لذا اگر شما هم قصد اجاره ویلا در ماسوله را دارید، می توانید در میان ویلاهای موجود این شهر، بر اساس سلیقه و بودجه خود یکی از آن ها را انتخاب و رزرو نمایید.

ییلاق للندیز

سوالات متداول

ییلاق للندیز کجاست؟

ییلاق للندیز یکی از زیباترین ییلاق های استان گیلان در 10 کیلومتری شهر ماسوله است.

بهترین زمان سفر به ییلاق للندیز چه زمانی است؟

از بهترین زمان های سفر به ییلاق للندیز فصل های بهار و تابستان و به خصوص ماه های اردیبهشت و خرداد می باشد.

امکانات تفریحی و رفاهی ییلاق للندیز چیست؟

از امکانات تفریحی و رفاهی ییلاق للندیز می توان به وجود یک چشمه طبیعی و یک قهوه خانه اشاره نمود.

در ییلاق للندیز کجا اقامت کنیم؟

در ییلاق للندیز می توان در خانه های محلی، اقامتگاه بومگردی و یا چادر اقامت کرد.

[html_block id=”70992″]

راهنما سایت

آدرس

گیلان، ماسوله، ابتدای ورودی ماسوله

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه