کاخ سعدآباد : آقا محمدخان قاجار به تهران آمد و این شهر را به عنوان پایتخت گرفت. تهران در آن روزها حال و هوایی خوب و آرام داشت که قلب همه را به خود جلب می کند. هنوز هیچ زرنگی از زندگی صنعتی به چشم نمی خورد و تهران بدجوری خود را در قلب پادشاه جدید پنهان می کرد. این شهر پایتخت سلسله قاجار شد و پادشاهان این سلسله آن را یکی پس از دیگری تغییر دادند.

مجموعه تاریخی کاخ سعدآباد مجموعه کاخ ها ، ساختمان ها و موزه های واقع در شمال و آرام ترین منطقه تهران است که با جنگل طبیعی ، چشمه ها ، قنات ها ، باغ های سبز ، گلخانه ها و خیابان ها احاطه شده است.

همه چیز درباره کاخ سعدآباد

تالار آرامگاه حافظ در سلسله زند ساخته شده است. آرامگاه حافظ سبک معماری ترکیبی از روش زند و هخامنشی است. و با درختان بلند و گلهای رنگارنگ برای استراحت و لذت بردن از فضای معنوی و عاشقانه به مکانی شگفت انگیز تبدیل شد.

اما مقبره حافظ از اول شبیه به الان نبود. 65 سال پس از مرگ هافس ، ابوالقاسم بابور میرزا ، حاکم فارس ، برای اولین بار عمارت گنبدی شکل در بالای قبر حافظ بنا کرد و یک استخر بزرگ در مقابل این عمارت ساخت که در حال پر کردن از رکن آباد بود.

پس از آن کریم خان زند مقبره را به سبک معماری زند تکمیل می کند و سنگ مرمر را برای قبر او قرار داده و قزل هایش را با دست حاجی آقاسی بیک افشار روی آن نوشته شده است.

تاریخچه سعدآباد

مجموعه تاریخی سعدآباد مکانی بود که پادشاهان قاجار در این سلسله سکنی گزیدند و در زمان پهلوی من توچال رضا شاه بود.

سعدآباد

کاخ سعدآباد سپس به شاه دوم پهلوی ، محمدرضا شاه می رسد و او سرعت بیشتری در گسترش و ساخت این کاخ می گیرد. این کاخ شامل 18 موزه مختلف است که هرکدام در گذشته برای یکی از اعضای خانواده امپریال بوده است.

ویژگی های کاخ سعدآباد

می توانید پیاده روی کنید و از معابر تاریخی عبور کنید. نقشه کاخ را در دست خود جمع آوری کرده و به دنبال موزه باشید. قدم به قدم این باغ بزرگ بهانه ای برای ایستادن ، تماشای و لذت بردن ارائه می دهد.

سعدآباد را نیز می توان مکانی عاشقانه در نظر گرفت؛ در طول روز ، زوج ها و خانواده هایی را می بینید که تصمیم گرفته اند سفر خود را به تاریخ تبدیل کنند و هنگام راه رفتن و صحبت کردن از تماشای وقایع تاریخی دوری کنند.

همچنین می توانید به هر ساختمان بروید و یک داستان جدید در انتظار شما است. جایی که شما از تماشای لباس های سلطنتی ناپدید می شوید. در گوشه ای از باغ سرگرم کننده شما آشپزخانه سلطنتی را تجربه می کنید. در بخش دیگری ، شما به دنیای هنر و معماری ایرانی می روید و بخشی از تجربیات اولین گردشگران ایرانی نیز بهره مند خواهید شد.

سعدآباد

بازدید از سعدآباد

می توانید از تماشای تاریخی که با طبیعت تهران در این مکان توریستی ایران آمیخته است لذت ببرید. عکاسان همیشه در مجموعه تاریخی سعدآباد قرار دارند و شما به احتمال زیاد گروه هایی از عکاسان را مشاهده خواهید کرد که تکنیک های مختلفی را تمرین می کنند و قصد دارند همه زیبایی های این مجموعه را به تصویر بکشند.

در پایان توجه داشته باشید که باید تمام قسمت های مجموعه را خودتان کشف کنید؛ و یک بار وارد این مجموعه نشوید ، به عنوان یک نکته سفر در ایران ، به شما پیشنهاد می کنیم بارها از مجموعه تاریخی سعدآباد بازدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *