رستوران گردی، یکی از جذاب ترین و بهترین تفریحات در تهران است. در هر کجای این شهر بزرگ، صدها و شاید هزاران رستوران، فست فود، کافه و غیره وجود دارد که برخی از آن ها محیطی لوکس و جذاب داشته و برخی هم بهترین غذاها را ارائه می دهند. از طرفی، برخی هم هستند که بیش از نیم قرن قدمت دارند و برخی هم تازه تاسیس اما با ارائه خدمات جذاب. در لوکس ویلا میخواهیم برخی از محبوب ترین و بهترین رستوران های تهران را معرفی کنیم. اگر علاقمند به رستوران گردی و گشت و گذار درمیان رستوران های تهران را دارید، با ما در ادامه همراه باشید.

رستوران شرف السلامی بازار بزرگ تهران

بازار بزرگ به عنوان بزرگترین بازار سنتی در تهران شناخته می شود که قدمتی تاریخی دارد. از همان روزهای اول تاسیسش تا به امروز، بازار بزرگ بهترین جای تهران برای خرید به شمار می رود. در این بازار بزرگ از شیر مرغ تا جون آدمی زاد پیدا می شود و از طرفی، بخاطر اینکه تنوع اجناس در این بازار بسیار زیاد است، تقریباً می شود گفت کف قیمت اکثر اجناس را بازار بزرگ دارد.

بازار بزرگ تهران علاوه بر صدها مغازه ای که دارد، دارای امکانات و خدمات مختلفی هم می باشد که شامل بانک ها، صرافی ها، ویتامینه ها و رستوران های است. در میان رستوران ها اما، تعداد بسیار کمی از آن ها محبوب بوده و به قدری شلوغ هستند که گاهی خدمات سرویس دهی افت پیدا می کند یا مردم ساعت ها در صف های طولانی رستوران منتظر میمانند تا میزی خالی شود. یکی از این رستوران ها که در طول سالیان مختلف توانسته در میان بهترین رستوران های تهران قرار گیرد، رستوران شرف الاسلامی است.

رستوران شرف السلامی بخاطر اینکه در سال 1317 تاسیس شده، جزء قدیمی ترین رستوران های تهران به حساب می آید. در آن سال، مرحوم حاج علی شرف الاسلامی تصمیم گرفت تا بهترین رستوران بازار را افتتاح کند و به قدری در کار خود موفق بود، امروزه رستوران شرف الاسلامی اولین جایی است که هرکس وارد تهران می شود برای ثبت خاطره ای به یاد ماندنی از رستوران گردی در این شهر، اول به سراغ این رستوران دوست داشتنی می رود. رستوران شرف الاسلامی یکی از بهترین رستوران های تهران در زمینه انواع کباب ها و غذاهای گوشتی به حساب می آید و از طرفی، ته چین مرغ ویژه ای که در این رستوران سرو می شود را در هیچ جای دیگر پیدا نخواهید کرد.

رستوران شرف الاسلامی از محیطی بسیار قدیمی برخوردار است و همیشه باید زمانی را در صرف منتظر بمانید تا میزی در این رستوران خالی شود هرچند امروزه با افتتاح شعبه دوم توانسته تا حدودی این شلوغی را کاهش دهد اما باز هم هیچ چیز مانند رستوران سال 1317 نمی شود.

آدرس رستوران شرف الاسلامی تهران

همانطور که میدانیم، رستوران شرف الاسلامی در بازار بزرگ تهران قرار دارد و بهترین را برای دسترسی به رستوران، مسیر خیابان 15 خرداد است. اگر از خیابان 15 خرداد واقع در غرب خیابان خیام وارد بازار شدید، خیابان را ادامه دهید تا در نهایت به خیابان بازار زرگرها برسید. چند متر جلوتر از خیابان بازار زرگرها، کوچه ای با نام جلوخان غربی را مشاهده می کنید که رستوران شرف الاسلامی در آنجا قرار دارد.

شماره تماس رستوران شرف الاسلامی: 55620957-021

ساعت کاری رستوران شرف الاسلامی: همه روزه به غیر از جمعه ها، از ساعت 11:30 الی 15:55

رستوران شرف الاسلامی

رستوران مسلم بازار بزرگ تهران

از صبح وارد بازار می شوید و با ساعت ها گشت و گذار در میان فروشگاه های بازار بزرگ تهران، میبینید ساعت 12 یا 1 ظهر شده و موقع ناهار. نیازی نیست نگران رستوران باشید تا برای صرف وعده ناهار به یکی از رستوران های تهران که شاید در فاصله دوری از بازار بزرگ هم قرار دارد مراجعه کنید. در همین بازار بزرگ، تعدادی رستوران همیشه شلوغ وجود دارد که شرف الاسلامی پیش تر به آن اشاره کردیم، یکی از آن ها است. اما رستوران دیگری هم با نام رستوران مسلم در بازار بزرگ تهران هست که دست کمی از شرف الاسلامی نداشته و در میان شلوغ ترین رستوران های تهران و بازار بزرگ تهران قرار دارد.

رستوران مسلم درواقع برای رقابت با رستوران شرف الاسلام تاسیس شده و کسی که آن را تاسیس کرده، پیش از آن در همین رستوران شرف الاسلام مشغول به کار بوده اما به دلایلی، از رستوران رفته و رستوران خودش را با نام مسلم در بازار افتتاح می کند. رستوران مسلم شاید به اندازه شرف الاسلام به قدمت یک قرنی اش شلوغ نباشد اما همچنان باید زمان زیادی را در صف منتظر بمانید تا بتوانید بر روی یکی از صندلی های رستوران نشسته و غذاهای جذابش را میل کنید.

رستوران مسلم در داخل کوچه قرار دارد و ساختمانی دو طبقه با ظرفیت مناسب است اما صفی که برای رستوران ایجاد می شود، تا خیابان اصلی بازار بزرگ تهران هم ادامه دارد. رستوران مسلم در داخل ساختمانی قدیمی قرار دارد و در محیط شلوغ رستوران هم خبری از معماری و دکوراسیون آنچنانی نیست اما غذاهایش به قدری جذاب است که نگاهتان به سمت محیط و دکوراسیون نمی رود. در منوی رستوران مسلم انواع کباب ها و غذاهای ایرانی به چشم میخورد اما کباب برگ، باقالی پلو با ماهیچه، کباب کاردی و ته چین مرغش است که باعث شده رستوران شود چراکه آشپز رستوران را می توان گفت حرفه ای ترین در زمینه سرو کباب، ماهیچه و ته چین است.

هنگامی که از پله ها بالا می روید تا به داخل محیط رستوران بروید، با میز سلف سرویس روبرو می شوید و می توانید در صورت نیاز سالاد، نوشیدنی، انواع ماست و غیره را بردارید. جالب است بدانید در میان جمعیت انبوه رستوران مسلم، مدیر رستوران هم در حال گشت و گذار است تا مشتری ای، کم و کاستی نداشته باشد و سرویس دهی به بهترین نحو ارائه شود. در نظر داشته باشید در کوچه ای که درب ورودی رستوران قرار دارد، در مقابل رستوران هم رستوران ملسم دیگری را مشاهده می کنید و شاید تصور کنید این رستوران با مسلم اصلی تفاوت دارد اما افرادی که می خواهند غذای بیرون بر از مسلم تهیه کنند، به این بخش مراجعه می کنند.

آدرس رستوران مسلم بازار بزرگ تهران

رستوران مسلم بخاطر دسترسی آسان و قرارگیری در یکی از شلوغ ترین بخش های بازار بزرگ، همیشه شلوغ است. رستوران در خیابان 15 خرداد قرار دارد و از سمت خیابان بعد از اینکه وارد خیابان 15 خرداد و اول بازار بزرگ می شوید، بعد از خیابان منوچهر خانی به محوطه ای بزرگ می رسید که رستوران در نبش آن قرار دارد.

شماره تماس رستوران مسلم: 55602275-021

ساعت کاری رستوران مسلم: همه روزه از ساعت 11 صبح الی 18 بعد از ظهر

رستوران مسلم بازار بزرگ تهران

رستوران البرز تهران

رستوران البرز تهران معروف به رستوران البرز سهروردی، از معدود رستوران هایی است که شاید تا به حال نامش را نشنیده باشید یا به دنبال فرصتی هستید تا یکی از خاص ترین و جذاب ترین خاطرات رستوران گردی و گشت و گذا در میان بهترین رستوران های تهران را برای خود رقم بزنید. رستوران البرز نه تنها یکی از بهترین ها بلکه یکی از لوکس ترین رستوران های تهران است هرچند قدیمی ها، تصور دیگری از رستوران دارند چراکه رستوران البرز در اوایل دهه 80 شمسی دچار تغییر تحول گردید و به محیطی لوکس و دوست داشتنی تبدیل شد.

رستوران البرز که در سال 1334 افتتاح شده، تا پیش از دهه 80 شمسی تنها غذاهای ایرانی و انواع کباب ها را سرو می کرد اما بعد از تغییر دکوراسیون و اضافه شدن گزینه های جذاب، امروزه در منوی رستوران درکنار غذاهای ایرانی، غذاهای دریایی، چینی، ایتالیایی، استیک های لذیذ، اردک شکم پر و غیره هم اضافه شده است اما بخاطر موفقیت بالای رستوران در زمینه سرو انواع کباب ها و غذاهای گوشتی، امروزه رستوران البرز را با کباب های معروفش میشناسند و هرکس به این رستوران مراجعه می کند، میخواهد با کباب هایش لحظات خاطره انگیز را برای خود سپری کرند.

رستوران البرز یا چلوکبابی البرز دارای چند محیط است که شامل کافی شاپ، سالن عادی و سالن وی آی پی می باشد و در بخش کافی شاپ، انواع نوشیدنی های سرد و گرم به همراه دسرهای متنوع و لذیذ سرو می شود. رستوران در میان رستوران های گرانقیمت تهران قرار دارد و از معدود رستوران هایی است که گارسون خانم داشته و سرویس دهی به بهترین شکل ارائه می شود. لازم به ذکر است رستوران دارای میز سلف سرویس بوده و همچنین غذاها به صورت بیرون بر هم ارسال می شود.

آدرس رستوران البرز تهران

رستوران البرز تهران در خیابان سهروردی قرار دارد و هنگامی که وارد این خیابان شدید، بعد از تقاطع هویزه، رستوران البرز را نبش کوچه میکو قدم مشاهده خواهید کرد. در نظر داشته باشید رستوران البرز دارای پارکینگ اختصاصی برای میزهای رزرو شده وی آی پی دارد و از طرفی، جای پارک به راحتی در اطراف رستوران پیدا می شود.

لازم به ذکر است رستوران البرز دارای شعبه دیگری در خیابان فرشته است که همانند شعبه دیگر آن، شلوغ بوده و از بهترین رستوران های تهران و فرشته و به شمار می رود. شعبه فرشته در خیابان شبدیز و نبش کوچه افشار قرار دارد.

شماره تماس رستوران البرز تهران: 88536171-021

شماره تماس رستوران البرز فرشته: 22631550-021

ساعت کاری رستوران البرز تهران: همه روزه از ساعت 11 صبح الی 23:30

رستوران البرز تهران

رستوران 133 تهرانپارس

رستوران بین المللی 133 تهرانپارس، یک رستوران تمام عیار است و از محیط لوکس و دوست داشتنی به همراه دکوراسیون زیبا و شکیل تا غذاهای باکیفیت و منویی متنوع، این رستوران را به یکی از بهترین رستوران های تهران تبدیل کرده است چراکه رستوران با شعار “هدف ما، جلب رضایت خداست” توانسته به خوبی بدرخشد.

رستوران بین المللی 133 تهرانپارس جزء لوکس ترین رستوران های شرق تهران به حساب می آید و شرق نشین ها به خوبی این رستوران را میشناسند. رستوران بین المللی 133 برای مشتریان خود بهترین غذاهای ایرانی را سرو می کند که از بهترین مواد اولیه تهیه می شوند. غذاها از قیمت های قابل توجهی برخوردار هستند اما بخاطر کیفیت بالا، سرویس دهی مطلوب و همچنین موسیقی زنده، ارزشش هزینه کردن را دارد. لازم به ذکر است درکنار غذاهای ایرانی، انواع غذاهای دریایی، ایتالیایی شامل انواع استیک و پاستا هم در این رستوران سرو می شوند و امکان سفارش به صورت بیرون بر هم وجود دارد. در صورتیکه میخواهید با تعداد بالا به رستوران مراجعه کنید یا قصد برگزاری مراسم را هم دارید، امکان رزرو در رستوران وجود دارد.

آدرس رستوران بین المللی 133 تهرانپارس

همانطور که از نامش پیداست، رستوران بین المللی 133 در منطقه تهرانپارس قرار دارد و اگر در میان بهترین رستوران های تهران میخواهید نگاهی هم به این رستوران بیاندازید، ابتدا وارد اتوبان حکیم شده و به سمت شرق بروید تا در امتداد آن، وارد اتوبان شهید قاسم سلیمانی شوید. سپس هنگامی که تقاطع اتوبان باقری رسیدید، ابتدا باید وارد باقری جنوب شده و مجدد وارد باقری شمال شوید تا به ادامه اتوبان شهید قاسم سلیمانی برسید. در این اتوبان، بعد از چهارراه رشید، رستوران را در آن سمت خیابان مشاهده خواهید کرد. اگر هم از سمت شرق میخواهید به رستوران بروید، بعد از خیابان گلشنی 117، رستوران را مشاهده خواهید کرد.

شماره تماس رستوران بین المللی 133 تهرانپارس: 77724161-021

ساعت کاری رستوران بین المللی 133 تهرانپارس: همه روزه از ساعت 11 صبح الی 16:00 و از ساعت 19:00 الی 23:45

رستوران بین المللی 133 تهرانپارس

رستوران میخوش تهران

اکثر تهرانی ها رستوران میخوش را میشناسند. رستورانی که با سالاد سزار معروفش شناخته شده و هربار نام میخوش را می آوریم، یاد سالاد سزارهای حجیم و خوشمزه به همراه مرغ سوخاری درکنار آن می افتیم که با هزینه ای مطلوب، خودش یک وعده غذایی به حساب می آید. رستوران میخوش در منطقه بلوار فردوس تهران آغاز به کار کرد و توانست با غذاهای بسیار خوبش در میان مردم معروف شده و امروزه یکی از شلوغ ترین رستوران های تهران باشد.

شعبه بلوار فردوس میخوش به قدری موفق بود که همیشه مشتریان زمان زیادی را در بیرون از رستوران منتظر میماندند تا میزی در رستوران خالی شود و این کار باعث شد میخوش تغییر مکان داده و در همان نزدیکی شعبه اول، فضایی بزرگتر داشته باشد. فضای رستوران میخوش از دکوراسیونی زیبا و دیدنی برخوردار است که دارای دو طبقه می باشد. همچنین یکی از دلایل همیشه شلوغ بودن رستوران میخوش بلوار فردوس، قرارگیری در یکی از شلوغ ترین مناطق تجاری – اداری تهران می باشد.

اما می رسیم به دلیل موفقیت میخوش که غذاهای لذیذ و متنوع اش است. رستوران میخوش منویی با تنوع بالا از انواع پیتزاها، ساندویچ ها، پیش غذاها و نوشیدنی های مختلف می باشد. پیتزاها که هم ظاهری هوس انگیز دارند و هم طعم بی نظیر، به دو صورت تک نفره و خانواده سرو می شوند. ساندویچ ها شامل انواع برگر، ساندویچ های سرد و گرم هستند و مرغ سوخاری، انواع پاستا، خوراک و استیک هم در منو مشاهده می شود.

آدرس رستوران میخوش تهران

تا پیش از احداث شعبات دیگر، افراد بسیار از نقاط مختلف تهران مسیرهایی طولانی و پرترافیک را طی میکردند تا به رستوران میخوش واقع در بلوار فردوس تهران برسند. بخاطر شلوغی کم نظیر رستوران، میخوش تصمیم گرفت تا در نقاط مختلف شهر شعبات مختلفی را افتتاح کند.

شماره تماس شعبه بلوار فردوس رستوران میخوش: 44090203-021

شماره تماس شعبه یوسف آباد رستوران میخوش: 88023649-021

شماره تماس شعبه شهرآرا رستوران میخوش: 88281608-021

شماره تماس شعبه سهروردی رستوران میخوش: 88513280-021

شماره تماس شعبه فرمانیه رستوران میخوش: 22205000-021

آدرس شعبه بلوار فردوس رستوران میخوش: بلوار فردوس شرق – قبل از رامین شمالی

آدرس شعبه یوسف آباد رستوران میخوش: یوسف آباد – خیابان فتحی شقاقی – میدان سلماس – ابتدای خیابان شهریار

آدرس شعبه شهرآرا رستوران میخوش: خیابان شهرآرا – مابین خیابان 38ام و 36ام روبروی پارک شهرآرا

آدرس شعبه سهروردی رستوران میخوش: سهروردی – قبل از میدان پالیزی

آدرس شعبه فرمانیه رستوران میخوش: بلوار اندرزگو – خیابان کامرانیه شمالی – خیابان لواسانی غربی – خیابان صالحی شمالی پلاک 149

ساعت کاری تمامی شعبات رستوران میخوش: همه روزه از ساعت 11:30 الی 23:30

رستوران میخوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *