آکواریوم اصفهان

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

هنگامی که نام شهر اصفهان به گوشمان می رسد، تنها بناهای تاریخی و آثار باستانی آن منطقه در ذهنمان تداعی می شود. اما بهتر است بدانیم که علاوه بر بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری متعددی در این شهر وجود دارند که یکی از آن آکواریوم اصفهان می باشد. این مجموعه می تواند برای گردشگران در هر رده سنی که هستند جالب باشد و بازدید از آن خالی از لطف نیست. با ما همراه باشید تا با این مجموعه جذاب و هیجان انگیز بیشتر آشنا شویم.

معرفی آکواریوم اصفهان

مجموعه آکواریوم اصفهان در پارک ناژوان اصفهان در زمینی با مساحت حدود 3 هزار و 500 متر مربع احداث شده است. در این مجموعه شاهد گونه های مختلفی از آبزیان رنگارنگ و زیبا، ماهیان در ابعاد بزرگ و کوچک آب های شور و شیرین، ستاره های دریایی، گونه هایی از کوسه های خطرناک و … هستیم. آکواریوم اصفهان در عمق 7 متری زمین بوده و هنگامی که می خواهید از این مکان بازدید کنید، باید وارد تونلی شوید که اطراف شما را آکواریوم های بزرگ فرا گرفته است.

در این مجموعه 33 آکواریوم با ابعاد 5 تا 10 متر، که به صورت تونل 35 متری بوده و با حجم 1080 متر مکعب آب وجود دارد. بازدیدکنندگان هنگامی که وارد این مجموعه می شوند می توانند در اطراف و حتی بالای سر خود نادرترین و زیباترین گونه های آبزیان را مشاهده کنند. در این مجموعه حتی بازدیدکنندگان می توانند به برخی گونه های آبزیان غذا بدهند و از بازی کردن با آن ها لذت ببرند.

مجموعه آکواریوم اصفهان یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین اماکن شهر اصفهان به شمار می رود و همچنین با سرمایه گذاری شرکت اقیانوس آکواریوم کشور ترکیه و شهرداری اصفهان احداث شده است. ناگفته نماند این آکواریوم اولین آکواریوم بزرگ کشور محسوب می شود.

آکواریوم اصفهان

تونل آکواریوم اصفهان

تونل آکواریوم اصفهان دارای ابعادی با طول 35 متر و عریض بوده که ظرفیت 1.5 میلیون لیتر آب دارد. همچنین دارای 33 آکواریوم بوده که از فلت آکواریوم یا آکواریوم قاب دیواری، سیلندر آکواریوم یا آکواریوم استوانه ای و تاچ آکواریوم یا همان آکواریوم لمسی تشکیل شده است.

همچنین آکواریوم هایی که در این تونل دیده می شوند شامل: 13 آکواریوم دیواری که 4 متر طول دارد، 10 آکواریوم با بعاد کوچک که ماهی های خاص و کمیاب در آن وجود دارد، 3 سیلندر آکواریوم با ابعاد بزرگ که دارای گنجایش 2500 لیتر می باشد، 2 آکواریوم تاچ پول که یکی ماهی کپور ژاپنی و دیگری ستاره های دریایی دارد، 1 آکواریوم به صورت طراحی آمازون به منظور نگهداری ماهی های رودخانه های آمازون و آکواریوم هایی با ابعاد بزرگ 5 تا 10 متر می باشند.

هنگامی که وارد این تونل می شوید با وجود این که دیوارهای اطراف و سقف از شیشه های آکواریوم ساخته شده و با قرارگیری در این محیط، اعماق اقیانوس برای شما تداعی می شود.

آکواریوم اصفهان

گونه های مختلف ماهی ها و آبزیان آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان دارای 6500 موجود زنده بوده که توانسته حدود 300 الی 350 گونه از ماهی ها و آبزیان 5 قاره را جمع آوری کرده و در این مکان به نمایش عموم بگذارد. 6 گونه کوسه در تونل آکواریوم و حدود 100 عدد آبزیان از گونه های خطرناک و کمیاب میاهیان در جهان هستند.

آبزیان موجود در آکواریوم اصفهان

از جمله آبزیانی که در این مجموعه وجود دارند: اسب دریایی، ماهی مولا مولا، ماهی کمانگیر، ماهی خاویار، کوسه آب شیرین، کپور گلگون، گاو ماهی، کوسه سفید بزرگ، ماهی ماندارین، خرچنگ آبی، ماهی های آب لب شور، کوسه سرچکشی، کوسه بلک تیپ، جوجه تیغی ماهی خالدار، هشت پا، عقرب ماهی، خروس ماهی، ماهی پیرانا، گاو کوسه، جراح ماهی ناسو (کنترل کننده رشد جلبک)، ماهی سنگی، دلقک ماهی و کوسه نهنگ می باشند.

آکواریوم اصفهان

آشنایی با پروژه آکواریوم اصفهان

پروژه ساخت آکواریوم اصفهان به صورت مشارکتی با یک شرکت خوش نام ترکیه ای به نام اوشن آکواریوم که یکی از 10 شرکت برتر جهان است انجام شده. این شرکت مجرب ترین مهندسان، معماران و مشاوران را در خود دارد. برای ساخت این آکواریوم بیش از 35 هزار متر مکعب خاک برداری صورت گرفته و بیش از 7 هزار و 199 متر مکعب بتن ریزی شده است. همچنین به میزان 635459 کیلوگرم آرماتوربندی دارد.

امکانات تفریحی در آکواریوم اصفهان

در این مجموعه تنها بازدید از ماهیان صورت نمیگیرد، بلکه علاوه بر بازدید شما می توانید برخی از آبزیان را لمس کرده و به آن ها با دست، شیشه شیر و پستانک غذا دهید. همچنین علاوه بر غذا دادن به آن، می توانید آبزیان را لمس کنید که این کار برای کودکان بسیار جذاب به نظر می رسد. البته لازم به ذکر است که برای استفاده از این امکان ملزم به تهیه بلیط جداگانه و پرداخت مبلغ هستید.

هنگام ظهر غواصان مشغول غذا دادن به ماهی ها و آبزیان هسند که اگر در این زمان به مجموعه آکواریوم اصفهان سر بزنید، می توانید از این صحنه دیدن کنید. هنگامی که از تمام بخش ها دیدن کردید، در انتهای مسیر به فروشگاه محصولاتی نظیر: عروسک های رنگی، پولیشی، ماهی های مختلف، پازل های ساده، پازل های سه بعدی و… برای فروش گذاشته شده اند سر بزنید و در صورت تمایل از آن ها به عنوان یادگاری و سوغاتی خرید کنید.

آکواریوم اصفهان

امکانات رفاهی آکواریوم اصفهان

در مجموعه آکواریوم اصفهان امکانات رفاهی نظیر: کافی شاپ، استدیو عکاسی آکواریوم اصفهان، فروشگاه هدایا، بوفه، تله سیژ، رستوران، نمازخانه، پارکینگ و سرویس بهداشتی در نظر گرفته شده است.

آکواریوم اصفهان کجاست و مسیر دسترسی به آن

اگر می خواهید با وسیله نقلیه شخصی به این مجموعه سر بزنید، باید از پل وحید راهی سه راه سیمین شوید. نرسیده به خیابان سیمین، پس از آن که از میدان عبور کردید، به سمت راست بپیچید. از آنجا وارد پارک ناژوان شوید. بعد از این که وارد پارک شدید حدود 1.5 کیلومتر که جلو بروید مس توانید وارد آکواریوم اصفهان شوید. می توانید بدون نگران بودن برای جای پارک ماشین، به پارکینگ مجموعه مراجعه کرده و ماشین خود را در آنجا پارک کنید.

آدرس: استان اصفهان، خیابان الفت، پارک ناژوان

شماره تماس: 031-37780013

آکواریوم اصفهان

زمان بازدید و قیمت بلیط آکواریوم اصفهان

زمان بازدید: تمام روزهای هفته از ساعت 10:30 صبح الی 18:30

قیمت بلیط بازدید از آکواریوم اصفهان: هزینه بلیط برای بزرگسالان 30 هزار تومان، گردشگران خارجی 90 هزار تومان و کودکان بالای 2 سال 25 هزار تومان می باشد.

اقامت در شهر اصفهان

برخی از تفرادی که به شهر اصفهان سفر می کنند، ترجیح می دهند بیشتر وقت و هزینه خود را صرف گردش و تفریح کنند و برای اقامتگاه خود به جایی که امکانات مناسب داشته باشد فکر می کنند. یکی از گزینه هایی که بسیاری از افراد آن را برای اقامت در شهر اصفهان به دیگر گزینه ها ترجیح می دهند، اجاره خانه روزانه اصفهان می باشد. زیرا که معمولا این خانه ها در جای مناسبی از شهر قرار داشته و به اغلب جاهای دیدنی و تفریحی اصفهان دسترسی دارند. همچنین در طول سال های اخیر، بیشترین رضایت مسافران از اقامتگاه های خود مربوط به اجاره خانه روزانه می باشد. زیرا دارای امکانات مناسب و مجهزی بوده و از قیمت های مناسبی برخودار هستند.

راهنما سایت

آدرس

استان اصفهان، خیابان الفت، پارک ناژوان

شماره تماس
هزینه بازدید

۳۰/۰۰۰ تومان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

10:30 الی 18:30

یک‌شنبه

10:30 الی 18:30

دو‌شنبه

10:30 الی 18:30

سه‌شنبه

10:30 الی 18:30

چهار‌شنبه

10:30 الی 18:30

پنج‌شنبه

10:30 الی 18:30

جمعه

10:30 الی 18:30
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه