کاخ گلستان

کاخ گلستان نامی است که در بین جاذبه های تهران قرار دارد و در فهرست میراث فرهنگی یونسکو نیز قرار دارد. بیشتر افراد این مجموعه را بخشی از سلسله قاجار می یابند ، اما تاریخ آن متعلق به سالهای بسیار بعدی است و حدود 440 سال پیش ساخته شده و به تدریج تکمیل شده است.

کاخ گلستان ، یکی از منحصر به فرد ترین مجموعه های تاریخی در گردشگری در تهران است. ناصر نجمی در کتاب خود “تهران در زمان ناصری” می نویسد که این کاخ به دلیل قرار گرفتن در باغ ها یا “گلستان” به گلستان نام گذاری شده است و همچنین با باغ هایی پر از گل های رنگارنگ و خیابان های طولانی با درختان چنار و سرو سرو شده است. .

این کاخ سالها میزبان پادشاهان قاجار بوده است ، آقا محمد خان قاجار ، فتحعلی شاه ، محمد شاه قاجار ، ناصرالدین شاه قاجار ، مظفر الدین شاه قاجار ، محمد علی شاه قاجار و احمدشاه قاجار در اینجا زندگی کرده اند.

ویژگی های کاخ گلستان

تصور کنید عبور از خیابان 15 خرداد که پر از مردم است و فروشندگان در هر جایی که وارد کاخ گلستان می شوید با کمی فاصله از این خیابان فریاد می زنند و دیگر هیچ خلقی وجود ندارد و آنچه می شنوید صدای آب و آواز پرندگان است.

به نظر می رسد زمان گذشته است و ساکنان این کاخ هنوز زنده هستند ، زندگی هنوز در جریان است و قاجارها در راه هستند. می توانید یک منحنی ملایم را انتخاب کنید ، بنشینید و چشمان خود را ببندید و به دنیای دیگری بروید. این تنها یکی از دلایل زیادی است که در صورت گشت و گذار در تهران باید به اینجا سفر کنید.

کاخ گلستان تهران

گلستان در حقیقت یک مجموعه تاریخی است که شامل چندین کاخ و کاخ سلطنتی است که همگی در یک باغ بزرگ واقع شده اند. معماری کاخ گلستان نشان دهنده دوره پیشرفت معماری ایرانی و انتقال آن است. در این دوره ، معماری بومی ایران تحت تأثیر روابط سیاسی ، تجاری و فرهنگی با کشورهای اروپایی قرار گرفته و از معماری نئوکلاسیک اروپا الگو گرفته است.

این تحول در همه چیز از معماری کاخ گلستان و عناصر مرتبط با آن گرفته تا خصوصی ترین جنبه ها ، مانند کفن زنان تأثیر می گذارد. نتیجه این امر ظهور یک سبک جدید به نام دانشکده معماری تهران بود.

جاذبه های دیدنی کاخ گلستان

در کاخ گلستان می توانید چندین دکوراسیون مانند کار کاشی کاری ، آینه کاری و کار طلا را روی چوب مشاهده کنید. بین همه قابل توجه ترین کار با کاشی است. آنها مضامین مختلفی دارند که عبارتند از: اساطیر ، شکار ، شکار ، جنگ و نبرد ، سینه ، عاشقانه ، چشم انداز و چشم انداز ، و بناها ، گیاهان و حیوانات ، پادشاهان ، درباریان و دولت ها ، مذهبی و غالب رنگ آنها به رنگ زرد رنگی بوده است که قبلاً وجود داشته است. مورد استفاده در معماری سلسله قاجار است.

در گوشه ای از کاخ گلستان ، یک بازارچه کوچک اما مجهز به بازار وجود دارد و می توانید یک قطعه از هنر ایرانی را در این بازار به عنوان یادبود این کاخ جادویی خریداری کنید.

گلستان

همچنین یک کافه تریا کوچک در اینجا برای گذراندن لحظات شیرین واقع شده است. می توانید روی یک صندلی و در یک ساختمان قاجار با معماری ایرانی اروپایی بنشینید و از یک ایرانی یا یک نوشیدنی نوشیدنی خوش آمدید یا یک میان وعده دلپذیر بخورید.

اگر می خواهید بازدید خود از کاخ گلستان را به روشی دیگر تحمل کنید ، به غرفه عکاسی بروید ، لباس قاجار بپوشید ، عکس بگیرید و این همان است. یادداشت بی نظیر شما آماده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آدرس، زمان بازدید و … با لوکس ویلا همراه ما باشید.

اطلاعات بیشتر در مورد کاخ گلستان

آدرس: میدان ارگ – خیابان 15 خرداد – تهران – ایران

می توانید با زیر وات (ایستگاه 15 خرداد) به کاخ گلستان بروید اما ما همچنین پیشنهاد می کنیم کرایه اتومبیل در تهران مخصوص تعطیلات آخر هفته را انجام دهید تا بتوانید به راحتی از سایر مناطق اطراف آن منطقه بازدید کنید.

زمان دسترسی: 9 صبح تا 18 عصر در شش ماهه اول سال

9 صبح تا 17 عصر در شش ماه اول سال

هزینه ورود برای گردشگران ایرانی: 25،000 ریال

هزینه ورود برای اتباع خارجی: 150،000 ریال

بازدید از هر کاخ به بلیط جداگانه احتیاج دارد که می توانید در ورودی کاخ گلستان قیمت آن را بررسی کنید.

زمان بازدید پیشنهادی: حدود 2 تا 5 ساعت

شماره تلفن: 021-33113335-8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *