پرند تهران

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

پرند تهران از شهرهای جدید و تازه تأسیس در نزدیکی تهران بوده و نامی آشنا برای همه ما می باشد که از جدیدترین شهرهای مسکونی به شمار می رود. شهر جدید پرند در اطراف تهران ساخته شده و دارای 7 فاز مسکونی و صنعتی می باشد که توانسته از همان ابتدای احداث تا به امروز، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نماید. این شهر تازه تأسیس که از موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مناسبی بهره می برد و با توجه به آن که زمان کوتاهی از تأسیس و احداث آن می گذرد، به شهرت زیادی دست یافته است. این شهر را با نام پرند یا شهر جدید پرند می شناسیم و در فاصله 30 کیلومتری از جنوب غربی استان تهران قرار گرفته است. در ادامه با لوکس ویلا همراه باشید تا با پرند تهران بیشتر آشنا شویم و اطلاعات کاملی از آن را به دست آوریم.

پرند کجاست و مسیرهای دسترسی

شهر جدید پرند در فاصله 35 کیلومتری از غرب استان تهران و در جوار اتوبان ساوه واقع شده است. این شهر که در حال حاضر دارای 7 فاز می باشد، در آینده قرار بر آن است گسترش یابد و به 16 فاز تبدیل شود. برای دسترسی به این شهر می توان از مسیرهایی نظیر آزادراه تهران – ساوه، آزادراه تهران – قم و راه آهن تهران جنوب استفاده نمود.

مسیر دسترسی تهران به پرند با مترو

مترو یکی از آسان ترین روش های حمل و نقل شناخته می شود و مترو پرند نیز در حال احداث می باشد و افراد می توانند از تهران به پرند و بالعکس از آن استفاده نمایند. این مترو در حال احداث بوده و در ادامه خط 1 مترو تهران، خط تجریش – کهریزک، می باشد و ابتدای آن از ایستگاه شاهد آغاز می گردد. این مترو در امتداد آزادراه تهران – قم و فرودگاه امام خمینی به پرند می باشد. به صورت روزانه تعداد 11 قطار رفت و برگشت در میان مسیر تهران – پرند حرکت می کند که می توانید از آن برای رفت و آمد خود استفاده نمایید.

مسیر دسترسی تهران – پرند با وسایل نقلیه عمومی

در حال حاضر که مسیر ریلی این شهر راه اندازی نشده، می توانید به غیر از خودروی شخصی، از دیگر وسایل نقلیه عمومی استفاده نمایید. برای این منظور می توانید با استفاده از تاکسی و ون که در برخی از ایستگاه های تاکسی وجود دارند، خود را به شهر پرند برسانید. یکی از مسیرهایی که می توانید برای رسیدن به پرند با استفاده از تاکسی و یا اتوبوس استفاده کنید، ایستگاه مترو صادقیه می باشد که می توانید ابتدا خود را به این ایستگاه برسانید و با استفاده از تاکسی ون به سمت پرند حرکت کنید. همچنین اتوبوس های مقصد پرند در ایستگاه مترو شاهد قرار دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

پرند تهران

فاصله پرند با شهرهای اطراف

پرند – تهران: 35 کیلومتر

پرند – شهریار: 20 کیلومتر

پرند – کرج: 40 کیلومتر

پرند – ساوه: 75 کیلومتر

پرند – قم: 110 کیلومتر

تاریخچه پرند تهران

پرند تهران که با نام شهر جدید پرند نیز شناخته می شود، در فاصله 30 کیلومتری از بخش جنوب غربی استان تهران قرار داشته و تحت نظارت شهرستان رباط کریم محسوب می شود. شهر جدید پرند دارای 6 فاز مسکونی بوده و هفتمین فاز آن نیز در اختیار طرح مسکن ملی قرار گرفته است. پروژه های شخصی سازی نظیر خانه های ویلایی در فازهای 0 و 1 این شهر قرار دارند و همچنین باغ ویلاهای متعددی در فاز 2 شهر جدید پرند ساخته شده اند.

برج های مسکونی و 15 طبقه متعددی در فاز 5 پرند تهران وجود دارند که همین موضوع سبب شده فاز 5 آن به نام کوزو مشهور شود. فاز 6 این شهر نیز با نام شهرک سلام یا کیسون شناخته می شود. فازهای 4، 5 و 6 پرند تهران در اختیار پروژه های طرح مسکن مهر قرار دارند و ساختمان های مختلفی در آن ساخته شده اند که واحدهای آن ها متعلق به مسکن مهر می باشند. یک خط مستقل راه آهن برای این شهر تازه تأسیس در نظر گرفته شده که قطار شهری تا ایستگاه راه آهن و برعکس داشته که در این مسیر ریلی در حرکت هستند و همین امر سبب دسترسی آسان این منطقه به تهران شده است.

جمعیت مردم شهر پرند

با توجه به آن که شهر پرند شهری تازه تأسیس و جدید در نزدیکی و حومه تهران شناخته می شود، اما توجه بسیاری از مسولان و افراد را به خود جلب نموده و همین موضوع سبب گردیده افراد زیادی این منطقه را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند. همچنین امکانات رفاهی و خدمات مختلفی برای این شهر جدید در نظر گرفته شده اند و جمعیت آن نیز رو به افزایش می باشد.

بر اساس آخرین سرشماری که در سال 1395 در این شهر صورت پذیرفت، جمعیت آن برابر با 97.564 نفر که 48.997 نفر مرد و 48.567 نفر زن و معادل 31.693 خانوار گزارش شد. بسیاری از افراد این شهر را به دلیل نزدیک بودن به پایتخت و دسترسی آسان به تهران و دیگر مناطق اطراف، به عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده اند. همچنین آنجایی که شهرک های صنعتی متعددی در نزدیکی این شهر وجود دارند و فرصت های شغلی مختلفی را پدید آورده اند، خانواده های زیادی در این شهر زندگی می کنند.

آب و هوای شهر پرند

شهر پرند که از تهران دور بوده، از مهمترین ویژگی های آن بهره مندی از آب و هوای تمیز و پاک می باشد که همین موضوع توانسته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند تا از تهران به این شهر مهاجرت کنند. متوسط دمای هوای این منطقه 6.16 درجه سانتی گراد گزارش شده که رطوبت هوای آن در دی ماه نیز به 66% می رسد. جهت بادهای این منطقه غالبا غربی بوده و نسبت به دیگر بادها نیز بیشتر می باشند. فصل های بهار و زمستان در پرند، بیشترین بادها را به همراه خواهند داشت.

پرند تهران

مراکز درمانی پرند تهران

 • درمانگاه و مرکز جراحی مهر پرند: استان تهران، پرند، فاز 2، بلوار شهدا، بلوار امام خمینی
 • درمانگاه و داروخانه مهر پرند: استان تهران، پرند، میدان امام خمینی به سمت استقلال، ابتدای خیابان آسمان
 • درمانگاه دندانپزشکی گل یاس: استان تهران، پرند، فاز 2، بلوار ستاره، مقابل دفتر امام جمعه، پلاک 70
 • درمانگاه شبانه روزی صابر: استان تهران، پرند، فاز 5، بلوار امام رضا
 • درمانگاه شبانه روزی سلام: استان تهران، پرند، فاز 4، خیابان فروردین
 • داروخانه و درمانگاه: استان تهران، شهر جدید پرند، فاز 6، بلوار کوه نور
 • کلینیک چشم پزشکی مدرن: استان تهران، پرند، فاز 2، بلوار سردار سلیمانی، خیابان کوهستان، خیابان ستاره، پلاک 153
 • کلینیک معینات شم رانندگان: استان تهران، پرند، فاز 2، بلوار امام خمینی، خیابان آسمان
 • خانه بهداشت و سلامت: استان تهران، پرند، محله فاز 1، میدان استقلال، بلوار چهار باغ امام خمینی، خیابان زرد کوه
 • خانه بهداشت پرند: استان تهران، پرند، بلوار شهدا، خیابان البرز جنوبی
 • پایگاه اورژانس پرند 1: استان تهران، پرند، فاز 1، خیابان رویان شمالی
 • بیمارستان مهر ایران: استان تهران، پرند، فاز 6، کنارگذر امام خمینی

مراکز آموزشی پرند تهران

 • دانشگاه پیام نور واحد پرند: استان تهران، پرند، فاز 2، خیابان آسمان، حیابان بنفشه 1
 • موسسه آموزشی زبان های خارجی کیش: استان تهران، پرند، فاز 2، بلوار چمران، خیابان ستاره
 • مجتمع فنی تهران شعبه پرند: استان تهران، پرند، فاز 2، میدان استقلال، بلوار چهار باغ امام خمینی، خیابان آسمان
 • آموزشگاه کانون قلم چی: استان تهران، پرند، فاز 2،
 • آموزشگاه طراحی دوخت مجد نوین: استان تهران، پرند، فاز 2، بلوار امام خمینی
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند: استان تهران، پرند، بلوار شهید باهنر، میدان بصیرت
 • مجتمع آموزشی دانش پیشه: استان تهران، پرند، میدان استقلال، ابتدای بلوار جمهوری

مترو پرند

مترو پرند از سال 1391 در حال ساخت بوده و از ایستگاه مترو شهر فرودگاهی امام خمینی که در خط 1 مترو تهران قرار دارد، آغاز می گردد و در امتداد جاده فرودگاه بین المللی امام خمینی که طول مسافت آن به حدود 19 کیلومتر می رسد، به شهر پرند خواهد رسید. بر اساس پیش بینی ها، قرار بر آن است که این مترو در تاریخ خرداد ماه سال 1402 به مرحله بهره برداری برسد.

مزایای زندگی در شهر پرند

شهر جدید پرند که در نزدیکی تهران احداث شده است، دارای مزایای مختلفی برای زندگی می باشد که در این بخش می خواهیم به شرح آن ها بپردازیم.

 • دارای موقعیت جغرافیایی مناسب و دسترسی آسان به مناطق اطراف نظیر تهران، شهریار، کرج، ساوه و قم
 • برخورداری از آب و هوای تمیز و پاکیزه
 • آب و هوای خنک تر از تهران
 • قیمت مناسب ملک و زمین
 • آب آشامیدنی شیرین
 • بهره مندی از بافت شهری مدرن و نوساز
 • داشتن بازار کار مناسب و متعدد
 • پایین بودن میزان ترافیک های شهری
 • موقعیت مناسب حمل و نقل ریلی و برخورداری از ایستگاه راه آهن

پرند تهران

معایب زندگی در شهر جدید پرند

در مقابل تعداد زیاد مزایای زندگی در این شهر، معایبی نیز وجود دارند که تعداد و اهمیت آن ها نسبت به مزایای آن کمتر بوده و به شرح زیر می باشند:

 • باد خیز بودن منطقه
 • برخی از آپارتمان های سند دار این منطقه فاقد آسانسور هستند
 • کمبود خدمات اورژانسی و امداد رسانی
 • ضعیف بودن امکانات زیربنایی و خدمات شهری در فازهای 5 و 6

بهترین محله های شهر پرند

شهر پرند که از شهرهای تازه تأسیس در نزدیکی تهران می باشد، از امکانات و خدمات نسبتا مناسبی برخوردار است. در این بخش می خواهیم به آشنایی با بهترین محله های این شهر بپردازیم و بدانیم کدام یک از محله های پرند نسبت به دیگر محله های این شهر دارای برتری بوده و با آن ها آشنا شویم. فازهای 0 تا 3 پرند، جزء بهترین محله های آن به شمار می روند. همچنین خانه هایی که در فاز 4 این شهر ساخته شده اند، دارای سند مالکیت بوده و امکانات مناسبی در آن ها وجود دارند. اما خوب است بدانید که در شهر پرند، هر چه فازها به سمت بالاتر پیش می روند، از امکانات آن ها کاسته شده و امکانات و خدمات شهری کمتری به آن ها تعلق یافته اند.

آشنایی با فازهای پرند

شهر جدید پرند که در حومه تهران احداث شده و توانسته توجه زیادی را به خود جلب کند، حدود 17 هزار هکتار مساحت را به خود اختصاص داده است و 7 فاز در آن جای گرفته اند که این 7 فاز دارای کاربری مسکونی و صنعتی می باشند. با ساخت شهرهای جدید به خصوص در نزدیکی تهران، علاوه بر ایجاد مسکن، به اقتصاد ملی نیز کمک به سزایی می شود و همچنین واحدهای مسکونی زیادی در آن ها وجود دارند و شهرک های صنعتی و شرکت های تازه تأسیس و دانش بنیان به منظور اشتغال زایی نیز در آن ها به وجود می آیند.

خانه های مسکونی که در شهر جدید پرند وجود دارند به سه دسته تقسیم می شوند:

 • پروژه های مسکن مهر
 • شخصی ساز
 • شرکتی

در این میان خوب است بدانیم که خانه های شخصی ساز و شرکتی در فازهای 0 تا 3 و پروژه های مسکن مهر در فازهای 4 تا 6 جای گرفته اند که در ادامه با تمام فازهای این شهر جدید بیشتر آشنا خواهیم شد.

پرند تهران

فاز های 0 و 1

مساحتی حدود 70 هکتار متعلق به فاز 0 و مساحتی حدود 110 هکتار به فاز 1 شهر جدید پرند اختصاص یافته اند. متراژ زمین فازهای 0 و 1 به ترتیب 75 متری، 242 متری و 350 متری می باشند. همانطور که گفته شد، خانه های مسکونی شخصی ساز متعددی در این فازها وجود دارند که اغلب آن ها مجهز به فضای سبز و حیاط اختصاصی می باشند. از آنجایی که تراکم ساختمان ها و جمعیت این دو فاز نسبت به دیگر فازهای پرند کم تر بوده، امکانات و خدمات رفاهی کمتری نیز برای آن ها در نظر گرفته شده اند.

در فازهای 0 و 1 شهر جدید پرند محله های مسکونی با نام های مختلفی نظیر تخت جمشید، کلیبر، پاسارگاد، سی و سه پل، جام جم و نقش جهان شناخته می شوند. در فازهای 0 و 1 پرند، قیمت واحدهای مسکونی و ملک نسبت به فازهای 2 و 3 کمتر و نسبت به فازهای 4، 5 و 6 بیشتر است. پروژه های مهم و مختلفی در فازهای 0 و 1 این شهر جدید در حال ساخت هستند. از پروژه های در حال ساخت فازهای 0 و 1 شهر جدید پرند می توان به پروژه های زیر اشاره نمود:

 •  پروژه 500 واحدی شرکت تعاونی وزارت دفاع
 • پروژه 310 واحدی هواپیمایی
 • پروژه های 552 واحدی شرکت کیسون
 • پروژه 180 واحدی شهرداری تهران
 • امکانات و خدمات رفاهی فازهای 0 و 1 پرند
 • دو بوستان و فضای سبز عمومی
 • مراکز درمانی و مجتمع فرهنگی
 • مدرسه در مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه

فازهای 2 و 3

بعد از فازهای 0 و 1 نوبت به فازهای 2 و 3 شهر جدید پرند می رسد که فاز 2 مساحتی حدود 173 هکتار و فاز 3 مساحتی حدود 250 هکتار از قسمت میانی این شهر را به خود اختصاص داده اند. بیشتر خانه هایی که در فاز 2 وجود دارند، خانه های ویلایی می باشند که برای ساخت آن ها از بهترین مصالح استفاده شده اند. فاز 3 پرند از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده که بخش شمالی آن در اختیار خانه های ویلایی قرار گرفته است.

این فاز دارای بافت شهری شبیه به بافت فاز 2 دارد. بخش جنوبی فاز 3 نیز در اختیار پروژه های مسکن مهر قرار گرفته است و برج های بلند مرتبه در آن وجود دارند که واحد های مسکونی مسکن مهر در آن ها می باشند. از مهمترین و معروف ترین پروژه های مسکن مهر پرند، پروژه مپسا می باشد که در فاز 3 قرار دارد. امکانات و خدمات رفاهی فازهای 2 و 3 پرند، نسبت به دیگر فازها بیشتر و بهتر می باشد.

امکانات و خدمات رفاهی فازهای 2 و 3 پرند

 • مراکز اداری و خدماتی
 • 6 بوستان و فضای سبز
 • یک مجتمع بزرگ تفریحی
 • چندین مراکز تجاری

فازهای 4، 5 و 6 پرند

نخستین پروژه مسکن مهر شهر جدید پرند در فاز 4 صورت ساخته شد. در بخش های ابتدایی این مطلب گفتیم که هر چه از فاز های 0 و 1 به سمت فازهای بالاتر می رویم، از امکانات و خدمات رفاهی آن ها کاسته می شود و بیشترین امکانات و خدمات رفاهی در فازهای ابتدایی آن قرار گرفته اند. از آنجایی که پروژه های مسکن مهر به سرعت ساخته شدند، در مقابل نیز ساخت امکانات و خدمات شهری با سرعت کمتری مواجه شدند. چندین پروژه رفاهی در این شهر در حال بررسی هستند تا در آینده ای نه چندان دور ساخته خواهند شد.

در مقابل نیز با افزایش امکانات و خدمات رفاهی و شهری، قیمت مسکن نیز در این منطقه افزایش می یابند. با توجه به آن که قیمت مسکن در فازهای 5 و 6 پرند پایین هستند، خرید خانه نیز بیشتر بوده و حتی بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری به سراغ خرید خانه در این منطقه می روند. مسجد امام رضا، فروشگاه رفاه و مجتمع لیلیوم از امکانات رفاهی شهر پرند هستند که در فاز 5 قرار گرفته اند.

پرند تهران

امکانات رفاهی و خدمات شهری پرند

در بخش های قبلی تقریبا با امکانات رفاهی و خدمات شهری مختلفی که در این شهر وجود دارند تا حدودی آشنا شدیم. در این بخش بر آنیم که با این امکانات و خدمات بیشتر آشنا شویم. امکانات رفاهی و خدمات شهری که در این شهر به کار رفته اند، اغلب در فازهای اول آن جای گرفته اند و هر چه به سمت فازهای بالاتر پیش می رویم، از امکانات کاسته می شوند. همین موضوع سبب گردیده که نارضایتی افرادی که در فازهای بالاتر زندگی می کنند را به وجود آورند. یکی از امکانات رفاهی و تفریحی که در این شهر جدید ساخته شده، بوستان بزرگ مشاهیر است که مابین فازهای 3 و 4 ساخته شده و از بهترین جاذبه های تفریحی پرند شناخته می شود و اهالی این شهر برای گذراندن اوقات فراغت خود به آن مراجعه می کنند.

این بوستان نیز که خود از امکانات تفریحی و رفاهی مختلفی بهره می برد، می توان به پیست دوچرخه سواری، رمپ مخصوص معلولان و نابینایان، نگارخانه و سالن آمفی تئاتر به وسعت 3 هزار متر مربع اشاره نمود. تمام این امکانات گرد هم آمده اند و بوستانی مجهز را برای اهالی این شهر پدید آورده اند تا در زمان اوقات فراغت خود بتوانند نهایت لذت را ببرند. با توجه به آن که 40 مدرسه در این شهر ساخته شده اند، به لحاظ آموزشی می توان آن را تکمیل دانست. از مهمترین و معروف ترین مجموعه های تفریحی این شهر می توان به بزرگترین مجموعه تفریحی اقامتی خاورمیانه اشاره نمود که سرزمین ایرانیان نام داشته و مساحتی حدود 20 هکتار از کل مساحت شهر جدید پرند را از آن خود کرده و در بخش جنوبی این شهر واقع شده است.

امکانات تفریحی و رفاهی این مجموعه شامل شهربازی برای کودکان، پیست اتومبیل رانی، پیست موتور سواری، دریاچه مصنوعی، زمین پینت بال، زمین گلف، سینما، رستوران و غیره می شوند. با کنار هم قرار گرفتن این موارد، مجموعه ای تفریحی و کامل به وجود آمده است و اهالی این شهر می توانند برای سپری کردن اوقات فراغت خود به آن مراجعه نمایند و ساعات خوش و لذت بخشی را در این مجموعه تجربه نمایند. همچنین این شهر دارای اداره برق، اداره آب و فاضلاب، اداره گاز، اداره مخابرات، شهرداری و شرکت عمران می باشد که تمام این موارد از مزیت های شهر جدید پرند محسوب می شوند.

از دیگر امکانات رفاهی و خدمات شهری پرند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • 5 کلانتری
 • 4 واحد درمانی
 • 84 فضای سبز
 • 40 مدرسه
 • 10 مسجد
 • دانشگاه آزاد اسلامی
 • مجموعه تفریحی اقامتی سرزمین ایرانیان

مراکز خرید پرند تهران

 • مرکز خرید های سی: استان تهران، پرند، فاز 2، علامه مطهری، حد فاصل میرمیران و میدان چمران
 • فروشگاه آرایشی بهداشتی اسپرینگ: استان تهران، پرند، فاز 2، بلوار جمهوری اسلامی، خیابان کوهستان
 • بازارچه قائم: استان تهران، پرند، فاز 7، بلوار امام خمینی
 • مجتمع تجاری پردیسان: استان تهران، پرند، فاز 2، بلوار چمران، خیابان ستاره
 • مجتمع تجاری جمهوری: استان تهران، پرند، فاز 3، بلوار جمهوری اسلامی
 • مجتمع تجاری ساتا پرند: استان تهران، پرند، فاز 4، میدان معلم
 • مجتمع تجاری خورشید: استان تهران، پرند، فاز 3، خیابان خورشید
 • پاساژ استقلال: استان تهران، پرند، فاز 3، بلوار سردار سلیمانی
 • مجتمع عمارت گستر اوج: استان تهران، پرند، فاز 6،  بلوار امام خمینی، خیابان شهید خرازی
 • مجتمع یاس: استان تهران، پرند، فاز 5، خیابان علم الهدی
 • بازار پرنیان: استان تهران، پرند، فاز 5، خیابان بابایی، خیابان محلاتی
 • پاساژ طلا: استان تهران، پرند، بلوار باهنر، بلوار شهدا، چهار باغ امام خمینی
 • مجتمع تجاری صدف: استان تهران، پرند، فاز 2، خیابان کوهستان، خیابان سرو سوم
 • مجتمع تجاری اسکان: استان تهران، پرند، فاز 6، کنارگذر
 • پاساژ استقلال: استان تهران، پرند، فاز 2، بلوار چهار باغ امام خمینی، خیابان زهره، خیابان کیهان
 • مرکز خرید اسکای ولث: استان تهران، پرند، بلوار باهنر، بلوار شهدا، بلوار چهار باغ امام خمینی
 • هایپر مارکت رادوین: استان تهران، پرند، فاز 6، بلوار انقلاب اسلامی، بلوار امامت، بلوار امام جعفر صادق
 • بازارچه مرکزی مهستان: استان تهران، پرند، فاز 6، خیابان یکم
 • فروشگاه زنجیره ای سورنا: استان تهران، پرند، فاز 6، بلوار امام خمینی، بلوار امام جعفر صادق
 • بازارچه مرکزی کیسون: استان تهران، پرند، فاز 6، خیابان یکم
 • پاساژ ایرانیان: استان تهران، پرند، فاز 3، بلوار سردار سلیمانی
 • پاساژ گلدیس 2: استان تهران، پرند، فاز 5، بلوار باهنر، بلوار امام رضا، بلوار بابایی
 • پاساژ تیراژه: استان تهران، پرند، فاز 2، خیابان آفتاب، خیابان عطارد، خیابان شقایق

پرند تهران

موقعیت جغرافیایی شهر پرند

پرند که از شهرهای جدید و تازه احداث شده در اطراف تهران است و در شهرستان رباط کریم جای گرفته است. این شهر در فاصله حدودی 30 تا 35 کیلومتری از جنوب غربی تهران واقع شده و آزادراه تهران – ساوه از کنار آن می گذرد. شهر زرندیه که از شهرهای استان مرکزی بوده، در همسایگی پرند نیز می باشد. این شهر در منطقه شهری تهران و کویر و مابین 35 درجه، 23 دقیقه و 52 ثانیه تا 35 درجه، 25 دقیقه و ۶ ثانیه عرض شمالی و ۵۰ درجه، ۵۴ دقیقه و ۴۰ ثانیه تا ۵۰ درجه، ۵۸ دقیقه و ۳۳ ثانیه طول شرقی واقع شده است.

متوسط ارتفاع آن نیز از سطح دریا به حدود 1100 متر می رسد. شیب متوسط اراضی این شهر از شمال به جنوب حدود 3 تا 5 درصد و همچنین از شرق به غرب نیز حدود 1 درصد می باشد. جالب است بدانید یکی از تاریخی ترین بناهای رباط کریم که با نام قلعه سنگی رباط کریم شناخته می شود، در ضلع شرقی خیابان شهر جدید پرند واقع شده است.

سرمایه گذاری در پرند

شهر پرند که از جدیدترین شهرهای تازه تأسیس در اطراف تهران می باشد و جزء شهرستان رباط کریم محسوب می شود، توجه بسیاری از افراد را برای خرید خانه با قیمت های مناسب به خود جلب کرده است. بسیاری از افراد که بودجه کافی برای خرید خانه در تهران را ندارند، می توانند با قیمت مناسبی خانه مورد نظر خود را در پرند خریداری کنند. همچنین برخی از افراد نیز این فرصت سرمایه گذاری را مغتنم شمرده و به سراغ خرید خانه در این شهر برای سرمایه گذاری می روند. خوب است بدانید که تمام فازهای این شهر در طول مدت زمان رو به رشد بوده اند و هر کدام از آن ها بهترین فرصت را برای سرمایه گذاری پدید آورده اند. با توجه به آن که فازهای 4، 5 و 6 به پروژه های مسکن مهر اختصاص یافته اند، همچنان با رشد قیمت رو به رو هستند؛ اما نسبت به دیگر فازها دارای قیمت های مناسبی بوده و برای خریر مسکن و سرمایه گذاری از گزینه های خوب به شمار می روند.

معمولا تمام شهرهای جدید که احداث می شوند، هدف اقتصاد ملی در ساخت و احداث آن ها وجود دارند. از همین رو علاوه بر ساخت مسکن، انواع شرکت های دانش بنیان، کارگاه ها و پارک های فناری نیز در آن ها ساخته می شوند. از آنجایی که این شهر در فاصله نزدیکی از فرودگاه بین المللی امام خمینی قرار گرفته، توریست های زیادی که به ایران سفر می کنند، می توانند این شهر را مقصد گردشگری و اقامتی خود انتخاب کنند. از همین رو بهتر است توجه بیشتری به لحاظ امکانات رفاهی و تفریحی در آن صورت پذیرند.

این شهر علاوه بر خرید ملک و مسکن، دارای ویژگی های متعددی برای سرمایه گذاری بوده و این از بهترین ویژگی های آن محسوب می شود. برای سرمایه گذاران این فرصت فراهم شده تا علاوه بر خرید مسکن، بتوانند در دیگر زمینه ها به سرمایه گذاری بپردازند و در پروژه های بعدی طراحی و برنامه ریزی شده اند که در این بخش به آن ها اشاره شده است:

 • احداث بیمارستان 300 تخت خوابی بین المللی و فوق تخصصی
 • نمایشگاه اکسپو شهر پرند با مساحت 300 هکتار
 • ساخت دیسنی لند پرند در اراضی جدید
 • ساخت سینما
 • احداث هتل های 5 ستاره
 • احداث پارک جنگلی
 • ساخت دریاچه مصنوعی

پرند تهران

جاذبه های دیدنی و گردشگری پرند

با توجه به آن که زمان زیادی از ساخت این شهر جدید نمی گذرد، اما توجه های زیادی که به آن شده، سبب گردیده امکانات رفاهی متعددی در فازهای ابتدایی آن در نظر گرفته شوند. همچنین این شهر دارای امکانات تفریحی و دیدنی می باشد که در این بخش می خواهیم به آشنایی با آن ها بپردازیم.

کارتینگ پرند

کارتینگ یکی از بهترین و پر طرفدارترین جاذبه های تفریحی این شهر جدید به شمار می رود که در بخش ابتدایی این شهر قرار گرفته و مساحتی حدود 20 هکتار به آن تعلق یافته است. کارتینگ شهر جدید پرند توانسته با هدف برگزاری مسابقات و رقابت های بین المللی، استاندارهای روز دنیا را از آن خود سازد و با داشتن پیست 2 کیلومتری به عنوان طولانی ترین پیست کارتینگ جهان شناخته شود. ساختمان مرکزی این بخش دارای زیربنایی حدود 3.300 متر مربع بوده و از معماری و طراحی مدرن و زیبایی بهره می برد. از دیگر امکانات تفریحی این مجموعه می توان به پارک بازی کودکان، زمین بازی پینت بال، زمین گلف، سینما، رستوران و غیره اشاره نمود که با در کنار هم قرار گرفتن آن ها، مجموعه ای تفریحی و بی نظیر را در این شهر جدید پدید آورند.

قلعه سنگی پرند

به هر گوشه ای از ایران که قدم بگذارید، یک جاذبه تاریخی یا آثار باستانی وجود دارد که توجه شما را به خود جلب می کند. پرند نیز یکی دیگر از جاذبه های تاریخی ایران را در خود جای داده که با نام قلعه سنگی پرند شناخته می شود و قدمت آن به هزاران سال گذشته باز می گردد. این قلعه تاریخی و سنگی از معماری ایرانی و اسلامی بهره برده است. یکی از مهمترین کارهایی که در دستور کار اداره میراث فرهنگی استان تهران قرار گرفته، مرمت و بازسازی این قلعه تاریخی می باشد.

دانشگاه های پرند

همانطور که پیش تر ذکر شد، خوشبختانه شهر جدید پرند دارای امکانات مناسبی به لحاظ آموزشی می باشد و تعداد مدارس و دانشگاه هایی که در این شهر وجود دارند، می توانند پاسخگوی نیاز ساکنین این شهر به علم و دانش باشند. یک دانشگاه پیام نور و یک دانشگاه آزاد اسلامی در این شهر وجود دارند که انواع رشته های مختلف در آن ها ارائه می شوند که علاقه مندان می توانند هر کدام از رشته ها را که بخواهند، در آن ها به تحصیل بپردازند. دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند در 32 کیلومتری آزادراه تهران – ساوه و در نزدیکی فرودگاه بین المللی امام خمینی واقع شده است.

از رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند می توان به زبان و ادبیات انگلیسی، مدیریت، زیست شناسی و رشته های فنی مهندسی اشاره نمود که در سه مقطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشند. دانشگاه پیام نور واحد پرند نیز در 30 کیلومتری آزادراه تهران – ساوه واقع شده و 29 رشته تحصیلی در آن وجود دارند که در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شوند.

منطقه صنعتی پرند

شهر جدید پرند علاوه بر فازهای مسکونی، دارای منطقه صنعتی نیز می باشد. حدود 350 هکتار از اراضی این شهر به منطقه صنعتی آن اختصاص یافته و فعالیت های صنعتی، تجاری و بازرگانی در آن ها صورت می پذیرند. این محدوده توانسته مزیت هایی را به همراه داشته باشد که می توان به موادری نظیر تنظیم جریان صنعت و راهنمایی اتقرار منظم آن ها، افزایش درآمد و اشتغال زایی، کم بودن فاصله محل زندگی تا محل کار برای ساکنین پرند، کاهش حمل و نقل، صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد و غیره اشاره کرد که همگی از مزیت های زندگی در این شهر جدید می باشند.

شرکت عمران که محدوده ای حدود 150 هکتار را به خود اختصاص داده و پیش بینی شده که 150 واحد صنعتی در آن ساخته شوند. شرکت های شهرک صنعتی محدوده ای حدود 200 هکتار را از آن خود نموده اند و در حال حاضر در حال آماده سازی می باشد و حدود 400 واحد صنعتی در طراحی آن وجود دارند.

پرند تهران

سوالات متداول

پرند تهران کجاست؟

پرند تهران در فاصله 30 کیلومتری از جنوب غربی استان تهران و در کنار اتوبان ساوه قرار دارد.

فاصله تهران تا شهر جدید پرند چقدر است؟

شهر جدید پرند در فاصله حدود 35 کیلومتری از تهران واقع شده است.

آیا پرند مترو دارد؟

بر اساس گفته مسئولان، مترو پرند در خرداد ماه سال 1402 به مرحله بهره برداری می رسد.

مزایای زندگی در پرند چیست؟

از مزایای زندگی در پرند تهران می توان به آب و هوای تمیز، قیمت مناسب ملک و زمین، آب آشامیدنی شیرین، کمتر بودن ترافیک و غیره اشاره کرد.


[html_block id=”69568″]

راهنما سایت

آدرس

استان تهران، شهرستان رباط کریم

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه