پاساژ ارگ

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

پاساژ ارگ یکی از بزرگترین مراکز خرید شمال تهران است که در محدوده میدان تجریش واقع شده است. محدوده شمال تهران مملو از جاذبه های گردشگری و دیدنی متعدد و متنوعی هستند که در اغلب مواقع علاوه بر پایتخت نشینان، گردشگران داخلی و خارجی زیادی برای بازدید از آن ها راهی مناطق شمالی تهران می شوند. در میان دیدنی های شمال تهران، مراکز خرید مختلفی وجود دارند و بسیاری از آن ها جزء مراکز خرید لوکس و مدرن پایتخت شمرده می شوند. از آنجایی که تنوع مراکز خرید در محدوده ارگ زیاد بوده، گردشگران می توانند در یک روز از چندین مرکز خرید و جاذبه گردشگری دیدن کنند. با توجه به این که سال های زیادی از زمان افتتاح مرکز خرید ارگ تجریش می گذرد، اما همواره تا به امروز جزء پاساژهای لوکس تهران شناخته می شود. در ادامه این مطلب همراه لوکس ویلا باشید تا با پاساژ ارگ که از بهترین پاساژهای تهران به شمار می رود آشنا شویم.

مرکز خرید ارگ تجریش کجاست و مسیر دسترسی به آن

مرکز خرید ارگ تهران در منطقه شمال پایتخت و در ضلع شمالی میدان تجریش و ابتدای خیابان سعد آباد واقع شده است. منطقه ای که این مرکز خرید در آن قرار گرفته جزء پر رفت و آمد ترین و شلوغ ترین مناطق تهران به شمار می رود و همین موضوع سبب گردیده مسیرهای دسترسی مختلفی برای آن در نظر گرفته شود. شما برای دسترسی به پاساژ ارگ تهران می توانید از مسیرها و وسایل نقلیه مختلفی استفاده نمایید که در ادامه آن ها را به صورت کامل توضیح خواهیم داد تا اگر قصد رفتن به این مرکز خرید را داشتید، بتوانید بهترین مسیر دسترسی را برای خود انتخاب کنید.

پاساژ ارگ

مسیر دسترسی به مرکز خرید ارگ تجریش با خودروی شخصی

چنانچه قصد داشته باشید با استفاده از خودروی شخصی خود را به پاساژ ارگ برسانید و از خرید و گشت و گذار در آن لذت ببرید، می توانید ابتدا خود را به خیابان ولیعصر برسانید و در این خیابان به سمت شمال حرکت کنید و تا رسیدن به میدان تجریش مسیر خود را ادامه دهید. سپس وارد خیابان سعدآباد شده و مرکز خرید ارگ را می توانید مشاهده کنید. با توجه به آن که محدوده اطراف این مرکز خرید بسیار شلوغ بوده و جای پارک مناسب برای خودروی به سختی پیدا می شود، می توانید خودروی خود را در پارکینگ مجموعه پارک کرده و با خیالی آسوده به خرید و گردش بپردازید.

مسیر دسترسی به پاساژ ارگ تهران با مترو

با توجه به آن که مسیر های دسترسی مختلفی برای رسیدن مرکز خرید ارگ وجود دارد، استفاده از مترو نیز یکی دیگر از مسیرهای دسترسی به آن می باشد. در صورتی که بخواهید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید و مترو انتخاب کرده باشید، بایستی سوار مترو خط کهریزک – تجریش شده و در ایستگاه تجریش از مترو پیاده شوید. پس از خارج شدن از مترو می توانید هم به صورت پیاده و هم با استفاده از تاکسی خود را به این مرکز خرید برسانید و از خرید و گشت و گذار در آن لذت ببرید. محدوده میدان تجریش مملو از مغازه های رنگارنگ و دیدنی های مختلف بوده که اگر بخواهید از مترو به صورت پیاده خود را به ارگ تجریش برسانید، گذر زمان را متوجه نمی شوید غرق تماشای اطراف خود خواهید شد.

مسیر دسترسی به مرکز خرید ارگ تجریش با اتوبوس

مسیر دسترسی به ارگ تجریش با اتوبوس های بی آر تی نیز یکی دیگر از مسیرهای پیشنهادی می باشد. در صورتی که بخواهید از اتوبوس BRT برای رسیدن به این مرکز خرید استفاده کنید، بایستی سوار اتوبوس های خط راه آهن – تجریش شده و در ایستگاه میدان تجریش از اتوبوس پیاده شوید. باقی مسیر را می توانید به صورت پیاده به سمت این مرکز خرید طی کنید.

شماره تماس مرکز خرید ارگ تجریش: 22396121-021 و 22396892-021

آدرس مرکز خرید ارگ تجریش: تهران، ضلع شمالی میدان تجریش، خیابان سعدآباد

پاساژ ارگ

آشنایی با پاساژ ارگ

پاساژ ارگ در محدوده میدان تجریش قرار دارد و یکی از بهترین مراکز خرید شمال تهران محسوب می شود و گردشگران زیادی برای گردش و خرید به آن مراجعه می کنند. منطقه ای که ارگ در آن قرار گرفته منطقه ای بسیار خوش آب و هوا می باشد و بسیاری از دیدنی های تهران در آن جای گرفته اند. مناطق شمالی تهران جاذبه های گردشگری و دیدنی زیادی را در خود جای داده و از بهترین مقاصد گردشگری برای پایتخت نشینان و گردشگران می باشند. چرا که تنوع جاذبه های گردشگری بسیار بالا بوده و حتی به عنوان قطب گردشگری تهران شناخته می شوند. محله تجریش تهران جزء آن دسته از محله هایی است که حتی اگر برای یک بار هم به تهران سفر کرده باشید، برای گردش به سراغ آن رفته اید.

ممکن است شما جزء آن دسته از گردشگرانی باشید که چندان اهل خرید نباشید، اما با توجه به آن که امروزه امکانات تفریحی و رفاهی مختلفی در پاساژها تعبیه شده اند، گردش در پاساژها به یکی از تفریحات مردم تبدیل شده است. به عنوان مثال می توان گفت که اغلب آقایان از خرید و گردش در بازارها بیزارند؛ اما تنوع امکانات تفریحی و رفاهی در مراکز خرید مدرن و لوکس باعث شده آقایان نیز به پاساژگردی روی بیاورند و به همراه خانواده بتوانند از خرید و گردش خود لذت ببرند. ممکن است خانواده ها برای یک روز تعطیل و آخر هفته خود تصمیم بگیرند به یک سینما و شهربازی بروند، خوشبختانه امروزه در پاساژها و مراکز خرید مدرن این امکانات تفریحی در کنار یکدیگر گرد هم آمده اند و گردشگران می توانند به راحتی با یک تیر چند نشان بزنند و برای استفاده از هر کدام از این تفریحات نیازی نباشد مسافت های طولانی را طی کنند. پاساژ ارگ نیز از آن دسته پاساژهایی است که انواع امکانات تفریحی و رفاهی را در خود جای داده است.

معماری پاساژ ارگ تجریش

پاساژ ارگ تجریش در سال 1392 هجری شمسی در زمینی به وسعت حدود 78 هزار متر مربع مورد بهره برداری قرار گرفته و 10 طبقه را در خود جای داده است. تعداد 5 طبقه از این مجتمع تجاری به واحدهای فروشگاهی و 5 طبقه دیگر به پارکینگ مجموعه اختصاص یافته است. تعداد واحدهای تجاری این مجتمع 202 واحد می باشند و تنوع بالایی در اجناس و محصولات آن ها وجود دارد. معماری بنای ارگ تجریش به دست معماران حاذقی به نام های خانم پانته آ اسلامی و آقای علیرضا شرافتی انجام شده است. بالاترین طبقه مرکز خرید ارگ تجریش به بام سبز ارگ اختصاص یافته و مساحت 3.800 متر مربع را در بر گرفته است. چشم انداز بسیار زیبایی از مناطق اطراف و رشته کوه های البرز را در اختیار گردشگران قرار می دهد.

مرکز خرید ارگ تجریش جزء بزرگترین مراکز خرید تهران شناخته می شود که در منطقه شمال تهران و در نزدیکی کوه واقع شده است. این مرکز خرید دارای 10 طبقه بوده که 5 طبقه برای واحدهای تجاری و امکانات تفریحی و رفاهی و 5 طبقه دیگر برای پارکینگ در نظر گرفته شده اند و دارای مساحتی حدود 78 هزار متر مربع می باشد. جالب است بدانید ابتدا کلنگ این پروژه برای ساخت پارکینگ طبقانی به زمین کوبیده شد، اما پس از چندی با طرف نظر از پارکینگ طبقاتی، این پروژه تغییر کاربری داده و به پروژه عظیم ساخت مجتمع تجاری تبدیل گردید.

ارتفاع بنای این مرکز خرید به 20 متر می رسد و نمای بیرونی آن به صورت شیشه های آینه ای می باشند و انعکاس تصویر آسمان و درختان در آن چهره ای بسیار زیبا و تماشایی را برای ساختمان پدید می آورند. واحدهای فروشگاهی این مجموعه دارای مساحت هایی بین 10 تا 340 متر می باشند و برخی از فروشگاه های برندهای داخلی و خارجی مساحت 650 متر مربعی از این پاساژ را از آن خود کرده اند. اسکلت این سازه از فلز بوده و سقف آن از فولاد ساخته شده است. دیوار حائل این مرکز خرید به حدود 12 هزار متر مربع می رسد. این دیوار دارای ویژگی های خاصی همچون ضد حریق و عایق رطوبتی می باشد. برای محوطه سازی این مجموعه از بهترین طراحی ها استفاده شده اند و فضایی بسیار زیبا را برای این مجتمع تجاری پدید آورده اند.

همچنین کافه و رستوران های چهار فصل، انواع گیاهان سبز، گل های رنگارنگ و آب نماهای زیبایی در این بام سبز وجود دارند. نمای بیرونی این پاساژ بسیار زیبا و خاص بوده و هنگامی که آن را مشاهده می کنید، نگاه شما را برای لحظاتی به خود خیره می کنند. شب ها نیز نورپردازی بسیار زیبا و چشمگیری در اطراف بنای ارگ دیده می شود. بنای این مجتمع تجاری از یک سازه فلزی بوده و سقف آن از فولاد می باشد و مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی دارد. برای ساخت و طراحی ارگ تجریش از به روز ترین تکنولوژی ها و استانداردهای جهانی استفاده شده است. در محدوده میدان تجریش که قرار داشته باشید، تابلوی ارگ تجاری که بر روی ارتفاع این ساختمان خودنمایی می کند را مشاهده خواهید کرد و شما را به سوی خود دعوت می کند. نمای این سازه آینه ای بوده و با انعکاس تصویر آسمان و ابرها چهره ای زیباتر به خود می گیرد.

پاساژ ارگ

مالک مجتمع تجاری ارگ تجریش

هنوز به صورت دقیق مشخص نیست مالکیت مجتمع تجاری ارگ تجریش به چه کسی یا چه شرکتی تعلق دارد؛ اما بر اساس اطلاعاتی که به دست آمده ممکن است این مجتمع به شرکت صبا میهن و آقای رضا طباطبایی تعلق داشته باشد. طراحی این مجتمع تجاری به عهده گروه معماری آرش بوده است و از طراحان آن می توان به افرادی همچون خانم پاینته آ اسلامی و آقای علیرضا شرافتی اشاره نمود.

آشنایی با طبقات پاساژ ارگ

پاساژ ارگ تجریش ساختمانی 10 طبقه بوده که از این 10 طبقه تعداد 5 طبقه به واحدهای تجاری و تعداد 5 طبقه دیگر به پارکینگ مجموعه اختصاص یافته اند. علاوه بر واحدهای تجاری، امکانات تفریحی و رفاهی متعددی در این طبقات وجود دارند که لذت خرید و گردش را برای گردشگران دو چندان می کنند. حتی ممکن است بسیاری از گردشگران با توجه به بالا بودن قیمت اجناس و محصولات مغازه های ارگ تجریش قصد خرید نداشته باشند و تنها برای گردش و تماشای ویترین های زیبا و خوش رنگ و لعاب مغازه ها و استفاده از امکانات تفریحی و رفاهی مجموعه راهی این پاساژ شوند. اجناس و محصولاتی که در مغازه های پاساژ ارگ به فروش می رسند، از بهترین برندهای داخلی و جهانی هستند. پاساژگردی از جمله تفریحاتی است که به خصوص بانوان به آن علاقه مند هستند، اما با وجود امکانات رفاهی و تفریحی آقایان نیز که علاقه ای به پاساژگردی و خرید ندارند نیز به همراه خانواده به این مراکز خرید مراجعه می کنند. در ادامه می خواهیم با تمام طبقات پاساژ ارگ تجریش آشنا شویم.

طبقه همکف اول

هنگامی که وارد طبقه همکف اول می شوید، در دو طرف خود مغازه هایی را خواهید دید که دارای ویترین های بسیار زیبایی می باشند و هر مغازه ای اجناس متفاوت و چشمگیری دارند که هر کدام از مغازه ها توجه شما را به خود جلب می کنند. برندهای مغازه ها عبارتند از کی کی، کیدزی، چیکو، سرجنت ماژور، گراد، کیدز لند، باربری، رویال گالری و غیره. بیشترین محصولاتی که در این طبقه توجه شما را به خود جلب می کنند، مغازه های اکسسوری فروشی و بدلیجات هستند. فروشگاه بزرگی به نام ای سی وایکیکی LC WAIKIKI در طبقه همکف اول قرار دارد که انواع لباس های روزمره و راحتی زنانه، مردانه و بچگانه را به فروش می رساند. فضای این فروشگاه نیز وسیع بوده و کارد فروش مجربی در آن مشغول به کار هستند.

ممکن است به برخی از فروشگاه ها و مغازه ها وارد شده و دیده باشید که فروشنده ها پا به پای مشتریان در مغازه در حال تردد هستند و این روش از فروش هیچ مشتری مداری در خود نداشته و باعث دل زده شدن مشتری می شود. اما در این فروشگاه خبری از این روش فروش نبوده و شما می توانید با خیال راحت به تماشای اجناس و حتی پرو آن ها بپردازید تا گزینه مد نظر خود را پیدا و تهیه کنید. به غیر از این فروشگاه، مغازه ها با برندهای معروف دیگری وجود دارند که شامل بلک وایت، ادل، کولینز، تامی و غیره می شوند که در صورت تمایل می توانید از آن ها دیدن کنید. فروشگاه هایی همچون کیدزی، چیکو، کیدز لند و غیره در این طبقه از ارگ بهترین گزینه برای خرید سیسمونی به شمار می رود.

فروشگاه های میثم عطر و پالاس بهترین فروشگاه برای افرادی هستند که به دنبال لوازم آرایشی و بهداشتی با کیفیت می باشند. در صورتی که هوس یک میان وعده دلچسب را داشتید، می توانید به کافه ویونا که یکی از شعب آن در طبقه همکف اول پاساژ ارگ تجریش قرار گرفته و کافه فیلیکوری سری بزنند. فروشگاه هایی نیز که در حوزه لوازم الکترونیک و لوازم جانبی فعالیت دارند در این طبقه از ارگ تهران قرار دارند که در صورت نیاز می توانید سری به آن ها بزنید.

پاساژ ارگ

طبقه همکف دوم ارگ

طبقه همکف دوم ارگ با داشتن واحدهای تجاری لباس فروشی، پذیرای افرادی است که قصد خرید انواع پوشاک را دارند. در این طبقه از مرکز خرید ارگ تجریش انواع پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه از بهترین برندهای داخلی و خارجی به فروش می رسند. در این طبقه از ارگ تجریش برندهای معتبر و خوش نام ایرانی نظیر چرم درسا خود نمایی می کنند. اگر به کیف و کفش و لباس های چرم علاقه مند هستید، طبقه همکف دوم مرکز خرید ارگ تجریش انتظار شما را می کشد. تماشای ویترین زیبا و متنوع هر کدام از واحدهای فروشگاهی می توانند تفریحی جداگانه به حساب بیایند. پس اگر به دنبال انواع لباس هستید، می توانید سری به این طبقه از ارگ تجریش بزنید و در صورت تمایل لباس مورد علاقه خود را خریداری کنید.

طبقه اول ارگ

حتما نام فروشگاه های لوازم آرایشی همچون سفیر به گوشتان خورده یا در بسیاری از مراکز خرید آن را مشاهده کرده اید. در طبقه اول این مرکز خرید علاوه بر فروشگاه سفیر، فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی و عطر و ادکلن دیگری وجود دارند که هر کدام از آن ها لذت تماشا و خرید متفاوتی دارند. همچنین وجود دو رستوران به نام های روکو و پیکاسو باعث شده طبقه اول پاساژ ارگ به عنوان پر رفت و آمدترین و شلوغ ترین طبقه این مرکز خرید شناخته شوند. این دو رستوران جزء بهترین و معروف ترین رستوران های تهران شناخته می شوند و همیشه افراد زیادی برای صرف وعده های غذایی خوشمزه و لذیذ به سراغ آن ها می روند. حتی بسیاری از گردشگران تنها به قصد مراجعه به یکی از این رستوران راهی ارگ تجریش می شوند. فروشگاه ها و واحدهای تجاری این طبقه از ارگ هنوز تمام نشده و تنها به موارد ذکر شده ختم نمی شوند؛ بلکه فروشگاه های دیگری از برندهای اسکچرز، منتن، ریباک، بیلسی، ویمن سیکرت، اکو و غیره وجود دارند که می توانید از آن دیدن کنید و در صورت تمایل کالای مورد نظر خود را تهیه کنید.

پاساژ ارگ

طبقه دوم

دومین طبقه از ارگ تجریش به فروشگاه های لوکس طلاها و جواهر فروشی اختصاص یافته است. در این طبقه واحدهای بسیار چشمنواز و لوکسی وجود دارند که به فروش انواع طلا و جواهرات گران قیمت و شکیل مشغول هستند. این طبقه به عنوان گران ترین و لوکس ترین طبقه از مرکز خرید ارگ تجریش شناخته می شود و کالاهای آن ها از بهترین و معروف ترین برندهای طلا و جواهرات نظیر رولکس، جگوار، ادوکس و لوییس می شوند. بسیاری از عروس و دامادها برای خرید طلا و جواهرات خود به سراغ این طبقه از پاساژ ارگ می روند. البته توجه داشته باشید که برای خرید طلا و جواهرات از واحدهای این مرکز خرید بایستی جیبی پر از پول داشته باشید. به غیر از طلا و جواهر فروشی، واحدهای دیگری وجود دارند که در زمینه فروش ساعت های معروف و گران قیمت فعالیت دارند.

طبقه سوم

اگر برای گردش و تفریح به همراه دوستان یا خانواده راهی ارگ تجریش شده اید باید به سراغ طبقه سوم این مجتمع تجاری بروید. چرا که تمام آن چه که برای یک روز تفریح به دنبال آن هستید به صورت یک جا در این طبقه از ارگ تجاری تجریش گرد هم آمده اند. یک شهربازی سرپوشیده به نام شهربازی فانی تایم، 5 سالن سینمایی به همراه فودکورت در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و می توانند در کنار هم روزی سرشار از هیجان و شادی را برای خانواده ها و به خصوص خانواده های دارای فرزند به وجود بیاورد. این طبقه از ارگ تجریش سن و جنسیت نمی شناسد و امکانات تفریحی و رفاهی آن می تواند تمام سلایق و سن ها را پوشش دهد.

شهربازی فانی تایم در سومین طبقه از ارگ تجاری تجریش

شهربازی فانی تایم جزء بهترین شهربازی های سرپوشیده تهران به شمار می رود و مساحت 2.800 متر از ارگ تجریش را در اختیار خود گرفته است. این شهربازی با داشتن 125 دستگاه توانسته بازی های متنوعی را برای مراجعه کنندگان به وجود آورد و همه افراد بتوانند از بازی با آن ها لذت ببرند و لحظات هیجان انگیزی را برای خود فراهم سازند.

پاساژ ارگ

امکانات تفریحی و رفاهی مرکز خرید ارگ تجریش

پاساژ ارگ با 10 طبقه توانسته فروشگاه ها، پارکینگ ها و امکانات تفریحی و رفاهی متعددی را در خود جای دهد و به عنوان یکی از بهترین مراکز خرید تهران شناخته شود. امکانات رفاهی مختلفی در این مرکز خرید وجود دارند که توانسته اند در کنار یکدیگر مجموعه ای تفریحی و تجاری بسیار زیبا و مشهوری را پدید آورند. امکانات رفاهی مجتمع تجاری ارگ عبارتند از:

 • وجود تهویه مناسب
 • مجهز به وسایل سرمایش و گرمایش از طریق چیلر
 • مجهز بودن به چندین لاین آسانسور با ظرفیت بالا
 • مجهز به برق اضطراری
 • سرویس بهداشتی های تمیز
 • مجهز به دوربین های مدار بسته در هر گوشه و کناری از پاساژ جهت حفظ آرامش و رفاه افراد
 • مجهز به پله برقی جهت رفت و آمد آسان در میان طبقات
 • وجود مبلمان و نشیمن در میان راهروها جهت رفع خستگی
 • وجود نمازخانه تمیز و مرتب
 • مجهز به دستگاه های خودپرداز
 • وجود داروخانه
 • بانک
 • صرافی
 • کارواش

بام سبز ارگ تجریش

بام سبز ارگ از معروف ترین و پر طرفدارترین بخش های زیبای مجتمع تجاری ارگ می باشد که در آخرین طبقه از این مرکز تفریحی تجاری جای گرفته است. بام سبز ارگ را می توان به عنوان جذاب ترین، زیباترین و چشمنوازترین بخش های این مرکز خرید به حساب آورد، چرا که می توانید با رفتن به سراغ آن، چشم انداز بسیار زیبایی از مناطق اطراف و کوه های بلند و استواری که در فاصله نزدیکی از شما قرار گرفته اند را مشاهده کنید. دو کافه بسیار زیبا و منحصر به فرد در بام سبز ارگ مشغول به فعالیت هستند که افراد زیادی برای صرف وعده غذایی لذیذ و میان وعده دلپذیر به سراغ یکی از آن دو می روند و در فضایی بسیار زیبا و تماشایی به صرف غذا و یا میان وعده دلچسب خود مشغول می شوند. بام سبز ارگ به عنوان روف گاردن این مجموعه در نظر گرفته شده است. روف گاردن ها در هر مرکز خرید و یا مراکز تفریحی می توان جاذبه ای بسیار زیبا و تماشایی تلقی کرد. این بام به صورت چهار فصل بوده و در آن گل های رنگارنگ و زیبایی کاشته شده اند که بر زیبایی محیط تاثیر به سزایی دارند. همچنین میز و صندلی های رنگارنگی در محیط این روف گاردن قرار دارند که جزء ویژگی های آن به حساب می آیند.

پاساژ ارگ

پردیس سینمایی ارگ

امکانات تفریحی و رفاهی ارگ تجریش همچنان ادامه داشته و در این میان می توان به پردیس سینمایی ارگ تجریش اشاره نمود که در سومین طبقه از این مرکز خرید جای گرفته است. این پردیس سینمایی دارای 5 سالن سینما بوده و به روزترین فیلم های سینمایی در آن ها نمایش داده می شوند.

شهر کتاب ارگ

فروشگاه هایی تحت عنوان شهر کتاب در سراسر پایتخت شعبه های مختلف دارند که یکی از شعبه های آن در مرکز خرید ارگ تجریش قرار گرفته است. کتاب خوانی از بهترین و مفیدترین تفریحاتی است که بایستس به آن توجه ویژه ای شود. شهرکتاب ارگ دارای مساحت 400 متر مربع بوده و در کنار هزاران جلد کتاب، انواع لوازم التحریرهای زیبا و متنوع را برای فروش قرار داده است.

شهربازی ارگ تجریش

در سومین طبقه از مجتمع تفریحی تجاری ارگ تجریش امکانات تفریحی و رفاهی متعددی جای گرفته اند که یکی از آن ها شهربازی فانی تایم می باشد. شهربازی ها از جمله جاذبه های تفریحی و هیجان انگیز به شمار می روند و شهربازی فانی تایم از آن دسته شهربازی های سرپوشیده ای است که سن و سال و جنسیت نداشته و تمام افراد در هر سنی (بالاتر از 2 سال) می توانند از امکانات و تجهیزات شهربازی بهره مند شوند. تعداد دستگاه های این شهربازی به 125 عدد می رسند و در زمینی به وسعت 2.800 متر مربع قرار گرفته اند. این شهربازی به بهترین و به روزترین تجهیزات تفریحی مجهز شده است و کودکان و بزرگسالان می توانند در کنار یکدیگر لحظات هیجان انگیزی را سپری کنند.

پاساژ ارگ

ایستگاه آدرنالین

هیجانات در ارگ تجریش به این زودی ها تمام نمی شوند و هر قدر بخواهید می توانید در این مرکز خرید تفریح کنید. واقعیت مجازی جزء تکنولوژی های روز دنیا بوده که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این تکنولوژی تصاویری به شما نشان داده خواهند شد و حواس دیداری، شنیداری و حتی در برخی از بخش ها حس لامسه شما را نیز درگیر خواهد کرد. این بخش از ارگ تجریش با نام ایستگاه آدرنالین شناخته شده و در طبقه اول قرار گرفته است.

ساعت کاری شهربازی فانی تایم: همه روزه از ساعت 12 ظهر تا 23 شب

پارکینگ

هر مرکز خرید و یا جاذبه گردشگری که افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند نیاز به یک پارکینگ اختصاصی داشته تا گردشگران بتوانند با خیالی راحت و آسوده و بدون نگرانی برای جای پارک در آن جاذبه به گردش و تفریح بپردازند. خوشبختانه مدیریت ارگ تجریش این تدبیر را برای رفاه حال گردشگران اندیشیده و 5 طبقه از این مرکز خرید را برای پارکینگ مجموعه در نظر گرفته است. چنان چه باز هم دوست داشتید در اطراف ارگ به سراغ مرکز خرید دیگری بروید، می توانید پاساژ قائم را به عنوان گزینه بعدی خود در نظر بگیرید. همچنین در پاساژ قائم قیمت اجناس و محصولات مناسب تر و ارزان تر از پاساژ ارگ می باشد.

کافه، رستوران و فودکورت ارگ تجریش

ارگ تجریش از جمله جاذبه های گردشگری تهران محسوب می شود و با توجه به امکانات تفریحی و رفاهی متعدد و متنوعی که در خود جای داده است، علاوه بر پایتخت نشینان، گردشگران داخلی و خارجی زیادی برای خرید و گردش و تفریح به سراغ آن می روند. یکی از بهترین و لذت بخش ترین قسمت های گردش و تفریح در هر جاذبه ای مربوط به شکم گردی می باشد. در پاساژ ارگ تجاری تجریش توجه ویژه ای به شکم گردی شده و بخش های مختلفی در هر طبقه ای در اختیار کافه و رستوران های مختلف قرار گرفته اند. چندین کافه و رستوران با کیفیت و زیبا در طبقات مختلف این مرکز خرید وجود دارند که در بسیاری از مواقع که از مقابل آن ها عبور کنید، جمعیت زیادی را مشاهده خواهید که برای صرف میان وعده و یا وعده غذایی به یکی از کافه و رستوران های مجموعه مراجعه کرده اند. در طبقه سوم نیز فودکورت ارگ قرار داشته که برندهایی همچون راشن، تله پیتزا، مایا تکس مکس، هامبورگر، منصوریان و تناسب جزء آن ها می باشند. علاوه بر فودکورت، کافه و رستوران های دیگری که در طبقات مختلف قرار دارند عبارتند از:

 • کافه ویونا در طبقه منفی یک
 • کافه سام سی لند در طبقه منفی یک
 • کافه روکو در طبقه اول
 • کافه ادب در طبقه همکف

پاساژ ارگ

ساعت کاری مرکز خرید ارگ تجریش

مرکز خرید ارگ تجریش همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 شب آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان و گردشگران می باشد. اما ممکن است برخی از واحدهای فروشگاهی، کافه ها، رستوران ها، فودکورت، شهربازی و غیره دارای ساعت های کاری مختلفی باشند که پیشنهاد می شود پیش از مراجعه به هر کدام از آن ها از طریق سایت، شماره تماس و صفحه اینستاگرام از ساعت کاری آن ها مطلع شوید.

سوالات متداول

پاساژ ارگ کجاست؟

تهران، ضلع شمالی میدان تجریش، خیابان سعدآباد

نزدیکترین ایستگاه مترو به پاساژ ارگ کدام است؟

ایستگاه مترو تجریش

امکانات تفریحی و رفاهی پاساژ ارگ کدام اند؟

شهربازی، کافه، رستوران، فودکورت، پردیس سینمایی، شهر کتاب و پارکینگ

ساعت کاری پاساژ ارگ چگونه است؟

10 صبح تا 22 شب


[html_block id=”70289″]

راهنما سایت

آدرس

تهران، ضلع شمالی میدان تجریش، خیابان سعدآباد

شماره تماس
هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

10 الی 22

یک‌شنبه

10 الی 22

دو‌شنبه

10 الی 22

سه‌شنبه

10 الی 22

چهار‌شنبه

10 الی 22

پنج‌شنبه

10 الی 22

جمعه

10 الی 22
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه