هر شهری دنیایی برای غذاهای محلی خود دارد که تاریخچه جذابی داشته و غذاهای محلی آن ها هم در نوع خود، خاص و بی نظیر هستند. یکی از جذاب ترین غذاهای محلی که در ایران پیدا می شود و همه عاشق آن ها هستند، غذاهای محلی رشت می باشند. در شهر رشت بالای 200 نوع غذای محلی وجود دارد و از طرفی، بخاطر اینکه رشت شهری توریستی می باشد، رستوران های زیادی هم در این شهر هستند. اگر میخواهید با بهترین رستوران های رشت آشنا شوید تا در سفر به این شهر، تجربه جذابی از رستوران گردی را داشته باشید، در ادامه با لوکس ویلا همراه باشید.

رستوران شور کولی

رستوران شور کولی رستورانی است که برای تجربه غذاهای لذیذش، باید زمان زیادی را در صف منتظر بمانید تا میزی در رستوران خالی شود. رستوران شور کولی به جرأت می توان گفت یکی از بهترین رستوران های رشت است و حتی از نظر بسیاری از گردشگران، رستوران گردها و ساکنان شهر بهترین رستوران رشت می باشد. رستوران کولی شور که در زبان محلی، ماهی کولی شور است در سال 1395 افتتاح شد و با اینکه رستورانی تازه تاسیس است اما در زمینه سرویس دهی، سرو غذا و برخورداری از محیطی جذاب و دوست داشتنی توانست به سرعت میان بهترین رستوران های رشت قرار گیرد و با رستوران های قدیمی و معروف هم رقابت کند.

فضای رستوران شور کولی نوستالژیک، زیبا و دلنشین است و در محیط داخلی رستوران هم تزئینات شکیل، لوسترهای کلاسیک، تابلوهای مختلف بر روی دیوار و میز و صندلی های چوبی جلوه زیبایی را به محیط بخشیده اند هرچند این محیط زیبا به لطف جمعیت شلوغی که در رستوران حضور دارند چندان به چشم نمی آید. همانجا هم اعلام کنید با اینکه تمام مشتریان رستوران را با رضایت کامل ترک کرده اند، عده ای از فاصله کم میز و صندلی ها و سر و صدای زیاد گله داشتند. برخی هم از اینکه زمان قابل توجهی را منتظر ماندند تا میزی در رستوران خالی شود گله مند بودند.

رستوران شور کولی رشت در زمینه سرو غذاهای ایرانی یکی از بهترین رستوران های رشت و در زمینه سرو غذاهای محلی رشت، از بی نظیرترین رستوران های منطقه به شمار می رود. باقالی پلو با گوشت، زرشک پلو با مرغ، قرمه سبزی، ماهی سفید و ماهی ازون برون، کوبیده، جوجه، شیشلیک، دنده گوساله و انواع استیک جزء غذاهای ایرانی رستوران شور کولی هستند اما در منوی غذاهای محلی، بالای 50 نوع غذای محلی رشت از شامی و آغوز کوکو تا گمج کباب، لونگی، انار بیج و ده های غذای دیگر مشاهده می شود برای همین رستوران رشت از نظر تنوع غذاهای محلی، حرفی برای گفتن دارد. تمامی غذاهایی که در این رستوران سرو می شوند همگی بسیار خوشمزه و باکیفیت هستند و طعم واقعی غذاهای محلی رشت را در این رستوران پیدا خواهید کرد.

رستوران شور کولی برای سه وعده صبحانه، ناهار و شام آماده پذیرایی از مشتریانش می باشد برای همین رستورانی تمام عیار به حساب می آید. برای وعده صبحانه، رستوران شور کولی هم صبحانه های ایرانی از جمله انواع تخم مرغ دارد و هم انواع صبحانه های فرنگی که در کنار آن ها نوشیدنی های سرد و گرم هم سرو می شود. برای وعده ناهار و شام، معرفی مختصری از منوی غذایی داشتیم اما بعد از یک وعده غذایی سنگین و خوشمزه، نوبت به دسر می رسد و رستوران شور کولی هم منوی اختصاصی دسر دارد و انواع دسرهای جذاب و محلی سرو می شود هرچند قبل از غذای اصلی هم نباید از پیش غذاهای محلی، انواع ترشی و زیتون هم غافل شد. در کنار غذاها هم رستوران سینی های مزه هم دارد که شامل سیر، اشپل ماهی، گردو و غیره می باشد.

رستوران شور کولی رشت پرسنلی بسیار خوش برخورد دارد و سرویس دهی در این رستوران حتی در شلوغ ترین روزها هم به بهترین شکل ممکن ارائه می شود. از نظر قیمتی اما، رستوران شور کولی رستوران ارزان قیمت یا خوش قیمتی نیست. در این رستوران قرار است هزینه بالایی را برای وعده های غذایی پرداخت کنید اما بخاطر اینکه رستوران خدمات عالی ارائه می دهد و از طرفی، غذاهایش بسیار خوشمزه و باکیفیت هستند هیچکس از هزینه پرداختی در این رستوران ناراضی نبوده و اگر به دنبال کیفیت هستید، قطعاً رستوران شور کولی شما را به خوبی راضی خواهد کرد.

آدرس رستوران شور کولی

رستوران شور کولی در شمال رشت قرار دارد و گردشگرانی که میان بهترین رستوران های رشت تصمیم دارند به رستوران شور کولی مراجعه کنند، می بایست از طریق به بلوار توحید مراجعه کنند. از طریق بلوار گلسر، بلوار اصفهان و بلوار گیلان می توانید وارد بلوار توحید شوید و در بلوار توحید نزدیک به میدان ثقفی جنب مدرسه پروفسور حسابی و مقابل بانک ملت مشاهده خواهید کرد. همچنین از نظر پارکینگ هم فضای پارک بسیاری در اطراف رستوران وجود دارد هرچند در شلوغ ترین روزها شاید مجبور شوید خودروی خود را کمی دورتر از رستوران پارک کنید.

شماره تماس رستوران شور کولی: 32111296-013 و 32121805-013

ساعت کاری رستوران شور کولی: همه روزه از ساعت 10 صبح الی 12 شب و شنبه ها رستوران برای وعده شام تعطیل است.

رستوران شور کولی رشت

رستوران محرم رشت

یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین رستوران های رشت رستوران محرم است و قدری این رستوران معروف می باشد، که بسیاری از مردم هنگام ورود به رشت، اول به رستوران محرم مراجعه کرده و بعد از صرف یک وعده غذایی لذیذ و باکیفیت، سفر و گشت و گذار خود در رشت را آغاز می کنند. کمتر کسی است که رستوران محرم را نشناسند چراکه این رستوران بالای 70 سال قدمت دارد و در سال 1323 تاسیس شده است. رستوران محرم از همان روزهای اولی که تاسیس شد به سرعت میان بهترین رستوران های رشت قرار گفت و بعد از چند بار تغییر دکوراسیون خود را بین لوکس ترین رستوران های رشت هم قرار دارد.

رستوران محرم سلطان کباب رشت است. این لقبی است که رستوران گردها و مردم بر روی این رستوران قرار داده اند و واقعاً هم همینطور می باشد. در رستوران محرم انواع کباب ها و شیشلیک سرو می شود و از نظر کیفیت، به قدری خوشمزه هستند که لقب سلطان کباب، برازنده این رستوران می باشد. در کنار کباب ها، رستوران محرم انواع و اقسام غذاهای محلی را هم سرو می کند و این رستوران هم جای دارد جزء بهترین رستوران هایی باشد که طعم واقعی غذاهای محلی رشت را در آنجا تجربه خواهید کرد. تمامی غذاهای رستوران محرم از بهترین مواد اولیه تهیه شده و توسط سرآشپزان حرفه ای هم طبخ می شوند تا بهترین غذاها به دست مشتریان برسد.

رستوران محرم چند بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است و امروزه، با رستورانی مواجه هستیم که از طراحی و دکوراسیون لوکس و شکیل برخوردار است هرچند همیشه رستوران شلوغ بوده و به خوبی نمی توان محیط زیبای رستوران را تماشا کرد. همچنین بخاطر شلوغی رستوران و ایجاد صف های طولانی، اگر به دنبال رستورانی هستید تا با آرامش، غذاهای لذیذیش را میل کنید شاید رستوران محرم گزینه ایده آلی میان رستوران های رشت نباشد چراکه بخاطر شلوغی، می بایست غذای خود را زودتر میل کرده و جای خود را به شخص دیگری دهید و از طرفی، افراد داخل صف هم که منتظر خالی شدن میز هستند دائماً درحال مشاهده شما و دیگران هستند.

اما رستوران محرم برای اینکه از حجم این شلوغی بکاهد و از طرفی، مشتریان هم بتوانند غذاهای باکیفیت رستوران را در محیطی آرامش بخش تر میل کنند، به صورت بیرون بر هم غذا سرو می کند و می توانید از طریق تماس، غذای مورد نیاز خود را به صورت داغ، درب منزل دریافت کنید. در آخر هم این نکته را در نظر داشته باشید چه غذا به صورت بیرون بر سفارش می دهید و چه در داخل رستوران هستید، فرقی ندارد میخواهید کباب میل کنید، غذای محلی رشت را میل کنید یا انواع ماهی، حتماً سینی مزه رستوران محرم که شامل زیتون پرورده، ترشی، ماست موسیر، گردو و اشپل ماهی می باشد را از دست ندهید.

لازم به ذکر است کیفیت غذاهای رستوران محرم بالا است و برای همین، قیمت های قابل توجهی هم دارند. اگر به دنبال کیفیت هستید، روی رستوران محرم حساب باز کنید اما طبق گفته مشتریان و رستوران گردها، بهتر است در خلوت ترین زمان ها به رستوران محرم مراجعه کنید چراکه در شلوغ ترین مواقع، کاهش خدمات سرویس دهی در رستوران مشاهده می شود و گاهاً مشتریانی بوده اند که غذایشان دیر سرو شده و حتی سرد شده بود.

آدرس رستوران محرم رشت

رستوران محرم در جنوب رشت و بلوار امام قرار دارد. از آنجایی که رستوران محرم به جاده قزوین – رشت نزدیک می باشد، همواره مسافران بسیاری را در این رستوران مشاهده می کنید. اگر از طریق جاده قزوین – رشت میخواهید به رستوران محرم دسترسی داشته باشید، می توانید در انتهای جاده هنگامی که به میدان گیل رسیدید، وارد بلوار امام شوید تا در انتهای بلوار و سمت چپ، رستوران محرم و ازدحام جمعیت مقابلش را مشاهده کنید. از آنجایی که بلوار امام ترافیک های سنگینی دارد، می توانید در ضلع شرقی میدان گیل وارد اتوبان امام علی شده در میدان نیروی دریایی وارد بلوار مدرس، میدان مصلی و خیابان امام شوید تا به رستوران برسید.

همچنین در نظر داشته باشید همیشه مقابل رستوران شلوغ است و پیدا کردن جای پارک، یکی از چالش های بزرگ مشتریان رستوران محرم می باشد اما در کوچه های اطراف، فضای پارک وجود دارد که می توانید در صورتیکه با خودروی شخصی سفر می کنید، به راحتی جای پارک مناسب در نزدیک رستوران را پیدا کنید.

شماره تماس رستوران محرم رشت: 13616-013

ساعت کاری رستوران محرم رشت: همه روزه از ساعت 11 ظهر الی 11 شب

رستوران محرم رشت

رستوران جهانگیر رشت

رستوران جهانگیر یا رستوران جهانگیر کبابی رشت، اولین رستورانی در این شهر است که پلوکباب محلی را عرضه کرد. در سال 1342 و توسط مرحوم آقای جهانگیر، رستوران جهانگیر کبابی به عنوان بنیانگذار پلوکباب محلی افتتاح شد و برای همین، جهانگیر کبابی یکی از قدیمی ترین رستوران های رشت است. رستوران جهانگیر کبابی از همان روزهای اول افتتاح، هم بخاطر ابداع پلوکباب محلی و هم بخاطر غذاهای بسیار خوشمزه و باکیفیت، میان بهترین رستوران های رشت قرار گرفت و تا به امروز هم چیزی از کیفیت رستوران کاسته نشده است.

جهانگیر کبابی برخلاف اکثر بهترین رستوران های رشت، محیطی ساده و معمولی دارد و برخلاف اکثر رستوران های خوب شهر، خبری از دکوراسیون پر زرق و برق آنچنانی نیست. رستوران جهانگیر رشت محیطی همانند اکثر کبابی ها دارد اما ظرفیت بالایی داشته و جزء شلوغ ترین رستوران های رشت هم می باشد. مشتریان می توانند هم در فضای داخلی رستوران بنشینند و هم در بیرون از رستوران، غذا را سفارش داده و به صورت بیرون بر تحویل گیرند برای همین از آنجایی که رستوران هیمشه شلوغ است، بخش بیرون بر رستوران صف های طولانی در مقابلش تشکیل می شود تا مردم غذاهای لذیذ رستوران را در محیطی به دور از شلوغی نوش جان کنند.

رستوران جهانگیر کبابی سه نوع غذا برای مشتریان خود سرو می کند. غذاهای ایرانی شامل انواع کباب ها و خورشت ها است که کوبیده، کته کباب و پلو کباب محلی پرطرفدارتر هستند. غذاهای محلی هم در این رستوران سرو می شود که تنوع بالایی داشته و از نظر مشتریان، بسیار خوشمزه و باکیفیت می باشند هرچند اکثر افرادی که به رستوران جهانگیر مراجعه می کنند، فقط به عشق پلو کباب محلی و انواع غذاهای گوشتی وارد رستوران می شوند. بطور کلی، غذاهای رستوران فوق العاده خوشمزه و باکیفیت هستند اما با اینکه قیمت غذاها تا حدودی گران است اما افراد بسیاری از پرداخت چنین هزیه ای راضی بوده اند.

آدرس رستوران جهانگیر رشت

رستوران جهانگیر کبابی رشت در ضلع شمالی میدان زرجوب قرار دارد که در شرق رشت واقع شده است. دسترسی به خیابان زرجوب از طریق خیابان های رسالت، در جنوب شرقی میدان، بلوار شهدا در ضلع شمال شرقی، خیابان طالبی در ضلع شمال غرب و خیابان شریعتی در ضلع غربی میدان امکان پذیر است. در ضلع شمال شرقی میدان هم تابلوی رستوران جهانگیر را مشاهده می کنید هرچند بخاطر شلوغی و پیدا نشدن جای پارک در مقابل و اطراف رستوران، پیشنهاد می شود به خیابان ها و کوچه های اطراف مراجعه کنید تا وسیله نقلیه خود را پارک کنید.

شماره تماس رستوران جهانگیر رشت: 33829581-013

ساعت کاری رستوران جهانگیر رشت: همه روزه از ساعت 12 ظهر الی 16:30 برای وعده ناهار و از ساعت 17:00 الی 11 شب برای وعده شام

رستوران جهانگیر رشت

رستوران رازقی رشت

رستوران های رشت، تک و خاص هستند و به ندرت رستوران های خوبی را میبینیم شعبه داشته باشد چراکه رستوران ترجیح می دهد تمام تمرکز خود را بر روی تنها شعبه اش قرار دهد تا از کیفیت و خدمات رستوران کاسته نشود. اما رستوران رزاقی تصمیم گرفت تا متفاوت از سایر رستوران های رشت عمل کرده و شعبات مختلفی داشته باشد. گروه رستوران های رزاقی، بزرگترین و اولیه گروه رستوران در رشت است که شعبات مختلفی در نقاط مختلف شهر دارد.

رستوران رزاقی در سال 1390 افتتاح شد و بخاطر منوی بسیار متنوع در کنار محیطی لوکس و VIP به سرعت میان مردم و رستوران گردها به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد. رستوران رزاقی امروزه 3 شعبه در نقاط مختلف رشت دارد که یکی با نام رستوران رزاقی، دیگری با نام پیزریا و شعبه سوم هم رزاقی اکسپرس است که فقط به صورت بیرون بر غذا سرو می کند. رستوران رزاقی یکی از لوکس ترنی رستوران های رشت است و اگر به دنبال رستورانی لاکچری، با سرویس دهی عالی و محیطی شیک و لوکس هستید، قطعاً رستوران رزاقی شما را راضی نگه میدارد. همچنین رستوران دو طبقه دارد و در روزهای شلوغ، می توانید به طبقه دوم مراجعه کنید تا به لطف میز و صندلی های کمتر، در محیطی به مراتب خلوت تر و آرام تر غذاهای لذیذ رستوران را میل کنید.

رستوران رزاقی همانطور که گفتیم، یکی از متنوع ترین منوهای غذایی را دارد و طبقه گفته رستوران، بالای 110 نوع غذای ایرانی، دریایی و محلی در منوی رستوران قرار داده شده تا پاسخگوی ذائقعه های بسیاری باشد. با اینکه تنوع غذایی در رستوران رزاقی بالا است عده زیادی تصور می کنند کیفیت غذاها پایین خواهد آمد اما طبق گفته رستوران گردها و مشتریان قبلی رستوران، تمامی غذاهای رستوران از کیفیت و مزه بسیار خوبی برخوردارند و انتخاب بهترین غذا تنها به ذائقه مشتریان برمیگردد. اما در کنار غذاهای ایرانی، رستوران دارای منوی اختصاصی از انواع غذاهای فرنگی را هم دارد که شامل انواع استیک، پیتزا، همبرگر و غیره می باشد.

اما رستوران رزاقی رستورانی همیشه شلوغ است و مشتریان بسیاری هم دارد که حاضرند برای برخورداری از کیفیت و مزه خوب هزینه های قابل توجهی را پرداخت کنند. اما از طرفی، برخی هم توانایی تحمل شلوغی رستوران را ندارند و یا به هر دلیلی میخواهند در محیطی خارج از رستوران غذا میل کنند برای همین، می توانند به بخش رزاقی اکسپرس مراجعه کنند. رزاقی اکسپرس در کنار اینکه به صورت بیرون بر غذا ارائه می دهد، ارسال به نقاط مختلف رشت را هم دارد.

آدرس رستوران رازقی رشت

رستوران رزاقی در شمال رشت و بلوار سمیه قرار دارد و اگر در میان بهترین رستوران های رشت تصمیم دارید لحطات خاطره انگیزی را در رستوران رزاقی سپری کنید، می توانید وارد بلوار اصفهان یا دیلمان شوید تا به بلوار سمیه برسید و در بخش شمالی بلوار سمیه هم جنب خیابان کوی ولی عصر، رستوران را مشاهده کنید.

شماره تماس رستوران رازقی رشت: 33723322-013

ساعت کاری رستوران رازقی رشت: همه روزه از ساعت 7:30 صبح الی 12 شب

رستوران رازقی رشت

رستوران حاج حسین

اگر از عاشقان کباب هستید و قرار است سفری به رشت داشته باشید، بی شک رستوران های معروف را میشناسید که در زمینه سرو کباب حرفی برای گفتن دارند. رستوران حاج حسین هم یکی از بهترین رستوران های رشت برای لذت بردن از طعم بی نظیر انواع کباب ها به حساب می آید. رستوران حاج حسین هم جزء رستوران های قدیمی رشت است که توسط مرحوم حاج حسین افتتاح شده و هنگامی که وارد رستوران هم می شوید، عکس ایشان را مشاهده خواهید کرد.

رستوران حاج حسین محیط همیشه شلوغی دارد هرچند در برخی از مواقع، رستوران خلوت است و به راحتی می توانید میز مورد نظر خود را پیدا کرده و منتظر سرو غذایتان باشید. طراحی داخلی رستوران زیبا و شکیل است و میز و صندلی های چوبی و تزئینات چوبی جلوه زیبایی را به محیط رستوران بخشیده اند. لازم به ذکر است برای نشستن در رستوران حاج حسین رشت هم می توانید میز و صندلی های چوبی را انتخاب کنید و هم می توانید وارد بخش مبلمان شوید. در این بخش بجای صندلی های تک نفره، از مبل های راحتی استفاده شده که هم راحت تر هستند و هم تعداد بیشتری می توانند به دور یک میز بنشینند.

همانطور که گفتیم، رستوران حاج حسین یکی از بهترین جاهای رشت برای کباب است و اکثر مشتریانی که وارد این رستوران می شوند مستقیم در منوی غذایی به بخش کباب ها مراجعه می کنند. اما در کنار تنوعی از کباب ها شامل کوبیده، جوجه، چنجه، شیشلیک و غیره، غذاهای ایرانی و همچنین غذاهای محلی هم به چشم میخورد که آن ها هم طرفداران خاص خود را دارند. افراد کمی هستند که در رستوران حاج حسین، غذاهای غیر کبابی را سفارش دهند برای همین، از نظر مشتریان بهترین غذاهای رستوران همان کباب ها هستند. در نظر داشته باشید برنج های ارائه شده در رستوران بسیار خوشمزه و باکیفیت هستند و در کنار غذاها هم نباید از ترشی های لذیذ، سیر ترشی، زیتون پرورده، ماست موسیر و غیره هم غافل شد.

آدرس رستوران حاج حسین

رستوران حاج حسین در نزدیک پل آهنی و میدان زرجوب رشت قرار دارد. اگر تصمیم داردی به این رستوران مراجعه کنید، باید به خیابان شریعتی واقع در غرب میدان زرجوب مراجعه کنید. اگر از سمت میدان زرجوب میخواهید مراجعه کنید، در غرب میدان وارد خیابان شریعتی شده و هنگامی که از پل زرجوب یا پل آهنی رشت عبور کردید، در سمت راست خیابان شریعتی وارد خیابان کیوانیان شوید تا به رستوران حاج حسین برسید. اگر هم از سمت غرب میخواهید راهی رستوران شوید، می توانید از طریق بلوار مطهری یا خیابان آیت الله احسان بخش وارد میدان بسیج شده و در سمت شرق میدان هم وارد خیابان شریعتی شوید تا در انتهای خیابان و قبل از پل آهنین، کوچه کیوانیان و رستوران حاج حسین را مشاهده کنید.

شماره تماس رستوران حرج حسین: 33332860-013

ساعت کاری رستوران حاج حسین: همه روزه از ساعت 10 صبح الی 12 شب

رستوران حاج حسین رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *