باشگاه انقلاب

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

محتوا نمایش

باشگاه انقلاب به عنوان یکی از مجهزترین و بزرگترین ورزشگاه های ایران شناخته می شود که در تهران جای گرفته است. به ندرت پیش می آید کسی نام این باشگاه را نشنیده باشد و با آن آشنایی نداشته باشد. این باشگاه بزرگ و مجهز می تواند یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن اوقات فراغت ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش به شمار رود. فضاهای سبز متعدد و فراوانی در این باشگاه وجود دارد که فرصت ورزش و پیاده روی بسیار مناسبی را برای افراد به وجود آورده است. باشگاه انقلاب تنها برای ورزش نبوده و می توانید در آن از امکانات تفریحی و رفاهی که وجود دارد، بهره مند شوید. در ادامه این مطلب همراه لوکس ویلا باشید تا با این جاذبه تفریحی و ورزشی بیشتر آشنا شویم.

آشنایی با باشگاه انقلاب

نام باشگاه انقلاب برای هر فرد ورزشکار و یا علاقه مند به هر کدام از رشته های ورزشی نامی آشنا بوده بسیاری از ورزشکاران حرفه ای و یا مبتدی برای ورزش و تفریح به سراغ این باشگاه می روند. این باشگاه به امکانات و تجهیزات به روز و بسیاری زیادی مجهز می باشد که همین باعث شده شهرت بسیار زیادی در میان ورزشگاه های کشور پیدا کند. این مجموعه ورزشی در شمال تهران جای گرفته و از آب و هوای پاک و دلپذیر این مناطق بهره مند است و ورزشکاران می توانند با خیال راحت در این ورزشگاه به ورزش و تفریح بپردازند. مجموعه ورزشی انقلاب دارای مساحتی حدود 1 میلیون متر مربع بوده و نیمی از آن به فضای سبز اختصاص یافته است. علاوه بر آن که این ورزشگاه یکی از معروف ترین و بهترین ورزشگاه ایران می باشد، جزء بهترین ورزشگاه های خاورمیانه نیز شناخته می شود.

این مجموعه ورزشی دارای امکانات بسیار متعددی بوده که توانسته برای هر رده سنی و یا رده گروهی امکانات تفریحی و ورزشی متنوعی داشته باشد و همگان بتوانند از ورزش و تفریح در آن لذت ببرند. یک مسیر پیاده روی در این باشگاه وجود دارد که با نام جاده تندرستی شناخته می شود و به عنوان پرطرفدارترین قسمت مجموعه ورزشی انقلاب به شمار می رود.

در این باشگاه سالن ها و باشگاه هایی وجود دارند که برخی از آن ها در خاورمیانه منحصر به فرد شمرده می شوند و می توانید با مراجعه به باشگاه و استفاده از آن ها، از امکانات بسیار متنوع و ویژه ای که برای آن ها تعبیه شده بهره مند شوید. مجموعه ورزشی انقلاب با لقب نگین سبز تهران شهرت یافته و روزانه حدود 10 هزار نفرا از اعضا به آن مراجعه می کنند. این مجموعه دارای چندین درب ورودی متعدد می باشد که درب شمالی آن به خیابان نمایشگاه بین المللی تهران، درب شرقی به پارک ملت، درب غربی به خیابان سئول و درب جنوبی به اتوبان نیایش راه دارد.

باشگاه انقلاب

تاریخچه باشگاه انقلاب

مجموعه ورزشی باشگاه انقلاب در زمان پهلوی و در سال 1337 هجری شمسی احداث شده است و در ابتدا تنها 130 هکتار بود که بیشترین مساحت مجموعه متعلق به بخش هایی همچون زمین گلف، زمین تنیس و پیست اسب سواری می شد. همچنین استفاده از تمام بخش ها و امکانات آن برای عموم مررم امکان پذیر نبود. از زمانی که این باشگاه آغاز به کار نمود تا به امروز مدیریت مجموعه به عهده 14 نفر بوده است.

در ابتدا این مجموعه ورزشی با نام کلوب شاهنشاهی شناخته می شد و بعد از انقلاب نام آن به باشگاه انقلاب تغییر یافت. مهندسانی که برای انجام این پروژه انتخاب شده بودند، در انتخاب لوکیشنی که قرار بود این باشگاه در آن احداث گردد، حساسیت بسیاری خرج کردند و همین باعث شده از زمان ابتدا تا به امروز یکی از بهترین باشگاه های ایران شناخته شود.

از آنجایی که مجموعه ورزشی انقلاب در نزدیکی منطقه کوهستانی و پارک ملت تهران واقع شده، توانسته مقدار زیادی از آلودگی ها در امان باشد و ورزشکاران هنگام ورزش و تفریح در مجموعه اکسیژن خالص را وارد ریه های خود سازند. مدیریت این مجموعه تحت وزارت ورزش و جوانان انجام می پذیرد و علاوه بر باشگاه های ورزشی، ساختمان آکادمی ملی المپیک و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در آن وجود دارند.

امکانات ورزشی باشگاه انقلاب

باشگاه انقلاب به دلیل داشتن امکانات و تجهیزات متعدد و به روز جهان، توانسته در ایران و خاورمیانه به شهرت برسد و ورزشکاران و علاقه مندان به انواع رشته های ورزشی از آن استقبال کنند. در حال حاضر 10 هزار متر مربع از اراضی این باشگاه به فضای فرهنگی و 60 هکتار از آن به فضای ورزشی که به صورت مسقف و روباز می باشد اختصاص داده شده است. این مجموعه به عنوان کامل ترین ورزشگاه در رشته های ورزشی کارتینگ، ماهی گیری، گلف، تنیس، والیبال، بسکتبال، فوتبال، انواع ورزش های رزمی، اسکواش، سونا، شنا و بدن سازی بوده که عموم مردم و اعضا می توانند به راحتی از آن ها استفاده کنند. در ادامه این بخش با تمام امکانات ورزشی ورزشگاه انقلاب آشنا خواهیم شد.

جاده تندرستی

جاده تندرستی به عنوان یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین بخش های این مجموعه ورزشی شناخته می شود که مسافت حدودی آن به 2.500 متر می رسد و درختان بلند قامتی اطراف آن روییده اند که بر زیبایی این جاده افزوده اند و هنگام دویدن و قدم زدن در آن می توانید هوا و اکسیژن تازه را استشمام کنید. در برخی از نقاط این مسیر، درختان بلند قامت از بالا به یکدیگر رسیده اند و مسیر را شبیه به یک تونیل سرسبز کرده اند. همچنین چشم اندازی از زمین های گلف و طبیعت زیبای آن را می توانید از جاده تندرستی تماشا کنید. ورود انواع موتور سیکلت، دوچرخه، اسکیت، اسکوتر و… به این جاده ممنوع بوده و کسی اجازه دویدن با سرعت بالا را ندارد.

بالاترین ارتفاع این جاده از سطح دریا حدود 1.615 متر و پایین ترین ارتفاع نسبت به سطح دریا 1.575 متر می باشد. اگر بخواهید یک دور کامل در این جاده به پیاده روی بپردازید، طول یک دور کامل آن به 2 هزار و 590 متر می رسد. بخشی از این جاده به بخش مسطح آن اختصاص یافته که برای افراد بیمار و سالمندان مناسب بوده و طول آن حدود 620 متر می باشد. اختلاف سطحی که در جاده وجود دارد به 40 متر می رسد و شیب آن در بخش شرقی مسیر وجود دارد و پیشنهاد می شود سالمندان و افراد بیمار به سراغ این بخش از جاده نروند.

باشگاه انقلاب

استخرهای باشگاه انقلاب

یکی از مهیج ترین بخش های باشگاه انقلاب مربوط به استخرهای آن بوده که به امکانات پیشرفته و روز دنیا مجهز شده اند و افراد زیادی را به سمت خود جذب می کنند. استخرهای این مجموعه به دو صورت روباز و سرپوشیده هستند که در ادامه این بخش با استخرهای مجموعه انقلاب آشنا خواهیم شد.

مجموعه بین المللی آفتاب باشگاه انقلاب

نخستین باشگاه آبی ایران در ورزشگاه انقلاب با نام مجموعه بین المللی آفتاب با مساحت 1 هکتار در سال 1395 به راه افتاد. زیربنای این بخش از مجموعه به 8 هزار متر مربع می رسد و از دو بخش سرپوشیده و روباز تشکیل شده است. بخش سرپوشیده این مجموعه 4 هزار متر مربع مساحت داشته و از بخش های استخر قهرمانی 33 متر، استخر آب درمانی، استخر ورزش های آبی و استخر کودک تشکیل شده است. قسمت روباز این مجموعه نیز 3 هزار متر مربع مساحت داشته و استخرهای چهار فصل، حوضچه آب سرد، جکوزی 15 نفره و سوناهای بخار و خشک در آن وجود دارند.

امکانات رفاهی مجموعه بین المللی آفتاب

 • سالن ماساژ
 • سالن بدن سازی
 • سالن هوازی رو به استخرهای سرپوشیده
 • کافی شاپ
 • رستوران

ساعت کاری مجموعه بین المللی آفتاب مجموعه ورزشی انقلاب

 • سانس بانوان: روزهای زوج ویژه بانوان از ساعت 7 صبح الی 23 شب، جمعه ها از ساعت 9 صبح الی 15 بعد از ظهر
 • سانس آقایان: روزهای فرد ویژه آقایان از ساعت 6 صبح الی 23 شب، جمعه از ساعت 16 بعد از شهر الی 23 شب

استخر روباز و سرپوشیده ویژه بانوان در باشگاه انقلاب

بخش استخر ویژه بانوان در سال 1390 راه اندازی شد و بخش استخر روباز آن به صورت چهار فصل بوده و مساحت آن به 7 هزار متر مربع می رسد. این بخش از مجموعه باشگاه انقلاب از قسمت هایی همچون استخر سرریز تعادلی، جکوزی در دو دمای مختلف، حمام ترکی، سونا خشک، سونا بخار، سالن بدن سازی، سالن ماساژ، سالن رختکن، بار شناگر، حمام سنتی ایرانی و هشتی و استخر روباز چهار فصل تشکیل شده که بانوان می توانند از این امکانات بهره مند شوند و از ورزش شنا در آن لذت ببرند.

ساعت کاری استخر روباز و سرپوشیده ویژه بانوان در باشگاه انقلاب

بانوان عزیز می توانند برای استفاده از استخر روباز و سرپوشیده این مجموعه همه روزه از ساعت 10:30 صبح الی 13:30 بعد از ظهر و از 14 بعد از ظهر الی 17:30 بعد از ظهر به مجموعه مراجعه نمایند و از استخر سرپوشیده و روباز و امکانات آن ها بهره مند شوند.

استخر چهار فصل ویژه آقایان در ورزشگاه انقلاب

در ضلع جنوبی مجموعه ورزشی انقلاب، استخری چهار فصل ویژه آقایان در نظر گرفته شده که از بخش های استخر بزرگسالان، استخر کودکان، حوضچه آب سرد، سونا بخار، سونا خشک، سالن بدنسازی، مرکز سلامت و تندرستی، فروشگاه ورزشی، کراس فیت، سالن ماساژ، زمین والیبال ساحلی، زمین بسکتبال، جکوزی، سالن ورزش های گروهی، بوفه و رستوران تشکیل شده و به عنوان یکی از بهترین استخرهای چهار فصل کشور شناخته می شود.

ساعت کاری استخر چهار فصل ویژه آقایان در مجموعه ورزشی انقلاب

 • سانس استخر چهار فصل آقایان در روزهای شنبه تا پنج شنبه: از ساعت 6 صبح الی 13:45 بعد از ظهر و از ساعت 15 بعد از ظهر الی 22:30 شب
 • سانس استخر چهار فصل آقایان در روزهای تعطیل: از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر، از ساعت 13 بعد از ظهر الی 16 بعد از ظهر و از ساعت 17 بعد از ظهر الی 20 شب

شماره تماس استخر چهارفصل آقایان باشگاه انقلاب: 26216356-021

باشگاه انقلاب

سالن خانوادگی مجموعه انقلاب

بسیاری از خانواده ها وجود دارند که تمام اعضای خانواده به انواع رشته های ورزشی علاقه دارند. مجموعه ورزشی انقلاب این فرصت را در اختیار خانواده قرار داده که بتوانند همگی در کنار یکدیگر برای یک روز ورزشی و پر فعالیت به سراغ این باشگاه بروند. این سالن در بخش شمالی ورزشگاه انقلاب و کنار زمین فوتبال چمن مصنوعی واقع شده است. سالن خانوادگی انقلاب در سال 1375 هجری شمسی افتتاح گردید و دارای مساحت 1935 متر می باشد. در این بخش 4 سالن کوچکتر با ابعاد 14 × 38 متر وجود دارد که خانواده ها می توانند برای رشته های فوتسال، والیبال و بسکتبال استفاده کنند. شما نیز می توانید برای یک روز ورزش کنار اعضای خانواده، همراه آنان به این مجموعه ورزشی که خود یکی از جاذبه های دیدنی تهران می باشد، راهی شوید و لذت ورزش در کنار خانواده را تجربه کنید.

گلف

یکی از پرطرفدارترین امکانات ورزشی که در باشگاه انقلاب وجود دارد و افراد زیادی به سراغ آن می روند، ورزش گلف می باشد. زمین گلف در ضلع غربی مجموعه ورزشی انقلاب جای گرفته و 62 هکتار از زمین این مجموعه را از آن خود کرده است. این زمین به عنوان تنها زمین چمن گلف استاندارد ایران شناخته می شود و سال احداث آن به سال 1341 هجری شمسی می رسد. از سال 1372 به بعد وسعت این زمین به 44 هکتار رسید و امروزه یک زمین رنج گلف به همراه 13 میدان دارد. زمین چمنی که گلف در آن قرار گرفته بسیار سرسبز و زیبا بوده که لذت این ورزش را دو چندان می کند.

قیمت بلیط گلف باشگاه انقلاب

قیمت ورزش گلف در این مجموعه به چندین صورت است که به اختصار در این بخش برای شما آورده شده است:

 • قیمت بلیط گلف برای افراد داخلی عضور باشگاه: 86 هزار تومان
 • قیمت بلیط گلف برای افراد داخلی بدون عضویت در باشگاه: 3 میلیون و 812 هزار تومان
 • قیمت بلیط گلف برای افراد خارجی عضو در باشگاه: 675 هزار تومان
 • قیمت بلیط گلف برای افراد خارجی بدون عضویت در باشگاه: 15 میلیون و 475 هزار تومان

باشگاه انقلاب

سالن تخصصی بانوان باشگاه انقلاب

در باشگاه انقلاب بخش هایی که به بانوان اختصاص دارد تنها استخر چهار فصل آن نبوده و بخش هایی دیگر همچون سالن تخصصی بانوان نیز می باشد که در فضایی بسیار زیبا، مدرن و بهداشتی پدید آمده و مساحت فضای داخلی آن 2 هزار و 500 متر مربع و فضای باز آن به 700 متر می رسد. این سالن که به بانوان اختصاص یافته، دارای 3 سالن ایروبیک بوده که یکی از آن ها سالن شیشه ای نام دارد. سالنی دیگر به سالن بدنسازی اختصاص دارد که مساحت آن به 600 متر مربع می رسد و به عنوان یکی از مجهزترین باشگاه های بدنسازی بانوان شناخته می شود که از به روز ترین تجهیزات و امکانات دنیا بهره مند است.

یک بخش دیگر در سالن تخصصی بانوان وجود دارد که سالن آرایش و بهداشتی بوده و دارای مساحت 230 متر مربع می باشد که خود از بخش های: آب درمانی، انواع ماساژ، درمان های مو، درمان های پوست و مشاوره رایگان تشکیل شده است. همچنین بخشی از این مجموعه به نگهداری از کودکان اختصاص یافته که مادران عزیز می توانند فرزندان 2 تا 12 سال خود را در این فضا به دست مربیان بسپارند. این فضا بسیار آرام و زیبا بوده و کودکان می توانند از کلاس های نقاشی و ژیمناستیک بهره مند شوند.

ساعت کاری سالن تخصصی بانوان

بانوان محترم می توانند جهت استفاده از سالن تخصصی بانوان در مجموعه ورزشی انقلاب در سانس های زیر مراجعه نمایند:

 • روزهای شنبه تا چهارشنبه: از ساعت 7 صبح الی 21:30 شب
 • روزهای پنجشنبه: 7 صبح الی 18 عصر
 • روزهای جمعه: از ساعت 9 صبح الی 13 بعد از ظهر

شماره تماس سالن تخصصی بانوان انقلاب: 26216390-021

سالن ورزش های رزمی مجموعه ورزشی انقلاب

اگر به ورزش های رزمی علاقه مند هستید، می توانید در محیطی بسیار ویژه در سالن ورزش های زرمی باشگاه انقلاب آموزش ببینید. در این سالن می توانید از ورزش های رزمی همچون: دفاع شخصی، ژیمناستیک، کاراته و کیک بوکسینگ بهره مند شوید. ورزش های نام برده شده در این باشگاه در دو سانس مجزا برای آقایان و بانوان امکان پذیر می باشد.

شماره تماس سالن ورزش های رزمی انقلاب: 22025858-021

بولینگ مجموعه ورزشی انقلاب

بولینگ یکی از بهترین و هیجان انگیزترین ورزش و تفریحاتی است که اغلب نوجوانان و جوانان به سراغ آن می روند. سالنی که در مجموعه انقلاب به باشگاه بولینگ اختصاص داده شده بسیار متفاوت تر از دیگر سالن بولینگ هایی است که در دیگر مراکز تفریحی و ورزشی مشاهده می کنیم. این بخش از مجموعه ورزشی انقلاب بسیار مدرن بوده و از نوع سالن های بادی به شمار می رود. این سالن ساخت کشور ایتالیا بوده و حتی قسمتی از این سالن مختص به فروشگاه مخصوص لوازم و تجهیزات انفرادی می باشد. یکی از بهترین باشگاه بولینگ تهران، بولینگ مجموعه ورزشی انقلاب می باشد که دارای بهترین امکانات و تجهیزات بوده که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • داشتن تعداد 24 خط بولینگ اتوماتیک
 • سیستم امتیازدهی خودکار
 • مجهز به مکانیزم توپ برگردان اتوماتیک (11 ثانیه زمان رفت و برگشت)
 • 12 ثانیه زمان تنظیم مجدد برای پرتاپ بعدی

ساعت کاری سالن بولینگ باشگاه انقلاب

برای رفتن به مجموعه بولینگ باشگاه انقلاب می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح الی 23 شب اقدام نمایید و از این ورزش و تفریح نشاط آور هیجان انگیز لذت ببرید.

شماره تماس مجموعه بولینگ باشگاه انقلاب: 26216378-021

باشگاه انقلاب

زمین فوتبال چمن مصنوعی مجموعه انقلاب

مجموعه ورزشی انقلاب مجهز به دو زمین فوتبال چمن مصنوعی بوده که در دو ابعاد بزرگ و کوچک می باشد. این زمین ها مجهز به پرژکتور بوده که بازی در شب ها را امکان پذیر می کند. همچنین از امکانات رفاهی که در این بخش از مجموعه وجود دارد می توان به رختکن، دوش آب گرم و سرویس بهداشتی اشاره نمود. در این بخش کلاس های آموزشی فوتبال وجود دارد که افراد بالای 5 سال امکان شرکت در آن ها را دارند.

ساعت کاری زمین فوتبال چمن مصنوعی

برای استفاده از زمین فوتبال چمن مصنوعی می توانید همه روزه از ساعت 6 صبح تا 24 بامداد مراجعه نمایید. همچنین استفاده از هر سانس 2 ساعت می باشد.

زمین فوتبال چمن طبیعی باشگاه انقلاب

در ضلع جنوبی مجموعه انقلاب و در نزدیکی استخر سرپوشیده ویژه آقایان، زمین فوتبال چمن طبیعی قرار گرفته که ابعاد آن به 85 × 120 متر مربع می رسد. این زمین فوتبال فوتبال چمن طبیعی در سال 1365 هجری شمسی ساخته شده و از امکانات رفاهی همچون رختکن، دوش، پیست دو میدانی و سرویس بهداشتی برخوردار است. ورزش فوتبال ورزشی گروهی بوده که در آن به علت تحرکت و تلاش های مکرر، روحیه ای شاداب و سالم و سلامت را برای افراد به وجود می آورد. علاقه مندان به رشته ورزشی فوتبال می توانند در هر رده سنی که باشند در کلاس های آموزشی که برگزار می شوند شرکت کنند. همچنین تیم های مختلف فوتبال می توانند زمین فوتبال مجموعه را برای ساعت های مختلف اجاره کنند.

زمین تنیس باشگاه انقلاب

در مجموعه ورزشی انقلاب چندین زمین تنیس وجود دارند که به عنوان بزرگترین مجموعه تنیس خاورمیانه شناخته می شوند. این زمین ها در ضلع شمالی مجموعه و در کنار ساختمان اداری واقع شده اند و مساحت زیربنای آن ها به 8 هزار و 280 متر مربع می رسد. ارتفاع زمین های تنیس باشگاه انقلاب از سطح دریا 1750 متر می باشد. تعداد زمین تنیس های این مجموعه به 30 و استادیوم های تنیس آن هم به 7 استادیوم می سد و زمین های تنیس در کنار یکدیگر همانند زنجیره ای به یکدیگر متصل شده اند و بارز ترین ویژگی های آن ها پیوستگی آن ها می باشد.

یکی از استادیوم ها دارای سه طبقه بوده و ظرفیت آن 4 هزار و 139 نفر بوده که قابلیت افزایش ظرفیت تا 7500 نفر دیگر را نیز دارد. 6 استادیوم دیگر دارای ظرفیت 1530 نفر و قابلیت افزایش 2 هزار صندلی دیگر را دارد.ساختار چیدمان این زمین بدین گونه است که اگر در کوریدورهای آن بایستید می توانید به صورت همزمان 4 مسابقه را نظاره گر باشید.

باشگاه انقلاب

زمین مینی گلف مجموعه انقلاب

مینی گلف در واقع یک نوع زمین گلف می باشد که ابعاد آن کوچکتر از گلف می باشد. معمولا افرادی به سراغ مینی گلف می روند که هنوز این مهارت را به صورت حرفه ای آموزش ندیده اند. در مجموعه ورزشی انقلاب زمین مینی گلف به ابعاد 2 هزار متر مربع وجود دارد که در آن تعداد 18 زمین مینی گلف با مدل های مختلف و سطح پوشیده از موکت وجود دارند که علاقه مندان می توانند به سراغ آن بروند. در اطراف این زمین درختان زینتی وجود دارند که بر زیبایی مجموعه افزوده اند. از امکانات رفاهی این بخش از مجموعه می توان به رستوران چهار فصل آن اشاره نمود. با مراجعه به زمین مینی گلف باشگاه انقلاب می توانید در یکی از بهترین زمین ها و محوطه های ورزشی از این ورزش مورد علاقه خود لذت ببرید.

باشگاه بیلیارد انقلاب

بیلیارد یکی از ورزش هایی است اغلب جوانان به سراغ آن می روند. یکی از بخش های مجموعه ورزشی انقلاب به باشگاه بیلیارد آن اختصاص یافته که در ضلع جنوب غربی آن قرار دارد. در باشگاه بیلیارد انقلاب تعداد 12 عدد میز ایت بال و تعداد 8 عدد میز اسنوکر که ساخت ترکیه می باشد وجود دارد. همچنین تعداد 4 میز ایت بال و میز اسنوکر در بخش انتهایی سالن همکف باشگاه وجود دارند که به بانوان اختصاص یافته است. فضایی در این باشگاه برای کافی شاپ تدارک دیده شده که بازیکنان می توانند در حین بازی به سراغ آن بروند و تجدید قوایی داشته باشند.

باشگاه انقلاب

آکادمی اسکیت باشگاه انقلاب

اگر به ورزش های مهیج علاقه مند هستید، اسکیت می تواند یکی از گزینه های مورد علاقه شما باشد. به شرط درست آموزش دیدن و استفاده کردن از آن این ورزش می تواند برای هر رده سنی مناسب باشد. آکادمی اسکیت باشگاه انقلاب به عنوان سالنی سرپوشیده اسکیت کشور شناخته می شود که در سال 1381 بازگشایی شده است. این سالن دارای ابعاد 50 × 21 متر بوده و دارای یک پد 105 سانتی متری می باشد.

باشگاه اسکیت ورزشگاه انقلاب این امکان را در اختیار ورزشکارانی قرار داده که این ورزش را تا سطح حرفه ای آموزش دیدند، به سراغ مراتب های بالاتر همچون پشت سر گذاشتن دوره های مقدماتی زیر نظر مربیان متخصص استعدادیابی گردند و تا مراحل بالاتر آن را ادامه دهند. این آکادمی اسکیت در ضلع جنوبی مجموعه ورزشی انقلاب جای گرفته و از امکانات و تجهیزات قابل قبولی بهره می برد. از امکانات این آکادمی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تعداد 5 رمپ استاندارد
 • یک پیست اسکیت روباز به صورت U اگرسیو
 • اسکیت نمایشی و سرعت
 • اسکیت هاکی
 • اسکیت بوردینگ

تمام مواردی که در بالا ذکر شد همگی کنار هم تنها پیست استاندارد ایران را پدید آورده اند. در این بخش از مجموعه امکانات رفاهی همچون فروشگاه ورزشی اسکیت و کافی شاپ نیز وجود دارد که بر محبوبیت آن افزوده اند.

ساعت کاری آکادمی اسکیت مجموعه انقلاب

اگر از علاقه مندان به رشته ورزشی اسکیت هستید، می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 23 شب به آکادمی اسکیت مجموعه انقلاب مراجعه نمایید.

شماره تماس آکادمی اسکیت انقلاب: 26216366-021

باشگاه اسکواش آقایان در مجموعه ورزشی انقلاب

اسکواش ورزشی پر تحرک و راکتی است که سالنی پوشیده شده با دیوارهای شیشه می باشد و در آن دو بازیکن یا چهار بازیکن وجود دارند. در ورزش اسکواش بازیکنان با ضربه زدن توسط توپ و راکت به دیوار تلاش می کنند حریف مقابلشان موفق به زدن ضربه بعدی نشود و یا این کار را برایش دشوار سازد. باشگاه اسکواش که در مجموعه ورزشی انقلاب وجود دارد با مساحت 600 متر مربع به عنوان مرکز اسکواش کشور شناخته می شود و در ضلع شمالی این مجموعه در کنار زمین فوتبال چمن مصنوعی واقع شده است.

این باشگاه در سال 1373 افتتاح گردیده و سالن آن دارای یک طبقه همکف و یک و نیم طبقه می باشد. طبقه همکف سالن اسکواش انقلاب از 5 سالن تشکیل شده و در آن 2 ردیف گردان برای تماشاگران، 2 اتاق، فروشگاه لوازم ورزشی، بوفه، کافی شاپ و رستوران وجود دارد. لازم به ذکر است این باشگاه مخصوص آقایان می باشد.

شماره تماس باشگاه اسکواش آقایان در مجموعه انقلاب: 7 الی 26216345-021

باشگاه انقلاب

باشگاه اسکواش بانوان ورزشگاه انقلاب

همانطور که در بالا ذکر شد، باشگاه اسکواش آقایان و بانوان در باشگاه انقلاب به صورت مجزا می باشد. باشگاه اسکواش بانوان مجموعه انقلاب در سال 1373 ساخته شده و در سالن بدن سازی بانوان قرار دارد. باشگاه اسکواش بانوان از 3 سالن تشکیل شده و دارای امکانات رفاهی نظیر رختکن و دوش در طبقه همکف می باشد.

باشگاه تیراندازی انقلاب

تیراندازی یکی از ورزش ها و مهارت هایی است که هر فردی بایستی در زندگی به سراغ آموزش آن برود. این ورزش در سلامت جسمی و روحی بسیار موثر بوده و باعث افزایش قدرت بدنی می شود. در بخش شمالی ورزشگاه انقلاب، باشگاه تیراندازی قرار گرفته که دارای 9 لاین تیراندازی اهداف ثابت و 6 دستگاه فالینگ تارگت (اهداف متحرک) می باشد. باشگاه تیراندازی انقلاب با نام باشگاه تیراندازی تیگرا شناخته می شود. افراد بالاتر از 6 سال می توانند برای آموزش مهارت تیراندازی با تفنگ و تپانچه بادی به سراغ این بخش از مجموعه ورزشی انقلاب بروند.

ساعت کاری باشگاه تیراندازی تیگرا

علاقه مندان به رشته تیراندازی می توانند همه روزه از ساعت 8 صبح الی 23 شب به سراغ باشگاه تیراندازی تیگرا بروند.

سالن یادگار باشگاه انقلاب

سالنی چند منظوره در ضلع شمال شرقی مجموعه ورزشی انقلاب واقع شده که در سال 1377 ساخته شده است و از آن با نام سالن یادگار امام یا سالن مصطفی خمینی یاد می شود. این سالن دارای مساحت 40 × 60 بوده که به عنوان بزرگترین سالن این مجموعه شناخته می شود. از سالن یادگار مجموعه می توان برای رشته های ورزشی بسکتبال، والیبال، هندبال، فوتسال، بدمینتون، تیر و کمان و… استفاده کرد. همچنین یک سالن سونای خشک هم در این بخش از مجموعه دیده می شود. این سالن دو طبقه بوده و طبقه دوم آن دارای مساحت 447 متر مربع بوده و در حال حاضر از آن به عنوان محل استقرار فدراسیون تنیس استفاده می شود.

باشگاه صخره نوردی ورزشگاه انقلاب

رشته ورزشی صخره نوردی ورزشی است که نیروزی جسمانی بسیار زیادی نیاز داشته و اگر این رشته ورزشی را به صورت حرفه ای پیش بگیرید، علاوه بر داشتن تناسب اندام از آمادگی ذهنی نیز برخوردار خواهید شد. چنان چه علاقه مند به رشته ورزشی صخره نوردی باشید می توانید از باشگاه وی راک صخره نوردی مجموعه ورزشی انقلاب استفاده نمایید. این باشگاه مجهز به سلاک لاینی تخصصی بوده و می توانید زیر نظر مربیان آموزش دیده و حرفه ای، این رشته ورزشی را آموزش ببینید و به مراتب بالاتری ازآن صعود کنید.

ساعت کاری باشگاه صخره نوردی وی راک

 • روزهای شنبه تا چهارشنبه: از ساعت 8 صبح الی 22 شب
 • روزهای پنجشنبه و جمعه: از ساعت 9 صبح الی 22 شب

باشگاه انقلاب

مجموعه پدل ورزشگاه انقلاب

پدل یکی از ورزش های بسیار پر تحرک، شاداب، آسان و در عین حال کم هزینه می باشد. شاید جالب باشد بدانید این ورزش را با القاب ورزش قرن 21 و ورزش برای آینده نیز می شناسند. این ورزش به گونه ای است که تمام رده های سنی را تحت پوشش قرار می دهد و این رشته ورزشی ترکیبی از ورزش راکتی اسکواش، تنیس و بدمنیتون می باشد و از آنجایی که تمام این ورزش ها با هم تلفیق شده اند، ورزشی بسیار جذاب و هیجان انگیز را پدید آورده که می تواند مورد علاقه بسیاری از افراد قرار گیرد.

کشورهای اسپانیا و آرژانتین بیشترین توجه را به این ورزش دارند. زمین بازی پدل به صورت مستطیل با ابعاد 10 × 20 متر مربع بوده و تعداد 4 بازیکن داشته که به صورت 2 به 2 با یکدیگر بازی می کنند. راکتی که در ورزش پدل استفاده می شود، نسبت به ورزش های تنیس و بدمنیتون متفاوت بوده و به صورتی است که در آن از زه استفاده نشده و توپ آن به توپ تنیس شباهت دارد. در باشگاه انقلاب سالنی به مجموعه پدل اختصاص یافته که در آن انواع امکانات رفاهی همچون فروشگاه لوازم ورزشی، کافه و رستوران وجود دارد.

شماره تماس مجموعه پدل ورزشگاه انقلاب: 22664603-021

سالن تنیس روی میز باشگاه انقلاب

یکی از ورزش هایی که بدون محدودیت سنی می توانید در مجموعه ورزشی انقلاب از آن بهره مند شوید، ورزش تنیس روی میز می باشد. یکی از ویژگی های خوب ورزش تنیس روی میز این است که وسایل مورد نیاز برای آن نسبتا مناسب هستند و به بازیکنان می توانند توانایی خود را در برابر فشار مشکلات افزایش دهند. برای استفاده از این ورزش در مجموعه انقلاب می توانید به آکادمی اسکیت در ضلع جنوبی باشگاه مراجعه نمایید.

ماهیگیری

یکی از آرامش بخش ترین ورزش هایی که می توانید در طبیعت به سراغ آن بروید، ماهیگیری می باشد. اگر به این ورزش علاقه مند هستید و در اطراف محل زندگی خود به دنبال طبیعتی هستید که بتوانید از این ورزش لذت ببرید، می توانید به باشگاه انقلاب مراجعه نمایید. از آنجایی که در شهرهایی مانند تهران، کمبود طبیعت برای ماهیگیری، کمتر کسی به سراغ آن می رود. اما خوشبختانه برای پایتخت نشینانی که به این ورزش علاقه مند هستند، در مجموعه ورزشی انقلاب استخری در نظر گرفته شده که دارای ابعاد 20 × 40 متر مربع، عمق 5.3 متر و مساحت کلی 2 هزار متر مربع می باشد. این استخر ظرفیت 6 هزار قطعه ماهی کپول و قزل آلا را دارد. یکی از ویژگی های جالب توجه بخش ماهیگیری مجموعه انقلاب این است که در نزدیکی استخر بوفه ای قرار دارد و افراد می توانند ماهی دلخواه خود را سرخ کرده و در این فضای زیبا میل کنند.

سالن والیبال و بسکتبال باشگاه انقلاب

دو از رشته های ورزشی که تقریبا می توان آن ها را از یک خانواده تلقی کرد و اغلب افراد جوان به سراغ آن ها می روند، والیبال و بسکتبال می باشند. این دو رشته ورزشی از ورزش های نشاط آور و تند و تیز هستند که افراد زیادی را مجذوب خود می کنند. مجموعه ورزشی فرهنگی انقلاب برای علاقه مندان به رشته های ورزشی والیبال و بسکتبال سالنی را تدارک دیده که تقریبا این سالن را می توان سالنی چند منظوره دانست. از این سالن برای رشته های ورزشی همانند فوتسال، هندبال و… مورد استفاده قرار می دهند. سالن مذکور دارای ابعاد 60 × 30 متر مربع بوده و در سال 1362 در بخش مرکزی مجموعه احداث شده است.

سالن ژیمناستیک مجموعه ورزشی انقلاب

ژیمناستیک یکی از ورزش هایی است که در دسته رشته های ورزشی آمادگی جسمانی قرار گرفته و به قدرت بدنی، چست و چابکی، تعادل و انعطاف بدنی نیاز دارد. باشگاه انقلاب یکی از قسمت های مجموعه خود را به این ورزش اختصاص داده و مخصوص بانوان می باشد.

سالن همایش و سینمایی راگادید

بخش های متعددی که در باشگاه انقلاب وجود دارند تنها مخصوص انواع رشته های ورزشی نبوده و در این میان می توان به سالن همایش و سینمایی راگادید اشاره نمود. این سالن مجهز به امکانات و تجهیزات سینمایی بوده و دارای ظرفیت 104 نفر به صورت همزمان می باشد. سالن های جانبی این بخش حدود 40 نفر گنجایش داشته و می توان به تجهیزات صوتی و تصویری، ورکشاپ های آموزشی و… اشاره نمود. این سالن در مجموعه ورزشی انقلاب و کنار استخر چهار فصل آقایان جای گرفته است.

باشگاه انقلاب

باشگاه تیر و کمان باشگاه انقلاب

یکی از رشته های ورزشی که برای رشد ذهنی و جسمی کودکان بسیار مناسب می باشد و پیشنهاد می شود از سنین پایین فرزند خود را به سراغ آن ببرید، تیر و کمان می باشد. این رشته ورزشی حریف نداشته و تنها بایستی قدرت جسمانی و ذهنی خود را به خودتان اثبات کنید. یکی از اصلی ترین بخش های این ورزش تمرکز می باشد. حتی از ورزش تیر و کمان در درمان اختلالات تمرکز حواس استفاده می شود. مجموعه ورزشی انقلاب این امکان را در اختیار همگان قرار داده تا بتوانید برای استفاده از این رشته ورزشی به سراغ باشگاه انقلاب انقلاب بروید. رشته ورزشی تیر و کمان در مجموعه مذکور در بخش سالن های خانوادگی و سالن یادگار امام برگزار می شوند.

سالن فوتسال ورزشگاه انقلاب

فوتسال به عنوان یکی از رشته های ورزشی که اغلب افراد جوان به سراغ آن می روند، شناخته می شود. در مجموعه انقلاب دو سالن به ورزش فوتسال اختصاص داده شده که هر کدام از این سالن ها دارای ابعاد 60 × 20 متر مربع می باشند و به رشته های ورزشی همچون فوتسال و هندبال اختصاص داده شده است. سالن فوتسال در ضلع جنوبی ورزشگاه انقلاب واقع شده است.

سایر امکانات مجموعه ورزشی انقلاب

جالب است بدانید امکانات و خدمات موجود در مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب تنها به امکانات و خدمات ورزشی محدود نمی شوند، بلکه امکانات رفاهی متعدد دیگری برای ورزشکاران و ورزش دوستان در این مجموعه وجود دارند که در این بخش به آشنایی با آن ها می پردازیم.

دهکده سبز باشگاه انقلاب

دکده سبز باشگاه انقلاب به عنوان نخستین فضای فرهنگی هنری این مجموعه شناخته می شود که دارای فضایی سرسبز و بسیار دلنشین می باشد که توانسته مورد علاقه تمام سلایق قرار گیرد. از امکاناتی که در این بخش از مجموعه وجود دارند می توان به کتاب فروشی، گالری، آکادمی هنری، کافه و رستوران اشاره نمود. اگر برای پیاده روی در مجموعه به سراغ جاده تندرستی بروید، می توانید با مراجعه به این بخش به استراحت بپردازید.

کارزین ورزشگاه انقلاب

یکی از با صفاترین و زیباترین بخش های مجموعه، کارین ورزشگاه انقلاب می باشد که می توانید از آنجا مناظر زیبایی از برج میلاد، رشته کوه های زیبای البرز، زمین چمن گلف، چشم اندازها و طبیعت های زیبای داخل مجموعه را نظاره گر باشید و با تماشای آن ها آرامش را احساس کنید.

باشگاه انقلاب

فودکورت مجموعه ورزشی انقلاب

یکی از بخش های این مجموعه که می توانید برای صرف وعده غذایی دلچسب به آن مراجعه نمایید، فودکورت آن می باشد. این فودکورت در دو طبقه ساخته شده و فضایی بسیار آرام، دنج و دلنشین داشته که می تواند لذت خوردن غذای مورد علاقه را برایتان دو چندان کند.

مدارک لازم و هزینه ثبت نام سالانه در باشگاه انقلاب

توجه داشته باشید که برای ثبت نام علاوه بر حصوری می توانید به صورت اینترنتی نیز به سایت مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب به آدرس www.enghelabsportcomplex.ir مراجعه نمایید.

مدارک لازم: عکس پرسنلی و کپی کارت ملی

هزینه ثبت نام عضویت سالانه هر فرد: 1.480 هزار تومان

هزینه تمدید ثبت نام عضویت سالانه هر فرد: 1.450 هزار تومان

مدارک لازم برای ثبت نام خانواده معظم شهدا و ایثارگران: ارائه اصل کارت ایثارگری و یا معرفی نامه از طرف بنیاد شده

خانواده معظم شهدا شامل: پدر، مادر، همسر و فرزندان

هزینه ثبت نام عضویت سالانه خانواده شهدا و ایثارگران: 610 هزار تومان

هزینه تمدید ثبت نام عضویت سالانه خانواده شهدا و ایثارگران: 560 هزار تومان

مدارک لازم برای عضویت سالانه افراد بالای 65 سال: ارائه اصل کارت ملی و کپی به همراه عکس پرسنلی

هزینه ثبت نام عضویت سالانه افراد بالای 65 سال: 1.45 هزار تومان

هزینه تمدید ثبت نام عضویت سالانه افراد بالای 65 سال: 1.15 هزار تومان

توجه: خانواده معظم شهدا، ایثارگران و افراد بالای 65 سال برای ثبت نام تنها به صورت حضوری و مراجعه به بخش پذیرش می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

توجه: برای دریافت کارت عضویت می توانید به مجموعه و ارائه اصل کارت ملی، می توانید به پذیرش مجموعه مراجعه نمایید.

شرایط عضویت در مجموعه انقلاب

 • هر فرد با عضویت در باشگاه انقلاب تنها اجازه ورود به مجموعه و استفاده از جاده تندرستی را دارد. لذا برای استفاده از خدمات و امکانات دیگر می بایست برای هر کدام از آن مبلغی جداگانه پرداخت نمایید.
 • برای ورود به پارکینگ مجموعه می توانید وارد وبسایت مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب شده و برای دریافت آن اقدام نمایید. برای ورود به پارکینگ ارائه کارت عضویت الزامی می باشد.
 • ورود حیوانات خانگی به داخل مجموعه ممنوع می باشد.

باشگاه انقلاب کجاست و مسیر دسترسی به آن

باشگاه انقلاب به عنوان یکی از مجهزترین مجموعه های ورزشی و تفریحی تهران و کل کشور می باشد که در منطقه شمالی تهران و در خیابان سئول واقع شده است. اگر قصد دارید به سراغ این باشگاه بروید و به دنبال مسیرهای دسترسی به آن هستید، در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا با آن ها آشنا شویم.

مسیر دسترسی به باشگاه انقلاب با خودروی شخصی

اگر برای دسترسی به مجموعه انقلاب قصد داشتید از خودروی شخصی استفاده کنید و به سراغ آن بروید، می توانید وارد خیابان ولیعصر شده و تا رسیدن به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی (نیایش) در این خیابان پیش بروید. از طریق این بزرگراه وارد بلوار حاشیه ای شده و به نخستین خروجی که رسیدید از آن خارج شوید. این مسیر درست همان مسیری است که به راحتی شما را به مجموعه ورزشی انقلاب می رساند.

مسیر دسترسی به مجموعه ورزشی انقلاب با وسایل نقلیه عمومی

اگر بخواهید برای دسترسی به مجموعه ورزشی انقلاب از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید، راحت ترین روش می تواند استفاده از اتوبوس های بی آر تی خط میدان راه آهن – میدان تجریش باشد. این اتوبوس ها در خیابان ولیعصر تردد می کنند و شما با سوار شدن به آن ها می توانید در ایستگاه نیایش از اتوبوس پیاده شوید. با پیاده روی حدود 10 دقیقه از کنار گذر پارک ملت تهران می توانید به این باشگاه دسترسی پیدا کنید.

آدرس باشگاه انقلاب: تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ( نیایش)

باشگاه انقلاب

سوالات متداول

باشگاه انقلاب کجاست؟

تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ( نیایش)

مجموعه بین المللی آفتاب باشگاه انقلاب چه امکاناتی دارد؟

سالن هوازی، استخر، سالن بدنسازی، سالن ماساژ، رستوران و کافی از امکانات مجموعه بین المللی آفتاب باشگاه انقلاب به شمار می آیند.

امکانات ورزشی باشگاه انقلاب کدام اند؟

جاده تندرستی، استخر، گلف، سالن ورزش های رزمی، زمین فوتبال چمن مصنوعی، آکادمی اسکیت، باشگاه بیلیارد، باشگاه تیراندازی، باشگاه اسکواش، سالن تنیس، سالن ژیمناستیک، سالن فوتسال و غیره از انواع امکانات ورزشی باشگاه انقلاب می باشند.

ساعت کاری باشگاه انقلاب چگونه است؟

هر کدام از بخش های باشگاه انقلاب دارای ساعت کاری های متفاوتی می باشند و برای مطلع شدن از ساعت فعالیت بخش مورد نظر، بایستی با مجموعه تماس حاصل نمایید.

[html_block id=”71050″]

راهنما سایت

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی ( نیایش)

شماره تماس

هزینه بازدید

کارت عضویت

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

6 الی 23:30

یک‌شنبه

6 الی 23:30

دو‌شنبه

6 الی 23:30

سه‌شنبه

6 الی 23:30

چهار‌شنبه

6 الی 23:30

پنج‌شنبه

6 الی 23:30

جمعه

6 الی 23:30
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه