آبشار دارنو

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

آبشار دارنو از زیباترین آبشارهایی است که در شهر زیبای نوشهر جریان داشته و یکی از آبشارهای مجموعه آبشار هفت شاخه این شهر شناخته می شوند. در طبیعت شمال ایران، انواع جاذبه های دیدنی و گردشگری زیبا و حیرت آور وجود دارند که آبشارها یکی از آن ها به شمار می روند و طبیعت دوستان زیادی را به سمت خود جذب می کنند. استان مازندران انواع زیبایی های طبیعت شمال ایران را به خود اختصاص داده و نوشهر که در غرب این استان واقع شده، بسیاری از زیبایی های سرسبز شمال را شامل می شود. شهرهای شمالی ایران همیشه از جمله مقاصد گردشگری بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی بوده و این بار می خواهیم آبشاری را به شما معرفی کنیم که در میان طبیعت نوشهر جریان دارد و از بی نظیرترین آبشارهای نوشهر به شمار می رود. در ادامه این مطلب همراه لوکس ویلا باشید، تا با این جاذبه گردشگری و زیبا بیشتر آشنا شویم.

آبشار دارنو

آبشار دارنو کجاست و مسیر دسترسی به آن

آبشار دارنو از زیباترین آبشارهایی است که در استان مازندران و در نوشهر قرار دارد و در تمام طول سال، هزاران گردشگر را به سمت جذب می کند. این آبشار در میان جنگلی سرسبز و هیرکانی قرار داشته و در کنار یکدیگر توانسته اند چشم اندازی بی نظیر را پدید آورند. این آبشار که از زیباترین دیدنی های نوشهر به شمار می رود، دارای فاصله ای حدود 29 کیلومتر و 70 دقیقه ای تا مرکز شهر نوشهر و فاصله 190 کیلومتر تا تهران و مدت زمان 4 ساعت دارد. در این بخش از مطلب قصد داریم مسیر دسترسی از تهران به آبشار دارنو را برای شما توضیح دهیم.

مسیر دسترسی به آبشار دارنو از تهران

آبشار زیبای دارنو که از زیباترین مناطق دیدنی نوشهر به شمار می رود، در فاصله 190 کیلومتری از تهران قرار دارد و اگر قصد داشته باشید از پایتخت به سراغ آن بروید، به مدت زمانی حدود 4 ساعت نیاز خواهید داشت. برای این منظور از تهران راهی جاده چالوس شده و از مرزن آباد عبور کنید. پیش از آن که به نوشهر برسید، وارد جاده کمربندی شوید و به حرکتتان در این مسیر ادامه دهید تا به جاده معدن سنگ نوشهر برسید. در ادامه روستاهای چندلر و ویسر را پشت سر گذاشته و راهی دریاچه فراخین شوید. در ادامه این مسیر، یک دوراهی بر سر مسیرتان قرار خواهید گرفت که برای رسیدن به دریاچه فراخین بایستی مسیر سمت راست را انتخاب کنید. اینجا همانجایی است که باید خودروی خود را در محلی مناسب پارک نمایید و مابقی مسیر را به صورت پیاده تا رسیدن به آبشار طی کنید.

در این مسیر از کنار رودخانه و داخل جنگل عبور می کنید. حدود نیم ساعت که پیاده روی کردید و به سمت آبشار پیش رفتید، آبشاری کوچک را در مسیر خود خواهید دید که آن نیز از زیبایی های مسیر می باشد. پس از رسیدن به این آبشار کوچک و زیبا، حدود نیم ساعت دیگر پیاده روی خواهید داشت تا به دارنو دسترسی پیدا کنید. با توجه به آن که مسیر دسترسی به آبشار دارنو کمی دشوار و طولانی می باشد، اما با وجود زیبایی هایی که در این طبیعت وجود دارند، توانسته اند مسیر را برایتان لذت بخش تر سازند. اما فراموش نکنید برای طی کردن این مسیر حتما به همراه یک محلی آشنا به منطقه اقدام نمایید.

آدرس آبشار دارنو: استان مازندران، نوشهر، کمربندی نوشهر به طرف جاده مهدن سنگ نوشهر، ولرده

آبشار دارنو

آشنایی با آبشار دارنو

آبشار دارنو از زیباترین آبشارهایی است که در میان طبیعت نوشهر وجود دارد و در میان جنگلی سرسبز و بی نظیر جاری شده است. آبشار دارنو شاخه ای از مجموعه آبشار هفت شاخه در این جنگل می باشد و این آبشار با ارتفاع 25 متر، به عنوان بلندترین شاخه این مجموعه محسوب می شود و دیگر آبشارهای این مجموعه زیبا در بخش بالایی این آبشار قرار دارند. این آبشار که در میان جنگلی سرسبز جریان دارد، از بهترین جاذبه های دیدنی نوشهر می باشد و طبیعت دوستان زیادی برای گردش و لذت بردن از طبیعت به سراغ آن می روند. هوایی بسیار دل انگیز و مطلوبی در اطراف این آبشار وجود دارد که می توانید با قدم زدن در این طبیعت، لذتی فوق العاده را تجربه کنید. جنگل های سرسبز و زیبایی که آبشاری پرآب را در خود جای داده اند، از بهترین جاذبه های گردشگری در هر طبیعتی در تابستان ها می باشند که گردشگران زیادی را برای لذت بردن از طبیعت و آب تنی به سمت خود جذب می کنند.

آبشارها جزء بهترین جاهای تفریحی در تابستان ها به شما می روند و بسیاری از آن ها دارای حوضچه هایی در زیر دست خود هستند که محیطی بسیار مناسب را برای شنا و آب تنی فراهم نموده اند. اگر به نوشهر سفر کرده اید و به دنبال طبیعتی با هوای مطبوع و مطلوبی هستید تا بتوانید با گشت و گذار در آن، از هوای آلوده شهرها دور شوید، می توانید آبشار دارنو را به عنوان مقصد گردشگری و تفریحی خود در این شهر انتخاب کنید و به سمت آن بروید. منطقه ای که این آبشار را در دل خود پنهان نموده، منطقه ای بکر و دست نخورده می باشد و به همین جهت هیچگونه امکانات رفاهی و تفریحی در آن وجود ندارد. لذا بایستی پیش از سفر به این منطقه، تمام وسایل لازم و ضروری را همراه خود ببرید تا در آن منطقه با مشکلی مواجه نشوید. توجه داشته باشید آبشار زیبای دارنو در منطقه ای قرار دارد که برای افراد سالمند، کودکان و ناتوان جسمی مناسب نبوده و بهتر است این دسته از افراد از رفتن به این منطقه خودداری کنند.

حتی اگر در گرم ترین روزهای فصل تابستان به سراغ این آبشار بروید، می توانید از خنکای آب این آبشار لذت ببرید. همچنین هوایی بسیار مطبوع در این جنگل جریان دارد که شما را از گرمای طاقت فرسا دور کرده و گردشی لذت بخش را برای شما به ارمغان می آورد. از آنجایی که این آبشار دارای آبی جوشان می باشد، آبی گوارا و نوشیدنی محسوب می شود و گردشگران می توانند از آن بنوشند. همچنین اگر به داخل آن بروید، هرگز سرمای آن شما را اذیت نمی کند. دشتی بسیار زیبا در اطراف این آبشار قرار دارد که اگر تدر فصل بهار به آن مراجعه کنید، با صحنه ای بسیار زیبا و هیجان انگیز مواجه خواهید شد؛ دشتی پوشیده از گل های بهاری و رنگارنگ خواهید دید که می توانند شما را سرشار از شور شعف کنند.

در سال 1378 منطقه ای که آبشار دارنو در آن قرار دارد، به عنوان یکی از مناطق حفاظت شده نوشهر در فهرست آثار طبیعی ایران ثبت شد. از همین رو گونه های جانوری متنوعی در اطراف آبشار وجود دارند که می توان به پلنگ، گرگ، شغال، خرس قهوه ای، روباه، رودک، بز و غیره اشاره نمود. پیشنهاد می شود اگر می خواهید برای گردش و تفریح به سراغ این آبشار بروید، بهتر است زمانی را انتخاب کنید که هوا روشن است و یش از تاریکی هوا، منطقه را ترک کنید تا خطری جان شما را تهدید نکند.

آبشار دارنو

برای بازدید از آبشار دارنو چه چیزهایی همراه خود ببریم؟

برای گردش در هر طبیعتی به خصوص طبیعت بکر و دست نخورده ای مانند آبشار دارنو، بهتر است تمام وسایلی که نیاز به آن ها داریم را همراه خود ببریم. آبشار دارنو در منطقه ای قرار دارد که برای رسیدن به آن بایستی بخشی از مسیر را به صورت پیاده روی طی نمایید و به همین جهت نیازمند داشتن وسایل ضروری خود می باشید. پیش از هر چیزی دقت کنید که لباس راحت و مناسب فصل و کفش مناسب کوهنوردی همراه داشته باشید. (در صورت امکان، کفش ضد آب می تواند گزینه بهتری باشد). چرا که برای عبور از برخی نقاط در این جنگل، بایستی از میان آب عبور کنید. همچنین اگر در فصل هایی که بارندگی زیاد رخ می دهد به سراغ این منطقه بروید، زمین خیس بوده و داشتن کفش ضد آب و مناسب کوهنوردی می تواند گزینه بهتری برای گردش در این منطقه می باشد. دیگر وسایل لازم و ضروری که باید در سفر به آبشار دارنو همراه خود داشته باشید، شامل موارد زیر می باشند:

 • موبایل (ترجیحا دوربین دار)
 • پاوربانک
 • آب به میزان کافی
 • غذا به میزان کافی
 • دمپایی
 • لباس اضافه
 • کفش اضافه
 • حوله
 • داروهای شخصی
 • جعبه کمک های اولیه
 • فلاسک چای
 • عصا
 • چراغ قوه
 • کرم ضد آفتاب
 • کلاه افتاب گیر
 • کوله پشتی
 • نقشه منطقه

اگر جزء افرادی هستید که به کمپ زدن در طبیعت علاقه دارید و منطقه اطراف آبشار دارنو را برای کمپ زدن خود انتخاب کرده اید، بهتر است وسایلی مجهزتر را همراه خود داشته باشید. وسایل مورد نیاز برای کمپ زدن در آبشار زیبای دارنو:

 • چادر مسافرتی
 • کیسه خواب
 • پتو مسافرتی
 • لوازم شخصی

آبشار دارنو

نکات مهم برای بازدید از آبشار زیبای دارنو

 • آبشار دارنو در منطقه ای بکر و زیبا قرار دارد و اگر قصد بازدید از آن را داشته باشید، بایستی یک سری نکات را رعایت کنید تا گردشی لذت بخش را تجربه کنید. در این بخش از مطلب می خواهیم با نکات مهم برای بازدید از این آبشار آشنا شویم.
 • آبشار دارنو در منطقه ای واقع شده که دسترسی به آن کمی دشوار بوده و اگر با منطقه آشنایی نداشته باشید، به راحتی نمی توانید آن را پیدا کنید و بسیاری از زمان گردش خود را صرف پیدا کردن آدرس خواهید نمود. لذا حتما به همراه یک راهنمای محلی به سراغ این منطقه بروید.
 • برای رسیدن به آبشار بایستی در برخی از نقاط کوهنوردی را نیز تجربه خواهید کرد. پس باید کمی از آمادگی بدنی لازم برخوردار باشید.
 • شهرهای شمالی در بسیاری از مواقع سال شاهد بارندگی هستند و این منطقه که منطقه ای جنگلی می باشد، در زمان های بارندگی خاک ها تبدیل به گل شده و عبور از آن ها دشوار می شود. پس اگر می خواهید به سراغ آبشار پرآب و زیبای دارنو بروید، بهتر است کفش مناسب کوهنوردی و ضد آب به داشته باشید و یک جفت کفش اضافی نیز همراه خود ببرید. همچنین لباس ضد رطوبت نیز فراموش نشود.
 • از آنجایی که این منطقه جزء مناطق نقطه کور بوده و آنتن دهی ندارد، بهتر است نقشه آفلاین منطقه را همراه خود داشته باشید و همچنین پیش از سفر به این منطقه، به دوستان و آشنایان خود اطلاع دهید.
 • در برخی از نقاطی که می خواهید برای رسیدن به آبشار بروید، باید از میان رودخانه عبور کنید. پس همراه داشتن لباس اضافه، کفش اضافه و کفش ضد آب جزء موارد ضروری محسوب می شود.
 • جاده ای که برای رسیدن به منطقه آبشار دارنو طی می کنید، مسیری پر پیچ و خم بوده و در زمستان ها که بارش برف صورت می گیرد، جاده به حالت لغزنده و خطرناک درمی آید و داشتن زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات، ضروری تلقی می شوند و با احتیاط کامل در این جاده رانندگی کنید.
 • منطقه اطراف آبشار دارنو کاملا بکر و دست نخورده بوده و در صورتی که به آن سفر کردید، از رها کردن زباله های خود در طبیعت خودداری کنید و حتما کیسه زباله همراه خود داشته باشید و زباله های خود را جمع آوری کنید تا به طبیعت این آبشار آسیبی نرسد.

آبشار دارنو

بهترین زمان بازدید از آبشار دارنو

آبشار دارنو جزء آبشارهای دائمی استان مازندران می باشد و در هر فصلی از سال به سراغ آن بروید، پر آب و زیبا می باشد و همیشه شکوه و جلال خود را حفظ می کند. اگر به دنبال زمانی هستید تا بتوانید از این منطقه نهایت لذت را ببرید، فصل های بهار و تابستان را برای سفر و بازدید خود انتخاب کنید. طبیعت این منطقه به گونه ای است که حتی در گرم ترین روزهای تابستان نیز هوا شرجی نبوده و می توانید نهایت لذت را در آب و هوای مطلوب آن تجربه کنید. در فصل های نیمه اول سال آبشار و منطقه اطراف خود، در زیباترین و بهترین حالت ممکن خود می باشند. بهترین میزبان در طبیعت نوشهر برای گردشگران به شمار می رود. اگر در فصل بهار به سراغ این منطقه بروید، سرسبزی و طراوتی که در این محدوده وجود دارد، شما را جذب خود می کنند و به سختی می توانید منطقه را ترک کنید.

فصل پاییز که پادشاه رنگ ها لقب دارد، از زیباترین فصل هایی است که می توانید به آبشار زیبای دارنو سفر کنید و از طبیعت بی نظیر و هزار رنگ آن لذت ببرید. طبیعت اطراف این آبشار مملو از گیاهان و درختانی است که در فصل پاییز به رنگ های زرد، نارنجی و قرمز تبدیل می شوند و منظره ای فوق العاده را پدید می آورند. اگر به عکاسی در طبیعت علاقه مند باشید، این آبشار و طبیعت اطرافش بهترین لوکیشن عکاسی به شمار می روند و می توانید زیباترین عکس ها را به ثبت برسانید. اما فراموش نکنید که هوای منطقه در پاییز رو به سرما می رود و گردش در هوای سرد شاید برای برخی از گردشگران دلچسب نباشد.

منطقه آبشار دارنو با آمدن فصل زمستان کاملا سرد می شود و در برخی از مواقع نیز با برف و بخبندان در این منطقه مواجه می شویم که لذت و زیبایی مخصوص به خود را دارند. در زمستان ها نیز آب این آبشار کاملا یخ می زند و قندیل هایی بی نظیر از آن آویخته می شوند. اما توجه داشته باشید که در این فصل هوا کاملا سرد بوده و با تجهیزات کامل تر و لباس های مناسب تری به این منطقه سفر کنید.

اقامت در آبشار دارنو

همانطور که گفته شد، منطقه آبشار خروشان دارنو منطقه ای بکر و دست نخورده می باشد و هیچگونه امکانات رفاهی همچون اقامتگاه در آن وجود ندارد. اگر جزء آن دسته از گردشگرانی هستید که به کمپ زدن در طبیعت علاقه دارید، می توانید به همراه داشتن تجهیزات کامل و تمام امکانات رفاهی در منطقه اطراف آبشار چادر بزنید و به کمپ بپردازید. البته توجه داشته باشید بهتر است برای کمپ زدن در طبیعت این آبشار، فصل های نیمه اول سال که هوای منطقه مطلوب تر و دلنشین تر می باشد را انتخاب کنید.

آبشار دارنو

رزرو ویلا جنگلی نوشهر

نوشهر از زیباترین و پرجاذبه ترین شهرهای استان مازندران می باشد که گردشگران زیادی را برای بازدید از جاذبه های دیدنی و گردشگری متعددی که در خود جای داده، به سمت خود دعوت می کند. معمولا گردشگرانی که نوشهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند، قصد دارند چند روزی را به اقامت در این شهر بپردازند تا بتوانند از جاذبه های بیشتری در نوشهر دیدن کنند. لذا به سراغ اقامتگاهی می روند تا بتوانند مدت زمان سفر خود را در آن اقامت داشته باشند. نوشهر انواع اقامتگاه های مختلف را در خود جای داده تا گردشگران بتوانند با هر سلیقه و بودجه ای که به این شهر سفر می کنند، اقامتگاهی را برای خود انتخاب کنند. این شهر دارای دو منطقه ساحلی و جنگلی می باشد و انواع اقامتگاه ها در هر دو منطقه وجود دارند. یکی از انواع اقامتگاه هایی که در نوشهر طرفداران زیادی دارند، ویلاهای جنگلی می باشند. لذا شما نیز می توانید با اجاره ویلا جنگلی در نوشهر از اقامت خود در این شهر لذت ببرید و خاطرات به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنید.

سوالات متداول

آبشار دارنو کجاست؟

آبشار دارنو در میان جنگل های هیرکانی استان مازندران و در محدوده نوشهر جریان دارد.

بهترین زمان بازدید از آبشار دارنو چه زمانی است؟

فصل های بهار و تابستان از بهترین زمان های بازدید از آبشار دارنو می باشند.

آیا امکان کمپ در اطراف منطقه آبشار دارنو وجود دارد؟

بله؛ با همراه داشتن تمام لوازم ضروری کمپ نظیر چادر مسافرتی، کیسه خواب، پتو مسافرتی و غیره امکان کمپ در اطراف آبشار دارنو وجود دارد.

ارتفاع آبشار دارنو چقدر است؟

ارتفاع آبشار دارنو به حدود 25 متر می رسد.

[html_block id=”69623″]

راهنما سایت

آدرس

استان مازندران، نوشهر، کمربندی نوشهر به طرف جاده مهدن سنگ نوشهر، ولرده

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه