ییلاق دشته

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

یکی از بهترین مناطقی که افراد می توانند برای تماشای مناظر آن اقدام نمایند، خلخال می باد. این شهر دیدنی های متعددی دارد که برخی از آن ها می تواند یک جای مناسب برای تفریح و بازدید قرار بگیرد. در این مقاله به سراغ معرفی یکی از جاذبه های خلخال به نام ییلاق دشته رفتیم تا بتوانید اطلاعات کافی درباره آن به دست آورید بنابراین بهتر است تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

ییلاق دشته کجاست و مسیر دسترسی به آن

برای رسیدن به ییلاق دشته می توانید ابتدا خود را به ماسال برسانید. بعد از رسیدن به این شهر در جاده اسالم به خلخال وارد شده و تا رسیدن به ییلاق نم نم پشت ادامه دهید. با گذر از ییلاق گفته شده می توانید در نهایت وارد ییلاق دشته خلخال شوید که بسیار زیباست و می تواند شما را مجذوب نماید. توجه داشته باشید که این ییلاق از مرکز خلخال فاصله داشته و بهتر است این مورد را در نظر داشته باشید. این ییلاق تا ماسال تقریبا دو ساعت فاصله دارد و می توانید تمام این مدت از مناظر اطراف لذت ببرید.

آدرس ییلاق دشته: اردبیل، جاده اسالم به خلخال

درباره ییلاق دشته

اردبیل یکی از زیبا ترین استان های کشور به حساب می آید که به دلیل دارای بودن نقاط دیدنی داخل شهر و اطراف آن به شهرت رسیده است. خلخال با دارا بودن نقاط دیدنی خود توانسته گردشگران زیادی را به جاذبه های خود جذب نماید. یکی از ییلاقات معروف خلخال که می توانید برای استفاده از آن اقدام نمایید، ییلاق دشته می باشد و از جاذبه های گردشگری خلخال به حساب می آید. این ییلاق را همان طور که گفته شد از مسیر جاده زیبای اسالم به خلخال می توانید بیابید. برخی از افراد به دلیل واقع شدن این ییلاق در دامنه شرقی کوه مربوط به استان گیلان می دانند چرا که از شهر های این استان دسترسی بسیار آسانی به ییلاق دشته وجود دارد.

بسیاری از کسانی که به این ییلاق می روند تمایل دارند تا از مناظر و طبیعت منطقه بیشتر استفاده کنند و به همین دلیل چند روزی را اینجا اقامت دارند. این ییلاق به خصوص در تابستان میزبان گردشگران متعددی بوده و افراد برای استفاده از آب و هوای این ناحیه راهی ییلاق دشته می شوند. در ییلاق گفته شده می توانید دامنه هایی پوشیده شده از چمن های سرسبز و دشت های پر از گل ببینید.

هم چنین آبشار هایی که زیبایی ییلاق را دو چندان کرده اند نیز می توانند به شما در ثبت تصاویر کمک شایانی نماید. شما در طبیعت این ناحیه می توانید دریاچه هایی را تماشا کنید که آب آن ها بسیار زلال بوده و به زیبایی این منطقه کمک شایانی کرده اند. وجود ابر ها و مه های مختلف به خصوص در غروب آفتاب یا طلوع آن مناظر بکری را نمایان می کند که نباید تماشا آن ها را به هیچ وجه از دست بدهید.

ییلاق دشته

مدت زمان بازدید از ییلاق دشته خلخال

برای بازدید از بخش های زیبای این ییلاق شا به نصف روز زمان نیاز دارید ولی اگر بخواهید با دل فرصت طبیعت اطراف را تماشا نمایید، زمانی در حدود دو روز برای شما کافی خواهد بود. البته باید عنوان کرد که بسیاری از مسافران به دلیل علاقه زیادی خود به محیط این ییلاق، معمولا مدت بیشتری را در این منطقه زیبا سپری می کنند تا بتوانند خاطرات بیشتری را در ذهن خود ثبت نمایند.

بهترین زمان سفر به ییلاق دشته

اگر تمایل داشتید به این ییلاق سفر کنید بهتر است یک زمان درست را برای این منظور انتخاب کنید تا دچار مشکل نشوید. از آن جا که دمای هوا در این منطقه همانند برخی از مناطق دیگر خنک تر از سایر نواحی استان می باشد، بهتر است ماه های گرم سال را برای سفر به ییلاق دشته و هم چنین برای اقامت در آن انتخاب نمایید. ارتفاع این ییلاق از سطح دریا 2180 متر می باشد و حتی در تابستان نیز آب و هوای حاکم بر منطقه سرد و خنک است. مردم ساکن در این منطقه کوچ نشین هستند و در تابستان به این ییلاق می روند. با نزدیک شدن فصل سرما کوچ کرده و ییلاقات گرم تر را برای زندگی انتخاب می کنند.

به هیچ وجه در زمستان برای سفر به ییلاق دشته اقدام نکنید چرا که جاده منتهی به آن صعب العبور می شود . تردد در برخی مواقع غیر ممکن می گردد. با این اوصاف بهترین زمان سفر به ییلاق دشته فصل تابستان و روز های گرم سال می باشد. البته برخی از افراد تمایل دارند در پاییز برای ثبت تصاویر زیبای پاییزی به این ناحیه مراجعه نمایند. در این فصل جاده اسالم به خلخال و هم چنین ییلاقات خلخال همانند ییلاق دشته به مانند یک تابلوی چند رنگ نقاشی می شود که عکاسان را به خود جذب می کند.

ییلاق دشته

سوغات ییلاق دشته خلخال

مردم کوچ نشین این ییلاق در ماه های گرم سال که مشغول زندگی در آن هستند، معمولا یک سری محصولات را تولید می کنند که کیفیت بالایی دارد و شما می توانید با تهیه آن ها بدون واسطه از خریدشان لذت ببرید. این محصولات شامل مواردی هم چون محصولات لبنی، عسل طبیعی، گوشت گوسفند، ماهی، پشم گوسفند، صنایع دستی و… می شود. اگر اقدام برای تهیه این محصولات نمایید هم محصولاتی با کیفیت خریداری کرده اید و هم به اقتصاد این مردم کمک شایانی کرده اید. بسیاری از صنایع دستی موجود توسط زنان درست شده و هنر آن هاست. اگر به ییلاق دشته سفر کردید از این محصولات هم برای خود و هم به عنوان سوغات استفاده نمایید.

کمپینگ در ییلاق دشته

اگر تمایل داشتید برای مراجعه به این منطقه اقدام کنید بهتر است ابتدا به محل اقامت خود بیندیشید و سپس اقدام نمایید. بدین منظور هم می توانید از اقامتگاه های بومگردی این ناحیه استفاده نمایید و هم برای کمپ کردن با دوستان خود به این ناحیه بروید. برای این مورد شما نیاز به لوازم ضروری متعددی هم چون چادر مسافرتی، کیسه خواب، وسایل مورد نیاز برای تهیه غذا، منقل، هیزم آماده، پاور بانک، کفش مناسب، پول نقد، تنظیم کننده باد خودرو، کلاه و عینک آفتابی، آب آشامیدنی، کیسه زباله و… دارید. بهتر است اگر تمایل به کمپ کردن داشتید به همراه چند نفر دیگر برای این کار اقدام کنید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانید به راحتی مشکل خود ر ا برطرف نمایید.

راهنما سایت

آدرس

اردبیل، جاده اسالم به خلخال

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه