مناطق دیدنی کردان

کردان روستایی زیبا و مدرن یکی از نزدیک ترین روستاها به شهر پایتخت یعنی ایران می باشد .ما در این مقاله قصد داریم مناطق دیدنی کردان این روستای زیبا و مدرن را معرفی کنیم . برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود به دنبال منطقه ای خوش آب و هوا هستید؟ همچنین نمیخواهید مسیر طولانی در جاده باشید؟

اگر به دنبال تفریح و هیجان و یا آرامش آخر هفته خود هستید، اجاره ویلا در کردان پیشنهادی شگفت انگیز است .فاصله نزدیک این منطقه با تهران ، یکی از دلایل محبوبیت این منطقه ی گردشگری می باشد. شگفتی های این روستای زیبا و مدرن، زبانزد تمامی گردشگران و طبیعتگردان بوده است. یک آخر هفته عالی نیازی به رانندگی طولانی ندارید،حداکثر با 2 ساعت رانندگی می توانید به کردان برسید.

درباره آب و هوا و مناطق دیدنی کردان بیشتر بدانید

کردان یکی از بهترین مناطقیست که می توانید از آب و هوای خوب آن ، دیدنی های کردان و همچنین باغ ها و کوچه باغ های پر از درختان میوه در این روستا دیدن کنید. به طبیعت چشم نواز ادغام شدن رودخانه ها و کوه ها و باغستان ها خیره شوید. با لوکس ویلا همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی درباره روستای کردان با شما به اشتراک بگذاریم .

این ییلاف از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است. در فاصله 25 کیلومتری از کرج و 65 کیلومتری غرب تهران قرار گرفته است .روستایی عاری از سر و صدا، دود و آلودگی هوا و ساختمان های بلندمرتبه و ترافیک و تا چشم کار می کند باغ ها و درختان و سرسبزی و زیبایی پیش روی چشمان شما می باشد.

این روستا به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی خاص و منحصر به فرد و وجود جاذبه های زیبای طبیعی، تاریخی و گردشگری و نزدیکی به اتوبان تهران-قزوین و نیز برخورداری از آب و هوایی بسیار مطلوب، علاوه بر دارا بودن تعداد زیاد گردشگر، پتانسیل خوبی در مهاجر پذیری نیز دارد.

مناطق دیدنی کردان ، روستایی زیبا و مدرن

در زمان های کمی دورتر، این منطقه جز حاشیه شهر به شمار می آمد. ساکنان آن را حاشیه نشین می خواندند. اما امروزه این منطقه به یکی از مناطق ویلانشین پایتخت بدل شده و عده بسیاری برای ییلاق به کردان سفر می کنند.

مسیر دسترسی

برای دسترسی به روستای سرسبز کردان با این تعداد جاذبه های طبیعی و تاریخی، باید ابتدا خود را به کرج رسانده. از آنجا مسیر آزادراه قزوین را ادامه دهید. پس از سپری کردن کمتر از 20 کیلومتر، با تابلوی خروجی  مواجه می شوید، پس از خروج و وارد شدن به جاده ای روستایی، تنها با طی کردن چند کیلومتر خود را در قلب یکی از بهشت های موجود بر روی زمین خواهید یافت.

معرفی مناطق دیدنی کردان

رود کردان

از جمله مناطق دیدنی کردان ، رود کردان می باشد . این روز از ارتفاعات کهار پایین می‌ریزد . این رودخانه از شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد عبور کرده .در اطراف روستای نجم‌آباد وارد رودخانه ی شور می‌‌شود.

مناطق دیدنی کردان ، روستایی زیبا و مدرن

استان البرز بخش عمده ای از مسافران خودش را مدیون این رود شده و بی‌دلیل هم نیست که نام خود را از این رود گرفته باشد.

برج مقبره

از دیگر مناطق دیدنی در این منطقه می توان برج مقبره را نام برد .در این روستا علاوه بر جاذبه های طبیعی، در آن میراثی مانده از تاریخ نیز وجود دارد . با نام برج مقبره کردان شناخته می شود. این برج آجری در فاصله 800 متری از روستا واقع شده .پلانی خورشیدی شکل و مدور دارد و بر روی سکویی دایره مانند به قطر 8 متر بنا شده است.

باستان شناسان این برج را که از سقفی گنبدی برخوردار است به دوران سلجوقیان نسبت داده و عده ای نیز بر این باورند که این بنا، مقبره امام زاده حسین (ع) از نوادگان امام سجاد (ع) است. به همین خاطر، بسیاری به نیت زیارت این مقبره، به این ییلاق سفر می کنند.

وقتی از مردم بومی درباره جاهای دیدنی کردان بپرسیم، اول به یاد مقبره می‌افتند که یک کیلومتر از روستا فاصله دارد.

برج مقبره مناطق دیدنی کرداناین برج آجری، شکل مدوری دارد. به گفته باستانشناسان عمرش به دوره سلجوقیان برمی‌گردد. سقف مقبره به شکل یک کلاه‌خود است . روی دیوار آن سوراخ‌هایی وجود دارد که احتمالا برای چرخش هوا و دفع رطوبت بوده.

هنوز مشخص نیست که اینجا مقبره کسی بوده یا استفاده نظامی از آن شده . اما آن چیزی که به جذابیتش اضافه کرده طبیعت زیبای اطراف مقبره است .انگار ما را به فیلم‌های قدیمی روستایی می‌برد. با این حال بعضی از مردم با اطمینان از اینکه اینجا مقبره امام‌زاده حسین است. برای زیارت به آن می‌روند. مقبره در مسیر رودخانه قرار دارد. می‌توان برنامه دیدن از آن را هم در ادامه تماشای رود قرار داد.

پل بانو صحرای کردان

یکی دیگر از مناطق دیدنی در این منطقه ی خوش آب و هوا، علاوه بر برج مقبره، در فاصله دو کیلومتری از این شهر پلی قدیمی با نام بانو صحرای کردان نیز وجود دارد. یکی دیگر از آثار تاریخی روستا بشمار می آید. این پل در دوران صفویه ساخته شده و تنها دو پایه و بخشی از اتاق های آن باقی مانده است.

کوه‌نوردی در کردان

کردان از شرق به کوه‌های طالقان می‌رسد. همان‌طور که گفتیم رود کردان از قله کهار به پایین می‌آید. این رود طبیعت زیبایی درست کرد.

مناطق دیدنی کردان و کوهنوردی در کوه‌های این منطقهکهار 4 هزار و 50 متر ارتفاع دارد و یک گروه کوهنوردی معروف به اسم سنگ‌سو سال‌هاست که در این دامنه ارتفاعات سر سبز را زیر پا گذاشته‌اند.

اولین سایت پروازی کرج در کردان تاسیس شد

اولین سایت پروازی البرز در کردان کرج تاسیس شده. برای همین خیلی از اهالی برای تجربه شیرین پرواز به کردان می‌آیند و سوار پاراگلایدر می‌شوند.

این موسسه آموزش عملی پاراگلایدر هم به مشتریانش ارائه می‌کند. برای رفتن به این مجموعه باید حتما درر روز آفتابی به کرج سفر کنیم. در غیر این صورت در هوای بارانی، با وزش باد، برفی، رعد و برق یا احتمال آن اجازه پرواز نخواهیم داشت.

سایت پروازی از مناطق دیدنی کردان

دهکده‌های تفریحی کردان

همانطور که گفتیم قرار نیست همه برای دیدن کردان در آن ویلا داشته باشند. مجتمع ورزشی ایثار ظرفیت اسکان افراد زیادی را دارد. این مجتمع فضای مناسبی برای گذران یک آخر هفته خوب می‌سازد. از مناطق دیدنی و همچنین کمپینگ های بسیار جذاب ییلاق های اطراف تهران می توان به دهکده های تفریحی کردان اشاره کرد .

این مجتمع استخر، زمین فوتبال و سالن ورزشی هم برای ورزش‌های گروهی ایجاد کرده. همچنین دهکده‌های تفریحی مشابه دیگری هم در این منطقه پیدا می‌شود. علاوه بر این دهکده‌ها، ویلاهای زیادی هم برای اجازه اینترنتی و حضوری وجود دارد.

کمپ و طبیعتگردی

گرچه کردان، حالا به جایی برای ثروتمندان تهرانی و ساخت ویلا در آن تبدیل شده . اما هنوز هم می‌توان بدون ویلا به این روستا رفت و در آن کمپ کرد.

یکی از جاهای دیدنی و جذاب در اطراف این ییلاق، طبیعت و کوچه‌باغ‌های آن است. باید این نکته را به یاد داشته باشیم که به خاطر عبور رودخانه، این روستا پر از مزرعه و زمین‌های زراعتی شخصی‌ست.

حین کمپ کردن باید مطمئن شویم که زمین در مالکیت فرد حقیقی نباشد. آن وقت می‌توانیم چادر را برپا کنیم و به آن پناه ببریم. در کردان مغازه‌های زیادی پیدا می‌شود که با خرید از آنها به اقتصاد مردم آن هم می‌شود کمک کرد.

مناطق دیدنی کردان ، روستایی زیبا و مدرن

سوغات خوشمزه

روستای خوش آب و هوا در این حوالی، باغ های پر محصول فروانی مانند باغ زردآلو، آلبالو، گیلاس، گردو و توت داشته است . وجود همین باغ ها، این روستا را به یکی از بهترین محل ها برای استراحت مبدل ساخته است.

بی شک می توان سر سبزی این منطقه را مدیون رودخانه ای بود . از ارتفاعات کهار سرچشمه گرفته . از میان روستا گذر می کند. رودخانه کردان از شمال شرق به جنوب غربی جاری است. در مسیر خود، از شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد عبور کرده . در اطراف روستای نجم آباد، وارد رودخانه شور می شود.

خاطراتی از سفر به کردان

بعد از مدت‌ها تصمیم داشتیم آخر هفته‌ی خود را خارج از تهران بگذرانیم. از غرب تهران تا کردان در حدود 1 ساعت رانندگی پیش روی ماست. باک بنزین را پر کردیم و از اتوبان تهران – کرج به سمت کردان راه افتادیم. اولین روزهای تابستان بود و خورشید، سوزان می‌تابید. زمانیکه به کردان رسیدیم هوا کمی ابری شد و نسیم خنکی می‌وزید. هوای این منطقه نسبت به تهران خنک‌تر بود.

در ویلایی که اجاره کرده بودیم ساکن شدیم. یک ویلای با استخر سر پوشیده و یک میز بیلیارد که می‌تونست کلی باعث سرگرمی شود. در برنامه ریزی سفر به کردان قرار بود یک شب در آن منطقه بمانیم و فردای آن روز به تهران بازگردیم. در آن یک روز سعی کردیم گشت و گذاری در کردان بزنیم، لب رودخانه‌ رفتیم و از برج مقبره دیدن کردیم. شاید گشت و گذار ما چیزی در حدود 3 ساعت به طول انجامید و سپس به ویلا بازگشتیم و دور هم جمع شدیم از شامی خوردیم و به بازی و تفریح پرداختیم.

اجاره ویلا در کردان

اگر قصد تفریح و استراحت در کردان را دارید و به دنبال یک آخر هفته لذتبخش هستید، نگران محل اقامت خود نباشید. گروه تخصصی  وب سایت لوکس ویلا با داشتن ویلاهای متنوع و با امکانات کامل در کردان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. برای اجاره ویلا در کردان می‌توانید از سایت لوکس ویلا دیدن کنید.

ویلاهای این منطقه شامل ویلاهای دوخوابه ، ویلاهای دوبلکس و مجلل استخردار ، خانه های روستایی و سوییت های متنوع می باشد که شما هم اکنون می توانید از طریقلوکس ویلا با مشاوران ما تماس بگیرید و ویلای مورد نظر خود را رزرو نمایید.

شما میتوانید این مقاله را به اشتراک بزارید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *