محمدشهر کرج

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

محمدشهر کرج از شهرهای کرج در استان البرز به شمار می رود که در نزدیکی تهران واقع شده و از قدیمی ترین شهرهای کرج به شمار می آید. محمد شهر در بخش مرکزی شهرستان کرج و در بخش جنوبی این شهر واقع شده و برای رسیدن به ماهدشت بایستی از این شهر عبور کنید. استان البرز از مهمترین استان های اطراف تهران می باشد که به لحاظ صنعتی پیشرفت چشمگیری داشته و کرج که در این استان قرار گرفته، از خوش آب و هواترین شهرهای اطراف تهران محسوب می شود و انواع جاذبه های دیدنی در آن وجود دارند. محمدشهر کرج که از معروف ترین شهرهای کرج به حساب می آید، در فاصله حدود 15 دقیقه ای از کرج قرار گرفته است. در ادامه این مطلب همراه لوکس ویلا باشید تا با این شهر که از مهمترین و معروف ترین شهرهای کرج به شمار می رود، آشنا شویم.

محمدشهر کرج کجاست و مسیر دسترسی

محمدشهر کرج از توابع شهرستان کرج در استان البرز در غرب تهران است که از مهمترین شهرهای کرج به شمار می رود و دارای چندین مسیر دسترسی از تهران می باشد. این شهر در فاصله حدودی 47 کیلومتر از تهران واقع شده است. محمد شهر در بخش جنوب غربی استان البرز قرار دارد و به دلیل بهره مندی از خاک حاصلخیز و آب و هوای مناسب، از مهمترین قطب های کشاورزی است استان محسوب می شود. از آنجایی که این شهر در مجاورت ضلع جنوب غربی کرج قرار گرفته، دارای فاصله ای حدود 6 دقیقه تا مرکز کرج می باشد. اگر قصد دارید از شهر تهران خود را به محمد شهر کرج برسانید، در این بخش از مطلب همراه ما باشید تا با انواع مسیرهای دسترسی به این شهر آشنا شویم.

مسیر دسترسی به محمدشهر کرج با خودروی شخصی

اگر می خواهید با استفاده از خودروی شخصی از تهران خود را به محمد شهر کرج برسانید، می توانید ابتدا از طریق آزادراه تهران – کرج اقدام نمایید. هنگامی که در این آزادراه در حال حرکت هستید، پس از آن که گرمدره را پشت سر گذاشتید، وارد جاده ماهدشت شده و در این مسیر به حرکت خود ادامه دهید. در ادامه وارد بلوار امام خمینی شده و کمی که در این مسیر پیش رفتید، از سمت راست خود وارد بلوار شهدا شوید تا به شهر محمدشهر کرج برسید.

مسیر دسترسی به محمد شهر کرج با مترو

همانطور که می دانیم، خط 5 متروی تهران توانسته مسیر دسترسی به کرج را برای شهروندان آسان سازد. استفاده از مترو می تواند یکی از بهترین و ساده ترین راه های دسترسی به محمدشهر کرج باشد. برای استفاده از مترو برای دسترسی به این شهر می توانید سوار مترو خط 5 تهران – کرج شده و در ایستگاه محمدشهر از مترو پیاده شوید.

محمدشهر کرج

تاریخچه کرج

کتابی با عنوان فرهنگ جغرافیایی ایران از نویسنده ای مشهور به نام حسینعلی رزم آرا وجود دارد که در تاریخ تیر ماه سال 1328 هجری شمسی به چاپ رسیده و در آن در رابطه با محمدآباد (محمدشهر) امروزی نوشته هایی وجود دارد که می خواهیم در این بخش از مطلب به آشنایی با تاریخچه محمدشهر کرج که در این کتاب آمده است، بیشتر بدانیم. در زمان های گذشته، کرج بخشی از شهرستان تهران به شمار می رفت و محمدآباد نیز دهی در این بخش کوچک از کرج محسوب می شد. محمدآباد در فاصله 9 کیلومتری از جنوب غربی کرج قرار داشت. در واقع محمد شهر دشتی آباد و نسبتا هموار در بخش جنوبی کرج بود که از 13 روستا و آبادی تشکیل شده است. این شهری که امروزه به نام محمد شهر کرج می شناسیم، در زمان های گذشته با نام نصیر آباد شناخته می شد و در قلعه ای در نزدیکی محمد شهر کرج واقع شده بود. از مهمترین عواملی که در به وجود آمدن این شهر در کرج می توان به چشمه سارهای متعدد و خاک حاصلخیز آن اشاره نمود.

این دو عامل توانستند شهر محمدشهر را پدید بیاورند و امروزه از مهمترین شهرهای کرج به حساب بیاید. اداره این شهر در زمان های گذشته بدین گونه بود که تا زمان حکومت پهلوی این اراضی به عنوان مجموعه ای از آبادی ها و زمین های کشاورزی حوالی آن ها به دست بزرگترین مالکان اداره می گردید. در آن زمان سه مورد از مهمترین عمارت های ارباب نشین کشور در این منطقه قرار داشتند که موقعیت مکانی آن ها بدین صورت بود که یکی از آن ها در حوالی چشمه های پرآب محله حجت آباد قرار داشت. دومین عمارت ارباب نشین نیز در محله کوی بهار امروزی و تپه قشلاق گذشته واقع شده بود و آخرین عمارت ارباب نشین هم در جنوب محله عباس آباد فعلی با نام قلعه یدالله قرار گرفته بود. پس از آن که دولت پهلوی روی کار آمد و اصلاحاتی را بر روی اراضی این منطقه انجام دادند، بسیاری از افراد ساکن در دیگر شهرهای ایران، این منطقه را برای مهاجرت خود انتخاب کردند و به سراغ آن آمدند.

به عنوان مثال می توان به چندین مورد از معروف ترین و سرشناس ترین خانواده هایی اشاره نمود که در آن زمان به محمد شهر کرج مهاجرت نمودند. یکی از آن خانواده ها خانواده ساوه ای بودند که در مرکز محله محله عباس آباد و خانواده ای دیگر به نام خانواده قره قانی در محله قراقانی ها سکونت کردند و بعدها محله هایی با این نام ها در محمدشهر کرج پدید آمدند. همچنین تعدادی خانواده یزدی از شهر یزد به محمد شهر کرج مهاجرت کردند و زمین های کشاورزی و مسکونی را خریداری نمودند و در آن محدوده از شهر محله یزدی ها را تشکیل دادند که تا به امروز هم با همین نام شناخته می شود. محله چمران فعلی هم محلی به عنوان محل زندگی خانواده هایی بود که از نطنز مهاجرت کرده بودند. در بخش شرق محمد شهر کرج محله ای به نام محله اصفهانی ها وجود دارد که از مهاجرت چندین خانواده اصفهانی به وجود آمده است.

در مرکز اصلی این شهر، خیابانی با عنوان خیابان بختیاری وجود دارد که نشان دهنده مهاجرت خانواده های بختیاری به این شهر بود. همزمان با روی کار آمدن دولت پهلوی، خاندان پهلوی توجه ویژه ای به منطقه ای به نام ماهدشت داشتند که پس از ساخت عمارت مادرشاه، بر اهمیت جاده کرج – ماهدشت افزوده شد و در پی آن آبادی های متعددی همچون محمدآباد، سیدآباد و ولد آباد در حوالی این جاده احداث شدند. در اواخر دوران حکومت پهلوی و در میان سال های 1345 تا 1375 شهرک های صنعتی متعددی در این شهر احداث گردیدند و این موضوع سبب شد تا موج جدیدی از رشد اقتصادی در محمدشهر کرج صورت پذیرند. این شهر نیز همانند ماهدشت، در مسیر تهران، کرج و اشتهارد و همچنین از آنجا به قزوین، همدان و کرمانشاه قرار دارد. در سال 1375 با کنار هم قرار گرفتن تعدادی روستا و آبادی دهستان محمدآباد به وجود آمد و به مرور زمان نام آن به محمد شهر تغییر یافت.

لازم به ذکر است که این شهر با توجه به پیشرفت هایی که در سال های اخیر داشته، به یکی از بهترین محل ها برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تبدیل شده و پروژه های دولتی و خصوصی متعددی در آن اجرا شده اند. در فاصله زمانی میان سال های 1375 تا سال 1390 به دلیل پایین بودن قیمت ملک و زمین و غیره، محمد شهر کرج به شهری خوابگاهی تبدیل گردید و افراد زیادی به آن مهاجرت نمودند و از آنجایی که در فاصله نزدیکی از کلانشهر تهران قرار گرفته، فرصت کار نیز در آن بالا بوده است. همین موضوع سبب شد که ساخت و سازهای قانونی و در برخی مناطق نیز به صورت غیر قانونی انجام پذیرند و محله هایی همچون شهرک بعثت، جعفرآباد و چمران ساخته شوند. این موضوع نیز یکی دیگر از دلایل افزایش جمعیت در این شهر بوده که نرخ رشد سالانه از سال 1375 تا سال 1385 با 3.06 است و جمعیت کنونی این منطقه برابر با 79.451 نفر می باشد.

موقعیت جغرافیایی محمدشهر کرج

شهر محمدشهر کرج از لحاظ موقعیت جغرافیایی در موقعیت مناسبی قرار داشته و در جنوب غربی استان البرز واقع شده است. موقعیت مکانی این شهر به گونه ای است که از شمال خود به مهرشهر کرج، از شرق به مشکین دشت، از غرب به ماهدشت و از جنوب به فرخ آباد منتهی می گردد. محمدشهر در ارتفاع 1320 متری از سطح دریا واقع شده و در طول 55/50 و عرض جغرافیایی 46/35 قرار دارد. این شهر محله های مختلفی را در خود جای داده که برخی از آن محله ها نسبت به دیگر محله های محمد شهر معروف تر می باشند. این شهر در همسایگی ماهدشت، مهرشهر و مشکین شهر قرار گرفته و خود نیز دارای چندین محله و منطقه می باشد.

محمدشهر کرج

مراکز درمانی محمد شهر

 • بیمارستان امام حسین: استان البرز، محمدشهر، بلوار امام خمینی، خیابان منصور بخت
 • بیمارستان شریعتی: استان البرز، کرج، جاده محمد شهر – ماهدشت
 • مرکز خدمات جامع سلامت سید احمد طباطبایی: استان البرز، کرج، محمدشهر، بلوار امام خمینی، کوچه بختیاری
 • درمانگاه مرکزی محمدشهر کرج: استان البرز، کرج، جاده کرج – ماهدشت، بلوار شهید سلیمانی، بین شهید فتح اللهی و میخک
 • مرکز تخصصی طب کار محمد شهر: استان البرز، کرج، محمد شهر کرج، بلوار دشت بهشت، بین کوچه یاس و کوچه نیلوفر
 • درمانگاه شبانه روزی برزویه: استان البرز، کرج، محمد شهر کرج، جاده ماهدشت – کرج، گروسی

مردم محمدشهر کرج

مردم محمد شهر کرج به دین اسلام گرایش داشته و مذهب آن شیعه دوازده امامی می باشد. مردم این شهر به زبان فارسی صحبت می کنند. اما به دلیل آن که این شهر، شهری مهاجرپذیر بوده و افراد زیادی از شهرهای مختلف و از اقوام گوناگون به این شهر مهاجرت نموده اند و همین سبب گردیده افراد زیادی از اقوام مختلف با گویش های مختلف در این شهر زندگی کنند.

باشگاه های ورزشی محمد شهر کرج

 • مجموعه فرهنگی ورزشی برنا: استان البرز، کرج، محمد شهر، جاده ماهدشت، بلوار بهشتی، خیابان دهم
 • باشگاه تکواندو سید: استان البرز، کرج، محمدشهر، جعفرآباد، جاده ماهدشت، خیابان طالقانی
 • ورزشگاه پور البرز: استان البرز، کرج، محمد شهر، خیابان شهدا
 • باشگاه بیلیارد آریا: استان البرز، کرج، محمدشهر، جاده ماهدشت، خیابان فردوسی، خیابان طهماسبی
 • باشگاه آریو برزن یوتاب: استان البرز، کرج، محمد شهر، خیابان علیزاده، خیابان ولیعصر، بلوار بسیج
 • باشگاه رزمی مدال آوران: استان البرز، کرج، محمدشهر، خیابان مطهری شمالی، خیابان کوثر 18
 • باشگاه هوشمند سوارکاری: استان البرز، کرج، محمد شهر، خیابان زیبا دشت
 • باشگاه ورزشی فارسیان: استان البرز، کرج، محمد شهر، بلوار شهید سلیمانی، خیابان 22 بهمن، خیابان امیرکبیر
 • باشگاه بدنسازی آدرین: استان البرز، کرج، محمد شهر، بلوار شهید سلیمانی
 • باشگاه ورزشی هیربد: استان البرز، کرج، محمدشهر، خیابان شهدا
 • سالن ورزشی فجر: استان البرز، کرج، محمد شهر، بلوار صالحی، بلوار دهقان
 • سالن ورزشی شهید فلاحت: استان البرز، کرج، محمدشهر، خیابان طالقانی، خیابان پردیس سوم
 • باشگاه پینت بال طوبی: استان البرز، کرج، محمد شهر، بلوار امام خمینی، جاده ماهدشت
 • باشگاه بیلیارد: استان البرز، کرج، محمدشهر، جاده ماهدشت، خیابان فردوسی
 • باشگاه ورزشی مهر: استان البرز، کرج، محمد شهر، جاده ماهدشت

مترو محمدشهر کرج

مترو یکی از آسان ترین، سریع ترین و بهترین وسایل نقلیه عمومی به شمار می رود که در بسیاری از کلانشهرهای ایران احداث شده اند. کرج از جمله بزرگترین و مهمترین شهرستان های اطراف تهران است که علاوه بر مسیرهای دسترسی مختلف از تهران و دیگر مناطق به آن، انواع وسایل نقلیه عمومی امکان دسترسی به این شهرستان و شهرهای توابع کرج را دارند. یکی از بهترین مسیرهای دسترسی به محمدشهر کرج مترو می باشد. در سال 1389 در خط تهران کرج (خط 5 متروی تهران) یک ایستگاه میان راهی برای این منطقه از کرج احداث گردید و یکی دیگر از عوامل محبوبیت این منطقه شد.

در پی احداث مترو ایستگاه محمد شهر کرج، افراد زیادی به این منطقه از کرج مهاجرت نمودند و بر همین اساس بر جمعیت این شهر افزوده شد. همچنین مناطقی که در محدوده این مترو و مناطق اطراف قرار دارند، نظر بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب نمودند و ساخت و ساز در آن افزایش یافت. سرعت ساخت و ساز در این محدوده بالا رفت و آپارتمان های متعددی در آن ساخته شدند. محدوده های شمالی این شهر در فاصله نزدیکی از مترو محمد شهر قرار دارند و همچنین به آزادراه تهران – کرج نیز نزدیک هستند و از بهترین مناطق برای ساخت ملک های دولی و مسکونی به شمار می روند.

محمدشهر کرج

آب و هوای محمدشهر

محمدشهر که از توابع شهرستان کرج و از دیدنی های کرج به شمار می رود و در استان البرز می باشد، از آب و هوایی بی نظیر بهره می برد و نسبت به تهران دارای آب و هوایی پاکیزه تر می باشد. همین موضوع اصلی ترین دلیلی است که توانسته افراد زیادی را برای زندگی و حتی گشت و گذار به سمت خود جذب نماید. به طور کلی می توان گفت استان البرز دارای آب و هوایی خنک تر از تهران بوده و به همین خاطر گردشگران زیادی از تهران و دیگر مناطق اطراف برای گردش و تفریح به این شهر از استان البرز سفر می کنند. همچنین خاک حاصلخیز این منطقه مزید بر علت آن بوده که افراد زیادی به سراغ آن بروند.

بهترین زمان سفر به محمدشهر کرج

محمدشهر کرج شهری از توابع شهرستان کرج در نزدیکی تهران می باشد که در هر زمانی از سال می توانید به آن سفر کنید. این شهر از کرج انواع اقامتگاه های مختلف را در خود جای داده تا گردشگران بتوانند در زمان سفر خود به این منطقه، برای اقامت خود به سراغ آن ها بروند. از آنجایی که این شهر در استان البرز قرار گرفته، دارای آب و هوای نیمه کوهستانی می باشد و بارندگی هایی را در اواسط پاییز تا اواسط بهار در این شهر شاهد هستیم. در زمستان ها دمای هوا بسیار کاهش میابد و هوای بسیار سردی در این شهر تجربه می شود. فصل هایی که هوای منطقه بارانی می باشد، هوایی بسیار مطبوع در شهر جریان پیدا می کند. به یاد داشته باشیم که تابستان های کرج و شهرهای آن نسبت به تهران دمای کمتری دارند. محمد شهر کرج از آن دسته شهرهایی است که می توانید هر کدام از فصل های سال را که بخواهید برای سفر خود به این منطقه انتخاب نمایید و کاملا این موضوع به سلیقه شخصی شما باز می گردد.

منطقه های محمد شهر کرج

محمد شهر کرج که از قدیمی ترین و معروف ترین شهرهای کرج به شمار می رود، مناطق مختلفی را در خود جای داده که هر کدام از آن ها در زمان های مختلفی ساخته شده اند و این مناطق به شرح زیر می باشند:

 • محله اصفهانی ها
 • همایون ویلا
 • عباس آباد
 • حجت آباد
 • فردوسی (ولدآباد کوچک)
 • کوی بهار (تپه قشلاق)
 • کوی محمدیه (جعفرآباد)
 • روستای علی آباد گونه (حسن آباد)
 • شهرک شهید چمران
 • ولد آباد بزرگ

شهرک طلاییه نیز از دیگر شهرک های جدید محمدشهر کرج به شمار می رود که در حال حاضر در حال ساخت می باشد و دشت بهشت نیز از جمله بهترین و معروف ترین خیابان های این شهر بوده که محمد شهر را به مشکین شهر و فردیس متصل می کند.

مراکز آموزشی محمد شهر کرج

 • آموزشگاه فنی و حرفه ای (خیاطی انیس): استان البرز، کرج، محمد شهر، ولد آباد، خیابان فرهنگیان، کنار املاک آسمان
 • دبستان شهدای گمنام: استان البرز، کرج، محمدشهر، جاده ماهدشت، خیابان شهدا
 • مدرسه شهدای عباس آباد: استان البرز، کرج، محمد شهر، عباس آباد، بلوار شهید عباسی
 • دبیرستان غیرانتفاعی احمدی متوسطه اول: استان البرز، کرج، محمدشهر، جاده ماهدشت، خیابان شهدا
 • هنرستان پسرانه مهندس جواد موفقیان: استان البرز، کرج، محمد شهر، جاده ماهدشت، خیابان فرهنگ
 • دبیرستان دخترانه تقوی: استان البرز، کرج، محمدشهر، خیابان 22 بهمن

جاهای دیدنی محمدشهر کرج

محمدشهر که از توابع شهرستان کرج در استان البرز می باشد، علاوه بر زمین های کشاورزی متعدد، انواع جاذبه های دیدنی را در خود جای داده که بسیاری از این دیدنی ها جزء جاذبه های تاریخی محسوب می شوند و می توانند از بهترین گزینه های گردشگری برای علاقه مندان به تاریخ و باستان شناسی به شمار روند. در ادامه این بخش می خواهیم به آشنایی با برخی از دیدنی های محمد شهر کرج بپردازیم.

محمدشهر کرج

قلعه اربابی محمدشهر کرج

از جمله جاذبه های دیدنی و تاریخی محمد شهر کرج، قلعه اربابی تپه قشلاق می باشد که به تازگی آن را تخریب نموده اند و بنای محله قلعه در جای آن قرار داده شده است و از بهترین دیدنی های محمدشهر برای علاقه مندان به تاریخ می باشد.

پارک جنگلی فدک

اگر در میان دیدنی های محمد شهر کرج به دنبال طبیعتی زیبا و گردشگری هستید تا بتوانید برای یک روز گردشگری به سراغ آن بروید، می توانید پارک جنگلی فدک را انتخاب کرده و به سراغ آن بروید. گردش و استراحت در میان طبیعت و قدم زدن در لا به لای درختان و استراحت در زیر سایه سار آن ها از بهترین هدیه های طبیعت به انسان می باشد که می توانیم با رفتن به سراغ طبیعت، از آن ها بهره مند شویم. مساحتی حدود 80 هکتار در این پارک جنگلی نهال کاری شده و فضای سبز بسیار زیبایی در آن پدید آمده است.

قیمت ملک و زمین در محمدشهر کرج

محمدشهر که از معروف ترین شهرهای کرج محسوب می شود، محله های مختلفی را در خود جای داده که بر اساس موقعیت مکانی و امکانات و نوع دسترسی، دارای قیمت های متفاوتی برای ساخت و ساز و خرید ملک و زمین می باشند. اما توجه داشته باشید که قیمت خرید ملک و زمین در این شهر نسبت به بسیاری دیگر از شهرهای کرج مناسب تر بوده و سرمایه گذاران زیادی جهت ساخت و ساز به سراغ آن رفته اند. از بهترین محله های محمد شهر می توان به همایون ویلا، شهرک مهندسی زاعی و زیبادشت مرکزی اشاره نمود که این محله ها به دلیل پرطرفدار بودن، از قیمت های بالاتری نسبت به دیگر محله ها برخوردارند.

همچنین در برخی از محله هایی که جزء منطقه تقریبا فقیرنشین این شهر به حساب می آیند، نوعی ساخت و ساز جدید پدید آمده که به پدیده پشت بام سازی یا پشت بام نشینی تبدیل شده است. در این پدیده مالکین به ساخت طبقاتی جدید به صورت غیر قانونی در ساختمان های خود اقدام کرده و آن ها را به اقشار کمتر برخوردار جامعه اجاره داده یا می فروشند. لذا این مورد نیز یکی دیگر از دلایل افزایش و رشد جمعیت می باشد.

مراکز دولتی رسمی و غیر رسمی محمدشهر

 • اداره آب محمدشهر و مشکین آباد: بلوار دشت بهشت
 • اداره برق: ورودی جعفرآباد
 • اداره گاز و مخابرات: ولد آباد بزرگ
 • شهرداری محمد شهر: حدفاصل دشت بهشت و خیابان میهن
 • کلانتری محمدشهر کرج: در بخش ورودی بلوار همایون ویلا

مراکز خرید محمد شهر کرج

محمدشهر کرج شهری جداگانه و نسبتا مدرن در استان البرز به شمار می رود و انواع امکانات و خدمات رفاهی در آن وجود دارند که در این میان می توان به مراکز خرید آن اشاره نمود. به دلیل وجود مراکز خرید متنوعی که در این شهر وجود دارند، دیگر نیازی نبوده اهالی این شهر برای خرید و گردش به سراغ دیگر شهرها و مناطق اطراف خود مراجعه کنند و می توانند به راحتی تنها با گشتی در شهر، بهترین گزینه را برای خرید انتخاب نمایند. در این میان می توان به بازارچه محمد شهر اشاره نمود که در یکی از شلوغ ترین و پرتردد ترین مناطق این شهر قرار داشته و هنگامی که به سراغ این بازارچه بروید، می توانید از دیگر بازارهای این منطقه نیز دیدن کنید.

همچنین یک بازار روز متحرک در این شهر وجود دارد که در روزهای یکشنبه و در ساعات صبح در شهرک چمران و ساعات بعد از ظهر در ولد آباد بزرگ برگزار می شود. همچنین از آنجایی که از بازارهای متحرک به شمار می رود، در روزهای دو شنبه نیز در شهر ماهدشت برگزار می شود. مرکز مبل امام علی نیز یکی دیگر از مراکز خرید محمد شهر کرج می باشد که در بلوار دشت بهشت واقع شده و انواع مبلمان و صندلی های مختلف با تنوع بالا به فروش می رسند. اگر به دنبال مبلمان دست دوم نیز هستید، مرکز مبل امام علی می تواند بهترین گزینه انتخابی برای شما محسوب شود.

محمدشهر کرج

رستوران های محمدشهر

همانطور که می دانیم، انواع امکانات تفریحی و رفاهی در این شهر وجود دارند و در این میان می توان به رستوران های آن اشاره نمود که در انواع مختلفی وجود دارند. اگر از اهالی این شهر هستید و یا برای گشت و گذار به این شهر سفر کرده اید و به دنبال یکی از بهترین رستوران های محمدشهر کرج هستید، می توانید یکی از موارد زیر را که معرفی کرده ایم را انتخاب نمایید و به سراغ آن بروید. انواع رستوران ها، کافه ها و فست فودهای مختلف در محمد شهر وجود دارند که هر کدام را بخواهید می توانید انتخاب کنید، همچنین برخی از این رستوران ها جزء بهترین رستوران های کرج محسوب شده و غذاهای خوش طعم و با کیفیتی را در اختیار مشتریان قرار می دهند.

 • فست فود آیدا: استان البرز، کرج، محمد شهر، بلوار امام خمینی، جاده ماهدشت
 • کباب ساطوری بناب آذربایجان: استان البرز، کرج، محمدشهر، بلوار امام خمینی، جاده ماهدشت
 • فست فود ژوبین: استان البرز، کرج، محمد شهر، بلوار امام خمینی، جاده ماهدشت
 • باغ رستوران خان ممد: استان البرز، کرج، محمدشهر، جاده ماهدشت، خیابان شاه حسینی، خیابان حسینی
 • مطبخ بیست: استان البرز، کرج، محمدشهر، جاده ماهدشت
 • سفره خانه سنتی یاقوت: استان البرز، کرج، محمد شهر، خیابان سیدالشهدا
 • کافه رستوران کلبه درویش: استان البرز، کرج، محمدشهر، جاده ماهدشت
 • رستوران تخت جمشید: استان البرز، کرج، محمدشهر، تقاطع ماهدشت و شهید سلیمانی
 • کافه آرامیس: استان البرز، کرج، محمد شهر، جاده ماهدشت، خیابان زیبادشت
 • کافه آریانا: استان البرز، کرج، محمدشهر، بلوار دشت بهشت، خیابان دشت بهشت سوم
 • رستوران باغ طوبی: استان البرز، کرج، محمد شهر، جاده ماهدشت

رزرو ویلا در محمدشهر

محمدشهر از جمله بهترین شهرهای اقامتی در کرج می باشد که گردشگران زیادی برای اقامت خود به سراغ ویلاها و اقامتگاه های این شهر می روند. همچنین مسیر دسترسی مناسب و آسانی که از تهران دارد، بسیاری از افراد برای اقامت و گردش به سراغ اقامتگاه های آن می روند. از همین رو انواع اقامتگاه های مختلف در آن ساخته شده اند تا گردشگران بتوانند با هر سلیقه و بودجه ای در نظر دارند، یکی از آن ها را برای اقامت خود انتخاب نمایند. از بهترین و پرطرفدارترین اقامتگاه های این منطقه، ویلاهای آن می باشند که در انواع مختلفی از لوکس گرفته تا اقتصادی و معمولی وجود دارند که همین باعث شده درخواست برای اجاره ویلا در محمدشهر کرج افزایش یابد.

سوالات متداول

محمدشهر کرج کجاست؟

محمدشهر کرج از توابع کرج بوده و در فاصله 47 کیلومتری از غرب تهران جای گرفته است.

آیا محمدشهر کرج مترو دارد؟

بله؛ ایستگاه مترو محمدشهر در خط 5 مترو تهران - کرج قرار دارد.

مهمترین مناطق محمدشهر کرج را نام ببرید؟

عباس آباد، ولدآباد بزرگ، کوی محمدیه، محله اصفهانی ها، حجت آباد، کوی بهار و غیره جزء مهمترین مناطق محمدشهر کرج می باشند.

جاهای دیدنی محمدشهر کرج را نام ببرید؟

از جاهای دیدنی محمدشهر کرج می توان به پارک جنگلی فدک و قلعه اربابی اشاره کرد.


[html_block id=”69599″]

راهنما سایت

آدرس

البرز، کرج

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه