دیو چشمه

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

یکی از بهترین و زیباترین شهر هایی که می توانید در خطه شمالی کشور برای سفر به آن اقدام نمایید، نوشهر می باشد. این شهر با دارا بودن جاذبه های مختلف توانسته توجه عده زیادی از افراد را به خود جذب نماید. در این مقاله به سراغ معرفی یکی از بهترین جاذبه های نوشهر به نام دیو چشمه رفتیم تا بتوانید اطلاعات کافی درباره آن به دست آورید پس بهتر است تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

دیو چشمه کجاست و مسیر دسترسی به آن

اگر تمایل داشتید در سفرتان به نوشهر برای تماشای دیو چشمه اقدام کنید می توانید از جاده چالوس استفاده کنید. بدین منظور از نوشهر خود را به جاده چالوس رسانده و این جاده را ادامه دهید تا به یک قسمت از جاده برسید که سوپر مارکت بهار و کافه صفایی قرار گرفته اند. در این جا باید به چپ بروید. در مسیر جدید که به مسیر 230 نیز شناخته می شود باید از روستای حیرت عبور کنید تا در نهایت به دیو چشمه برسید. مسیر گفته شده از نوشهر می باشد ولی اگر در جای دیگری بودید نیز می توانید از طریق لوکیشن زیر خود را به آسانی به مقصد برسانید. راهی که به شما معرفی کردیم مسافتی 56 کیلومتری داشته و در حدود یک ساعت بدون ترافیک طول می کشد تا به مقصد برسید.

آدرس دیو چشمه: مازندران، نوشهر، جاده چالوس، دوراهی چالوس دو آب به کجور، 24 کیلومتر پس از جاده اصلی، نزدیک استانک رود، بخش جنوبی جاده

مسیر دسترسی به دیو چشمه کجور

همان طور که به آن اشاره شد برای رسیدن به این جاذبه گردشگری که از غرب به چالوس و از شمال به خزر منتهی می شود، می توانید بعد از رسیدن به نوشهر خود را به روستای کجور برسانید. درواقع راه دسترسی به این چشمه از همین مسیر می باشد. بعد از شهر چالوس به دوراهی کجور در جاده کندوان خواهید رسید که با عبور از پلی که بر روی رودخانه چالوس قرار دارد می توانید یک مسیر 24 کیلومتری را پشت سر بگذارید تا در نهایت نمای زیبای اطراف چشمه را ببینید. این مسیر دسترسی بسیار راحت بوده و با استفاده از آن به آسانی به مقصدتان خواهید رسید.

فاصله تهران تا دیو چشمه: 150 کیلومتر از تهران تا دیو چشمه فاصله است.

فاصله نوشهر تا دیو چشمه: 56 کیلومتر از نوشهر تا دیو چشمه فاصله است.

دیو چشمه

معرفی دیو چشمه کجور

دیو چشمه یکی از زیبا ترین جاذبه های نوشهر است که خانواده های زیادی را برای تفریح یا پیک نیک به سمت خود جذب کرده است. دیو چشمه دارای نیم متر عمق می باشد و طولی 5 متری و تقریبا سه متر عرض دارد. در پایین چشمه یک پلکان قرار گرفته که موزاییک کاری شده می باشد و نمای زیبایی به این بخش بخشیده است. دیو چشمه به دلیل آب فراوانی که دارد از قدیم الایام به چشمه بزرگ یا دیو چشمه معروف بوده و حتی دلیل نامگذاری آن نیز همین مورد بوده است. آبی که در چشمه جریان دارد تقریبا 100 متر بعد به واسطه یک نهر سنگ چین به طرف توربین رفته و این اقدام سبب می شود تا یک نمای زیبا نمایش داده شود.

در هر ثانیه در حدود 186 تا 270 لیتر آب از دیو چشمه خارج شده و این آب در نهایت با رود چالوس یکی می شود تا با هم به سمت دریاچه خزر سرازیر شوند. یکی از مواردی که سبب شده تا گردشگران و مردم اهالی اطراف به دیو چشمه مراجعه کنند، فاصله کم این جاذبه با چالوس و نوشهر می باشد. هم چنین به عنوان یکی از بهترین جاذبه هایی معرفی می شود که در تابستان نباید آن را از دست داد چون دمای آب پایین بوده و لذت زیادی دارد.

دلیل نامگذاری دیو چشمه

شاید برایتان سوال پیش آید که چرا نام دیو را بر روی این چشمه گذاشته اند؟ آب این چشمه از دهانه یک سنگ بیرون می آید که این دهانه به مانند دهان یک دیو بوده که گویی از آن آتش بیرون می آید که البته به جای آتش آبی گوارا از دل سنگ می جوشد. نام دیو را بدین جهت بر روی این چشمه گذاشته اند و از آن پس تاگنون تحت عنوان دیو چشمه شناخته می شود.

بهترین زمان سفر به دیو چشمه

اگر تصمیم گرفتید برای سفر جاذبه دیو چشمه را انتخاب کنید بهتر است در یک زمان مناسب اقدام کنید تا با مشکل مواجه نشوید. این منطقه علاوه بر دیو چشمه دارای جاذبه های دیدنی مختلفی می باشد که از بین آن ها می توانید به روستای حیرت یا آبشار زانوس مراجعه نمایید تا در کنار آن بتوانید جاهای دیدنی دیگر را نیز در این ناحیه تماشا نمایید. هم چنین اگر در یک شرایط آب و هوایی خوب سفر کنید بهتر می توانید اگر چیزی نیاز داشتید به مراکز خرید نوشهر سری بزنید و حال و هوای سفرتان را بهتر کنید.

بدین منظور بهترین زمان برای سفر به دیو چشمه پاییز بوده که هوا خنک تر شده و دیگر خبری از شرجی بودن نیست. البته باید عنوان کرد که به دلیل خنک تر بودن هوا در اطراف دیو چشمه می توانید به راحتی در ماه های گرم سال نیز برای تماشای این جاذبه اقدام نمایید، چرا که آب این چشمه در این فصل حتی خنک تر از ماه های سرد سال می باشد. به همین دلیل اکثر کسانی که تنها برای مراجعه به دیو چشمه یا روستای حیرت اقدام می کنند، تابستان را بدین منظور می پسندند.

شما نیز بهتر است یک زمان مناسب را برای سفر انتخاب نمایید و سپس تصمیم به سفر بگیرید. بهتر است در زمستان برای رفتن به دیو چشمه اقدام نکنید چون هوا سرد بوده و حتی مسیر رسیدن به آن نیز صعب العبور می شود. به طور کلی برای سفر به دیو چشمه بهتر است در روز های گرم سال مثل اواخر بهار و تابستان اقدام کنید تا دچار مشکل نشوید.

دیو چشمه نوشهر

کمپینگ در اطراف دیو چشمه

یکی از روش های اقامت که در بین مردم شایع می باشد کمپ کردن است. با این روش می توان اقتصادی تر سفر کرد و حتی سفر هیجات انگیز تری را در طبیعت داشت. برای این کار باید یک سری لوازم داشته باشید تا بتوانید با استفاده از آن ها برای این منظور اقدام کنید. از جمله این وسایل باید به چادر مسافرتی، کیسه خواب، کلاه آفتاب، منقل، هیزم، لباس ضد آب، کفش مناسب و… اشاره نمود که داشتن تمامی این موراد الزامیست. در اطراف دیو چشمه می توانید با کمپ کردن در کنار عزیزانتان لحظاتی خوبی را سپری کنید.

رزرو سوئیت در نوشهر

یکی از مهم ترین گزینه هایی که در سفر به یک جای دیگر مورد توجه قرار می گیرد، انتخاب و داشتن یک جای خوب برای اقامت می باشد. بدین منظور بهتر است شما نیز در صورت تمایل برای سفر به نوشهر ابتدا برای مکان اقامتی خود اقدام نمایید و بعد عازم سفر شوید. برای انتخاب یک اقامتگاه خوب در این شهر می توانید از سایت لوکس ویلا کمک بگیرید. برای این کار به صفحه اصلی سایت رفته و از پنل اجاره ویلا و سوئیت به استان مازندران مراجعه نمایید و از بین شهر های پیش رو نوشهر را برگزینید.

در صفحه جدید می توانید برای اجاره سوئیت در نوشهر از بین موارد مختلف موجود اقدام کرده و با یکی از شماره های قرار داده شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا کار های رزرو ویلای مورد نظرتان توسط پشتیبان های سایت انجام شود. اگر می خواهید در روزهای شلوغ سال برای سفر به نوشهر اقدام کنید، بهتر است یک الی دو هفته زودتر برای این منظور تماس بگیرید تو مورد انتخابی شما توسط افراد دیگر رزرو نشود.

سوالات متداول

دیو چشمه کجاست؟

دیو چشمه یکی از جاذبه های دیدنی مازندران بوده که در نزدیکی نوشهر قرار گرفته است.

نزدیک ترین جاذبه به دیو چشمه کدام است؟

شما می توانید با رفتن به دیو چشمه نوشهر از روستای حیرت نیز دیدن نمایید.

دلیل نامگذاری دیو چشمه چیست؟

به دلیل اینکه آب از یک سنگ که همانند دهان یک دیو باز شده بیرون می آید این نام بر روی چشمه گذاشته شده است.

فاصله نوشهر تا دیو چشمه چقدر می باشد؟

از نوشهر تا این چشمه زیبا 56 کیلومتر فاصله است.

[html_block id=”69004″]

راهنما سایت

آدرس

مازندران، نوشهر، جاده چالوس، دوراهی چالوس دو آب به کجور، 24 کیلومتر پس از جاده اصلی، نزدیک استانک رود، بخش جنوبی جاده

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه