ییلاق سیلوانا

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

ییلاق سیلوانا طبیعتی بی نظیر در میان شهر ارومیه بوده که از آب و هوایی مطلوب و دل انگیز برخوردار است. ییلاق ها از زیباترین جاذبه های گردشگری در میان طبیعت هستند که سرشار از تازگی و طراوت بوده و به دلیل دور بودن از شهر و آلودگی های شهری، آب و هوایی پاک و بسیار مطلوب در آن ها جریان دارد و بهترین جاذبه طبیعی برای دوری از مشغله های کاری و زندگی به شمار می روند. شهر ارومیه که در استان آذربایجان غربی واقع شده، انواع جاذبه های دیدنی و گردشگری را در خود جای داده و از بهترین مقاصد گردشگری در بخش شمال غربی ایران محسوب می شود. ییلاق سیلوانا نیز به دلیل برخورداری از آب و هوای دل انگیز و طبیعتی سرسبز، از بهترین مقاصد گردشگری برای آن دسته از افرادی است که به دنبال آرامش و هوای خوب هستند. در ادامه این مطلب همراه لوکس ویلا باشید تا با این ییلاق زیبا و سرسبز که از بهترین جاذبه های طبیعی در شهر ارومیه می باشد، آشنا شویم.

ییلاق سیلوانا کجاست و مسیر دسترسی

ییلاق سیلوانا از زیباترین جاذبه های طبیعی در شهر ارومیه می باشد که در شمال غربی ایران قرار گرفته و از بهترین جاذبه هایی است که می توانید برای فصل های بهار و تابستان به آن سفر کنید. اگر قصد دارید این بار کوله بار سفرتان را برای رسیدن به ییلاق سیلوانا ببندید و راهی این منطقه زیبا شوید، بایستی ابتدا خود را به شهر ارومیه برسانید و مسیر شمال غرب ایران را پیش بگیرید. این منطقه در فاصله 30 کیلومتری از شهر ارومیه و در میان دامنه و ارتفاعات این شهر قرار گرفته است. این منطقه بر خط مرزی ایران و ترکیه مشرف بوده که از بخش شمال به شهر سرو، از شرق به ارومیه، از غرب به شهر شمزینان ترکیه و از جنوب به منطقه دشتبیل شهرستان اشنویه منتهی می گردد.

اگر بخواهید از تهران راهی این منطقه زیبا شوید، بایستی ابتدا خود را به ارومیه برسانید که برای این منظور بهترین مسیر استفاده از آزادراه کرج قزوین بوده و پس از آن که به شهر ارومیه دسترسی پیدا نمودید به سمت غرب این حرکت کنید. سپس برای این منظور خود را به بلوار جام جم رسانده و مسیر خود را در این بلوار ادامه دهید تا به جاده بند برسید. این جاده بسیار پر پیچ و خم بوده و بهتر است این مسیر را با احتیاط رانندگی کنید. مسیری هم که برای رسیدن به سیلوانا طی می کنید، از طبیعتی بسیار زیبا برخوردار بوده و متوجه گذر زمان و مسافت نخواهید شد. این طبیعت در فاصله 30 کیلومتری غرب ارومیه قرار داشته و برای طی کردن این مسافت به زمانی حدود 1 ساعت نیاز خواهید داشت.

آدرس ییلاق سیلوانا: استان آذربایجان غربی، ارومیه، 30 کیلومتری غرب ارومیه

ییلاق سیلوانا

آشنایی با ییلاق سیلوانا

ییلاق سیلوانا طبیعتی سرسبز و سرشار از زیبایی است که در میان جاهای دیدنی ارومیه جای خوش کرده و جزء 19 منطقه با اکسیژن خالص در دنیا شناخته می شود و از بهترین جاذبه هایی است که می توانید در آن آرامش را با تمام وجود خود احساس کنید و از تمام احساسات منفی رها شوید. این ییلاق را با نام ییلاق سیلوانه نیز می شناسند. ییلاق سیلوانا طبیعتی سرشار از سرسبزی و زیبایی می باشد و هنگامی که در این طبیعت قرار داشته باشید، چیزی به غیر از زیبایی و سرسبزی نخواهید دید. چشمه های خروشان و دریاچه های زلالی که در طبیعت این ییلاق وجود دارند، بهترین جاذبه را برای گردش و استراحت فراهم آورده اند. با قدم زدن در طبیعت این ییلاق، نسیم های خنک و دلنشینی که به شما می وزد، حس بهشت را برایتان تداعی خواهد نمود.

گردش در میان جاذبه های طبیعی و به خصوص سرسبز از بهترین تفریحاتی است که می توانیم آن را تجربه کنیم و غرق در تازگی، آرامش و طراوت شویم و خود را برای ادامه کار و زندگی آماده کنیم. اگر این بار تصمیم گرفته اید جاذبه ای سرسبز را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کنید تا بتوانید برای یافتن آرامش به آن سفر کنید، ییلاق سیلوانا از بهترین گزینه هایی است که می توانید در شهر ارومیه به سراغ آن بروید. برای سفر به منطقه زیبای سیلوانا می توانید هم سفر یک روزه داشته باشید و هم این که یک تا چند روزی را برای اقامت در این منطقه در نظر بگیرید.

مردم سیلوانا

سیلوانا منطقه ای مسکونی در میان ارومیه بوده که مردمانی بسیار خونگرم و مهربان دارد و با آغوش باز و روی خوش از گردشگران استقبال می کنند. مردم این منطقه کرد بوده و زبان گویش آن ها مُکریانی است و پیرو مذهب شافعی می باشند. شغل اصلی مردمان سیلوانا کشاورزی و دامپروری بوده و همچنین در کنار آن ها نیز به تهیه انواع صنایع دستی مشغول هستند.

ییلاق سیلوانا

دیدنی های ییلاق سیلوانا

ییلاق سیلوانا که در شهر ارومیه، استان آذربایجان غربی و در ناحیه شمال غربی ایران واقع شده و به لحاظ تازگی و طراوت چیزی کم ندارد. چرا که این ناحیه توسط باران ها و رگبارهای پراکنده ای که روی می دهند، تمام این منطقه آبیاری شده و طراوت و تازگی، میهمان همیشگی این ییلاق زیبا و سرسبز می باشد. ییلاق ها جاذبه های گردشگری و زیبایی هستند که در ارتفاعات بیشتری نسبت به مناطق اطراف خود قرار دارند و همین موضوع اصلی ترین دلیل برای پاکیزه و دل انگیز بودن هوای آن ها می باشد. خوشبختانه ییلاق سیلوانا از خاک حاصلخیز برخوردار بوده که توسط چشمه های خروشانی که از میان دل زمین می جوشند، آبیاری می شوند و سرسبزی چشمنوازی را برای این منطقه پدید می آورند. دشت های سرسبز و مزارع دیمی متعددی در این منطقه ییلاقی وجود دارند که از دیگر دیدنی های ییلاق سیلوانه محسوب می شوند.

باغ های میوه سیلوانه

از آنجایی که این طبیعت از آب فراوان و خاک حاصلخیز برخوردار است، باغ های میوه متنوعی در ییلاق سیلوانا وجود دارند که می توان به باغ های گردو، آلوچه، زردآلو، سیب، گلابی، گیلاس، هلو، به و غیره اشاره نمود. در صورتی که به این ییلاق زیبا و گردشگری سفر کردید، یکی از بهترین لذت هایی که می توانید آن را تجربه کنید، استفاده از انواع میوه هایی است که در باغ های آن رشد می کنند. به خصوص اگر در فصل های بهار و تابستان که میوه ها از تنوع بیشتری برخوردارند به طبیعت سیلوانا سفر کنید، می توانید با تنوع بیشتری از میوه ها مواجه شوید و از طعم آن ها نهایت لذت را ببرید. میوه های تابستانی از خوشمزه ترین و لذت بخش ترین خوراکی های طبیعی هستند که می توان به وفور در ییلاق سیلوانا یافت. بیشترین پوشش گیاهی این طبیعت مربوط به درختان بلوط و زازالک می باشند که به هر نقطه ای از این ییلاق قدک بگذارید، می توانید آن ها را مشاهده کنید که چهره ای زیبا را برای سیلوانا پدید آورده اند.

کوهنوردی در طبیعت سیلوانا

هر عاشق و دوست دار طبیعتی که به شهر ارومیه سفر کند، بازدید و گردش در ییلاق سیلوانه را در لیست گردشگری خود قرار می دهد. همچنین این ییلاق از بهترین مقاصد برای کوهنوردان و دوست داران کوهنوردی می باشد که با فتح قله ها و مرتفع ترین نقاط این طبیعت، می توانند هوای تازه و به دور از هر گونه آلودگی را استشمام کنند. آسمان آبی، طبیعت سرسبز، دریاچه ها، جشمه های خروشان و هوای تازه از بهترین و لذت بخش ترین مواردی است که می توانید در این طبیعت پیدا کنید و هر کدام از آن ها خود را مجذوب خود سازند.

سیلوانا، سرزمین دریاچه های کوچک

در بخش های مختلفی از طبیعت سیلوانا دریاچه های کوچک و بزرگ متعددی دیده می شوند که آبی بسیار تمیز و زلال را در دل خود جای داده اند و همین موضوع سبب گردیده این ییلاق را با لقب سرزمین دریاچه های کوچک بشناسیم. مهمترین دلیل وجود این دریاچه های مختلف، بارندگی ها و رگبارهای پراکنده ای هستند که به وفور در شهر ارومیه روی می دهند. همانطور که پیش تر ذکر شد، چشمه های پرآب و خروشان متعددی در هر گوشه ای از این طبیعت از دل زمین می جوشند و جویبارهای چشمنوازی را برای سیلوانا پدید آورده اند و از مهمترین دلایل تازگی و طراوت سیلوانا می باشند.

جویبارهای پرآبی که از این چشمه ها پدید می آیند، بهترین جاذبه را برای گردشگران به وجود آورده اند تا بتوانند در کنار آن ها بنشینند و از تماشایی آب زلال و شنیدن صدای گوش نواز آن ها لذت ببرند. بسیاری از گردشگران بساط پیک نیک خود را در کنار جویبارهای این طبیعت پهن می کنند و از دورهمی خود در میان طبیعتی خارق العاده لذت می برند.

ییلاق سیلوانا

آبشارهای خروشان

تعدادی آبشار خروشان نیز در طبیعت سیلوانا وجود دارند که بر زیبایی و طراوت طبیعت کمک به سزایی نموده اند. در این میان یکی از معروف ترین آبشارهای ییلاق سیلوانا، آبشار سوله دو کل می باشد که بر زیبایی این طبیعت افزوده و به عنوان یکی از بلندترین و مرتفع ترین آبشارهای ارومیه و آذربایجان غربی شناخته می شود. تماشای آبشارهای خروشان و گوش دادن به طنینی که در طبیعت می اندازند، یکی از بهترین لذت هایی است که می توانید در ییلاق سیلوانا ارومیه آن را تجربه کنید. آرامش، سکوت، زیبایی، طراوت و سرسبزی به صورت کامل همگی در این منطقه گردهم آمده اند و طبیعتی بی نظیر و خارق العاده را برای گردش و استراحت پدید آورده اند.

دلیل نامگذاری ییلاق سیلوانا

ییلاق سیلوانا که در میان طبیعت ارومیه جای خوش کرده، گویا تکه ای از بهشت است که در این بخش از زمین دیده می شود و آب و هوای دلپذیر و چشم انداز حیرت انگیز آن دل هر آدمی را می برد. ریشه واژه سیلوانا ایتالیایی بوده و در زبان ایتالیایی به معنای بهشت می باشد. این واژه علاوه بر بهشت دارای معنای دیگری همپون منطقه ای خوش آب و هوا و دختر جنگل نیز می باشد. هنگامی که به این منطقه از شهر ارومیه بروید و سکوت و زیبایی طبیعت سیلوانا را از نزدیک مشاهده کنید، تازه می توانید دلیل نامگذاری این منطقه را به بهشت درک کنید.

سوغات و صنایع دستی منطقه سیلوانا

منطقه سیلوانا نیز همانند بسیاری دیگر از مناطق ایران دارای سوغات و صنایع دستی ویژه خود می باشد. عسل از معروف ترین سوغات سیلوانا بوده و زمانی که در حال قدم زدن در این ییلاق هستید، کندوهای عسل متعددی را می توانید ببینید که عسلی بسیار خوش طعم و مقوی را تولید می کنند و می توانید از آن ها به عنوان سوغات سیلوانا تهیه کنید. همچنین زمانی که به این منطقه سفر کرده اید، می توانید از عسل سیلوانا تهیه کنید و به همراه صبحانه خود میل کنید و از طعم صبحانه ای مقوی و خوشمزه لذت ببرید.

از آنجایی که مردم سیلوانا به شغل دامپروری مشغول هستند، انواع لبنیات تازه نظیر کره، شیر، ماست، دوغ و کشک تهیه می شوند که جزء سوغات این منطقه محسوب می شوند. علاوه بر سوغات های خوراکی سیلوانا، مردم هنرمند این منطقه انواع صنایع دستی همچون گلیم و فرش های دست بافت و زیبا، جاجیم، لباس های پشمی و غیره را تهیه کرده و به عنوان سوغات سیلوانا عرضه می کنند تا گردشگران از آن ها خریداری کرده و به اقتصاد این منطقه کمک به سزایی کنند.

بهترین زمان سفر به ییلاق سیلوانا ارومیه

ییلاق سیلوانا طبیعتی زیبا و سرسبز در میان شهر ارومیه استان آذربایجان غربی است که در ناحیه شمال غربی ایران واقع شده و این ناحیه از ایران از آب و هوایی خنک و مطلوب برخوردار است. همچنین در اغلب روزهای نیمه دوم سال، بارش ها و رگبارهای پراکنده ای صورت می پذیرند و سبب خنک بودن منطقه شده اند. فصل بهار آب و هوایی بسیار مطلوب و دل انگیز در این طبیعت حاکم است و به هر طرفی از سیلوانا که نگاه کنید، سرسبزی مشاهده می کنید. همچنین درختان مختلفی که در این طبیعت وجود دارند، مزین به شکوفه های چشمنواز و زیبایی می شوند که تأثیر بسیار زیادی در زیباتر شدن منطقه دارند.

فصل بهار که هوا کمی رو به گرما می رود و این منطقه با افزایش دما مواجه می شوند، اما همچنان نسیم های خنک در حال وزیدن هستند. تابستان هم که دمای هوا افزایش می یابد، همچنان خنکی و مطلوب بودن هوا را می توانید احساس کنید و از بهترین جاذبه های گردشگری ارومیه برای تابستان ها محسوب می شود که می توانید برای فرار از گرمای شهرها به آن سفر کنید و از هوای مطلوب و دلپذیر این منطقه لذت ببرید. فصل پاییز را که به عنوان پادشاه فصل ها می شناسیم و تمام طبیعت سرسبز سیلوانا به هزار رنگ تبدیل می شود و به هر طرفی نگاه بی اندازید، رنگ های مختلفی همچون زرد، قرمز، سبز و نارنجی خواهید دید که شما را به شعف می آورند.

دما هوای سیلوانا در فصل پاییز به ندرت کاهش می یابد و نسبت به شهرها از آب و هوایی خنک تر برخوردار است و هر چه به سمت فصل زمستان پیش می رود، کاهش دمای هوا شدت می یابد و در زمستان ها با هوایی بسیار سرد مواجه خواهیم شد. با تمام این تفاسیری که از آب و هوای ییلاق سیلوانا شد، می توان نتیجه گرفت که فصل های بهار و تابستان از بهترین فصل ها برای سفر به ییلاق زیبای سیلوانا می باشند.

ییلاق سیلوانا

راهنما سایت

آدرس

استان آذربایجان غربی، ارومیه، 30 کیلومتری غرب ارومیه

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه