مارینا کیش

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

اگر شما هم جزء افرادی هستید که به تفریحات دریایی بسیار علاقمند هستید می توانید به مارینا کیش بروید و اوج هیجان را در این مجموعه تفریحی دریایی تجربه کنید و از آن لذت ببرید. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که مارینا کیش کجاست؟ یا اصلا مارینا چست؟ در واقع می توان گفت که بهترین مکان برای تفریحات دریایی مارینا ها هستند که شامل مجموعه ای بزرگ با قسمت های مختلف هستند  و در چندسال اخیر یک مارینا در ایران و در جزیره زیبا کیش ساخته شد که هر ساله گردشگران و مسافران بسیاری برای خوشگذارنی به این مجموعه می روند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی مارینا کیش بپردازیم و اطلاعاتی در این باره به شما عزیزان ارائه دهیم تا در هنگام سفر به کیش بدانید که به کجا بروید پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مارینا کیش

مارینا چیست؟

ممکن است این سوال برایتان به وجود بیاید که مارینا چیست و چطور جایی است؟ قبل از معرفی مارینا کیش بهتر است توضیحاتی را در خصوص مارینا بدهیم. در واقع مارینا کلمه ای اسپانیایی است که به معنی بندر کوچک و بندر تفریحی گفته می شود که در آن قایق های تفریحی کوچک و تفریحی قرار داده شده است و علاوه بر آن دارای امکانات تفریحی متعددی است. در این مارینا ها اغلب امکانات لازم برای پهلوگیری قایق ها وجود دارد زیرا که این قایق برای تفریح اجاره داده می شوند و افراد می توانند با اجاره آنها به دل دریا بروند و لذت ببرند. می توان این گونه بیان کرد که مارینا هاجنبه لوکس بندرگاه هستد و بیشتر برای نگهداری و سرویس دهی به شناور های لوکس تفریحی استفاده یم شود و در کارش دارای امکانات لوکس نظیر ورزش ها و تفریحات دریایی نیز است.

در خصوص تفاوت بندر با مارینا باید بدانید که مارینا برای قایق های کوچک و تفریحی با تعداد مسافر کم ساخته شده است اما بندر برای پهلوگیری قایق های بزرگ، کشتی و انتقال کالا و مسافر در حجم بسیار زیاد است. مارینای کیش نیز اولین مارینای ایران شناخته می شود که علاقمندان می توانند در سفرشان به آنجا بروند و از سفرشان لذت ببرند.

معرفی مارینا کیش

همان طور که در ابتدا اشاره نمودیم ماریانا نوعی  اسکله تفریحی است که پهلوگیری و اجاره قایق های تفریحی نیز در آن صورت می گیرد. اولین مارینا ایران در سال 1392 با همکاری دو شرکت بهبر و مکین دریا با 278 جای پارک برای انواع شناور ها در جزیره کیش افتتاح شد. لازم است بدانید که این مکان علاوه بر اینکه مکان نگهداری، شستشو، تعمیر شناور ها است و به عنوان جاذبه دیدنی جزیره کیش شناخت می شود و دارای امکانات متعددی است. این مارینا در واقع به عنوان اولین مارینای ایران در ساحل مارینا پارک هتل افتتاح شد و دارای امکانات و خدمات تفریحی متعددی است. هم چنین در مارینا کیش می توانید از رستوران ها و لانژ ساحلی مارینا بهرمند شوید.

می توان گف که مارینا کیش جزء معدود مارینا هایی به حساب می آید که یک اسکله اختصاصی برای سوخت شناور های مارینا دارد. خوب است بدانید که این مارینا در فاز آبی دارای 8 پانتون جهت پهلوگیری شناور های تا 25 متر می باشد و اسکله های مارینا همگی ساخت کشور فرانسه است که توسط شرکت مکین دریا وارد و نصب شده است. در واقع لازم است بدانید که هدف از ساخت و احداث این مارینا فراهم کردن مکانی مناسب برای نگهداری شناور های شخصی است که مالکان با خیالی آسوده در محیطی لوکس و مدرن شناور های خود را قرار دهند و از بابت رسیدگی به آن، نگرانی نداشته باشند و هر وقت که می خواهند به مارینا بروند و و از دریا نوردی لذت ببرند. از طرفی دیگر هدف ساخت این مجموعه احداث کلاب تفریحات دریایی و سایر امکانات ورزشی و رفاهی و جذب گردشگران و علاقمندان به این منطقه است.

هتل مارینا کیش

همان طور که اشاره نمودیم مارینا کیش در مارینا پارک هتل کیش احداث شده که به جرات می توان گفت که این منطقه یکی از زیباترین مناطق جزیره کیش است که در یک زمین با مساحت ده هکتاری واقع شده و دارای گونه های گیاهی، فضای سبز و آب نما های متعددی است که جلوه ای  زیبا به این مکان بخشیده است. در دو طرف این هتل دریای بی نظیر خلیج فارس مشاهده می شود و نمایی چشم نواز را ایجاد نموده و شما می توانید علاوه بر اقامت لوکس در این هتل از زیبایی های این منطقه و تفریحات مارینا کیش استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

هتل مارینا کیش

مارینا کیش کجاست و مسیر دسترسی به آن

مسیر دسترسی به این مارینا بسیار آسان است و برای رسیدن به آن کافیست پس اینکه به جزیره کیش رسیدید، به سمت بلوار مرجان بروید و از آنجا با طی نمودن مسافتی کوتاه به مجموعه مارینا کیش برسید.

آدرس ساحل مارینا کیش: کیش – بلوار مرجان – مرجان 7 – مارینا کیش

قسمت های مختلف مارینا کیش

از آنجایی که مارینا کیش بسیار لوکس ساخته شده، امکانات رفاهی و تفریحی برای گردشگران و علاقمندان در آن قرار داده شده است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

یات کلاب

یات کلاب در واقع محلی است که انواع اجاره و خدمات فروش شناور های لوکس تفریحی در آن صورت می گیرد و بهترین مکان برای کسانی است که قصد خرید شناور های شخصی یا اجاره آنها را دارند.

مرکز تعمیر نگهداری شناور

در مارینا کیش قسمتی وجود دارد که می توان گفت که بزرگترین مرکز تعمیر و نگهداری شناور های تفریحی در جزیره کیش می باشد و در آن انواع خدمات تعمیر و نگهداری شناور های تفریحی و شخصی صورت می گیرد که مالکان می توانند در این بخش به تعمیر و تامین قطعات یدکی و تعمیر و رسیدگی به شناور های شخصی خود را دریافت نمایند.

فروشگاه تجهیزات شناور و تفریحات دریایی و ساحلی

هم چنین از دیگر مواردی که در مارینا کیش وجود دارد، می توان به فروشگاه های تجهیزات شناور و تفریحات دریایی اشاره نمود که این فرشوگاه از جمله بزرگترین فروشگاه های تجهیزات شناور در جزیره کیش است و می توان در آن انواع تجهیزات شناور و تفریحات دریای را پیدا کرد.

رستوران وی ای پی

در مارینا کیش رستوران وی ای پی نیز وجود دارد که دوستداران می توانند علاوه بر تفریح در این مجموعه به این رستوران بروند و ساعاتی را در این محیط شخصی و ویژه بگذرانند و از ان لذت ببرند.

کلوپ تفریحات دریایی

مجموعه مارینا کیش علاوه بر تمامی خدماتی که دارد، دارای امکانات تفریحی چون کلوپ تفریحات دریایی است که می توان گفت که این کلوپ به دلیل امکانات و خدمات خوبی که ارائه می دهد به عنوان بهترین کلوپ دریایی در ایران از سوی علاقمندان شناخته می شود.

لانژ ساحلی با غرفه های غذا و نوشیدنی

یکی از مهم ترین قسمت های مجموعه مارینا کیش، لانژ ساحلی است که علاقمندان و دوستدارانی که به این مجموعه می روند می توانند برای استراحت زمانی را در این قسمت بگذارنند و از غذا ها و نوشیدنی های بسیار خوب آن، در چشم اندازی خارق العاده از دریا لذت ببرند.

بهترین زمان برای سفر به مارینا کیش

از آنجایی که جزیره کیش منطقه ای گرم و شرجی است، دارای آب و هوای بسیار گرمی می باشد از این رو  سفر به این منطقه در تابستان ممکن است کمی برای شما آزار دهنده باشد به همین دلیل توصیه می شود که در فصل پاییز و زمستان تا اوایل بهار به این جزیره سفر کنید و به مارینا کیش بروید.

در واقع در فصل پاییز و زمستان که اغلب مناطق ایران سرد است شما می توانید به مارینا کیش بروید و از تفریحات دریایی در آب و هوای تابستانی لذت ببرید.

اقامت در کیش

همان طور که می دانید جزیره کیش یکی از مهم ترین مناطق گردشگری ایران است و سالیانه گردشگران بسیاری برای بازدید از جاذبه های گردشگری به این جزیره سفر می کنند. از این رو پیشنهاد می شود که اگر قصد سفر به جزیره کیش را دارید و می خواهید مدتی را در این جزیره اقامت داشته باشید، از طریق سایت لوکس ویلا  به رزرو ویلا در کیش بپردازید.

راهنما سایت

آدرس

کیش، بلوار مرجان، مرجان 7، مارینا کیش

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه