ساحل سرخرود

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

استان های شمالی به دلیل موقعیت مکانی که در کنار دریای خزر و رشته کوه های البرز دارند، همگی در کنار هم طبیعت زیبایی را به ارمغان آورده اند که سالانه شاهد جمع کثیری از گردشگران و مسافران به این استان ها هستیم. ساحل سرخرود از جمله مناطق توریستی و گردشگری مناطق شمال ایران، بوده که دارای طبیعت زیبا و سرسبز و آب و هوای مطبوع می باشد. در کنار ساحل سرخرود می توانید از دریا و تماشای غروب و یا طلوع آفتاب نهایت لذت را ببرید.

ساحل سرخرود

سفر به سرخرود

سرخرود یکی از شهرهای توریستی گردشگری بین فریدونکنار و محمودآباد می باشد که در استان مازندران واقع شده است. به دلیل نزدیک بودن سرخرود به شهر آمل، چشم اندازهایی زیبایی از طبیعت و سرسبزی شمال را به وجود آورده است. اگر در مسیر آمل به سرخرود بروید شاهد شالیزارهای برنجی خواهید بود که از جوار روستاهایی نظیر حاجی آباد می گذرد.

همچنین بزرگ ترین رود شمال که هراز است از میان این شهر عبور می کند و حاجی آباد را به دریا متصل می رساند. همین امر باعث به وجود آمدن تصاویر زیبایی از این شهر شده است. تمام احساس آرامشی که از طبیعت را بخواهید، در این ساحل می توانید پیدا کنید.

ساحل سرخرود از معدود سواحلی است که در اطراف دریای شمال می توانید در نیمه های شب و با خیال راحت به آنجا بروید و از طبیعت لذت ببرید. ما به شما توصیه می کنیم اگر به استان های شمالی سفر کردید، حتی یکبار هم که شده برای احساس عمیق آرامش و دوری از شلوغی به این ساحل سری بزنید.

ساحل سرخرود، میزبان قوها

اگر به این ساحل زیبا بروید شاهد اجتماعی از قوهایی هستید که مسافت های طولانی را مهاجرت کرده اند و در این ساحل تصاویر زیبایی از خود را برای گردشگران ثبت می کنند. همانطور که می دانید، پرندگانی نظیر قو، نماد عشق هستند.

اکنون تصور کنید جمع کثیری از این پرندگان عاشق را از فاصله ای بسیار نزدیک بتوانید مشاهده کنید. حالا چرا قو نماد عشق است؟ قوها از زمانی که به دنیا می آیند تا زمانی که می میرند تنها یک مرتبه عاشق می شوند و جفت گیری می کنند. همچنین اگر یکی از جفت ها بمیرد، دیگری منتظر مرگ خودش می ماند و هرگز دیگر جفت گیری نمی کند. پس همچین پرنده ای باید هم سزاوار گرفتن نماد عشق باشد.

ساحل سرخرود

ساحل سرخرود کجاست و مسیرهای دسترسی به آن

سرخرود یکی از شهرهای استان های شمالی است که بین محمودآباد و فریدونکنار قرار گرفته است. دقیقا همان ناحیه ای که رودخانه هراز وارد دریای خزر می شود. اکنون اگر قصد سفر به سرخرود از تهران را داشته باشید به 4 ساعت زمان نیاز دارید.

برای رسیدن به ساحل سرخرود می توانید از مسیرهای جاده هراز-آمل و یا فیروزکوه-ساری را انتخاب کنید. همچنین اگر می خواهید برای سفر از مسیر هوایی استفاده کنید می توانید در فروگاه ساری پیاده شده و از جاده ای که بابل، بابلسر و فریدونکنار در آن قرار دارند به سمت سرخرود حرکت کنید.

راهنما سایت

آدرس

استان مازندران، شهرستان محمودآباد، شهر سرخرود

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه