در شهر بابل رستوران ها و کافه رستوران های بسیاری وجود دارد که باعث شده این شهر یکی از مقاصد جذاب شمال کشور برای رستوران گردی باشد. در شهر بابل ده ها رستوران معروف وجود دارد که هرکدام در زمینه های مختلفی شناخته شده هستند. در ادامه با لوکس ویلا همراه باشید تا با هم نگاهی به معروف ترین و بهترین رستوران های بابل بیاندازیم.

رستوران اکبر جوجه بابل

رستوران اکبرجوجه امروزه در شهرهای مختلف ایران شعبات متعددی دارد و همچنین بخاطر غذای ساده و اما لذیذی که سرو می کند، مشاهده شده شعبات غیر رسمی که از این نام و برند سوءاستفاده می کنند در همه جای کشور زیاد شوند. قدمت اکبر جوجه به سال 1330 هجری شمسی برمیگردد. در آن زمان، علی اکبر کلبادی نژاد به همراه همسرش مکان کوچکی را استان گلستان و جاده مشهد اجاره کرده بودند تا با احداث قهوه خانه روزگار خود را سپری کنند. این قهوه خانه از جمله ارزان ترین قهوه خانه های بین راهی بود و برای همین، همیشه شلوغ بود و حتی اقشار کم درآمد هم می توانستند به راحتی خود را در این مکان سیر کنند.

علی اکبر کلبادی نژاد دست پخت خوبی داشت و همه او را با غذاهای معروفش میشناختند. روزی او تصمیم گرفت برای تنوع در منوی غذایی، مرغ کامل را با کره سرخ کند تا در کنار برج سرو شود. این غذا به قدری چرب و خوشمزه شده بود که باعث شد کسب و کار علی اکبر کلبادی نژاد از این رو به آن رو شود. روز به روز مشتریان قهوه خانه کلبادی نژاد بیشتر میشد و برای اینکه بتواند پاسخگوی این حجم از مشتری باشد، رستوران خود را به مکانی دیگر تغییر داد اما این اتفاق باعث شد مشتریانش حتی بیشتر از قبل هم شود. مرغ کامل یک کیلویی، 5 پیمانه برنج، 1 کیلو لیمو ترش، 3 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده، 3 بسته کره و نمک و فلفل موادی هستند که کلبادی نژاد با آن ها یکی از لذیذترین غذاهای ایران را ابتداع کرد.

جوجه سرخ شده رستوران علی اکبر کلبادی نژاد بسیار چرب بود و همسر او تصمیم گرفت برای هضم این غذا، رب انار هم در کنار غذا سرو کند که کمک به هضم غذا می کند. این کار او امروزه تمامی رستوران های اکبر جوجه و همچنین هر رستورانی که غذای اکبرجوجه را سرو میکند در کنارش رب انار هم برای هضم بهتر غذا قرار می دهد. در منوی رستوران، این غذا با نام جوجه کباب ویژه قرار داد شده بود اما همه آن را با نام اکبرجوجه می شناسند. لازم به ذکر است امروزه که اکبرجوجه های بسیاری در نقاط مختلف ایران وجود دارد، برای شناسایی شعبه رمس یا می توانید به سایت اکبرجوجه مراجعه کنید یا ببینید آیا رستوران نشان اختصاصی اکبرجوجه و عکس مرحوم کلبادی نژاد را دارد یا خیر.

اما می رسیم به یکی از موفق ترین شعبات اکبرجوجه که دار شهر بابل قرار دارد. بخاطر محبوبیت اکبرجوجه در بابل، سه شعبه در این شهر افتتاح شده است. اولین شعبه بابل با نام حاج (HAJ) اکبرجوجه شناخته می شود که بزرگترین شعبه بابل است. همه سه شعبه بابل رستوران اکبرجوجه از شعبات رسمی رستوران هستند و تحت نظر شعبه اصلی فعالیت می کنند. رستوران اکبرجوجه بابل محیطی با تم خاص اکبرجوجه است که در تمامی شعبات رعایت می شود و آن، استفاده از رنگ قرمز است. همچنین شعبات بابل رستوران اکبرجوجه از برنج های صددرصد ایرانی به همراه زعفران استفاده می کنند که از ملاک های مهم سرو غذای اکبرجوجه هستند.

آدرس شعبات اکبرجوجه بابل

اولین شعبه بابل رستوران اکبرجوجه در جاده بابل به قائمشهر قرار دارد و کافیست در شهر بابل وارد جاده قائمشهر شده و در کیلومتر 3 جاده، رستوران اکبرجوجه را مشاهده کنید. شعبه دوم کمی نزدیک تر از شعبه اول است و در کیلومتر 2 جاده بابل به قائمشهر قرار دارد و با نام سالن قدیم قائمشهر شناخته میشود. اما برای دسترسی به شعبه سوم رستوران اکبرجوجه باید به کمربندی غربی بابل مراجعه کنید. در جاده کمربندی غربی بابل نبش خیابان توحید 25 رستوران اکبرجوجه را مشاهده خواهید کرد.

شماره تماس شعبه 1 رستوران اکبرجوجه بابل: 32262296-011

شماره تماس شعبه 2 رستوران اکبرجوجه بابل: 32250020-011

شماره تماس شعبه 3 رستوران اکبرجوجه بابل: 32331743-011

ساعت کاری تمامی شعبات بابل رستوران اکبرجوجه: همه روزه از ساعت 11 ظهر الی 11 شب


رستوران اکبرجوجه بابل

کافه رستوران پاته

در شهر بابل کافه رستوران های مختلفی وجود دارد و از آنجایی که در این کافه رستوران ها منوهای متنوعی وجود دارد، رستوران گردهای بسیاری را به سمت خود جلب می کنند. در شهر بابل، کافه رستوران پاته یکی از معروف ترین کافه رستوران های ایتالیایی است که در زمینه تزئین غذاها و خلاقیت بالایی که به خرج می دهد به خوبی در شهر بابل معروف شده است. میان رستوران های بابل، کافه رستوران پاته یکی از متنوع ترین منوها را دارد و از غذاهای ایرانی گرفته تا غذاهای فرنگی و ایتالیایی در منوی رستوران مشاهده می شود و همچنین برای سه وعده صبحانه، ناهار و شام هم رستوران دارای منوی های اختصاصی می باشد.

رستوران از ساعت 9 صبح آماده پذیرایی از مشتریانش است و برای صبح، انواع صبحانه های ایرانی و انگلیسی را ارائه می دهد که بسیار خوشمزه، متنوع و با قیمت ها و کیفیت های مطلوبی هستند. برای وعده ناهار، علاوه بر انواع پیتزاها، ساندویچ ها، همبرگر و غذاهای فست فودی و ایتالیایی، منوی ویژه ناهار وجود دارد که شامل باربکیو ریبز، اسکند کباب، کباب کوزه، کباب آدنا و موارد دیگر می باشد.

کافه رستوران پاته محیطی کلاسیکی دارد که از دکوراسیون شیک و دوست داشتنی برخوردار است. تزئینات، دکوراسیون و حتی نورپردازی رستوران هم همانند سایر رستوران های ایتالیایی بوده و محیطی دنج و دوست داشتنی دارد.

آدرس کافه رستوران پاته

کافه رستوران پاته در شمال بابل قرار دارد. برای دسترسی به این کافه رستوران باید ابتدا به میدان بسیج یا حمزه کلا برسید و دو راه برای دسترسی به این میدان وجود دارد. یا وارد خیابان جانبازان شوید و انتهای خیابان به میدان بسیج برسید یا از طریق خیابان های ولیعصر، شریعتی و وحدت به میدان جمهوری رسیده و در شمال میدان جمهوری هم به میدان بسیج برسید. از میدان بسیج به سمت شمال رفته و وارد خیابان بهشتی شوید تا پس از طی کردن مسیری 300 متری، جنب افق کوروش کافه رستوران را مشاهده کنید. در نظر داشته باشید بخاطر فروشگاه افق کوروش و همچنین محبوبیت بالایی که رستوران پاته دارد، در روزهای آخر هفته و بخصوص تعطیلات چند روزه به سختی جای پارک مناسب در نزدیکی رستوران پیدا خواهید کرد.

شماره تماس کافه رستوران پاته: 3233025-011

ساعت کاری کافه رستوران پاته: همه روزه از ساعت 9 صبح الی 11:45 شب


رستوران پاته بابل

رستوران گرانسا بابل

رستوران گردهای بسیاری هنگامی که به شهر بابل سفر می کنند، به رستوران گرنسا مراجعه می کنند و در واقع رستوران گرانسا یکی از معروف ترین رستوران های بابل است که برای بسیاری از رستوران گردهای شهر به رستورانی دائمی تبدیل شده و از مشتریان ثابت و قدیمی رستوران هستند. رستوران گرانسا فراتر از یک رستوران عادی است و کاش میشد برای این سبک از رستوران ها نام جدایی انتخاب شود. از درب ورودی رستوران که وارد می شویم، با محیطی زیبا، کلاسیک، بدون هیچ گونه دکوراسیون پر زرق و برق روبرو می شویم که باعث شده رستوران گرانسا محیطی دنج و صمیمی داشته باشد. اما در این محیط، چیزهایی را می توانید سفارش دهید که در کمتر جایی ارائه شده و یا مختص رستوران هستند.

منوی رستوران یکی از جالب ترین و خاص ترین منوهایی است که در میان رستوران های بابل مشاهده می شود. منوی غذایی رستوران شامل برخی از غذاهای ایرانی از جمله کباب های متنوع است و در کنار آن، غذاهای فرنگی از جمله پیتزا، همبرگر، استیک، پاستا و غیره هم سرو می شود. رستوران منوی اختصاصی برای وعده صبحانه هم دارد که انواع صبحانه های ایرانی و فرنگی در آن مشاهده می شود. اما بخش جذاب منوی رستوران گرانسا، قسمت دسرها و نوشیدنی ها هستند. بیشترین تنوع را دارد و از نوشیدنی های گرم و سرد تا دسرهای بی نظیر و همیشه تازه با تزئینات خاص و خلاقیت تمام سرو می شوند. بطور کلی رستوران گرانسا رستورانی تمام عیار است و از منوی صبحانه تا منویر غذای اصلی و انواع نوشیدنی ها و دسرها یکی از بهترین ها در شهر بابل است که پیشنهاد می کنیم از دست ندهید.

آدرس رستوران گرانسا بابل

اگر در میان بهترین رستوران های بابل تصمیم دارید به رستوران گرانسا مراجعه کنید، برای دسترسی به رستوران کافیست وارد خیابان جانبازان شوید. بلوار جانبازان یکی از بزرگترین بلوارهای بابل است که در غرب شهر قرار دارد. از مسیرهای مختلفی می توان وارد بلوار شد اما جهت دسترسی به رستوران گرانسا، می توانید به ابتدا به میدان جمهوری مراجعه کرده و سپس وارد خیابان وحدت شوید تا در انتهای آن، هنگامی که به وارد بلوار جانبازان شدید رستوران را مشاهده کنید. رستوران گرانسا مابین خیابان های توحید 51 و توحید 53 قرار دارد.

شماره تماس رستوران گرانسا بابل: 09101000492

ساعت کاری رستوران گرانسا بابل: روزهای یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 12:30 الی 11 شب، روزهای جمعه از ساعت 18 الی 23 و شنبه ها تعطیل


رستوران گرانسا بابل

رستوران حوریا بابل

رستوران حوریا را می توان جزء شلوغ ترین رستوران های بابل قرار دارد بخاطر اینکه رستوران در زمینه سرو غذاهای ایرانی باکیفیت یکی از بهترین های شهر بوده و درکنار برخورداری از قیمت های خوب، مشتریان بسیاری به این رستوران مراجعه می کنند. رستوران حوریا برای وعده ناهار و شام از مشتریان خود پذیرایی می کند و از آنجاییکه رستوران همیشه شلوغ است، در روزهای آخر هفته و تعطیلات باید زمانی را در صف منتظر بمانید. رستوران حوریا شاید محیط ساده و در عین حال شیکی داشته باشد اما بهترین و باکیفیت ترین غذاهای ایرانی در این رستوران سرو می شود چراکه تمامی غذاها از مواد اولیه بسیار باکیفیتی تهیه شده اند و سرآشپزان حرفه ای، غذاهایی با طعم به یاد ماندنی را با استفاده از این مواد اولیه سرو می کنند.

رستوران حوریا بابل هم غذاهای ایرانی و هم غذاهای و محلی را ارائه می دهد. از نظر مشتریان ثابت رستوران، در حوریا نمی توان گفت کدام غذا از نظر کیفیت و مزه بهتر از غذای دیگر است و انتخاب بهترین غذا تنها به ذائقه برمیگردد اما مرغ شکم پری که در رستوران حوریا سرو می شود، یکی از معدود غذاهای رستوران است که همه پیشنهاد می کنند آن را امتحان کنید.

آدرس رستوران حوریا بابل

رستوران حوریا در مرکز شهر بابل قرار دارد و بخاطر اینکه از هر نقطه شهر می توان به به رستوران دسترسی داشت و از طرفی به لطف قرارگیری در یکی از شلوغ ترین مناطق شهر از جمله رستوران های همیشه شلوغ بابل است و جای پارک همیشه یکی از معضلات مردم برای مراجعه به رستوران حوریا بوده. اما برای دسترسی به رستوران حوریا ابتدا اگر در سمت غرب هستید خود را از طریق خیابان اسدی یا مدرس به میدان برسانید و اگر در سمت شرق هستید، از طریق خیابان های شریعتی و مطهری به میدان جهاد برسید. سپس وارد خیابان شهید مطهری شوید تا میان دو میدان، رستوران حوریا را مشاهده کنید.

شماره تماس رستوران حوریا بابل: 32338427-011

ساعت کاری رستوران حوریا بابل: همه روزه از ساعت 12 ظهر الی 15:30 و از ساعت 19:30 الی 22:30


رستوران حوریا

رستوران برگ ریزان بابل

اگر به صورت گروهی به بابل سفر کرده و هر کدام هم ذائقه های غذایی متفاوتی دارید، رستوران برگ ریزان از معدود رستوران هایی است که غذاهای متنوعی را سرو می کند. رستوران برگ ریزان هم غذاهای ایرانی و محلی را ارائه می دهد و هم غذاهای فرنگی شامل فست فودها و غذاهای ایتالیایی از جمله برگر، پیتزا، سالادها، پاستا و غیره. غذاهای رستوران برگ ریزان بسیار خوشمزه و باکیفیت هستند و تا به حال هیچ مشتری از این رستوران چه از نظر کیفیت غذا و چه از نظر خدمات سرویس دهی ناراضی نبوده و افراد بسیاری هم به مشتریان دائمی رستوران تبدیل شده اند.

رستوران برگ ریزان برای سه وعده صبحانه، ناهار و شام آماده پذیرایی از مشتریانش است. درواقع رستوران از ساعت 6 صبح باز است و برای یک صبحانه انگلیسی جذاب در هوای دلنشین صبح های بابل، رستوران برگ ریزان را از دست ندهید. برای صبحانه، رستوران منوی اختصاصی دارد و در کنار صبحانه هایی ایرانی از جمله نیمرو، املت، سوسیس تخم مرغ، صبحانه انگلیسی و ترکی هم سرو می شود. برای ناهار و شام، تنوع بالا است. اگر علاقمند به خوراک هستید، خوراک هایی همچون سوسیس بندری، جگر، مغز، زبان و غیره قابل سفارش است. غذاهای برنجی هم شامل غذاهای گوشتی از جمله کباب، شیشلیک، فیله، جوجه، کباب ترش، جوجه کباب مازنی، قفقازی و غیره هستند. در این رستوران غذاهای محلی هم سرو می شود که کباب دیگی، گوشت لاپلو، چلو اردک با فسنجان، چلو غاز با فسنجان و اکبرجوجه تنها بخشی از آن ها هستند.

در کنار غذاها، رستوران برگ ریزان منوی کافه هم دارد. منوی کافه رستوران هم تنوعی از نوشیدنی های سرد و گرم را پوشش داده و از انواع قهوه تا آبمیوه های طبیعی قابل سفارش است. از نظر قیمتی، با اینکه رستوران برگ ریزان یک رستوران ایتالیایی یا یک کافه رستوران به حساب می آید و از محیطی نسبتاً لوکس و جذابی برخوردار است اما تمامی غذاها علاوه بر کیفیت بالا از قیمت های بسیار خوبی هم برخوردار هستند که تاثیر بالایی بر محبوبیت رستوران داشته است.

آدرس رستوران برگ ریزان بابل

رستوران برگ ریزان در خیابان شریعتی قرار دارد. برای دسترسی به رستوران برگ ریزان ابتدا از میدان جهاد وارد خیابان شریعتی شده و به سمت شمال حرکت کنید. بعد ا طی کردن مسافتی قبل از اینکه به میدان جانبازان برسید، وارد کندرو شریعتی شوید تا بعد از خیابان معلم نهم، رستوران را مشاهده کنید.

شماره تماس رستوران برگ ریزان بابل: 32324316-011

ساعت کاری رستوران برگ ریزان بابل: همه روزه از ساعت 6 صبح الی 12 شب و شنبه ها تعطیل


رستوران برگ ریزان

رستوران زنجیره ای رضایی شعبه بابل

مشهد شهری است که با رستوران ها و غذاهایش معروف شده است. مشهد یکی از بهترین شهرهای ایران برای رستوران گردی است و رستوران های معروفی هم در این شهر وجود دارد. رستوران رضایی یا به عبارتی، گروه رستوران های رضایی یکی از محبوب ترین رستوران های موفق در مشهد است که در نقاط مختلف شهر از جمله آبکوه، وکیل آباد، بلوار صدا و سیما، خیابان خاکی و پارک شعبه دارد و تمامی شعبات هم همیشه شلوغ هستند. رستوران زنجیره ای رضایی در شهر بابل هم شعبه دارد و تنها شعبه خارج از مشهد این رستوران زنجیره ای می باشد.

شعبه بابل رستوران زنجیره ای رضایی از محیطی شیک و دوست داشتنی همانند دیگر شعبات خود برخوردار است و در رستوران هم انواع غذاهای ایرانی از جمله انواع چلوکباب ها، جوجه کباب ها، شیشلیک، فیله و غیره سرو می شود. در شهر مشهد، رستوران زنجیره ای رضایی از نظر کیفیت و قیمت غذاها همانند اکثر رستوران های شهر است اما در شهر بابل، کیفیت غذاها نسبت به سایر رستوران ها بیشتر است و تجربه ای به یادماندی از میل کردن غذای ایرانی بسیار باکیفیت و خوشمزه را خواهید داشت اما قیمت غذاها نسبت به اکثر رستوران ها گران تر است هرچند اگر تمایل به کیفیت بالای غذا را دارید، ارزشش را دارد. بطور کلی، اگر به بابل سفر کردید حتی برای یکبار امتحان هم پیشنهاد می کنیم شعبه بابل رستوران رضایی را از دست ندهید.

آدرس رستوران زنجیره ای رضایی شعبه بابل

رستوران رضایی در غرب بابل واقع در کمربندی غربی یا خیابان جانبازان قرار دارد. اگر از سمت جنوب وارد بلوار جانبازان می شوید، تا انتهای بلوار حرکت کنید تا رستوران را در سمت راست بلوار مابین خیابان های توحید 47 و توحید 49 مشاهده کنید. اگر هم در شمال بابل هستید، کافیست از طریق میدان بسیج وارد بلوار جانبازان شوید یا از طریق خیابان های ولیعصر و شریعتی به میدان جمهوری رسیده و وارد خیابان وحدت شوید تا به بلوار جانبازان برسید.

شماره تماس رستوران زنجیره ای رضایی شعبه بابل: 32363040-011


رستوران زنجیره ای رضایی شعبه بابل

کی اف سی بابل

کی اف سی یا مرغ سوخاری کنتاکی نام یک رستوران زنجیره ای در کشور آمریکا است که در سراسر دنیا، هزاران شعبه دارد و جالب است بدانید بعد از مک دونالد، پردرآمدترین فست فود زنجیره ای دنیا به حساب می آید. مرغ سوخاری کنتاکی در واقع همان مرغ سوخاری عادی است که در همه جا پیدا می شود اما در کی اف سی، 11 ادویه خاص به این مرغ سوخاری اضافه می شود که طعم آن ها متفاوت می کند. در شهر بابل هم فست فودی با نام کی اف سی افتتاح شده که بهترین مرغ های سوخاری در بابل و از نظر برخی از رستوران گردها، بهترین مرغ سوخاری استان مازندران را در آنجا پیدا خواهید کرد.

کی اف سی بابل اما فراتر از یک فست فود مرغ سوخاری استو در واقع یک فست فودی با غذاهای متنوع و لذیذ می باشد و از همبرگرهای لذیذ تا پیتزاهای خوشمزه، باکیفیت و با ظاهری وسوسه انگیز در این فست فود سرو می شود. پیتزاها که آمریکایی هستند و از حجم بالایی برخوردار هستند. همبرگرها هم در سایز عادی سرو میشوند و هم به صورت دوبل با مخلفات مختلف. پیش غذاهای مختلفی هم شامل سالاد سزار و سالاد فصل هم در رستوران سرو می شوند که از قیمت هایی خوبی هم برخوردار هستند. در کل اگر علاقمند به غذاهای فست فودی با حجم بالا و البته، کیفیت و قیمت بسیار خوب هستید، کی اف سی بابل می تواند نظر شما را جلب کند. لازم به ذکر است کی اف سی بابل با اینکه رستورانی دو طبقه است و فضای نشستن مطلوبی هم دارد اما در تعطیلات که گردشگران بسیاری به بابل سفر می کنند، به رستورانی شلوغ تبدیل شده و از طرفی، رستوران هم به صورت بیرون بر غذا ارسال می کند.

آدرس کی اف سی بابل

اگر به دنبال بهترین مرغ های سوخاری در بابل هستید، کی اف سی بی شک یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. برای دسترسی به فست فود کی اف سی بابل باید به خیابان شریعتی مراجعه کنید. از سمت شما می توانید از طریق خیابان هایی وحدت، جانبازان و میدان ولیعصر وارد میدان جمهوری شده و در جنوب میدان جمهوری وارد خیابان شریعتی شوید و همچنین از سمت جنوب هم از طریق خیابان های مطهری و مدرس می توانید به میدان دسترسی داشته و در شمال میدان هم وارد خیابان شریعتی شوید. فست فود کی اف سی در غرب خیابان شریعتی و مابین خیابان های معلم 3 و معلم 7، مقابل معلم 5 قرار دارد.

شماره تماس کی اف سی بابل: 32360340-011

ساعت کاری کی اف سی بابل: همه روزه از ساعت 9 صبح الی 12 شب


کی اف سی بابل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.