یکی از مناطق گردشگری در اطراف تهران که در طول سال و به خصوص در فصل زمستان ورزش کاران زیادی را به خود جذب کرده، دیزین می باشد. این منطقه به عنوان یکی از نواحی پر رفت و آمد در ایران شناخته شده که ورزش اسکی با جدیت زیادی در آن پیگیری می شود و به دلیل داشتن روستا های زیبا در خود به یک دهکده باشکوه مبدل شده است. در این مقاله به سراغ معرفی منطقه دیزین رفتیم تا اطلاعات بیشتری از آن به دست آورید پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تاریخچه دیزین

دیزین یک منطقه قدیمی است که دارای بخش های مختلفی در اطراف خود می باشد. روستاهای اطراف از این قاعده مستثنی نیستند و طی ادوار مختلف وجود داشته اند. یکی از مهم ترین بخش های دیزین که امروزه با شنیدن نام دیزین به آن فکر می کنیم، پیست اسکی دیزین می باشد که در ایران بسیار معروف است. محل پیست اسکی دیزین اولین بار توسط گروهی کشف شد که به دنبال معدن در کوه های البرز بودند. این گروه تحت سرپرستی جناب گیلان پور بود و ایشان با گروهش توانستند مکان پیست اسکی دیزین را در سال 1341 کشف نمایند. دو سال بعد یعنی در سال 1343 اولین تله اسکی قابل حمل در این پیست نصب گردید و تیم ملی اسکی توانستند برای تمرین های خود از این تله اسکی استفاده نمایند. یک سال بعد و دقیقا همزمان با نصب چند تله سیژ، منطقه کشف شده توسط گروه ذکر شده در بالا بالاخره به عنوان مجموعه اسکی به مردم معرفی گردید.

از آن جا که دسترسی به این منطقه برای افراد کمی سخت بود، یک جاده از طرف معدن زغال سنگ آسین تا پیست دیزین تاسیس شد. بعد از ساخت این جاده افراد با مشقت کمتری خود را به پیست می رساندند. تله سیژ اولی به طول 2400 متر بود و ساخت آن به سال 1346 برمی گردد و دره را به پارکینگ پیست دیزین متصل کرد. پس از آن یک رستوران برای افرادی که به این منطقه مراجعه می کردند ساخت شد و نام شاله را بر آن گذاشتند. بعد از رستوران شاله یک تله کابین به همین نام نیز در این منطقه نصب شد که تله کابین شاله اولین تله کابینی بود که در دیزی نصب شد و از خارج به ایران وارد شد.

پیست اسکی مبتدی شاله نیز بعد از رستوران و تله کابین به وجود آمد که البته تمامی این موارد تا سال 1348 طول کشید تا ساخته شوند. افتتاح تمامی این موارد در کنار دیگر مجموعه های رفاهی و رستوران های مختلف در سال 1351 برای ورزش کاران و افراد عادی افتتاح شد تا همه بتوانند از این منطقه استفاده نمایند. این پیست به دلیل اینکه مربوط به دولت بود با سرعت کمتری گسترش یافت ولی در نهایت در سال 1358 که به بخش خصوصی واگذار شد شروع به توسعه بیشتر کرد. در سال 1372 امکانات و تفریحات بیشتری همانند اسکی بر روی چمن نیز به منطقه افزوده شدند و به همین دلیل این مجموعه کامل تر از قبل شد.

از جمله تفریحاتی که به این مجموعه افزوده شدند می توان به مواردی مثل دوچرخه سواری کوهستانی و کایت سواری اشاره نمود. این امکانات باعث شدند تا منطقه دیزین به یک جای مفرح برای ورزش کاران و دیگر افراد مبدل شود. در طول زمان این پیست با پیشرفت هایی که در آن شکل گرفت سبب شد تا در نهایت به یک پیست بین المللی تبدیل شود و با پیست های دیگر در جهان مقایسه شود.

اگر هدفتان از رفتن به دیزین استفاده از پیست دیزین می باشد باید بدانید که در حال حاضر پیست بین المللی دیزین دارای چندین تله کابین و تله سیژ می باشد و در کنار 9 عدد تله اسکی بشقابی و تله اسکی چکشی، می تواند لحظات مفرحی را برایتان رقم بزند. تمامی مواردی که درطول سال های گفته شده به این منطقه و به دیزین اضافه شدند باعث شد تا بعضی از مواقع این پیست به رتبه اول برسد. هم اکنون پیست اسکی دارای تفریحات زیادی است که با مراجعهبه این منطقه می توانید از هر کدام که خواستید استقاده نمایید.

تاریخچه دیزین

آب و هوای منطقه دیزین

احتمالا باید حدس بزیند که آب و هوای پیست دیزین چگونه است چرا که این منطقه به دلیل کوهستانی بودن و ارتفاع زیادی که دارد معمولا مملو از برف و بسیار سرد می باشد. همه این موارد سبب می شوند تا بتوانید برای اسکی روی برف اقدام نمایید. بارش برف و بهترین زمان برای استفاده از پیست اسکی دیزین معمولا با شروع فصل سرما یعنی از اوایل دی ماه بوده که فصل زمستان را به یک فصل مناسب برای ورزش کاران تبدیل می کند. در تابستان که تقریبا برف ها آب می شوند نیز یکی دیگر از مکان هایی که می توانید از آن استفاده نمایید پیست اسکی روی چمن می باشد. ولی به طور کلی می توان گفت آب و هوای این منطقه حتی در تابستان سرد است.

بهترین زمان سفر به دیزین

اگر قصد دارید به این منطقه سفر کنید بهتر است از انتهای آذر ماه تا اواخر بهار برای این منظور اقدام نمایید. در این زمان برف کوهستان را پوشانده و ورزش کاران زیادی را می توانید در این منطقه ببینید که برای اسکی روی برف به دیزین آمده اند. علاقه مندان به اسکی روی چمن در تابستان به این منطقه جذب می شوند و می توان گفت بهترین فصل برای رفتن به دیزین برای این افراد از اوایل اردیبهشت تا اواخر شهریور می باشد. پیست اسکی روی چمن در تابستان تنها پیست موجود می باشد و به همین دلیل توانسته عده زیادی از گردشگران را به خود جذب نماید.

تماشای دیگر جاذبه های دیزین می تواند سفر شما را پر بارتر نماید و به همین منظور بهتر است با توجه به هدف سفر خود یک فصل مناسب را برای این منظور انتخاب نمایید. به طور مثال اگر تمایل به استفاده همزمان از پیست و دیدن جاذبه های اطراف را دارید بهتر است اواخر پاییز را انتخاب کنید که هم رنگ های مختلف پاییز را در اطراف تماشا نمایید و هم بتوانید از برف نشسته بر روی کوه های البرز برای اسکی بهره ببرید.

در تابستان ورزش ها و تفریحاتی مثل تیراندازی، دوچرخه سواری کوهستانی و کایت سواری برای استفاده در دسترس می باشد که با مراجعه به این منطقه می توانید از هرکدام که خواستید استفاده نمایید. بهتر است بدانید که در زمستان هوا در این منطقه به شدت سرد است و حتما لباس مناسب اسکی و یا لباس مناسب این منطقه را داشته باشید تا در هنگام مراجعه دچار مشکل نشوید.

آب و هوای منطقه دیزین

جاهای دیدنی دیزین

شاید یکی از مهم ترین مناطقی که با شنیدن نام دیزین به آن فکر کنیم، پیست اسکی دیزین باشد. ولی دیزین به عنوان یک منطقه تفریحی نقاط مختلفی را در خود جای داده است که با مراجعه به آن می توانید از نزدیک انواع آن ها را تماشا نمایید. در این جا به معرفی جاهای دیدنی دیزین خواهیم پرداخت تا با آن ها آشنا شوید و در سفر به دیزین تماشای آن ها را نیز در برنامه خود قرار دهید. منطقه دیزین دارای دیدنی های مختلفی است که می توانید با مراجعه به آن ها لحظات خوبی را برای خود بسازید.

پل سنگی

از جاذبه هایی که در این منطقه و در روستای گچسر دیزین قرار گرفته می توان به پل سنگی اشاره نمود. این پل از جاذبه های دیزین به حساب می آید و از روستای گچسر دو کیلومتر فاصله دارد. معماری به کار برده شده در این پل منحصر به فرد بوده و به دوره ایلخانی برمی گردد. این پل دقیقا در دو کیلومتری جاده گچسر به طرف تونل کندوان واقع شده و شما در این جاده می توانید به دیدار این جاذبه بروید. در سال 1381 پل سنگی گچسر به ثبت ملی درآمد.

غار یخ مراد

از دیگر دیدین هایی که در منطقه دیزین می توانید برای تماشای آن اقدام نمایید غار یخ مراد می باشد که ارتفاعی معادل 2640 متر داشته و در جاده کرج-چالوس قرار گرفته است. این غار پیچ و خم های زیادی دارد و در درون خود سه تالار، یک برکه و یک آبشار یخ زده دارد که در درون هر کدام از تالار ها می توانید زیبایی های منحصر به فرد و جذابی را تماشا نمایید. قندیل های تالار اول بیش ترین میزان خودنمایی دیدنی ها در این غار است که با دیدن آن ها می توانید سفرتان را به دیزین تکمیل نمایید.

غار یخ مراد

پیست اسکی دیزین

اولین جایی که در منطقه دیزین برای استفاده از آن اقدام خواهید کرد احتمالا پیست دیزین خواهد بود. اگر معنی لغوی پیست را در فرهنگ لغت جست و جو کرده باشید باید بدانید که این کلمه به معنای محوطه یا میدان است. پیست اسکی دیزین دارای انواع مختلفی است که می توانید از آن برای هدف خود استفاده نمایید. دهکده دیزین دارای انواع ختلفی از پیست هاست که می توان گفت تعداد مجموع آن ها به پیست می رسد. به همین دلیل ورزش کاران در هنگام مراجعه به این منطقه به دلیل متنوع بودن تعداد پیست ها قدرت بیشتری در انتخاب دارند.

این دهکده برای افراد مبتدی و پیشرفته پیست های مختص به آن ها را دارد و هم چنین انواع دیگری از پیست ها که مهم ترین آن ها پیست چمن و پیست یو می باشد. در این جا به معرفی چند نمونه از مهم ترین پیست های این ناحیه خواهیم پرداخت تا اطلاعات بیشتری از آن ها به دست آورید.

پیست مبتدی

اگر به پیست دیزین مراجعه نمایید می توانید به راحتی این پیست را بیابید چون در کنار رستوران چمن و کمی بالاتر از آن واقع شده است. همه افراد در هر سنی که باشند می توانند از امکاناتی که برای افراد مبتدی در این منطقه در نظر گرفته شده استفاده نمایند چرا که شیب دامنه و محیط آن برای مبتدی ها مناسب می باشد. پیست مبتدی دیزین به تله اسکی مبتدی دیزین ارتباط دارد و تله اسکی گفته شده در سال 1354 تاسیس شد و از همان موقع تا به امروز مورد استفاده افراد مختلف قرار گرفته است. تله اسکی مبتدی طولی معادل 250 متر و ارتفاعی 10 متری دارد که با مراجعه به دیزین می توانید از آن استفاده نمایید و لحظات خوشی را در کنار دوستان یا خانواده خود داشته باشید.

پیست اسنو پارک

یکی از نواحی که به عنوان بخشی حرفه ای از آن استفاده می شود، پیست اسنو پارک می باشد. این پیست هم در بالای رستوران چمن قرار گرفته و دسترسی به آن آسان می باشد. کافیست از تله سیژ دره استفاده کنید تا به راحتی به آن وارد شوید. پیست اسنو پارک برای کسانی مناسب است که به طور حرفه ای اسکی را انجام می دهند و یا ورزش کارانی که به اجرای حرکات نمایشی می پردازند بسیار مناسب می باشد. شاید شما همانند آن ها نتوانید اسکی کنید ولی می توانید از تماشای اجرای حرکات آن ها لذت ببرید. شیب هایی که در ارتفاع این پیست وجود دارد می تواند لذت دیدن اسکی بازان حرفه ایرا برایتان دو برابر کند.

پیست اسکی دیزین

پیست ویپیست

طول این پیست به 9 کیلومتر می رسد و تله کابین هایی که به ارتفاعات بالاتر می روند دسترسی خوبی به این پیست دارند و می توانید از آن ها استفاده نمایید. این پیست نیز برای ورزش کاران حرفه ای مناسب است و اگر اسکی شما در حد مبتدی می باشد بهتر است از این پیست استفاده نکنید چون امکان دارد برایتان اتفاق ناگواری رخ دهد.

پیست چمن

این پیست به عنوان تنها پیست اسکی روی چمن است که در تابستان گردشگران را به خود جذب میکند و فقط همین پیست است که در دیزین در ماه های گرم سال می تواند پذیرای شما باشد. در تابستان در این پیست دوچرخه سواری کوهستانی، تیراندازی با کمان و کایت سواری نیز اناجم می شوند که هر کدام را بخواهید می توانید استفاده نمایید. پیست چمن تا جنوب رستوران چمن ادامه دارد و از دفتر مدیریت پیست دیزین شروع می شود. تله کابین های مختلف نیز در مسیر این پیست قرار دارند که از هر کدام بخواهید می توانید استفاده نمایید.

دریاچه گاجره

این دریاچه در کوه گاجره قرار گرفته و به عنوان یکی از آبگیر های تهران به شمار می آید که می توانید با دیدن آن به زیبایی های سفر خود بیفزایید و از طریق پیست اسی دیزین می توانید به راحتی خود را به دریاچه برسانید. از این دریاچه به عنوان آبگیر کوهستانی یاد می شود و طبیعت اطراف آن باعث شده تا عده زیادی از افرادی که به این منطقه می روند بعد از استفاده از پیست اسکی دیزین برای دیدن این دریاچه اقدام نمایید. اگر به روستای آهار مراجعه کنید می توانید به راحتی خود را به دریاچه برسانید. البته زیبایی دریاچه و اطراف آن را بهتر است در تابستان مشاهده نمایید چرا که سرسبزی اطراف در تابستان خیره کننده می باشد. دریاچه گاجره به عنوان یکی از دیدنی های دیزین به حساب می آید و بهتر است در سفرتان به این منطقه تماشای دریاچه گاجره دیزین را نیز از قلم نیندازید.

دریاچه گاجره

رستوران های دیزین

یکی از بهترین گزینه هایی که در یک مکان دیدنی و تفریحی برای همه افراد کاربر دارد، وجود رستوران های خوب و با کیفیت می باشد. در این منطقه شما می توانید برای صرف غذا به یکی از رستوران های موجود مراجعه نمایید و برای سفارش غذای مورد نظرتان اقدام نمایید. بدین منظور ما دراین جا به معرفی بهترین رستوران های دیزین پرداختیم تا در کنار آشنا شدن با آن ها بعد از مراجعه به پیست در این مورد دچار مشکل نشوید.

رستوران شله

این رستوران از قدیمی ترین رستوران هایی است که درمنطقه پیست دیزین ساخته شده است. رستوران شاله در ارتفاعی معادل 2980 متری واقع شده و در آن شما مناظر دیزین و کوهستان را به طرز خارق العاده ای جذاب خواهید دید. رستران شاله به عنوان یک بخش از مجموعه هتل شاله می باشد که هر کسی بخواهد می تواند برای اقامت و صرف غذا از آن استفاده نماید. در مراجعه به دیزین هتل رستوران شاله می تواند به شما در تجربه یک سفر بی نظیر کمک شایانی نماید.

رستوران چمن

همان طور که پیش تر نیز به این رستوران اشاره کردیم، شاید بتوان این رستوران را بهترین رستوران دیزین به شمار آورد چرا که بسیار لوکس بوده و طراحی مدرن و جالب توجهی دارد. در این رستوران می توانید هر غذایی را که مد نظرتان بود سفارش دهید و از بخش کافه نوشیدنی یا موارد دیگر را از منو انتخاب نمایید و هر کدام را که نیاز داشتید تهیه کنید. ویوی رستوران بسیار دیدنیست و چشم اندازی جالب توجه پیش رویتان قرار دارد که با تماشای آن تصاویر جذابی در ذهن شما ثبت خواهد شد. رستوران چمن را دردیزین به هیچ عنوان از دست ندهید.

رستوران چمن

رستوران لوتوس

این رستوران در کنار هتل گاجره قرار دارد و دکور خوبی دارد. کیفیت غذا های این رستوران نیز همانند دیگر رستوران هایی که تا اینجا برایتان معرفی کردیم مناسب می باشد و در 3 کیلومتری پیست قرار گرفته است. البته برای مراجعه به این رستوران بهتر است قبل از اقدام با تماس تلفنی از باز بودن آن مطلع شوید. رستوران لوتوس یکی از معروف ترین رستوران های دیزین بوده که قیمت غذا ها در آن با توجه به کیفیت آن ها مناسب می باشد و شما می توانید با خیال راحت هر چه خواستید سفارش دهید.

کافه رستوران اف پیست

این رستوران نیز در منطقه دیزین برای ورزش کاران و گردشگران ساخته شده تا آن ها هر چه از منوی غذا های ایرانی و فست فود های موجود نیاز داشتند سفارش دهند. کافه رستوران اف پیست می تواند مکانی مناسب جهت صرف غذابرای شما باشد تا در کنار خانواده یا عزیزانتان لحظات خوبی را تجربه نمایید.

شله های دیزین

اگر به این منطقه مراجعه کرده باشید حتما کلبه های چوبی دیزین را تماشا کرده اید. این کلبه ها را با نام شله می شناسند و افراد زیادی در طول سال برای اقامت در آن ها اقدام می کنند. این کلبه های چوبی دارای امکاناتی همانند شومینه، باربیکیو، تراس، سرویس بهداشتی فرنگی و… می باشند که همگی در جوار ساختمان هتل دیزین هستند. برای استفاده از آن ها می توانید به راحتی با خودروی خود تا جلوی شله مورد نظر بروید و از این بابت دسترسی خوبی خواهید داشت.

قیمت شله ها معمولا در زمستان و به خصوص آخر هفته ها از شبی 3 میلیون تومان شروع می شود. شله ها در بخش های مختلف دیزین ساخته شده اند و بنا به هدفتان از سفر به این منطقه، می توانید هر کدام را خواستید رزرو نمایید. اگر قصد دارید برای اسکی به دیزین بروید در نزدیکی پیست نیز شله هایی وجود دارد و هم چنین در بخش های دیگر دیزین نیز اگر مقصدتان روستاهای اطراف باشد می توانید از شله ها استفاده نمایید. شله های دیزین را می توانید از سایت لوکس ویلا نیز با تماس قبلی رزرو کنید.

هم چنین لازم به ذکر است که آخر هفته ها به دلیل حجم بالای جمعیت کمتر از دو روز اجاره داده نمی شود. معماری شله های این منطقه زیبا بوده و با سقف شیروانی که دارند چشم ها را به خود خیره می کنند. بهتر است بدانید که شله ها برای افرادی مناسب اند که تعدادشان از 4 نفر بیشتر می باشد، به همین دلیل مورد معمولا توجه اسکی بازان و ورزشکاران حرفه ای قرار می گیرند. اگر قصد دارید به پیست بین المللی دیزین مراجعه نمایید و هزینه برایتان زیاد مهم نیست، حتما از این شله ها برای اقامت خود استفاده نمایید چرا که تجربه آن ها می تواند لحظات خوشی را برایتان بسازد.

شله های دیزین

تفریحات موجود در دیزین

اگر فکر می کردید که در دیزین تنها باید به اسکی بپردازید و از امکانات گفته شده استفاده نمایید، در اشتباه هستید! این منطقه دارای تفریحات مختلفی است که در این جا به معرفی آن ها خواهیم پرداخت تا با موارد مختلفی که می توانید در هنگام مراجعه از آن ها استفاده نمایید آشنا شوید.

  • پاراگلایدر: یکی از بهترین مناطق اطراف تهران که می تواند برای استفاده از پاراگلایدر مورد استفاده قرار بگیرد دیزین می باشد. از این ورزش می توانید هم در کوه های برفی و هم در دیگر مناطق دیزین استفاده نمایید. این ورزش معمولا به عنوان یکی از تفریحات هیجان انگیز بین مردم شناخته می شود و پاراگلایدر در پیست دیزین نیز انجام می شود. اگر شما در این ورزش حرفه ای هستید و آن را آموزش دیده اید می توانید در این منطقه از آن استفاده نمایید و در بین کوه های البرز پرواز کنید و خنکی هوا را تجربه نمایید. ارتفاعات البرز معمولا هدف بسیاری از افرادیست که در این ورزش حرفه ای هستند و قصد دارند پرواز را در این منطقه تجربه نمایند.
  • کایت دیزین: کایت سواری به عنوان یکی از تفریحات مهم در پیست دیزین شناخته می شود و به خصوص در فصل تابستان بسیار کاربردی است. اگر به این منطقه مراجعه کرده باشید احتمالا با این تفریح جالب آشنا هستید. شما می توانید سفرتان به دیزین را بدین شکل زیباتر نمایید و با استفاده از این تفریح لحظه های جذاب تری را سپری کنید. اگر در تابستان به دیزین بروید هم می توانید انواع مناطق دیزین را در بهترین حالت تماشا نمایید و هم در پیست چمن از آن استفاده نمایید.
  • دوچرخه سواری: طبیعت دیزین مملو است جاده ها و راه هایی است که می تواند برای دوچرخه سواری مفید واقع شود. کسانی که در طبیعت دوچرخه سواری می کنند معمولا علاقه خاصی به انجام این ورزش در کوهستان های برفی یا جاذبه های زیبا را دارند. به همین دلیل دوچرخه سواری در منطقه دیزین نیز به عنوان یکی از تفریحات و البته ورزش های مورد علاقه افراد زیادی یاد می شود که بهتر است شما نیز اگر در این ورزش مهارت دارید در این منطقه می توانید از آن استفاده نمایید. هم چنین در تابستان نیز دوچرخه سواران زیادی را می توانید مشاهده کنید که با حرکات نمایشی در این ناحیه در حال ورزش هستند.
  • تیوپ سواری: از دیگر تفریحات دیزین که می توانید در کنار خانواده از آن استفاده نمایید و لحظات مفرحی را داشته باشید، تیوپ سواری می باشد. این تفریح به خصوص برای بچه ها بسیار لذت بخش می باشد و شما نیز می توانید از آن برای بهتر سپری کردن اوقاتتان در دیزین استفاده نمایید. سُر خوردن بر روی برف ها می تواند یک حرکت مفرح برای فرزندان شما باشد تا آن ها نیز در سفر به دیزین از این ناحیه لذت ببرند.
  • تیراندازی: همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، تیراندازی با کمان در دیزین می تواند یکی از ورزش ها و تفریحات جالب توجه برای بسیاری از افراد باشد. این رشته ورزشی هم در زمستان و هم تابستان کاربرد دارد. تیراندازی با رول اسکی در چمن یکی از تفریحات جالب در دیزین می باشد.

دیزین کجاست و مسیر دسترسی به آن

شما از طریق دو راه می توانید به پیست دیزین برسید که یکی از آن ها از مسیر معروف جاده چالوس می باشد و دیگری از راه شمیرانات است. باید توجه داشته باشید که جاده ای که از شمشک یا همان شمیرانات به دیزین می رسد پیچ و تاب بیشتری داشته و بهتر است از همان جاده چالوس استفاده کنید تا در هوای برفی و سرد زمستان دچار مشکل نشوید. بدین منظور از ابتدای کرج تا پیست دیزین یک مسافت 97.3 کیلومتری پیش روی شما خواهد بود که باید ابتدا وارد آزادراه تهران-کرج شوید و با ادامه دادن این راه ابتدا به اتوبان شهید همدانی رفته و آزادراه به جاده چالوس وارد شوید.

با ادامه دادن جاده می توانید به دیزین وارد شوید. شما یک ساعت و نیم در مسیر خواهید بود و بهتر است قبل از وارد شدن به جاده و اقدام برای استفاده از دیزین از مسدود نبود راه های منتهی به دیزین اطمینان حاصل نمایید تا در راه با مشکل مواجه نشوید. در این جا یک لوکیشن نیز برایتان قرار داده شده تا بتوانید از آن برای رسیدن به دیزین استفاده نمایید و مسیرتان را در هر نقطه ای که هستید به آسانی بیابید.

آدرس دیزین: استان البرز، 70 کیلومتری کرج، دهکده توریستی دیزین

رزرو ویلا در دیزین

در این مقاله به شما به صورت خلاصه اشاره کردیم که در هنگام ورود به دیزین برای اقامت در این منطقه می توانید از هتل یا شله های موجود استفاده نمایید. دیزین به دلیل دارا بودن امکانات و تفریحات مختلف درون خود توانسته عده زیادی از اسکی سواران و ورزش کاران را به خود جذب نماید و همینطور افراد عادی نیز برای آموزش اسکی یا تجربه یک روز خوب به این منطقه مراجعه می کنند.

اگر قصد دارید چند روزی را در این ناحیه زیبا بگذرانید بهتر است قبل از ورود به دیزین برای رزرو اقامتگاه خود به سایت لوکس ویلا بروید و از بین گزینه های موجود برای اجاره ویلا دیزین اقدام نمایید. بهتر است در تعطیلات زمستان و هم چنین اگر آخر هفته قصد مراجعه به پیست دیزین را دارید یک الی دو هفته زودتر از موعد مورد نظرتان برای رزرو ویلای خود تماس بگیرید. اگر برای تماشای دیگر مناطق دیزین به این منطقه می روید و تابستان را برای این منظور برگزیده اید، چند روز قبل از رسیدن به دیزین ویلای خود را رزرو کنید.

سوالات متداول

دیزین کجاست؟

منطقه دیزین در 70 کیلومتری کرج بوده و از طریق جاده چالوس می توان به آن دسترسی پیدا کرد.

آب و هوای دیزین چگونه است؟

منطقه دیزین معمولا خنک می باشد ولی پیست اسکی ئیزین هوایی سردتر دارد.

در دیزین کجا اقامت کنیم؟

در دیزین می توانید از ویلاهای موجود برای اقامت استفاده نمایید و اگر قصد دارید در نزدیکی پیست باشید شله ها برایتان کاربردی خواهند بود.

بهترین زمان برای سفر به دیزین چه موقع است؟

اگر برای تماشای جاهای مختلف دیزین می روید بهتر است تابستان را انتخاب کنید در غیر این صورت زمستان برای استفاده از پیست دیزین مناسب می باشد.

1 دیدگاه در “دیزین

  1. Alireza گفت:

    منطقه ی دیزین رو من خیلی دوست دارم مخصوصا موقعی کهربرف بیاد دیزین تو زمستان فوق العاده مشیه من عاشق عکس های دیزین تو زمستون هستم انگار نقاشی کشیده خدا ممنون از سایت لوکسویلا به خاطر این معرفی زیبا از همه جای دیزین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.