تنگه واشی

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

تنگه واشی یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای سفرهای یک روزه به اطراف تهران می باشد. این منطقه جزء مناطق ییلاقی در نزدیکی های فیروزکوه بوده و به واسطه طبیعت با طراوت، زیبا و بکری که دارد مقصد گردشگری بسیاری از پایتخت نشینان و اهالی مناطق اطراف به شمار می رود. رودخانه ای بسیار پر آب و خروشان در میان این تنگه جریان دارد و بهترین محل گردشگری برای فصل های گرم سال به خصوص روزهای گرم تابستان می باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم با این جاذبه طبیعی بیشتر آشنا شویم تا اگر برای روزهای گرم تابستان خود به دنبال مقصد گردشگری یک روزه هستید، به سراغ تنگه واشی بروید و روزی پر از هیجان و لذت را برای خود رقم بزنید. با لوکس ویلا همراه باشید.

آشنایی با تنگه واشی

با آمدن فصل تابستان و گرما، گشت و گذارها از سر گرفته می شوند و اغلب گردشگران برای آخر هفته ها و تعطلات به دنبال سفرهای یک روزه هستند. یکی از جاذبه هایی که در نزدیکی های تهران قرار دارد و پایتخت نشینان و اهالی مناطق اطراف برای روزهای گرم تابستان به سراغ آن می روند، تنگه واشی می باشد. این طبیعت که در نزدیکی های فیروزکوه قرار داشته و شما می توانید از سمت تهران تنها با کمتر از 3 ساعت رانندگی به آن دسترسی پیدا کنید و از گرمای طاقت فرسای تهران برای یک روز در امان بمانید. با فرا رسیدن فصل های گرم سال، سفر به مناطق ییلاقی و سرد افزایش میابند. این منطقه از مناطق ییلاقی در نزدیکی های تهران بوده و از زمان های قدیم تا به امروز مقصد گردشگری افراد زیادی از تهران و دیگر مناطق اطراف تهران به شمار می رود. در میان این طبیعت رودخانه ای خروشان جریان داشته که آبی بسیار خنک و زلال دارد و برای رسیدن به طبیعت های بالاتر بایستی از میان آن عبور کرد. در این منطقه دو تنگه وجود دارد که اولین تنگه، واشی و دومین تنگه سا نام دارد.

یک آبشار بعد از این دو تنگه وجود دارد که ساواشی نام دارد. ارتفاع آبشار ساواشی به 15 متر می رسد و حوضچه ای تماشایی و زیبا در قسمت پایین آن دیده می شود. طبیعت این منطقه به گونه ای است که می توانید در مدت زمان کمتر از یک روز از آن لذت ببرید. البته توجه داشته باشید در فصل های گرم سال، به خصوص ایام تعطیل و آخر هفته ها جمعیت زیادی از گردشگران به سمت این طبیعت می روند و از همین رو شلوغ می باشد. شاید در میان شما افرادی پیدا شود که تا به حال به سراغ این منطقه نرفته باشند، اما آوازه آن را شنیده اند و می دانند تنگه واشی منطقه ای با آب و هوای خنک بوده و برای تماشای دیدنی های بیشتر بایستی از میان رودخانه ای خروشان عبور کنند. بنابراین آب بازی و رودخانه نوردی در انتظار شماست. بهتر است برای رفتن به این منطقه وسایل ضروری و سبک را همراه خود ببرید و همچنین یک کوله پشت همراهتان باشد تا برای عبور از میان رودخانه بتوانید تمام وسایل خود را داخل آن قرار دهید.

هنگامی که به این منطقه رسیدید باید نزدیک به 800 متر پیاده حرکت کنید تا به ابتدای مسیر تنگه برسید. البته این مسیر چندان طولانی نبوده و به واسطه آب و هوای دلپذیر آن، طولانی بودن آن را احساس نخواهید کرد. در این مسیر دست فروشانی را خواهید دید که مشغول فروش کفش های پلاستکی مناسب برای عبور از آب می باشند. اگر کفش پلاستیکی مناسب و یا دمپایی همراه خود نداشتید، می توانید از کفش ها و دمپایی های دست فروشان برای خود تهیه کنید. اگر برای سفر یک روزه می خواهید به این منطقه سفر کنید، بهتر از در زمان خود مدیریت داشته باشید، بدین معنی که صبح زود سفر خود را آغاز کرده تا بتوانید در زمان مناسبی به این منطقه برسید و زمان کافی برای گشت و گذار و پیک نیک داشته باشید. قدم زدن در آب خنک در فصل گرم تابستان شما را به حال و هوای عجیبی دعوت می کند. درست است که آب رودخانه سرد می باشد، اما مدتی که در رودخانه قدم می زنید، پایتان به دمای آب عادت می کند.

تنگه واشی

آیا تنگه واشی و ساواشی با هم فرق دارند؟

اولین تنگه ای که در این طبیعت به آن می رسید، واشی و دومین تنگه با نام ساواشی شناخته می شود. مابین تنگه های مذکور طبیعتی به شکل دشتی نسبتا وسیع و سرسبز وجود دارد که ساواشی نام دارد. برای رسیدن به ساواشی می بایست از میان تنگه واشی به صورت پیاده عبور کنید و پس از 250 متر به آن دسترسی پیدا کنید. دشت ساواشی حدود 2 کیلومتر مسافت داشته و اگر باز هم بخواهید در این طبیعت گشت و گذار داشته باشید و تمام جاهای دیدنی آن را تماشا کنید و روزی پر از هیجان را برای خود رقم بزنید، از دشت ساواشی عبور کرده و به سمت تنگه سا به صورت پیاده حرکت کنید. هنگامی که در حال عبور از تنگه سا هستید، در برخی از نقاط دیوارهای اطرافتان به اندازه مرتفع می شوند که دیگر قادر به دیدن مناطق اطراف نیستید و آفتاب به داخل تنگه نفوذ نمی کند. از همین رو اگر در فصل های گرم و حتی تابستان به سراغ این منطقه بروید، هوای خنک در منطقه جریان دارد و می توانید از هوای خنک و دلپذیر منطقه لذت ببرید.

دیدنی های تنگه واشی

تنگه واشی که خود از دیدنی های نزدیک تهران به شمار می رود، جاذبه های طبیعی و زیبایی را در خود جای داده بر زیبایی و شهرت منطقه افزوده اند. در ادامه این مقاله قصد داریم با تمام دیدنی هایی که در ای منطقه وجود دارند و بر محبوبیت آن افزوده اند آشنا شویم.

روستای جلیزجند

با رسیدن به این منطقه ابتدا به روستای جلیزجند خواهید رسید که روستایی ییلاقی بوده و در فصل های گرم سال دارای آب و هوایی بسیار دلنشین و خنک می باشد. این روستا بسیار پر پیچ و خم بوده و هنگامی که در حال عبور از آن هستید، باید از پستی و بلندی ها و مسیرهای باریکی عبور کنید. هنگامی که سراغ گشت و گذار در منطقه تنگه واشی رفتید، می توانید برای بیشتر لذت بردن از تفریح و گردش در این منطقه به سراغ روستای جلیزجند بروید و از طبیعت بی نظیر آن بهره مند شوید. بسیاری از افراد، روستای جلیزجند را با دوغ پنج گیاهش می شناسند. این دوغ از ترکیب گیاهانی معطر همچون پونه کوهی، آویشن، پونه جنگلی، کاکوتی و نعناع تشکیل شده و طعم بسیار لذیذی دارد. پیشنهاد می شود اگر قصد دارید وعده غذایی را در این طبیعت میل کنید، از دوغ پنج گیاه روستای جلیزجند تهیه کنید و از طعم غذایتان بیشتر لذت ببرید. هنگامی که این روستا را پشت سر گذاشتید، دشتی وسیع را خواهید دید که متعلق به کشت گندم و سیب زمینی می باشد و در کنار آن باغ های میوه دیده می شوند.

تنگه واشی

هنگامی که به منطقه اصلی تنگه واشی رسیدید، طبیعتی را خواهید دید که برای تماشا و به پا کردن بساط پیک نیک چندان چنگی به دل نمی زند. بسیاری از افراد از این منطقه عبور می کنند و به سمت اولین تنگه که واشی نام دارد روانه می شوند و وارد آب می شوند. پیش از آن که وارد رودخانه جاری در میان تنگه نخستین شوید، باید بدانید که رودخانه نوردی حدود 1.5 کیلومتر در پیش خواهید داشت. آبی که در تنگه جریان دارد بسیار خنک بوده و در برخی نقاط دارای پستی و بلندی می باشد و برای عبور از آن باید مراقب بود که زمین نخورید. سنگ ریزه هایی هم در کف رودخانه قرار دارند که اگر پا برهنه باشید امکان دارد پایتان را اذیت کنند. پس بهتر است از کفش های پلاستیکی مناسب برای عبور از رودخانه استفاده کنید تا هنگام راه رفتن پاهایتان اذیت نشود و آسیب نبینند.

این آب با شدت زیاد جریان داشته و شاید کمی طول بکشد تا پایتان به سرمای آن عادت کند. همچنین وسایل زیادی همراه خود نداشته باشید تا بتوانید به راحتی از میان رودخانه عبور کنید. میزان آبی که در این رودخانه جریان دارد، ارتباط مستقیمی با میزان بارندگی های فصلی دارد. اما توجه داشته باشید در فصل تابستان هم مقدار آب بسیار زیادی در رودخانه جاری است. در برخی نقاط هم ارتفاع آب تا بالا تر از زانو می رسد.

تنگه واشی

دشت ساواشی

پس از آن که از تنگه واشی عبور کردید و آن را پشت سر گذاشتید، دشتی وسیع و زیبا به نام ساواشی را مقابل خود خواهید دید که می توانید برای دقایقی در آن قدم بزنید و بنشینید از طبیعت اطرافتان لذت ببرید. این دشت حدود 2 کیلومتر مسافت داشته و می توانید از قدم زدن در آن لذت ببرید. درختان کوتاه و بلند و گیاهان توانسته اند سرسبز بودن طبیعت را تامین کنند و کوه های اطراف نیز بر زیبایی طبیعت افزوده اند. درختان سرسبز، کوه های با صلابت و آسمان آبی در کنار یکدیگر طبیعتی فوق العاده زیبا را پدید آورده اند.

همچنین می توانید بساط پیک نیک را به پا کنید و ناهاری دلچسب را در این طبیعت میل کنید. با عبور از رودخانه لباس هایتان هم خیس می شوند و اگر برای دقایقی در این دشت قرار بگیرید، به سرعت لباس هایتان خشک خواهند شد و نگرانی از این بابت نخواهید داشت. هنگامی که در این دشت خستگیتان رفع شد، می توانید به سراغ دومین تنگه بروید و طبیعت گردیتان را تکمیل نمایید. اگر آخر هفته ها و یا ایام تعطیل به این منطقه بروید، افراد زیادی را خواهید دید که به همراه خانواده و دوستان خود برای پیک نیک و گشت و گذار آمده اند.

تنگه سا

دومین تنگه با نام سا شناخته می شود و به علت آن که سنگلاخی می باشد، عبور از آن کمی دشوارتر از تنگه اولی است و بایستی صخره نوردی و سنگ نوردی داشته باشید. پس این منطقه برای افراد ناتوان جسمی، کودکان و سالمندان مناسب نمی باشد. اما میزان آب رودخانه میان تنگه سا کمتر از تنگه واشی است و حتی مسافت آن هم کمتر می باشد. اما از آنجایی که عبور از آن کمی دشوار می باشد کمتر کسی به سراغ آن می روند. از همین رو جمعیت تنگه دوم کمتر بوده و بسیاری از افرادی که در دشت سا خستگیشان رفع می شود، مسیر بازگشت را پیش می گیرند.

آبشار ساواشی

بعد از تنگه سا چنانچه تصمیم داشتید به سراغ تنگه دوم هم بروید، پس از آن که از رودخانه عبور کردید و به انتهای تنگه رسیدید، آبشاری زلال و شفاف را خواهید دید که به آبشار ساواشی شهرت داشته و ارتفاع آن به 15 متر می رسد. هنگامی که نزدیک تر آن بروید، پای آبشار حوضچه ای را خواهید دید که بر زیبایی آبشار افزوده است. عمق این حوضچه به یک متر می رسد و می توانید در آن هم تنی به آب بزنید و از گردش در این منطقه لذت ببرید. آبی که از این آبشار سرازیر می شود بسیار شدن و قدرت داشته و برای ایستادن زیر آن مناسب نیست.

منطقه ای که بعد از تنگه سا قرار دارد، همانند دشت سا برای استراحت چندان مناسب نمی باشد. اگر اهل طبیعت گردی باشید، یک دشت بسیار زیبا و تماشایی پشت آبشار ساواشی وجود دارد که می توانید به سراغ آن هم بروید. البته توجه داشته باشید که دسترسی به این دشت کمی دشوار تر از دشت های قبلی بوده و تنها افرادی به سراغ آن می روند که بسیار به طبیعت گردی علاقه مند باشند.

کتیبه تنگه واشی

جاذبه های دیدنی این منطقه زیبا تنها به به جاذبه های طبیعی آن ختم نمی شود، بلکه جاذبه تاریخی بسیار تماشایی هم در این منطقه وجود دارد که می توانید از آن دیدن کنید. در طول مسیری که عبور می کنید، کتبه ای تاریخی را خواهید دید که از دوران قاجار به جا مانده است. حدود 150 متر که پیش می روید، چشمتان به این کتیبه خیره می شود. تعدادی پله در کنار این کتیبه قرار دارد که گردشگران می توانند با استفاده از آن به سراغ این کتیبه بروند و آن را از نزدیک تماشا کنند و عکس های یادگاری ثبت کنند.

کتیبه تنگه واشی به عنوان یکی از معروف ترین کتیبه های معروف فتحعلی شاه می باشد و قدمت آن قریب به 185 سال می رسد. ابعاد این کتیبه تاریخی حدود 6 × 7 متر بوده و بر روی آن تصاویری از پسران و نوادگان فتحعلی شاه، شکارگاه ها به همراه منظره اسب و نیزه ها و شکارها حک شده اند دیده می شوند. اگر کمی بیشتر دقت کنید، نام حاضران در این صحنه را خواهید دید.

فتحعلی شاه با الهام گرفتن از کتیبه های شیراز سه تن از هنرمندان آن زمان را از جمله سنگ تراش، معمار و نقاش را برای ساخت این کتیبه مامور کرد. داستانی که پشت این کتیبه ست روایت از این دارد که فتحعلی شاه همراه پسران خود مشغول شکار هستند و فتحعلی شاه در این دشت موفق به شکار یک آهو شده است. ساخت این کتیبه به مدت 3 سال زمان برد. از آنجایی که این کتیبه در میان کوه و بالاتر از میزان سطح آب قرار گرفته، تا به امروز سالم مانده است. اما در پی باز شدن پای گردشگران به این منطقه آسیب هایی به آن وارد شده است.

تنگه واشی

امکانات تفریحی و رفاهی تنگه واشی

از تمام تفریحاتی که در بالا ذکر شد که بگذریم، تفریحات دیگری در این منطقه وجود دارند که می توانید به سراغ آن ها بروید و از آن ها هم لذت ببرید. تفریحات این منطقه فراتر از آب تنی و پیک نیک بوده و می توانید با همراه داشتن تجهیزات کامل تر به سراغ کوهنوردی و اسب سواری بروید. همچنین امکانات رفاهی همچون سرویس بهداشتی در این منطقه وجود دارد. در ادامه این بخش با دیگر تفریحات این منطقه گردشگری آشنا می شویم.

کوهنوردی

اگر تجهیزات کوهنوردی را همراه خود دارید، بد نیست سری هم به کوه ها و ییلاق های اطراف منطقه بزنید. همانطور که می دانید برای رفتن به کوهنوردی می بایست کفش مناسب به پا داشته باشید تا در صورت راه رفتن های زیاد پایتان اذیت نشود. اینجا درست همانجایی است که کمی پیش تر راجع به آن صحبت شد و گفتیم پشت آبشار ساواشی طبیعت بی نظیر دیگری قرار گرفته که در صورت خسته نبودن و تمایل داشتن به گشت و گذار بیشتر به سراغ آن بروید. در این طبیعت رودخانه، باتلاق، آبشار دراسله و سد خاکی ساح را خواهید دید. همچنین با آمدن فصل گرما عشایر منطقه هداوند، به این منطقه کوچ می کنند و ممکن است آن ها را هم در این گشت و گذار ببینید.

اسب سواری

کمی پیش تر گفتیم این منطقه برای کودکان، سالمندان و افراد ناتوان جسمی مناسب نمی باشد. اما این امکان برای گردشگران وجود دارد که می توانند در صورت تمایل برای گشت و گذار و عبور از میان آب رودخانه به سراغ اسب ها و یا قاطرهایی بروند که به گردشگران کرایه داده می شوند. ممکن است در این میان برخی گردشگران دوست نداشته باشند هنگام عبور از رودخانه خیس شوند که آن ها هم می توانند سوار بر اسب یا قاطر شوند و به دشت سا برسند و در آنجا اتراق کنند. در این صورت هم از تماشا و گذر از رودخانه لذت برده و هم به راحتی به مناطق بالاتر دسترسی پیدا خواهید کرد.

بهترین زمان سفر به تنگه واشی

اگر به دنبال بهترین زمان سفر به تنگه واشی باید بدانید که این منطقه زیبا، منطقه ای ییلاقی بوده و از آب و هوایی سرد و کوهستانی برخوردار است. لذا اگر می خواهید برای گشت و گذار و تفریح به سراغ این منطقه بروید، بهتر است فصلی را انتخاب کنید که بتوانید از طبیعت آن لذت ببرید و آب تنی کنید. نیمه اول سال و به خصوص فصل تابستان بهترین زمان سفر به این منطقه محسوب می شود. آبی که داخل تنگه در جریان است، به خودی خود سرد بوده و برای رسیدن به مناطق بالاتر بایستی از آن عبور کنید. از همین رو اگر در فصل های نیمه دوم سال به این منطقه بروید آب رودخانه به قدری سرد خواهد بود که شاید عبور از آن برای گردشگران امکان پذیر نباشد.

حتی اوایل فصل بهار هم سرمای زمستان در منطقه حس می شود و کمتر کسی برای تفریح به سراغ این منطقه می رود. اگر به دنبال زمانی دقیق برای سفر به این منطقه توریستی هستید، باید گفت که این منطقه از خرداد ماه تا شهریور ماه در بهترین حالت ممکن خود قرار دارد و طبیعت آن علاوه بر داشتن زیبایی های چشمگیر، دارای هوایی بسیار دلنشین بوده که می توانید برای فرار از گرمای طاقت فرسای تهران و شهرها برای یک روز فاصله بگیرید و در امان باشید. لازم به ذکر است از آنجایی که در فصل تابستان سفرها به این منطقه افزایش میابند، در روزهای تعطیل و آخر هفته ها جمعیت زیادی برای گردش به منطقه می آیند. پس اگر حال و حوضله ازدحام را ندارید، بهتر است زمان سفر خود را به روزهای عادی و اواسط هفته موکول کنید.

وسایل لازم برای سفر یک روزه به تنگه واشی

منطقه تنگه واشی که یکی از جاهای دیدنی اطراف تهران برای فصل های گرم سال به شمار می رود، به گونه ای است که بازدید از تمام دیدنی های آن در یک روز امکان پذیر بوده و اغلب گردشگرانی که می خواهند به سراغ این منطقه بروند قصد سفر یک روزه را دارند. در این بخش می خواهیم بدانیم برای سفر یک روزه به تنگه واشی چه وسایلی را همراه خود ببریم.

یکی از ضروری ترین مواردی که برای سفر به منطقه مذکور حتما بایستی همراهتان باشد، کرم ضد آفتاب می باشد. چرا که اگر در تابستان به این منطقه بروید، شدت تابش آفتاب بسیار بالا بوده که امکان آفتاب سوختگی وجود دارد. همچنین می توانید برای احتیاط بیشتر از کلاه های نقاب دار و عینک آفتابی نیز استفاده کنید تا دچار مشکلات پوستی و یا آفتاب سوختگی در ناحیه صورت نشوید. با این که در بسیاری از نقاط این منطقه آفتاب به صورت مستقیم نمی تابد، اما هنگامی که به دشت سا برسید و قصد اتراق در آن را داشته باشید، مقابل تابش مستقیم آفتاب خواهید بود.

دومین موردی که برای رفتن به هر منطقه ای به خصوص مناطق کوهستانی باید به آن توجه کنید، کفش مناسب پیاده روی می باشد. همچنین برای عبور از آب باید کفش یا صندل پلاستیکی که برای عبور از آب مناسب می باشد را همراه خود داشته باشید. اگر قصد اتراق و پیک نیک دارید پیشنهاد می شود یک زیرنداز سبک را انتخاب نمایید و بهتر است تمام وسایل خود را داخل یک کوله پشتی قرار دهید تا در طول مسیر رودخانه و پیاده روی اذیت نشوید. همچنین آب و مواد غذایی به مقدار کافی همراه خود داشته باشید. یکی از موارد ضروری برای رفتن به هر سفری بایستی داخل وسایل خود داشته باشید، وسایل کمک های اولیه می باشد. در ضورت داشتن باتوم کوهنوردی می توانید آن را برای عبور راحت از میان آب و مناطق کوهستانی همراه خود داشته باشید.

هزینه ورودی تنگه واشی

هنگامی که به این منطقه می رسید، ابتدا وارد روستای جلیزجند خواهید شد. برای ورود به روستا مبلغی را به عنوان ورودی از خودروها دریافت می کنند. برای ورود خودروهای سواری مبلغ 15 هزار تومان، خودروهای ون 30 هزار تومان و اتوبوس ها 50 هزار تومان دریافت می شود.

فاصله تهران تا تنگه واشی

تهران تا تنگه واشی دارای مسافت حدود 157 کیلومتر بوده و اگر بخواهید از تهران به سمت این جاذبه دیدنی و تفریحی بروید، به حدود 2 ساعت 15 دقیقه زمان نیاز دارید.

تنگه واشی کجاست و مسیر دسترسی به آن

تنگه واشی یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری اطراف تهران است که در فاصله حدودی 20 کیلومتری از فیروزکوه می باشد. اگر قصد دارید از تهران به سمت این جاذبه گردشگری بروید، بهتر است از سمت خروجی های شرق تهران اقدام نمایید. برای این منظور یکی از مسیرهایی که پیش رویتان قرار دارد، بزرگراه شهید صدر می باشد که شما را به سمت بزرگراه شهید بابایی هدایت می کند. پس از رسیدن به بزرگراه شهید بابایی، در این مسیر به حرکت خود ادامه دهید، تا به وارد اتوبان تهران – پردیس شوید.

در این مسیر می بایست شهرهای بومهن و رودهن را پشت سر گذاشته و پس از آن وارد جاده فیروزکوه شوید. در جاده فیروزکوه تا رسیدن به جاده فرعی تنگه واشی به مسیر خود ادامه دهید. یک مسیر فرعی در کیلومتر 2 جاده تهران – فیروزکوه و در سمت چپ جاده قرار دارد که شما را به سمت روستای جلیزجند هدایت می کند. البته بایستی 10 کلیومتر در این جاده فرعی پیش بروید تا به روستا برسید.

هنگامی که به روستای جلیزجند رسیدید، پس از پرداخت مبلغ ورودی به روستا و پیاده شدن از خودرو، با دشتی وسیع و بسیار زیبا که در کنار آن باغ های میوه هم وجود دارند، رو به رو خواهید شد. همچنین رودخانه ای که از آبشار ساواشی سرچشمه می گیرد، از میان این طبیعت جریان یافته که بر زیبایی و طبیعت منطقه افزوده است. هنگامی که از این روستا عبور کردید و آن را پشت سر گذاشتید، به این منطقه خواهید رسید که پس از عبور از آن به دشت ساواشی، تنگه سا و طبیعت های دیگری همچون آبشار ساواشی خواهید رسید. برای آن که به دشت و آبشار ساواشی برسید، بایستی از میان رودخانه جاری در تنگه واشی عبور کنید که اصلی ترین دلیل رفتن به این منطقه می باشد.

آدرس تنگه واشی: استان تهران، 17 کیلومتری فیروزکوه

تنگه واشی

اجاره ویلا و سوئیت در اطراف تهران

در اطراف تهران شهرها و مناطقی وجود دارند که دارای جاذبه های دیدنی و گردشگری مختلفی هستند که به عنوان بهترین گزینه ها برای سفرهای یک تا چند روزه به شمار می رود. برخی از گردشگران برای سفرهای یک روزه و برخی دیگر برای یک تا چند روز به سراغ این مناطق می روند. آن دسته از گردشگرانی که برای بیشتر از یک روز به این مناطق سفر می کنند، به دنبال جای مناسبی برای اقامت هستند. در اغلب مناطق اطراف تهران گزینه های اقامتی اعم از ویلا، سوئیت و آپارتمان های مبله وجود دارند که گردشگران می توانند برا اقامت خود به سراغ یکی از آن ها بروند. در صورتی که بخواهید در هزینه های اقامتی خود صرفه جویی کنید و در عین حال در اقامتگاهی مناسب اقامت داشته باشید، می توانید به سراغ اجاره سوئیت در اطراف تهران بروید. شما با اجاره سوئیت ها در هر شهری می توانید از امکانات مناسبی بهره مند شوید و هزینه های اقامتی خود را تا میزان چشمگیری کاهش دهید.

سوالات متداول

تنگه واشی کجاست؟

تنگه واشی در فاصله 20 کیلومتری از فیروزکوه و در روستای جلیزجند قرار دارد.

فاصله تهران تا تنگه واشی چقدر است؟

از تهران تا فیروزکوه حدود 157 کیلومتر فاصله وجود دارد که اگر بخواهید با خودروی شخصی به آن بروید، حدود 2 ساعت و 15 دقیقه زمان نیاز دارید.

هزینه ورودی تنگه واشی چقدر است؟

برای ورود به تنگه باشی بایستی از روستای جلیزجند عبور کنید و مبلغ ورودی برای آن پرداخت نمایید که خودروهای سواری 15 هزار تومان، خودروهای ون 30 هزار تومان و اتوبوس ها 50 هزار تومان می باشد.

بهترین زمان رفتن به تنگه واشی چه فصلی است؟

فصل های بهار و تابستان از بهترین زمان های رفتن به تنگه واشی محسوب می شوند.

[html_block id=”71056″]

راهنما سایت

آدرس

استان تهران، 17 کیلومتری فیروزکوه

شماره تماس

هزینه بازدید

۱۵/۰۰۰ تومان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

6 الی 20

یک‌شنبه

6 الی 20

دو‌شنبه

6 الی 20

سه‌شنبه

6 الی 20

چهار‌شنبه

6 الی 20

پنج‌شنبه

6 الی 20

جمعه

6 الی 20
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه