اجاره روزانه ویلا در جاجرود

آشنایی بیشتر با منطقه جاجرود

رودخانه جاجرود در 30 کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته که از شمال غرب به طرف جنوب شرق جاری است و از منطقه منشأ (کوه‌های البرز) به ارتفاعات پایین‌تر جریان داشته و وارد سدلتیان می‌شود. این رود از کوه‌های کلون بستک در شمال روستای دربندسر سرچشمه می‌گیرد، شعبه‌های فشم، میگون، دماوند و آهار به این رود می‌ریزند. این رودخانه با 40 کیلومتر طول و 710 کیلومتر مربع مساحت حوزه آبریز، دارای شیبی برابر 4٪ است و یک رودخانه گراولی، ماسه‌ای بریده بریده است .

این منطقه خوش آب و هوا در قسمت شمال شرقی تهران قرار گرفته است و چندین سال است که به مرکز تفریحی و گردشگری ساکنین تهران تبدیل شده است . منطقه ای که با فاصله بسیار کم از پایتخت قرار گرفته است و می تواند آخر هتفه های به یاد ماندنی را برای شما به همراه داشته باشد .

جاذبه های گردشگری ، تفریحی و دیدنی

سد لتیان در 5 کیلومتری شمال منطقه جاجرود قرار دارد . سد لتیان سدی است بر روی رودخانه جاجرود که در ۱۰ کیلومتری شمال شرقی تهران و در جنوب شهر لواسان قرار گرفته‌است. این سد بتنی یکی از منابع اصلی تأمین آب تهران می‌باشد و ۳۰ درصد از آب شرب شهر تهران را تأمین می‌نماید.

آبشار و روستار کمرد يکي از نقاط زيبا و ديدني براي طبيعت گردي کوتاه در اطراف تهران، منطقه کمرد با آبشار، غارها، امامزاده و جاذبه هاي ديدني فراوان است.منطقه کمرد در بيست کيلومتري تهران و در جاده منتهي به رودهن واقع شده است.اين منطقه حدود پنج کيلومتر از جاده اصلي رودهن(در محل منوچهرآباد وبعد از پل رودخانه جاجرود) فاصله داشته و در دامنه شرقي قله آراکوه به ارتفاع ۲۶۵۰ متر قرار دارد.
مساحت يکي از اين غارهای اطراف منطفه کمرد به ۲۰ متر هم مي رسد که مسير دسترسي به آن هم جالب بوده و نوعي صخره نوردي کوتاه است. بعد از روستاي کمرد و در حدود ۱۰ دقيقه پياده روي آرام در کنار يک دره زيبا به محلي مي رسيد که درختان بلند چنار و نارون آن را پوشانده اند و در انتهاي آن يک صخره بزرگ و مرتفع، پوشيده از گياه پرسياوشان و خزه هاي خوشرنگ ديده مي شود. غارهاي کوچک و بزرگ و شکاف هاي عميق بر ديواره آبشار فراوانند که در هنگام بي آبي نيز منظره آبشار را ديدني مي کنند.آبشار اين روستا در انتهاي يک دره پوشيده از درختان نارون، چنار و زرشک کوهي خودنمايي مي کند. اگرچه اين آبشار زيبا فقط در فصل بهارآب دارد ولي زيبايي طبيعت اين منطقه مختص به يک فصل نيست و در تمام فصول سال ديدني است.

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی منطقه حفاظت‌شده جاجرود به صورت حوزه آبخیز نیست، بلکه محدوده زیست محیطی است که از شمال به جاده سد لتیان و جاده رسنان، از شرق به ارتفاعات البرز جاده‌های فیروزکوه و هراز، از جنوب به جاده خاوران و ارتفاعات حاشیه آن و مسگر‌آباد و از غرب به شهر تهران محدود است.وسعت‌ منطقه ۵۶۶۲۴ هکتار و بلندترین نقطه مجموعه قله آراکوه به ارتفاع ۲۶۴۹ متر و پست‌ترین آن دشت سنگ‌تراشان به ارتفاع ۱۱۰۰ متر است.

پوشش گیاهی و آب و هوای منطقه

این منطقه دارای اقلیم نیمه صحرایی، کوهستانی و آب و هوای معتدل و نسبتا خشک است. منطقه حفاظت‌شده جاجرود به دلیل نزدیکی به ناحیه گرمسیری ورامین از یک سو و تأثیر از ارتفاعات البرز مرکزی از سوی دیگر و به دلیل داشتن پستی و بلندی‌های فراوان از نظر پوشش گیاهی سیمای متفاوتی دارد. در کل منطقه ۵۱۷ گونه گیاهی شناسایی شده است که متعلق به ۷۰ تیره گیاهی هستند. از این تعداد ۳۳۲ گونه معادل ۶۴درصد در ردیف گونه‌های گیاهی علفی چندساله، ۱۲۶ گونه معادل ۲۴درصد جز گونه‌های یکساله، ۶ گونه از آنها معادل یک درصد جز گیاهان بوته‌ای و ۲۹ گونه معادل ۶درصد جز گیاهان درختچه‌ای و ۲۴ گونه معادل ۵درصد در ردیف گیاهان درختی است که  بیانگر شرایط مناسب رویشی است، زیرا عناصر دائمی آن که اغلب از نوع خاردار و پشته‌ای بوده از نظر حفظ ذخایر ژنتیکی دارای اهمیت خاص هستند.


خانه | استان تهران | شهر جاجرود

نمایش 5 نتیحه

مشاهده همه فیلترها
اجاره ویلا جاجرود کد F117
Close

اجاره ویلا جاجرود کد F117

۴۰۰,۰۰۰ تومان
ویلا
1خوابه
6نفر
1تخت
روز وسط هفته : 400,000 تومان
روز آخر هفته : 600,000 تومان
اجاره ویلا جاجرود کد F127
Close

اجاره ویلا جاجرود کد F127

۸۰۰,۰۰۰ تومان
ویلا
1خوابه
6نفر
1تخت
روز وسط هفته : 800,000 تومان
روز آخر هفته : 1,000,000 تومان
اجاره ویلا جاجرود کد F129
Close

اجاره ویلا جاجرود کد F129

۳۵۰,۰۰۰ تومان
ویلا
1خوابه
6نفر
1تخت
روز وسط هفته : 350,000 تومان
روز آخر هفته : 600,000 تومان
اجاره ویلا جاجرود کد F136
Close

اجاره ویلا جاجرود کد F136

۴۵۰,۰۰۰ تومان
ویلا
1خوابه
6نفر
1تخت
روز وسط هفته : 450,000 تومان
روز آخر هفته : 550,000 تومان
اجاره ویلا جاجرود کد F141
Close

اجاره ویلا جاجرود کد F141

۹۵۰,۰۰۰ تومان
ویلا
3خوابه
35نفر
3تخت
روز وسط هفته : 950,000 تومان
روز آخر هفته : 1,300,000 تومان