اجاره ویلا و سوئیت در جاجرود

اجاره باغ ویلا در جاجرود

اجاره ویلا استخردار در جاجرود

اجاره ویلا ارزان در جاجرود

آشنایی بیشتر با منطقه جاجرود

رودخانه جاجرود در 30 کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته که از شمال غرب به طرف جنوب شرق جاری است و از منطقه منشأ (کوه‌های البرز) به ارتفاعات پایین‌تر جریان داشته و وارد سدلتیان می‌شود. این رود از کوه‌های کلون بستک در شمال روستای دربندسر سرچشمه می‌گیرد، شعبه‌های فشم، میگون، دماوند و آهار به این رود می‌ریزند. این رودخانه با 40 کیلومتر طول و 710 کیلومتر مربع مساحت حوزه آبریز، دارای شیبی برابر 4٪ است و یک رودخانه گراولی، ماسه‌ای بریده بریده است .

این منطقه خوش آب و هوا در قسمت شمال شرقی تهران قرار گرفته است و چندین سال است که به مرکز تفریحی و گردشگری ساکنین تهران تبدیل شده است . منطقه ای که با فاصله بسیار کم از پایتخت قرار گرفته است و می تواند آخر هتفه های به یاد ماندنی را برای شما به همراه داشته باشد .

جاذبه های گردشگری ، تفریحی و دیدنی

سد لتیان در 5 کیلومتری شمال منطقه جاجرود قرار دارد . سد لتیان سدی است بر روی رودخانه جاجرود که در ۱۰ کیلومتری شمال شرقی تهران و در جنوب شهر لواسان قرار گرفته‌است. این سد بتنی یکی از منابع اصلی تأمین آب تهران می‌باشد و ۳۰ درصد از آب شرب شهر تهران را تأمین می‌نماید.

آبشار و روستار کمرد یکی از نقاط زیبا و دیدنی برای طبیعت گردی کوتاه در اطراف تهران، منطقه کمرد با آبشار، غارها، امامزاده و جاذبه های دیدنی فراوان است.منطقه کمرد در بیست کیلومتری تهران و در جاده منتهی به رودهن واقع شده است.این منطقه حدود پنج کیلومتر از جاده اصلی رودهن(در محل منوچهرآباد وبعد از پل رودخانه جاجرود) فاصله داشته و در دامنه شرقی قله آراکوه به ارتفاع ۲۶۵۰ متر قرار دارد.
مساحت یکی از این غارهای اطراف منطفه کمرد به ۲۰ متر هم می رسد که مسیر دسترسی به آن هم جالب بوده و نوعی صخره نوردی کوتاه است. بعد از روستای کمرد و در حدود ۱۰ دقیقه پیاده روی آرام در کنار یک دره زیبا به محلی می رسید که درختان بلند چنار و نارون آن را پوشانده اند و در انتهای آن یک صخره بزرگ و مرتفع، پوشیده از گیاه پرسیاوشان و خزه های خوشرنگ دیده می شود. غارهای کوچک و بزرگ و شکاف های عمیق بر دیواره آبشار فراوانند که در هنگام بی آبی نیز منظره آبشار را دیدنی می کنند.آبشار این روستا در انتهای یک دره پوشیده از درختان نارون، چنار و زرشک کوهی خودنمایی می کند. اگرچه این آبشار زیبا فقط در فصل بهارآب دارد ولی زیبایی طبیعت این منطقه مختص به یک فصل نیست و در تمام فصول سال دیدنی است.

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی منطقه حفاظت‌شده جاجرود به صورت حوزه آبخیز نیست، بلکه محدوده زیست محیطی است که از شمال به جاده سد لتیان و جاده رسنان، از شرق به ارتفاعات البرز جاده‌های فیروزکوه و هراز، از جنوب به جاده خاوران و ارتفاعات حاشیه آن و مسگر‌آباد و از غرب به شهر تهران محدود است.وسعت‌ منطقه ۵۶۶۲۴ هکتار و بلندترین نقطه مجموعه قله آراکوه به ارتفاع ۲۶۴۹ متر و پست‌ترین آن دشت سنگ‌تراشان به ارتفاع ۱۱۰۰ متر است.

پوشش گیاهی و آب و هوای منطقه

این منطقه دارای اقلیم نیمه صحرایی، کوهستانی و آب و هوای معتدل و نسبتا خشک است. منطقه حفاظت‌شده جاجرود به دلیل نزدیکی به ناحیه گرمسیری ورامین از یک سو و تأثیر از ارتفاعات البرز مرکزی از سوی دیگر و به دلیل داشتن پستی و بلندی‌های فراوان از نظر پوشش گیاهی سیمای متفاوتی دارد. در کل منطقه ۵۱۷ گونه گیاهی شناسایی شده است که متعلق به ۷۰ تیره گیاهی هستند. از این تعداد ۳۳۲ گونه معادل ۶۴درصد در ردیف گونه‌های گیاهی علفی چندساله، ۱۲۶ گونه معادل ۲۴درصد جز گونه‌های یکساله، ۶ گونه از آنها معادل یک درصد جز گیاهان بوته‌ای و ۲۹ گونه معادل ۶درصد جز گیاهان درختچه‌ای و ۲۴ گونه معادل ۵درصد در ردیف گیاهان درختی است که  بیانگر شرایط مناسب رویشی است، زیرا عناصر دائمی آن که اغلب از نوع خاردار و پشته‌ای بوده از نظر حفظ ذخایر ژنتیکی دارای اهمیت خاص هستند.


Showing all 5 results

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36