مناطق دیدنی کردان ، روستایی زیبا و مدرن

کردان روستایی زیبا و مدرن یکی از نزدیک ترین روستاها به شهر پایتخت یعنی ایران می باشد .ما در این مقاله قصد داریم مناطق دیدنی کردان این روستای زیبا و مدرن را معرفی کنیم . برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود به دنبال منطقه ای خوش آب و هوا هستید ؟ همچنین نمیخواهید مسیر طولانی در جاده باشید ؟

اگر به دنبال تفریح و هیجان و یا آرامش آخر هفته خود هستید کردان پیشنهادی شگفت انگیز است .فاصله نزدیک این منطقه با تهران ، یکی از دلایل محبوبیت کردان می باشد . شگفتی های کردان روستایی زیبا و مدرن ، زبانزد تمامی گردشگران و طبیعتگردان بوده است . یک آخر هفته عالی . نیازی به رانندگی طولانی ندارید.حداکثر با 2 ساعت رانندگی می توانید به کردان برسید .

آب و هوای کردان

کردان یکی از بهترین مناطقیست که می توانید از آب و هوای خوب آن ، دیدنی های کردان و همچنین باغ ها و کوچه باغ های پر از درختان میوه در این روستا دیدن کنید . به طبیعت چشم نواز ادغام شدن رودخانه ها و کوه ها و باغستان ها خیره شوید .با لوکس ویلا همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی درباره روستای کردان با شما به اشتراک بگذاریم .

روستای کردان از توابع شهرستان ساوجبلاغ استان البرز است . در فاصله 25 کیلومتری از کرج و 65 کیلومتری غرب تهران قرار گرفته است .روستایی عاری از سر و صدا . دود و آلودگی هوا و ساختمان های بلندمرتبه و ترافیک و تا چشم کار می کند  باغ ها و درختان و سرسبزی و زیبایی پیش روی چشمان شما می باشد .

این روستا به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی خاص و منحصر به فرد و وجود جاذبه های زیبای طبیعی، تاریخی و گردشگری و نزدیکی به اتوبان تهران-قزوین و نیز برخورداری از آب و هوایی بسیار مطلوب، علاوه بر دارا بودن تعداد زیاد گردشگر، پتانسیل خوبی در مهاجر پذیری نیز دارد.

در زمان های کمی دورتر، این منطقه جز حاشیه شهر به شمار می آمد . ساکنان آن را حاشیه نشین می خواندند. اما امروزه این منطقه به یکی از مناطق ویلانشین پایتخت بدل شده و عده بسیاری برای ییلاق به کردان سفر می کنند.

سوغات کردان

روستای خوش آب و هوای کردان، باغ های پر محصول فروانی مانند باغ زردآلو، آلبالو، گیلاس، گردو و توت داشته است . وجود همین باغ ها، این روستا را به یکی از بهترین محل ها برای استراحت مبدل ساخته است.

بی شک می توان سر سبزی این منطقه را مدیون رودخانه ای بود . از ارتفاعات کهار سرچشمه گرفته . از میان روستا گذر می کند. رودخانه کردان از شمال شرق به جنوب غربی جاری است . در مسیر خود، از شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد عبور کرده . در اطراف روستای نجم آباد، وارد رودخانه شور می شود.

مسیر دسترسی به کردان

برای دسترسی به روستای سرسبز کردان با این تعداد جاذبه های طبیعی و تاریخی، باید ابتدا خود را به کرج رسانده. از آنجا مسیر آزادراه قزوین را ادامه دهید. پس از سپری کردن کمتر از ۲۰ کیلومتر، با تابلوی خروجی کردان مواجه می شوید . پس از خروج و وارد شدن به جاده ای روستایی، تنها با طی کردن چند کیلومتر خود را در قلب یکی از بهشت های موجود بر روی زمین خواهید یافت.

مناطق دیدنی کردان

رود کردان

از جمله مناطق دیدنی کردان ، رود کردان می باشد . این روز از ارتفاعات کهار پایین می‌ریزد . این رودخانه از شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد عبور کرده .در اطراف روستای نجم‌آباد وارد رودخانه ی شور می‌‌شود.

کردان کرج بخشی از مسافران خودش را مدیون این رود شده و بی‌دلیل هم نیست که نام خود را از این رود گرفته باشد.

برج مقبره

از دیگر مناطق دیدنی کردان می توان برج مقبره را نام برد .در این روستا علاوه بر جاذبه های طبیعی، در آن میراثی مانده از تاریخ نیز وجود دارد . با نام برج مقبره کردان شناخته می شود. این برج آجری در فاصله ۸۰۰ متری از روستا واقع شده .پلانی خورشیدی شکل و مدور دارد و بر روی سکویی دایره مانند به قطر ۸ متر بنا شده است.

باستان شناسان این برج را که از سقفی گنبدی برخوردار است به دوران سلجوقیان نسبت داده و عده ای نیز بر این باورند که این بنا، مقبره امام زاده حسین (ع) از نوادگان امام سجاد (ع) است . به همین خاطر، بسیاری به نیت زیارت این مقبره، به این روستا سفر می کنند.

وقتی از اهالی روستا درباره جاهای دیدنی کردان بپرسیم، اول به یاد مقبره می‌افتند که یک کیلومتر از روستا فاصله دارد.

این برج آجری،  شکل مدوری دارد .به گفته باستانشناسان عمرش به دوره سلجوقیان برمی‌گردد. سقف مقبره به شکل یک کلاه‌خود است . روی دیوار آن سوراخ‌هایی وجود دارد که احتمالا برای چرخش هوا و دفع رطوبت بوده.

هنوز مشخص نیست که اینجا مقبره کسی بوده یا استفاده نظامی از آن شده . اما آن چیزی که به جذابیتش اضافه کرده طبیعت زیبای اطراف مقبره است .انگار ما را به فیلم‌های قدیمی روستایی می‌برد. با این حال بعضی از مردم با اطمینان از اینکه اینجا مقبره امام‌زاده حسین است. برای زیارت به آن می‌روند. مقبره در مسیر رودخانه قرار دارد .  می‌توان برنامه دیدن از آن را هم در ادامه تماشای رود قرار داد.

پل بانو صحرا

علاوه بر برج مقبره، در فاصله دو کیلومتری از روستای کردان پلی قدیمی با نام بانو صحرای کردان نیز وجود دارد . یکی دیگر از آثار تاریخی روستا بشمار می آید. این پل در دوران صفویه ساخته شده و تنها دو پایه و بخشی از اتاق های آن باقی مانده است.

کوه‌نوردی در کردان

 کردان از شرق به کوه‌های طالقان می‌رسد. همان‌طور که گفتیم رود کردان از قله کهار به پایین می‌آید. این رود طبیعت زیبایی درست کرد.

کهار ۴هزار و ۵۰ متر ارتفاع دارد و یک گروه کوهنوردی معروف به اسم سنگ‌سو سال‌هاست که در این دامنه ارتفاعات کردان را زیر پا گذاشته‌اند.

پرواز در کردان

اولین سایت پروازی البرز در کردان کرج تاسیس شده. برای همین خیلی از اهالی برای تجربه شیرین پرواز به کردان می‌آیند و سوار پاراگلایدر می‌شوند.

این موسسه آموزش عملی پاراگلایدر هم به مشتریانش ارائه می‌کند. برای رفتن به این مجموعه باید حتما درر روز آفتابی  به کردان کرج سفر کنیم. در غیر این صورت در هوای بارانی، با وزش باد، برفی، رعد و برق یا احتمال آن اجازه پرواز نخواهیم داشت.

دهکده‌های تفریحی کردان

همانطور که گفتیم قرار نیست همه برای دیدن کردان در آن ویلا داشته باشند. مجتمع ورزشی ایثار ظرفیت اسکان افراد زیادی را دارد. این مجتمع فضای مناسبی برای گذران یک آخر هفته خوب می‌سازد.از مناطق دیدنی کردان و همچنین کمپینگ های بسیار جذاب ییلاق های اطراف تهران می توان به دهکده های تفریحی کردان اشاره کرد .

این مجتمع استخر، زمین فوتبال و سالن ورزشی هم برای ورزش‌های گروهی ایجاد کرده. همچنین دهکده‌های تفریحی مشابه دیگری هم در کردان کرج پیدا می‌شود. علاوه بر این دهکده‌ها، ویلاهای زیادی هم برای اجازه اینترنتی و حضوری وجود دارد.

کمپ در کردان

اگرچه کردان، حالا به جایی برای ثروتمندان تهرانی و ساخت ویلا در آن تبدیل شده . اما هنوز هم می‌توان بدون ویلا به این روستا رفت و در آن کمپ کرد.

یکی از جاهای دیدنی کردان طبیعت و کوچه‌باغ‌های آن است. باید این نکته را به یاد داشته باشیم که به خاطر عبور رودخانه، این روستا پر از مزرعه و زمین‌های زراعتی شخصی‌ست.

حین کمپ کردن باید مطمئن شویم که زمین در مالکیت فرد حقیقی نباشد. آن وقت می‌توانیم چادر را برپا کنیم و به آن پناه ببریم. در کردان مغازه‌های زیادی پیدا می‌شود که با خرید از آنها به اقتصاد مردم آن هم می‌شود کمک کرد.

اقامت در کردان

اگر قصد تفریح و استراحت در کردان را دارید و به دنبال یک آخر هفته لذتبخش هستید. نگران محل اقامت خود نباشید . گروه تخصصی اجاره ویلای لوکس ویلا با داشتن ویلاهای متنوع و با امکانات کامل در کردان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

ویلاهای این منطقه شامل ویلاهای دوخوابه ، ویلاهای دوبلکس و مجلل استخردار ، خانه های روستایی و سوییت های متنوع می باشد که شما هم اکنون می توانید از طریق وب سایت لوکس ویلا با مشاوران ما تماس بگیرید  و ویلای مورد نظر خود را رزرو نمایید .