اجاره کلبه در فیلبند

آشنایی بیشتر با منطقه فیلبند

فیلبند روستایی در شهرستان بابل در استان مازندران ایران است. اهالی به این روستا فلبن می‌گویند که کوتاه شده فیلبند است. دسترسی به فیلبند از جاده هراز و سنگچال آمل آسان‌تر می‌باشد زیرا مسیر بابل آسفالت نبوده و پیچ و شیب‌های زیادی دارد و با ماشین غیر آفرود رفتن کمی مشکل می‌باشد لذا برای رسیدن به این روستا مسیر هراز و سنگچال بسیار آسان‌تر می‌باشد . فیلبند به بام شرقی مازندران نیز معروف است، چرا که این روستا در نزدیکی قله۳۳۹۲ متری اندوار و حصین‌بن واقع شده و با نقاط همجوار خود بسیار تفاوت ارتفاع دارد. بهترین زمان برای بازدید از این ییلاق از انتهای اردیبهشت ماه تا ابتدای مهرماه است. اما این موضوع بدین معنا نیست که زیبایی این ییلاق در بقیه سال کاهش می‌یابد، بلکه به علت شرایط جوی رفتن به این منطقه سخت می‌شود. زمستان این روستا همیشه دیر تمام می‌شود. تنوع هوا، زیبایی‌های طبیعت، مناظر و چشم‌اندازهای اعجاب‌انگیز را فقط در فیلبند می‌توان مشاهد کرد

پوشش های گیاهی روستای فیلبند

به دلیل سرمای شدید پاییز و زمستان، درختان رشد چندانی در فیلبند ندارند. از درختان تنها گونه‌های سیاه‌ریشه مانند آلوچه ترش، زرشک کوهی، انگور کوهی و نیز درخت ون  در آن می‌رویند. کشت درختانی چون گردو، فندق، سیب و آلبالو ناموفق بوده‌است و رشد اندکی داشته اند.

موقعیت و جمعیت فیلبند در یک نگاه

  • استان: مازندران
  • شهرستان : فیلبند
  • موقعیت : از شمال غربی به روستای سنگچال آمل، جنوب به ییلاق ونه بن، جنوب شرقی به روستای شیخ موسی و لهه بابل
  • زبان و گویش : بابلی

تاریخچه فیلبند

در منطقه
طایفه ملکشاه اقامت دارند. محققان بر این باورند که ریشه این قوم به شهرستان ملکشاه در ایلام برمیگردد که چند صد سال قبل به دلایلی از شهر خود به این منطقه کوچ کرده اند که قابل به ذکر است هیچگونه مدرک و سندی بر وجود این مطالب هنوز به دست نیامده.

نمایش دادن همه 20 نتیجه

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36

ویلا در فیلبند W110

۳۵۰,۰۰۰ تومان
ویلا
1خوابه
6نفر
1تخت

ویلا در پیوک W102

۳۰۰,۰۰۰ تومان
ویلا
1خوابه
4نفر
1تخت