اجاره روزانه ویلا در لواسان

آشنایی بیشتر با لواسان

لواسان درّه‌ای است ییلاقی و خوش آب و هوا در دامنه‌های جنوبی کوه‌های البرز که به خاطر داشتن چشم‌اندازهای بکر و زیبا ازرودخانه جاجرود و دریاچه زیبای سد لتیان شهرت یافته‌است. طبیعت سرسبز لواسان از دامنه‌های شمالی این شهر آغاز می‌شود و تا ساحل دریاچه سد لتیان ادامه دارد. در چشم‌اندازهای این منطقه می‌توان طبیعت را در چهار فصل سال به زیبایی هرچه بیشتر تماشا کرد.

شهر لواسان واقع در شمال شرق کلان شهر تهران و به عنوان نزدیکترین منطقه خوش آب و هوای ییلاقی به شهر تهران به حساب می آید. فاصله این شهر نسبت به تهران حدود ۷ کیلومتر می باشد که در کمتر از ۱۵ دقیقه می توان به این شهر دسترسی داشت.

طبیعت سرسبز لواسان از دامنه های شمالی این شهر شروع می شود و در انتها به دریاچه زیبای سد لتیان ختم می گردد. چشم اندازهای بکر این شهر طبیعت را بگونه ای به تصویر می کشند که ۴ فصل سال را می توان به زیبایی هر چه بیشتر مشاهده نمود.

جاذبه های طبیعی و گردشگری لواسان

کوه‌های سر به فلک کشیده، دشت‌های نیمه هموار، باغستان‌ها، درختان کهنسال و رودخانه‌ها از جمله جاذبه‌های گردشگری بخش لواسانات است که تعدادشان بسیار زیاد است و اسامی تعدادی از آنها بشرح زیر است:

دشت لار یا همان پارک ملی لار: این دشت جزو بخش لواسانات استان تهران است و نباید با سد لار که در نزدیکی این دشت واقع و جزو استان مازندران است اشتباه گرفته شود. این دشت خود شامل دو قسمت است (لار خشکه یا قُلقُلک (لار کوچک) در جنوب لار و نزدیک افجه و دشت مرغسر (لار بزرگ) به طول شصت کیلومتر و پهنای بین ۶ تا ۸ کیلومتر در شمال پهنه لار)

اماکن مذهبی لواسان

در شهر لواسان سه امامزاده بنامهای امامزاده عبدالله و امامزاده فضلعلی و امامزاده پیرعطا بترتیب در محله‌های جائیچ (جاج)، ناران و سبوبزرگ شهر مدفون هستند. متولیان امامزاده‌های لواسان اغلب افراد بومی هستند. هر محله شهر لواسان حداقل یک مسجد و چند حسینیه و تکیه دارد. حسینه علی پروین در منزل شخصی اش واقع در محله شورکاب لواسان احداث گردیده ‌است.

غار هملون

این غار که هم به لحاظ طبیعی و هم به لحاظ تاریخی دارای اهمیت است که خود از دو مجموعه غار طویل تشکیل شده است سنگ های موجود در این غار و دالان های موجود در آن توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

جمعیت و موقعیت جغرافیایی لواسان

این شهر در سرشماری سال ۱۳۹۵ دارای ۱۸٬۱۴۶ نفر جمعیت بوده‌است که شامل ۹۳۱۸ نفر مرد، ۸۸۲۸ زن و ۶۱۳۰ خانوار بوده‌است.

شهر لواسان را از شمال، کوه‌های ورجین، باغدره، کند و سینک و افجه، از سمت غرب کوه‌های قصران، از سمت شمال شرقی و شرق کوه‌های ایرا، فیل زمین، لواسانکوه و جاجرود و از جنوب کوه‌های تلو، قوچک، زینکوه و اراکوه در بر می‌گیرند. زبان گفتاری اکثر ساکنین لواسان فارسی معیار با لهجه تهرانی است. اما ریش سفیدان و کهنسالان بومی و قدیمی لواسان به گویش فارسی لواسانی که همان لهجه قدیم تهرانی است، صحبت می‌کنند که این گویش تقریباً در حال نابودی است .

روستای افجه

روستای افجه از توابع بخش لواسانات شهرستان شمیران در ۳۰ کیلومتری شمال شرقی تهران و در جوار دشت‌های هویچ و گرچال و قله ساکا واقع شده است. ارتفاع این روستا از سطح دریا ۲۰۴۰ متر است. آب و هوای روستای افجه به دلیل استقرار در ناحیه کوهستانی البرز در بهار و تابستان مطبوع و در پاییز و زمستان سرد است. دشت هویج که به زبان محلی آن را گرچال یا گهچال و یا گیاه چال می نامند یکی از زیباترین جاذبه‌های روستای افجه است که در ارتفاع ۲ هزار و ۴۰۰ متری از سطح دریا و در بالادست مرکز روستا، ناحیه گلندوک و لواسان قرار دارد.

آبشار برگ جهان

این آبشار از دیگر مکان های دیدنی لواستان است که در روستای زیبا و سر یبز برگ جهان واقع شده است و با سرازیر شدن از کوه های قلعه سر سیاه طبعیت گردان را شیفته خود کرده است.

اجاره روزانه ویلا ارزان قیمت تا لوکس با تمامی امکانات در لواسان

مشاهده همه 9 نتیجه

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36

اجاره سالن مناسب تولد و عروسی لواسان L117

۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تالار
2خوابه
130نفر
2تخت

اجاره ویلا مناسب دورهمی لواسان L104

۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ویلا
2خوابه
15نفر
2تخت

اجاره ویلا لواسان کد L101

۱۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ویلا
5خوابه
20نفر
5تخت

ویلا با استخر روباز آبگرم در لواسان L165

۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ویلا
2خوابه
8نفر
2تخت

اجاره کلبه چوبی در لواسان L155

۹۰۰,۰۰۰ تومان
کلبه
1خوابه
3نفر
1تخت

ویلا دوبلکس فول امکانات لواسان L153

۱,۷۵۰,۰۰۰ تومان
ویلا
2خوابه
10نفر
2تخت

اجاره ویلا با استخر روباز لواسان L142

۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ویلا
1خوابه
10نفر
1تخت

اجاره ویلا داخل شهرک لواسان L144

۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ویلا
2خوابه
8نفر
2تخت

ویلا لوکس به همراه سونا و جکوزی لواسان L147

۳,۷۰۰,۰۰۰ تومان
ویلا
3خوابه
15نفر
3تخت