مناطق دیدنی نوشهر

مناطق دیدنی نوشهر را می‌شناسید؟ یکی از زیباترین شهرهای شمالی ایران در انتظار سفر شماست تا یک سفری به یادماندنی را برای شما بسازد. با لوکس ویلا همراه باشید تا از جاذبه های گردشگری نوشهر اطلاعات جامع و کاملی با شما به اشتراک بگذاریم.

نوشهر را بشناسید

از فضای شورانگیز ییلاقات نوشهر، تا ساحل زیبای این شهر ، پر شده از مناطق بکر و طبیعت زیبا و چشم نواز که روزانه گردشگران و طبیعتگردان بسیاری را به سمت خود جذب می کند .

شهر نوشهر محاصره در جنگل و دریا ، آبشار و دریاچه ، روستاها و تنگ ها ، نوید یک سفر خاطره انگیز را می دهد . شهری پر از آرامش و خالی از هیاهوی شهرهای شلوغ و دود و ترفیک و عاری از آلودگی .صدای مرغان دریایی و بازی کردن ماهی ها در دریا و دریاچه ها آرامشی کم نظیر را برای گردشگران به همراه دارد . مت در این مقاله می خواهیم به چند مورد از جاذبه های گردشگری شهر نوشهر بپردازیم .

روستای انگاس

روستای انگاس در ۹ کیلومتری جنوب بخش کجور از توابع شهرستان نوشهر واقع شده که به خاطره موقعیت خاصی که دارد به یکی از بکرترین ییلاق‌های ایران  معروف شده است.

این روستا در ارتفاع حدود ۱۹۰۰ متری از سطح دریای آزاد و در دامنه کوه‌های سر به فلک کشیده سلسله جبال البرز همچون کنگلو (کنگر لو)، در سمت جنوب به ارتفاع ۳۶۰۰ متر و شاه‌کوه، در سمت شمال غرب به ارتفاع ۲۹۷۴ متر ور دشتان، در سمت شرق به ارتفاع ۲۹۱۳ متر و گته چال و در سمت جنوب به ارتفاع ۲۸۰۵ متر قرار دارد که همچون دیواری عظیم او را احاطه کرده است و همین ارتفاعات تا به امروز دلیل اصلی بکر بودن این منطقه به شمار می‌آیند.

تالاب ارواح نوشهر

دریاچه‌ای مملو از راز به نام «ارواح» در ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر قرار دارد. تمامی افسانه‌های نقل شده از این مکان حاکی از وجود ارواحی سرگردان در این مکان است و بنا به گفته‌ی محلی‌ها، در روزگاران دور تعدادی از اهالی روستا در این دریاچه غرق شده‌اند و از آن پس صداهای آن‌ها از لا به لای درختان مرده شنیده می‌شود.

جدایی از این افسانه‌ها، دریاچه در میان جنگلی انبوه از پهن‌ برگلان قرار گرفته است. طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. در درون دریاچه درختان خشک‌شده‌ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده‌اند.

سد آویدر یکی دیگر جاذبه های گردشگری نوشهر

سد آویدر» در فاصله ۳۰ کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سی‌سنگان در استان مازندران قرار دارد. این سد و دریاچه پشت آن در فاصله‌ای دور از دریا و در دل کوهستان قرار دارد که این امر سبب کاهش رطوبت هوا در این منطقه شده‌ است.

پارک جنگلی سیسنگان نوشهر

پارک جنگلی سیسنگان از جاذبه های گردشگری نوشهر

پارک جنگلی سیسنگان از جاذبه های گردشگری نوشهر

نام (پارک جنگلی سی سنگان) از سال ۱۳۴۴ و درست در زمانی که مهندس آشتیانی تصمیم به ساخت این پارک گرفت بر سر زبان‌ها جاری شد.

این پارک که در ابتدا با هدف حفاظت از گونه‌های نادر شمشاد و سایر گونه‌های گیاهی و جانوری تاسیس شد؛ اما به تدریج امکانات و جاذبه‌های دیگری به آن اضافه شد و سی سنگان را به یکی از مشهورترین پارک‌های جنگلی و ساحلی مازندران تبدیل کرد. البته سی سنگان هنوز تنها ذخیره گاه بزرگ شمشاد در ایران و خاورمیانه به شمار می‌رود.

به جرعت می‌توان گفت این پارک هر گردشگری را که از آن بازدید کرده، چنان مسخ خود کرده است که ساعت‌های بی‌شماری را بی آنکه گذر زمان را حس کند در این پارک زیبا گذرانده.

دیوچشمه یکی دیگر از مناطق دیدنی نوشهر

از قدیم و الایام، در داستان‌های مادربزرگ، دیو همیشه تجسمی از پلیدی و ناپاکی بوده است اما وضع در روستای کجور جور دیگری است.

محلی‌ها معتقداند، هر که از آب گوارای «دیو چشمه» کمی نوشِ جان کند، محال است که دوباره به این مکان باز نگردد.

عمق چشمه نیم متر، طول آن پنج متر و عرض چشمه حدود سه متر است و کمی پایین‌تر از چشمه، سنگ‌فرش منقش و زیبا به صورت پلکانی موزائیک‌کاری شده که جلوه این چشمه را دو چندان کرده است.

دریاچه خضر نبی از جاذبه های گردشگری نوشهر

دریاچه‌ خضر نبی» در شمال شهرستان نوشهر و در میان جنگل قرار گرفته و بنا به اعتقاد بومیان دارای تقدس مذهبی است. وسعت آن کم‌تر از نیم هکتار، عمق آن حدود ۵ متر و آب آن شیرین است. از آنجایی که این دریاچه از عوامل تخریب انسانی دور مانده و در محدوده حفاظت شده البرز مرکزی قرار گرفته است.

آبشار اوپاچ از دیگر جاذبه های گردشگری  نوشهر

در منطقه‌ی زانوس نوشهر آبشاری با نام «اوپاچ» یا همان آب پاچ وجود دارد که روان شما را جلا می‌بخشد. برخورد آب با صخره‌های خشن پایین آبشار و تبدیل آن به هزاران قطره چنان فضای مه آلودی را پدید آورده، گویی آبشار دامنی سپید به تن کرده است. اگر به نوشهر زیبا سفر کردید، در برنامه‌های خود دیدار از این آبشار دل انگیز را قرار دهید.

روستای حیرت از مناطق دیدنی نوشهر

درست در ۵۰ کیلومتری شهر نوشهر، روستایی به نام «حیرت» واقع شده است که از جاذبه‌ها و زیبایی‌های آن هر چه بگوییم کم است.

این روستا از شمال به روستاهای گندیسکلا و لشکنار، از جنوب به روستای دشت نظیر، از مشرق به روستای عالیدرهو از مغرب به روستای کینس مشرف است و دارای پنج بخش گته محله، اکرشت، قسبونی سر، مسیح آباد و زاربن گته محله می‌باشد.

روستای نیچکوه دیگر جاذبه گردشگری نوشهر

اگر به دنبال یکی از خنک‌ترین و دل چسب‌ترین هوای شمالی هستید، «روستای نیچکوه» را از دست ندهید.

این روستا دارای آب و هوایی سرد و مرطوب است، زمستان‌های آن بسیار سرد و با بارش برف همراه است و تابستان‌ها نیز معتدل و خنک است. تنوع پوشش گیاهی به سبب بارش باران‌های زیاد بسیار متنوع است، اغلب مردم روستا به امر زراعت، باغداری، دامداری و کشاورزی مشغول هستند.

تنگ دار یکی از جاذبه های گردشگری نوشهر

تنگ دار از جاذبه های گردشگری نوشهر

تنگ دار از جاذبه های گردشگری نوشهر

روستای لرگان

در منطقه کجور شهر نوشهر، دهستانی با نام زانوس رستاق وجود دارد که روستای لرگان در آن منطقه واقع شده است. برای دسترسی به روستای لرگان می بایست 65 کیلومتر از نوشهر فاصله گرفت و در طول مسیر، متوجه خواهید شد که گویش مردم از مازندرانی به کجوری تغییر می یباید.

به دلیل وجود درخت لرگ در روستا، نام منطقه را روستای لرگان گذاشته اند. این روستا یکی از سرسبزترین روستاهای نوشهر است که چشم انداز بی نظیری از طبیعت اطراف، کوه ها و دشت ها را برای مردم ارائه می دهد. قدمت سکونت مردم در روستای لرگان به دوران قاجاریه برمیگردد و جالب است بدانید در آن دوران، مردم برای تامین آب شرب خود گل رس در چشمه ای که وسط روستا بود قرار داده بودند و همچنین در آن دوران، ساکنین روستا در چادر زندگی میکردند که به مرور زمان، خانه های ویلایی مختلفی در روستا ساخته شد و حتی برخی از آن ها نیز برای گردشگران اجاره داده می شود.

روستای لرگان

روستای کندلوس

اگر در سفر به نوشهر می خواهید به یکی از خوش آب و هواترین روستاهای شهر رفته و دلنشین ترین ساعات خود را سپری کنید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به روستای کنلدوس بیاندازید. روستای کنلدوس با قدمتی بیش از 4هزار سال، روستایی سرسبز و دیدنی است که نخستین موزه روستایی جهان را دارد و می توانید در این موزه، آثاری از هزاران سال قبل از میلاد را مشاهده کنید. این موزه که با نام موزه مردم شناسی کندلوس شناخته می شود توسط 6 سال زحمت دکتر علی اصغر جهانگیری با جمع آوری اسناد تاریخی و اشیاء عتیقه از سال های قبل از میلاد تا دوران قاجاریه ساخته شده است.

در روزهایی که شاهد ریختن زباله در طبیعت سبز شمال توسط مردم هستیم، مردم روستای کندلوس به پاکیزگی بسیار اهمیت داده و هیچوقت زباله ای را در سطح روستا مشاهده نمی کنید. بطور کلی مهم ترین هدف از سفر به روستای کندلوس، گشت و گذار در طبیعت است تا از جاهایی مانند دیو چشمه به عنوان بزرگترین چشمه آب معدنی سرد در نوشهر و آبشار کندلوس که در فاصله 5 کیلومتری از روستا قرار داشته و می بایست نزدیک به یک ساعت در میان جنگل ها پیاده روی کرد تا به آبشار ده متری رسید تماشا کرد.

نگاهی به جاذبه های گردشگری نوشهر

تالاب فراخین

معروف به بهشت نوشهر، تالاب فرخین منطقه ای بسیار زیبا و خوش آب و هوا است که در میان جنگل های شمال پنهان شده و می بایست برای دسترسی به تالاب، بهترین مسیر جاده چالوس است بطوریکه وقتی به مرزن آباد می رسید، بعد از 7 کیلومتر وارد منطقه کجور شوید تا نزدیک به 30 کیلومتر را در میان جنگل ها رانندگی کنید تا به روستای ویسر برسید. سپس مسیر که خاکی شد، 15 کیلومتر فاصله است تا به نزدیکی دریاچه فراخین برسید.

تالاب فراخین تنها 500 متر مربع مساحت دارد که در ارتفاع 2200 متری دریا قرار داشته و هوایی دلنشین بر منطقه حاکم است که بهترین جا برای پیکنیک، آرامیش و عکاسی به حساب می آید. شاید جالب باشد بدانید بجز بومیان مناطق اطراف، تا سال های گذشته کسی نمی دانست که دریاچه ای در این منطقه وجود داشته و آب و هوایی دلنشین دارد لذا پیشنهاد می کنیم هرچه زودتر از تالاب فراخین بازدید کنید تا توسط مسافران مملو از زباله نشده است چون در حال حاظر یکی از بهترین مناطق دیدنی نوشهر به حساب می آید.

همچنین در اطراف تالاب فراخین، آبشار دارن ولرده که از 7 آبشار کوچک و بزرگ به وجود آمده و روستاهای اطراف دریاچه جاهایی هستند که پیشنهاد می کنیم هنگام مراجعه به تالاب، از آن ها هم بازدید کنید.

تالاب فراخین

جنگل سیسنگان

غیرممکن است کسی به نوشهر سفر کرده و وارد جنگل سیسنگان نشود. در سال 1344، مهندس آشتیانی تصمیم گرفت تا منطقه ای محافظت شده در نوشهر را تاسیس کند تا از گیاهان و جانوران نادر و خاص محافظت کند و به قدری برای این پارک ارزش قائل بود که به عنوان یکی از زیباترین پارک های جنگلی مازندران تبدیل شد.

پارک جنگلی سیسنگان، ساحل هم دارد که با نام ساحل سیسنگان شناخته می شود هرچند برای دسترسی به ساحل سیسنگان می بایست از عرض جاده عبور کنید. جنگل سیسنگان بهترین جا برای پیک نیک و طبیعت گردی است چراکه آلاچیق های مختلفی در نظر گرفته شده تا مردم در آن قسمت اتراق کرده و از آسیب زدن به طبیعت خودداری کنند. همچین برای گردشگران امکانات رفاهی در سراسر پارک در نظر گرفته شده تا مشکلی از این موضوع نداشته باشند. لازم به ذکر است اگر کودک به همراه دارید می توانید کودک خود را به زمین بازی پارک جنگلی سیسنگان ببرید. خوشبختانه پارک جنگلی سیسنگان منطقه ای 4 فصل است و در فصل بهار و تابستان می توانید از هوای خنک و درختان سرسبز و در فصل پاییز از باران های دلنشین لذت ببرید.

جنگل سیسنگان

حمام کندلوس

در میان جاذبه های گردشگری نوشهر، بناهای مختلفی وجود دارد که از یادگاری های دوران قاجاریه می باشد. یکی از این بناهای تاریخی که امروزه در میان پربازدید ترین جاذبه های گردشگری نوشهر نیز قرار دارد، حمام کندلوس است.

حمام کندلوس در منطقه کجور واقع در شهرستان نوشهر قرار دارد و اگر قصد بازدید از این بنای تاریخی را دارید، کافیست در منطقه کجور وارد دهستان زانوس رستاق شوید تا در روستای کندلوس، این حمام تاریخی را مشاهده کنید. لازم به ذکر است حمام کندلوس در سال 1386 به فهرست آثار ملی ایران اضافه شد و مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت تا امروزه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری نوشهر واقع شود.

اگر از روزهای گرم تابستان خسته شده‌اید، اگر دنبال یک مکان مهیج و بکر می‌گردید، اگر هوس آب‌بازی کرده‌اید، ما به شما رودخانه نوردی در منطقه «تنگ دار» را پیشنهاد می‌کنیم.

اگر تجربه‌ای از سفر به تنگ واشی داشته باشید می‌دانید لذتی که در تجربه‌ی حس سردی آبی و حس تیزی آفتاب داغ تابستان است، در هیچ چیز دیگری نیست. پس حتما برنامه‌ بازدید از این رودخانه را در برنامه‌ی سفری خود قرار دهید.

اگر قصد مسافرت به نوشهر را دارید نگران محل اقامت خود نباشید.گروه لوکس ویلا با ارائه ویلاهای متناسب و ارزان قیمت برای شما مسافران عزیز راحتی شما را تضمین میکند.شما می توانید ویلای مورد نظر خود را مشاهده کنید و قبل از سفر خود اقدام به رزور نمایید.

گروه تخصصی لوکس ویلا  اجاره دهنده ویلا، اقامتگاه و سوئیت با تنوع ویلاهای خود از جمله ویلاهای جنگلی ، ویلاهای ساحلی، ویلاهای دوبلکس و استخردار آماده پذیرایی از شما می باشد .

باغ گیاه شناسی نوشهر

نوشهر جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که هرکدام طرفداران خاص خود را دارند. اگر در سفر به نوشهر در جستجوی جاذبه ای بسیار زیبا و دیدنی هستید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به باغ گیاه شناسی نوشهر بیاندازید. این باغ گیاه شناسی امروزه یکی از مهم ترین و باارزش ترین جاذبه های گردشگری نوشهر به شمار می رود بطوریکه در سال 1386، در فهرست آثار طبیعی سازمان میراث فرهنگی کشور به فهرست آثار ملی ایران افزوده شده است.

در باغ 37 هکتاری گیاه شناسی نوشهر که با  نام باغ اکولوژی نوشهر هم شناخته می شود، صدها گونه گیاهی وجود دارد که شامل 450 گونه درخت و درختچه، 100 گونه علفی، 90 گونه پیازی و گونه های مختلف گوشتی و غیره وجود دارد. این باغ دارای بخش های مختلفی است که مهم ترین، جذاب ترین و شلوغ ترین بخش باغ، آربراتوم نام دارد. قدمت این بخش از مجموعه باغ گیاه شناسی نوشهر به 60 سال پیش برمیگردد و در میان پژوهشگران از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد. لازم به ذکر است باغ گیاه شناسی یکی از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی در کشور به شمار میرود.

باغ گیاه شناسی نوشهر

بندرگاه نوشهر

بندرگاه نوشهر جاذبه ای دیدنی و جذاب است که دربش در سال های اخیر بر روی گردشگران باز شد تا مردم، با یکی از مهم ترین بندرهای تجاری ایران بیشتر آشنا شوند. بندرگاه نوشهر از مهم ترین بندرگاه های استان مازندران به شمار می رود و سالانه بیش از 500 کشتی تجاری وارد بندر میشوند.

قدمت بندرگاه نوشهر به سال 1309 برمیگردد و ساخت آن بیش از  9 سال به طول انجامید. در آن دوران، اکثر بناهای مهم توسط معماران و مهندسان اروپایی طراحی و ساخته میشدند و بندرگاه نوشهر توسط شرکت بلژیکی آگرمن و شرکت هلندی بورورکس ساخته شده است. لازم به ذکر است در گذشته، به دلیل اینکه بندرگاه نوشهر با فاصله 200 کیلومتری، نزدیک ترین بندر به تهران محسوب میشد، از ارزش بسیار بالایی برخوردار بود.

بندرگاه نوشهر

دریاچه خضر نبی نوشهر

اگر علاقه مند به طبیعت گردی و ماجراجویی را دارید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به  دریاچه خضر نبی واقع در منطقه کوهستانی و جنگلی کجور بیاندازید. این دریاچه در  ارتفاع 2هزار متری از سطح دریا قرار دارد و به لطف این ارتفاع، آب و هوایی خنک و دلنشین بر منطقه حاکم است تا گردشگران لحظات خوشی را با اتراق در کنار دریاچه برای خود رقم بزنند.

اما چرا نام خضر نبی برای این دریاچه انتخاب شده است؟ ریش سفیدان و بومی های روستای نیمور در نزدیکی دریاچه بر این باورند در گذشته های دور، حضرت خضر پیامبر از این دریاچه عبور کرده و به احترام ایشان، نام دریاچه را خضر نبی گذاشته اند. دریاچه خضر نبی و مناطق اطراف، در منطقه ای محافظت شده قرار دارند و گردشگران هنگام بازدید از دریاچه، با پرندگان مختلف و حیواناتی نظیر مرال، خرس، پلنگ، شوکا، مرال و غیره روبرو خواهند شد.

دریاچه خضر نبی نوشهر

پلاژ سیترا

پلاژ سیترا یکی از محبوب ترین و جذاب ترین تفریحگاه ها در میان جاذبه های گردشگری نوشهر به شمار می رود. این پلاژ جذاب و دیدنی در شمال نوشهر واقع شده و به لطف محبوبیتش در میان گردشگران، یکی از شلوغ ترین مناطق شهر به شمار می رود. پلاژ سیترا امروزه با نام پلاژ حسینی شناخته می شود و اگر به دنبال بهترین مناطق برای اقامت هستید، اقامت در ویلاهای پلاژ حسینی به همراه چشم انداز زیبا از دریا و جنگل و همچنین، فاصله نزدیک تا ساحل می تواند انتخاب جذابی باشد.

گردشگران در پلاژ سیترا با پلاژ اختصاصی برای بانوان و آقایان، چندین رستوران و کافی شاپ به همراه امکانات و خدمات رفاهی مختلفی روبرو می شوند اما در این پلاژ، کافه رستورانی بر روی آب قرار دارد و گردشگران می بایست مسیری را بر روی اسکله طی کنند تا وارد کافه رستوران شوند. همچنین در نظر داشته باشید به دلیل محبوبیت پلاژ ساحلی در میان گردشگران، تمام کافه ها و رستورران های منطقه همواره مملو از گردشگران هستند.

در پلاژ سیترا، امکانات و خدمات رفاهی و تفریحی هم ارائه می شود. اگر در سفر به نوشهر در جستجوی هیجان بیشتر هستید خوب است بدانید در پلاژ سیترا، تفریحاتی همچون جت اسکی، قایق سواری، بنانا، شاتل و غیره ارائه شده و هزینه استفاده از آن ها هم بسیار معقول می باشد. لازم به ذکر  است در پلاژ سیترا، امکان شنا کردن هم وجود دارد.

آبشار زانوس

در اطراف نوشهر، آبشارهای مختلفی وجود دارد که هرکدام از جذابیت های خاصی برخوردار بوده و همواره طبیعت گردان بسیار از آن ها بازدید می کنند. در منطقه کجور نوشهر، آبشاری جذاب و دیدنی با نام آبشار زانوس وجود دارد که در فصل بهار و پاییز، میزبان گردشگران و بخصوص طبیعت گردان بسیاری می باشد. اگر شما هم در میان جاذبه های گردشگری نوشهر قصد بازدید از آبشار نوشهر را دارید در نظر داشته باشید آبشار در فاصله 70 کیلومتری مرکز شهر واقع شده و برای دسترسی به آن، می بایست از نوشهر وارد جاده چالوس شده و در منطقه دواب، وارد جاده دواب – کجور شوید تا در انتها، به روستای زانوس برسید.

البته در نظر داشته باشید آبشار زانوس درواقع آبشار اوپاچ به معنای آب پاش نام دارد اما به دلیل اینکه در نزدیکی روستای زانوس واقع شده است، با این نام شناخته می شود. این آبشار از جمله آبشارهای فصلی به شمار می رود لذا فصل بهار و پاییز، بهترین زمان بازدید از آن خواهد بود. آبشار زانوس از ارتفاعات سرچشمه میگیرد و در نهایت، پس از طی کردن ارتفاع 40 متری، وارد چشمه ای زیبا خواهد شد. اگر قصد بازدید از آبشار زانوس را دارید همواره در نظر داشته باشید بخش جنگلی اطراف روستای زانوس به عنوان منطقه آزاد جنگلی بوده و حیوانات وحشی مختلفی از جمله گراز زندگی می کنند.

لوکس ویلا پیشنهاد می کند علاوه بر بازدید از آبشار، نگاهی هم به جاذبه های دیدنی و تاریخی اطراف روستای زانوس هم بیاندازید. این مناطق شامل روستاهای لرگان و کندلوس، غارهایی همچون نیرکلم، غار شاه نشین کر، غار  گراز، غرتلا قزوین، غار خشک پی کر و غیره هم بیاندازید اما در صورت بازدید از این غارها، حتماً لوازم ضروری و راهنما هم به همراه داشته باشید.

تاریخچه نوشهر

به جرات می توان گفت نوشهر یکی از جذاب ترین شهرهای غرب استان مازندران است و این شهر جذاب و دیدنی هم یکی از دلایل ترافیک های سنگین جاده چالوس در ایام روزهای آخر هفته و تعطیلات چند روزه می باشد. نوشهر در شرق چالوس قرار دارد و از جمله شهرهای ساحلی استان مازندران به شمار میرود هرچند به لطف جذابیت بخش جنگلی، اکثر گردشگران ترجیح می دهند در نوشهر، بهترین خاطرات جنگل نوردی و طبیعت گردی را برای خود رقم بزنند.

نوشهر جمعیتی کمتر از 100هزار نفر دارد اما جالب است بدانید در سال 1366 به دلیل افزایش بی رویه جمعیت در شهرهای نوشهر و چالوس، تصمیم گرفته شد تا شهرکی تفریحی و توریستی با نام نمک آبرود در نزدیکی این دو شهر ساخته شده و جمعیت نوشهر و چالوس به سمت شهرک نمک آبرود سرازیر شود. مردم نوشهر به زبان مازندران و گویش کجوری صحبت می کنند و کجور، یکی از مهم ترین و معروف ترین بخش های این شهرستان به شمار می رود چراکه از نظر تاریخی، ارزش و اهمیت بسیار بالایی دارد.

مرداب هسل

همانطور که میدانیم، نوشهر از بهترین مقاصد گردشگری در شمال کشور برای طبعیت گردی و جنگل نوری به شمار می رود. در این شهر زیبا و سرسبز، جاذبه هایی وجود دارد که برای ثبت بهترین خاطرات طبیعت گردی، مقصدی جذاب به شمار میروند. مرداب هسل، منطقه ای بکر و فوق العاده جذاب برای اتراق و ساعت ها لذت بردن از طبیعت سرسبز مازندران به شمار میرود.

مرداب هسل در جنوب غربی نوشهر و چالوس قرار دارد و اگر در میان جاذبه های گردشگری نوشهر، قصد بازدید از این مرداب را دارید، کافیست در جاده چالوس، وارد جاده جنگلی شینوا شوید تا با استفاده از تابلوهای راهنما، به مرداب برسید. جالب است بدانید در میان بومی ها، مرداب هسل با نام مرداب کنیچال هم شناخته می شود لذا اگر در جستجوی آدرس دسترسی به مرداب از طریق بومی ها بودید، تعجب نکنید.

برای دسترسی به مرداب هسل، می بایست مسیری را در دل طبیعت پیاده روی کنید اما در نظر داشته باشید این مرداب در ارتفاع 250 متری از سطح دریا قرار دارد و از طرفی در طول مسیر، هرچقدر که به مرداب نزدیک تر می شوید با هوایی ترش مزه روبرو خواهید شد. ظرفیت آب مرداب هسل بیش از هزار متر مکعب است اما در فصل های بارانی سال، این حجم گاه به بیش از 3هزار متر مکعب هم می رسد. در گذشته، مرداب هسل به جاذبه ای زیبا و دیدنی تبدیل شده بود و حیواناتی از جمله لاکپشت، وزغ و غیره در این منطقه زندگی می کردند اما به لطف دخالت های انسانی، امروزه از تعداد این حیوانات به مقدار قابل توجهی کاسته شده است.

 

 

اقامت در نوشهر

نوشهر جاذبه های گردشگری خاص و جذابی دارد و این موضوع باعث شده نوشهر سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر ایران باشد. شما همواره می توانید برای رزرو و اجاره ویلا در نوشهر متناسب با بودجه و سلیقه، با کارشناسان لوکس ویلا تماس حاصل فرمائید تا بدون هیچ دغدغه و واسطه، بهترین ویلای مورد نظر را رزرو کنید.

 

ویدئو مناطق دیدنی نوشهر

سوالات متداول

نوشهر در میان شهرهای سرسبز و ساحلی مازندران می باشد و همواره گردشگران در فصل تابستان، با آب و هوایی گرم و شرجی روبرو خواهند شد. اما در فصل های بهار و پاییز، هوای نوشهر به مراتب متعادل تر و برای دیدن جاذبه های گردشگری نوشهر بهتر است.

در سفر به نوشهر، همواره اکثر گردشگران به سراغ مناطق طبیعت گردی و بازدید از آبشارهای معروف از جمله درازکش، کیمون، ارزرو، کلیره و غیره رفته و همچنین پیشنهاد می کنیم از جنگل هایی مانند شیاده، نارنجلو، ویوج و غیره هم بازدید کنید برای اینکه این موارد از جمله بهترین مناطق دیدنی نوشهر به حساب می آیند.

نوشهر مانند تمام شهر های شمالی آب و هوای شرجی دارد و میزان شرجی بودن آن در فصول مختلف متفاوت است، در فصل بهار هوایی معتدل و میزان شرجی بودن آن به نسبت تابستان کمتر است، در فصل زمستان کمترین حالت شرجی بودن را دارد ولی هوا سرد و بارانی و در بعضی مواقع برفی است، فصل تابستان بسیار گرم و شرجی، اما مناسب برای تفریحات آبی است.

در این مقاله تمامی جاهای دیدنی نوشهر معرفی شده و شما میتوانید با خواندن این مطلب به تمامی آنها دسترسی پیدا کنید و سفری ماجراجویانه و لذت بخشی را تجربه کنید.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه در “مناطق دیدنی نوشهر

  1. هانیه گفت:

    یادش بخیر چند سال پیش تور کجور گردی رفتیم . واقعا منطقه بکر و زیبایی هست. و از نظر من که اروپا و آلپ رفتم . کجور آلپ مازندران هست . زیباترین قسمتش هم به نظرم یکی آبشار دیو چشمه است، یکی روستای تاریخی و زیبا کندلوس و یکی روستای زیبا و سرسبز لرگان. به نظرم حتما سر بزنید به این مناطق اگر شمال رفتید

  2. فاطمه گفت:

    سلام خدمت دوستان عزیز من قبل از اینکه به نوشهر سفر کنم دنبال جاذبه های دیدنی نوشهر بودم که وارد سایت شما شدم و این مقالتون رو کامل خوندم یکی از جاذبه هایی که گفته بودید رو که اسمش آبشار اوپاچ هست میتونم بگم خیلییی کیف داد و واقعا خوش گذشت پیشنهاد میکنم حتما به این آبشار زیبا برید و نهایت استفاده رو ببرید

  3. مریم گفت:

    یکی از در دسترس ترین و قشنگ ترین جنگل های شمال کشوره و اگر به نوشهر برید خیلی بیشتر بهتون خوش میگذره اگر یه سر هم به این جنگل بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *