روستای آغشت

مدت زمان خواندن این مطلب : 8 دقیقه

روستای آغشت روستایی زیبا، خوش آب و هوا و دیدنی در نزدیکی تهران است که در سال های اخیر به دلیل ساخت قلعه ای زیبا و حیرت انگیز مورد استقبال گردشگران قرار گرفته و افراد زیادی به این روستا سفر می کنند. آغشت جزء دیدنی های کرج می باشد و به دلیل فاصله نزدیکی که از تهران دارد، پایتخت نشینان زیادی آن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند و به سراغ آن می روند. این روستای بکر و زیبا جزء روستاهای ییلاقی و کوهستانی در استان البرز محسوب می شود و در آن می توانید بسیاری از زیبایی های طبیعت همچون کوهستان های سرسبز، آبشارها و چشمه های خروشان و زلال و آب و هوایی دل انگیز را نظاره گر باشیم. در نزدیکی های تهران و به خصوص استان البرز، طبیعت و جاذبه های دیدنی و گردشگری متعددی وجود دارند که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کنند. پیشنهاد می شود تا انتهای این مطلب همراه لوکس ویلا باشید تا با روستای زیبای آغشت و شگفتی آن آشنا شویم.

روستای آغشت

روستای آغشت کجاست و مسیر دسترسی به آن

روستای آغشت از جاذبه های دیدنی کرج می باشد و جزء شهرستان ساوجبلاغ، بخش چندار می باشد که در فاصله 12 کیلومتری از دهستان برغان شهر کرج قرار گرفته و طبیعت بسیار زیبایی را در خود جای داده است. این روستای زیبا و کوچک توانسته به مقصد گردشگری بسیاری از پایتخت نشینان و اهالی مناطق اطراف تبدیل شود. حتی می توان برای یک یا چند روز به این روستا سفر کرد و ساعات و چند روزی را در طبیعت آغشت سپری نمود. روستای ییلاقی آغشت در فاصله 75 کیلومتری از تهران در 25 کیلومتری از کرج واقع شده است. اگر شما نیز می خواهید از تهران به سمت این روستای زیبا بروید و از طبیعت آن مستفیض شوید، مسیرهای دسترسی به آن را در این قسمت برای شما آورده ایم تا بتوانید به راحتی به این روستا دسترسی پیدا کنید.

برای دسترسی به روستای آغشت از تهران سه مسیر پیش روی شما قرار دارد که می توانید از هر کدام که برایتان مقدور می باشد استفاده نمایید. مسیر اول با استفاده از آزادراه تهران – کرج می باشد که برای این منظور باید خود را به این آزادراه برسانید تا بتوانید به آزادراه کرج – قزوین دسترسی پیدا نمایید. به کیلومتر 20 آزادراه کرج – قزوین که رسیدید، وارد جاده کردان – برغان شوید. در این مسیر روستای کردان بر سر راه شما قرار دارد که بایستی از آن عبور کنید و مسیر خود را ادامه دهید. پیش از آن که به روستای چلنگدار برسید، جاده ای در سمت چپ جاده قرار دارد که بایستی وارد آن شوید و حدود 4 کیلومتر در آن پیش بروید. در این مسیر به روستای باغبان کلاچی خواهید رسید که باز هم باید از آن عبور کنید و آن را پشت سر بگذارید تا در ادامه مسیر وارد روستای زیبای آغشت شوید.

مسیر دیگری که برای رسیدن به روستای زیبای آغشت وجود دارد، بیشتر برای ساکنان کرج به کار می رود. برای استفاده از این مسیر از رجایی شهر و گوهردشت کرج خود را به جاده باغستان – آتشگاه رسانده و بر اساس تابلوهای راهنمایی که در این مسیر وجود دارند خود را به برغان بسانید. جاده ای که باید از آن عبور کنید، جاده ای پیچ در پیچ بوده و از میان کوهستان عبور کرده و مسیری با چشم انداز بسیار زیبا می باشد. هنگامی که در این جاده به مسیر خود ادامه می دهید، ابتدا به آتشگاه و دوراهی خواهید رسید. در این دو راهی، مسیر سمت چپ را انتخاب کرده و حدود 10 کیلومتر در آن به مسیر خود ادامه دهید تا به روستای برغان برسید. روستای برغان را پشت سر گذاشته و در ادامه مسیر خود حدود 8 کیلومتر پیش بروید. در ادامه نیز بایستی از چندین روستا به نام روستاهای امین آباد، تالیان، علاقبند، سیاهکران و چلنگدار عبور کنید. جاده آغشت در سمت راست قرار داشته و حدود 4 کیلومتر که به مسیرتان ادامه دهید، وارد روستای آغشت خواهید شد.

آخرین مسیر از طریق جاده چالوس می باشد که بایستی خود را به جاده چالوس برسانید و مسیر روستای وینه را پیش بگیرید. روستای وین هرا پشت سر گذاشته و مسیر جاده آتشگاه را پیش بگیرید. پس از آن که به آتشگاه دسترسی پیدا کردید، به سمت روستای برغان رفته و از آن عبور کنید تا وارد روستای زیبا آغشت شوید و از طبیعت آن لذت ببرید.

آدرس روستای آغشت: استان البرز، شهرستان ساوجبلاغ، دهستان برغان، روستای آغشت

روستای آغشت

آشنایی با روستای آغشت

قلعه ای سحرآمیز و زیبا در سال های اخیر توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده و بسیاری تصور می کنند شاید این قلعه در ایران نیست و در کشوری دیگر قرار دارد. اما جالب است بدانید این قلعه سحر آمیز و زیبا در کشور خودمان ایران و در جایی نزدیک به تهران قرار دارد. روستایی بسیار زیبا و خوش آب و هوا در استان البرز به نام روستای آغشت واقع شده که میزبان این قلعه سحرآمیز است و قلعه نیز نام خود را از روستا گرفته و با نام قلعه آغشت شناخته می شود. هنگامی که وارد روستای زیبا آغشت می شوید، چندین قرن در زمان به گذشته سفر می کنید. این روستا دارای قدمتی طولانی بوده و جزء توابع دهستان برغان، بخش چندار، شهرستان ساوجبلاغ استان البرز محسوب می شود. روستای زیبای آغشت روستایی ییلاقی بوده و از آب و هوایی کوهستانی بهره می برد و بسیاری از زیبایی های طبیعت نظیر آبشارهای خروشان، چشمه های زلال، کوهستان های سرسبز و غیره را می توان در آن مشاهده کرد. این روستا از بهترین جاذبه های طبیعت در استان البرز است که گردشگران می توانند برای یک روز استراحت و تفریح به آن سفر کنند و ساعات و حتی روزهایی را به دور از شلوغی و همهمه ها، آلودگی ها، هیاهوی شهری بمانند و در دل طبیعت این روستا به گردش و استراحت بپردازند.

تاریخچه روستای آغشت

همانطور که در بخش پیش ذکر شد، روستای ییلاقی آغشت دارای قدمتی چند هزار ساله بوده و قدمت آن به دوره پیش از ورود اسلام به ایران می رسد. حتی بر اساس برخی از شواهد و مدارک های به دست آمده دریافته ایم که ساکنان نخستین روستا گبرها یا همان زرتشتیان بوده و در آن زندگی می کردند. برخی از این افراد به دین هایی غیر از اسلام و دین های متفرقه اعتقاد داشتند. این روستا به روستای پر آب مشهور بوده و اصلی ترین دلیل سکونت نخستین افراد در آن وجود آب فراوان که مایه حیات و زندگانی می باشد بوده است. بر اساس سرشماری که در سال 1330 هجری شمسی در این روستا صورت پذیرفت، دریافتند که جمعیت روستا به 300 نفر می رسید.

هر چه زمان به سمت جلو پیش رفت، تعداد افرادی که در این روستا زندگی می کردند کاهش و افزایش یافتند؛ به صورتی که در سال 1375 هجری شمسی از تعداد 300 نفر افراد ساکن در روستا کاسته شد و به 236 نفر تبدیل شدند. اما بر اساس آخری سرشماری صورت گرفته در طبیعت آغشت، گزارش شده جمعیت ساکن در این روستا برابر با 770 نفر و حدود 275 خانوار می باشد. قدمت دهیاری روستای خوش آب و هوای آغشت به 13 سال می رسد و اقدامات مناسبی در راستای بهبود طبیعت روستا برای زندگی و گردش نموده که می توان به مواردی همچون آسفالت شدن خیابان ها و کوچه های روستا و ساخت گذرگاه های متعدد اشاره نمود. چندین محله زیبا و خوش آب و هوای دیگری نظیر محله سماق و محله انجیل داران در این روستا وجود دارند. لذا اگر به آغشت سفر کردید، پیشنهاد می شود از این دو محله زیبا نیز دیدن کنید.

روستای آغشت

زبان و شغل مردم روستای آغشت

مردمانی که در روستای زیبای آغشت سکونت دارند و از اهالی این روستا محسوب می شوند، با گویش آغشتی صحبت می کنند که می توان لهجه زیبای مازندرانی و طالقانی را در آن پیدا کرد. این موضوع باز می گردد به زمانی که استان های تهران، البرز، سمنان و قزوین به عنوان قلمروی حکومت شمالی شمرده می شدند. مردمان آغشت به شغل های کشاورزی و دامداری مشغول هستند. همچنین وجود باغ ها و درختان میوه فراوان در این روستا باعث شده شغل دیگری نظیر باغبانی به شغل آن ها اضافه گردد. درختانی همچون آلبالو، توت، گوجه سبز، گردو و غیره در باغ های سرسبز آغشت وجود دارند.

دلیل نام گذاری روستای آغشت

شاید نخستین سوالی که پس از شنیدن روستای ییلاقی آغشت در ذهنتان پیش بیاید این است که آغشت به چه معناست و به چه دلیل این نام را برای روستا انتخاب کرده اند؟ ابتدا جالب است بدانید این نام با دو لفظ آغشت و اوغشت خوانده می شود، بخش اول آن او به معنای آب و مایه حیات و بخش دوم آن غشت یعنی فراوان بودن و انباشته شدن. از زمان های گذشته آب به مقدار فراوان در این روستا وجود داشت و اصلی ترین دلیلی بود که نخستین ساکنان روستای ییلاقی آغشت، این روستا را به عنوان سکونتگاه خود انتخاب نمودند. امروزه آبشارها و چشمه های زیبا و فراوانی در روستای آغشت وجود دارند که جزء دیدنی های آغشت محسوب می شوند.

امکانات رفاهی و تفریحی آغشت

روستای آغشت که امروزه از زیباترین و بهترین دیدنی های کرج به شمار می رود و گردشگران بسیاری از مناطق اطراف و به خصوص تهران به آن سفر می کنند، دارای امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی می باشد. از امکانات روستای آغشت می توان به زمین ورزشی مناسب، گازکشی، دو مسجد، خانه بهداشت، مدرسه دبستان، نمازخانه و سرویس بهداشتی اشاره نمود. همچنین چشمه ای زیبا، پر آب و خروشان در فاصله 17 کیلومتری از روستا جریان دارد که وظیفه تامین آب آشامیدنی آغشت را به عهده دارد.

روستای آغشت

پوشش گیاهی روستای آغشت

روستای سرسبز و خوش آب و هوای آغشت که در استان البرز واقع شده، از بخش های دیدنی و زیبای طبیعت و پوشش گیاهی غنی بهره می برد. این روستا دارای انواع جاذبه های طبیعتی نظیر رودخانه های پر آب، چشمه های خروشان متعدد، سرسبزی های فراوان، آب فراوان، خاک حاصلخیز و غیره بهره می برد. بیشترین گیاهانی که پوشش گیاهی طبیعت آغشت را تشکیل می دهند گون و رگ می باشند. باغ های متنوعی در روستا وجود دارند و در صورتی که محصولات زیادی به ثمر برسانند، صاحبان باغ ها، محصولات را برای فروش به بازارهای محلی روستا می برند و در آنجا برای فروش عرضه می کنند.

آداب و رسوم مردم روستای آغشت

روستای آغشت که روستایی زیبا در استان البرز می باشد، همانند دیگر نقاط ایران دارای آداب، رسوم، زبان و فرهنگ منحصر به خود می باشند. در این بخش از مطلب قصد داریم با آداب و رسوم مردم روستای آغشت آشنا شویم. یکی از مراسم های سنتی مردم این روستا، مراسم ریش سپیدان نام دارد. مراسم ریش سپیدان در روزهای 2 و 3 نوروز انجام می پذیرد و در آن بزرگان و ریش سفیدان روستا به همراه چند تن از دیگر اهالی روستا در خیابان ها و کوچه های روستا قدم می زنند و با دیگر اهالی روستا احوال پرسی کرده و سال نو را به دیگران تبریک می گویند تا سالی پر برکت و میمون برای تمام اهالی روستا باشد. بعد از آن گشت زنی در خیابان ها و کوچه پس کوچه های روستا، به خانه افرادی می روند که در سال گذشته عزیزی از میان آن ها رفته و برای ادای ادب و احترام به آن ها سر می زنند. هدف از اجرای مراسم ریش سپیدان این است که صمیمیت بیشتری در میان اهالی روستا با جوانان و ریش سفیدان صورت پذیرد. زمانی که این مراسم به پایان برسد، تمامی اهالی روستا در محلی از قبل تعیین شده جمع می شوند و گزارش کار شورای روستا در سال گذشته را مرور می کنند. در این حین اهالی روستا می توانند به راحتی نظرات خود را جهت بهبود وضعیت روستا بیان دارند.

دومین مراسم اهالی روستای ییلاقی آغشت مربوط به روز 13 فروردین، روز طبیعت، می باشد. 13 فروردین از مهمترین روزهای سال برای اهالی روستا به شمار می رود و در این روز انس و همدلی بیشتری با طبیعت را تجربه می کنند. همچنین برای پیشواز گردشگرانی که برای گردش و تفریح به این روستا می آیند، کیسه های زباله و بذر گل را تهیه می کنند و به استقبال آن ها می روند.

سومین مراسم اهالی روستای زیبای روستای آغشت به چهارشنبه سوری باز می گردد که در این مراسم اهالی روستا برای قاشق زنی و آتش بازی گرد هم جمع می شوند و ساعاتی را به شادی سپری می کنند. روز بعد از چهارشنبه سوری، آخرین پنجشنبه سال را به پخت آش حلیم اختصاص می دهند. مراسم پخت آش حلیم به قدری برای اهالی روستای کوهستانی آغشت اهمیت دارد و همه اهالی روستا باید در آن حضور داشته باشند و اگر کسی در این مراسم حضور نیابد، جمله ای معروف را درباره آن می گویند: هر کس که به این مراسم نیاید یا پول ندارد یا از این دنیا رفته است.

روستای آغشت

آب و هوای روستای آغشت

روستای آغشت علاوه بر آن که جاذبه های دیدنی و گردشگری متعدد و متنوعی در طبیعت زیبای خود جای داده، دارای آب و هوایی بسیار دلنشین و مساعد می باشد. روستای زیبای آغشت از آب و هوایی ییلاقی و کوهستانی بهره می برد و اصلی ترین دلیلی است که گردشگران زیادی از مناطق اطراف و مخصوصا پایتخت نشینان به آن سفر کنند و آن را برای یک روز هم که شده به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. همچنین بسیاری از افراد در این روستا با ساخت و یا خرید ویلا سرمایه گذاری می کنند. از همین رو بسیاری از تعطیلات و آخر هفته های خود را به این روستا می روند و اوقات فراغت خود را در طبیعت فوق العاده آغشت سپری می کنند. از آب و هوای بی نظیر روستا که به بگذریم، به خاک حاصلخیز آن می رسیم که همین سبب گردیده اغلب اهالی روستا شغل کشاورزی و دامداری را پیش بگیرند. حاصل شغل کشاورزی مردمان زحمت کش آغشت محصولات و میوه های خوشمزه ای همچون آلبالو، گردو، آلوی برغان، گوجه سبز، تمشک، گردو، گندم، جو و عسل می باشند.

سوغات آغشت

از آنجایی که روستای آغشت خاکی حاصلخیز و بسیار مرغوب دارد و باغ های میوه فراوانی در آن وجود دارند، میوه های متنوع و زیادی از آن ها به دست می آیند. گردشگرانی که به آغشت سفر می کنند و می خواهند از محصولات آن ها تهیه کنند می توانند از محصولاتی همچون توت، آلوی برغان، گردو، آلبالو و لبنیات تازه خریداری کنند.

روستای آغشت

جاهای دیدنی روستای آغشت

روستای آغشت که خود از جاهای دیدنی کرج به شمار می رود، جاذبه های دیدنی متعددی در طبیعت خود جای داده که گردشگران زیادی برای گردش، تفریح و استراحت به سراغ آن ها می روند. طبیعت آغشت بسیار زیبا و دلنواز بوده و آب و هوای دلنشین آن نیز مزید بر علت می باشد و بسیاری از پایتخت نشینان و اهالی دیگر مناطق اطراف برای آخر هفته ها و یا تعطیلات خود به سراغ طبیعت آغشت می روند و در آن به گشت و گذار می پردازند. در این بخش می خواهیم با برخی از دیدنی های روستای آغشت آشنا شویم.

قلعه آغشت

از مهمترین، معروف ترین و جالب توجه ترین دیدنی های روستای آغشت، قلعه آغشت می باشد که قلعه ای سحرآمیز و زیبا در میان طبیعت آغشت بوده و گردشگران زیادی برای بازدید از آن راهی روستای آغشت می شوند. هنگامی که قلعه آغشت را مشاهده می کنید، تصاویری از فلیم های هری پاتر و شوالیه ها را برایتان تداعی خواهد کرد. قلعه آغشت نام خود را از روستای زیبای آغشت الهام گرفته و با نام های دیگری همچون قلعه برغان، قلعه هاگوارتز ایران و دژ برغان نیز شناخته می شود. بر خلاف سبک معماری و ویژگی های معماری مختلفی که در این قلعه به کار رفته، قدمت طولانی نداشته و این قلعه زیبا به تازگی در این روستا ساخته شده است و قدمت آن به حدود 10 سال می رسد.

شاید این سبک بناها و قلعه ها را در فیلم های هری پاتر و فیلم های قدیمی اروپایی می اندازد. جالب است بدانید این قلعه مالکیت شخصی داشته و مالک آن شخصی به نام آقای اسدی لاری می باشد. ایشان به دلیل علاقه شخصی به معماری و خلاقیت های نو، با کمک یکی از مشهورترین معماران ایرانی به طراحی و ساخت این قلعه سحرآمیز اقدام نمود. برای معماری قلعه آغشت از سبک معماری رنسانس اروپایی، روم و یونان باستان الهام گرفته شده و شاید کمتر بنایی در ایران بدین شکل به چشم بخورد. این بنای سبک تاریخی اما جدید، دارای 5 طبقه بوده و تا کنون فضای داخلی آن ساخته نشده و در حال ساخت می باشد. از جمله ویژگی های سبک معماری رنساس وجود درها و پنجره های زیاد بود که به صورت متقارن بر روی دیوارها قرار داده می شدند.

از آنجایی که هنوز فضای داخلی این قلعه به صورت کامل ساخته نشده و مالکیت شخصی دارد، هیچکس اجازه ورود به داخل بنا را ندارد و تنها می توانند از نمای بیرونی آن دیدن کنند. همانطور که گفته شد، روستای آغشت طبیعتی کوهستانی و سرسبز داشته و این قلعه در میان درختان سرسبز و بلند قامتی قرار گرفته و بر زیبایی سحرآمیز بودن نمای قلعه افزوده است. گردشگرانی که به روستای آغشت سفر می کنند و در میان گشت و گذار در میان طبیعت آغشت، سری هم به قلعه هاگوارتز ایران می زنند و در کنار آن عکس های زیبا و منحصر به فردی را ثبت می کنند.

مسیر دسترسی به قلعه آغشت

برای آن که بخواهید از قلعه آغشت دیدن کنید، می توانید وارد آزادراه تهران – کرج شده تا بتوانید از طریق آن به آزادراه کرج – قزوین دسترسی پیدا کنید. همانطور که در این اتوبان در حال پیش رفتن هستید و به کیلومتر 20 آزادراه کرج – قزوین رسیدید، وارد جاده کردان – برغان شده و پس از آن که کردان را پشت سر گذاشتید و پیش از رسیدن به روستای چلنگدار بایستی، در سمت چپ شما مسیری وجود دارد که وارد جاده آغشت می شوید. در این جاده حدود 4 کیلومتر پیش بروید و از روستای باغبان کلاچی عبور کنید تا وارد روستای آغشت شوید. به سمت غرب روستا بروید تا این قلعه زیبا و سحرآمیز را مشاهده نمایید.

آدرس قلعه آغشت: استان البرز، شهرستان ساوجبلاغ، دهستان برغان، روستای آغشت

روستای آغشت

رودخانه آغشت

از دیگر دیدنی های روستای آغشت می توان به رودخانه آغشت اشاره نمود که بر طراوت و زیبایی طبیعت آغشت افزوده و از دو شاخه برغان رود، گلین رود و یک شاخه اصلی تشکیل شده و فضایی بسیار زیبا و دل انگیز را برای روستا پدید آورده و گردشگران بسیاری که به آغشت سفر می کنند، برای برپایی پیک نیک و لذت بردن از طبیعت و کنار هم بودن، به کنار رودخانه آغشت می روند و ساعاتی را در کنار رودخانه سپری می کنند و از طبیعت آن لذت می برند.

موقعیت جغرافیایی روستای آغشت

روستای آغشت که از مناطق دیدنی کرج محسوب می شود، در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز قرار گرفته است. این روستای زیبا و خوش آب هوا از سمت شمال خود به رودخانه گلین، از شرق دره سیبان و دره رده، از غرب و شمال غرب به روستای آجین دوجین و ولیان و از جنوب به روستای تکیه و باغبان کلا منتهی می شود که هر کدام از این طبیعت ها زیبایی های خاصی را برای آغشت پدید آورده اند. همچنین این روستا در 50 درجه و 87 دقیقه طول از سمت شرق و 35 درجه و 98 دقیقه عرض از شمال قرار دارد.

روستای آغشت

بهترین زمان سفر به روستای آغشت

روستای آغشت طبیعتی کوهستانی و ییلاقی بوده و از آب و هوایی خنک و دلپذیر بهره می برد. هوای روستا در تابستان ها خنک و دلنشین و در زمستان ها سرد و کوهستانی می باشد. در واقع آب و هوای طبیعت آغشت را می توان آب و هوای نیمه خشک داخلی به شمار آورد و این آب و هوا نوعی از آب و هوای مدیترانه ای محسوب می شود. پایین ترین دمای طبیعت آغشت در زمستان ها به 9 درجه سانتی گراد و بیشترین دمای آغشت در فصل تابستان به 42 درجه سانتی گراد خواهد رسید. اما شب های تابستان هوای خنک در طبیعت آغشت احساس می شود و گاهی شب ها درجه هوای روستای آغشت به 11 درجه سانتی گراد نیز می رسد.

با تمام این تفاسیر فصل های بهار و تابستان از بهترین فصل های سفر به روستای آغشت به شمار می روند؛ چرا که می توانید برای فرار از گرمای طاقت فرسای شهرها به دل این روستا پناه ببرید و از گرما دور بمانید. در این دو فصل تمام درختان طبیعت آغشت سرسبز، تازه و با طراوت هستند و مناظر بی نظیر و زیبایی را پدید می آورند. همچنین علاوه بر فصل های بهار و تابستان، فصل پاییز هم از فصل های مناسب برای گردش و استراحت در طبیعت آغشت به شمار می رود. در این فصل طبیعت روستای آغشت به هزار رنگ تبدیل شده و چشم اندازهای بسیار زیبایی را پدید می آورند. فصل زمستان نیز که هوای منطقه رو به سرمای شدید رفته و در برخی مواقع که بارش برف رخ دهد، تمام طبیعت روستای آغشت سفید پوش خواهد شد.

بهترین رستوران های روستای آغشت

روستای آغشت که از جاذبه های گردشگری اطراف تهران به شمار می رود و گردشگران زیادی برای گشت و گذار، تفریح و استراحت به سراغ ان می روند، دارای امکانات رفاهی مناسبی همچون رستوران های متعدد می باشد تا گردشگرانی که قصد پیک نیک در طبیعت را ندارند بتوانند برای صرف وعده غذایی خود به سراغ یکی از بهترین رستوران های روستای آغشت بروند و غذای مورد علاقه خود را میل کنند. در مسیر جاده ای که به سمت روستای آغشت می رود، رستوران ها، کافه رستوران ها و سفرخانه های متعددی وجود دارند که می توانید برای صرف وعده غذایی دلپذیر به سراغ آن ها بروید. برخی از این رستوران ها در میان بهترین رستوران های کرج نیز جای گرفته اند. از بهترین رستوران های آغشت می توان به رستوران هایی همچون باغ خانوادگی سپیدار، رستوران ارم، باغ خانوادگی کلبه کنار رود، رستوران چمران، رستوران گل مریم و غیره اشاره نمود.

روستای آغشت

اقامت در کردان

کردان از پرطرفدارترین مناطق گردشگری اطراف تهران است که گردشگران زیادی برای گردش، تفریح و استراحت به سراغ آن می روند. کردان روستایی ییلاقی و طبیعتی سرشار از زیبایی می باشد که بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند چند روزی را در آن سپری کنند. این دسته از گردشگران برای اقامت در کردان بایستی اقامتگاهی مناسب را برای خود انتخاب نمایند. از جمله بهترین اقامتگاه هایی که گردشگران زیادی برای اقامت در کردان به سراغ آن ها می روند ویلاها می باشند. در کردان انواع ویلاهای لوکس، عادی، استخردار و غیره وجود دارند و شما برای اجاره ویلا در کردان با انواع متنوعی از اقامتگاه ها و ویلاها رو به رو هستید و می توانید بر حسب سلیقه و بودجه خود یکی از آن ویلاها را برای خود اجاره نمایید.

سوالات متداول

روستای آغشت کجاست؟

استان البرز، شهرستان ساوجبلاغ، دهستان برغان، روستای آغشت

از تهران تا روستای آغشت چقدر فاصله است؟

از تهران تا روستای آغشت حدود 75 کیلومتر فاصله بوده که حدود 3 ساعت طول می کشد.

آب و هوای روستای آغشت چگونه است؟

سرد و کوهستانی

بهترین زمان برای سفر به روستای آغشت چه فصلی است؟

بهار و تابستان

قلعه آغشت کجاست؟

استان البرز، شهرستان ساوجبلاغ، دهستان برغان، روستای آغشت


[html_block id=”70298″]

راهنما سایت

آدرس

استان البرز، شهرستان ساوجبلاغ، دهستان برغان، روستای آغشت

شماره تماس

هزینه بازدید

رایگان

ساعات بازدید از این جاذبه

شنبه

24 ساعته

یک‌شنبه

24 ساعته

دو‌شنبه

24 ساعته

سه‌شنبه

24 ساعته

چهار‌شنبه

24 ساعته

پنج‌شنبه

24 ساعته

جمعه

24 ساعته
مسیریابی آنلاین
مطالب مشابه